De Nederlandsche ambulance Abessinië. Die Houten Ciaas n Een werkplan in samenwerking met andere ambulances. Vliegtuigen boven Dessié. Geen schade van het bombardement. Gemengd Nieuws Nederiandsch schip gezonken. Felle brand te Rotterdam. Nieuwe arrestatie te Oss. Vergadering ging niet door. Kerk en School Aanvaring op de Noordzee. Daar staat de „doodstraf" op! Wij vervolgen thans het uittreksel uit de dagrapporten van dr. Winckel, den lei der der Nederlandsche ambulances. Deze rapporten betreffen de periode van Zaterdag S Februari tot en niet Woens dag 12 Februari. Op Zaterdag 6 Februari kwam in den namiddag onverwacht dr. Betmonfe per Roode Krulsvliegtuig uit Addis Abeba ia Dewne aan. De post was helaas achter gebleven in de koffers, welke het vlieg tuig te zwaar zouden hebben gemaakt. Don volgenden 2ondag waren onze land- genooten getuige van een bombardement op Dessie en omgeving door Italiaanscho vliegtuigen. Om acht uur verschenen 5 of 6 vliegtuigen, die op drie plaatsen hun bombardement richtten: op de stad zelf, op een plaats circa een uur loopens van de Nederlandsche ambulance en ook ten Oosten Feu gioep van 4 bommen viel op onge veer S00 51. ten Westen van het kamp, zonder schade aan te richten. Wij kregen niet den indruk, zoo schreef dr. Winckel, dat de Italianen het op ons kamp voorzien hadden. Toen de Italiaanseh# vliegtuigen waren verdwenen, trokken de Nederlandsche art sen naar de stad en naar de plaats ten Noorden, waar veie bommen waren ge vallen. De eerste ploeg kwam onverrich ter zake terug. Er waren slechts weinig slachtoffers gevallen: twee dooden en twee licht gewonden, die beiden reeds in het Amenkaansche hospitaal behan deld waren. De tweede ploeg had meer succesonderweg vond men twee licht gewonden, die voorloopig verbonden wer den en naar de Nederlandsche ambulance verwezen. Voorts trof men op do plaats des onheils nog een lichtgewonde en een ernstiger geval. Beiden werden ia het hos pitaal gebracht. Ben volgenden dag, Maandag 10 Fe bruari, had een bespreking plaats met dr Meüy, den leider der Britsche ambulan ces Deze deelde o.a. mede, dat zijn ge- beele ambulance is ingericht op vervoer per vrachtauto, een lichter type dan de Nederlandsche. Nu hij een plaats inneemt achter het noordfront, zou hij liever muïl- dierenvervoer wesnschen. De daaraan ver bonden hooge kosten waren echter een bezwaar. Daarom kon de Engelsche am bulance ook niet, zooals de Nederlandsche, voorposten van eenig helang uitzenden: ten hoogste zouden dit eemge eeisfe-huip- patrouilles kunnen ziju. Het plan v„n dr Melly was, op te rakken naar Kworaut. Dr. Winckel deelde hem mede, dat de beide Nederlandsche eenheden ook elk een plaats in de bnurl van Kworam zouden innemen, zood?' aamenwerking tusschen de Brit sche Nederlandsche ambulance van het hoogste gewicht zou zijn. Dr. Melly beaamde dit en de beide leiders kwamen tot een gemeenschappelijk werkplan. In groote lijnen komt dit plan hierop neer: direct achter het front zijn de am bulances van het Britsche Roode Kruis, dan komen de eenheden van de Neder landsche en de geheele Britsche ambulance op ongeveer 50 tot 80 K.M. achter het front. De Nederlandsche eenheden voeren hun patiënten, teneinde niet overbelast te geraken, af naar de Britsche ambu lance, die haar patiënten verder beirekt van haar eigen eerste-hulp patrouillles en van de Ethiopische eenheden. Voorts zal de Britsche ambulance af voeren op de Nederlandsche te Bessie. Dit transport wordt onderhouden met de camions der Brillen. Het duurt twee a drie dagen. De Nedeilandsche ambulance blijft to Dossie en zal vermoedelijk van belang zijn voor de definitieve operatieve behandeling der gewonden. Deze laatsten worden ten slotte geëvacueerd naar Addis Abeba, door de Nederlandsche camions of door de zorgen van het Ethiopische gouvernement Dr. Veeneklaas mankt het wel veel beier, maar kan toch nog met met de karavaan meegaan. Dr. Lampe ga.it daarom voor loopig in zijn plaats. Dinsdag 11 Februari klonken des mor gens om 9 uur de waarschuwingsschoten voor een luchtaanval. Het bleek slechts een vliegtuig te zijn, dat op vrij grooten afstand ïu noordelijke richting passeerde. Het vertrek van de eenheid onder lei ding van dr. Van der Does, die uu reeds een week klaarstond, kon dien dag om vier uur des namiddags plaats hebben Den volgenden dag was er dos morgens weer luchtalarm, er was een verkennings vliegtuig, dat geruimen tijd in de buurt van Dessie en het Nederlandsche kamp bleef cirkelen. Dergehjko alarmeermgen. welke uit den aard der zaak niet in den wind geslagen mogen worden, kosten tel kens veel tijd en belemmeren de werk zaamheden, ook omdat de autorileilen daarna gedurende eenige uren onvindbaar zijn. Dr. Winckel besloot hier zijn rapporten met de mededeeling, dat dien dag tueo vliegtuigen uit Addis Abeba waren aan gekomen en weer spoedig met de post zou den vertrekken Naar hel Engelscis van CHARLOTTE M. YONUE, door J I. en E. A. H. 22) „O, neen," riep Constance. „Vast niet M* Rose scheen daar in het geheel niet zoo zeker van te zijn en ging voort „De graaf, bij wien papa was, dobbelde en wedde en kwam 's avonds vreesohjk laat thuis en mylady en haar dochters ook; de arme kamenier moest soms tot vier uur in den nacht blijven opzitten. En dan die rekeningen, die er kwamen. Ze hebben het nooit aan zijn lordschap ver teld, maar ze verkochten haar diamanten en droegen valsche. Zijn lordscliap wist het niet, maar haar kamenier wel en die heeft het weer aan papa verteld1." Constance keek verbaasd en verklaarde, dat oom Frank en tante Mary zich nooit zouibn te buiten gaan aan d erg dyke din gen. Ze vertelde ook, dat lady Adela altijd de armen ging bezoeken en at miss Mor ton in het geheel niet trotsch was; dat 'zij in Londen ging wonen, waar ze eert Zondagsschoolklasse wilde houden voor de arme fabrieksjongens. Ze zijn heusch niet zoo wereldschgezind, als Ida dal denkt." „Herinner je je nog wel die preek, waar in gezegd werd, dat wereldsehgezindheid niet afhangt van hetgeen men heeft, maar van hetgeen men is?" „Dat praat me daar van preoken," zei Herbert, nad irbij tomend. „Heb je dat van oom geleerd, Con? Ik geloof, dat hij nooit Aan de Britsche kust. De be manning gered. Lloyds meldt uit Londen, dat het rodio- staiion Cullercoats hoeft medegedeeld, dat het Nederlandsche schip „Alko" van Delf zijl twintig mijt ten NoorebNoordwesten van Flamborough Head' in aanvaring is geweest met den Britsdien trawler „Lcyland". Het Nederlandsche schip is gezonken; do be manning is gered'. Do aanvaring had1 plaats in een dichten mist. Het ss. „Alko", dat in den nacht van Maandag op Dinsdag tengevolge van een aanvaring is ge/onken, was op weg van IJsland naar Leitlr. De bemanning, bestaande uit kapit"in Mulder, zijn vrouw en twee dochtertjes, resp. 2Vs en 4 jaar oud, zijn door den breder „Leyland" aan boord genomen, en gistermiddag te Grimsby aan land ge/et. Het schip is een nieuw motorzeeschip, dat voor ongeveer twoo maanden to Delf zijl werd' gebouwd. Hot vaartuig is 2G0 ton D.W. groot. Het schip was bevracht door een Engel- sche maatschappij te Londen en werd in de kustvaart gebruikt. Brand in een droogkamer van tabak. Gisteravond 6 uur is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de tabaks fabriek van d'c firma J. Zannis, Voorlaan 64 te Rotterdam. De brandweer heeft het vuur met tweo stralen aangetast en slaagde er na een uur in den brand te bedwingen. De droogkamoT brandde geheel uit en do opslagplaats gedeeltelijk. Bovenwoning uitgebrand. Vermoedens van brandstichting? Gisteiavond omstreeks tien uur is brand ontdekt in het pand 59 in den Houttuin te Rotterdam. Dit pand bestaat beneden uit oen maga zijn, in gebruik bij den handel in behangers- fournituren van den hoer G. J. Peitemn, terwijl het bovenhuis, dat bcw oond wordt door zekeren \V. T„ uit tweo étages en een zolder bestaat. Het pand' stond bij de politie niet gunstig bekend. Voorbijgangers ontdekten tien bi and, w el ke ook word opgemerkt door een majoor van politie, die in do Hoofdsteeg liep. liet vuur had reeds spoedig een emsfig aan zien en de vlammen sloegen hoog hoven het dak uit; ook aan do voorzijde slocaen de vlammen op beide étages naar builen. Do benedenverdieping werd door het vuur gespaard. Onmiddellijk rukte do brandweer met groot materiaal uit, gezien do vrij gevaar lijke omgeving in deze nauwe straat van het oude stadsgedeelte. Met zes stralen werd het vuur gebluseht, terwijl de brand weer tevens gebruik maakte van den mo torspuit. De leiding berustte bij hoofdman Van Glinsteren. Hen bewoner van het pand, T, hoeft men kort nadat de brand ontdekt was, in den Houttuin zien loopon. De politie hield hem aan en heeft hein meegenomen naar eon politiepostbuis. De deur van het pand, was toen de brand ontdekt werd op slot. Voorbijgangers hebben de deur opengeschopt en eenige jon (geileden gingen bet gebouw binnen, waarbij de 20-j.irigo D. J. G Boerman, wonende in de Dirk Smitsstraat, over een luik viel. De GGD heeft hem, aange zien hij over pijnen klaagde, naar het ziekenhuis aan den Coolsmgel gebracht. Do eerste étage, waai' <lö brand is be gonnen, is geheel uitgebrand'. Langs de trap heeft het vuur zich verplaatst naar do tweede étage, die go foeilelijk is uitge brand'. De zolder brandde eveneens uil, terwijl het dak doorbrandde. Bij het onderzoek naar de oorzaak hcefl men in de keuken op de oorsle étage een omgevallen petroleumkachel gevonden met een plas jietroleum er om heen. Het heeft echter in deze keukon niet gebrand. Do politie zet het onderzoek voort. De brand1 trok in de binnenstad' veel be langstelling. De politie had' voor een ruime afzetting zorggedragen. Ivatvvijher logger met vrij ernstige schade ie IJmnidcn binnengeloopen. De schipper van den Nederianctedicn molorlogger, Katwijk 144, genaamd Wil- heümina V, rapporteert op Vrijdag G Maart, ongeveer 7 uur n.m,, terwijl hij visschende was op de Noordzee op ongeveer 54 gra den N.B en 5 graden 20 min. 0 Lte zijn aangevaren door het Duitsehc stoom schip „Hedvvigshutte", thuis behoorende te Hamburg Door deze aanvaring heeft de Katwijk 144 vrij ernstige schade opge- loopen aan den voorsteven. Deze logger arriveerde Zondag te IJmuiden en zal de opgeloopen schade eerst meten doen hor stellen, alvorens opnieuw ter visscherij te kunnen vertrekken. Nader vernemen wij, dat het Duitsehe S.s. Hedvvigshutte schade heeft gekregen aan haar bakboordzijde. Het stoomschip bevindt zich momenteel in reparatie bij de werf Blohm en Voss, te Hamburg. Door den trein doodgereden. Gisteravond is docff tot nog toe onbe kende oorzaak een inwoner van Appinge- <lam, de 53-jarige Gelok tor hoogte van het station Oosterwijtwerd! door den trein van Groningen naar Delfzijl overreden en gedood. liet lijk was deerlijk verminkt. Een onderzoek wordt ingesteld. anders tlan over preekon denkt, maar hij preekt zelf toch niet?" riep Constance. „Neen, hij zorgt wel, dat hij geen woord meer zegt, dan hoognoodig is." „Hoe weet je hei dan?" „Je ziet het al aan zijn gezicht. Hij zou geweldig zwaar op de hand zijn, ais hij de gave van het woord had „En jij bent geweldig ondankbaar," /ei Rose. „Want hij is toch maar verbazend goed voor ie." „Zeker. Ik zou dan ook niks op hem te zeggen hebben, als er maar wat meer leven ia hem zat." „Hij heeft je toch mee uit jagen ge nomen op dien dag, dat wij ook op de plaats van samenkomst zijn geweest. En hij is over alle slooten heeugesprongen, terwijl ji „Ja, wat kan ik dat nu helpen, als ik nooit heb leeren paard' rijden? Den vol genden winter zal je eens zien." „Heb je jo pijn gedaan?" vroeg Rose ondeugend. Maar Herbert hield zich, of hij dit niet hoorde en ging uitweiden over het wildl op Northmoor, tot hij even later weer een praatje ging maken bij Sibyl Grover en Ida. Volgens die was de voornaamheid' van het verblijf op iXorthmoor duur genoeg gekocht door het saaie en hot strenge van bet leven tTaar. „Oom wos zoo boos als een spin, als Herhert of ik wat te laat kwamen voor het gebed en hij zei, dat hot maar onzin was van Herbert, dat zijn broek zou slij ten van het knielen in de kerk... Ja, verbeeld je, net knielen als een schoolkird. Ik werd er zoo wee van." „Het moet ook een wee gezicht zijn." „Ik deed het maar, omdat lady Adela en miss 3ertha en al <le anderen het ook deden en op mij letten. Maar ik wist van te voren, dat ik er wee van zou worden," zei Ida, met haar hoofdje coquet opzij. „Och, waren ze dan zoo godsdienstig? Heeft dat alle genot voor jo bedorven?" „O, we hebben mooie dirigen van den Kerstboom gehad en we haddien echt het leven van groote dames, gingen vut rijden in 'n open rijtuig, als 't tenminste niet te koud was, en anders natuurlijk in een ge sloten." „Zijn er geen partijen of bals geweest? Of waren ze daar soms to godsdienstig voor?" „Ma zegt, dat het gierigheid is, maar tante, lady Northmoor, zei, dat 't volgend' jaar misschien wat levendiger zou zijn m dan zullen wij ook dansles hebben gehad'. Ik zei toen, d'at ik al goed genoeg kon dansen, maar zij vond, d'at liet niot pas send zou zijn tegenover lady Ad'ela en miss Morton." „Wonen die daar dhn?" „Niet in het huis. Lady Adela heeft een eigen woning en miss Morton logeert bij haar. Lady Adela is zoo uit do hoogto en zoo stijf als een standbeeld." „Is ze zoo uit de hoogte?" herhaaldo Sibyl. „En de andere dame?" „O, die is veel goedhartiger, vVij noe men haar Bortha; tenminste, ze zei, d!at wij haar alles mochten noemen, behalve De verdachte zou in 1923 een roofmoord to Hocnsbrock ge pleegd hebben. Do,or de koninklijke marechaussee te Oss is gistermiddag 051 verzoek van do brigade to Itoensbroek (Zuid-Limburg) opnieuw ge arresteerd een zekere van O. Dezo -ares- taiio houdt uederam verband met den in 1923 gepleegdon rooi moord op de weduwe Haarlmons to Iloousbroek. Reeds het vorig jaar meende men, vod- doende bewijsmateriaal in handen te heb ben om te kunnen overgaan lot arrestatie van een viertal verdachten, welke otoik iceds in 1923 voot deze moordzaak waren gearresteerd, doch evenals in 1923 hoeft men hem ook het vorig jaar na toten tijd wegens gebrek aan bewijs op vrije voelen moeten stellen. Tegen van t>. schijnt men Hums opnieuw bezwarendo bewijzen le hebben, waarom hij dan ook voor do derde maal is gear resteerd en vermoedelijk op transport naar Hocnsbrock zal worden gesteld. In verband mot het onderzoek kan om trent het nieuwe bewijsmateriaal niets na ders worden medegedeeld. „Knokploeg" hield belangstel lenden tegen en mishandelde den spreker. De voorzitter van do afdecling Oud-Vos meer van den Nod. Chr. Landarbeiders- bond, wilde te St. Annakindi oen lezing houden om aldaar een afdecling van dezen bond op te richten. üe propaganda voor den Chr. Landar beiders bond w:u> blijkbaar niet naar den zin dergenen die bij don modernen land- arbeidersbond zijn aangesloten. Door het optreden van doen „knokploeg" werd' de lezing onmogelijk gemaakt. Da belangstel lenden werden buiten het gebouw gehou den, zoodat de verg.iduing niet kon door gaan. De spreker werd aangevallen en met handen en voeten „bewerkt". Na veel moeite gelukte het hem, zijn auto weer te bereiken. Hij was deerlijk geslagen en getrapt. Toen rncn per auto uit Sint Ann aland wilde vertrokken, bleek, dat db aanval lende partij ook de wegen had afgezet. Via een binnenweg kon men tenslotte uit Sint Annaland' ontsnappen en naar Oud- Vosmeer terugkeeren. De polilie stond' machteloos. Een colporteur van „Het Vb Ik" opgebracht. Een colporteur van hot dagblad „Het Volk", Die gisteravond op de Munt te Am sterdam zijn beroep met luider stemme uitoefende, hetgeen aldaar verboden is, werd verzocht dit na te laten. Aan dit verzoek gaf hij geen gevolg en hij be leed igde den agent. Toen deze hem nog maals tot do orde riep, heeft de colpor teur den agent mishandeld1. De man is toen onder groet verzet overgiehra"ht naar het bureau Singel. Fietsen in het donker zonder reflector en zonder wit achter spatbord kost 'n paar gulden boete (als de politie u ziet) of... uw leven (als het verkeer u niet ziet!) P.S. Wist u, dat alleen „wit" „wit" is.... („smoezelig" irrnpst" im Aut* of „verroest" voldoende is dus niet Vermist meisje terecht. Maandagavond werd' te Dongen bet 17-jango meisje C. J. vermist. Aangezien zij het laatst bij het Wilhclminakanaal was gezien, vermoedde men, dat zrj te water was geraakt en zoowel Maandagavond als Dinsdagmorgen werd genu men tijd' gedregd. Dinsdagmiddag trof een der personen, die het dreggen bijwoonden, het meisje op kor- len afstand van de plaats, waar men vermoedde, dat züj te water was geraakt, aan. Zij was nog bij volle bewustzijn. Het bleek, d'at zij door don bermsloot was gewaad' en in het daarachter liggende moeras was terecht gekomen. Hoewel het meisje kopje onder is ge weest en d'en geheelen nacht in de open lucht heeft doorgebracht, was zij onge deerd. Per auto is zij naar huis gebracht. Persdelict. Door de daartoe bevoegde instantie is gisteren ter drukkerij van de firma J, Kom- minga, te Dokkum, ten dienste der justi tie, in beslag genomen het zetsel en die af drukken van een preek, gehouden door ds. J. W. B. Cohen, te Dokkum, over het onderwerp: „Luchtbescherming". dan dat verschrikkelijke„nicht Bertha". Maar ze is oud; al zes en dertig en ze zegt zulke dwaze dingen. Je weet eenvou- d.g niet, wat je er op antwoorden, moot. Ze dacht, dat ik veel deed in huis; d'at ik kon wasschen en strijken," zei Ida, of dit de grootst mogelijke beleediging was, waar mee Sibyl het volkomen eens scheen te zijn. „En zij dacht, dat ik allo fabrieksmeis jes en arbeiders zou kennen. Verbeeld je zoo iets... Maar ma zegt, dat een smaak voor dergelijke laag-bij-ue grond-, cha ding- in de familie zit; dat zij in Londen gaal wonen en dat ze dan 's avonds bij Üo fabrieksmeisjes gaat zitten. Toch mag ik haar beter lijden dan lady Adela, die zoo in zichzelf gekeerd is. Ma zegt, dat het haar trots is en haar nijd', dat haar lee- lijik, ziekelijk dochtertje nu met „mylady" wordt." „Spreekt ze dan in het geheel niot met de anderen?" „O, ja, ze komt op bezoek en geeft je gewoon de hand en zoo, maar ze blijft altijd evenzeer op een afstand; je komt nooit iets nader tot haar. Emily 'LYotman, de dochter van den dokter 0, zoo'n aardig meisje heeft me toch een ge schiedenis verteld... zóó interessant." „Hè, toe, vertel ze mij oolc eens led." „Ze zegt, dat ze allemaal vreesolijk ver kwistend! waren; deoude lord en mr. Morton, do echtgenoot van 3ady Ad'ela, weet jo, en miss iBertha; dat ze altijd aan het ïaoen en jagen en dobbelen wa ren en daardoor ook altijd in Üo schuld staken. Toen verscheen er eea zekere ka- Chr. Gcref, Kerk. Beroepen, te Nqordeloos ds. J. Tammm- ga te Harderwijk. Gcrcf. Gcm. Beroepen te Leiden ds. J. Yreugdcaahil te Kampen. DONDERDAG, 12 Maart 1930. Hilversum 1, 1875 M, AVRO-Uitzending. 5.30 VPRO. 8 Gramofoon. 9 Orkest. 10 Morgenwijd ding. Gramofoon. 10.30 Orkest. 11 Knip cursus. 11.30 Trio. 12 03 Ivovacs Lajcs, I.15 Gramofoon. 1.30 Orkest en gui taar. 3 Knipcursus. 3 45 Gramofoon. 4 V001 zieken en ooidten van dagen, 4.30 Gramofoon. 4.45 V-oor de kinderen. 5.30 Lezing. 6 Ivovacs Lajos. 6 30 Spart- praatjo. 7 Voor de kinderen. 7.05 Piancn 7,30 Engolscho les. 8 Berichten. Gramo foon. 8.15 Ooncertgebouworlecst. 9,10 Voordracht. 9.40 Orkest. Braadway-Sere- naders en Gramofoon. 11 Berichten. II.1012 Winia Faiberow's orkest. Hilversum II, 301 M. 8—9.15 KRO, 10 NCRV. 11 KRO. 2 NCRV. S—9.15 en 10 Gramofoon. 10.15 Mor gendienst. 10 45 Gramofoon. 113012 Godsd. halfuur. 12.15 Gramofoon en or kest. 2 Iland'werkcursus. 3 Gramofoon. 3.153.45 Vrouwenhalfuur. 4 Bijbel lozing. 4.45 Cursus v. d' joug-cl. 5 20 Gramofoon. 6 Piano-recital. 6 45 Cause rie. 7 Berichten. Reportage. 7 30 Journ. "Weekoverzicht. 8 Berichten. 805 Orgel. 9 Lezing. 9.30 Collegium Musicum „D. F. Scheurleer", (Om 10 Berichten). 1045 11 30 Gramofoon. Droitvieli, 1500 M. 11.25—1150 Orgel. 120 Concert, T20 2.20 Gramofoon. 4.30 Orkest. 5.35 Soxtot. 6.50 Oude muziek. 8 20 Piano. 8.35 Operette. 10.40 Orkest. 11.35— 12.20 Dansmuziek. Radio-Paris, 1G48 M. 7.20 en 8.45 Gram of oom. 9 50 Orgel. 11.20 Orkest. 4.20 Gramofoon. 8.20 Zang. 9.05 Orkest. 1105—12.36 Dans muziek. Keulen, 456 M. 5.50 Concert. 11.20 Orkest 1.35 Ge var concert. 3.20 Literair-muzikaal progr. 5.20 Orkest. 7 30 OTkesfc. 10.10 Concert. 10.4011.20 Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12 20 Gramofoon. 12.50 Or kest. 1.50—2,20 Gramofoon. 5.20 Zigeu- nermuziek. 6.35 en 7.20 Gramofoon. 8.20 Orkest en solist. 10.801120 Gramo foon. 484 M.: 12.20 Gramofoon. 12 50 Zigeu- nermuziek. 1.502 20 QramoCoom. 5.2-0 Orkest. 6.50 en 7.35 Gramofoon. 8.20 Symphonieconcert. 10.3011.20 Gramo foon, iDcnischlandscndcr, 1571 M. 7.30 Operai 10 20—11.20 Zigeunermu* ziek. pitein Aid or, die smoor-verhefd' was op miss. Bertha, maar diep in de schuld stond rij haar broer. Ilij moet van een bizonder vurig Jiarakter zijn geweest en nam mr. Morton mee in zijn dogcart met zoo'n wikl paard, dat dat op hol sloeg, Morton, er uit geworpen werd' en wel met doodto- lijken afloop," „O, led'. Had dio kapitein dat expres gedaan „Miss 'Bertha was er althans van over tuigd', dat hij het gedaan had met de be doeling, dat zij dan het heele fortuin zou' hebben, en dat heeft ze hem, ook gezegd. Ze heeft hem baar verlovingsring in het gc/icht geworpen: hij heeft toen rechts omkeer gemaakt en zjO hebben nooit meer iets van, hem gehoord." „Ja, dat is interessant, ih t'j zich dood geschoten lieeft?" „Neen, dat geloot ik niet. Waar schijnlijk heeft Iirf een leelijke million- naixe getrouwd. Maar de Mortons hebben altijd van allerlei min-fraaie dingen bedre ven." „Het lij'kt wel een verhaal uit oen boek; zooiets als er op het oogeablik in „The Young Ladies' Friend" staat: „üe Trol» van Pedro". Heb,je het gelezen?' „O, neen. Oom* en tante hebben enkel maar oude, suffe, saaio boeken. Zo trilden, dat ik die verschrikkelijke dingen van Scott en Dickens zou lezen, die al zoo oud zijn ate' do weg. Zo wisten op hun huwelijksreis dan ook niets beters ie doen dan de plaatsen te bezoeken uit d'o „Wa- verlejr Novels".'-' (Wordt vervol;

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 6