Omliggende Gemeenten PÉlülglÉMt&rS Uitreiking Landsteiner penning. Aaa den heer A. L. Nagelkerke. In bijzijn van dr. H. J. G. M. van Dyk nit Rotterdam on dr. G. F. H. Verspeyck Mijnsson, ait Dordrecht, lei dors van den blo«1 hansfusiedleast van het Roode Krais te Rotterdam; dr, A. II. do Bnijja en dr. 3. A. H. v. d. Berg, van dezelfde orga nisatie hier ter stede; den commissaris van politie, den hoer H. P. Clasie, en leden van hot Schiedamsche politiecorps, is gis termiddag in de agenten wadit op het poli tiebureau in de Lange Nieuwstraat de Landstemer-pennmg in brons mot ©en oor konde uitgereikt aan don agent van poli tie A. L. Nagelkerke. Dr. A. II. do 13 rui]n richtte zich het eerst tot den heer Nagelkerke. Gij hebt, aldus spr., op 5 Augustus 1931 je bloed geofferd voor een patiënte. Dat is een meuschhevende daad geweest. Gij hebt dat gedaan, terwijl gy lid waart van oen ver- eeniging, die niet aangesloten was by den Bloedtransfusiedienst; eerst later trad d'ie vereemging tot de Roode Kruis transfu sie-organisatie toe. Dr. Van Dijk heelt er echter voor gezorgd, dat je alsnog de zeilde herinneringsmedaüle kan worden uit gereikt, als het geval zou zijn geweest, indien, je veroeniging wel bij de Roode Knus-organisatie was" aangesloten geweest. Dat geschiedt nu, op den verjaardag van de eere-presidente, van het Roode Kruis, H. K. H. Prinses Juliana. Het. zal niet veel voorkomen, dat een lid van het politiecorps deze onderschei ding wordt uitgereikt, maar daarom doet het spr. zoovee! moer genoegen de medaille te kunnen uitreiken. Deze werd daarop met het diploma overhandigd. Dor. H. J, C. M van Dijk zeide, inder daad getracht te hebben alsnog de LandL steinermedaiUe voor den heer Nagelkerke beschikbaar gesteld te krijgen en dat is ge lukt. Spr. herhaalde nog eens, wat hij Woensdagavond in zijn rede voor de Ra dio Volksuniversiteit heeft meegedeeld en ■wat wij gisteren reeds m het kort meld- den. Spr. wenschte den heer Nagelkerke ge luk, -ook namens het hoofdbestuur van het Roode Kruis. De commissaris van poiitie, de heer H. P. Clasie, meende, dat het voor Nagel kerke een heuglijke en gelukkige dag moet zijn, nu een daad van groote monseh- lievendheid beloond wordt. "Bescheiden als hij is, heeft hij om deze belooning niet gevraagd, maar daarom heeft zij te meer waarde. Niet alleen Nagelkerke, maar ook spr. als" corpschef en alle leden van het Schie damsche politiecorps waardeeren de on derscheiding Het was een edelmoedige en een moedige daad, die Nagelkerke ver richtte en waarvoor hij nu, op den ver jaardag van H, K. H. Prinses Juliana ge huldigd wordt, Spr. voelt veel voor sport; ook voor zwemmen en speciaal reddend zwemmen. Nagelkerke heeft met zwemmend een menscbeiüeven gered, hij is nog een stap verder gegaan en stond zijn bloed af, zonder te vragen: Waarvoor doe ik dat en voor wie is het? Daarop wenschte spr. den heer Nagel kerke hartelijk geluk met zijn onderschei ding. De leden van het politiecorps kunnen geen lid zijn van de Roode Kruis-trans- portcolonne, en ook niet mgeschreien wor den als bloedgever, omdat de dienst dat niet toe laat Maar mocht het noochg zijn, dat een lid' van het politiecorps als bloedgever optreedt, zal spr. zich daar niet tegen verzetten. De heer Nagelkerke heeft dank ge bracht voor de onderscheiding, hem door H, K. H. Prinses Juliana verleend; dr. De Bruijn 'bedankt voor diens vriendelijke woorden en dr. 'Jan Dijk voor de moeite, die deze zich gegeven heeft Spr. heeft diens radiorede niet geboord, maar gis teren en vandaag is hem meermalen de inhoud verteld1. Ook voor de woorden door den com missaris gesproken, is spr. zeer erkente lijk; hij zal ze steeds indachtig zijn! 1 Mei-viering. Door S.D.A.P. en N.V.V. Ter inleiding van de 1 Mei-viering heb ben S.D.AP. en N.V.V. gisteravond in gebouw Eendracht een openbare verga dering gehouden, waarin als spreker op trad de heer E Kupers, voorzitter van het N V.V. Wiilem van Cappellen decla meerde. De heer G. Visser herdacht in zijn ope ningsrede wijlen dr. F. M Wibaut. Hedenmorgen verzamelden zich eenige honderden kinderen in de Tuinlaan, die met een omweg naar den voormaiigen Otficierentuin trokken De Soc Bem. Vrou wenclub en AJ.C. hielden de kinderen daar tot 's middags bezig met spelletjes. Hedenavond wordt een optocht gehou den door leden der S.D.A.P. en N.V V., die echter aan strenge voorwaarde is gebonden. Er mogen alleen door de po litie toelaaibare verklaaide vlaggen wor den meegedragen. Do selectie heeft gis tel en reeds plaats gehad. De Internatio nale mag niet worden gespee'd of ge zongen; er mogen geen spreekkoren wor den gevormd; roode broeken, roode das sen en roode bloemen mogen niet wor den. gedragen, zoodat het een roode op tocht zonder rood wordt! De leuzen, waarvoor gedemonstreerd werdt, zijn: Wereldvrede en Plan van den Arbeid. Tusschen kwart over 8 en kwart voor 9 zal de stoet zich in de Burgemeester Knappertlaan tusschen St. Liduinaplein en Vondellaan formeeren. Do route, die de stoet zal volgen, is als volgt vastgesteld: St. Liduinastraat, Fabristraat, Gordonstraat Korte Haven, Lange Haven W.Z, Koe- mnikt, Broersvest, Korte Singelstraat, Mar- conktraat, G.Uvauistraal, Suammerdaaisin- gel, Van Swindenstraat, Kamerlingh On- nesiaan, Singel, Lange Kerkstraat naar de Groote Markt, waar de optocht ontbondon zal worden. Proeftocht m.s. „Eulota". Nieuue aanwinst voor do „Ko ninklijke Shell" vloot, gebouwd bij Wilton Fijcnoord. Het is momenteel in do Nederlandsche scheepsbou windu&ti lo bijna alles „Shell", wat do klok slaat. De to waterlating en proeftochten der nieuwe Sball-lankers vol gen elkaar met korte tusschonpoozen op en voorloopig is het mot do bedrijvigheid; die uit do schepenorder van do „Koninklijke Shell" voor onze scheepswerven en aan verwante bedrijven voortvloeide, nog niet gedaan. In de afg-eloopen vier maanden ging een tonnage van ongeveer 70 000 ton draag vermogen voor de „Koninklijke Shell" te water, terwijl een viertal schepen met ongeveer 40.000 ton draagvermogen nog op stapel staat. Inmiddels hebben in de laatsto weken dïi-s nieuwe Shell-tankers met good ge volg proefgevaren, terwijl gisteren weder om een proeftocht van een nieuw Sheil- tankschip plaats vond. Ditmaal was het do 9100 tonner „Eulota", gebouwd by IV il tcn-Fyenocud te Schiedam, welke op de Noordzee moest bewijzen, dat zij aan de door de „Koninklijke Shell" gestelde cischen voldeed. Zooals te verwachten was bleek dit het geval te zyn en in volle zee werd het schip door den hoer C. Zuiver, marine-superin tendent bij de „Koninklijke Shell" van do bouwers overgenomen. Namens do bou wers, ïlion-Fijionoard-, sprak de directeur, d0 heer Teschmaeher, die hulde bracht aan de „Koninklijke Shell" voor hetgeen zij door haar omvangrijke orders voor de N«lerlandsche scheepsbouwmdustrio in het bizonder en voor de Nederlandsche volks huishouding in het algemeen heeft gedaan. Do heer Zuiver dankte de bouwers voor het prachtige werk, d'oor hen verricht en roomde de prestaties van het Nederland sche schoepsbouwbedrijf, dat gedurende de laatsle jaren zooveel tankschepen voor de „Koninklijke Shell" heeft kunnen bouwen. Namens do gastvrouw©, de N.V. Bataaf sche Import Maatschappij, verkoopkantoor van „Koninklijke Shell" producten, sprak do heer J. Wefers Bettink, die de be'coke nis van de Shell voor de S&larl-ndsche industrie onderschreef on prof. W. J An driessen, hoogleoraar aan de Technische Hoogeschecl te Delft/ die dit wereldcon cern onder Nederlandsche leiding tevens dank bracht voor de mogelijkheid om jonge Nederlandsche ingenieurs, die aan sprekers leiding zijn toevertrouwd, c-rit- uikkelmg en werk te verschaffen. Ontmoeting met „De Ruyler". Ongeveer vijf mijlen uit de kust van het Westiand ontmoette de „Eulota" den nieuwen kruiser „De Ruyler", de jongste aanwinst van de Nederlandsche manne, die thans op do Noordzee zijn proeftoch ten maakt. Nadat het vlaggesein was ge wisseld1, werd van de „Eulota" het vol gende telegram gezonden aan dan com mandant van den kruiser, kapitein ter zee Van de Sande Lacoste: „Proeftocht gezelschap Eulota Koninklij ke Shell wenseht u en uw élat major en bemanning alle succes met uw prachtigen bodem." Do commandant van de „De Ruyter" be antwoordde dit telegram als volgt: „Zeer bedankt voor uw goede wenschem, waarbij onze hartelijke gelukwenschan bij de nieu we aanwinst voor de Koninklijke Shell en voor het behaalde succes van Wilton- Fijenoord." Met volle kracht stoomeride, verdween de kruiser in noordelijke richting, nage staard door de opvarenden van den. proef- varenden tanker. De nieuwe tankboot van de Koninklijke Shell zal reeds morgen zijn eerste reis naar West-Indiu aanvaarden. 1 Mei. Gercf. Jeugdhuis, 8 uur. Gerei Mati- ncnverecniging Calvijn. i)r, Nyen- huis: Alb. Schweitzer en zijn be- tcekenis in dozen tijd. 2 Mei, Musis Sacrum, 8 uur. Schied Too- ncelvereeniging Vriendenkring De Spaansche vlieg, 2 Mei. Gebouw Eendracht, 8 u. Tooneel- vereen. Amicitia Tooneelvoorstel- ling. 2—5 Mei Klnnkstudio Fiegée, Lange Ha ven 55. Schilderijententoonstelling J. NovoUi. 3 Mei. Zaal R. K. Volksbond, 8 uur. R. K. Bond van groote gezinnen. Maria- avond. 3 Mei. Musis Sacrum., Feestavond R-K. E H B.O. (na landelij'ion wedstrijd) 6 Mei. Hotel Ce ij ars berg en, 8 15 uur. Jaar vergadering T.H O.R. 6 Mei. Gebouw Chr, Soc. Belangen, 8 uur. Chr. Soc. Studieclub C Baa tenburg de Jong van Amsterdam Do crisis in verband met de gees telijke verwarring van onzen tijd. ROTTERDAM. Heden e. v. d. Stationsplein-schouwburg, 8.15 uur. Gezelschap Spree Ba rendje Ossekop. 1 Mei. Tivoli Schouwburg, 8.15 uur. Dante en zijn mysterie-revue. 2 Mei e.v.d. Museum Boymans. Algem. Ned. Kunsttentoonstelling, Capitol, 2.15 u., 8 15 u. De heelo wereld lacht; Gigolette. Centraal, 2 u., 7 u„ 9.15 u. Modern Ti mes. City, 2,15 u„ 7 u9.30 u. De heele we reld lacht; Zijn laatste rit Corso. Van 11 u. af doorl. Anna Kare- mina. Grand, 2 u, 7 u., 915 u. Catharina de Kleine. Lumière, 2.15 u., 7 u,, 9.15 u. Smgend-Q Jugend, Olympia, 7 u9.15 u. De Duisterende schaduw. Prinses, 2 15 uS 15 u. RothchildPrin ses Incognito. Roxy, 2.15 u7 u9.15 u. De Melkboer, Studio *32, 2 u7 u„ 9.15 u. Koenigs- mark. Thalin, 2.15 u., 7 u, 9.15 u. De rooie. VLA AltDÏNGEN. Inschrijving leerlingen Chr. II. B. S. Fen advertentie in ebt nummer verschaft bizonderheden over de inschrijving van leerlingen aan de Chr H. B S te Vlaar- dingen. Vertrek van de Koningin nair Het Lot». Hare Maejsteit de Koningin is voorne mens aanstaanden Maand,Lg des oJilcnds per auto naar Het Loo lo verlrckkon Op weg naar Het Loo zal Hare Majesteit te Baarn een kont bezoek brengen aan de tentoonstelling van kunstwerken ten bate van de vereemging „Iiuftst in Nood". Hare Maejsteit zal omstreeks >12 uur van Baarn naar Het Loo door. iplen. Koopt de regceriug geen eieren? Naar het Ned. Weekblad voor Kruide nicrswaien verneemt, heeft do rogcering mei het oog op de huidige mark lp rijzen be- sloton voorlqopig al te zien van haar voor nomen om in het belang van do eieren- prezen 40 miUioen eieren uit do markt te nomen. Omtrent do wijze, waarop thans de ver vanging van bhkvlecsch zal worden go- regeld, staat nog niets vast Versterkte activiteit bij de liberalen. Men schrijft ons: Eenigen üjd geleden hoeft in enkele couranten het bericht gestaan, dat „Do Vrijheid", het officiouse party-orgaan van de Liberale Staatsparty De Vrijheidsbond zou ophouden te verschijnen. In verband met nog loopende onderhandelingen was hot niet mogelijk dit bericht dadelijk op afdoende vvyzo tegen te spreken en daar bij tevens mede to doelen, welke plannen er dan wel met „De Vrijheid" waren. Thans staat het vast, dat „Do Vrijheid" mot langer verschijnen zal bij de N.V. Drukkerij De Vlyt te Arnhem, die-in liqui datie is gegaan, maar dat het blad voor taan zal worden uitgegeven door A. J. G. StrenghoR's Uitgeversmaatschappij le Amsterdam, de hoofdredactie blyft by mr. J. J. van Bolhuis. Het is do bedoeling om meer nog dan tot heden dit blad te maken tot een blad voor hot kader der party en tot discussie-orgaan. Daarnaast zal een nieuw weekblad on der auspiciën van do Liberale Staatspar tij in de eerste helft van Mei verschijnen, liet zal onder redactie staan van de hee- ren A. W. Abspoel, mr. E. Elias, C. G. Roos en mr. W. C. Wendelaar en in een oplaag van 50.000 exemplaren eveneens bij A. J. G StrenghoR's uitgeversmaat schappij worden uitgegeven. Het zal aan de afdeelingen der partij voor de propa ganda beschikbaar worden gesteld. In ver hand daarmede is het de bedoeling het een populair karakter te geven en daarin ten aanzien van actueole kwesties het liberaal inzicht op bevattelijke wijze uit een te zetten en te verduidelijken. Hoe>- wel hot niet te vermijden zal zijn af en toe anderer meeningon over het liberale slant!punt to weerleggen, is bot niet de bedoeling aan het nieuwe weekblad oen polemisch karakter te geven Aan de Am- slordamsche ediüe van hot n.euwo blad zal do heer B. Gobits, tot nu toe mede redacteur van het orgaan der afdcolmg Amsterdam blijven medewerken. ICunst en Wetenschap Bezoek van de Koningin aan Amsterdam. Omtrent het bezoek, dat Hare Majesteit de Koningin aan Amsterdam zal brengen, kan worden gemeld, dat Hare Majesteit op 22 blei des middags te Amsterdam zal aankomen en tot 28 Mei le Amsterdam zal blijven vertoeven. Hofrouw. Wegens het overlijden van koning Foead van Fgypte zal het hof den rouw aanne men. Deze rouw gaat morgein in en zal bestaan in een week halve rouw en een week iichte rouw. Staatscourant. Bij Koninklijk besluit van 1 Mei 1936 is met ingang van heden bevorderd tot kapitein Lei zee, de kapitein-luitenant ter zoo A. C. van der Sande Lacoste Crisis botermerk. De heffing op boter en de prijs van de invoervergunning voor biritenlandscho bo ter ijti vo-or de week van 49 Mei vast gesteld op fl per kilogram. IJ/erdicveo. Op verzoek van de politie te Rotter dam zijn hier aangehouden de 19 jarige slager J. v. d T; zyn broer, de 2tjange slager J v. d, T, en do 1G jarige T. VA, allen te R-otterdam, die met oud yzer onder weg waxen van Rotterdam naar Schiedam, dat zij in eerstgenoemde plaats haddon ontvreemd Zij zyn ter beschikking van do Rolter- damsche politie gesteld1. Botsing, Op het rijwielpad op den Rotterdaraschc- dijk zijn gistermiddag twee wielrydstors tegen elkaar gereden, waarna do 17-jange fabn '.sarbeidster T. v. W. uit Rotterdam, versuft op den voorgrond' bleef liggen Zij is met een auto van den R-otterdamschen G.G.D. naar haar woning gebracht. AGENDA. SCHIEDAM. City theater, 8 uur. 1. Wie( is de vernie tiger? 2. Do prijsvechter. Passage Theater, 8.15 uur. De beheeischer der wereld. Heden en 2 Mei. Irene, 3—10 uur. Bazar Ned1. Kleuterschool. üc schenking van sir Ilenry Dclcrding. Omtrent de schenking van sir Henry De- teriling aan het Maunlshuis en aan het Museum Boymans vernemen wij nog nader, dat sir Henry deze schil lonjen in overleg met prof MarLm, directeur van het Mau- rilsluiïs u.t zijn uitgelezen collectie Neder landsche en Fransche kabinotshunst heeff gekozen, toen de directeur van 'tMaurits- huis een bezoek bracht aan ste Henry's Luilengoed in Ascot. Twee der schilderijen zijn door prof. Martin mede naar Nederland genomen. De overigen zijn reeds verzonden en zullen zeer binnenkort te bestemder plaatse aan komen. Rechtszaken Collectieve arbeidsovereenkomst in het Jiaringvisscherijbcdrijf. De onderhandelingen over een nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst in het drijfnet-haxingvisscherybedryf, in verband met het eindigen van do overeenkomst 1935 zyn onlangs aangevangen cin nog niet ten einde. Intusschen zal de haringvisschery, wat Schcvemngen betreft, op 11 Mei aanvangen. Wij vernemen, dat, hoewel nog geen vol ledige overeenstemming is bereikt, kan worden verwacht ,dat in den loop der vol gende week het nieuwe contract zal kun nen worden afgesloten. In vergelijking met 1935 zullen eenige kleine veibeberingetn voor de opvarenden in do loonregeling worden aangebracht ten opzichte van de versch-haringvisscherij en het jagen (over nemen van haring op zee). liet ligt in het voornemen te Scheve- ningen Maandag as. te beginnen met het in orde maken van de schepon, die op 11 Mei moeten vertrekken (het zoogenaam de graaien). Vermoedelijk zullen van de Nederland sche vloot op 31 Mei 75 schepen zee kiezen. Opgelegde schepen te Amsterdam. Hel aantal opgelegde schepen te Amster dam» bedraagt per 1 Mei acht, met een totaal van 53072 bruto register ton, allo thuisbehoorende te Amsterdam, De „Pa!eis"-zaak. Het actoord inzake de premie- aandeelen. liet door het Paleis voor Vo'ksvhjt met do houders van prernio-aandeelen getioffcm accoord is zoowel door do rechtbank als door het hof te Amsterdam bekrachtigd, waartfp de N.V. de beheerders van het waarborgtonds heeft aangesproken, zich daarbij op het standpunt stellende, dat dit acccord verbindend is voor deze beheer ders. Het gerechtshof te Amsterdam heeft in deze procedure de verbindendverklaring uit gesproken. Tegen deze uitspraak zyn de beheerders in cassatie gekomen, Do procureur generaal bij den Hoogen Raad, mi". Besicr, heeft heden ia deze zaak conclusie genomen. In deze coinölusie zeide mr. Besier o.m., dat op de besluiten der vergaderingen van houders van schuld brieven aan toonder bekrachtiging van de rechtbank is verkregen en haar beschik kingen in kracht van gewijsde zijn gegaan. Deze besluiten zijn hierdoor ook voior de beheerders van het waarborgfonds bindend geworden, daar deze, voor zoover het fonds strekte, slechts voor do betaling dor pre- mien aan de obligahehouders hadden zorg to dragen, zioodat met de rechten dezer hou ders op de verplichtingen dor beheerders gewijzigd werden. De vraag of de besluiten der vergaderingen rechtsgeldig waren en ot de rechtbank deze derhalve terecht had bekrachtigd, van welke vraag do beant woording indertijd aan de rechtbank hooft geslaan, kon onder deze omstandigheden niet opnieuw aan den rechter worden voor gelegd. Op deze en andere gronden concludeerde do procureur-generaal tot verwerping van het beroep. Do Ilooge Raad zal arrest wijzen op 12 Juni. Tegen inbrekers vier jaar geiiiseht. In den nacht van 27 op 28 Juli 1935 werd het eenzaam in de omgeving van Zütphen gelegen boerderijtje van Boerstoel; Mede en politiek. 1 Mei. Eomgo dagen geledén heb ik in mijn bescheiden hoekje don draak gestoken met do machügo Mode. U weet wel: naar aanleiding van dat bioscoop journaal met allerlei rare wimpers en wenkbrauwen, waarvan jo pijn in je oogen krijgt, alleen al door er naar to kijken. Ik wil dat goed maken. Tonslotto is hot altijd veistandig do machtigen der aaide te vriend' le hou den. En bij Koningin Mode wil ik m een goed blaadjo staan, want wij mannen zjn oc', haar dienaren, kijk maar eens naar die nuttige lichte en luchtige slroohoed, die wij, ofschoon wc hem graag op had den, niet meer durven dragon, onvlat die Koningin dal niet meer wit en van ze'.f de prinsesjes dus ook niet/ Die zouden ons er om uitlachon en niets is doode- lijker dan zoo'n klein smalend lachje om twee kersenroodo Iloogstiaalsch© ot ten- nisveldsche lippen... - Ik wi! liet goed maken on iels goeds van de mode zeggen en ik hob daartoe de gelegenheid, nu ik lees dat do vrouw van den voorzitter van den raad ran Volkscommissarissen van de Unie van Rus sische Sovjetrepublieken (kunt u m-e vol gen?) ik zeg: dat de vrouw van den voor zitter van den raad van Volkscommissa rissen van de Unie van Russische Sov jetrepublieken, leidster geworden is vare den Bond die een nieuwe Russische mode wil scheppen en dat zij naar Parijs zal gaan, die energieke mevrouw Mololow, om daar de mode te bostudeoren, waar heen zij vergezeld zal worden door een staf van modisten en schoonheidsspecia listen. Ziet ge: dat is Pieter Politiek geund met Madame Mode en dat zie ik graag, omdat de vrede daar haat bij vindt. Want" Molotowa zal verrukt zijn over do Parijsche mode En Molotowa zal zich laten behandelen door oen schoonheidsspecialist en wan neer zij klaar is bij Choz Antoino en zich zelf in den spiegel ziet zal zij nog ver- rnkter zijn en wanneer Molotow Molotowa weer in zjja armen drukt verschoond en wel, dan zal hij verrukt zijn van Moloto wa en van do weeromstuit van Antoine en van La Douce France, waarvan Anloino tenslotte een zoon is en allo Russische mannen zullen het heerlijk vinden als allo Russische vrouwen schoon en liefe lijk geworden zijn en zij zullen Frankrijk loven en liefhebben en wanneer cr al geen leuk verdrag tusschen die bolde lan den bestond, dan zou cr op slag een go maakt worden en nu ziet go welk een prachtige laak Moedertje Mode vervullen kan in de/e niet geheel prachtigo wei old En zou het nu niet heerlijk zyn als Adolt Hitier eens naar Londen ging om 't hoedje van Eden te besludeeron en er zelf net zoo één te gaan dragon en wan neer Paul Boncour en Flaudin eens in do garderobe van Goering gingen neuzen, wanneer zo zich daarvoor een dag of veertien konden vrijmaken en dat (roe bels verliefd werd op do wit!© das van Flandin? Zulke persoonlijke affecties zoudea den volken ten goede komen en nu spreek ik nog maai internationaal. Maar hier in Nederland zou a'lej in eens al gaan opklaren wanneer ir Mus- sert eens bij dr. Colijn op bezoek ging om dezen te vragen of hij diens iafjue: mag laten na-snijden en wanneer de heer Vor- rink in de wandelgangen van de Eerste Kamer aan den graaf de Marchnnt ver gunning vroeg om net zoo'n sncrretio te laten staan als deze heeft. Zoodra ds. Lingbeek een paar witte slobkousen gaat dragen a la maai*re do Deckers en Ilenri Polak een puntbaard je coupe van Vossem, zouden de politieke tegenstellingen al een beetje venn~n che- lijkt en verzacht worden. Dat leert mevrouw Molotow ons. Dat de Mode,-die veel gesmade, toch ook een taak vervullen kan, die zegen rijk en gelukzalig is. Als Antoine zijn hoogo cliënte nu maar juist niet rood gelakte nagels geeft. Want dat is het eenigo roode dat de volkscommissaris niet verdragen kan. Dan zou het leed niet to overzien zyn. waar een vader met zijn twee zoons woont, door inbrekers bezocht. Do zoon C. B<* die doen hot blaffen van de lionu werd' gewekt, werd toen hij de keukendeur opende door drie inbrekers overvallen on bloedend v°nv eind'. Ook dh vader was door het gerucht wak ker geworden. Hij zag zijn zoon, die hc\ ig uit een hoofdwonde bloedde, voor Wet bed1 staan In liet flauwe schijnsel van liet licht, zag hij een hem onbekende gedaante, did de vlucht nam, toen de zoon den vader om een revolver vroeg. Vandaag hadden zich voor dezen nacli- tclyken overval voor de Zulphcnschid rechtbank to verantwoorden, do drie tliays te Arnhem gedetineerde arbeiders J. Cj. van de II., N. G. van do II, en W. F- allen uit Deventer afkomstig. De officier van justitie, die dit ©en vm do ergste misdrijven noemde, die in bgt wetback „van strafrecht voorkomen, e'sch- te togen elk der verdachten vier jan- ge vangenisstraf. rearmKiwjmjuw

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2