Die Houten Klaas De nieuwe Moerdïjkbrug. Radioprogramma's BINNENLAND De Reisbelasting. 1)e bezwaren van den A.N.W.li. IV Kou. Ned. Toeristenbond A.N.W.R. schrijft ons Toen de, Rei si*-] as ting irutoïtijd werd aangekondigd en wel nadrukkelijk als een belasting op buiterüandsclie plezierreizen, is dit denkbeeld door velen goed op genomen, vooral omdat gesproken werd van een lichte belasting, welke eon fiseua! en geen prohibitief karakter zou dragen. Velen zullen dan ook met ons diep teleurgesteld zijn, nu bet „ontwerp tot beffing eener Reis belasting" is versche nen, waarin een belasting wordt aange kondigd. die: lo zich niet beperken zal tot de ple zierreizen, maar ook de zakenreizen, rei zen om gezondheidsredenen en het grens verkeer zaJ treffen; 2o ongetwijfeld een prohibitief karak ter zal dragen, aangezien het gevraagde bedrag, in verband met de betrekkelijk lage reiskosten, welke men zich heden ten dage nog kan veroorloven, zeer zeker vc.en zal weerhouden op reis te gaan. tNa grondige bestudeering van het ont werp zal de A.N.W.B. zich dan ook bin nenkort wenden tot de leden van de Sta ren-Generaal en met volledige argumen- teering, met klem verzoeken, dit ontwerp niet aan to nemen. In het algemeen stelt het bestuur van den A.N.W.B. zich op het standpunt, dat een vrij en onbelemmerd internationaal toeristenverkeer een belang van de hoog ste orde is, een middel, om de volken tot elkander te brengen, elkander Deter te doen begrijpen, een middel, ook om den reiziger een ruimer Wik te verschaffen op tosstanden en gewoonten, zoowel el ders als thuis, om hem eensdeels aldus te brengen lot zeifcritiek en anderdeels tol meerdere waardeering van hetgeen ons eigen land biedt Daardoor zal ook de waar deering van het vader!andsch na.uurschoon vanzelf toenemen, hetgeen dc-">r dwang en zelfgenoegzame opsluiting in een kiemen kring binnen de grenzen van ons hand niet is te bereiken Internationaal toerisme is geen amusement, doch een noodzakelijke verfnssching van lichaam en geest. Hit ideee'e en moreelo overwegingen is ons bestuur dan ook overtuigd tegenstander van eiken maatregel, welke het reizen naar het buitenland, vooral voor de groote massa van ons volk, zal belemmeren. Het is wei zeer betreurenswaardig, dat, op het oogenblik, dat namens den minister van handd, nijverheid en scheepvaart een commissie de mogelijkheden onderzoekt, welke- kunnen leiden tot een toeneming van het vreemdelingenverkeer naar Neder land, dit ontwerp wordt gepubliceerd, dat ongetwijfeld in het buitenland tot represail les op toeristisch gebied zal leiden, maar evenzeer lot represailles op economisch gebied, te meer, waar reeds gebleken is, dat het buitenland zeer onsympathiek staat tegenover deze heffing, welke immers niet, zooals ten aanzien van soortgelijke maat regelen in andere landen gezegd' kon wor den, voortvloeit uit de noodzakelijkheid de deviezen te beschermen Daarnaast bevat de ontworpen regeling tal van practische bezwaren In hooge mate is te betreuren, dat o.a. de eenvoudige reizen van de z.g. trek kers, die per rijwiel, te voet of per kano door het land en door het buitenland gaan, en die dit genoegen bereiken met uiterst lage uitgaven, thans vrijwel on mogelijk gemaakt zullen worden. Het denkbeeld om alle reizen met een uniform bedrag te belasten, onverschillig of de reis voor genoegen of om gezond heidsredenen gemaakt wordt, en ongeacht de financieele draagkracht van den rei ziger en het bedrag, dat hij in het bui tenland uitgeeft, is één van de teleurstel lende zijden van dit ontwerp dat, zooals reeds gezegd, tot zooveel gegronde bezwa ren aanleiding geeft, dat, naar wij ver trouwen, nooit tevergeefs een beroep op onze volksvertegenwoordiging gedaan zal worden, om dit ontwerp niet aan te nemen. De staking bij do firma Spaan en Bertram geëindigd. Na langdurige besprekingen tusschen den rijksbeunddelaar prof. mx. A. 0. Jocephus Jitta en vertegenwoordigers van patroons- en werknemersorganisaties, betrokken bij Naar het L'ngetsch van CUARLOTIE 3L YÜNUE, door J. 1. en E. A. H. 16; Ze was dankbaar voor do vriendelijk heid, omdat die haar het min-aangcnauie bespaarde, van alleen op het Huis aan te komen; maar ze was een vreemde mengeling van vastbeslotenheid en gebrek aan zelfvertrouwen; van zedelijken moed en verlegenheid, wat ook duidelijk bleek, toen iniss Lang pogingen in het werk bad gesteld, om haar toilet aanmerkelijk te ver beteren; \vant Mary had' daar alleen m zóóverre in toegestemd, dat haar toiletjes nog heel eenvoudig moesten zijn, zoodat ze geenerlei beloften gaven voor de toe komst. Lady Kenton had zoo'n manier, om schuchterheid' te verdrijven; en, met ccn tact, die zeer goed onderscheidde, met welke.natuur zij te doen had, daagde ze er in, om het theedrinken enkel te laten dienen als een soort hernieuwing van kennismaking met Fred'erica en .een voorstelling aan sir Edward, waarna Alary werd meegenomen naar do leerkamer en voorgesteld werd aan do gouvernante, een vriendelijke, verstandige vrouw, die, zoo als overeengekomen was, haar domein altijd beschikbaar stelde voor do gast. de staking in de sigaronindustrio bij do 'mn.i Spaan en Bertram, is gisteren een ion.premis opgesteld, waarover do arbei ders in om gistermiddag gehouden vei ga rtering hebben beraadslaagd. Beslotenis het compromis te aanvaarden en den ar beid te het vatten. Het ontslag aan de zes arbeiders zal aan ecu arbitrale ui.spraak werden oa- donvoupen. Het weik zal vandaag weer wonion hervat. Zevende spanning geplaatst. De nieuwe Moerdijklrug nadert haar vo- tooiinp, gistermiddag is de zevende span ning op de steu.npuu.en geptaalst. Des ochtends uur 9 uur ver.rok liet transport van de wert van t'enn en Bau- duin to Dordiedit en ui'gevoerd dortr de N.V. do Wit's Bei ging- en Trjitspo' to uier- neming te Ro'lerdam, naar het Ito 'andsch Diep. Na een v'.ot e vaart, welke -o igeveer anderhalf uur duurde, was de paats van bestemming bereikt. Om 1 uur went een aanvang ge.naikt met het plaatse i van de spanning, hetgeen zeer vlot in zij i werk ging Omstreeks 3 uur rustte de spanning op de pijlers. Het weer werkte zeer mee, zoodat zich geen moeilijkheden hebben voorgedaan. Er moeten nog slechts 3 spanningen worden geplaatst. Waarschijnlijk zal de 8e spanning in Mei worden aangebracht. Bij de plaatsing was om. aanwezig hoofdingenieur J. W. iï. Harmsen, direc teur van het rijkst ruggenbureau. Veilig verkeer to water. Naar wij vernemen wordt zeer binnen kort overgegaan tot de oprichting van een veremiging, die beoogt speciaal propagan da te maken voor veilig verkeer te water. De vereeniging wordt gesticht in navol ging van de bestaande organisa ie „Veilig Verkeer", die voor het verkeer op den wog zooveel nuttig werk hoeft verricht. Gemengd Mieuws Brutale straatroof. Vijftigjarige dame bet slacht offer van twee autobandieten. Het signalement bekend. Op de Nieuwe Gracht te Haarlem is gistermiddag een 50 jarige dame beroofd van haar tascbje, dat o.a. een bedrag van ongeveer 160 gulden on twee spaar bankboekjes aan toonder, respec.ievelijk 2000 gulden en 300 gulden bevatte. Dc dame was even te voren in het bij kantoor van de Incrsso Bank in do Kruis straat geneest en 1 navijl zij aan oen der loketten werd gelulpen, kwant een man binnen, die naar de koers van de mark informeerde, daarna nog even bleef tal men en tegelijk met de dame het kantoor verliet. Toen zij op de Nieuwe Gracht liep, stopte vlak naast haar een beige auto, waarin twee mannen zaten. Eén daarvan stapte uit den wagen, ontrukte dte dame haar tasehje en sprong weer in do auto, welke daarop met groote snel heid wegreed. Hoewel de dame hevig geschrokken was, wist zij nog het nummer van de auto op te nemen. Ook had zij gezien, dat de dader van de brutale roof do man was, die tegelijk met haar in het kantoor van de Incasso Bank was gewee-t. Direct deed zij van hot gebeurde aan gifte bij de politie. Bij onderzoek bleek het nummer van de auto aan een inwoner van Den Haag te belmoren, zoodat de Ilaagseho politie gewaarschuwd werd. Do eigenaar van het bewuste nummer bezat evenwel geen auto, wel een motorfiets en hij bleek met de straatroof niets te maken t© hebben. Bij gevolg was de auto van de daders van een valsck nummer voorzien. De d'ame kon oen vrij nauwkeurig sig nalement van den dader geven, dat nog in den loop van den avond' per pohtie- radio is omgeioepen. Do dader is een ongeveer 28 jarige man van slank postuur, mét licht blond haar en bleekc gelaats kleur. Hij droeg een donker blauwe over jas en had een slordig, ongunstig voor komen. Dc auto had oen modern stroom- lija-model en droeg het nummer 11Z 2811.6. Tot dusverre is nog geen spoor van den dader en zijn helper gevonden. De luxueus© inrichting van don salon maakte, dat Alary zich weer heel klem voelde, en ze zou liever met een dozijn lastige schoolmeisjes hebben te doen ge had, dan dat ze den arm van sir Ed ward aanvaardde, die haar aan tafel leidde. Toch had de gastvrouw besloten, dat het maar heel kalm en eenvoudig zou toe gaan, oin haar „leerling" geen schrik te bezoigcu en er was overeengekomen, dat ze juist genoeg notitie van haar zonden nomen, dat zo zich niet gepasseerd hoefde Ie achten, tot ze zich wat meer op haar gemak zou voelen. Hel duurde niet lang, of een tinteling in do zachte, bruine oogen bewees dat Alary genoegen vond in en belangstelling voelde voor het gesprek aan tafel Het was waar, dat lady Kordon had ge zegd, dat zij niets hoefde af to lecren, dal ze enkel wat zelfvertrouwen en ge- rnakkelijklie'd in den omgang noodig bad en met -/ dl; een vriendelijke, zachte, be schaafde .tuur als de Imo kon bet aan nemen van deze eigenschappen niet leiden tof pijnlijke ervaringen, Na dezen eersten dag, waarop alles na ltmrii|k nog nieuw voor haar was; ze dc jongelui uit elkaar moest toeren kennen; ze haar weg moest toeren in huis, zoo dat zo bijvoorbeeld geen verkeerde deuren opendeed, en (oen ze had' begrepen, waai en wanneer ze welkom en zelfs van eonigen dienst kon zijn, begon ze al aar dig den smaak !o krijgen van dit gemak- kïdiik loven, zoo omringd' door schoon hcid en beschaving. De moord te Geysteren. Een spoor van de daders? Naar wij vernemen doet do Duitscho recherche in het grensgebied' na.sporingen naar -drie Zuid-Duitscho jongelui, die in Januari in Verviers door do Belgisch© gen- dannerie zijn aangehouden, nalat zij een pastoor in een hinderlaag balden wilton lokken op de wijze als dit in Geysteren is geschied'. De politie acht het niet uit gesloten, dat dezo drie personen iois te maken hebben mei <1© serie overvallen op pastoors, welke gepleegd' z'jn in Als- dorff, in Maler bom en in Recklinghausen, welke overvallen alle op dezelfde wijze waren opgezet. Do gendarmerie to Ver viers heeft de jongelieden wegens gebrek aan bewijs weer op vrijo voeten gesteld1. In verband met den moord lo Geysteren bestaat ook bij de Nederlandsche justitie voor de drie gezochten belangstelling, (laai de moord to Geysteren geheel mot de serie andere roofovervallen overeenkomt. Het is niet onmogelijk, dat deze kleine bendo systematisch in verschillende lan den op gelijksoortige wijze eenzaam wo nende pastoors tot haar slachtoffers heeft gekozen. Diefstallen van bakfietsen. Het komt don laatstee tijd in de hoofd stad herhaaldelijk voor, dat bakfietsen worden gestolen, die een oogenblik on beheerd' worden gelaten. Aleestal worden de Fietsen zelf latei- weer ergens in d'e stad terug gevonden, doch (le goederen, die er mede werden vervoerd', zijn dan cto buit, waarmede dc dieven spoorloos verdwenen. Gisteravond om -zes uur hebben recher cheurs een rijwie'.dtef aangehouden, juist op het oogenblik, dal hij cr vandoor wilde gaan met een transportf.cts van een groote firma te Amsterdam, waarop .zich een mand met dekens en flanellen goederen bevond. Een 19-jarige lijstenmaker is op het hoofdbureau ingedo'en Ook een 26-ja- nge chauffeur is gearresteerd, die in zijn woning in hechtenis is genomen. Toen de lijstenmaker werd gegrepen, wist hij zich uit de voeten te maken. Zijn naam en adres waren echter bekend, zoodot, hij korten tijd' later was geknipt. AVinkel uitgebrand. Een korte doch tello brand hoeft gis termorgen om 10 uur in de brood-, koek en banketwinkd van den beer S. de Grcx» in do St. Annastraat te Alkmaar gewoed. De brand cuts oiid in de woonkamer, waarin ecu o-u lenvetsche kachel brauldo en breidde ziclh vandaar uit over het ge- lieele pand. In enkele minuten stand het huis in lichterlaaie. Do brandweer kon niet ve-hinderen, dat het pand gelioel uit brandde. De schade wordt slechts geleeulelijk door verzekering gedekt. Brand in een lakstokcrij. Te Wapenveld', gemeenlo lieerde, is gis termiddag om half twee brand ontstaan in de lakstokcrij van deriirma KAinkerk. De oorzaak is oververhitting van de lakctvens. Het vuur sloeg in de substantia van olie en vernis en in minder dan geen tijd stond het gebouw in voile vlam, terwijl pikzwarte rookwolken zich over dc omgeving ver spreidden. Doordat de vlammen oversloegen in do voorraad olie, duurde bet langen tijd voor dat de brandweren van Hoerde en Wapen veld', die zeer spoedig ter plaats» waren, den brand meester werden. De geheels lakstokcrij is uitgebrand'. Do fabriek was korten tijd' geleden van Zwolle naar Wapenveld' overgeplaatst en nog geen veertien dagen in werking. Deze brand beteekent voor de firma oen aan zienlijke schade, daar, hoewel men ver zekerd' is, liet bedrijf geruimen tijd zal zijti gestagneerd. Dood el ijk ongeval. Gisteravond, ongeveer negen uur, is mevr. D., ongeveer 56 jaar oud, wonende aan den Braamweg te Soest, door den. wielrijder J. N. aangereden, waardoor zij zoo kwam te vallen, dat zij kort dcoarop aan de gevolgen is overleden. Met de gouvernante sloot ze een harte lijke, met Freda een zusterlijke vriend schap; aan de jongere kinderen toerde z.e nieuwe spelletjes, met sir Edward wist ze al een soort gesprek te voeren; voor George had ze niet meer dat schuchter ontzag on met den dag ging zij meer genegenheid voelen voor lady Kenton. De boeken, die ze op tafel vond liggen, boden haar een waar gonoogen, toen ze lot de ontdekking kwam, dat het niet on gemanierd was, om op deri voormiddag te zitten lezen; en (to bespreking daar van „tooide haar praten", zooais Freda het uitdrukte. Langzamerhand bleef ze er ook bij, als er bezoek kwam; eerst dat van ccn paar heeren, die niets van haar wisten, mis- sc'drr. meenden, dat z.ij de. gouvernante m en enk'd voor haar bogen Er (toed -rich maar waarlijk één benauwend o< -gen- blik voor, toen enkele gas!en. dto nog n! een eind uit de hom-I woonden, ©r kwa men theedrinken en vol nieuwsgierigheid spraken over Itvd Nortlnonor Was bot waar, dat hij klerk was on oen zaakwanr- nemerekantoor? F,n ging bij n:c' trouwen met iemand van zwr gering-- nf'-oovd? Zeker niet," an'woord-to lady Kenton, „hij is verloofd met mijn vriendin, mus Marshall Alary zorgde voor de suiker in <to kop jes, terwijl Freda thee schonk. Zij was voorgesteld, toen de dames binnentraden en hij dit antwoord kreeg z.ij een ergo kleur, terwijl de bezoeksters verlogen zei den: „0, neem mij niet kwalijk. Ik zie Franseh stoomschip gekenterd. Bij AValsmu'iton. Stuurman, die over boord sprong, verdronk. Het uitvarende Frtnscho stoomschip „Villo de Moslaguncm" heeft gistermiddag ongeveer to half drie op (le Westerscheldo voor Walsoorden tengevolge van hot over gaan van de lading rails slagzij gekregen. Het schip kwam van Antwerpen en was op weg naar Le Havre. Na het overgaan van do lading werd het signaal gegeven, dat hol schip van richting ging veranderen. Het schip stovende af op een zandplaat in do nabijheid, doch voor dat deze was bereikt, maakte hel vaartuig steeds meer slagzij, zoodat het toen het op de zandplaat wen' gezet, kenterde. Hierbij knapte de vccnnnsl af. Toen liet schip begon te kapseizen, sp:o g een vier tal leden der bemanning overboord. Drie ervan werden opgepikt door de daar ge- slationneerd liggende Belgische sleepboot „Bulcke", doch de stuurman, een vader van 5 kindei en, verdronk. Een der opvarenden bekwam liclite ver wondingen, doch koin, na verbonden to zijn. aan wal worden gebracht. .Dc „Ville de Meslaganeriï" zal vermoe delijk gedicht moe'en worden. Lichters be vinden zich slagzij om het overslaan der lading to voorkomen. Hocapolis in voorbereiding. Groote belangstelling in di verse kringen. De voorbereiding van „llooapo'is", die van 29 Mei tol 11 Juni a.s. in de Nenijlo- hal te Rotterdam te houden lenl.aonstoding op liet gebied van hot hotel-, café- en res- rantbedrijf, mankt goeden voortgang. Van de zijde van industrie en handel heeft men een levendige belangstelling voor deze ten toonstelling, welke, juist in een zoo moei lijken tijd als het Wel-, catê- en restau rantbedrijf thans doormaakt, van groote beieekenis wordt geacht. Dozx> interesse vo-nd haar weerspiegeling in het verhu ren van de stands, welke een zjeer vlot verloop heeft. Verscheiden© afdeel in» en, z'oools kolfie en thee, ijs, melk en zuivel producten, zijn nu reeds volledig bezet. Gelijken tred met dez.e belangstelling van de met het bedrijf verbonton handel en in dustrie houdt do levendige interesse voor de „Hoeapa'iV in do kringen van werk gevers en werknemers in het hotel-, calé- en restauranfwezen. Zelfs uit het buitenland worden veto bez.oekers vervracht. Gedurendo de „Hocapolis" zullen in Rot terdam enkele congressen worden gehou den. Een drietal is reeds bepaald. Beraad slaagd wordt over het organiseeron van een massaal demonstra'ïef congres, het gehee- le Nederlandsche hotel-, café- en reslanrant- bedriji omvattende. Overstroomingen In Polen. Bombardementsvliegtuigen tegen pakijs. Volgens berichten in de Poolscho bladen heeft de ijseang op do \V©ichscl in het gebied' van de Wojwodeschap Kiolce zoo bedenkelijke vormen aangenomen, dat men Zondag heeft moeien overgaan tot uitge breide a E veer n ;a at regelenIn de nabijheid van Sotoc heeft zich een pakijsdam ge vormd' van ongeveer 5 K.M. lengte. Hel water werd' hierdoor opgesluwd en begon over de oevers te siroomon. Op sommige plaatsen braken de dijken, reeds door. Zeven dorpen werden overstroomd en moesten door de bewoners ontruimd wor den Aangezien d'e toesland steeds dreigen der werd en dynamiet niet meer hielp werd' een eskader van acht bombardements vliegtuigen te hulp gezonden. Tijdens het bombardement van den ijsdam werd' do bevolking uit d'e gevaarlijke zóne verwij derd. Ondanks het bombardement echter braken vim d'en ijsstuw slechts betrekke lijk kleine brokken af, zooJ'at nog in den nacht pionniers en sapeurs aan het werk gezet moesten worden. Na gebruik van veel dynamiet brokkelde eindelijk de ijs- stuw zoodanig af, dat het water spoodig begon te dalen en de bevolking weer naar tiaar haardsteden kon torugkeeren. dat ik mij vergist heb." „Och, met praten worden er zooveel vergissingen gemaakt, Zeg, Mary, lieve je hebt vergeten mij suiker te geven." Het was voor het eerst, dat haar lady schap haar bij den voornaam noemde, maar dit deed' zij natuurlijk met opzet om liet intieme van den omgang duidelijk te ma ken. Inderdaad' wist Mary zich beter te ge dragen dan do bezoeksters, verzekerde haar ladyschap haar, toen cr in den hall nog een onderdrukt gelach werd' gehoord, waar z.e vertelden, hoe z,e geschrikt waren van haar onhandigheid en van Fred'i le hoo ien kregen, dat miss Marshall onderwijzeres was geweest. „Maar zij is geheel een dame," voegde het jonge meisje er bij, „en wij houden allen veel van haar." Hot toonde, hoezeer zij al gevorderd' was, dat zelfs deze schok haar niet verder wei felen deed en toen lord Norlhmoor den volgenden dag kwam, keken zo beiden zóó stralend, dat dit een duidelijk bewijs was, hoe ze alles voor elk.mr waren Alary ging zelfs zoover, dat zij vroeg, of ze ladyKenton ook later eventueel eens mocht raadplegen betreffende haar plich ten als huisvrouw, en inplaats dat do schrik haar om het hart sloeg, toen ze hoorde, dat er een groote tuinpartij en een diner zouden zijn op Coles Kenton, profileerde zij van hetgeen ze te hooren kon krijgen van de regeling van do held© feestelijkheden. Zo had haar lot dus aanvaard' en toen men liet tweetal tusschen do land a del- Pos (zakken gestolen uit autobus? Toen do laakte autobus van clou heer Frederiks te Oolmarsum, die oa eendionat Ootmarsurn—Almelo v.v. onderhoudt, gis teren to Almelo aankwam, bleken do'twea postzakken verdwenen. Hoe do post uit de autobus geraakt is, kon tot nog toe niet worden nagegaan. Naar alle waar- schijntijkheid moet zo onderweg zijn ont vreemd. Geldswaarde was, zoover bekend niet m de zakken aanwezig. Een oudere zoek is ingestold. Meisje doodgereden. Gistermiddag is hot 3-jarige dochtertje van de familie Kegel te Sliodrocht door een met bonzinevaten ge!adieu vrachtauto aangereden en ernstig gewond. Het kind is vrij spoedig aan do gevolgen ovore leden. Aanslag op nmltiiuillionnair. Do multimillionnair Castano, eigenaar van een suikerfabriek te Havanna, dia kortgeleden uit de handen van kidnap pers gered werd, is gistermorgen dc ir eon| schot gewond, terwijl hij naar zijr, kan toor reed. i DONDERDAG, 5 Ala art 1936. Hilversum I, 1875 31. AVRO-Uitzcnding. 5,30 VPRO. 8 Gramofoon. 9 Orkest en solist. 10 Morgenwijding. Gramofoon. 10.EO Ore kest. 11 Kniples. 11.30 Lyra-Trio 12,15 Gramofoon. i Orkest. 2.15 Vow do vrouw. 2.45 Gramofoon, 3 Kniplos. 3.45 Gramofoon. 4 Voor zieken en ouden van ctugen. 4.30 Gramofoon. 4.45 Voer de kinderen. 5.30 Causerie. 6 Gramofoon. 6.30 Sportpraatje. 7 Voor cto kinderen.. 7.05 Piano. 7.30 Engeisclie los. 8 Be richten. Gramofoon. 8.15 Concertgebouw orkest, koor en solisten. (I. d'. pauze/ Cello). 10.30 Zigeuncrmuziek, 11 Be'L richten. 11.1012 Dansmuziek. Hilversum II, 301 31. 8—9.15 KRO. 10 NCRV. 11 KRO. 2 NCRV. 89.15 en 10 Gramofoon. 1015 Mor gendienst. 10.45 Gramofoon. 11.30—12 Godsd, halfuur. 12.15 Gramofoon ©n Orkest. 2 Handwerkles. 33.45 Gramo foon. 4 Bijbellezing. 4.45 Handenarbeid v. d. jeugd. 5 20 Orgel. 6 05 Gramo foon. 6.15 Viool, piano, viool. 7 Be richten. Reportage. 7.30 Lezing. 8 Be richten. 8.05 Biduur voor den oogst. (Om 10 Berichten). 1112 Gramofoon. Dreïtwich, 1500 31. 11.35—11.50 Orgel. 12.10 Orkest. 120 2.20 Gramofoon. 4.30 Orkest, 5.35 Dansmuziek. 6.50 Orgel. 8.20 Gramo foon. 8.50 Gevar. progr. 10,40 Koor en orkest. 11.351*2.20 Dansmuziek Radio Paris, 1648 31. 7.20 en 8.40 Gramofoon. 9.50 OrgoL 11.20 Orkest. 4.20 Gramofoon. 4.35 Rft- dio. 9.05 Orkest. 11.0512.35 Dansmu ziek. Keulen, 456 31. 5.50 en 11.20 Orkest. 12.35 Orkest. 135 Gramofoon. 3.20 Kdeinorkest en voor- dracht. 5.20 Orkest. 7.30 Kamerorkest 9.50 ATiool. 10.3011.20 Kleinorkeet, mandolinekwintet en solisten. Brosse], 322 en 484 31. 322 31.: 12.20 Gramofoon. 12.50 Zigeu ncrmuziek. 1.502.20, 5.20, 6.35 en 7.20 Gramofoon. 8.20 Symplioniedanoert. 10.3011.20 Gramofoon. 484 M.: 12.20 Gramofoon. 12.50 KJein- orkest. 1.502.20 Gramofoon. 5.20 Zi- geunermuziek. 7.05 en 7.35 Gramofoon. 8.20 Orkest. 9.35 SymplionieconocTt. 10.3011.20 Gramofoon. Dentscblandsender, 1571 M. 7.80 Piano. 9.50 Viool en piano. 10.20 11,20 Dansmuziek. aristocratie zag, maakten ze daar vol strekt geen kwaad' figomr. Zooals George en Frank het onder elkaar zeer juist opmerkten, hoorden zij tot dfe soort menschen, die eigonlijk niemand ooit ziel behalve dan, wanneer cr hizondcï do aandacht op hen wordt gevestigd. Als cr over het huwelijk werd! gesproj ken, bracht Alary nog wel even in het' midden, dat het verstandiger zou zijn voor Frank, om nog eon jaar te wachten, wam neer hij zijn eerste uitgaven te boven zou zijn en zich ook loeier thuis zou' voelen in zijn positie, maar hij wild'c er^ niets van hooren, dat zij weer gewoon aan het werk zou gaan, en wist er baar zoo van te overtuigen, hoe droevig-verlatcn hij het dan zou hebben, (lat zij er wel in moest toestemmen, dat hot huwelijk zoo gauw mogelijk voltrokken zon wor den. Zijzelven zouden de plechtigheid' graag in alle stilte hebben gevierd, maar hun goede vrienden waren van meening, dat het noodig was hierbij cenige praal, ten loon te spreiden, en stonden er op, dat hot huwelijk z.ou plaats hebben vanuit Coles Kenton, waar Mary geheel beschouwd! werd als een nichtje, vandaar dat haar. ladyschap haar dan ook met raad- en daad bijslond, wat betreft haar uitzet. Hot spaar potje, dat zij had gemaakt gedurende do lange jaren van haar engagement, was voldoende, om haar toch een eigen uit rusting te bezorgen en lady Kui!on_ ging met haar naar Londen, om do loesprekingctfi voor dien „trousseau" to leiden. (Wordt re e «Kigmw-.-

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 6