SÜHii ZULSTRA Atawi 0 op de SclieÈfflscle Courant. Arnhemsche Courant Iedereen De A°1814 Geepema tot 8 uur* Zaterdags tot S© uur. Gemengd Nieuws PER NAAR RUSTIG OOSTVOOR NE SNEL TREINEN: IIERSWlNKEtS? SCHIEDAM, Hoogstr. 37,Tel. 68994 GENOOTSCHAP VOOR RECLAME Koningstraat 14-15, Arnhem, Telefoon: Nos. 23224. 22854 Costuum en Regenjas Costuums naar maat „Spreek met Loeb...." ook voor Dames- en Kinderkleding ROTT£RD OPPERT É>3 De „Queen Mary" vertrokken. De boido Pinksterdagen; op 7, 14, 17, 21, 24 en 28 Juni; in Juli en Augustus dagelijks behalve op Zaterdag; op 2, 6, 9, en 18 Soptember. Vertrek van Rotterdam Roscstraat9.15 v.m. Oostvoorne Strand7.05 n.m. Bovendien op Zondag in Juni, Juli en Augustus Vertrek van Rotterdam Roscstraat 8.00 v.m. Sloppen te Hillosltiis en Kat. Lagedijk. In do snollroinen van 8.00 v.m. en 9,15 v.m. verkrijgbaar DAGRETOURS a f 0.90 le klasso en 0.60 2e klasse ROTTERDAM-OOSTVOORNE a. ZEE: RONDVAARTEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE ZEEHAVENS: RONDVAARTEN DOOR ROTTERDAM: Op Zaterdag 30 Mei, da beide Pinksterdagen, op Zaterdag en Zondag in Juni en van 27 Juni t/m. 81 Aug. dagelijks. Van Rotterdam Boompjes 9.30 v.ra. Van Oostvoorne 0.00 n.m. Retour lo klasse f 0.75 Kinderen van 612 'jaar 40 cent 2o klasse t 0.50 0—12 25 De beide Pinksterdagen, Zondag 7 Juni en van 14 Juni t/m. September dagelijks 9.80 en 11.00 v.m.: 1.30, 3.00, 4.30 en G.OO n.m. Campagnedek..,.50 cent Kinderen van G12 jaar 25 cent Gewoon dek ....35 12 20 Van 29 Juni t/m. 5 September op werkdagen dagel. 3 afvaarten Per persoon 50 cent Kinderen van 6—12 jaar 25 cent. bij aankoop van f 1.50 waren, waaronder 1 pond koffie a 36,44, 54,60,80 of 100 ct. tot en met Donderdag a.s. ultgeiondard iultar, roombotar, margarfn*. tUoIls. Thee. per ons Chocolade-repen Limonade-siroop Jam Appelsiroop Pinda-kaas. Sardines Bouillonblokjes Vermicelli Griesmeelpudding. Bessensap Zeeppoeder Huishoud zeep pak Zachte zeep. 20-25-30-35-40 7 voor 20 fles 48-60 kilo-emmer 46 bus 20-35 pondspot 13-16 .blik 12-25-70 20 stuks 35 pond 10-13-16 ons 7-8 fles 11-14 pak 5-8 a 2 stukken 7-10 kilo 13-14 Bij koffie, thee en 150 andere artikelen spaarzegels voor. serviezen, tafelzilver en linnengoedl Bovendien voor f 10.- cassabons 4 spaarzegels. ABONNEMENTEN WORDEN DAGELIJKS AANGENOMEN. heelt belang bij goede reclame, maar 'n zaken man wel bet meest. Goede reclame Is die, welke met do minst moge lijke kosten de beste resultaten oplevert. Om goede reclame te kun nen maken, dient Iedere zakenman op de hoogte te zijn van de eischen waaraan ze moet voldoen. Stalt U doorvan op do hoogte door voor f 15.— per Joar ltd to worden vop het KEIZERSGRACHT 28-34 AMSTERDAM-C. staat met hare dagelijksche oplage en hare speciale Donderdagavondeditie aan de spits der te Arnhem ver» schijnende dagbladen. Nauwkeurige inlichtingen, statistiekenen accountants, rapporten betreffende oplage, betalende abonné's, enz., lig» gen bij de directie voor bona tide belangstellenden gaarne ter image. ES33 samen I 44«**® f 49.50 Betaalbaar met f 4.— per maand of f 1.— per week, xonder vooruitbetaling, Costuums van prima stoffen, nieuwste dessins naar keuze f 24.50 f 29.75 Regenjassen van wollen gabar dine in blauw of beige tinten f 19.75 f 24.50 Prima costuums met 2 pantalons extra aanbieding f 32.50 f 39.50 Voor elk figuur hebben wij pas sende kleding voorradig. slechts I 39.50 f45 - Betaalbaar met f 4.- per maand of f 1.— per week, zonder vooruitbetaling. Enorme stalencollectie met mode platen ter beschikking. Prachtige stoffen, nieuwe des sins, prima coupe en afwerking. Maatcostuums met twee pantalons f 52.50 Tijdig bestellen s.v.p. om teleur stelling te voorkomen. i Het afscheid te Southampton. Gistermiddag 1G.34 is de Queen Mary van Southampton vertrokken, voor haar eersto reis naar do Vereenigdo Staten. liet laatste half uur voor het vertrok bood een levendig schouwspel van laat- komendo passagiers, afscheidslooineoltjcsen (Onafgebroken heen en weer loepen van stewards, kruiers en matrozen. Klokslag half vijf moesten allen, die niet meegingen, bet schip verlaten en de familieleden 011 vrienden van de moer dan 2000 passagiers verlieten <le halten, salons en dekken. Zij voogden zich bij de velen, die op de kade het vertrek van don Ooeaanrous gadesloe gen. .Eindelijk .werden de loopplanken in getrokken, terwijl op do brug en de dekken, oliicieren en matrozen druk bezig waren. Do laalste trossen worden losgesmoten en het water achter de hoogo aclhterslcven begint te kolken. Langzaam komt hel schip in beweging. Een jubel breekt les op d'o kade en paart ziek aan bet geloei'van de sirenes, terwijl do. marinekapel op do kade het „Rulo Briltannia" speelt. Getrokken door zes sloepboalou verlaat bet schip de liaveu van Southampton voor zijn maidentrip, vliegtuigen van alle type- begeleiden liet scbip nog een eind weegs. Men weet nog niet of liet schip reeds op zijn oorsle reis zal trachten liet „blauwe lint" te veroveren. De beslissing hierover is .overgelaten' aan den commandant, ka pitein Britten. Verscheidene passagiers hebben hun plaats .op het schip reeds zes jaar geleden besproken. To New-York zijn de noodige maatre gelen genomen om het schip waardig le beauties en die deze eerste reis van hot York te vertrekken, niet le Cherbourg aan don wal zou vastmaken, doch buiten, de haven zou blijven. Toen. bij hel vallen van de duisternis het, schip uit do mist te voorschijn kwam, voeren twee Franscho torpedojagers .uit. Een telegram van koning Ed ward. De Queen Mary nam te Cherbourg ruim 10b passagiers aan boord. Kapitein Edgar Britten .ontving van koning Edward het volgende telegram: „Beste wenschou voor u en een succesvolle „maiden"-reis". Eivon nla half een vannacht hoeft het reuzenschip Cherbourg verlaten. Indrukken aan koord. Aan boord van de Queen Mary (van eón spocialon verslaggever). 27 Mei. Do eersto passagiers waren vanmorgen dn tien uur al aan boord gekomen. De meeslcn echter arriveerden mol den spcciia- len trein uit Londen slochts betrekkelijk korlen lijd voor hel schip in zee stak voor rijn eerste reis. Bedienden en ste wards! in blinkend niouwe uniformen wachtten ons op en belastion zich met do bagage; Onze hutten waren aangenaam warm en prettig verlicht. Alles was tol in do puntjes verzorgd. EV lagen speciale stukken Queen Mary-zoep in de badkamers on op do asclibakjes lagen Queen Mary- lucifers, velen slaken deze gebruiksvoor werpen onmiddellijk in den zak als souve nirs of boden ze aan hun vrienden aan, die hun uitgeleide waren komen doen. Aan boord heórschle don geheclen •mid dag een drukte en een beweeg, die veel weg lmdden van do levendige atmosfeer die de derby race, voor lalLaazcai tot een zoo onweerstaanbare aantrekkelijkheid maken. De mode viert hooglij en dc Landenscho ontvangen. In 4Va uur naar Cherbourg. Vier ,uur twinlig minuten na haar ver trek ,uit Southampton kwam de Queen Mary te Cherbourg aan. Te half twaalf des avonds werden do voorbereidselen ge troffen voor het vertrek van het schip van daar inaar New-York. Duizenden waren te leurgesteld, toen besloten nverd, dat do Queen .Mary, in haar haast om naar New- reeds zoo populaire sclijp meemaken, bewo gen zich voorloopig nog wal onwennig over de dekken, in do laatste en charmant ste reis-creaties van de grooto modehuizen Tweed-mantels en rokken schijnen do ge liefkoosde draclil le zijn. Op mijn eerste wandeling over het 011- mctelo schip kwam ik tot de ontdekking, dat zich onder de passagiers niet alleen bekende socioty-figuron en modieuze da mes bevonden. Ik kwam n.l. onverwacht to land bij een luxieuso kennel, waarin, toevertrouwd aan de zorgen van een scheepslager, twee uitgelezen pekingeezon, de zeereis naar New-York hebben onder nomen, in gc-zelscliap van een bedlingtcin, een Iersche torrier en eon spaniel. Do bedlington bezag zijn nieuwe om geving met eenige weemoedigheid en schoen naar huis te verlangen. De an- dero canine passagiers gaven editor blijk zich in dezelfde vroolijke stemming van afwachting te bevinden als do overige passagiers. Voorts bevinden zich een paar postduiven aan boord', die reeds eenmaal over den Atlanlisdien Ooeaan gebracht zijn on die zullen worden losgelaten, wan neer het schip in de nabijheid' van Nalucket is aangekomen. Zij zullen dan persfoto's meenemen van liet schip tijdens zijn oorsle reis. Vanavond zullen wij onderhouden worden o.m. mei gratis bioscoopvoorstellingen in do hut- en toeristenklasse. In het journaal bevinden zich opnamen van de derby race van vandaag en van het vertrek vain do „Queen Mary" uil Southampton, welke met een speciaal vliegtuig naar Cherbourg zul len worden gebracht en daar aan boord1 zullen worden genomen. Do hoofdfilms zijn do nieuwste op de markt Sommigen zijn zelfs nog niet in circulatie gebracht. De bioscoopzaal schijnt van zoo voortreffelijke bluschmiddelen le zijn voorzien, dal brand uilgesloten geacht mag. worden. Roods vroeg in den middag was liet ge- hcelc keukcnpersoneol op volle kracht aan hel werk ter bereiding van de overweldi gende diners, die de opvarenden vanavond voorgezet zullen krijgen. Het menu van de hut klasso biedt heden avond; een keuzo uit ongeveer 109 ver schillende schotels, waarnaast een dooi den eersten kellner persoonlijk samenge steld diner speciaal word1 aanbevolen, dat achtereenvolgens bevat: grapefruit of ka viaar, kippensoep, filet do .solo A la meu- nicre, gebraden kapoen, veenbessensnus met Franscho boontjes en aardappelen, coupe empress, dessert, koffie. Het menu van de derde klasso doet echter in niet voel onder voor dal van de liuiklasse, noch in kwantiteit, noch in kwaliteit. De passagierslijst, die in blauw en goud gedrukt is, hoeft oen volkomen internatio naal karakter. Er bevinden zich niet minder dan 63 prominente journalisten aan boord, waar van 35 Amerikanen, voorts Franschen, Duitschers en uiteraard) Engelsdien. De ltoltcrdamscho Diergaarde met Pinksteren. Gedurende de beide Pinksterdagen is de Rotlerdamsdie Diergaarde tegen verlaagd ontroéo toegankelijk. Op Tweeden Pinksterdag speelt des avonds do Kom. Militaire Kapel, terwijl •na afloop van dit concert op don vijver een groot vuurwerk afgestoken znl worden. Biaondorheden omtrent den toegangsprijs e.d. vindt men in een advertentie in dit blad. Doodclijkc aanrijding. Gistermiddag is het vier-javig dochtertje uil het gezin Vriens te Baarlo-Nassau, dat plotseling van achter liet huis den weg opliep, gegrepen door een vrachtauto van den wegenbouw. liet kind' werd opgenomen mol twee ge broken boenen en een zware hersenschud ding en is na ecnigo oogonblkikon over leden. liet ongeluk gebeurde op Belgisch gromdi- gebied'. Doodclijkc val. Gistermiddag is do 55-jarige gehuwde monteur W. A. Blom werkzaam bij dc beton fabriek der firma F. P. Bos en Zoon to Alphen a.d.- Rijn, van oen ongeveer zes meter hoogc brcekinstallatie gevallen. De man is daarbij vermoedelijk met het hoofd op oen stapel tegels terecht gekomen, waar bij hij zulke ernstige verwondingen opliep, dat hij korten lijd later in liet Diaconessen huis te Leiden aan do gevolgen is over leden. Noodlottige afloop van uitstapje. Nabij Lodz is een autobus in een sloot gereden. In den wagon bevonden zich schoolkinderen en hun moeders, die een uilstapje maakten, Zeven personen wer den zwaar en 15 licht gewond. Ernstige ovcrstrooimngcn in Itusland. In de streek van Stalinabad zijn de rivieren buiten haar oevers getreden, waai> door talrijke dorpjes geteisterd zijn. Spoor wegbruggen zijn vernield; de verbindingen' verbroken. Duizenden gezinnen zijn dak loos. Do overstroomingen breiden zich uit in de richting van Leninabad'. Noodweer in Bohcmcn. In het Noorden en Noordoosten van Bohemen heeft een hevig noodweer ge woed. In de streek van Nicuwpaka zijn de beken tengevolge van ontzettende! regen- en hagelbuien gezwollen' lot brui sende slroomcn, die een enorme schade hebben aangericht. Een 70-jaiigo vrouw en drie kinderen, zijn om het leven go- komen. 'Ook in het district Pocsohod aan do Waag, in Slowakije, is grooto schade aan gericht. Hier is een boer verdronken. Do vijfling der familie Dionnc voor 50.000 dollar verzekerd. Volgens do Daily Telegraph is de vijfling dor familie Dionnc te Callendcr (Ontario in Canada), welke dezer dagen twee jaar zal zijn, bij Lloyds verzekerd vooa- 50.000; dollar. Dit bedrag zal worden uitgekeerd: indien een of meer van do kinderen in de twaalf volgende maanden lo hunnen liuiz© to C'allonder mocht komen to sier van. Doz|o verzekering is gesloten door een Amerikaanscho filmmaatschappij, welke het vorfilmingsreclit van liet wereldwonder heeft aangekocht. Een gedeelte van liet bedrag word vor- zjekerd tegen ,een premie van 2 dollar 10 s., maar daar men ,op dozen voel het risicio to groot vond, is do premie voortdurend gestegen. Er is o.m'. een premie vol dam van 7 dollar 10 s. per cent. Dc ccr van dc wapenrok. De Daily Telegraph meldt uit Berlijn, dat een jongeman, lo Bielefeld (Wcslfaleti) Lot drie maanden gevangenisstraf is vcroor- edeld, omdat hij op rijn paspoort rijn ge boortedatum had veranderd, teneinde zich op deze wijze aan den militairen dienst plicht to onttrekken. De rechtbank verklaarde in het vonnis, dat de militaire .uniform in Duitsehhmd een toeken van eer is. Do man had gezondigd legan.de opvatting van eer, welke dc Buit scho jeugd behoort te hebben.

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 7