STADSNIEUWS Hr. Ms. De Ruyter in wording fJÏ 5 :-ri Begrafenis M. J. Melchers. Op de R.K. begraafplaats is hedenmor gen, na een plechtige IJ. Mis van Requiem in de St. Liduina kerk, ter aarde bestold het stoffelijk overschot van den lieer M. J. Melchers, De dienst in de Liduina kerk was druk bezocht. Hij word geleid door deken A. ■L 1<". Schraag met assistentie van de kapelaans J. A. II Bekkers en N. M. A. VcJzonboer. Hot kerkkoor Cantemus Do mino zong. Met den stoet kwamen mee op de R.K. begraafplaats deken Schraag, die de ab- soute verrichtte, de pastoors L. H. Meyer en Nolef, de paters Verliev en v. d. Broek, iele leden van de II. Vmcentius vereeni- ging, die als dragersfungeerden, leden van Cantemus Domino, familieleden, vele vrienden van den overledene en leden van het personeel der firma R Melchers. Op de begraafplaats waren o a. aan wezig de heeren mr. M. M. van Velzen, H. A. M. Jonker Roelants, ïh. J. H. Mou- wens, P. Dupord, R. Steinder, mr. M. J. C. M. Kavelaars, dr. J. J. G. de Maeyor, H. Stulemeijer, A. J. de Koning, Jan Lips en vele anderen. Ook in. de kapel en aan het graf heb ben le<len van Cantemus Domino gezon- gen. Hr. Ms. De Ruyter. Een excursie van ruim 300 JLJ.T.-ërs naar den nieuwen kruiser. Aanvankelijk zouden 100 leden van het Kat. Jongeren Verbond deelnemen aan een excursie ter bezichtiging van do kruiser Do Ruyter, in aanbouw bij Wiltoii-Fijen- oord. Dat aantal steeg eerst tot 180, (laar- ia tot 325 en Zaterdagmiddag bleken het jr minstens 350 te zijn, jongeren en oude ren, dien den tocht meemaakten, In hoofd zaak waren hot leden van de afdwalingen Den Haag, Delft, Rotterdam en Schiedam van het N.J.V., maar ook anderen hadden zich aangesloten. De Hagenaars kwamen per trein aan en weixlen in 8 extra R.E.T.- bussen naar het terrein van Wilton-Fijon- oord vervoerd. De deelnemers aan den tocht werden in groepen van ongeveer 30 personen ge splitst en elk dezer groepen kreeg een des kundigen leider. De wandeling over het schip duurde ongeveer anderhalf uur en in dien tijd is alleen nog maar de bovenbouw betrek kelijk vluchtig bezichtigd. Alles wat on der het pantserdek aanwezig is, bleef een gesloten boek. Na afloop der excursie heeft de voor zitter van het N.J.V., mr. O. Verdoorn, namens de deelnemers aan de excursie den ngewezen commandant, kapitein-luitenant ter zee A. C. van der Sande La cos te, do officieren en onderofficieren van de De Ruyter, die zoo welwillend waren geweest om als gidBcn te dienen, dank gebracht en er aan herinnerd, dat het N.J.V, steeds veel belangstelling heeft geloond voor onze vloot, getuige de vl cot vergaderingen die het organiseerde. De commandant, kapitein-luitenant ter zee v. d. Sande Lacoste, zeidte, dat er wel wat moeilijkheden overwonnen moesten worden om een zoo groot gezelschap te ontvangen, maar riet eenige inspanning is dat gelukt, zoodat allen, die zich heb ben aangemeld, tegelijk den kruiser in aanbouw hebben kunnen bezichtigen. Spr. acht het een gelukkig verschijnsel, dat er meer belangstelling uomt voor onze weermacht en in het bizondtor voor die marine. Die belangstelling openbaart zich vooral bij dé jongeren en dat die interesse ontwaakt is, is medle het gevolg van het Kat. Jongeren Verbond. Spr. heeft per soonlijk een vergadering van het N.J.V. afdeeling Den Haag bijgewoond en heeft kunnen vaststellen, dat er in het N.J.V. een gezond leven aanwezig is. De belangstelling voor Ilr. Ms. De Ruy ter is enorm. Van Donderdag van de vori ge week tot a.s. Donderdag komen zeker 600 bezoekers den kruiser bezichtigen, moest jongeren. De belangstelling voor het pieuwe schip van onzo marine acht spr. een verblijdend verschijnsel. Op voorstel van mr. Verdoom werd een drie-werf hoera op enze marine uitge bracht. Do Haagscho afdeeling is met do 8 ge reserveerde R.E.T.-bussm van liet Willon- Fijenoordrierrein, tot aan het begin van de Biugemeester Knappartlaan bij do Nieu we Haven gereden. Daar voegden de Schie- damscho N.J.V .-ërs zich later bij hen en met do marscli-band en vlaggen voorop is gezamenlijk van de Burgemeester .Knap pertlaan naar het station gemarcheerd. II. Stooker. f Op 69-jarigen leeftijd is m het Ge-meen te- ziekenhuis, waar hij reeds eenigcin tijd verpleegd werd, overleden de heer II. Slao kei', die in het Schiodamsche veroonigings- leven een plaats ingenomen. Hij was be stuurslid van de afdeeling Schiedam vau den Vriju. Dem. Bond en was eenige ma len candidaat voior den gemeenteraad; be stuurslid van de Oramjevereeniging en een enthousiast beoefenaar van do kegolsport. Voor de spijs'kokerij, die destijds op de Verbrande Erven was gevestigd, heeft do thans overledene zeer veel gedaan. Waar leer ik motorrijden? De K.N.JÏ.V. vraagt liet Sehictlamsclui voorbeeld te volgen. Zoo men weet heeft de commissaris van politie bepaald, dat zij, die zich practised willen bekwamen voor het verkrijgen van een rijbewijs B, daartoo gebruik kunnen maken van de Kilometerlaan ia liet Sterre- boscli en de Admiraal de Ruyterkade, van October tot April tusschen 8 en 16 uur, en 's zomors van 6 tot 9 uur. Naar aanleiding van dit besluit heeft de Kon. Ned. Motorwiclrijdcrs Vereeniging zich met een verzoekschrift tot do ge meentebesturen van do gemeenten in Ne derland met meer dan 20 000 inwoners ge richt, waarin verzocht wordt om de mo gelijkheid om een overeenkomstige oefo- ningsgelegenheid in de betreffende ge meente voor de berijders van twee-endrie- wieligo motorrijtuigen te scheppen, nader te willen overwegen. Nieuwe Rijwiel bergplaats. Bij Wilt duEijeitoord. Den iaatsten lijd kamen ongeveer 2000 leden van het personeel van ÏViltavFijen- Giord op do fiets naar hun werk. Na het beëindigen van het werk was de drukte bij den uitgang zoo groot, dat controle zeer moeilijk was. Er word dan oork wel hei een en ander clandestien meegevoerd. Do direclio heeft nu een radicalen maat- regel genomen. Naast den ingang aan den Vlaardingerdijk, is n.l. een njwielbergp'aals gemaakt, die onder beheer slaat van de heeren Pool en Baade Werklieden moeten hier hun fiets stallen en zich per voet naar de werf bege\tm. De kosten van stalling bedragen 1 cent per dag en per fiets, waar voor de rijwielen clan ook verzekerd zijn. De werklieden .passeeren dns steeds loo pond den portier; bij het verlaten van de werf, moeten degenen die per fiets geko men zijn, eerst de poort aan den Vlaaa*- dingerdijk uit en eerst dan kan men do rijwielbergplaats bereiken, die zicli even wijdig langs den dijk uitstrekt. Bij bet begin van den Weslfrankeland- scliedijk is een pad naar de rijwiel bewaar plaats gemaakt. Feestavonden. H.B.S.-vcrecuiging Onder Ons. In Musis Sacrum heeft de II.B.S.-ver- eeniging „Onder Ons" Zaterdagavond een feestavond gegeven, welke vrij druk be zocht was. liet programma droeg het ka rakter van een cabaret en was op som mige punten vrij improvisorisch. Hot werd verzorgd door leden der vereeniging. Voorts verleenden hun medewerking leerlingen van mej. J. Jongcjan en een der gasten, een H.B.S -ër uit Gouda, dio eenige verdienste lijke piano-syncopations vertolkte. Er werd verder voorgedragen, gezangen en tot slot werd er nog eenige uren geanimeerd ge danst. De voorzitster, mej. Annie van Anieyde, heeft d'en avond, geopend en daarbij wel kom geheeten den directeur der R.II.B.S., den heer N. W. van Gelder, en enkele leeraren en ledten van de commissie van toezicht. S.S.V. „Vlug en Lenig". De jeugdige korfbalvereeniging S.S.V. ,Vlug en Lenig" heeft Zaterdagavond haar twee-jarig bestaan met een gezellig feestje in gebouw Eendracht gevierd, waarvoor goede belangstelling bestond. Nadat de voorzitter "van de feestcom missie, de heer L. C. Magnin, een kort openingswoord had gesproken, heette de voorzitter, de heer P. F. van der Ham men Jr., de aanwezigen welkom, waarvan in het bizonder den voorzitter van den Rotten! annchen Korfbalbond, den lieer K. J. Ileyboer, den afgevaardigde van die Sportclub „Schiedam", den heer A. Mul der, dien van S.V.V. „Schiedam", de leden \an de commissie van toezicht en de trainers, de heeren A. IMeboer en P. de Goederen. Spr. gaf voorts een overzicht v.ai de in het afgcloopen seizoen gespeelde wed strijden, waaruit door V. en L. goede re sultaten zijn behaald. Het tweede twaalf tal heeft het kampioenschap reeds behaald en hot eerste staat er niet ver van verwij derd. Spr. herinnerde aan do wedstrijden oin den Nieuws van den Dag-bal, waarvan do eerste rondo achter don rug en gewon nen is. Do heer K. J. Heyhoer sprak daar na een korte rede uit, waarin hij eraan herinnerde, dat V. en L. uit een school club ontstaan is. In zijn jonge jaren ver leenden de onderwijskrachten aan de jeugd hun medewerking voor de lichamelijke ont wikkeling niet in den omvang van thans. Het initiatief, dat hij zelf eens nam, werd dan ook in den kiem gesmoord. De omstan digheden zijn thans gelukkig anders, do in zichten 1 ben zich ten goede gewijzigd. r. feliciteerde V. en LI. hartelijk met haar twee-jarig beslaan en knoopte aan zijn rede nog een woord van propaganda vast voor de mooio korfbalsport. Namens' de sportclub „Schiedam" een zusleiveieeniging van v. en L., sprak ten slotte de heer A. M rider zijn geluk- wenschen uit en deed dio vergezellen van een mand bloemen. Het programma opende daarna met de „V. en L.-rep or lage" een kleine revue, Een schip in een schip. De bewapening. Geen overdreven comfort. Veiligheids maatregelen. Nog negen maanden werk. Een aanwinst voor de marine. Ilr. Ms. De Ruyter is eigenlijk een dubbel schipom liet schip, dat geheel door een pantser omgeven is, is een „om hulsel" gebouwd: liet zichtbare schip. In het „binnenste" schip bevinden zich de vitale deelen: de machines, do electrisclio centrales, de munitiebergplaatsen, enz. Het geschut. Aan dek staan de kanonnen, drie vóór op het opperdek (voor de brug) ca 4 ach ter, waarmee 15 e.M. granaten kunnen worden afgeschoten, die op 20 a 25 K.M. afstand' nog een behoorlijke trefkans heb ben. Op het achterdek is ook het lucht-afweer- geschut opgesteld'. Een vijandelijk vliegtuig kan van uit 5 mitrailleur-nesten onder kruisvuur worden genomen. Achter do drie kanonnon op het voordek rijst de commandobrug hoog op, zeker tot 25 M. hoven de waterlijn. Dit gevaarte heeft een z.g. vredes- en daarboven de oorlogsbrug. Achter de commandobrug is de schoor steen opgetrokken en nog verder naar achteren volgen dan het afweergeschut en de kanonnon. De De Ruyter is 170 M. lang en over zijn grootste breedte gemeten ongeveer 11 M. De snelheid. De maximum kruissnelheid is 32 mijl, of pl.m. 54 K.M. per uur. Dat is ook ongeveer do snelheid van een moderne torpedojager. Indien dit noodig zou zijn, b.v. in oorlogstijd1, is het wellicht mogelijk de snelheid van de De Ruyter nog wel een paar mijl per uur op te voeren, "maar dan aanvaardt men risico's, die men m normale omstandigheden niet zou nemen. Reeds bij 30 miijl is de zuiging zoo groot, dat bij kalme zee het water op het ach terdek komt. De De Ruyter kan twee watervliegtui gen meevoeren. Daarvoor zijn achter den schoorsteen twee catapultinricchling-n ge maakt. Do vliegtuigen worden door sa mengeperste lucht over een slede wegge schoten. Met behulp van kranen worden de vliegmachines uit het water opgehe ven en weer* op d'e sleden gezet. Iri vo rige week heeft men eens een proef ge nomen of de catapult „het dee dl". Een ijzeren vat word' weggeschoten en bijna op liet zelfde oogeublik lag het 25 M. achter liet schip in de Wiltonhaveu! Do bronzen ^schroeven voor het nicuwo schip, liggen 'aan den wal gereed. De spoed' der schroeven is bizondter groot. 'Bin nenkort gaat het schip in liet dok om de beide schroeven, aan de assen te be vestigen. De huisvesting. Op een oorlogsschip kan men niet het comfort verwachten, dat men op een mail schip aantreft. Alle ruimte is zoo pro ductief mogelijk gemaakt. Grootc saTons, promenadedekken en breedte gangen moet men niet op een oorlogsschip verwachten, Toch is er voor cfe bemanning, die nor maal uit 450 koppen zal bestaan, aan boord van de De Ruyter zoodanig ge zorgd wat de huisvesting betreft, dat zeker ied'ero marineman gaarne op het. nieuwe schip zal d'ienen. De commandant heeft op het opperdek een salon, die nagenoeg de heele breedte van het schip inneemt en vrij uitzicht biedt over het achterdek. De officieren hebben elk een hut, waarin veel aluminium is verwerkt, wat trouwens het geval is voor het geheele schip, omdlat dit een licht metaal is. En verder is bijna alles staal! Bovendien hebben de officieren miid»- scheeps een gemeenschappelijke zaal. De onderofficieren worden ondergebracht in hutten voor 6 en 4 personen; de oudste onderofficieren hebben oen eigen hut en ook zij hebben gezamenlijk weer een ruim vertrek. Do korporaals slapen in hangmatten, die opgehangen word'en in oen gemeenschap pelijke ruimte, die ook als ontspanningszaal dient. Het lagere personeel slaapt in hangmat ten, twee boven elkaar, 's Morgens wor den de slangen, waaraan deze sehon.me lende slaapgelegenheden hebben gehangen, opgeklapt en do hangmatten en het ver dere beddegoe-a netjes opgeborgen, zoodat d'e zelfde ruimte ook voor eetgelegenheid kan worden gebruikt. Geheel voor in hot schip is de zieken boeg, waar het schip wel het meest be weegt, maar waar het minste hindterd on dervonden wordt van de machines en liet geloop en gedraaf, dat midscheeps liet ergst is. Vóór de ziekenboeg heeft de dokter zijn -jpreekkainer en is een kleine operatie zaal. Aan boord' bevinden zich voorts ver schillende werkplaatsen voor hot verrichten van herstellingen aan d'e machines enz., en ofschoon er bijna geen hout aan boord' is alleen het opperdek is van hout en d'at wordt ia oorlogstijd nog weggesloopt om versplintering te voorkomen bij een treffer is er ook een werkplaats voor den timmerman. Beveiliging tegen mijnen. In oorlogstijd1 wordt voor aan het schip een installatie aangebracht om mijnen, die in de vaavbaan van het schip komen, te verwijderen. Vóór het schip wordt een lange scliriet aangebracht en van den kop links en rechts schuin naar achteren onder water een staaldraad', die ein digt in een torpedovormigen vlotter. Hier aan is weer een openstaande schaar be vestigd'. Irigt een verankerde mijn in d'e vaarbaan van hot schip, dan vangt de staaldraad de ankerketting van de mijn op, leidt die sehuinaehtervvaarts tot in de schaar en door de vaart van het schip wordt de ankerketting doorgesneden en dfe mijn zijwaarts weggestooten. Tot do uitrusting van de De Ruyter behooren vanzelfsprekend ook sterko zoek lichten, die tot 2 K.M. hun schijnsel wer pen. De machines. De eleclrische energie neemt aan boord van een modem oorlogsschip een zeer be langrijke plaats in. Aan boord van de De Ruyter zijn twee electxisohe eentrales ge bouwd, die geheel onafhankelijk van'olkaar functioneeren. Valt óën der centrales nit, dan kan de ander het werk overnemen. Bovendien is er dan nog een kleine centrale, die de nood'ige energie levert, als het schip aan den wal ligt en die een Dieselmotor als drijfkracht voor de dynamo's heeft. De beide groote centrales hebben stoom turbines met oliestookinnchting, drie stel van twee ketels. Do olie wordt onder lioogen druk onder d'e ketels gespoten, vergast daar en woidt met lucht vermengd. Niet alleen slaat de olie onder druk, maar ook in de stookinrichting zelf is do luchtdruk opgevoerd'. Dat brengt mee, dat deze ruimte niet in openverbinding met do buitenlucht kan staan. Er is een vernuftig stel sluizen geconstrueerd', inge bouwd in twee gescheiden verticale schach ten met loodrechte ladders. Daarin bevin den zich 4 deuren, zood'at de stookruimte van de buitenlucht door 3 hermetisch af te sluiten vakken is gescheiden. Van dit stel deuren kan slechts één openstaan Daalt iemand' van boven naaT beneden en opent hij de eerste deur, dan ver schijnt voor de andere deuren een rood deur gesloten is. Wordt de tweede dein geopend, dan brandt voor do overige de3 ren een waarschuwend lichtje, dat eerst weer verdwijnt, als do tweede deur ces- sloten is, enz. 6 Het afzonderlijk van elkaar werken van de heide centrales bracht mee, dat ook een dubbdstel leidingen moest wordten t -ingebracht. Deze zijn alle opgeborgen in gepantserde hulzen, die somsV Sp<£ labelen. omvang hebben. Do leidingen lic- iev-7-5 7an ni Piatserwand, zoodat brand*- gouiar tengevolge van kortsluiting uitge sloten geacht mag worden. De stookolie, die men noodig heeft, wordt geborgen m tanks, die zich grootondeels bevinden tusschen do huid' van het sohra en het hinnenpantser, waar ook drink water tanks cn andere bergruimten zijn in- gelx*. Een electrisclio pomp, die midscheeps is geplaatst ter hoogte van do waterlijn, kan zelfs werken, als zij geheel onder wa ter staal; zij is n.l. in" een duikerklok gebouwd', waardoor indringing van zee water en daardoor onklaar raken van d'e pomp, is uitgesloten. De mnniticliff.cn. Een interessante bizond'erhcid vormen ook do electrisclio muniliehften, die zich op vier plaatsen van het schip hij olie der 3 batterijen en één voor het afzonderlijk kanon bevinden. Do liften, waardoor de munitie naar deze plaatsen wordt gevoerd, zijn in schachten van pantserplaten gebouwd'. Onder in liet schip zijn de bergplaatsen van de grana ten, die in rekken worden bewaard" Van d'e munitiekaimers naar de liftschacht is slechts een stap. De granaat wordt op een plank voor de lift gelegd, er wordt op een knop gedrukt en verder doet het me-* ohaniek het werk. In zeven seconden isl de granaat voor den loop van het kanon, gereed' om ingeschoven te worden. De beperkte ruimte in de batterijen, die trapezium-vormig gebouwd zijn, bevat vele instrumenten voor het richten van d'e ka nonnen. Dat is een kunst apart, d'ie echter wordt vereenvoudigd' door dte ver voortge schreden techniek. Een schip beweegt, als liet vaart, om zijn lenge-as en orni zijn breedte-as. Ear nu is een mechanisme aangebracht, waar- bij het schot afgaat uitsluitend' op hek ondeelbaar moment, dat het schip vol komen horizontaal ligt. Do bediening van het geschut kau ge schieden op aanwijsingen, die van die oor logsbrug af gegeven worden, maar een battery-commandant kan ook zelfstandig optreden. Geheimen worden in bovenstaand exposé niet verraden. Wat geheim gehouden moet worden, wordt den bezoeker niet verteld! of getoond'. De rekentaMs of tabellen b.v. zal geen onbevoegde in handen hijgen en de toepassing vair eigen vindingen van de wcTf of van do marine worden even min aan de groote Hok gehangen. Proefvaren. Póór 21 April moet d'e De Ruyter vaar- Haar zijn. We hebben reedis gemeld, dat op of omstreeks 20 Aprh d'e eerste proef tocht zal worden ondernomen. Dte juiste datum is ook nu nog niet bekend,maar zal vermoedelijk tusschen 15 en 20 April liggen. Tijd'ens de proefvaart moeten allerlei me tingen worden uitgevoerd en moet ook gecontroleerd worden, of de vastgestelde maximum-snelheid te bereiken :s. Daar voor zal men de kust van Schotland! moe ten opzoeken, want d'e grootste diepte van' de Noordzee is ongeveer 30 M. en die is te gering voor zoo'n krachtproef. Tusschen een paar vaste punten eilandjesi b.*^ zal gecontroleerd worden, of dte Dte Riuytcr aan de verwachtingen voldoet. Later volgt dan nog een offieieele proef tocht en als in October— November nieuwe aanwinst voor onze marine geheel* gereed is, zal nog eenig-en tijd z.g. voor' d'e garantie gevaren worden, vóór dte Itet Ruyter definitief in de vlootsborlrte woadtj; opgenomen en dte Nederlandsoho marine i een modernen oorlogsbodem heeft,die aan behoorlijke eischen voldoet, al is, ooH alweer mot het oog op d'e kosten, dte. bewapening niet zoo groot, als in de eer- lichtje, dat eerst weer dooft, als de eerste ste plannen was ontworpen. waarin dte oprichting van de club oa word gememoreerd en tenslotte ©on vol ledig in sportcostuum gekleed, twaalftal ten tooneelo verscheen om dien lof van V. en L. te bezingen. Het optreden van den lieer Dinges was niet bepaaadl succesvol. Dan sloeg de cup- voering van het zelfvervaardigde toaneel- stulcje „Miss V. en L. ontvoerd'" beter in. Aan hot slot van den avond werd de tombola verloot, hetgeen uiteraard' met de noodigc vroiolijkhcid gepaard ging. „The Moonlight Serenaders" hebben „anna nog eenige uurtjes goede clansmu- iek laten hooren, waarop vele aanwezi gen gezellig gedanst hebben. Het bal werd nog geanimeerd dooir verscheidene aar dige attracties. Gemengde Zangvcrtcn. Poly hymnia. De onderlinge In,rul hij de leden van do Gemengde Zangverem. Polyhymnia is wel bizon.de r giGiov, zoodat haar ieeslavcmtten steeds een eigen, intiem karakter dragon. Dat was qoik Zatentag weer het geval, toen het koos* in de zaal van den R. IC. Volks bond zijn jaar ij'Cschen feestavond gaf. Do vciar/ii cr, de heer J. G. de* Bmijn, sprak een kort otpeningswooi-d. Mevr. Jmgensvan Wieringen zaag Sttindchen van Schubert en Ave Maria vim Gounod, waarbij zij aan de piano begeleid word door mevr. N. Berck'—Felt- 7'er; de heer J. 0. M. Fellzer gaf eenige Uuitsoüi, een drietal jongelui één dame cn twee heeren vormden een Haw aiiai- ensembic, eenige leden voerden: Een bon te .avond voor de microfoon op, door Loon do Bruijn in elkaar geztet. Laatslgenoiemi- do trad opte eenige malen individueel op als humorist. 'Mies slaagde naar wenscih, zoodat het een Zeer prettige avond is gowioirden, die besloten is met een bol. Do Hakkert-'biand heeft niet alleen tij dens het bal, maar ooik tijdens het eerste deel van den avond op de hbkende vlotte wijze, goede muziek doen hooien. Veertig jaar Rijksdienst. Op 16-jarigen leeftijd 'rad 11 Maart 1896 onze stadgenoot do heer L. J. van Dalen, assistent der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen, als vrijwilliger in militairen dienst. Na ongeveer V/s jaar militair to zijn ge weest, werd hij 1 October 1903 benoemd tot commies 4e klasse der directe belas tingen, invoerrechten en accijns te ICerk- rade. Na op verscheidene standplaatsen in diverse functies gediend' te bobben, werd hij 1 Juli 1920 van Rotterdam overge plaatst naar Schiedam. Op 1 April a.s. verlaat de Leer Van Da len 's Rijksdienst. Hollende paarden. lied en morgen om s! reeks 11 uur reden drio rijtuigen, die dienst hadden gedaan bij een begrafenis, elk bespannen met 2' paarden, in de Lange Nieuwslraat, loen een der paarden van hot achterste nj u'g viel. De koelsiers van de heide voorgaande rij ui gen slop'cn oan hun collega to helpen. Toen zij i'aaimce bozig waren, sloegen ite y" n 1 *-> ~c rij'iiigrin, die on beheerd stonden, op hol. Het ééno xijtuig kwam tot staan in do Hoiöfdstraal hij do werf van Gemeente- werkten, waar het voertuig ldemi liep. Daan 'hij brak do boidm1, waarnaast de paarden liepen. Do andere paarden holden nog door, maar werden bij de Buitensluis met eigen: levensgevaar gegrepen door den sluiswach ter 0. Koens, die geassisteerd werd rio|3ti) den! brugwachter I- Siorbcr. De heer Kenans kon een leidsel grijpen en ofschoioln hi| Zelf viel, slaagde hij er toch in do paar den tot staan te brengen. Communistische Jeugdbond. Do organisatie „.De Toekomst", dio zich! 'beweegt c/pt het gebied van cultuur en ontspanning, is, naar zij aas meld!, over gegaan paar den Coimnumisiischen Jeugd bond. AGENDA, Schiedam. Passage Theater. S.15 uur. 1- De bonte sluier; 2. Prinses Kitty van de nachtclub. Zaterdag on Vvoensdagj 2.15 en Zondag 1 uur. Jeugdvoor stelling. Zondag half 4 Malinée. City Theater. S uur. 1. Ik ben een diefj 2. Lady Killer. i Zondag 3 en 5 uur. Matinée. 9 Maart. Vereenigingslokaa!, 8 uur. Jaar feest Cbr. Gem. Zangvereon. Eb theto. 9 Maart. Irene, 8.15 u. Vereen. Jong Her-i vormden. Cursus ds. D. Broers« Kerkgang. h t V 4 r( i 4V< 1 fcV -'-( Vliegtuigen.

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2