mmsii A StJSMüd&HtócUp Cowtcttd Nieuwe Collectie annona&s Tsjecniscirae Douglas maakt noodlandin g. Banketbakkerij Je! Westen KUOKKEH KLEINE ADVERTENTIEN. JUtuft Haven W, hoek Harte Haven Radioprogramma's Advertenties EIERÊ1SCUITS Afslag Schiedam. MMEMiE BRUNOTT Sparen foosi Iedereen l Het toestel ernstig beschadigd. Een der leden van de bemanning licht gewond. De passagiers ongedeerd. Tegen boom en gebotst. De benzinevoorraad raakte uitgeput. Het dreigende water. Gemengd Nieuws Brand in beddenmagazijn. BILLIJK Ti K03P. 2 ons 25 cent. APARTE MODELLEN GENOOTSCHAP VOOR RECLAME van Woensdagavond, die het V mogelijk maken in maximum 25 woorden ook 2e hands voortverpen van geringere waarde per an nonce aan te bieden. Prijs slecht 25 cent per annonce bij vooruit betaling. Tekst der annonce moeIj uiterlijk Dinsdag 6 uur nam. bezorgd mijn op ons Bureau: Het Douglas-toeetel O.K.AI A, van <1-0 Tsjechische Luchtvaart Maatschap pij C.L S., van den nieuwen dienst BoedapestAmsterdam, dat om tien minuten over zeven gisteravond1 op Schiphol werè verwacht, heelt om streeks acht uur hij Elburg een nood landing moeten maken, waarbij het vliegtuig ernstig beschadigd weixl. Twee leden dor bemanning zijn licht gewond. De negen inzittende passa giers bleven ongedeerd. Zij zijn per autobus naar Amsterdam vervoerd. Omtrent do oorzaak van deze noodlan ding is nog niets bekend. Op Schiphol nam men aan, dat de raclioinstallaüo van hot toestel onklaar was geraakt aange zien men na half acht geen verbinding meer met het vliegtuig kon krijgen. De machine schijnt bij Elburg door een sneeuwbui te zijn overvallen, zoodat de piloot zich vermoedelijk niet heeft kun nen. orienteeren en derhalve tot oen lan ding heeft besloten. Met boomen in aanraking gekomen. De piloot Bahk wildte nabij Elburg een landing uitvoeren. Voor de oriëntatie maak te hij gebruik van een parachute-fakkel, die de omgeving goed verlichtte. De landing lukte vrij behoorlijk op een weiland nabij den weg ElburgEpe, doch bij den uit loop schijnt het toestel in aanraking ta zijn gekomen met een groep boomen, waar door het ernstig werd beschadigd. De pi loot en de radiotelegrafist hebben lichte kwetsuren opgeloopen; zij konden zich ech ter te voet naar het dorp begeven, waar- zrj door een geneesheer werden verbonden. De passagiers hadden inmiddels het vlieg tuig verlaten en zich naar hotel Kloykamp Begeven, waar de komst van een autobus uit Amsterdam werd afgewacht. Benauwde oogenblikken boven bet IJssclmccr. Terwijl de otficieele openings vlucht van den luehtdienst AmsterdamBoedapest door 4e K .L. M. een vlot en opgewekt verloop heeft gehad, is de eerste vlucht in omgekeerde richting, uitgevoerd door de Tsjeeho Slowaaksche Luchtvaart Mij. 0. li. S., op betreurenswaardige wijze ge strand in het gezicht van de haven, nadat het einddoel reeds was bereikt. Fen ge lukkige omstandigheid bij dezen tegenslag mag het heeten, dat het ongeluk goed is af- geloopen en dat alle passagiers er zander kleerscheuren zijn afgekomen en slechts twee leden der bemanning betrekkelijk: lich te en in elk geval ongevaarlijke verwondin gen hebben opgeloopen. Het Tsjechische toestel is gistermiddag te vier uur uit Praag vertrokken, nadat het passagiers uit Boedapest en Weenen waren opgenomen. In totaal werd met negen passagiers de reis van Praag naar 'Amsterdam gemaakt. De machine, een Douglas D. C. 2, van het type dat ook door de K.L.M. op deze lijnen gebruikt wordt, werd bestuurd door den gezagvoer der Balik, een bekend Tsjechisch piloot, een ervaren vlieger, dio ook op Schiphol een bekende gast is. Aan boord waren verder *n mechanician Stun, en de marconist Mika. Naarmate men do Nederlandsehe grens naderde, werd liet weer slechter en, boven Ncderiandscli gebied gekomen, raakle men weldra in een sneeuwjacht. Ilailiogeincciiscliap verbroken. Het loestel meest te ld.10 uur op Schip hol landen en was inderdaad omsh'eoVs zeven uur de hoofdstad gwauerd In een dichte sneeuwjacht kwam hol bo ven Schiphol, waarmee het draadloos con tact kreeg. Op dal cogenblik zag de be stuurder geen mogelijkheid te landen, waar van hij Schiphol mededeeling deed. Onge lukkiger wijze raakte omstieeks dezen tijd de draadloo2e zendinsiallaiio van het Tsje chische vliegtuig defect, waardoor Schip hol het geen nadere modedeelingen omtrent belere landingsgelegenheid kon doen. Verdwaald iu de sneeuwjacht. Het toeslel keerde terug, vermoedelijk om in het Oosten van het land of over de Duitsehe grens landingsgelegenheid te zoo ken. Do piloot bemerkte met schrik, dat de benzinevoorraad begon af te nemen cn raakte bovendien, tengevolge van bet mis sen van elke radio-aanwijzing in de sneeuw jacht, die toen boven het geheele Westen van ons land heerschte aan hel dwalen. Fakkels uitgeworpen. Toen de benzinevoorraad hoe langer boe meer begon af te nomen, besloot de be manning een lichtfakkel ud te werpen, teneinde naar landingsgelegenheid uit te zien. Toen de eerste fakkel zijn licht ver spreidde, bemeikte men tot zijn schrik, dat men boven water vloog. Meer fakkels werden uitgeworpen en steeds opnieuw zag men de watervlakte onder zich, zoa dat men weldra begreep, boven het IJs- selmeer verdwaald te zijn, en do piloot Balik slechts een doel had, zoo snel mo gelijk land te bereiken, en ten koste van alles te landen, alvorens de benzinevoor raad geheel uitgeput zou zijn Een nieuwe lichtfakkel toonde teen plot seling üe kustlijn, en, nadat eenigen tijd in do richting van de kust was gevlogen, word met behulp van een der laatste lichtfakkels een tamelijk geschikt uitziend landingsterrein waargenomen, niet -ver van de kust. Het bleek te zijn een weiland, achter de gemeente Putte, dicht bij Elburg, op het gebied der gemeente Doomespijk. Op het laatste oogenblik werd den passagiers, die zich in de cabine van geen gevaar bewust waren, medegedeeld, dat incn een noodlanding zou gaan maken. Bijna op hetzelfde oogenblik" daalde de machine in een glijvlucht beven het weiland en bijna zou de landing geheel gelukt zijn, indien men hierbij niet met de vleugels langs de toppen van een langs het weiland staande boomenrij had gescheerd. Het toestel kwam op de vleugels terecht, die als sleden fungeerden en de landingssnelheid braken. Door den schok brak liet ondergedeelte van den rechtervleugel af en toen de machine tot stilstand was gekomen, bleek de rechtermotor uit den vleugel te zijn gebroken. Hij lag op ongeveer twintig meter afstand van het toestel. Ook do lin kervleugel was zwaar beschadigd, terwijl de geheele fusillage in elkaar bleek te zijn gedrukt. De passagiers werden met een hevigen schok door elkaar geworpen, doch bleken tegen het hoofd gekregen, waardoor hij een bloodende hoofdwonde opliep, terwjjl de marconist Mika .zijn heen zoodanig be zeerde, HiLjiij naderhand1 óp een'brancard' moest worden weggedragen en vermoede lijk een beenfractuur heeft opgeloopen. Paniek vermeden. Zoncier dat een paniek ontstaan was, begaven de passagiers zich uit het toe stel. Een der inzittenden, een Engelsch- man, deel uitmakende van do Britsche legatie te Praag, haalde hulp van een boor in de omgeving, met vnen hij zich te voet naar Elburg begaf, waar via het postkantoor naar Schiphei en de betrok ken autoriteiten werden gewaarschuwd. Onmiddellijk begaven zich ook mensehen uit Elburg naar het gedeeltelijk vernielde vliegtuig. Onder hen bevond zich do El- burgschc- dokter S. B. Gualtcry van Wee zei, die sip beide gewonden do eerste hulp verleende cn een noodverband-aan legde. Op zijn verzoek werd naar Zwolle getelefoneerd, van waar weldra een zie kentransport-auto ter plaatse kwant, die de beide gewonden naar Zwolle vervoerde, waar zij in het Sophia-ziekenhuis werden opgenomen. Hun toestand is niet ernstig. Do overige passagiers begaven zicli naar hotel Kleykamp, te Elbmg, waar heen ook hun bagage werd gebracht Binnen twee uur nadat het bericht Am sterdam had bereikt, was reeds assistentie van de K.L.M. ter plaatse, nl de heer Loo, van den stationsdienst, m gezelschap van eenige technische hulpkrachten, die het eerste onderzoek bij het vliegtuig in stelden. Nadat een amhtc-naar der invoer rechten en,accijnzen te Elburg de bagage der passagiers had onderzocht, werden zij met de inmiddels uit Amsterdam gearri veerde K.L.M.-bus naar de hoofdstad ge bracht, waar zij tegen twee uur in den nacht aankwamen en hun intrek naaien in een der groote hotels. Passagiers tevreden over den afloop cn ivcr do stevigheid van het vliegtuig. Do passagiers bleken, ondanks den on dervonden, tegenslag, uiterst tevreden over de wijze, waarop de noodlanding is ten uitvoer gebracht. Geen oogenblik hebben zij zich ongerust gemaakt en bij den schok wisten zij op hetzelfde moment dat d'e landing goed was afgeloopen. Zij spraken met bewondering over de soliditeit van het vliegtuig. Immers de cabine bleef on beschadigd -Bij .onderzoek bleek alleen de neus eenige scliade te hebben opgeloopen. In Elburg heerschte den geheelen nacht een vrij druk vertier en velen begaven zich ondanks het late uur, naar liet afgelegen weiland op het landgoed „Oostendorp", waar het wrak zich bevindt Goed afgeloopen. Gisteren had to Mcerdijjk oen ernstig on geval plaats. Terwijl van af het Ilbl- landsch Diep een zamd trein, bestaande uit een locomotief en 16 met zand gevulde kipkarren voor den nieuwen in aanleg zijndon .verkeersweg in aantocht was, be gon plotseling de groote zanddijk te ver schuiven, tengevolge waarvan de locomotief met d-o 16 kipkarren van een hoogte van 12 meter stortten. De machinist, die het gevaar zag aankomen, wist door vlug van do machine te springen het leven te red-- den. Do rnachin-ö kwam met de wielen om hoog in het zand terecht. Do materieele schade is voor de N. V. v, Zanen en Verstoep, die het werk uit voert, zeer groot. Jeugdige knoeier. Verleden week werd in Amerika een beurs van. £>000 dollar beschikbaar gesteld1 door don bekenden filmster Eddie Cantor, voor het beste opstel over de kwestie: „Hoe de Vereenigde Staten buiten een oorlog zouden kunnen blijven", toegewe zen aan een jonginonscli, dat achteraf bleek plagiaat te hebben gepleegd, door liet ar tikel over te schrijven uit een tijdschrift. Zondag werd de prijs definitief toege wezen aan een padvinder uit PorÜand Waarschijnlijk "door kortsluiting ontstaan. Gisteiavond logon half negen weid do brandweer gealarmeerd voor een uitslaan* den brand in hot perceel Prinsengracht S81 to Amsterdam, waarin gevestigd is het ma gazijn en de fabriek van bedden, ledikan ten en matrassen van do N.V. Overijssel sche Onderneming. liet bleek, dat het vuur woedde in liet achterste gedeelte van de vierde étage, waar een kapok-opslagplaats en de kaar deiij zijn gevestigd. Mol eonigo stralen aan voor- en achterzijde van het perceel slaag de men er weldra in den brand te blus- schen. Het vuur kon beperkt blijven tol dó twee genoemde vertrekken, die ton tlcelo uitbrandden. Aan do achterzijde van het perceel grenst het aan don tuin van hot Odd Followliouso aan do Keizersgracht, waar in een dor zalen juist een vergadering word gehou den en men het vuur hot eerst heeft waar genomen. De oorzaak van don brand is niet met zekerheid bekend, maar men ver moedt, dat tengevolge van kortsluiting of door andere oorzaak een vonk van oon olectrischc geleiding in het kapok is ge sprongen. Oneerlijke dames aangehouden. De politie to Hilversum hoeft gistermid dag twee jonge dames gearresteerd', die zicli op onrechtmatige wijze goederen heb ben toegeëigende Do 31-jarigo E. M. woon achtig te Hilversum, hoeft in dón loop van enkelo maanden ton nadeel e van oen warenhuis aan do Spoorstraat geleidelijk diverse goederen tot oen waarde van ruim driehonderd gulden gestolen. Zij was iu de expeditie van de firma werkzaam en nam telkens artikelen mede. Do 22-jarigo C. V. D. Beveneens te Hilversum woonachtig, hooft in haar dienst betrekking bij een damo aan die Tromp- laan kleedingstukken, boeken on huisraad meegenomen. Do beide gearresteerden hebben «en be kentenis afgelegd. Zij lijn op transport gestold naar Am sterdam en zullen tor beschikking van de justitie worden gestold. Brand iu ccn inatrasscnmakcrij. Even voor 8 uur hedenochtend is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de matrassenmakeTij van J. Snijder aan liet Kortenbosch no. 46, te 's-Gravenhage. De brand werd ontdekt door een van de daar werkzame personen, op de eerste ver dieping, waar de vulling der matrassen ge schiedde. Hij waarschuwde telefonisch de brandweer, die daarop met de motorspuit uit de Prinsenstraat in zeer korten tijd hol vuur, dat door een luik reeds naar do tweede étage was overgeslagen, heeft ge bluscht. De werkplaats is gedeeltelijk uit gebrand. Een tiental matrassen en eenige baal tjes kapok werden door de vlammen ver teerd. 'Jongetje door goederentram overreden en gedood. Gistermiddag is het tien-jarig zoontje van den heer Hermkes te Helden door een goederentram overreden en gedood. De jongen was op de buffers van de rijdende tram gesprongen, waarna hij vain de buffers weer op den grond sprong. Hij wildte dit kunststukje herhalen, doch struikelde met het noodlottig gevolg, dat do wielen hem over bet lichaam reden. Dr. Smeets, die spoedig ter plaatste was, kon slechts den dood1 oonstatoeren. Brand in" ccn landhui3. v Gistermorgen omstreeks half negen brak ui het kapitale landhuis-„Het Landhuis", bewoond^ door de familie Westenek, staan de in hel 'Aüvebosch;' -op de 'grenS van Blaricum en Laren, vermoedelijk door een defect aan do oliestookinrichting, brand uit. Dcjor-hot actief optreden van de brand weer en do politie, die -spoedig na het uitbreken van den brand aanwezig wa ren, kon hot waardevolle pand groeten- deels behouiden blijven, terwijl ook voor komen kon worden, dat het Mauvebosoh' dat dit landhuis omringt, door het vuur werd aangetast. Alleen het gedeelte, waarin zich lie dienstveitrekken on d'e garage bevonden weid een prooi dor vlammen. De schade' die niettemin vrij groot is, wordt door verzekering gedekt. Storm In den Finscheu Golf, Een felle storm woedt óp het oogen blik in den Finsclien Golf. De Russische ijsbreker Jermak heeft geseind zich in moeilijkheden te bevinden. De scheepvaart ondervindt ornsligen hinder van. door den wind voortgedreven groote ijsschotsen. De snelheid van de „Queen Mary" wordt geheim gehouden. De snelheid, welke de „Queen Mary" op üe proeftochten aan de Schotscihe kust heeft bereikt, wordt geheim gehouden. Vol gens waarneming van de kust af evenwel bedraagt deze snelheid 32 knoopen. WOENSDAG, 22 April 1936! - Hilversum I, 1875 M. NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing 8.159.30 Giamo- foon. 10.30 Morgendienst. 11.00—12.C0 Harmonium en zang. 12.15 Saxofoon en piano. 1,00 Gramofoon. 1.30 Solisten. 2.30 Postzegelpraalje. 3.00—3.43 Solis ten, 4.00 Zang en piano. 5.00 Kinder uur. 6,00 Landbouwcauserie. 6.30 Afge staan. 7.00 Berichten. Reportage. 7.30 Causerie. 7.45 Gramofoon. 800 Berich ten. 8.15 Concert. (Om 9.30 Paaschover- denking). 10.30 Berichten. 10.35—11.30 Gramofoon. Hilversum II, 301 M. VARA-uitzending. 8.00 Gramofoon, 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Gia- mofoon en causerie. 11.00 RVU. Lezing. 11.30 Orgel. 1200 Gramofoon. 12.15— 1.45 Orkest en gramofoon. 2.00 Voor de Vrouw. 2.15 Notenkrakers 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Ensemble 5.50 Gra mofoon. 6.05 Vervolg van 5.30. 6.25 Gramofoon C 30 RVU Medische cause rie. 7.00 Sportuitzeniling 7.15 Kinder koor, 7.40 Lezing. 8.00 Berichten. 8.15 VARA-orkest en soliste 9 00 Radio-too- neel. 9.45 Orgel. 10.00 Berichten. 10.05 Gramofoon. 10.30 Ensemble. 11T0 Kwin tet. 11 3012.00 Gramofoon. Broitwich, 1500 M. 10 20 Gramofoon. 10.35 Orrcl. 1120 Or kest. 12.20 Gramofoon 1 20 Gramofoon. 1.50 Orgel. 2.35 Orkest en solist. 4.05 Kwintet. 4.35 Dansmuziek. 5 50 Piano. 6 50 Trio, 7.20 Zang. 7 50 Govar progr. 9.20 Zang en strijkkwartet. 10 3511.20 Dansmuzek, Radio Paris, 1648 31. 6 20 on 7.35 Gramofoon. 10 20 Orkest. 3 20 Gramofoon. 4 50 Orkest 7.20 Zang cn piano 1005—11.35 Dansmuziek. Keulen, 456 31. 5.50 Orkest. 11.20 Verzoekprogr 12.35 Orkest. 135 Vroolijlc concert. 4 20 Gra mofoon. 5.20 Gevar. concert. 8.05 Ka mermuziek. 9.5011.20 Orkest, klein- orkest en solisten. Brussel, 322 cn 484 31. 322 M.: 11.20 Gramofoon. 12.30—1.20 Zigeunermuziek. 5.20 Viool. 5.50 Zigeu- nermuziek. 7.20 Klein-orkest en voor dracht. 9.30—10.20 Dansmuziek. 484 M.11.20 Gramofoon. 11,50 Dans muziek. 12.501.20 Gramofoon. 4.20 Zi geunermuziek. 5.35 Gramofoon. 5.50 Ka mermuziek. 7.20 Liszt Herdenking Hier na tot. 10.20 Gramofoon. Dcutsclilandsendcr, 1571 31. 8,35 Gevar, progr. 9.50 Klarinet en piano. 10 2011.10 Gramofoon. c.a. 100 Veekoekldstei), ook te gebrui ken. als transportkisten, binnen 62 x 34 X 29 c3I., 17 m M. dik. Westvcst 100a 9318 5 St. LMuinastraat 49. Tel. 07586. IETS FIJNS. 9319 19 Vrijdag 24 April '36 om 41 uur m den R. K. Volksbond Cafépand, Hoogstraat 124, ingezet op f 6750— Woonhuis, leliestraat 31, verlaagde huur f3.per week. Ingezet op f675.- Beziclitiging 23 April "36. Hypotheek beschikbaar. 9317 12 Notaris VAN ELLEKOM op Uw reclrmekoitan I* een quaeitla van geld uit sluitend nuttig ta berieden, MET' KENNIS VAN ZAKEN. RECLAME MAKEN. Eik* maand leunt U een keurig varzorg; orgaan ontvangen, om U die ken nis va zaken by te I-an- 3en, U paart belangrijk oor f 15.— por jaar uit te gavsrt can het lidmaat* •chip van het KEIZERSGRACHT 26-34 AMSTERDAM-C. t/m. 15 woorden -50 cent, t/m. 25 woorden75 cent elk woord meer 5 cent tot maximum 30 woorden. Inde Zaterdagsche editie ft.--, tenzij die Vrijdags reeda aan't Bureau zijn bezorgd ADVERTENTIËN in deze rubriek hebben beslist succes 1 SCHOONMAAKTIJD is WASCIITATELTIJD Laat voor de schoonmaak een waschtafei plaatsen. Enorme sorteering voor radig. Laagste prijzen, mooiste modellen, 5 jaar garantie. Plaatsing billijk. A. VAN WOERKOM, Broersveld 137-139. Telef. 3878G. ZOEKT U PLAATSING ais Huishoudster, Winkel juffrouw, Modiste, Naai ster, enz.? Plaatst een annonce in dit blad. HUWELIJK. Dame, Rotterdam woon achtig, 38 jaar. Ned. Herv. aangen, versch. van ver mogende fam. i.k.m. be schaafd heer, beslist vrij gezel met goede positie, flinke symp. versch, niet ouder dan pl.m. 45 jaar. Discr. verz. Br. met inl. worden ingewacht onder iett. A.S. bureau v. d. blad, Lange Haven 141. C. KOK, Broersvest 93 f 4.— tot f 22.massief gouden VERLOVINGSRINGEN Gouden fantasieringen f 2.50, f3.50, en 1 5.— Zilveren ringen 15 ct, 25ct, 40 cent. Pracht sigaretten kokers f 1.25. f 2.00. Zilveren potiooden f 0.50 -f 1,00. Bloemlepeltjes 0.95. Verder alle schep- werk in Gero-Zilver, Zit- meta, enz. Zie verder. C. KOK's ITAFE -NAAIMACHINES zijn de beste ter wereld en verkrijgbaar f 1.— per week. C. KOK, reclame- machine f 45. Gebruikte machines f 9—f 10, enz. Alléén bij C. KOK, Broers- vest 93. Wij laten niet colporteeren Zie verder. MODERNE KLOK, Eiken-coromandel hout met chroomversierinp; pracht bim-bamslag, 14 dagen loopend voor slechts f 6.95. Een jaar garantie, C. KOK, Broersvest 93. Tel 67937. Zie verder. ltADIO-BEL van C, KOK overtreft in helderen, zui veren klank, eik ander merk. Komt u eens luiste ren? Prijzen f 148, f 177 en 1220, Gemakkelijke betaling. Fabrikaat van de welbekende Belt-Tele foonmaatschappij. Dus: superieure kwaliteit. Alléénverkoop C, KOK, Broersvest 93. Tel. 67987. ADVERTENTIEN iu deze rubriek hebben beslist succes! Jtwartjes zijn de populaire kleine annonce» in de

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 4