STADSNIEUWS Gemeenten WANDGEDIERTE Een concerten-serie. Ter eerc van het 14e lustrum vau do Kon. Zangvcrcen. Schie dams Mannenkoor.Orpheus" aan de burgerij aangeboden. Het initiatie! van de Schiedam sok.© Couïant cm ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van de Kon. Zangvereen. Schiedams Mannenkoor Orpheus" eenigo concorten to organiseoren, ©enerzijds alg huldeblijk der muziek- en zangyerdesnigin gen aan de pionier onder hon: Orpheus" .anderzijds om de burgerij goede kunst te hiaten, is met sucoes bekroond. Reeds dadelijk waren 9 vooraanstaande veroenigingon bereid hun medewerking te verkenen; later kwamen daar gobaol spontaan nog oen zes-tal vereenigingen lrij. Was het aanvankelijk do bedoeling „eenigo" concorten te geven, gezien de animo, went bepaald, dat hot vier con certen zoudten worden; later word dit zelfs vijf concerten en moest er gepast en ge plooid! worden om alle deelnemers een beurt te geven. Van het college van R. en W. werd! vol ledige medewerking verkregen. Consertcn-serie. Prettig doet het aan, dat muziek en ïungvereenigingen van alle richtingen, aan #e huldiging van Orpheus" deelnemen, zoowel algemeene, Prot. Ghr., R. K. als soe.-demGcratische. De concerten zijn bepaald op Maandag 15 Juni, Dinsdag 23 Juni, Woensdag 1 Juli, Woensdag 8 Juli en Woensdag 15 Juli De deelnemende vercenigmgen zjju: St. !Ambrosius, Schied. Ghr. Mannenkoor, 0. B. K., Gresceudo, Gemengde Zang vereen. FidelioDameskoraro Euphcmia (dir. II. Kree- mer), Dilett. Symphonio Orkest „L. van Beethoven'", Harpe Davids, Gusto, Ge mengd Koor F.upiionia (dir. ZuyJc-ndorp), Stedelijk Muziekkorps, Gemengd Kom-, Man- nenzangvereen. Inter Nos, Ro'.f. Philhar- rnonisch Orkest en Orpheus. Het belooft een interessanto serie con r;erten te worden, waarvan de bui gerij veel genieten kau. De concerten zullen gratis toegankelijk Een gevallene. Op weg naar de slachtbank. Een koe is maar een koe. 'Als het beest op zijn laatste beenen loopt; het reeds goedgekeurd is voor de vlachtbank en dan van het keuringslokaal aan de Anna Zusterstraat op weg naar den Lange Achterweg op de Groote Markt niet veuler kan, dan zijgt het neer en blijft liggen. Bat deed hedenmorgen tegen 12 uur een koe. En omdat er op dat tijdstip een druk verkeer is over do Groote Markt, bleven velen staan kijken, wat er nu verder ge beuren zou. Dat was nogal eenvoudig. Er werd een wagen gerequireerd om de koe het laatste eindje naar de slachtbank te rijden. Maar het was niet zoo eenvoudig het koebeest in den svagen te krijgen. Met een man of 6, die trokken aan touwen, is het toch gelukt. Het hoofd vau den keuringsdienst, die passeerde, heeft ook nog even notitie ge nomen van het geval, dat op zichzelf niets om het lijf hadt „Zwakte in de beenen 1" werd bij de koe geconstateerd'. Enfin, bet beest behoeft er nu niet meer op te staan. Bewaking onbewoonde pcrceelen. Nu de vacantietijd nadert en vete in woners onzer gemeente voor kortoren o£ langeren tijd' naar buiten trekken, verzoekt d'e commissaris van politie ons, belang hebbenden er op te willen wijzen, dat hij gaarne bericht ontvangt gedurende welke periode een woning onbewoond zal zijn, in verband met een op deze perceelen uit te oefenen speciale controle. De onbe woonde perceelen zullen door d'e rnotor- hrigade, speoiaa! personeel per rijwiel en door recherche, geregeld' meermalen per dag 'en nacht worden bezocht en gecontroleerd. Voetballen op straat. Een afschrikwekkend voorbeeld. Op de zitting van hot kantongerecht van gistermiddag bleek het, dat het de jwshlie ernst is met de baldadigheid onder d'e Schiedanisoho jeugd. Twee jeugdige delinquenten, die terecht stonden wegens voetballen op den open baren weg, werden veroordeeld tot 1 maand tuchtschool voorwaardelijk met ecu proef tijd van één jaar. Dit moge een waarschuwend voorbeeld voor de jeugd zijn en tevens aan aanspo ring voor de ouders om hun kinderen het verkeerde van baldadigheid onder het oog te brengen. Ernstige val. I Vijf-jarig jongetje fe water geraakt. Vanmiddag omstieeks half twee waren eenige jongetjes bij den Walvischmialan in de Nieuwe Haven aan het vissollen De 5-jarige M, Veerkamp, wonende aan do Walvischslrant, boog zich tover voor over en viel met het hoofd naar beneden in het daar ter plaatse laag staande wa ter. Een dame en ear broertjo van den gevallene trokken hem spoedig op het dro ge, doch het knaapje scheen met 'het howfd op een stuk steon gestoten to zijn Ihj had een groote wonde am het voorhoofd, terwijl ook uit zijn ooren bloed drupte. Onmiddellijk werd dr. Hoiogendijlk ge waarschuwd, dio de wond aan hot voor hoofd hechtte. Do toestand van het ventje^ was later op dem middag bevredigend. Vlaggenvendcl „De Princcvlag". Gisteren heeft het vlaggen vendel van de vereeniging „Do Prmcovlag" in Ge bouw Eendracht een geslaagden feestavond gehouden. Het programma, dat vlot werd afgewerkt, vermeldde enkele toneelstukjes, irnziek en zang, door de leden zelf uitgevoerd. Besloten werd Ziaterdag 13 Juni a s, *s middags om 3 uur van Plein Eend ragt at een fietstocht te maken naar het pas ont hulde gedenkteeken voor wijlen H.M. Ko ningin Emma in Den Haag Ziaterdag 27 Juni as. zal worden deel genomen aan een marsch in Deltt. Concert. Het Stedelijk Muziekkorps (dir. II. tl. van Vleuten) geeft morgenavond 8 uur een uitvoering - in de Plantage. Het programma luidt: 1. El Captain, Marsch Ph. Sousa 2. Orpheus in dé onderwereld J Offenbach *3. Weener meisjes, Wals C. Zierer <LLe Jongleur, Polka voor Piston (uit te voeren door A. Spilter) Pi Mertzig 5. De meesterzanger van Berlijn. Potpourri P. Lincke- 6. Huldigingsmarseh Marsch L. Boer Reis\ erccniging frarmonic. Reisvcreemging Harmonie zat as. Zon dag met circa 103 leden haar tweede reis van dit seizoen maken, ditmaal een 4-pro- vineientocht. De deelnemers vertrekken om 7 uur v.m. met 3 touringcars van do Groote Markt. Leger des IJcils. Morgenavond1 zal m de Leger des Heils- zaal kapiteine R. Westra uit R.otterdam vergezeld' van een mandolineclub, eau bi- zondere samenkomst leiden. In verband' daarmee vervalt de aange kondigde openl n c b tb ijeen k orns t in het Sterrebosch. Onder een autobus. Op den Schiedamschedijk onder Vinnrdm- gen, reed Zondagmorgen half 12 een auto bus in de richting Rotterdam. Fan tegen overgestelde zijde kwam een paard' en wa gon. Juist toen bus en wagen el kaar zou den passecren, stak de 8 jarige J. P. van hier achter den wagen den weg over. De chauffeur remde krachtig, maar hij kou niet verhinderen, dat de jongen onder de autobus verdween. Het ongeval liep nog goed af. Do knaap kreeg twee hoofdwonden, die door den verb and meester van Vla ardingon-0 ost ver bonden zijn. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Gedurende Mei is het boekenbezit van de Openbare leeszaal en bibliotheek oa. met de volgende werken vermeerderd. Irving Stone, Het leven van Vineent van Gogh. A. J. Herwig, Altijd bloemen m don tijd A. van Vlaarciingen, In het laaiende licht 'Aug. Bailly, Mazarin. P. Vino van Wijk, De naam Maria. J. J. L. Duyvemlak, De hangende drie voet. Th. Metz, Java-Snmatra-Bali. Fr. W. Foerstcr, Eeuwig licht en men- sdhelijke duisternis. P. R. Blok, Neen, Huizinga niet: In de schaduw van morgen. In meinoriam H. M. Koningin Astrid. 0. H. de Jonge, Het costuum' onzer voorouders. 1. Stemberg, Maria Spiridonowa. Th. Hoeg, Lichaamstraining voor voet ballers. K. H. Miskotte, Anluowd uit het on weer. Fl 0. TalbottBooth, Ships and the sea. André Tardiou, Sur la pente J. Rascli, Ons volksleven. II. L. Gopijn, Een economisch oompas in den cconomischen mist. Riek van der Heijden, Eenvoudige leor- beiverking. H. W. Ponder, Java's pracht en praal. A. A. Milne, Vrede met eere J. Verheul, Merkwaardige orde inrij- hekken 0. Veth e.a. De ontluistering van .ons land. J. I. de Jonge van Ellemeet, Goedkoopo arbeiderswoningen. Koos Vorrink, Wal (her Rathenau. F. M. Wibaut, Levens bouw. Fr. Kin te, L, Wittchel und A, Kaufmann, Afrika in Natuur, Kultur und Wirtschaft. Onlweip voor do Maastunnel to Rotterdam. A. M. Lindbergh, Om do Noord naar het verre Oosten. Fr. Ritlcr, Het treurspel op de Galapios- eilanden. Rud Ilesse, liet electrisch lasschen. Hars Ruin, Nairen en apostelen. J. G. M. Moormaan, De moedertaal. L' initiation a la mus'que. G. van Veen, Opvoeding tot persoonlijk heid. W. van Ravesleijn, Jean Jaurès. A. Zischka, Arabic ontwaakt. Vijf twintig jaar arts. liet zat Dinsdag 23 Juni a.s. 25 jan- geleden. zijn, dat dr. A. II. do Bnujn, directeur van het gemeen le-zieken huis, het jitsdiploma verwierf. Hot is niet d'e. bedoeling, dat dit feit luisterrijk gevierd zal worden, maar op d'en dag van het feest zal d'r. De Bruijn van 35 uur thuis zijn. Vele patiënten en oud patiënten, zullen ■ongetwijfeld! deze gelegenheid' willen, aan grijpen om lnin doktor-, dia sleod's zooveel belangstelling en medeleven toont, van hun sympathie to doen blijken. Muzieknii thing- Het Muziekinstituut Ililbcnnk geeft mor gen in gebouw Eendracht een mu/aekmid- clag, waarbij zich leerlingen op hun. in strumenten en de kindoikoorklasso zullen doen hooren. Tegen auto gereden. Gistermiddag reed' de 16-jarigo widrijd- ster \V. M. op den hoek van de Nieuwe Haven en de Hagaslraat tegen een luxe auto, bestuurd' door den 38-jarigen F. W<, uit Rotterdam. Zij werd licht aan d'e rech terhand gewond' Het ongeval is te wijten aan onoplettendheid van het meisje. Gisteravond half 8 reed in d'e Lange Nieuwstraat een autobus van de R E.T die sterk moest remmen voor een luxe auto, die plotseling den weg overstak. De 19-jarige wielrijder C. v. G., die achter de bus reed', kon niet snel genoeg vaart minderen en botste tegen de bus. Hij be kwam eenigo niet ernstige wondjes apn hoofd', kin en neus, die aan het politie bureau vei bonden zijn. liet rijwiel werd ernstig beschadigd, terwijl van de autobus een ruit brak. A U E N D A. SCHIEDAM. Passage Theater, 8.15 uur. Captain Blood. City Theater, S uur. 1. Roberta 2. Par fum en benzine. 9 Juni Musis Sacrum, 8 uur. Feestavond ONI. 9 Juni. Gebouw Eendracht, S uur. Kinder koor „De blijde Jeugd" en tooneel- vereeniging „Door Onthouding Ver- 11 eenigd". 12 Juni. PJahtaaekeik, 8 uur. Jaarverga dering Geref Evangelisatie Spre ker ds. C. Stam, uit Perms. Juni. Gebouw Eeniihaoht, half negen. 'Oprichtingsvergadering Hermes- R. V.S.-suppoi tfjrsverceniging. 12 Juni. Irene, 8.15 nur. Jong Hervorm den. Lezing ds. IC. de Bel. 20 Juni. Feestterrein Volkspark. Openlucht- ineeürig Geref. Jeugdvereeni gingen. ROTTERDAM. 9 Juni. Tivoli Schouwburg S.15 u Gez. Braakensiek. Suikerfreule. 9 Juni. GrooteSchouwburg S.15 u. Goz. Spree. Slachtoffers der samcnle- ving. Heden en volgende dagen: Nenijtoiial. 10 uur vm.12 uur n.m. lloea- polis, tentoonstelling hotel-, res taurant- èn café-bedrijf. Bioscopen. Capitol, 2.15 u. 8.15 u Vanessa, haar groote liefde; Do vlucht over de grens. City, 2.15 u. 7 u. 9 30 u. In spionnen- handen; Liefdé in uniform. Corso. Van 11 u. af dood. Midzomernachts- clroom. Grand, 2 u. 7 u. 9.15 u. Top Hat. Lumière, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Een vrouw in boeien. Olympia, 7 u. 9.15 u. De jacht naar sen satie. Prinses, 2.15 u. 8.15 u. Tarzan's gevaar lijke avonturen; Canaille. Roxy, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. De weerwolf van Londen. Studio '32. 2 u. 7 u. 915 u, Spook te koop. Thalia, 2.15 u. 7 n. 9 15 u. Charlie Chan in Shanghai. VL AARDINGEN. Opbrengst collecte. De Zaterdag gehouden Zonnestraal-col lecte heeft hier f222.70 en te Vlaardm- ger-Ambacht f 33 58Va, samen f 256 28Val opgebracht. BINNENLAND Rapport Grondwetsherziening. Naar wij vernomen, is het rapport van do staatscommissie voor de partieele her ziening van do Grondwet, gisteravond' vast gesteld. Na de ondertoekoning hebben do leden, de secretaris en de adjunct-secretarissen zich vereenigd aan een maaltijd in het Ilotél De 'Oude Doelen, in Den Haag, hun door den voorzitter, den minister van bin nenland sche zaken, aangeboden. Fa. W.VAN LOON Zuiveraars van Gebouwen en Schepen STADHOUDERSLAAN 37. Tweede Kamer. Bcëcdiging nieinv Kamerlid. Do heer mr. Truyen, nieuw benoemd Kamerlid in do vacature-jhr. mr. C. J. M. Rays de Becrenbrouck (r.Ic.), legt ia handen van den voorzitter do voorge schreven eeden af en neemt zitting. Verlaging vaste Jasten c.a. Nadat z.h s. is aangenomen liet wetsont werp hotretfondo vereeniging van do go- mcentcn Boselikapello, Stoppeldijk, Hengst dijk en Osscnissc, tot do gemeente Vogel waarde, in Ziocuwsch Vlaanderen, wordt vooitgczet de behandeling der wetsont werpen houdende bizondero maatregelen 1. ten aanzien van loopondo landbouw- hypotheek- en pachtovereenkomsten; 2. te* verkrijging van verlaging. Minister Oud aan het woord. De minister vau financien, de heer 0 u d, betoogt, dat de politiek dor regeering ton onrechte deflaliepolitiek wordt genoemd. Alen kan over ingrijpen door do overheid denken, zoo men wil, maar een feit is, dat de overheid nooit zoo sterk heeft moe ten ingrijpen als nu Men mag dit niet noemen economisch-liberalc politiek Men spreekt ook van eenzijdige aanpnssings-poli- tiek der regeering. Spr. moot hiertegen op komen, eenzijdig is de regeering niet. Liet de regecring de zaak op haar be loop, voor de workloozen b.v. zou ze niets doen. Die politiek voert de regeoring uit volle overtuiging niet, wetende dat ze een sociale tank heeft te vervullen. Men moest zich schamen, te spreken van een zijdigheid, tegen den arbeid en voor het kapitaal. Evenmin kan er van eenzijdigheid wor den gesproken, wat betreft den steun aan den landbouw en de conlingenteerings- poliliek. De regeering houdt allerlei ar- beids-inkomens op hooger peil, dan zon der haar het geval zou zijn. In het parti culier bedrijfsleven neemt de regeering geen andere houding aan tegen het kapi taal dan tegen den arbeid. Zoo bv. wat betreft de fabriek te Leer dam. Daar weigert het kapitaal de offers to brengen, die de regeering noodig acht. De klacht over eenzijdigheid barer politiek acht de regeering onjuist Wat het natuurlijk aanpassingsproces aangaat, treedt de regeoring remmend of stimuleerend op al naar behoefte. Daar is ook het vaste 1 asten-vraagstuk. Langs natuurlijken weg is reeds belang rijke saneering ingetreden, in vele opzich ten heeft het kapitaal uit eigen beweging offers moeten brengen. Men verwart ech ter wel eens het obligatie- met het aan deelenkapitaal. In dat opzicht bezag b.v. de heer Van der Sluis do materie te een zijdig. Spr. maakt zich sterk, dat ook de vakverecnigingen groote be'angen hebben bij het hypothecair crediet. Niet te aanvaarden is het standpunt, dat de overheid nooit zou mogen ingrijpen in privaatrechtelijke verhoudingen, want zij heeft te waken voor het algemeen belang Trouwens, reeds gedurende jaren is men hier to lande in die richting gegaan liet vraagstuk van het ingrijpen in loopende contracten dateert reeds van December 1931 en is reeds onder het kabinet-Rnys de Beerenbrouck in de Kamer behandeld. Spr. herinnert aan de debatten overpacht- contracten, beschutte bedrijven en burger rechtelijke overeenkomsten, en aan de mo ties-Van der Sluis en -Knottenbelt. (De vergadering duurt voort). De wet op den arbeid van vreemdelingen. De directeur van den rijksdienst der werkloo lioidsverzekering en arbeidsttemid- deling deelt raoue dat bij Kon. Besluit van 5 Juni 1936, no. 11, is bepaald, dat erkgevors arbeid in den zin van artikel 1 van d'-e wet van den 16en Mei 1934 (Staatsblad no 257), niet mogen doen ver richten zonder schriftelijke vergunning. liet vorenstaande geldt niet ten aanzien van arbeid a. Op zeeschepen, in den zin vain de wet van 10 Juni 1926 (Staatsblad no. t7S); b. op schepen af vaartuigen die den Rijn de Lek en de Waal en lianr uitmondingen in zee of andere internationale wateren be varen of plegen te bevaren. Door dit Kon. Besluit z'ijn dus, met uitzondering van de bovenvermelde groe pen, alle beroepen onder de werking der wel van den löen Mei 1934, tot regeling van bet verrichte! van arbeid door vreem delingen gebiacht. Voor bedrijven en beroepen, waarvooT tot nog toe geen werkvergunning moedig was, o.a. voor huiselijke diensten, treedt do wet in werking, voor werkgevers ton aanzien van vreemdelingen, die zij in dienst hadden op den 5on Juni 1936, met ingang van 1 October 1936, en voor werkgevers ten aanzien van alle overige vreemdolin gen, die zij na 5 Juni 1936 hebben ge nomen, of wonschoii te nemen, op den 2Gsten Juni 1936. De clnccteur voornoemd vestigt er de aandacht op dat het over een vlotte af werking der aanvragen gewensclit is, dat de werkgevers tijdig hun aanvragen bij hem inzenden. Voor aanvragen die hem niet tijdig be- i eiken, kan atdoening binnen dem door de wet voorgeschreven termijn niet worden gegarandeerd. Formulieren voor de bedoelde aanvragen zijn kosteloos verkrijgbaar Wij de arbeids beurzen en agenten der arbeidsbemiddeling ter plaatse. 9 Juni. Dame 30 jaar zoekt kennismaking met beslist net lieer om Zaterdags middags mee uit te gaan tusschcn 2 en 5. (Dagbladadvertentie.) Dame, Ik bon een beslist net hear. Vroeger, vóór mijn tiende jaar, was ik alleen maar beslist. Ik weigerde kaïr- nen .dkschcpap te eten op aeetr besliste wij .e en weigerde tante Jacqueline, dio behaarde wangen met puistjes had be slist een kus to geven. Ik treiterde de juffrouw op school op buitengewoon bo sliste wijze en ik wilde beslist gern hoogo bruine schoenen dragen. Ha mijn tiende jaar werd' ik hoer. Ik werd! herhaaldelijk en dat nog wel smoorlijk verliefd'. Ik werd gekozen bij iedere schrikkeldans. Ik kreeg van mijn paps een plus-fours on ging hechten aan mijn dassen en derzelver patroontjes ön coulcuren. Het heeft volle tien jaar gediuurd', dat ik, wat men noemt, een n t heer word'. Dat ik geregeld mijn handen wasehle, mijn tanden poetste en, met permissie mijn hals vrij geregeld! zij het niet zeer beslist reinigde. Ik gaf tante Jacqueline zelfs twos zoenen en liet mijn oom Frederik uitspre ken zondter hem in do rede te vallen. Ik leerde ook mijn voak niet loodrecht op mijn bord! te zetten en vroeg netto dame-, ten dans zonder mijn handen in mijn zak ken te houden. Sinds ongeveer 11 Januari 1936 ban ik een beslist net heer, iemand zooals u, diunkt mij, zoekt. Ik bied' dames kopjes thee, bioscopen, taxi's en bourbons aan, scheld op do politiek, laat mijn pantalons geregeld persen, lees die beursriofcc rin gen, houd mijn hand' vooir don mond wan neer ik gaap en gebruik mijn tandenstoker alléén maar achter nnjn hand'. Ik ga ge regeld! op theevisite bij andere beslist- netto hecren, bridge, dans, werk en drink iederen dag niet tnocr dan één glaasje; zelfs de burgemeester kent mij en ik Ion ridder in de ordo van het Ivoren Kruis van San Salvador, alsmede consulair agent van do Ilaitiaanselie republiek. Bovendien ben ik Zaterdagsmiddags tu-.- schen 2 en 5 vrij en heb dan voldoende contanten om u op een thee, ean ij's j o en een bi-eskoop te tracteeren met vcx'.loJige inachtneming van alle goede manieren, te- moer waar telkenmale ten vijf ure ons samenzijn weer ten einde zal zijn. Ik heb altijd gesnakt na.ar zulk een kennismaking, dame. Dat leek mij nu werkelijk hèt besliste en nette ideaal. Iederen Zaterdagmiddag van 2 tot 5 alles voor een dame te magen beialen en dan nog gezelligheid en conversatie oo vondien. Laat mij, zoo ik u bidden mag, niet m den steek, nu ik mijn ideaal zóó dicht bij weet. Wanneer ik u zoo spoedig mogelijk twee ons bonbons, een loge, een thee complet en mijn beslist nette conversatie zou mo gen aanbieden zoudt u den gelukkigste aller stervelingen maken. Uw toegedane nette dienaar FILMGLINSTERAAR. Kunst en Wetenschap De exploitatie van den Groeten Schouw burg en do Tivoli Schouwburg te Rotterdam Wij vernemen, dat de maatschappij „De Groote Schouwburg" te Rotterdam beslo ten heeft den Grooten Schouwburg tot 1 Augustus 1936 te sluiten en dat ver moedelijk voor het volgende seizoen circai vier maanden sluiten noodzakelijk zal blij ken. Bovendien zullen nog ingrijpende be- zuirngmeen noodig zijn, waaronder begre pen hot uitschakelen van voorstellingen, welke de noodzakelijko dagkosten niet kun nen opbrengen. Eenzelfde maatregel zal voor het komen de seizoen ook voor de exploitatio van de Tivoli-Sehouwburg worden toegepast. Ford gaat clccirische koelkasten bouwen. ïn Wallslreet doet het bericht de ro-nde dat Ford van plan zou zijn, de fabricatie van ©loetrischo koelkasten ter hand Ho nemen. De prijs van deze koelkasten zou Ford boneden de 100 dollar willen houden. Indien Ford' tot deze fabricatie overgaat, zou hij het voorbeeld' volgen van de Gene ral Motors, die reeds sedert langen tijd door haar dochter-onderneming, do Fiigi- d'airo Corporation, met succes in binnen- en buitenland koelkasten aan de markt brengt. Do hoogo conjunctuui', dio op het oogen- blik in de Vereenigdo Slaton in deze branche hoorscht, zou Ford' hiertoe aan leiding hebben gegeven. Do 14 voornaamste fabrieken van dit artikel hebben hun afzet van 245.000 stuks, ter waarde van 21 millioon dollar in het eerste kwartaal van 1934, tot 418000 stuks, tor waarde van 33 millioon dollar in het eerste kwartaal van 1935 en tot 556.000 stuks, ter waarde van 54 millioon dollar in liet eerste kwartaal van dit jaflic weten te vergroeien.

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2