Kleurenweelde langs Holiandsch duinvoet. Die Houten Klaas Hoe U de bollenvelden het beste ziet. Kunst en Wetenschap Tentoonstelling van Beeldende Kunst. Gemengd Nieuws IFMÉ@pr©gr@iïiems$ ohaarlem Gezelschap Spree. Ernstig auto-ongeluk. Boerderij afgebrand. In ons vaderland is het pas ccht-defini- tief lente, wanneer de dikko laag stroo, dio gedurende den' winter de velden be dekte, verwijderd is en de bloembollen- rechthoeken weer eon tinteling van kleu ren vertoonen, Nauwlettend volgt men al om in den lande de ontwikkeling der er gewassen en zoodra de tijd rijp geacht wordt, vinden ware volksverhuizingen plaats. Dan zijn de wegen tusschea Haar lem en Den Haag overvol en de tram maakt weer winsten. Onafzienbare colonnes van wielrijders trekken erop nit, en alles, wat »og maar eenige motorische kracht heeft Jrordt méér dan bemand: zoo oud kan |een vehikel niet zijn, of het is nog wel goed genoeg om den klassieken rit laugs do bollenvelden te maken. En al hebben de crisisvoorschriften den aanplant ook beperkt, er is ook dit "jaar nog meer dan genoeg te zien al zal de ware natuurliefhebber als het even kan liever een rustigen ochtend uitkiezen voor zijn tocht dan zoo juist werd be schreven! Inderdaad, de van onds be roemde „Bloembollenzondag" is wel uiter mate ongeschikt om op reis te gaan. Wie ecnigszins kan, blijve dan liever thuis, want een hyacinthenveld moge nog zoo onafzienbaar zijn en nog zoo z'n best doen om de lentelucht met zoet parfum te ver zadigen, koning motor wint het dan nog gemakkelijk 1 Het is trouwens ook heelcmaal niet noodig, aldus schrijft ons de Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. om zich te be perken tot het meest bekende bloembollen- gebiedde streek tusschen Loiden en Haarlem. Want ook ten noorden van laatst genoemde stad is heel wat te zien en héél wat te genieten! Vooral in de laatste jaren 1 is de bollencnltuur sterk gedecentraliseerd. Men vindt de bloemenvelden o.m. in het z.g. „Westfriesche deel" van Noord-Hol land {de streek n.l. in den driehoek Hoorn j MedemblikEnkhuizen), in den Anna- Panlowna-polder, in het gebied tusschen1 Haarlem en Alkmaar, in den Haarlemmer- meerpoldei', ja zelfs in het noordwestelijke gedeelte van Noord-Brabant, op Texel en de Zeeuwsche eilanden en ook hier en daar in Groningen en Friesland. In de laatstgenoemde streken zijn bloembollen- velden echter min of meer rara aves; de ronte, die op bijgaand kaartje in beeld is gebracht leidt echter langs een overdaad' van kleurenpracht. Dit geldt óók voor den rondrit door het Westland, waar deze cultuur zelfs vrij intensief beoefend wordt. In het bekendste bollengebied (Leiden I Haarlem) is de teelt sterk gerationali seerd, d.w.z. dat" de bloembollenvelden er niet zoo schilderachtig liggen als verder noordwaarts, waar men b.v. in plaats van de etemieten afscheidingen nog veelvuldig de natuurlijke heggen toepast, wat aan de entourage in belangrijke mate ten goede komt. Wanneer? Dank zij de vele echte lentedagen, die wij dit jaar gehad hebben, zijn de bollen velden aan den vroegen kamt. In het alge meen" kan gezegd worden, dat de erocus- sen omstreeks half Maart beginnen; de gele soorten zijn er het eerst, daarna ko men de paarse en de bonte. De omgeving van Uitgeest en Beverwijk is hiervoor beroemd (welke mededeeling do lezer in zijn ooren mag knoopen met het oog op het volgende bloeiseizoen, want de cro- enssen zijn thans vrijwel afgeloopen). Direct daarna' komen de kortstelige narcissen, be gin April gevolgd door de hyacinthen, die Iran kleurenpracht weer moeten „afstaan" aan de kortstelige tulpen. Als het lang koud blijft kan men het wel eens treffen, dat deze hyacinthen en tulpen ongeveer gelijktijdig bloeien; dit jaar zal er wel een groen interval tusschen heuler bloei perioden liggen. En tenslotte prijken de late tulpen dikwijls nog tot het einde van. Mei en zelfs wel tot begin Juni. Do in ons land nog altijd voortwoekeren de lintbebouwing heeft het uitzicht op de bollenvelden van do groote wegen ai niet verbeterd. Veel meer schoonheid vindt men dan ook langs de binnenwegen, welke grootendeels gevolgd worden door de route op ons schetskaartje, er zijn natuurlijk van uit de bekende centra langs don „grooten weg" (Ilillegom, Lïsse, enz.) nog vele andere uitstapjes te maken. De prachtige (ofschoon zeer bochtige en smalle en daarom op drukke dagen niet ongevaarlijke) binnenweg, welke van Acrdenhout over de Zilk, Noordwijker- hout en Noordwijk naar Katwijk en Wassenaar voert, biedt een overdaad aan natuurschoon. Van dezen weg leiden tal rijke verbindingen naar den Rijksstraatweg Oegstgeest-Sassenheim, Lisse, Ilillegom, Heemstede, Bennebroek, Haarlem. Zeer be kend (en befaamd) is b.v. do weg, die langs het fraaie kasteel Keukenhof bij Lisse voert. Langs deze verbindingswegen vindt men een rijke verscheidenheid van bollenvelden, omdat zo niet alle even be schut liggen en daarom de diverse stadia als het ware naast elkaar to zien zijn. In de omgeving van Hillegom en Lisse vindt men de meeste hyacinthen, de narcissen zijn het rijkst gezaaid in de buurt van Sassenheim (ook wel nabij Noordwijk en Wassenaar). Naar het Engelsch van CHARLOTTE ML YONGE, door J. I. en E. A. H. 39) De kleine erfgenaam wera begroet met eenigen voorspoed. Over een stuk lieide, dat tot nog too als waardeloos beschouwd' werd, was eerst een zijspoor aangelegd en toen daar eenigen tijd een station had gestaan, weid er oen goede steensoort ontdekt, wat weer gevolgd werd door bet bouwen van oen serie huizen, groot en klein, wat den financiën van Norihmoor zeer ten goede zou komen en den land eigenaar onmiddellijk deed! besluiten, er een kerk en een school neer te zetten. Dit alles en -dan dat onwaardeerbare bezit thuis schonk lord' Northmoor een activiteit, die hem» in staat stelde, zijn positie in het graafschap op te houden, zich los te maken van de raadgevingen van den Inidxuchtigen Squire, een eigen mee- ning te tonnen en. af en toe eens in het openbaar te spreken. Zooals Bertha Morton terecht opmerkte, zou niemand hem ooit „een houten Klaas" hebbo: ge noemd, als hij zóó begonnen was. Voor menschep, zooals hij, die vroeger altijd in een ondergeschikte positie hadden ver keerd, was een beetje geluk een groote prikkel. Oever Oude Sluis» De Stol OSchagen Schoo Bergen Egmond/1-i Alkmaar Castrïcum «j AMSTERDAM eisen Aerdenhoirt Zandvoo Vogelenzang noordwijk KatwiikO LEIOEN wassenaar s-GRAVEHHAGE Rijswijk ROTTERDAM Naaldwijk Loosduin Monsj! i»Gravenza HwHollan Ter wille v*n de overzichtelijkheid s op dit kaartje slecht* tón route aangegeven. De groote wegen, de toegangsroute* en de algemeen bekende centra als Lisse en Hillegom jojo nro dezelfde reden weggelaten Van het Alg. Ned. Verbond. In het gemeente museum aan do Stad- hcfuderslaan te 's-Graveahago wordt een tentoonstelling van Beeldende kunst, ge houden, die ingericht is door het hoofd bestuur van het Algemeen Ned. Verhand. Ze omvat werken nit Nederland, Nedor- landsch-Indië, weiken van kunstenaars uit Vlaanderen en uit Zuid-Afrika1. Hoofdstuk XXV. Ouderliefde. Eerst met Kermis zou Ida in de ge legenheid zijn, haar eigen opmerkingen te maken. Tegen dien tijd had Mitc zoo had hij zichzelf genoemd het gebruik van zijn voetjes geloerd' en was hij druk aan het oefenen van zijn tong. Inderdaad was het een mooi, vroolijk kina, dat best voor achttien, in plaats van voor vijftien maanden had kunnen doorgaan, zooals Ida dan ook niet naliet te zeggen. Het was een mollig, blond kind, met flinke, stevige beentjes, dikke armpjes, haar jdat opstond in een gouden kuif, groote, blauwe oogen en een frissche kleur. Voor- loopig viel er nog niet veel gelijkenis waar te nemen met een van de ouders, of schoon lord Nortlimoor verklaarde, dat hij ved had van den vader van Herbert, zoo als de vioegste herinneringen varen aan zijn b"'1 wljo Charlie. Ida had graag vcr- actiteiiju de bovenlip opgehaald, maar dit 1 durfde zij toch niet en het hinderde haar, als zij zag, hoe haar moeder geheel onder de macht van zijn bekoring was en hem eindeloos liefkoosde. Lady Nortlimoor, die er zeer hang voor was, hom to bederven, weid dikwijls tot wanhoop gebracht, wanneer dergelijke too- neelen als het volgende zich afspeelden: „Mitc, neen, lieverd, toch," toen zrjn poe- zelige handjes een ivoren vouwbeen had den gegrepen en het lemmet op weg was naar het rozenmondje. „Niet doen" to-en ka is een uitgebreid eero cjounilé ge vormd, waartoe o.a. is toegetreden do heer G. W. van Borgen Walraven van hier. Be schermvrouwe is H. M. do Koningin. Do tentoonstelling wordt hedenmiddag geopend. Zo is voor het publiek geopend van 29 Maart tot 26 April. Nadat do lenlaoaistelling in Den Ilang is afgeloopen, komt ze nog eenigen tijd to Amslerdam en te Rotterdam. Door den houtsnijder Joh. Franken Pzin. is een sluitzogd ontworpen, dat betrek king heeft op deze kunsttentoonstelling. „l>c voddenraper van Parijs". Het Gezelschap Sprce zot zijn serie volksstukken voort met de vertoon ing van „De voddenraper van Parijs". Het is een genoegen op te merken iioes zeer dit nog jonge gezelschap sinds zijn eerste opvoering vooruitgegaan is. l>o spelers zijn volkomen op elkaar ingespeeld1, waardoor ook het artistieke peil erop voor uitgegaan is. Wat d'e aankleeding betreft deze was ook nu weer af. ,,Do volden ra per van Parijs" is een oud' stuk, dat door zijn ontzaglijk span ne nm. handeling, doorspekt met tragische en komische intermezzo's, ons toch op nieuw vermocht te boeien. Reeds dadelijk is do stemming er, als in het voorspel van hel niet minder dan acht latcreelen lange stuk in liet roodie licht twee axmoedigo gestalten over hot tooueel randwaren en een van lien, in etcin zeer korte spanno tijds oen goed geslaag de mooul, doch een minder vervolmaakte zelfmooid pleegt. Dit is nog maar liet be gin. Iioo verder men echter komt, des te sensationeel er wordt liet, voornamelijk door do groote sluwheid van don baron moordenaar, wiens sluwheid echter over troffen wordt door die van don vodden raper van Parijs, die aan liet slot bijna ten koslo van eigen lijf en leden het com plot ontward1. Alex llock speelt de hoofdrol, Vader Jean, den voddenraper van Parijs. Met zijn groote komische gaven brengt hij al wat jool en vrciolijkheid is over het voet licht in de zaal. Doch niet aan hem alleen is het 'suc ces van dit stuk to danken. Coba Kins- bergen als Clara, d'o dochter van d'en val- schen baron, geeft zeer goed! spel te zien. Een nieuw vrouwelijk lid1 van heit gezel schap, Narda Schmilz, verrastte ons doen baar creatie van het oude gemoone en slu we wijf Potard, wier hebzucht aan hot ongelooflijke grenst. Van de mannelijke rollen dienen Ton- ny van Otterloo en Daan van Dllefön Jr., welke laatste wij nog nimmer zoo goed gezien hebben, vermelding. „Do voddenraper van Parijs" is een stuk, dat iemand, dio eens echt griezelen wil, gezien moet worden. Bo tialeer van Bo Quick - zwaar gen oral. Gisteravond omstreeks kwart voor twaalf heeft op dén Rijksstraatweg onder Haren een ernstig auto ongeluk plaats gehad. Uit de lichting Assen kwam met groote snel heid oen auto, waarin zicli twee personen bevonden. Ter hoog to van de villa „V/el- kom" heeft d'e wagen eerst een kilomefcer- paal geramd en in tweeën 'gereden en ver volgens is hij togen een boom gebotst In de auto waren gezeten de veertig jarige John Donagby, de bekende trainer van de voetbalclub „Bo Quick" en de ge huwde lieer II. Boer, caféhouder te Gro ningen. De trainer, die ongehuwd, is, was er zeer ernstig aan toe. Ilij kreeg een schedelfractuur en is naar het R.K. Zieken huis te Groningen overgebracht. Zijn toe stand! is hoogst zorgwekkend. De heer hij even naar haar keek. „Hier is je bal. Toe, geef hem dien nu oven." En Mite, die meelijden las op het gelaat van zijn tante, lachte op betooverend-lriom- fantolijke wijze en zette er even zijn landjes in. „Mitc, moeder heeft „neen" gezegd," klonk het streng. Het mes werd hem voor zichtig. afgepakt, maar eer do vingertjes nog den plaalsvervang-cnden bal beet had den, deed haar bestraffende Mik hem een keel opzetten. „Och, kom maar, jou arme, kleine vent... Hier Neen,, tante is niet boos op je." „Neen, neen, Emma, als-je-blieft niet," klonk liet waarschuwend, waarna Mitc snikkend in Mary's armen weggedragen werd, terwijl Ida opmerkte: „Is dat nu do manier, waarop He men- schcn hun eigen kindoren behandelen?" „Sommigen, blijven altijd vóór alles onder wijzeres," antwoordde mrs. Morton en be dacht er met bij, dat, zonder haar tus- schcnkonist, waarschijnlijk geen verzet en geen tranen zouden gevolgd zijn. Even later, bij haar terugkeer, zei Mary „Hij is nu weer zoet, maar we zouden hem zoo licht bederven; we kunnen dus niet gauw genoeg beginnen, hem gehoor zaamheid in to prenten." „llc zou een kind niet op die manier tot gehooizaamhoid willen dwingen." „Ik geloof, dat het hun heel wat leed bespaart, als ze al vroeg, instinctmatig, gehoorzaamheid loeren," zei Mary ovor- Bocr bekwam oen wonde aan bel been; hij kon naar huis worden ver voord. John Donaghy overleden. De trainer van d'e voctbalvereeniging Be Quick, John Donaghy, die in d'en af geloopen nacht met een auto verongelukte, is zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, aan do gevolgen van zijn kwetsuren om vier uur overleden. Zeventien bewoners vluchtten in nachtgewaad. Wederom heeft in Groote Broek! eon ernstige brand plaats gehad. Gistcravoind omistreoks balf tien ontdekten enkele voor bijgangers in de eenzame Dorpsstraat, brand :n het woonhuis van don hoor 0. Koster, bewoond door den eigenaar en do gezin nen Bakker cu Out. In een minimum vim tijd stand het geheeie perceel, oan oude met riet gedekte boerderij, in lich ter laaie. De zeventien bewoners, dio bijna allen reeds ter ruste waren gegaan, klemden slechts door een overhaaste vlucht in nachtgewaad het voege lijf nit het bran dende gebouw redden. Slechts enkele klei nigheden konden worden gered. Onder leiding van burgemeester Scbrijh- der was do plaatselijke brandweer spoedig in actie. Gezien echter do hevigheid van den brand en het gevaar voor uitbreiding word de assistentie vain do Finkbuuer brandweer ingeroepen. Dezlo was inmiddels don rossen gloed, welke tot in do oude Zuiderzeestad zichtbaar was, gewaar ge worden, en spoedde zich naar do plaats des onheils. Hier werd met drie stralen do strijd tegen do vuurzee aangebonden. Do omliggende perceelen hield men voort durend in hel oog, maar het vuur breidde zich niet uit en de belendende huizen bleven gespaard, zij het ook, dat zij water schade kregen. Om twaalf uur was de brand gebluscht. Hij schijnt te zijn ontstaan in do woning van den heer Bakker. Persoonlijke onge vallen hebben zich gelukkig niet voorge daan. De oorzaak van den brand is ombe kend. Verzekering dokt de schade. Boodelijk ongeval te Nijmegen. Gistermiddag te ongeveer vier uur kwam in de Groenestraat te Nijmegen een veer tienjarige jongen, Groothuizen gebeden, die met zijn fiets achter een vrachtwagen had gehangen, bij het loslaten in aanra king met een auto van de gemeentereini ging, welke hem overreed'. De jongen was op slag doodt Zonderling aangehouden en terug gebracht. Ecu agent van politie ontmoette gister avond op den Adelaarsweg te Amsterdam een ouden man, wiens loopen argwaan wekte. Hij deed tamelijk vreemd en bleek niet geheel normaal Lo zijn. Daarom nam do agent hein moe naar het politiebureau. Uit zijn beweringen kon men weinig wijs worden. Zijn woonplaats wist hij niet op te geven. Toevallig werd ongeveer gelijktijdig per raciioi een extra politiebericht .uitgezonden, waarin do opsporing werd verziccht van iemand, ontvlucht uit een oudemannen huis lo Nicuwveen. Diji nader onderzoekt bleek de in bewaring gestelde man de he- wusle te zijn. Hij was 's middags toepende naar Am sterdam vertrokken en trof onderweg oan bereidwillig autobezitter, die heim1 toostend mee te rijden. Omi half twaalf werd de ojude weer door den vader van hot huis uit Niouw- veen per auto afgehaald. Jeugdige bergbeklimmers omgekomen. Bij Piatichorslc in den Noordelijken. Kan- kasus (Sovj'et Fiusland), zijn acht jongens en meisjes, die een bergtop wilden be klimmen, in een afgrond, gestort. Zij' wa ren met een touw aan eikaar verbondon. Het ongeluk geschiedde, dooidat een der meisjes uitgleed en d'e andoren meetrok. Vier der bcklimmers werden gedood, de anderen zwaar gewond1. nvcg, Gistom oud Ie zew,u mir wera van d'en heer Ilnunmyn ta inspecteur vaki het Irètterlandéche voestambock, toen hij den obl' overweg nabij; Winspm passeerde, door nit de richting Roodosohool trein gegrepen en eton eind) metetgjeslN Do machinist wist den trein ijpodéig stilstand te bron gen. De auto Meefe slig] gehavend! ie zijn, doch de hoor man had wonder boven wotnder geen scl bekomen. Do trein hadi tien minuten vertraging, 1 Molen, afgebrand. Gisternacht is do korenmolen De Kjjcr vit, waande aan de Tolstraat te MeëS| kerk (T.-fT.j, geheel door brana "venvge% De molen, die in eigendom toebehoor^» aan de familie Kievit, bestond1 dit jaaÜJ juist een eeuw. De laatste jaren was de korenmolen niet meer in bedrijf. Do éigenaar wooncfö apart van den molen. Er waren dan ook noch meubelen, noch meelvoorraden m den melen aanwezig. Omtrent het ontstaan van Hen brantp tast men in het duister. Do schade, dié op ongeveer 7000 gulden wordt geraamd', wordt d'oor verzekering gectekt. Doe (lelijk verkeersongeval. In hot r.k. ziekenhuis te Winschoten is gistermiddag overleden d'o gehuwdö ma chinist J. Kor nit Mced'en, dio Zaterdag avond nabij Westerlee door een -onbokorji gebleven auto werd aangereden en daar bij een schcdtelbasisfractuur bekwam. Faillissementen. In de week van 23 t.m. 28 Maart P.PW» werden in Nederland' 93 faillissementen uitgesproken. tuigd. In ieder geval was dit niet de methode van mrs. Morton geweest en zij was vol komen tevreden met het resultaat; dus liet zij slechts een onverstaanbaar geluid hooren en vond Frank oven onnatuur lijk-, als hij 's morgens, bij het ontbijt, klei nen .Michael ep zijn knie hield, enkel met een leegen lepel bij zich. Al de stralende glimlachjes tusschen die twee gewisseld, maakten in haar oogen niet goed die veel te groote strengheid' van discipline en al was haar zwager overigens dan ook nog zoo d'ol op zijn jongen, dat lnj allereerst naar Mike keek als hij thuis kwam en dat hij naar do kinderkamer vloog, als hij hem niet in den salon zag, en liam lachende op den arm naar heneden droeg mrs. Morton kon zich niet vcreenigeh met die opvoed kunde. De ïyroolschc kindermeid was ook opge- oPerd aan do paed agogische begrippen, door do familie uit Westlraven zoo streng veroordeeld werden. Haar heimwee naar haar bergen had het tegenover hun ge weten gerechtvaardigd, dat het dus even goed in haar welzijn was als in dat. van den kleinen Freiherr, dat zij vertrekken zou, eer haar toegevendheid1 hem on danks de methode van zijn ouders toch zou bederven. Haar plaats werd inge nomen Hoor de kind'ermeid1, tf"e /Mice fei telijk ontgroeid was, zoadat Ida, tot 'naar spijt, nu niet meer in de gelegenheid was de Tyroolsche te ondervragen, en die om standigheid op zïchzélve al verdacht vond, WOENSDAG, 1 April 1936. Hilversum I, 1875 M. N QRV-uitzending. 8 Schriftlezing en meditatie. 8.159 Gramofoon. 10.30 Morgendienst. 11—13 en 12.15 Ensemble. 1.15 Orgel. 2 Graj mofoon. 2.15 Sopraan en piano. 3 Cbv. lectuur. 3.30—3.45 Gramofoon. 4 Grit; mofoon. 5 Kinderuur. 6 Landbouw praatje. G.30 Afgestaan. 7 Berichten eji reportage. 7.30 Missiepraatje. 8 Berich ten. 8.15 Lezing. 8.45 Orkest 10 Be richten. 10 4511.30 Gramofoon. Hilversum II. 301 M. VARA-uitzending. 8 Gramofoon. 9 30 Causerie. 10 Morgen wijding. 10.15 Kamermuziek, gramoföoS. voordracht en causerie. 121.45 Orkeijt en gramofoon. 2 V oor de vrouwen. 2.18 Orvitropia. 3 Voor de kinderen. 5.3Ö Notenkrakers. 6 Variatieconcert. 7 Cau serie. 7.15 De Krekeltjes. .7.40 Lezing,- 8 'Berichten. 8.15 Radiotooned. 8.5Ó Gnfe mofoon. 9 Orkest. 10 Berichten. lOJjfj Gramofoon. 1112 Rep. van de Zee* daagse he en gramofoon. Droiiwkh, 1500 M. 11.20 Gramofoon. 11.35 Orgel. 12:20JSte kest en mezzo-sopraan. 1.20 Orkest. ÖjCfY Orgel. 3.10 Gramofoon. 3.35 Orkest. 5Ï0o Kwintet. 5,35 Dansmuziek. 6150 Zaii'p. 7 50 Dansmuziek. 8.20 Symphonie-ori^ejl? 9.45 Vervolg orkest 11.25 Dansmnziefc* 11.50—12.20 Gramofoon. Radio Paris, 1G48 M. 7.20 en 8.35 Gramofoon. 1L20 Q.. 2.50 Concert. 4.20 Gramofoon. 5.5QL. kest. 8.20 Zang en piano. 14.05—18 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 5.50 Orkest. 11.20 Cqncert. 12:35_ Kwim iet. 1.20 Concert. 3.50 Kamennwzipjïrfj 5.20 Gevar. programma. 6.20 Gr^qgog^' 8.05 1 April-programma. 9.5011120 leesten. Brussel, 322 en 484 M. 322 M. 12.20 Zigeunermuzipk. W56= 2.20 Orkest. 6.20 Zigeunormuziolr. _7$ Gramofoon. 8.20 Symphonieconcért. 102 11.20 Dansmuziek. 484 M. 12.20 Orkest. 1.30—2.20. nermuziek. 5.25 Gramofoon. 5.45 erP'6' Orkest. 7.35 Zang. 8.20—12 libera. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Gramofoon. 8.35 „Lachendi^Aprd^H 9.50 Solisten. 10.20—11.20 Dansmuziek.1 ofschoon haar moeder er zeer mee ii nomen was, dat zij nu ook een kinder4, meisje uit Westhaven kon aanbevelen. Den volgenden winter werd or bezoek gebracht aan Northmoor. Ida Sglj volop genoten van den zomer cu yaji) wijls vutFi Alorna", het eigendom van een zckoi^m sir Thomas 'Brady, die baronet was gew^fj den door zijn sircoes in het spec'uleeren,' Zijn zoon, die het jacht hoofdzakelijk gh<'.; bruikte, gat duidelijke blijken van beworgi dering voor miss Morton's schitterende^ oogen en blozende kleur on verbleef zó ma veelvuldig in Westhaven en kwam dan zoeft dikwijls aan op wat zij noemde „Villaf, Northmoor", dat er ruimschoots reden waCj om aan te nemen, dat d'it toch op ieta' i meer dan op een enkelo flirterij zou nwj loopen. Toen zij echter bij den waterwedstrijdh bizondeie oplettendheid van hem hadi y|aE wacht, voelde zij zich ineens verweujSoi|i§f| en den dag daarop zeilde de „Moma' weg, zonder vaarwel. Ida kon het in 't eerst nauwdijfe vojs waarheid houden, maar toen zij liét ehg deiijk w-el gclooven moest, won de over», tuiging bij haar vfejfl, dat sir Thomas onA de hoogte was gebracht van d'e govoelef van zijn zoon en dat de jonge man d'i weggeroepen was. Dit zou zeker niét bcurd zijn, als Herbert nog de vérra delijkc erfgenaam van lord Northmoor v I geweest. (Wordt vervolad).

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 6