OVERSTE SAXON Melk verhoogt saw weerstandsvermogen.1 Tien jaar militaire gasschool. RaöSoprogramma's Hoe de school werd opgericht. Een instelling waarvan het nut in deze tijden meer en meer wordt erkend. U t fsln i ten tl pasdeve voorbord tl in ff. (Van oilmen i, correspondent). Een jubileum san een instelling, «der belang helaas in deze tijden maar al te actueel is, staat Maandag a.s. ge vierd te worden. Op 18 Mei 1926 werd do militaire gasschool to Utrecht op gericht en in do tien jaren van haar bestaan lieett zo reeds voel nuttig werk verricht ter zak© van hot paraat maken van onze weermacht tegen mogcdyko gasaanvallen, dio ondanks allo gorxlbe doeld o verdragen in een komenden oor log niet uitgesloten mogen worden geacht. Do oorlog in Abessinië heeft opnieuw bewezen, dat het gebruik van gassen door de strijdende partijen, die zich verbonden bebben dit onmesnschelijke strijdmiddel uit te bannen, geenszins wordt versmaad om'n overwinning te forceeren. En aangezien elke oorlog begonnen wordt om in'n over winning te eindigen, is het ook 2©er waar schijnlijk, dat het als wapen zml blijven •worden gebruikt. Onze militaire autorile.- ten hebben dat reeds veie jaren geleden in gezien. Toen reeds zijn ze begonnen, maat regelen te nemen, die door sommigen als! overdreven werden gekenschetst, maar waarvan de juistheid thans door den Icop der dingen op tragische wijze is aange toond. Nederland heeft het protocol van Ge lieve van 17 Juni 1925, waarbij Je gas- oorlog is verboden, mede onderteokeml. Daarvan heeft onze regoering de juiste consequentie getrokken, door zich te ont houden van de voorbereiding tot het ge bruik van gas als wapen door onze weer macht In de militaire gasschool wordt ai- leen opgeleid tot een doelmatige gasbe- soherming en van oen aetieeve voorberei ding van het gebruik van chemische stnjd- mïddelen houdt men zich verre. Natuurlijk worden wel oorlogsgassen gefabriceerd, maar deze dienen hier uitsluitend voor onderzoek der bestrijdingsmiddelen en om de leerlingen dor school in de pracüjk der gasbescherming ie oefenen In den groeten wereldoorlog werd voor het eerst van gifgassen gebruik gemand Velen zullen zich nog het afgrijzen herin neren, dat iedereen bezielde, toen de ec-r- süe berichten omtrent de toepassing van dit afschuwelijke aanvalswapen weiden ge publiceerd. Al spoedig kwamen toen de gasmaskers in zwang. Zij werden volmaak ter naar gelang de techniek van de chemi sche strijdmiddelen voortschreed. Ons laml maakte er gelukkig niet rechtstreeks mee kennis, maar onze militaire autoriteiten volgden den gang van zaken nauwkeurig, rig, voor zoover dat mogelijk was. Na den oorlog werd er meer over bekend en do wetenschap werkte met onverdroten ijver ook in vredestijd aan een vervolmaking ervan. Op bescheiden wijze werd. eerst in Ne derland aan gasbescherming gedaan. Aan de stormscholem te Amersfoort en Den Haag werd ook in dit vak opleiding ge geven, doch het bleek al spoedig, dat dit lang niet voldoende was. liet was de toenmalige kapitein P. W. Best van de luehtvaartaideeling, die in 1924 den stoot gaf tot de oprichting van een gasschool en de totstandkoming van een gascodonne. Hg hield op 28 November van dat" jaar een lezing voor de vereeniging ter bescherming van de krijgswetenschap over den invloed van chemische strijdmiddelen op de oor logvoering en kwam daarbij tot de conclu sie dat hot ook iu vredestijd noodzakelijk is den troep ton aanzien van de gasbe scherming te instrueeren. Daarnaast be pleitte hij ook actieve voorbereiding van het gebruik van doze strijdmiddelen. Dat was nog voor de totstandkoming van het protocol van Genève. De voorbe reidingen van zulk een centraal opleidings instituut namen echter noga! wat tijd in beslag en zoo werd de school pas oen jaar ongeveer na de totstandkoming van dit protocol opgericht Daarmee was voor de Nederlandsdie militaire autoriteiten met een beslist, dat de organisatie der schoot uitsluitend op het onderricht iu gasbe scherming zou worden gebaseerd. Gij do besprekingen, die aan do oprichting vooraf gingen, rezen echter ook nog andere vra gen. Moest er een aparte school bomen voor de marine en oen voor de landmacht? Onder wien zou de school ressorteeren en waar ztAr hrj worden gevestigd? Van hei systeem twee scholen werd, mede in verband met de kosten, afgezien en besloten werd, dat één school in do behoefte zou voorzien. Na ampele bespre kingen zou zij komen te ressorteeren an der de inspectie van de genie, terwijl Utrecht om haar centrale ligging als plaats van vestiging werd uitverkoren. Er is nog sprake van geweest, dat de school zou worden overgebracht naar de-K. M. A to Breda, maar afgezien van de geldelijke lasten zegevierde de gunstige ligging van Utrecht. De school weid gevestigd in een gebouw aan do .Mineurslaan te Utrecht. Directeur werd de toenmalige kapitein van de IV© artillerie-brigade S. Schilderman, die zch in korten tijd moest inwerken in een ma- '-ede, naurin hier te lande feitelijk nog geen deskundigen bestonden. Voor aller lei onverwachte moeilijkheden kwam men te staan, doch de directeur en zijn siaf \m militaire en burger!eeraren wisten er zich op den duur mot groote voortvarend heid doorheen te slaan. In tegenstelling met vroeger mag de sclic-ol zich thans in de aaudadht van velen verhengen, in verband met de lucht- beschemiingsaeieningen, die meer ea meer in den lande gehouden worden, o leningen die voor een groot deel ook gebaseerd zijn op een onderstelden gasaanval Da school heeft nu ook speciale cursussen voor dok ters en paardenartsen! buiten de gewone cursussen voor beroepsofficieren, reserve gas-olficieren en leerlingen van de krijgs school om. Vaak krijgt de gn-school te vens verzoeken van lichamen, die de lucht bescherming beoefenen, om deskundige voorlichting Met het cog hierop werd eon z.g. modellenkamer ingericht, waarin op overzichtelijke wijze alles is opgesteld met betrekking tot de gasbescherming. Bijna tien jaar heeft de eerste directeur aan het hoofd van do school gestaan. Met ingang van 1 Januari jd. hoeft de heer Schilderman den dienst als luitenant-kolo nel vei laten. Hij werd opgevolgd door den kapitein der intanterie A. W. Claosen, die wordt bijgestaan door twee militaire leera ren en eenige civiele docent-en. De school geniet thans algemeen© belangstelling en kan voor ons volk helaas, voegen we eraan toe nog zeer veel nuttig werk verrichten. Beisrlvaart Sciiiedatm-JI'danm In dir. verb. m. Groningen en Friesland. Ycrtr dagelijks 5 uur. Adres Schiedam. Oude Sluis 4. lei. ÜJÜ56. A'dntn. Klovouiersburgw. 9Tol. 48937 Schippers: J C. HE MOS en R W. BON Dagelijksche Motorbootdiensten op AMSTERDAM Telefoon 6S64G GEUR, IJIJLOO De Eerste Schiedamsche Papiervernietiging. Inkoop van alle soorlcn OTXX5 PAPTEH EN DZffiTAXEST. Jac. v. d. WAAL, Gemengd Nieuws Ernstige aanrijding. Twaalfjarige jongen zeer ern stig gewond. Gistermiddag te ruim vier uur is op den Galatheeschcdijk, tussclien Den Bom mel en Achthuizen, op Ovcrflakkce, een ernstig ongeluk gebeurd. Daar reed de 12-jniige Cornells do Wit op de fiets, met achter op den bagagedrager zijn vijf jarig broertje Rinus. De kinderen waren op weg van school naar huis. De jeug dige wielrijder wilde op een gegeven mo ment een voor hem zeer langzaam lij dende vrachtauto passeeren, ma-ar hij zag niet, dat uit de tegenovergestelde richting eveneens een vrachtauto naderde. Hoewel de bestuurder hiervan, C. van Veen, uit Ooltgensplaat, nog probeerde uit te wij ken, kon hi) een aanrijding niet voor komen. De kleinste jongen werd op den berm van den weg geslingerd1 en bekwam slechts lichte verwondingen. Zijn broer echter kwam met liet hoofd te vallen tegen een der spatborden van de auto. Hij werd opeenomen met een zeer ©rnstïgen sched- delbreuk en twee gebrokeh beenen, In ho- peloozen toestand' is het "slachtoffer naar het ziekenhuis te Dirksland overgebracht. Het andere ventje is naar de ouderlijke woning vervoerd. Het slachtoffer overleden. Nader wordt gemeld, dat do twaalfjarige Cornells do Wit des avonds te half tien, zonder tol bewustzijn to zijn gekomen, in het ziekenhuis Bethesda te Dirksland, is overleden. Zandtrein omgeslagen. - Door dijkveraldting. Machinist eu stoker licht gewond. Bij de werkzaamheden voor den aanleg van den nieuwen rijksweg van Rotter dam en Den Haag naar Utrecht, welk wmk wordt uitgevoerd' door de aaunc- mingsmaatseliappij C. J. van der Hoeven, uit Den Haag heeft gistermiddag en- dor de gemeente Waddinxveen een ongeluk plaats gehad. Van een zandlreiu, van zestien wagens zijn ten gevolge van verzakking van den lien meter hoogen zanddijk zes wagons omlaag gestort. Tien wagens zijn op de baan blijven staan. Do op Jo machine staande machinist Piet Olieslager, uit Nienwendijk, en de stoker C. v. d, Berg, nit Waddinxveen, maakten de tuimeling mee en liepen daar bij lichte kneuzingen en brandwonden op. Por ziekenwagen uit Waddinxveen zijn zij naar Gouda vervoerd', waar zij in het ziekenhuis der wijkverpleging zijn opge nomen. Hun verwondingen zijn niet van ornstigen aard. Kustvaartuig aan den grond. Het schip, dat 140 passagiers en een bemanning van 30 kop pen aan boord heeft, is lek. Uit Seattle in Washington wordt gemeld, dat het 3000 ton groote Amerikaansclie kustvaartuig North Soa mot 140 passa- gierp en een bemanning van 30 koppen, aan boord aan don grond is gekxopen bij liet Prince of Wales-eiland. De kustwacht heeft een radio-mcdcdeeling van het schip opgevangen, waarin gezegd werd, dat liet schip lek was gestooteo en dat aanstalten werden gemaakt om het alle opvarenden van boord to brengen. Hot schip Alert van die kustwacht is lo hulp gesneld. De „North Sea' in zinkenden toestand. Kort nadat van de North Sea bericht was verzonden, dat het schip weer vlot" was gekomen, ontvingen het marineradio-sta tion to Washington en to Bremerton een draadloos bericht, dat als volgt luidde: „Wij zinken". De 180 passagiers en bemanning van- do North Sea gingen in de reddingsboeien en bevinden zich op het oogenblik voiar de"wateren van Alaska bij Dixons Entrance. Wegens smokkelen van goud gearresteerd, Do\Belgischo'douane heeft' 'donFran.-* selien automobilist gearresteerd',' die 500.000 Franseho goudfrancs België bin nen trachtte te smokkelen. Aangezien voor den invoer van goud in België invoerrechten moeten worden betaald en bovendien toestemming van de Banquo Nationale de Bolgiquo nooelig is, kan de automobilist veroordeeld worden tot een boete van 600.000 Belgische francs en vier maanden gevangenisstraf. IJsbreker door het ijs ingesloten. Eo Russische ijsbreker Lilke lie-cft draad loos gemeld, dal do positie van het schip gevaarlijk is, da.ar het geheel door het ijs is ingesloten. Door instorting bedolven. Een zigeunerfamilie, die in een grot bij Oviedo (Spanje) woonde, is bediolven ten gevolge van een aardverschuiving. Twee personen kwamen om het leven, twee anderen worden, hoewel gewond, ge borgen Historische Avonturenroman, door G. P. BAKKER. Doodelijk ongeluk. Aan boord van sleepschip. Aan boord van het aan de MiJdenkous te Rotterdam liggende sleepschip „Isala 2' is de negentienjarige G. Janszen, uit de Pupillenstraat, door ecu hijsch balen in den rug getroffen, waardoor hij voor over iu het ruim sloeg, en met het hoofd op een ijzeren balk terecht kwam. De man was vrijwel op slag dood. Het lijk is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. Gisteravond vond tusschen elf eu twaalf uur heeft zich een storing voorgedaan op het Oostelijke emplacement van het Cen fraai Station te Amsterdam. Tengevolge hiervan hadden de uitgaande en binnen komende treinen een vertraging van onge veer tien minuten, aangezien zij over an dere sporen moesten worden geleid. Men hoopte vannacht tegen twee uur het euvel te hebben verholpen. Meisje overreden. Omsüoeks zes uur gisteravond, toen het 12-jarig dochtertje van den heer G. het erf bij haar grootvader S. te Baam per fiets kwam afrijden, hotste zij tegen een passeerende vrachtauto van den heer M. uit Spakenburg. liet meisje kwam onder de voorwielen van den wagen, terecht en werd', toen deze was opgevijzeld, in ern stige! toestand' opgenomen. Nadat genees kundige eu geestelijke liulp was verleend, werd! hel kind naar het ziekenhuis te Baam overgebracht. Zij heeft den rechter arm en een rib gebroken, benevens inwen dige kneuzingen bekomen. Ook is haar schedel beschadigd. De politie stelt een onderzoek naar de schuldvraag in. Chanlagc-matcriaal in beslag genomen. Naar wij vernemen, heeft de justitie gistermiddag ten huizo van een bewoner van den Willemsparkweg te Amsterdam, het materiaal irt beslag genomen voor een z.g. literair werk, waarvan de ver schijning in hooge mate cornpromiieerend zou zijn voor een aantal families in het buitenland. Het betreft hier een zaak, die elementen aan chantage bevat, in welk verband de hoofdcommissaris van politie uit de stad', waar do betrokken families wonen, naar Amsterdam is gereisd en zich met de justitie aldaar in verbinding heeft gestéld. iimsma NEERLANDS ZUIVEL VOEDT U GOEDI, 9) „Geen wonder," zei de jonge vrouw en ze keek den zanger met haar schitteren de oogen aan, „dat u do mcnschen tot u trekt als de rattenvanger van Ilame- Toen stond de dokter op. „Vrienden, klonk zijn besluit, „bet was een prettige middag, maar het is rnijn tijd. Ik heb nog een stevige wandeling voor de borst. P 8a" „Ik ook," sprak de mooie vrouw. „Ik heb reeds veel te laat." „En ik," zei de zwerver. „Ik ben weer do' gelukkigste van ons drieën. Ik vlei me neer op het zachte mos, blijf lig gen en rust uit." De dokter nam afscheid. „Dank u, beste vriend," klonk de wensch van den zan ger, „dat ik u spoedig weer mag ontmoe ten en in dezelfde gelukkige omstandighe den." „IIoo durft u zich alleen zoover van de menschen te wagen in dit eenzame wbud?" vroeg de zanger, toen ze met hun beiden waren achter gebleven. Ze lachte minachtend'. „Ik kan best op me zelf passen. Ik woon in cen buisje bij den Zwarten Arend'," „Dat is toch een heel eind van hier?" „Ja, maar ik ken het geheele woud. Overal zijn schuilplaatsen. Nooit is mij iets ernstigs overkomen. Dit is mijn eer ste groote, avontuur en het zal ook goed afloopon." „Daarop kunt u vertrouwen. Maar waar om zou u weggaan. De zon schijnt li eet op de landen, hier is het koel. Zacht ritselt de wind door de bladeren. Do vo gels zingen en fluiten boven onze hoof den. Anders is alles stil cn niemand zn' ons storen. Alleen in het woud. Wij hei den alleen." „Neen," zei ze. „Ik moet gaan. Ik heb andere plichten. Al is u oud, uw hart schijnt jong." „ts dat geen groot geluk?" antwoordde hij. „Oudere mannen zijn beter te ver trouwen, heeft u zelf gezegd'." Ze bloosde. „Ja. En toch. Waarom? Hij weet het niet. Waarom hij haar ver liet." „Vrouwen zijn veranderlijk. Een oude waarheid," zuchtte de zwerver. „Vaarwel." „Vaarwel of tot weerziens." Hij keerde haar den rug toe, strekte zich nit op het mos, het hoofd op den arm en sliep De hond' ging naast zijn meester lig gen, Eenige minuten later keek hij spiedend om zich heen en begaf zich eveneens op pad. Hoofdstuk VI, De avond begon te vallen. Op den top van een hoogen heuvel, te midden van wild struikgewas, lag een man op den rug naar den hemel te staren. Langzamerhand verflauwden de omtrek ken der boomen en de groen begroeide stukken van een brokstuk bouwvailigen muur. Boven hem begonnen de sterren te fonkelen. Venua, do Groote Beer, de Kleine Beer, en van liet Zuidwesten naar het Noord oosten de sterrcnbeekl'en do Schutter, de Zwaan, Cassiopeia, Perseus en de Wagen man, waar tlooiheen tal van lichtende sterren, groot en klein, dé Melkweg, Dan ziet hij Mars ver in het Oosten. Mars: en zijn gedachten keerden terug tot den koning van Zweden. (Instaat Adolf was werkelijk met zijn gcheele krijgsmacht op getrokken naar Berlijn. Hij stel'le het leger m slagoide en liet de stukken zoo plaat- oen, dat ze de stad bestreken. Door een trompetter liet lnj melden, dat men de poorten moest openen. Gebeurde dit niet, dan zou er een rechtmatige verontschuldi ging zijn voor bestorming, plundering en blocdveigicten. De koning had er bij gevoegd1, dat hij door zijn zwager niet slechter behandeld wenschto te worden dan de keizerlijken. Er ontstond' groote schrik in de stad. Het dreigement had geholpen. De poorten gingen open. De keurvorst toekende een verdrag, waarin hij afstand' deed van Spandau, van Küstrln en bovendien be loofde, maandelijks 30.000 daalders tc be- ZATERDAG, 1G Mei 193G. Hilversum I, 1875 II. KRO-uitzending, 2.303.30 VLRA. 8.009.15 en 11) 00 Gramofoon. 11.30 12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Orkest en gramofoon. 2.00 Voor 'de jeugd. 2.30 VJj.R.A. 3.30 Kindernur. 4.30 Gramo foon. 4.45 KRO-Boys. 5.30 Esperanlo. 5.45 Orkest. 6.20 Joum. Weekoverzicht.. 6.45 Gramofoon. 7.00 Berichten. 7.15 De KRO-Luchtlijn. 7.35 Voordracht en concert. 8.00 Berichten. 8.10 Reportage. 8.25 Gramofoon, 8.30 KRO-Boys, gramor foon en reportage. 10,30 Berichten. 10.3512.00 Giamofoon. Hilversum II, 301 M. VARA-uitzending. 8.00 Gramofoon. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Orgel en gramofoon. 12.001.45 Gramofoon. 2.00 Variatieconcert. 2.30 Schaakpraatjo. 2 50 Concert. 3.45 Cau serie over Lich Opvoeding. 4.00 Con cert. 4 20 Causerie: „Conjunctuur en toe komst". 4.35 Kwintet. 4.50 Muzikale cau serie. 5.10 Gramofoon. 5 40 Bockbepre- king. 6.00 Orgel 6.30 Gramofoon. 7.00 Lezing over de Waalbrug, 7.15 Frieschö uitzending. 8.00 Berichten. S. Lr» Opera. 9.35 Radio tooneel. 9.59 Gramofoon. 10.00 Berichten. 1005'Orkest. 11.00 GramoEoon 11.10 Accord eonduetlen. 11.301200 Gramofoon. Droitwich, 1500 M. 11.20 Orkest en soliste. 12 35 Gramo foon. 1.20 Orkest. 2.20 Orkest en solist. 3 20 Orgel. 3.50 Orkest cn soliste. 4.50 Mandoline-orkest. 5.35 Dansmuziek. 805 Orkest. 8 50 Variété-programma. 10.35 Orkest en solist 12.0012.20 Dansmuziek. Radio Paris, 1648 M. 7.20 en 8 20 Gramofoon. 11.20 Orkest. 2.50 Gramofoon. 4 29 Orkest. 5.50 Gra mofoon. 8.20 Piano. 8 50 Opera 11.15 —12 35 Populair concert. Keulen, 456 M. 8.50 Orkest. 12 20 Orkest 2.35 Gramo- foon. 4.20 Vrooüjk programma. 6 29 Or kest. 7.20 Concert. 8.30 Dansmuziek, 10.5012.20 Vrooüjk concert. Brussel, 322 cn 484 M. 322 M.12.20 Gramofoon. 1.30 Salon- orkest. 2 20 Gramofoon. 3.35 Populair concert, 4.20 Gramofoon. 6.20 Kamer muziek. 7.20 Gramofoon. 8.20 Cabaret, 9.20 Orkest. 10.30 Dansmuziek. 11.20— 12.20 Gramofoon. '484 Al.: 12.20 Salon-orkest. 1.30 Gra mofoon. 2.20 Orkest. 3.20 Gramofoon, 4.35 Danso. .est. 5.35 Populair concert. 6.35 Salon-orkest. 7.05 Zang. 8.20 Sym- phonieconcert. 9.29 Operette. 11.20— 12.20 Gramofoon, 1 Deutsdiïandscmlcr, 1571 M. 8 30—1 15 Groot Verzoekconcort. talen voor onderhoudt van het Zwccdsëhc leger. 's Avonds werd' buiten tafel gehouden. De beide vorsten waren aanwezig. Een groot feest volgde. Do bloem van den Beriijnschen adel met hun dames ver scheen. Maar de mooiste van allen was Marion geweest. Zij was de verwezenlij king van den schoonstee d'roorn. die een man ooit zou kunnen droomen. Nooit had hij gedacht dat een vtouw zoo op een Jovenaardselie verschijning zou kunnen gelijken als Marion in haar feestkleed, een gedicht van lichtgrijze zijde cn zilveren kant, eng omsluitend haar sierlijke, slanke gestalte, een prinses uit een sprookje. Edelen en officieren, de meest gezochte courtiers van het hof van den keurvorst, hadden haar vol bewondering aangestaard, maar zij had die vurige blikken nie, loc- merkt en alleen oogen voo: hem gehad. Hij had het gezien, maar hij begreep bet niet. Alleen met den koning van Zweden had ze' een kleine wandeling gemaakt. Alsof zijne majesteit, die dezen avond heel vroo- lijk was en alle zorgen op zij gezet scliècn te hebben, aan hel hof wilde toonen hoe hoog ze stond in zijn achting. Generaal Banner was achter gebleven om hem dien korten tijd gezelschap te houden, Ilij had hem op den schouder geslagen cn gezegd: „Gelukkige kerel, zoo'n vrouw te ver overen. Als ik naar de prinses kijk, voel ik me weer twintig." „Alsof inv excellentie een grijsaard is," had hij geantwoord, maar de nog jeugdige generaal had lachend een afwerende be- we2in2 gemaakt. "Als ik in jou positie verkeerde, zou ik 'gaarne je plaats innemen. Voor onze heilige zaak wel te verstaan Kerel, ik weet, dat het een groot waagstuk is wat je gaat ondernomen. Als het misloopt, kun nen we je niet lmlpen, dat weet je, maar onze gedachten zullen je volgen op ja avontuurlijke reis. Jij bent de cernj^ w.en het kan gelukken, Als wc nauvA keurige inlichtingen krijgen, kunnen i e de keizerlijken misschien te pakken krij sen. Anders zijn onze kansen tegen 1Y> gesteund door Pappenheim, zeer twijfel achtig. Maar daar komen ze terug- 'ei der veel genoegen en een gelukkigen. tocht." It. „Ik zal mijn best doen, generaal. IE heb wel voor hector vuren gestaan." Toen had Marion hem in den arm ge; nomen en ze hadden gedanst, gelachen cn. Dret gemaakt tot twee uur in dén mor gen. Op dat uur bad de koning van Zwe den afscheid genomen en was naar Fcyen- wald vertrokken, om scheep te gaan en den Oder af te zakken naar Stettm. Voor hij -optrok tegen Tilly moest eerst heel Ponmncren en Mecklenburg in zijn macht zijn om een mogelijker! terugtocht te ver zekeren. Zijn sneeuwploeg het leger van generaal Ake Tod moest het lamï schoon vegen van vijanden. (Wordt vet volgd). - ~=t>» W< I A i. "r b e J ,{?rj(T)Q Stoi i rs vqnof f 3St4 Trcinwissels gestoord. lon-"

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 6