G Verslag van den Gemeenteraad Hen Zusterhuis. J Gemengd Nieuws Vergadering van D.nsdag 10 Dcc. 1935, i *s> namiddags 3 uur. L V«ar 2 i11 en de burgemeester, de lieer ïnr, dr. F. L. 3. van Uwen. De V oor ai tt er heropent te 5 uur do openbare vergadering en stelt in juin- sluiting op hot besprokene in coaiité-gene- ïunl iian de orde punt *1 van de agenda: Vc-orsie! van B, en W> om met den Staat der Nederlanden een overeenkomst aan l;e gaan tot het verkrijgen van een voor schot, groot pl.m. 1115000, ten behoeve van den touw van een zusterhuis nabij liet Genreen te-Ziek eulx lus. De gereserveerde grond. De lieer Scheurko gel zegt als hd van da Commissie van Administrat e voor het G ei neen t c Z iekenh ui s reeds eenïge to- denkingen te hebben gemaakt tegen het plan vooo.' den bouw van een zusterhuis, door ir. C. E. Alexander ontworpen, toen dat plan in de Commissie werd behandeld. Dat is in meor dan één vergadering van de Commissie geschied. De vraag was steeds Hoe kan de beste oplossing bereikt worden Oorspronkelijk was het de bedoeling het zusterhuis achter het ziekenhuis te bou wen, zender een recbtstieeksche communi catie. Het terrein voar den bouw van een zusterhuis en voor de uitbreiding van het ziekenhuis zelf werd gereserveerd in een tijd van hetero conjunctuur, dan we thans beleven. De vraag is gewettigdKunnen thans nog dezelfde oischen worden ge steld als toen? Grondbedrijf heeft dat terrein gereserveerd in een tijd, toen men heel wat gemakkelijker dacht over het be schikbaar stellen van grond dan thans. Nadat de oorspronkelijke plannen van den heer Alexander waren gedemonstreerd, heeft spr. zich afgevraagd, of een betere Ook bij het plan-'Alexander blijven twee stukken grond over, maar die konion niet voor verkoop in aanmerking; de» zouden gereserveerd blijven voor evontucelo uit breiding, om het systeem van. externe ver pleegsters tegen te gaan Haar voor een uitbreiding zal Liter geen beroep kunnen worden gedaan op het Werkfonds. Het aantal zusters. Spr. heelt een plan ontworpen, dat plaats biedt voor GO zusters en ode nog ruimte laat voor uitbreiding. Trouwens, ook het plan-Alexander laat uitbreiding toe. Een vleugel ec bij bou wen zou do ruimte voor do zusters ver dubbelen en als een derde vleugel werd bijgebouwd, zouden zelfs 130 zusters in het huis kunnen worden ondergebracht. In een bespreking is opgemerkt, dat, indien do 8- urige werkdag voar do verpleegsters zou worden ingevoerd, or misschien spoedig 130zusters noodig zouden zijn. Spr. gelooft niet, dat men er too sal overgaan don werk tijd van do zusters aan een bepaald aantal uren te binden; dat zou groote moeilijk heden meebrengen. Spr.'s plan biedt ruimte voor 90 zusters, wat ruim voldoende geacht kan worden. Het is niet te verwachten, dat door do hoo- gere overheid toestemming zal worden ver leend voor den touw van een nieuwen vleugel aan het ziekenhuis. In de toekomst, misschien over 20 jaar, zal er mogelijk be hoefte zijn aan uitbreiding van het zie kenhuis, door den bouw van een vleugel, maar dan zal de aigemeene toestand ver moedelijk ook heel wat beter zijn dan thans. Als het geheele plan-Alexander zou war den uitgevoerd en dus atle gromt, daar voor gereserveerd, in beslag genomen wordt, zal er betrekkelijk weinig vrije ruim te zijn tusschen de drie vleugels. In dat opzicht is spr.'s plan beter. Aan den zuid communicatie mogelijk was tussohen zie- kant van het gebouw heeft spr. de woon- kenhuis en zusterhuis; de heer Alexander rertreHccn^gedacht; aan den noordkant de heeft spr.'s opvattingen ten deze overgeno men, zoodit volgens het plan, thans aan do orde, de communicatie is tot stand ge bracht. Maar daarmee is een beslaande straat, de Charlotte de Boiffbonstraal, waar in toch leidingen enz., liggen, tot een doode straat gedoemd. Dat is op zichzelf niet dienstruimten. Bezwaren tegen het plan- Scheurkcgd. Volgens het plan-Alexander is er een groote afstand gelaten tusschen ziekenhuis ep zusterhuis. Tegen het dichter bij elkaar mengen van de beide gebouwen, zoo-als erg, want ook in het plan," dat spr. heeft j in spr.'s plan het geval is, heeft men bij ontworpen, zou die straat afgesloten moe-i Gemeentewerken bezwaren, omdat daar- ten worden. j door teveel schaduw in den tuin van het Hoe kunnen we komen tot bezuiniging? ziekenhuis zou worden veroorzaakt. Dat Meestal treffen maatregelen tot bezuinigingzou een abnormale toestand in het leven hen. die reeds zwaar getroffen worden I roepen en zou zelfs een gedeelte van den door de gewijzigde maatschappelijke om-tuin in een soort moeras herscheppen sfandigheden Het gedeelte der burgerij,' Daar is natuurlijk geen sprake an. dat nog een belastbaar inkomen heeft, wordt in den regel het zwaarst getroffen door verschillende maatregelen van de over beid. Dat is niet prettig. De verbinding tusschen zieken en zusterhuis. Spr. heeft er bij het ontwerpen van zijn plan naar gestreefd, dat door zijn maat regelen niemand zou worden getroffen en de burgerij alleen voordeel zou hebben. Spr. heeft een schetspïan-ontwerp voor een z.usterhuis gemaakt, dat een betere com municatie met het ziekenhuis heeft dan het plan, hier thans aan de orde. Als het zusterhuis achter het ziekenhuis en over de bestaande straat wordt ge bouwd, kan een directe verbinding tot stand gebracht warden met d-e keuken. Volgens het plan-Alexander zal het eten voor de zusters steeds vervoerd moeten worden door de open lucht; bovendien zul len de zusters bij dag en nacht, als zij zich van het eene gebouw naar het andere moeten begeven, altijd een open ruimte moeten oversteken. Ook een zuster, die afgelost wordt, zal, om haar kamer te be reiken, eerst door de buitenlucht moeten gaan. Het kenkeng-ebouw kan worden uitge breid. De afstand van de keuken tot de haag aan de Charlotte de Bourbonstraat is 23 M.er is dus ruimte genoeg. Een gang zou de verbinding tusschen zuster huis en ziekenhuis kunnen bewerkstelligen en het zusterhuis zou kunnen komen te liggen in de rooilijn van de bestaande haag. De kelder voor dc centrale verwarming. De voordeelen daarvan zouden zijn: le. een verkorting van de afstanden tusschen ziekenhuis en zusterhuis; en 2e. do kelder voor de centrale verwarming zou kunnen worden uitgebreid en zou komen te liggen1 onder keuken, verbindingsgang Ziekenhuis en gedeeltelijk onder het bij te bouwen zusterhuis, zaodat één kelder ontstond. In het plan-Alexander is een kelder voor de centrale verwarming gedacht onder het zus- ierhuis. De afstand tusschen deze en de bestaande kelder zal vee! grco'er worden, wat mee zal brengen meerdere kosten voo-r de verwarming en in de toekomst waar schijnlijk ook weer uitbreiding van per soneel. Besparing van grond. Als het zusterhuis dichter bij het zie kenhuis komt te liggen, zooals het geval is in spr.'s plan, komt de omliggende grond vrij voor bouivtterremde oppervlakte daar van is pl.m. 2700 M2. Als men den prijs stelt op f 15 per M2zou hot overschie tend gedeelte een waarde verlegenwoordi- gen van f 41.000. Als het geheele terrein, dat destijds is gereserveerd, wordt benut voor het stich ten van een zusterhuis, krijgt men voor het oog en blik wel meer ruimte, mjpir in de toekomst zal er toch slechts plaats zijn voor 24 zusters in het ziekenhuis en 43 zusters in het zusterhuis ondergebracht, dus voor 67 zusters in totaal. Als er ruimte gemaakt zou moeten worden in het ziekenhuis voor patiënten, zou er in het zusterhuis maar juist voldoende ruimte zijn om de zustere, die in het ziekenhuis niet langer onderdak konden vjnden, plaats Ie bieden. Slechts een klein deel van den tuin zou door het zusterhuis in de schaduw ko men te liggen. Bovendiende voorkant van het bestaande ziekenhuis ligt toch ook op het Noorden en het gazon en de be planting vóór het ziekenhuis zien er goed uit, al moet worden toegegeven, dat in 't algemeen zou wel bevorder ijk zijn aan een goeden plantengroei. Van een ouhoud- baren toestand, die zou ontstaan in den tuin vanwege de schaduw vau het zuster huis, kan natuurlijk geen sprake zijn. Een besparing van jaarlijks f2300. De grond, die bij aanvaarding van spr.'s plan zou vrijkomen, zou baten opleveren. Als men dien grand echter de bestemming geelt, zooais het plan-Alexander dat wil, zal elk jaar een bedrag van pl.m f2300 drukken op den kapitaalsdienst van het Gemeente Ziekenhuis, wat voorkomen wordt, als men spr.'s plan aanvaardt. Als bij den raad om subsidie wordt aangeklopt, mioet deze ook al is zij hoog no-odig vaak geweigerd of sterk besnoeid worden, waarbij de hoogers in stanties ook nog een woordje mee spre ken. Moeten we, in dezen moeilijken tijd, niet uitzien naar wat voor de gemeente van groot belang is? Een besparing van een jaariijksche uitgave van pl.m. f2300 is dat toch zeker. Ofschoon spr. voor het plan-Alexander alle waard coring heeft, zon spr. daarop toch wei een aanmerking willen maken. Als eventueel in de toekomst do tweo nu nog maar terloops aangeduido vleugels kou don worden bijgebouwd, zouden do afstan den onderling nog groeier worden, maar wat zwaarder weegt: do toetreding van licht en lucht tot do woonvertrekken, zou bedenkelijk worden belommerd. Bij spr. heeft alleen deze overweging gegolden: Hoe kunnen do kosten van den bouw van een zusterhuis worden gedrukt, zander dat het gebouw zoff daardoor aan doelmatigheid inboet? Ecu aangename sfeer voor de zusters. Voor de uitvoering van bet plan-Alexan der wordt als argument aangevoeld: Voor do zustere moeten wo schoppen een aange name sfeer, zoodat ze, als ze uit het zie kenhuis en buiten dienst zijn, tot rust komen. Spr. geeft toe, dat dit een oiscli is, die te verdedigen valt, maar hetzelfde heeft spr. ook in zijn plan trachten te bereiken. Van storing en van hinder van het ver keer zal geen sprake zijn als spr.'s project woTdt aanvaard. De afstand van den vleu gel tot dc straat is in spr.'s plan niet veel minder dan in het plan-Alexander. Het bouwblok, ddt bij aanvamding van spr.'s plan achter het zusterhuis aan de Loui se de Colignystraat kan verrijzen, zal het zusterhuis nog beter beschermen dan bij het plan-Alexander het geval is. Wordt dit laatste uitgevoerd, dan ontstaat eon gedeelte doodo straat. Toen spr. nog een jongen was, warei do Singel en do le en 2e Tuinsingf] dood- loopenöo straten en ieder vond dat iets ongehoords. En dan waren deze straten nog maar aan één zijde bebouwd, zoadat zij uitzagen op tuinen. Dat was nog wel aardig; maar toch waren het doodloopende stralen. In spr 's plan liggen alle straten orm het zusterhuis; de aanblik zou heel goed zijn. „Verkoop geen M2. grond". In een der vergaderingen van de Zieken huis-Commissie is ook aanwezig geweest de heer ir. H. Hoekstra van den rijksge bouwendienst, die door het rijk hierheen gezonden werd om te adviseeren in de kwestie, betreffende do bestemming van den gereserveerden grond achter het zie kenhuis. De heer Hoekstra heeft de toelich tingen gehoord, die de heeren Alexander, Gerlagh en spr. hebben gegeven bij de bei de ontworpen plannen. De heer Hoekstra heeft toen onmiddellijk gezegd: „Ik acht mij gerechtigd inzake kwesties, die samen hangen met den bouw van ziekenhuizen en zusterhuizen, een advies te geven en dat luidt: Verkoop geen M2. grond, die be schikbaar ;s; maar ik blijf af ran de finan- cieele kwesties, die daar me:: samenhangen en van het plan als zoo tanig De imaneieele kwestie laat ik over aan de beslissing van B- en W. en den raad. In beide plannen zijn eenige fouten, maar dat is thans niet aan de orde. Ik bepaal mij alleen tot de vraag of van den gere serveerden grond iets bestemd kan wor den voor particulieren bouw". En op het terrein heeft do heer Hoekstra, toen hij dat bezichtigde, nogmaals gezegd: Verkoop geen M2. grond. Spr had die uilspraak ïeeds in zijn zak, vóór de heer Hoekstra naar Schiedam kwam. Als rijksingenieur, speciaal belast met ziekenhuisbouw, heeft de heer Hoek stra steeds grond in overvloed voor het verwezenlijken van plannen. Spr. weet toevallig, dat in Assen een krankzinnjgenges'icht is getouwd, waar voor men de beschikking had over eonigo H.A. grond Maar die grond kostte slechts enkele centen per M2. In de stad Groningen is de grand ook duur,, maar in het vlakbij gelegen. Haren is dat met het geval. En daar heeft men op een groot terrein een gebouw voor ouden van dagen doen verrijzen. Hier is de situatie echter anders. Een rijksambtenaar za' allicht zeggen: Verkoop geen M2 grond. Maar op den raad rust nog een andere plicht, nl. om ook rekening te houden met de financiën. ri zvsrunti^. De grond in trek. Ais we liet geheele terrein, dat gereser veerd is, in beslag nomen voor den bouw van veen zusterhuis, hooft dat mul cel i ge gevolgen voor do gemeentekas. Dio overschietende grond wordt toch niet, bebouwd, is boweeul. Spr. denkt daar an ders overdio graad zou misschien wel onmiddellijk verkocht kunnen worden, nu er schaarsclite is aan bouwterrein. Do heer lloulrimn heeft in een vorigo vergadering meegedeeld, dat er nog maar grond beschik baar is voor 00 villa's en 20 kleine villa's. Als men daarmee rekening houdt, zal do gioad aan do Louiso de Colignystraat wel zeer in trek zijn, als hij te koop wordt aan geboden. De zusters als gcmcenschaps- menschcn. Op gevaar af, dat men zal zeggen, dat spr. op het gemoed van dén raad! werkt, wil hij toch nog iets opmerken. Zou het zoo erg zijn, als de tuin van liet zusterhuis iets kleiner word', dian vol gens het plan-Alexander? Om het zieken huis zelf blijft toch nog een heel complex tuinaanleg orer. Sporadisch ziet men daar thans ec-n zuster wandelen; oen enkelen keer een herstclleiulo zieke! liet moge aanlig zijn bij oen zusterhuis een tennisbaan to projectoercn, maar een zusterhuis dient om er in te slapen en er te verblijven en willen de zustors in hun vrijen tijd wandelen, dan is daarvoor genoeg gelegenheid in den tuin van het ziekenhuis. Als men aan de zusters zou vragen: Wat. wilt gij liever:: oen op en top mooi huis of een huis, dat wat klei ner en eenvoudiger van opzet is, maai' weet wel, als gij het groote huis kiest, dan komen de meerdere kosten daarvan ten laste van de gemeentenaron, dam zou spr. haast durven voorspellen, dat de zusters het laatste zouden kiezen. De zusters zijn er om de lijdende menschheid le helpen. Zij zullen er wel voor over hebben wat minder te genieten, als daar mee uitgaven aan de gemeenschap wor den bespaard: Wij, als leden van den raad, moeten op alles bedacht zijn, wat de uitgaven van de gemeente zou kunnen verminderen. Na het zusterhuis komen er nog andere dingen! We zijn er nog lang niet! We moe ten nog veel meer bezuinigen. Ata we deze bezuiniging op den bouw van het zusterhuis toepassen, zou do burgerij zich daarover verheugen en zou gezegd war den: Er wordt voor do behartiging van onze belangen gezorgd'. Spr. heeft gemeend deze opmerkingen te moeien maken, opdat men met deze argumenten rekening zal kunnen houden. Het Werkfonds cn evcntuccle wijziging. De raming van Gemeentewerken voor den bouw van een zusterhuis vo'gens het plan-Alexander is £145.000. De heer Alexander heeft gezegd1' Het Werkfonds stelt dat bedrag beschikbaar en nu kan van het plan niet meer worden afgeweken. Het slaat voor spr. nog niet vast, dat dit inderdaad het geval zou zijn. Als een ander plan zou worden aangeboden, dat aanmerkelijk goedkooper is voor do ge meerde, zal het Werkfonds wel niet zeg gen: Wij bemoeien ons daar niet meel En dan zijn er altijd nog God'. Staten. Die zullen toch ook nog rekening houden met do financien van Schiedam en toe zien hoe daarmee gehandeld wordt! Is in het plan-Alexander ook rekening gehouden met de kosten van het ontwer pen, uitwerken en toezicht bij de uitvoe ring! Deze kosten warden in dien regel door Geme-cntowerken gedragen en omge slagen over het geheele jaar. Als die kosten nog komen bij het geraamde be drag, is dat een argument te meer, om het plan-Alexander niet le aanvaarden, want dan worden de totaal-kosten zeker nog wel met f6 a f7000 verhoogd, Spr. laat ten slotte hel eind'-oordeel aan den raad over! (Wordt vervolgd). Bij het verslag van hetgeen in den ge meenteraad over den bouw van een Zuster huis aebler het Gemeente Ziekenhuis is gezegd, plaatsen we nog eens een situatie- tec-kemng, waardoor da bedoeling van de sprekers duidelijker wordt. In stippellijnen zijn geteekend de gebouwen, die misschien later nog eens zullen verrijzen. De be doeling van «en hoer Scheur kogel was het Zusterhuis te bouwen ongeveer waar op bovenstaande teeken.ng het voorplein tus schen Zusterhuis en Charlotte de Bour bonstraat is" geprojecteerd. Onrechtmatig steun trekken te Maassluis. Bijk en gemeente voor ongeveer f 1200 benadeeld. Opnieuw' is gebleken, dat le Maassluis nog steeds op groote schaal getracht wordt, op onrechtmatige wijze steun te trokken. Na <Ie geruchtmakend© zaak, welke in het vorig jaar voor do Rollerdamscho recht bank werd behandeld1, heeft do Maas- sluische politie bizondero aandacht aan do bestrijding van deze onregelmatigheden geschonken. Dezer dagen is, aldus het Vad'., de re cherche er in geslaagd', niet minder dan 12 personen op te sparen, die door het valschclijk opgeven van hun inkomsten aan liet bureau voor steunverloening aan crisiswerkloozen, rijk cn gemeente in oen enkel jaar voor circa f1200 hebben be nadeeld. 'legen hen allen is proces-verbaal wegens valsehheid in geschrifte opgemaakt. Hot juiste bedrag van de fraude kon tot op heden nog niet worden vastgesteld. Als kenmerkend staaltje van d'e brutaliteit, waarmede sommigen te werk gingen, d'teno dat een der verdachten inkomsten van f35 in een week had gehad', doch deze bij de opgave geheel had verzwegen, zoodat hem de volle steun werd' uitbetaald'. Hierdoor incasseerde de man een week geld van bijna f50. Het onderzoek der recherche wordt in samenwerking mot den controleur voor de crisis-weikloozcn nog voortgezet. „Steuniijsten". Een 50 jarige Amsterdammer wegens oplichting aangehouden. hen agent hoeft in do Oosterparkstraat to Amsterdam, een 50 jarigen man aange bonden, dm aan do huizen gold' inzamelde op stcunhjston. Bij onderzoek is geble ken, dat de aangehoudene, die betonwer ker ais zijn beroep heeft opgegeven, lira- ten had laten vervaardigen, waardoor degenen, die er op inlcckendcn, in d'o mcening verkeerden, dat zij een bijdrage verleenden voor hetgeen vermeld stond ais do ol end ooms elie Werkverschaffing" In werkelijkheid' behield do man het veld voor zichzelf, zoodat liij voor oplichting zal worden vervolgd. Hij is voodoopif in het bureau in bewaring gesteld. Auto door brug gezakt. Verkeer gestremd. Een zwaar niet kunstmest beladen auto van de firma De Vries, te Zwolle, is door do brug van het Almolosehe Kanaal bij Gramsbergen gezakt. Door het gewicht van de auto knapten do balken, waar mede de brug in den kadémuur rust, ai en de aanhangwagen verdween met tiet brugdek in do diepte. In dé cabine zaten tweo personen, die behouden bleven, door dat de cabine op den kademuur bleef han gen. Onder leiding van burgemeester van Riemsdijk is men het opruimingswerk aan gevangen. Het rijverkeer is geheel ge stremd. Herstel van de schade zal veel tijd vorderen. Ontvluchte gevangenen aangehouden. Zij wilden linn gestiehfsklee- ding ruilen. Onder S,malbroek in do gemeente Bedien zijn gistermiddag dotor jachtopzieners twee ontvluchte gevangenen uit do Rijkswerk inrichting te Veen hui zen aangehouden. Zjj hadden de staatëhosschen van Lheebroek waar zij zich schuil hielden, verlaten en trachtten in de vuilberging van het doop. Beilen bleeding to vinden om deze voor hun gestichtspakje te reilen liet tweetal, dat den geheelen nacht had doorgei oiopen, is weer naar „den kranten- tuin" pp transport gesteld. Een van hem was reeds eerder ontsnapt. De andere, die 35 jaar oud is, had reeds dertien jaren van zijn leven in gevangenschap doorge bracht. Ter dood veroordeeld. Het gerechtshof te Koburg (Didheeft den 23-jarigen Wilhelm Sehroeder uit Str&essendorf ter dood veroordeeld wegens moord, gepaard mot zNvaren roof. Do man had in den nacht van 11 op 12 Januari j.l. Andreas TIarimran, met wictn hij tezamen een kamer gehuurd had mot een schat door het hoofd ge looi en diens spaargeld, ten bedrage van ruim 20 Mark, gestolen. DONDERDAG, 20 Februari 1SMJG. Hilversum J, 1875 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoon. 9.00 Kookpraatje. 9.05 Ensemble. 10.00 Morgenwijding, -gramo foon. 10.30 Ensemble. 11.00 Kniples. 11.30 Trio. 12.15 Orkest. 1.00 Gramo foon. 1.15 Kovacs Lajos. 2.15 Causerie. 2.45 Gramofoon. 3.00 Kniples. 3.43—3.55 Gramofoon. 4.00 Voor 2iekcn en ouden- van-dagen. 4.30 Gramofoon. 4.45 Radio- tooneel. 5.30 Causerie. 6.00 Kovacs La-/- jos. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de- kinderen. 7.05 Kwartet. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten. 8.10 Gramofoon. 8.15 Concertgebouw-orkest. 9.15 Causerie. 9.30 Omroeporkest, koor en solisten. 10.50 Gramofoon. 11.00 Berichten. 11.10 Gramofoon. 11.1512.00 AVRO-Decibels. Hilversum II, 301 M. 8.00-9,15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoon. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoon. 11.30— 12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gramofoon' en concert, 2.00 Handwerkles. 3.00 3.45 Orgel. 4.00 Bijbellezing. 4.45 Han denarbeid v. d'. jeugd. 5.15 Viool en piano* G.00 Causerie, berichten, gramofoon. 6.50 Bach's „Matthaus-Passion". 9.50 Be richten, 10.00 Orgel. 10.4511.30 Gra mofoon. 1 Droitwïcli, 1500 M. 11.25—11.50 Orgel. 12.10 Orkest. 1.20" 2.20 Gramofoon. 4.30 Orkest 5-35 Dansmuziek. 650 Tenor. 8,20 Gevar.^ progr. 10 40 Orkest, m.m.v. soliste. 11.35 12.20 Dansmuziek Radio.Paris, 1648 M. 7.20 en 8.40 Gramofoon. 9.50 Orgelcon cert. 1120 Orkest. 3.20 Gramofoon. 4,20 Gevar. concert. 8.20 Zang en piano. 9.05 Orkest. 11.0512.35 Dansmuziek on po pulair concert. Keulen, 456 M. 5.50 en 11.20 Orkest. 1.35 Gevar. con cert, 3.20 Concert. 5 20 Orkest en solis ten. 7.30 Carnavals programma. 9.40 Car- navalsuitzonding. Brussel, 322 cn 484 AI. 322 M.12 20 Gramofoon. 1250 Orkest. 1.50—2.20 en 5.20 Gramofoon^ 6 35 Zj- geunermuziok. 7 20 Dito. 7-3^ £,iai?10" foon. 8 20 Klcinorkest. 10.30—11.20 Gra mofoon. 484 AL: 12.20 Gramofoon. 12.50 Klein- orkest. 1.50—2.20 Gramofoon. 5 20 Zi5 geunermnziek. 7.35 Gramofoon 8 20 Or kest en cabafetpxoTii mma. Deuischlamlscmlcr, 1571 M. 8,20 Orkest en solisten 9 59 Viool eti piano. 10.2011.70 En r-muri*'' j L fouimjimiu-- •M»l»5,V«FI>riU»Cr. f fic rsiri r 7777y//ys, 11k s C If A L 0 T T J .1 'aak». l e U i 5 E. C 0 I I or S s T t

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 6