STADSNIEUWS Omliggende SSemeenfcesi Ofii apubficatie. Modern Times. Gemeenteraad. Agenda. I>o burgemeester roept de loden van don gemeenteraad op tot liet houden van een openbare vergadering ten raad huize op Dinsdag 31 Haart 1936, des namid dags te 2 uur. De volgende onderwerpen zullen o.a. aan de orde worden gesteld IA. Voorstel tot verkoop aan den beer IV. Moerman q.q., alhier, van eert perceel bouwgrond, gelegen aan de Bosboomlaan IV.Z., tusschen de Francois Haverschimdt- laan en <le .Tulianalaan, ter oppervlakte van pi an. 1060 V2tegen den prijs van f 17 50 per M2ter bebouwing met 6 hoe renhuizen. IB. Voorstel tot verkoop aan den heer II. Gabel q.q., alhier, van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Potgieter-traaf, ter oppervlakte van pl.rn. 107 Al2(ogen den prijs van f17 50 per M2ter bebou wing met 2 beneden- en 3 bovenhuizen. 2. Voorstel van de Commissie voor de Strafverordeningen tot vaststelling van een 2 g. eloctromotoren-verordening. 3. Advies van B. en W. naar aanleiding van do motie van den heer B G. IToo gendarn c.s, in verband met het voorstel van hun College betreffende de instelling van een commissie van advies voor de werkloozencursussen en de tewerkstelling van jeugdige werkloozen, m welke motie 'de voorstellers als liun oordeel uitspre ken, dat deze commissie behoort te zijn een commissie van bijstand, benoemd door en uit den gemeenteraad 4. Voprstel inzake reorganisatie van de politie en in verband daarmede wijziging van de gemeente-begrooting voor het dienst jaar 1936 (gewone dienst en kapitaald.enrt'. 5. Voorstel tot het verleenen van een subsiaie, groot f600, aan de Vereeniging „De Schiedamsche Burgerwacht". 6. Vooistei tot vaststelling van nieuwe Toorgevelrooilijnen voor beide zijden van bet gedeelte van de Westfrankelandsche- straat tusschen de Kortlandstraat en de Nieuwe Haven. 7. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening, houdende voorschriften als be doeld in art. 43 der Woningwet betref fende gronden aan den Havendijk Z.Z. cn aan de verlengde Westerhaven, zoomede van gronden ten Oosten van de Voorha ven, aan den Buitenhavenweg en ten Oos ten van den Groenendijk (hebouwingsvoor- scbriften bandels- en industrieterrein). Ingekomen stukken. Van B. en W. prae advies, naar aanlei ding van het adres van de XV. B. H. Sckalling's Oliehandel, waarin wordt ver zocht, den erfpachtscanon, verschuldigd voor het terrein aan de Westzijde van de Wilhelminahaven, te verlagen. Van de Commissie voor de Strafveror deningen voorstel tot wijziging van do „Ver ordening ter handhaving van de openbare orde en op de openbare reinheid en gezond- te Schiedam". (Aangifte gevallen slijm- of kinkhoest; bestrijding hoofdonrein school kinderen.) Van de Commissie voor de Strafveror deningen voorstel tot vaststelling van een „Keuringsverordening voor de gemeente Schiedam", zulks in verband! met de nieu we Warenwet. Vereen. Rott. Hofstad Toneel. De spooktrein. Voor het Vereen. Rott. Hofstad Tooneel is Schiedam min af meer een openbaring geworden; er bleek hier groole belangstel ling te bestaan voor tooneelkunst. In een kort tijdsbestek werd voor een uitverkocht huis in het Passage-Theater driemaal „Boef je" gespeeld. Gisteren word door het zelfde gezelschap De spooktrein opgevoerd, maar de leden van. het Rott. Hofstad Tooneel zullen wel wat teleurgesteld zijn geweestl Driemaal achtereen liep het theater vol, omdat Boefje kwam en nu de spooktrein reed, was de belangstelling p'iotseling veel minder. Kwam dat, omdat het Vrijdagavond was, lof moet de reden gezocht worden in het feit, dat Annie van Fes niet van de partij is bij de nachtelijke samenkomst in het stationnetje Fal Vale? We zijn geneigd het laatste aan te nemen. Maar dan doet met het gezelschap, dat in De Spooktrein optreedt, toch lichtelijk onrecht aan, want de verfceoning is uit stekend, en het stuk aardig, Nieuw is het niet meert Do Spooktrein rijdt ai jaren bij het Rott. Hofstad Tc-oneel I Wie van vlot, luchtig tooneel houdt, had gisteravond in hot Passage-Theater kunnen genieten. Vooral Fie Carelsen en Theo Franke! speelden uitstekend. Zij namen aan het slot samen het applaus in ontvangst. De rest van de spelers was blijkbaar reeds naar de kleedkamers verhuisdI Van hedenavond af wordt tot en met Woensdag in het Passage-Theater weereen filmprogram vertoond. Schoolhygiëne. Oproeping. Do Commandant van hot 4e Regiment Infanterie verzoekt ons -het volgendo te wilien melden. Bij het 4e Regiment Infanterie kunnen nog ongeveer 80 dienstplichtigen tijdelijk onder de wapenen lcomen ter vervanging van hen, die door de buitengewone (Om standigheden .op 14 Maart niet met groot verlof konden vertrekken. Zij, die zich schriftelijk aanmelden bij 4 R. I. behaaren van goed gedrag te z'ijn en moeten zich verbinden ern in wer kelijk en dienst te blijven zoola ig deze bui- tcngewione omstandigheden duren. Slijm- cn kinkhoest. Hoofd onrein. Volgens ait 26 van de „Verordening ter handhaving van de openbare orde en op do openbare reinheid en gezondheid te Schiedam", is hot hoofd van een gezin enz. verplicht, wanneer in het gezin een of meer gevallen van mazelen voorkomen, daarvan binnen 21 uren aangifte te doen bij den burgemeester. Dit artikel is vooral van belang voor een goede uitoefening \an don Schoolartsen- dienst. Wanneer een aangifte plials vindt, wordt deze onverwijld aan don schoo'aits doorgegeven, zoodat deze zoo noodig maat regelen kan nemen. l>e schoolarts nu zou liet op prijs stel len, indien ook de gevallen van slijrn- of kinkhoest te zijner kennis kwamen. Vandaar dat voorgesteld wordt, het be trokken artikel in dien zin te wijzigen, door in plaats van „mazelen" daarin te lezen „mazelen, slijm- of kinkhoest". Bovendien heeft de schoolarts gewezen op do wenschelijkheid van een moer doel treffende regeling inzake de bestrijding van het hoofdonrein. Wanneer thans op de scholen, welke aan zijn toezicht onderworpen zijn (n.l. de openbare en R.K. schoten van lager- en voorbereidend onderwijs) door den school arts een geval van hoofdonrein (onge dierte, uitslag, enz.) wordt geconstateerd, dan kan am het betrokken kind <le toegang tot do school worden ontzegd. Dit brengt echter nog niet met zich mede, dat de kwaal zelf wordt bestreden, zoo lat het kind in zulk een geval een poos do school verzuimt, doch desniettegenstaande toch patient kan blijven. j Ook is het uiterst lastig bij een dergo-1 lijk schoolkind, wanneer het weer naar school wordt gezonden, afdoende de al- of niet genezing te consfaleeren, wanneer het lang hoofdhaar heeft. Daarom zou de schoo'arts het zeer ge- wenscht achten, zoo ook in onze gemeente in navolging van andere gemeenten, zooals o.a. Amsterdam, Arnhem, een j regeling werd getroffen, krachtens welke j de ouders, enz. van een schoolkind ver- i plicht kunnen worden natuurlijk in noodzakelijke gevallen het kind niet anders dan met kaal geschoren of kaal geknipt hoofd de school te laten bezoe-1 ken. Op deze wijze zal het mogelijk zijn hel hoofdonrein, dat zich zoo gemakkelijk ver spreidt over de andere kinderen van een klasse, op afdoende wijze te bestrijden. De Commissie voor de Strafverordenin gen stelt voor een dergelijke bepaling in j bovengenoemde verordening op te nemen. Schoonmaaktijd. De jaarlijkschc herinnering. Nu de lente in hot land is en de Ncderlandsche en dus oefc de Schiedam sche huisvrouw aan do schonnmaak is „geslagen", bereikte ans het verzot-k: i„Ach, ziouclt u niet eens er aan willen herinneren, dat er nota! in zoovele ge zinnen is? Fr is gebrek aan onder- en bovenkleed in g en schoeisel voor volwas senen en kinderen. Fm nu do schoonmaak begonnen is, en alles voor den dag wordt gehaald wat los is, kan men gemakkelijk overzien, wat men zander bezwaar kan missen en waar wij anderen gelukkig mee kunnen maken I" liet was mej. J. A. Gazan, van do Vereeniging vootr Armenzorg en tegen Be delarij, gevestigd Korte Haven 8, die ons het verzoek deed. Wij brengen, het over I In de hoep, dat mej. Gazan vele bood schappen krijgt, telefonisch (na. 68256), mondeling af schriftelijk: „U kunt bij mij het een en ander laten halen!'" Dat beteekent: Wegnemen van groote ■moeilijkheden in menig gezin, dat geen geld heeft om Weeding en schoeisel te koopen. Nieuwe zaak. De Ideeren maken den man en de inrich ting den winkel. Dat kan men con- stateeren aan de zaken, die gevestigd1 zijn in de galerij onder de IIAV Bank aan de Gcrrit Vcrboonstraat, die alle een apart cachet hebben. En dat treedt wel zeer steik op den voorgrond bij de zaak die daar heden geopend wordt: Petit Paris, een zaak in dameshoeden in het m:dd!engerire, maar waar ook leuke sporthoeden ingroote voorraad aanwezig zijn, ovenals hand schoenen, kousen, shawls, yersey's, enz. Aan hot interieur van den winkel is bizondere zorg besteed'. De vloerbedekking en de zittingen van do stalen stoelen zijn blauw; de boxen zijn zoo geplaatst, dat er oen goede ruimteverdeeling is ont staan on vooral hot platformpje, dat toe gang geeft tot het achter den winkel go- legen vertrek, doet het goed. Ook aan de verlichting heeft een vakman zijn aan dacht b.,eed. De Hcrmcs-D.V.S.-zicken. In het „Hcrmes-B.VS.-Biad" lezen wij, d'at het met de Hermcs-D.V.S.-ziekien alles naar wensch gaat. Guus Nolet komt eerdaags uit Beieren terug en heeft goeden moed wat het a.s. cricket-seizoen betreft. Bram van dier Tuyn zal wel spoedig weer gaan trainen on ook bet ongeluk van Bergkotte schijnt mind'er ernstig te zijn dan zich aanvankelijk liet aanzien. City theater. De groote wheriy.race. De 13c gast. Do geschiedenis van „Do groote wherry- race" speelt zich af op een universiteit, waar, naart do studio, groote belangstel ling bestaat voor do roei sport on in het bizonder v ooir don ploeg, die in training is voor den komenden wedstrijd. Do slag, die nog nooit verliefd geweest is, en zich tusschen do flirteudo jongelui wat onwennig voelt, wordt door een jonge dame „bewerkt". Op het eersto gezicht is hij natuurlijk verliefd, doch als hij be- mcikf, dot de liefde maar van één kont komt, laat hij hel hoofd hangen en ver- waaüoöst ook zijn training, waardoor de overwinning in gevaar komt. Natuurlijk doen zich dan atlelei complicaties voor, waarbij de jongedame in kwestie nu zelf verliefd wordt op den teteurgoatelden roeier, doch deze van haar veranderde gevoelens niet kan overtuigen. AR do groo te dag eenmaal daar is, wordt hij geinspi- reerd' door haar liefde en weef zijn club de overwinning te bezorgen. Het slat schenkt aan ied'er bevrediging. De hoofdpersoon in deze film' is het bekende zwetmvonder Buster Crabbe. De tweede hoofdfilm is van een geheel ander genre. „De 13c gast" is een geheimzinnig© d'e- lecUve-gesehitdems, welke zich afspeelt in een resvls sedert jaren onliewoctud kasteel, waar geheimzinnige moorden plaats heb ben. Natuurlijk ontbreekt het hierbij niet aan de noodige spanning. Jung Holland snakt naar work. Wo herinneren aan de opweUcingssamen- komst, die Donderdag a.s. in de Orante Kerk zal wrnden gehouden, in verband met de Jong Holland snakt naar werk- actio. Speciaal alle Chr. jeugdorganisaties, jongens zoowel als meisjes, eu alle geor- ganiseerdon bij den Chr. Besturenbond wor den verwacht. In een advertentie in dit blad vindt men bi zonderheden. Tal het comité van aanbeveling, dat we VxijJag 20 Afaart j.l. reeds bdken! maakten, zijn nog toegetreden de hoeren P. v. d. Vlies, voorzitter Diaconie Ned. Herv. geaieen.e; L. Ostermeier, voorzitter Diaconie Fvang. Lu h. gemeente; 0. van Noor.wij';, voorzitter Diaocnie Geref. Kerk; dr. A. D. J. Makkink, rec.oir gymnasium, dr. R. J. Gastendijk, W. v. d. Wetering, F. A. C. Lechner, en de arisen II, J, OrmeJ, A. d. Griend en W. T. P. Nijon- huis. Ncd. Hcrv. Diaconie. Het tekort over 1935 van de Hervormde Diaconie bedraagt ruim f600. Morgen zal in de Hervormde Kerken een schaalcol- lecte worden gehouden om dit tekort te dekken. Nieuwe lidmaten. Blijkens een mededeeling in de Zon- dagsbode treden er dit jaar 79 nieuwe le den tot de Ncd. Herv. Kerk hier ter stede toe, n.l. 43 vrouwen en 36 mannen, waar van er 5 ongelood zijn, waarvan er 5 uit de Geref. Kerk, 5 uit de R.K. Kerk, en 2 uit de Chr. Geref. Kerk overkomen, één uit Geref. Kerk Herst. Verband. Ds. J. P. Jonkers. Naar aanleiding van zijn bezoek aan ds. J. F. Jonkers, die te Ermelo verpleegd: wordt, deelt ds. J. v. d. Meulon in het Schied. Kerkblad o.a. mee: Maandag j.l. werd bij ds. Jonkers door den dokter een complicatie geconstateerd, die zich zeer ernstig liet aanzien. Daarna is echter een verandering tön goede in getreden. Dat neemt niet weg, dat d'e toe stand ernstig blijft. Ds. Jonkers is niet in staat iels te schrijven. Het onderhoud, dat ik met hem had, kon slechts kort zijn. Alles vermoeit en elke inspanning moet vermeden worden. Veel moeite heeft ds. Jonkers met spre ken. Do Toratlja's op Midden Celebes. Donderdag a.s. zal kolonel J. Rnwie van het Leger dos Heils in de Legerzaal ver tellen: Van strijd en lijdon onder do To- radja's op Midden Celebes. Eenige per sonen zullen in Oosterscli costuum gesto ken tegenwoordig zijn. 2S Maart. Amstclbron, 8 uur. Grano. 2S Manrt. Ambachtsschool, lialf 2half 5 cn 6—8 uur. Tentoonstelling werkstukken. 30 Maart. Irene, 8 uur. Jaarvergadering Confession eele vereeniging. Daar na inleiding N. Koren: Do wet. 30 Maart. Musis Sacrum, 8.15 unr. Lezing van Rod Houwink over: „Do taak der letterkundige critiek," 31 Maait. 8 uur. Feestelijke bijeenkomst Volksonderwijs. Optreden S.O.T 2 April. Grooto Kerk, 8 uur. „Jong Hol land snakt naar werk". Ds. Tons- boek, II. Spools (ra en ds. v. d. Meiden. 2 April, Passage Theater, 8 uur. N. S. B.- vevgadering. Spreker ir. A. A. Mussel!. 2 April. 8 uur. Feestelijke bijeenkomst Volksonderwijs. Spreker J. C. do Gtopper. Optreden S.O.T. 2 April. Zaal R.K. Volksbond. 8.15 uur. R.K. Staatspiutij. Rede W. Rade maker: De vulkaan der zotheid. 2 April. Legerzaal, 8 uur. Kolonel J. Ra- wie- Van strijd' en lijden onder do Toradja's. 2 April. Eendracht, 8 uur. Jaarvergade ring Ned. ver. tot bescherming van dieren. 4 April. Eendracht, 8 uur. Uitvoering Ned. Arb, Sportbond. 4 April. Musis Sacrum, S uur. Tooneol- vciecn. Onderling kunstgenot. „Als de pooilen opengaan". 6 April. Vereenigingslokaal, 8.15 uur. Dr. Evenhuis over Kerkherstei. 17 April. Irene, 8 uur. 6Se Jaarvergade ring „Jonathan". 22 April, Musis Sacrum, 8 nul". Uitvoering Christ. Zangkoren Zanglust-.Tong Leven. 23 April. Oosterkerk, 8 uur. Herdenking 60-jarig bestaan Geref. Zondags school. 25 April. Zaal R.K. Volksbond, 8 uur. Uitvoering DG.V. Hygiëa. Rotterdam. Heden e.v.d Tivoli-Schouwburg. 8 uur. Meijer Hamei's revue: Even tijd voor vroolijkheid. Heden e, v. d. Stationsplein-schouwburg, 8.15 uur. Gezelschap Spree. De voddenraper van Parijs. 28 Maart, Doelezanl, half 4, Concert Rott. Philh. Orkest. 28 Maart. Grooto Schouwburg, 8.15 u. Ver. Rottere!. Hofstad Tooneel. Het onbekende meisje. 29 AI aart. Tivoli Schouwburg, 2 uur. Meijer Hamei's revue: Even tijd voor vroolijkheid'. 29 Maart. Nut, 2.30 u Piano-matinéo Ade line Elink Schuurman. 29 Ma,art. Grooto Schouwburg, 8.15 u. De Boer-v. Rijk Ens. De medailles van een oude vrouw. 30 Maart. Handels Hoogcschool. 8 uur. Voordracht prof. dr. B. II. Mol- kenbocr O.P. voor A N.V. over Erasmus. 3 April. Lunchroom Bijenkorf. 8,15 uur. L'ezing dr. Ernest Clacs. Capitol. 2.15 u. 815 u. Modern Times. Centraal. 2 u. 7 u. 9 15 u. Modem Times. City. .215 u. 7 u. 9.30 u. Modem Times. Corso. Van 11 u. af doorl. De Benganlsche lanciers. Grand. 2 u. 7 u. 9.15 u. Begeerte. Lumièro. 2.15 u, 7 u. 9.15 u. Ga nooit van me weg. Luxor. 7.30 u. 9.30 u. 't Was één April. Olympia, 7 u. 9.15 u. De vallei des doods; Artislen liefde en leed. Prinses. 215 u. 8.15 u. Op de planken; De moord op het schip. Roxy. 2.15 u. 7 u. 9.15 u D'e bruid van Frankenstein. Studio '32, 2 u. 7 u. 9.15 u. Schuld en boete. Thalia. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. De braid van Fiankenstein. Crisis Botcrmcrk. De heffing op boter en de vervoorver- gunning voter buitenlandsclie boter voor de week van 30 Afaart tot en met 4 April zijn vastgesteld op f 3.10. Zondagsdienst doctoren cn apothekers. Voor spoedgevallen nemen morgen de volgende geneeskundigen den dienst waar: v. d'. Griend, Van Osladelaan 17a; Groenewcgon, Burgemeester Rnappcrtlaan 4L en De Maoycr, Burgemeester Knappert- laan 30. Morgen is geopend de apotheek van do firma A. F. van Lissa, Ilotogstraat 118, die aofc tot de volgende week Zaterdag deu nachtdienst waarneemt. AGENDA. Schiedam. City Theater. 8 uur. De groote wherry race; De 13e gast. Passage Theater, 8.15 u. Do weggeloopen Bruid'. Do blonde Carmen. Zon dag half 4 Matinee. 28 Maart. Musis Sacrum, 35 uur. Re ceptie Volksonderwijs 60-jaiig be staan, VLAAÏtDINGEN. Bazar Volksonderwijs. Gistermiddag is de Üazor van Volks onderwijs geopend. De zaal „Harmonie" is geheel ingenomen door stands, terwijl in de serre schilderwerk van den Vlaar- dingschen schilder Lodder geëxposeerd is. Gisteravond heeft de Schied. Oulenv. Muziie'kveroeniging op het tocineel een mu ziekuitvoering gegeven, waardoor de tal rijke bezoekers at spoedig in. stemming kwamen. Het bestuur van V. O. was oiver do recette op den eersten dag zeer tevre den. lieden is de bazar den heelen dag geopend. H; Prijzen vcrscii rugspek. De Ncderlandsche Vcchouderijeeutralo maakt bekend, dat tie prijzen, welke voor bij haar ingeleverd versch rugspek worden betaald, met ingang van Alanndag 30 Maart a.s. veihoogd zijn eu zullen bedragen» Per strook zonder wang: A-spek hoven 28 kg. f0.52 per kg. 'B-spek van 24—27.9 kg. f0.51 per kg. C-spek van 18—23.9 kg. fO-19 oer kg. D-spek van 13—17.9 kg. f0 40 per kg. G-spek van 10—12.9 kg. f0.ll per kg. ïl-spck van 8—9.9 kg. P0.33 per leg. I-spek van 6—7.9 k.g. f0.36 per kg. (Deze laatste drie zonder achterkinkel). Lte overige voorwaarden zijn ongewijzigd gefc^ven. VGiavenhage, 27 Maart 1936. Do huurveiiagingcn betreffen in totaal 233 middenstaiulbwoningen, 586 arbeidsk woningen cu een aantal winkels De totale verlaging der brulohuren. voor de mtddenslandswoiningen bedraagt f 12.357.50 per jaar, die voer de arbei derswoningen en wirkels te zameu f18.805.4 6 per jaar. ffieciit$:£atas Diefstal, De Rottordnmsche rechtbank hoeft dm 25-jarigen boekbinder B. C. K., van hier, wegens d'icfslal tijdens oen bal van «een portemonnaio. inhoudende f4.50, ten nar deeie van mej. W. Klop, veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaren benovens f25 boete subs. 5 dagen hechtenis, Sport Korfbal. Spartaan 2Vlug cn Lenig 1. Morgen speelt Vlug en Lenig 1 tegdn! he' sterke Spartaan 2 uit Rotterdam. Indien Vlug en Lenig er in mocht sla gen ook dezen wedstrijd te winnen, gaaf zij in gelijk aantal punten met Spartaan, aan den kop van de ranglijst. Vlug en Lenig 2 krijgt Spangen 4 op bezoek. SFiisnsnsetsws Huurvcrlaging gemeente woningen in Amsterdam. De kuren van een aantal middenstauds- en arbeiderswoningen der gemeente Am sterdam, zullen naar B. en W. bobben be sloten, worden verlaagd. Hot betreft in hoofdzaak complexen mid- denstandswoningen, welke door de ge meente moesten worden overgenomen om dat door vorige eigenaren niet weid' vol daan aan de verplichtingen, uit de ver strekte hypothecaire geldleen in gen voort vloeiende, en voorts geldt de huurwerla- ging complexen gemeentowon ingen, welke d'oor de gemeente uil ei<e i1 mld telen zijn' gebouwd zonder finaiui - t, nu van het rijk. Première in Capital, City en Centraal. Onder zeer groote belangstelling zijn, gisteren 'in Capitol, City en Centraal d'e eerste voorstellingen gegeven, waarin voor de eerste maal in Rotterdam de nieuwe film van Charlie Chaplin, „Modern Times", vertoond werd. Al is Nederland hiermee eenige maanden, achter bij het buitenland', bet is bcgrijpo lijk, dat men van do vertooning van de zeldzame films, die slechts om de paar jaar door Chaplin worden geproduceerd, een bizondere gebeurtenis mankt. „Modern Tr ines" is in vele opzichten sterker dan zijn voorganger „City Lights". Opnieuw is Cliapiin de zielige figuur, wien alles tegen loopt en die juist deer deu tegenslag get troffen wordt op het moment, dat hot ge luk hem gunstig gestemd schijnt te zul len worden. Hij is in deze film een arbkïij- der, die door lïot tempo der groote modioli- fabrieken met hun monsterachtige machi) nes en hun onontkoombaar ioopandle-bandt systeem eerst tot waanzin wordt gebracht, om later, als zijn zenuwen zich hersteld hebben, te worden gestooten in hot groot te leger der werldoozeu, in welke situatie hij kennis maakt met een zwerfstertjo, ver laten als hij, met wie hij zijn lief en löéf d'eelt. De film is vol komische vondsten, waa'ij- van men voelt, met hoeveel zorg zij ovlor- dacht en uitgebalanceerd zijn, en die tel kens weer de lachlust opwekken, riodj j daarbij altijd een wrangen-ondergrond' vató f tragiek hebben, die het geh'eim is van Chaplin's kunst en zijn schijnbaar cenvou,- j dige grappen verheffen tot handelingjeih vau groote dramatische bctoebenis. Toch eindigt deze film met een meert optimistische noot dan haar voorgangers.» Weliswiaar zien we tot slot weer het bei- kende perspectivische beeld van hapljnj die langs oen langen weg in do verte ver- dwijnt, maar ditmaal is hij niet do zielige^ eenzame figuur, maar do ma.n, die zich' i niet te verslaan acht 'en d'io ditmaal vork gozeld' wordt door het meisje, dat hom oen trouwe gezellin bleek to zijn. Hoeft hij inderdaad met deze film so ciale oritiok willen oefenon, zooals som migen beweren? Wie zal het zoggen bij dezen kunstenaar, wiens humor tragisch on wions tragiek satire is. Prinses en Corso. Op do planken. De Bcngaalsclie lanciers. In Prinses theater wordt een film vani j den bekenden Amerikaanschen komiek JoS Brown vertoond„Op de planken". Als tweede hoofdfilm wordt vertoond! „Do moord op het schip", met Robert 1 Tailor en Jean Parker. In Corso wordt „De Bcngaalscho lah- eeris" vertoond, de uiterst spannende füm! van het leven der Britschc soldaten inte het Noorden van Britsch-lndië, met Garjjt'1 Om r in de hoofdrol. <r» t r\ r 'U iG'Cr Z.

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2