Die Houten Klaas APRIL ÖOWDESliSA® ïtasüofsrogramrwa's STADSNIEUWS Gemengd Miemws Aanvaring. De Tsjechische Douglas. Ruzie om 15 cent. Schilderijen-vervalsching. Kerk en School VWU-JW- ^v«ux»v Iii. i«tafwrar-«Ciaa»ttCuyYv>' uteKKMJrx Gevonden voorwerpen. To bevragen aan liet hoofdbureau van politic, Lange Sieuwstraat to Schiedam, op alio werkdagen van t2 uur, do na volgende gedeponeerde gevonden voorwer pon, gedurende hot tijdvak van 6 April tot en met 22 April 1936. Diverse handschoenen, notitieboekje, sleutel, rijwielptaaïje in étui, dameslascli, inhoudende oen sleutel, kinderschoen, win terjas, wollen sjaal, sleutel van een melk- biik, sleuteltje, sleutel van ceu autodeur, notitieboekje en potlood, jorgenspet, snel binder van een rijwiel, ktudennuts, kruis- je, dauieslasch, kinderportenionnaie, vul pen, paar iietspijjicu, zak zaagsel, coin tuur, papier, boerenhoed, poriemonuaiö mot 8 centen, contributiekaart, dop van oen auto, damesporaplui, roede eti witte zak doek, rekenschrift, 2 rozenkransen, vul penhouder. Bij vinders: Een duif, EL P. Hermans, Marconistraat 57; gewichten, N. de Ronde, Van Beverenstraat 8b; Hamer, 3 de Rutin, Paulus Potterstraat 55; zilveren armband, C. Schenkel, Bornmelschestraat 29; vul potlood, A. Ekaltoo, Broersveld 126/1; koperen radiatoixlop, A. A. Vis, Kortlant- straat 5/14; portemonnaie met inhoud1, E. Klop, Nie. Beetsstraat 44; zilveren rozen krans, G. Govaerts, Anthony Muysstraat 55; E:jwielbelastingplaatje, P. A. Noorder- meer, Josef Israelstraat 16b; zilver geld', 3. de Koning, Eerste Tuinsingel 20; koste loos rijwielplaatje, J. van Vliet, Prof. Ka- merlingh Onneslaan 12Sb; kosteloos rij- wielplaatje, Van Beek, Fabristraat 13a; rozenkrans, F. Spelt, Schie 116; rozen krans, B. Hazewindus, Prof. Kamerlingh Onneslaan 94a; papieren geld, 3. H. Evers; Lange Haven SI; bus motorolie, R. G van Veen, Voltastraat 9; ceintuur, Pen ning, Nieuwe Mansstraat 57a; zilver geld, IV. van der Spoel, Broersvest 76b; kinder schoentje, J. van den Boogaard, Van Leeu- wenhoeckstraat 2a; zakmesje, K. van Dorp, Anth, Muysstraat 33b; jongensjasje, K Schikhof, Rubenslaan 10; rozenkrans en een odeurileschje, L. Wiegel, Lekstraat SOb; rijwielplaatje, J. de Ronde, Thomas A Kempïsstraat 17b; rijwieltasch met in houd; A. Kooien, Anth Mujsstrant 69; d'amesarmbandhorloge, H. Beijer, Oost singel 44; boodschappentasch, A. Bos man, Van Ostaclelaan 50a; damessjaal, Van Valgum, Boerhaveplcin 5; schïldersmes, C. Clarijs, Halleystraat 28. Mondharmonica, D. de Kok, Nieuwstraat 15; jongenstrui, G. van Schendekm, Van Beverenstraat 20; spaarbankboekje, ld. de Rouw-, Hoofdstraat 18; belastingpiaatje, B. van Os, Maasdijk 104b; rozenkrans, J. Jeup, Zwartewaalsckestraat 29; da.mespor- temonnaie met inhoud', J. van Reek, Sta tionsstraat 61b; handschoen, A. Braat, Pau lus Potterstraat 13b; Lipssleutel, N. van Buitenen, Parallelweg 160a; vulpotlood1, B. Verveen, Viaardingerdijk 307b; jongeuspet, f. VVöler, Edisonpleia 14b; kindertaschje met inhoud, A. Vlugman, Van Beveren straat 18; hondje, C. Klein, Paulus Pot terstraat 60; vulpotlood, J. van Boven, Viaardingerdijk 337b; actetasch, J. van Grootveld, Oude Sluis 5b; autoped', J. Vijgeboom, Wattstraat 21a; kinderporte nionnaie, J. Speel neijer, Nic. Beetsstraat 36b; rijwielplaatje, T. Stolk, Brugmanstraat 49a; kinderbontje, Z. J. van der Heiden, Schie 15b; jongensschoen, J. He-rshach, Hagastraat 36; paar glacé handschoenen, H. van Lange, Prof. Kamerlingh Onnes laan 131a; bos sleutels, G. Mouthaan, Oosterstraat 101; kaart, D. Wessel, Hal leystraat 11a; dameshoed, 0. Jonker, Hoofdstraat 187a; rozenkrans, J. H. van Put, Groenelaan 55b; sleutel, T. Spelt, Schie 116; rijwielplaatje, J. Goedhart, Prof. Kamerlingh Onneslaan 124; rijwielplaatje, Dr. De Meijer, S wam merdamsi n gel 43; ring met 2 sleutels, M. van Houwelingen, West- franke landschedijk kosteloos rijwiel- Naar het EngeJsch van CHARLOTTE M, ÏONGE, door J. L en E. A. H, 61) Nog had hij den tijd voor liet volgend briefje „Waaide lady Adela. U mag ik het toevertrouwen, om Mary voor to bereiden op bijna ongelooflijke vreugde, maar laat zo zich niet te veel opwinden. Ik kan niet thuis zijn vóór Vrijdagmiddag. Uw dankbare NORTHMOOR." Nadat hij dezo epistels verzonden bad, keek hij zijn spoorwegboekje in. Hij zou dienzeliden avond' nog met den nachttrein zijn gegaan, als mr. Deyncourt en mrs. Morton hem niet gezamenlijk overreed had den, dat zijn krachten nog niet bestand zouden zijn tegen zulk een inspanning. Ze kenden haast den man niet meer, d'io immers in den regel zoo kalm en even wichtig was. Glimlachend verklaarde hij, dat hij niet eten en niet slapen kon en toch deed liij beide. Hij sliep juist beter, dan hij dit sinds zijn ziekte had' gedaan en kwam dien volgenden morgen beneden als een ander raensch ofschoon hij nog geheel dezelfde was in vriendelijkheid jegens mi-s. Morton. Hij beloofde, dat hij haar zou telegrafeeren, zoodra hij wist, dat alles in orde was en verzekerde haar. dat hij zijn best zou doen om het schandaal uil plaatje, 3. Wessel, Schie 110; hcerenhand schoen, L. van der Hoeven, Laurens Coster- str.nit lib; gummi ring, II. Gotiuk, Louise do Coliignystraal 18; gouden damesring met steen, P. H, Knol, Broersvest 127; dnniesliandsehoen, Sobo, West Franke- laudscheslraat 66b; fabriekspenmng, T. Groenen eg, Lekstraat 62a; rijwielplaatje, A. Huizer, Singel 191/16; portemonnaie met inhoud, C. Kerkhoff, Stationsstraat 53a; rijwiolbelastingplaatje, L. 3. Vreden- bregt, Nieuwe Buurt 5; damesarmband, 3. Goedhard, Prof. Kamerlingh Onueslaaii 2-1 zilveren ring, J. van Gelderen, Lange Ach terweg 47b; zilveren rozenkrans, W, Eni sling, Rotterdamse bed ijk 235combinatie tang, 3. P. Alberts, Dr. Kuyperstra.it 25, Vkurdingen; rijwielplaatje, T. van Li en den, Wattstiaat 69b; muts, C. gurnards, Hoofds-'raat 2S7/4; rijwielplaatje, E Scheep maker, Fabriplein 13. In de middcie'-iititsluis te IJmuiiien. Het Zweedsche stoomschip Biuguntia van Gothenburg naar Amsterdam varende, Ibiep bij het binnenkomen van do niiddeuschut sluis to IJmuiden uit het roer met het gevolg dat het met zijn voorsteven op het reeds in deze sluis liggende Engelscho stoomschip Raven ia, invoer. Do Ravonia kreeg schade aan bakboord en achterschip. Beide schepen vervolgden hun weg naar Amsterdam, waar de Ravonia eventueel ge repareerd zal w-orden. Do Burgunlia had geen schade bekomen. Uiterlijk tot en niet kunt U ats a b o n n e op de Scbiedamsche Courant de mooie, praetische kaart van Schiedam nog legen den gereduceerden prijs vaD tO cent bij onze administratie be komen. Na 30 April is deze premie-aanbieding onherroepelijk vervallen. Vandaag is met liet transport van het wrak begonnen. liet te Doornspijk verongelukte Tsjechi sche Deug] as toestel OKAIA zal vandaag naar wij vernemen, van dte> plaats waar het zijn noodlanding maakte, vervoerd worden naar deu Hoofdweg en vermoede lijk als het de expeditie wat meeloopt, ook neg naar Amsterdam, welk laatste transport waarschijnlijk van Elburg uit por boot zal geschieden. De K.L..M. heeft het vliegtuig nu gede monteerd en verder overgedragen aan do Fokkerfabrieken, die voor het transport zullen zorgen. Tot dit laatste doel heeft men een onderstel vervaardigd, Jat spe ciaal berekend is op vorm en afmetingen van het toestel, en tien drass g-i grond der landerijen, waarover men het gevaar te, over een afstand' van 3 K.M. zal moe ten verplaatsen. Cver de verschillende scheidingsslooten zijn alreeds bruggen ge slagen, welker constellatie berekend' is op het gewricht van het wrak en zijn onder- deelen. Verondersteld' werd, dat met de verplaatsing van het toestel van het nood1- landingslerrein naar den hoofdweg Zwol leAmersfoort den geheelen dag gemoeid zou zijn. Grootc branden in de Kaap provincie. De Kaap-provincie is door grootc bran den geteisterd. Een groote brand', die over een opper vlakte van zes vierkante mijlen heeft gewoed', en waarvan de laaiende gloed op een afstand' van vijftig mijlen te zien was, heeft den mooien Paarl-berg in een done woestenij herschapen. Ook bij de Mossel-baai werd door de vlammen over een uitgestrektheid' van tien mijten in den omtrek vruchtbaar land in een woestenij herschapen. Honderden schapen en andere kuddedieren verbrand den levend. Muien berg wordt vanuit het Noorden on het Zuiden door branden bedreigd. Een der branden woedde dwars over het ge- heele schiereiland. Driehonderd man trachten de huizen der inwoners te relden en bestrijden de vlammen. de bladen te weren; dat hij nooit zijn verplichtingen zou vergeten jegens Her bert's edelmoedigheid' en dat, als zij soms besluiten mocht Westhaven te verlaten, hij haar dan de verhuizing zou verge-" makkelijken. Ida was niet op; zij had een zeer slechten nacht gehad, want zij had zich gekweld gevoeld door droomen, die erger waien dan waken, sinds den tijd, dat het kind weggevoerd was. Haar moeder had wel gemerkt, dat zij bizonder rusteloos en zenuwachtig was, maar voor een groot deel schreef zij dit toe aan liefde en mis schien had zij hier niet geheel verkeerd in gezien. In ieder geval was Ida nu werkelijk ziek en kon de gedachte niet verdra gen, haar oom te zien, ofschoon hij haar een boodschap stuurde, dat hij het nu lang zoo moeilijk niet vond het haar te vergeven en dat hij van ganscher harte voor haar voelde. Deze x riendelijkheid trof mrs. Morton bovenal. De jaren hadden haar zachter gemaakt: misschien ook Frank's lankmoe digheid en de beschavende invloed' van dm omgang met mr. Deyncourt, althans, in vele opzichten was zij geheel verschil lend van de vrouw, die zoo luide had geprotesteerd tegen zijn huwelijk met Mary Marshall. Hoofdstuk XXXIX. De adellijke vondeling. Lord Northmoor gaf zijn kaartje aan den portier, met het dringend' verzoek om een onderhoudt met den directeur van het Armhuis. Hij moest zich gewekl aandoen, om zijn stem vastheid to geven, toen hij bij zijn Jongeman met mes in den rug gestoken en levensgevaarlijk go- wond. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een twist ontman tusschen den 18-jari- gen B, v. Meetoren te Molenaarsgraaf en den 17-jaiigon 11. van do Graaf to Bramb wijk. Van de Graaf gaf Van Meeleren met een groot mes een steek in den rug, waar door deze levensgevaarlijk werd gewond. De dader is in arrest gesteld. De toe stand van het slachtoffer, dat naar het ziekenhuis te Dordrecht vervoerd werd, is zorgwekkend'. Omtrent den ernsügcn twist tusschen do jongemannen, vernemen wij nader, dat de ruzie ontstaan is over do be'.alnig van een bedrag van... vijftien cent. De noeren- zoon v. d'. G had al geruimcu tijd met het plan rond' geloopen den ander daar over aan te spreken. Het siaentoffer Van Meetoren is hakkersknecht van beroep. Ily is er zeer ernstig aan toe. Nederlander de dupe van handig oplichter Jhr. Einst de Pesters to Ween en heeft onlangs van den Praagschen handelaar K, Hajek zes schilderijen gekocht vooar onge veer 600090 Tsj. kr, welke doeken even wel waardeloozo vem ilscliingen zijn ge bleken. Het betreft Uvea stukken van Ru bens, een Botticelli, een .Rembrandt, een J. A. van Slaveren en een Anton Victorius. Dezo schilderijen zijn, blijkens do koop acte gekocht op certificaten van den direc tour van een museum te Wonnen, GlücL Er was overeengekomen, dat binnen een zekeren termijn d'e koop ongedaan kom worden gemaakt legen vergoeding van kosten en teruggave der schilderijen. Het bericht van de annuteering van eten koop zou Hajek, die thaijs voortyluclitig is, een d'ag te laat hebben bereikt, daar het schrijven van den heer de Pesters in een café was afgegeven. Hajek heeft geweigerd' do schilderijen terug te nemen en de koopsom terug te geven. Twee Amsterdamsche advocaten hebben drie dagen lang te Praag vergeefs naar Hajek gezocht en nu een aanklacht tegen d'en man ingediend'. De Tsjecho Slo- waaksche politie heeft een bevel tot in hechtenisneming van Hajek uitgevaardigd. De nieuwe beurs te Rotterdam. In de voorzaal van den Rotterdamschen kunstkring exposeert de raad van beheer van de N.V. „De beurs van koophandel" van heden tot en met 3 Mei do maquette en teekeningeo van do nieuwe Rotterdam- scho beurs. Veertig jaar bureaulist, Zondagavond is in do Stalioasptcin- schouwlnirg te Rotterdam, do lieer J. G. do Klerk, dio -10 jaar ah bureaulist werk zaam is, tijdens do voorstelling van „Ba rendje Ossekop' door liet Gezelschap Ma rins Spree, to Rotterdam gehuldigd. Eerst sprak do kleindochter van den heer De Klerk, daarna do heer D. van Ollcffen namens do artisten, vervolgens het dochtertje van den lieer Marias Spree on ton slotto do heer Spree zolf. De jubilaris had vclo cadoaux, bloemen en oen fruitmand in ontvangst to nomen. Brand in timmerfabriek. In den afgeloopen nacht tegen 2 uur is door lot nog toe onopgehelderde oorzaak brand uitgebroken op de eerste verdieping i an do loonzruigschaverij en eloctiische meubel- en timmerfabriek gevestigd' in per ceel Viui Hallstraat 12 te Amsterdam. Een voorbijganger zag rook uit het gebouw komen. Hij waarschuwde een agent cu binnen korten tijd stond de brandweer voor de deur, die, dank zij de tijdigo ontdekking liet vuur met een straal wist to beperken, tol de eerste verdieping en eon gedeelte van het gelijkstraatsche. De vloer was namelijk doorgebrand en een partij hout, die beneden lag opgesla gen, was in brand' geraakt. Ook do zol der, van de eerste verdieping kreeg oonigo schade. Binnen een kwartier was de brand weer liet vuurtje meester. Vcrzebcringdekt do schade. Woonhuis afgebrand. Gisteravond om zeven uur is brand uit gebroken in een perceel aan de Oostcrzijdo te Heiloo, bewoond' door den metselaar Liofting. De Alkmaarschc brandweer was spoedig met twee motorepuiten en een manschappenvag-en tor plaatse, doch niet kon wvulen verhinderd, dat het huis na genoeg geheel tot den grond toe is afge brand. De brand is waarschijnlijk ontstaan door een defect in den schoorsteen. Ver zekering dekt de schade. De 82-jaiigo moeder van den hoer L. kon met de grootste moeite uit hot bran dende huis worden gered. Bic- 'emle hoornen. De A.N.W.B meldt: Bangert (omgeving Hoorn)in do weken van 26 April9 Mei zullen de pruime- en pcrebaomen in bloei zijn. Betuwe: in do omgeving van Eek en Wiel staan de perc-, kerse en pruimeboo- men in bloei. De appelboomon beginnen te kleuren en zullen, indien het warme weer aanhoudt, binnenkort in vollen bloei staan. In de omgeving van Zaltbommel bloeien de pcre- cn kerseboomen. De appelboomen zullen, indien hel warme weer aanhoudt, ook hier spoedig in vollen bloei staan. Zuid-Limburg: aan het einde van deze week zullen de appelboomon in bloei staan. Zuid-Bcvelandde pereboomen slaan hier in bloei. Waarschijnlijk zullen de appelboomen deze week in bloei staan. Grootc brand in bet Zwarte Woud. In het plaatsje Tunau, in het Zwarte Woud, is gistermiddag door onbekende oorzaak een brand uitgebroken, die zoo liovig om zich heen greep, dat vier dub bele en vier enkele woningen, een herberg en liet schoolgebouw geheel in de asch werden gelegd, tachtig personen werden door dezen brand' dakloos. Vrijwel niets is gered. Het groote vee kon in veiligheid worden gebracht. Noodweer teistert Argcntijnschc stad. De Argentijnsche stad Mendoza en om geving zijn door een hevig noodweer ge teisterd. Ontzettende overstroomingen heb' ben de wijngaarden vernield Aangezien de toegangswegen ernstig te lijdon hebben gehad, is de stad' volkomen geïsoleerd'. Fenige huizen zijn verwoest, met het ge volg, dat vele families dakloos zijn ge raakt. Drie kinderen door auto gedood. Uit Bergamo woidt gemeld, dat oen auto welke inet groote snelheid door het ItalL aanscho plaatsje Cause,oadda reed, oen groep kinderen aanreed, waarvan drie wer den gedood en vier gewond Ook een vrouw werd ernstig gewond. binnentreden in het kantoor zei, dat hij onderzoek kwam doen naar zijn zoontje, een kind van drie en een half jaar, d'at men verdronken had gewaand, maar dat, naar hij nu ontdekt nad, was gestolen door een vroegere kindermeid' en neerge legd voor de deur van het Armhuis, op den avond tusschen Woensdag en Donder dag van de Pinksterweek, den zooveel- sten Mei. „Zoo 'dikwijls worden kindereu op deze wijze te vondeling gelegd," zei do direc teur. „Ik zal mij in de boeken ecus ver gewissen omtrent den datum." Na eon tusschenpoozo van enkele minu ten. die den vader zoovele uren moeten geleken hebben, las hij „Achttien Mei. .Tongen, blijkbaar vier jaar oud, te vondeling gelegd op den stoep; vermoedelijk onder den invloed van con slaapdrank verkeerend." „O!" „Noemt zich Mitel Tent; naam vermoe delijk: Michael Trenton." „Micuael Kenton Morton." „Schijnt niet den naam te kennen van zijn ouders, noch hun verblijf. Klecding: een oude, ruige mansjas over oen bruin- linnen schortje; geenerlei kontcekenen Voetjes bloot, praat of hij een zorgvuldige opvoeding heeft genoten. Wilt u zoo goed zijn hom te beschrijven?" „Bruine oogen, blond haar, een gezonde kleur, een flink, stevig kind," zei lord Northmoor, zeer opgewonden. „Kijk, liior Leeft u zijn portret." „0," zei de directeur, met toestemmen den hoofdknik. „En waar waar is hij?' „Hij is in het Kinderhuis in Fuhvood Lodge. Zal ik misschien een van de be wakers, die hier dichtbij woont, vragen, om met u mee te gaan?" Dit werd gedaan; de bewaker kwam, stelde onmiddellijk zeer veel belang in den bezoeker en er werd een rijtuig aan geroepen. Onderweg hoorde lord Northmoor, dat het do gewoonte was in dergelijke geval len die helaas maar al te dikwijls voorkwamen dat het kind door de po litie naar liet kantoortje van den omroe per uerd gebracht en daar gehouden werd tot den avond, voor het geval hij soms uit zich zelf weggeloopcn was, maar, werd hij niet opgeëischt, dan bracht hij een paar dagen éloor in het groote gesticht en werd dan meegenomen naar het Kinderhuis in Eidwood. Men had het ventje onder vraagd, maar in het eerst was hij nog te veel onder dan invloed' van het slaapmid del geweest, dat men hem vermoedelijk had toegediend', en toen. was hij zeker te zeer van streek, om iets bepaalds van zich zei ven te zeggen. Blijkbaar bad hij liet huis van zijn ouders en dat in Westhaven dooreengehaald en het feit op zichzelve, dat hij door vreemden ondervraagd werd, bad hom steeds verwarder gemaald. Lord Northmoor was commissaris van Armenzorg, vandaar dat hij geen dwaze vooroordeelen koesterde tegen de behan deling van de kinderen in de Kinder huizen, maar toch was hij nog verrast, toen hij dat in Liverpool zag, oen vroe ger hoerenhuis, met ruimen tuin, waar dus veel frisscho lucht en schoon© uitzichten vielen te genieten. Ned. ilerv. Kerk. Beroepen to Ridderkerk, ds. K. van do Pol, te üardinxvekl; to Dassen (toez, drs. J. C. Ifooijlcaas, cancl. te Wassenaar. Beroepen te 's-Gravenhago (vac-Fergu son), ds. G. Bos, te Dcd eins vaart. Aangenomen naar Koog-Zaandijk (Evan- gclh io), ds. G. Hennomann, 0.1. pred. met voilof en hulpprod. te Oegstgeest. Bedankt voor Westbroek ca., ils. C.van Dop, te Gierden (bij Harderwijk)voor Oldebroek, ds. K. v. d. Pol, te Üoven-Har- dinxveld; voor lïarlingcn, ds. J. Loos, te Oudega (Fr.). Bedankt voor Nieuwe Tongc, ds. A. F. P. Pop, te Monster. Bedank! voor Nieuw-Vennep, ds. J. J, Poldervaart, te Nigtcvecht. «trrrn i m WOENSDAG, 29 April 1936. Hilversum I, 1875 M. NCRV-uitzeudlng. 8,00 Schriftlezing. 8 15—9.30 Gramofoon. 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 en 12,15 Ensemble ou gramofoon. 2.00 Or gel. 3.00 Chr. Lectuur. 3 30 8,45 Gra mofoon. 4.00 Trio. 5.00 Kinderuur. 6.00 Landbouwhalfuur. 6.30 Onbekend. 7.00 Berichten. 7,15 Reportage. 7.30 Lezing. 8.00 Berichten. 8.15 Samenkomst v. d. Fed. Chr. Corp. in Nederland tot bevor dering van de toenadering tusschen Jood en Christen. 9.30 Gramofoon. 10 00 Be richten 10.05 Kwartet. 10.4511.30 Gra mofoon. Hilversum II, 301 M. 8.00 VARA. 12.00 AVRO 4.00 VARA. 8.00 VPRO. 11 00 VARA. 8.00 Gramofoon. 9.30 Kookpraatje. 10.00 Morgenwijding, 10.15 Orvitropia, voor dracht en lezing. 12.0(1 Gramofoon. 12.40 Orgel. 1.03 Orkest. 2.00 Continental Five. 2.45 Gramofoon. 303 Voor de kinderen. 4 00 Kinderuurtie. 5.30 Do Fliereflui ters en zang. 6.30 RVU: Medische cau serie. 7,00 Lezing. 7.35 „De Krekeltjes". 7.40 Gramofoon. S.OO en 8.45 Berichten. 8.05 Cursus, 8.30 Viool en piano. 9.00 Lezing. 9.30 Viool en piano. 10.00 Voor dracht. 10.45 Berichten. 11.0012.00 Gramofoon. Droitwicli, 1500 M. 10 2010.50 Gramofoon. 11.03 Orgel. 11,35 Orkest en solist. 12.351.20 Gra mofoon. 2.10 Piano. 235 Orkest. 105 Kwintet. 4.35 Dansmuziek. 5.59 Koor. 6.50 Dansmuziek. 7.35 Orkest en solist. 9.40 Orkest. 10.35 Dansmuziek. 10.50 11 20 Gramofoon. Radio Paris. 1648 M. 6 20 en 7.35 Gramofoon. 10,20 Concert 3.20 Gramofoon. 4 50 Orkest. 7.29 Zang. 1005 Dansmuziek. Keulen, 456 AI. 5.507 20 Concert. 1120 Verzoekprogr. 12 35 Concert. 1.35 Gevar. Concert. 3.59 Kamerorkest. 5.20 Concert. 6.20 Gra mofoon. 8.05 Orkest en solisten. 9.50 11.20 Dansmuziek. Brussel, 322 cn 484 AI. 11.20 Zigeunermuziek. 12.301.20 Or kest. 4.20 en 5.20 Gramofoon. 5.59 Ka mermuziek. 7.20 Zigeunermuziek. 8.20 Concert en gramofoon. 9.5010.20 Gra mofoon. 484 AI.11,20 Orkest. 12.30 Klem-orkest. 4.25 Dansmuziek. 5.35 Gramofoon. 5.50 Zigcunermuziek. 9.3010.29 Dansmuziek Deutschlamlsendcr, 1571 AI. 7.30 Viool en piano, S.35 Concert 10.20 11.20 Dansmuziek. De directrice zei, dat ze er van den beginne af zeker van was geweest, dat kleine Mite, ondanks zrjn armoedige Wee ding, een kind van goede geboorte en opvoeding was en tevergeefs had zij ge tracht te verstaan, wat hij van zmlizclven had gezegd; 's avonds en 's morgens had' hij gebeden voor „papa en mama" en er in hot eerst nog bijgevoegd„of papa toch weer goed mocht zijn en of liij naar huis rnocl gaan", - maar waar dit huis was daar kon zij nieL achter komen, behalve dan dat er een reis mot tïo „p«£- pul" aan vooraf ging en Louey en tante Emma en „nurse" en de zeo en North. met nog wat dit alles kwam in onafwikkelbare verwarring dooreen. De directrice voordo lord' Northmoor hierop in oen ruim, friseh vertrek, waar do oudste kinderen heele scharen wa ren er in do roodo gcstichtskl ceding, onder leiding van oen levendige, jonge kin derjuffrouw, aan het opbouwen van ge kleurde blokken waren. Fr volgde een pauze, waarin al do pa ren oogen op de nieuw-aangekomonen wa ren gericht. Alet een gewa:irwording van. teloursteUing en meer nog van bezorgd1- licid, liet Frank don blik over hen gaan en ontmoette een paar vragende, groote bruine kijkers in oen rose gezichtje. „MiteI** riep hij zacht... En daar volgde oen doordringende juichkreet, oen sprong over den muur van blokken en het ste vige warme ventje lag in zijn armen met het hoofdje op zijn schouder, in onbe schrijflijke extase van weerszijden en gren- zenlooze dankbaarheid van den vader.

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 6