STADS 1EUWS LEGER- EN VLOOTDAG. Jubileum. Gereformeerde Evangelisatie. Rotterdam wordt vergast op een bizonder schouwspel. De lieer X. \Y. Contjn '23 jaar aan de Werf Gusto, v.h, firma A. F, Smulders, verbonden. Heden is. hel 23 ja.vr geleden, dat de boter Nicolaas Willem Conijn aan de N.V. Weit Guide v.h. firma A. F, Smulders verbonden wal. Do heer Conijn werd 18 Mei 1SS7 te Alkmaar geboren en was na rijn studio Ie hebben beëindigd co® oemgen lijd werk zaam iti liet stotuihakkerslnxh-ijf. Na zijn huwelijk met mejuffrouw- Smulders in 1911 heeft do heer Conijn zijn werkkracht aan de Werf Gusto gegeven. Zeer vele groote werken ziju mede door zijn toedoen bij de Werf Gusto geplaatst, zooals opdrachten voor het gouvernement van Argentinië, Brazilië, Rusland, Spanje. Italië en Frankrijk. Be laatste jaren werden vooral veel groote kranen naar Frankrijk en koloniën geleverd voor het plaatsen v.m kolossale zware blokken bij haven- en kadeaanleg. Ook buiten de Werf Gusto hebben de werkzaamheden van den heer Conijn zich uitgestrekt; zeo is hij bestuurslid van Bu reau Veritas en van den Metaal bond, afd. Rotterdam; ia de Vereenïgiag vair Mefaal- indusirieelen is hij een bekende figuur. Voorts veriegeuwoordigt hij dé groepgroot- bedrijf in de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor do Boneden-Mans. In deze functies hoeft hij zeer veel in het belang van de industrie gedaan. Bat de heer Conijn bij zijn personeel zeer bemind is, bleek wel uit de wijze, waarop hij heden gehuldigd weid. Nadat do hoor Conijn door zijn oudsten mededirecteur, den heer Frans Smulders, was gelukwenscht en hom aan dezen dag een blijvend aandenken was aangeboden, weid hem een mooi geschenk overhan digd door het gezamenlijk technisch, administratief en bazenpersoneel. Bit ca deau bestaat uit een haardscherm, uitge voerd in glas en lood gevat in kunst smeedwerk in brons. Dit scherm stelt voor een groep uit de vele verken in den tijd, dat de hoer Conijn aan de Werf Gnsto verbonden is, gebouwd, zooals groo te kranen, zuigers, baggermolens, enz. Het scherm is ontworpen en geschil derd door den kunstschilder H. F. Bieliog en onder diens leiding verder verzorgd in. de ateliers van den glasschilder Van La moen te Dordrecht, terwijl het kunstsmeed werk werd verzorgd door de firma v. d. Kolf en Molijn te Rotterdam. Na deze huldiging werd de heer Conijn naar de werkplaatsen geleid, waar hem namens alle werklieden een kunstgesmee- de schemerlamp werd aangebeden, es-en- eens ontworpen door Biding. In den bronzen rand zijn een acbltal transparanten gevat, vaars tellingen van af geleverde werken. In de werkplaats had zich tevens opge steld Gusto's Muziekvereeniging, welke fees lelijke klanten liet hooren. Tot de velen, die den heer Conijn kwa men complimenteeren met zijn jub.lsum, behoorde hedenmorgen ook de burgemees ter, mr. dr. F. L. J. van Haaien* vergezeld van den gemeente-secretaris, mr. A. F. V. Sick er .'.ga- Tijd ons de huldiging werd behalve door den heer F Smulders het woord gevoerd door den heer A. C'. Beijer namens het technisch-, administratief- en bazenperso neei, den heer Housselt, namens de arbei ders, ir. Cl Houtman, namens de Kamer van Koophandel, den burgemeester, mr. dr F. L. J. van Haaren en waxen voorts aanwezig namens den Melanlbond de hee- ren Endert, Giljam en Teschmacher; na mens de vereeniging van Metaalindustriee- len ir. Brauns en namens Bureau Veritas de heeren Van Benthem en VierhouL Voorts waren nog vele zakenrelaties eu particuliere vrienden van den jubilaris aan wezig It ede ir. C. Houtman. Do heer ir. O. Houtman sprak als vertegenwoordiger van de Kamer van Koop handel van de Beneden Maas. Spr. zeide o.a. „Ik feliciteer u van harte op dezen feestdag, waarop u uw medewer ken met de directie van de N. V. Wert Gusto herdenkt, U hebt vele jaren met uw schoonvader en diens medewerkers sa mengewerkt om de zo fabriek tot groeten bloei te brengen. Uw fabrikaten, ik noem in de eerste plaats uw kranen met hun enorm vcrplaatsings vermogen, uw bagger- materiaai, tot het meest gecompliceerde, waaronder wij ook tinroolens mogen reke nen, zijn over de geheele wereld bekend. En had niet de orkaan, die tijdens Jen oorlog eri vooral in de latere na-oorlogsch© jaren, ik bedoel deze na 1930, ook in Ne derland zijn verwoestend werk verricht, dan zoudt u zeker een teruggang van uw industrie voorkomen hebben. Toch zijn do fundamenten en de peilers van uw fabriek zoo sterk gebleken, dat deze weliswaar niet ongehavend is gebleven, maar zich tot heden toe wist te handhaven Ik geloof, dat het uw verdienste is, dat u met groote energie alles in het werk stelt om uw fabriek weer van werk te voorzien, waardoor deze straks, naar wij nopen, weer vooraan zal staan om uw wereldbeeknde fabrikaten over de aardbol te verspreiden. Immers thans zijn wel de oogen van alle Nederlanders opengegaan voor de groote waarde van den export voor ons land. Uw fabriek stond hiert m liet voorste gelid on ik spreek dei. wensch uit, dat u nog vele jaren uw energie zult kunnen geven aan doze onder neming en dat u haar weer op dezelfde hoogte zult kunnen luengen, die zij reeds eenmaal innam. Dit zal niet alleen in het belang zyn van deze stad en deze streek, maar tevens van het geboete land. Wij danken u. dat u, ondanks uw moei lijken arbeid aan deze industrie, nog steeds Itjd gevonden hebt om ook aan de wcik- Aiamheden. van de Kamer van Koophan del doel te nemen, on hopen, dat u dit nog vete jaren in het belang van -ico streek zult blijven doen. llaulnioord van den jubilaris. De heer X. W. Conijn dankte tenslotte in een korte redo vaan do luihio, die hem was gebracht. Spr. waardeerde vooral de wijze waar op men zijn vrouw in deze nulde had betrokken. Daarvoor was spr. iu het bi zonder dankbaar. Tot de arbeiders zei spr. voorts, dat hij alles zal doeu om do Werf Gusto van werk te blijven voorzwn. Vek> bloemstukken gaven blijk van de grooto belangstelling van zakenvrienden en andere relaties. Hiervan noemen, wo cr twee, waarmee ook do heer Conijn zeide zeer ingenomen te ziju, nJ. één bloemstuk voorstellende een groote zuiger in 1911 dus het jaar van intree van den heer Conijn bij de werl gebauwd voor het departement vau koloniën en een tweede bloemstuk, voorstellende eeu groote por taalkraan, thans in aanbouw voor Frank rijk, op welke bestelling de heer Conijn, gezien de grooto protectie van de binnen- landsclie industrie in Frankrijk, terecht zeer Uotsch is. H. J. Steens f Gisteravond laat is ten huizo van zijn ouders, waar hij den laatsten tijd verpleegd werd, overleden de lieer H, J. Steens, oud lid van den gemeenteraad. Do heer Steens werd 8 Februari 1S96 hier ter stede geboren en bereikte dus den leeltijd ran 40 jaar. .Met een broer richtte hij de drukkerij Gebr. Steens op; later ging hij over in dienst van particuliere ondernemingen. Op 7 Augustus 1925 werd de heer Steens benoemd verklaard als lid van den gemeenteraad in de vacature v d. Valk, nadat eerst twee andere caniiidaten die in aanmerking kwamen voor een benoe ming, bedankt hadden. Daaruit blijkt, dat de beer Steens toen nog geen vooraan staande plaats innam in de R. K. Staats partij. In den raad kreeg hij ochter gelegenheid zijn gaven to ontplooien, zoodat hij m Mei 1934 zelfs waardig gekeurd werd als voor zitter van de R. K. raadsfractie op te tre den toen de grootste fractie ia den raad. Voordien was de heer Steens reeds ja ren secretaris van zijn fractie geweest. Die zeitde functie vervulde hij ook in de R, K.. kiesvereeniging Recht, Plicht en Or de, die later werd omgezet in een afdoe- iing van de R. K. Staatspartij. De heer Steens was, ofschoon hij de beginselen der R. K. Staatspartij met hart en ziel was toegedaan, oen soepel man. Hij hield van een kwinkslag en maakte in den raad wel eens een ondeugende opmer king, wat niet weg nam, dat naar hem geluisterd werd, als hij een beloog hield. Blij maakte o.a. deel uit van de Com missie voor de Technische Bedrijven en van het dagelijksch bestuur van de Ge meentelijke Sportcommissie. Vooral de Kin- dervacantïespelen droeg hij een warm hart toe en voor de belangen van die instelling heelt hij met vuur gepleit. In don zomer van het vorig jaar, toen hij reeds herkozen was als raadslid, over viel hem een ernstige ziekte, die hem noopte eind Juli als lid van don rand te bedanken. Hij werd bij het begin van de nieuwe zittingsperiode in September 1935 opgevolgd door den heer J. N. Hoek. Er bestand aanvankelijk hoop, dat door een lange rustperiode de gezondheid zou terug- kecren, maar dat is helaas niet geschied. De dood heeft een eind gemaakt aan het leven van een man, die steeds vol levens lust was en z'ijn krachten gaarne gaf om de gemeenschap te dienen. Eeu eervolle uitnoodiging, De atdeeling Rotterdam van Volksonder wijs viert Kaar 60-jarig bestaan op 7 No vember a.s. in de groote Doelezaal, De ieesta vond kan worden beschouwd als on derdeel van de ai gemeeno vergadering van Volksonderwijs, die door vele afgevaardig den uit ons land bijgewoond zal worden De Scliied. Onderwijzers ïeonc-elvereen (S, O. T.) en de Schied. Onderwijzers Mu ziekvereeniging (S. 0. M.) zijn aangezocht hun medewerking lo verlcenen. Beido ver- oenigingen krijgen, na de huldiging van Klaas do Vries, die als secretaris afgetre den is, het geheele avondprogramma te verzorgen, waarmede zij dus hun landelijk debuut ziullen maken. Nieuwe Voetbalvcreenigiug. Hier ter stede is opgericht de Voetbal- vereeniging D. V.S. „Boor Vriendschap Sterker", onderafdeeling van de Schfcdam- scho ToonecIvereen. „Vriendenkring". Het secretariaat is gevestigd bij den heer W. C. Beijer, Hoogstraat 131, die tevens wed strijd-secretaris is. Jaarvergadering. Ite (tenformeenïv Evangelisatie hield nntei,mmd in ite Ulantagekcrk haar j.nx- uTgadermg, waarin ds. C. Stam uit IVtr- nis als spreker opluid l)s. J. v. d Meulen sprak als voor zitter een kort openingswoord1, na op de gebruikelijke wijze geopend to hebben. Uit liet jaarverslag van den secretaris, den heer P. J. Ver me ij don, bleek, dat do samenkomsten van volwassenen, onge veer door 15 personen bezocht, regelmatig plaats hadden. De Zondagsschool werd bezocht door fiOO kinderen, de meisjes- kransen door 150 meisjes en de knapou- vereenigingen door een lö-tol jongens. Ete strnaipretlikiiig oud vijftien maal plaats. Ite dameskrans vervaardigde 129 klee- dingstnkken, welke verstrekt weiden aan kinderen van de Zondagsscliool. Ilicrna was het woord aan ds. C. Stam, die sprak ovori „Hoe wordt de gemeente actief gemaakt voor den arbeid der Evan gelisatie?" Spr. zette uiteen, dat de arbeid der Evan gelisatie cte taak is der kerk, omdat aan de kerk het Woord Gods is toevertrouwd. Door de kerk spreekt God tot do vcrehl. Dio boodschap is tweeërlei; het oordeel der gerechtigheid en de ontkenning dew ge nade in den Christus. Elk lid van do gemeente moeten weten to verstaan wat zijn naam eu taak is. Naar aanleiding van het laatste gedeelte van Handelingen III lichtto spr, dit op uitvoe rige wijze toe en meende, dat het beste middel om de gemeente ivoor actief ie maken voor den arbeid der Evangelisatie is, haar bewust 1c doen worden van haar naam en haar taak. Aan het slot van zijn rede kwant spr. tot do conclusie, dat door ambtelijke be arbeiding van do gemeente hierdoor veel bereikt ban worden. Onder leiding van den heer J. W, van Otterloo zong het Gereformeerde Zangkoor cenigo liederen. Geslaagd. Aan de kweekschool „Heilig Hart" te Reuver is geslaagd niej. T. Elsbof, Heffing op boter. Do lieffing op boter en i de vervoerver- gunning voor buitealandsche boter is voor do week van 14 tot 20 Juni vastgesteld' op £0,85 per kilogram. Zakenjnbiienni. Ter gelegenheid van het feit, dat do firma Gebr. Bcrtels zich 60 jaar geleden in Schiedam vestigde, wordt aan haar clientèle bij aankoop van artikelen van verschillende waarde, esp. fraai geschenk in den vorm van Leerdam's glaswerk aan geboden. Nieuwe zaak. Morgen opent do heer II. J. van der Steen een zaak in het pand Hoogstraat 76 (tegenover Jamin). Do heer II. J. van der Steen, is, zooais hel bestuur van de aid. Schiedam van de Ned. Vereen, tot Bescherming van Dieren ons meldt, een dierenvriend. Hrj heelt zich tot taak gesteld houders van houden, kat ten, duiven enz. te helpenbij do verzor ging van hun dieren. In zijn zaak zullen verscheidene soorten dierenvoor verkrijg baar zijn, evenals apparaten en ontsmet tingsmiddelen voor verzorging van dieren, Gaarne dient hij houders van dieren van advies ol neemt de verzorging zelf op zich. Tegen auto gehotste Gisteravond! had op de Burgemeester Rnappertlaan bij den Ylaardingerdijk eeta. aanrijding plaats tusschen een -motorrijwiel, bestuurd! door den 26-jarigen J. M. D. -on een personenauto, bestuurd! door don 22-jarigen E. J. K.. De auto wilde aan het einde van do Burgemeester Knappert- laan omdraaien om weer terug te rijden. Do motorrijder botste tegen de linkerzijde van de auto, waardoor in het portier en spatbord deuken ontstonden. Geveilde cn verkochte onroerende goederen. Verkocht 12 Juni. Notaris P. Schaberg. De bouwmanswoning te Kethel, am den len Veen weg no. 3, me' diverse percee- len weiland te Kothei en VI aard in «er-Am- fa acht, in totaal groot 26.05.54 II.A. Perceel I Bouwmanswoning met 4.26.00 H.A, In veiling f7600. Verkocht voor f 7620. Perceel II weiland 3.62.16 II.A. In veiling f 5794,56. Verkocht voor f 5791,56. Perceel III weiland 3.31.80 H.A. In veiling f4064,55. Verkocht voor f4064,55. Perceel IV weiland 1.06.60 II.A. In veiling f1199,25. Verkocht voor [1199,25. Perceel V weiland 3.76.13 H.A. In veiling f 4889,69. Perceel VI weiland 2.06.60 H.A. In veiling 13099. Perceel Vli weiland! 1.16.05 H.A. In veiling £1769,76. Perceel VIII weiland 3.47.00 H.A. In veiling £4597,75. Gecoml). verkocht voor f 15486,20. Perceel IX weiland' 3.32.60 II.A. In veiling £4406,95. Verkocht voor f 5056,95. AGENDA. SCHIEDAM. Passage Theater, 8.15 uur. 1. Mannen zon der naam. 2. Begeerte City, Theater, 815 uur. 1. De groote fa tellnand. 2. Do zingende ow' Grootsch mililair vertoon. Vandaag heeft Rotterdam dan toch zijn leger- en vlootdag, welke door tie vereeni ging ons Leger en ouzo Vloot, in samen werking met de Koninklijke Landmacht en de Koninklijke Marine, is georganiseerd, gehad en hot is oen militair schouwspel van groatsche allure geworden; een schouwspel, dat Rotterdam in het verleden niet vaak, doch zeker niet meer na den laatst en leger- en vlootdag in 1927, aan schouwd heeft. Dat er reeds vioog in don morgen heel wat mensehen op de been waren kuit zicli donken, want helaas zijn er in Rotterdam nog maar al te -Tel personen, die niets om handen hebben, personen voor wie een gebeurtenis als deze een welkome afwis seling vormt van de grauwe eentonigheid van alledag. Doch er waren er ook velen, heel velen zelfs, die hel er dezen dag eens van genomen hebben, die dezen dag heb ben benut om eens wat meer op te steken van hetgeen leger en vloot te bieden heb benen die hot er voor over hadden eens een uurtje uit hun werk te breken. Langs den weg, die de troepen namen was hot druk, op Woudesterjn waar mili taire demonstraties werden gehouden, was het vol en ook de belangstelling voor de beide mijnenteggers Hydra en Bouwo Au» kes, die aan do Parkkade lagen, is den geheelen dag groot geweest De samenkomst op liet Nenijlo-tcrrcin. Dp het voormalige Nenijlo-terrein heerschte reeds zeer vroeg in den mor gen een buitengewone bedrijvigheid. Daar toch was de verzamelplaats ran de troe pen, daar arriveerden de grenadiers en jagers, die met automobielen van don ui Haarlem ondergebrachten motordiensl uit 's-Gravenliage naar Rotterdam vervoerd wa ren. Daar kwarnen samen de wielrijders uit 's-Hertogenbosch, met hun muziekcorps, de batterij rijdende artillerie, dio reeds gisteren door het -orps vrijwillige vaar tuigend ienst naar Rotterdam was geroerd, mei de manschappen, die in hun schilder achtige blauwe uniformen waren gekleed; daar verzamelde zich natuurlijk ook het Rotterdamsehe keurkorpsde mariniers. In afwachting van de dingen, die komen zullen, rusten de Hollandsclie piotten nog een beetje uit van de doorgestane ver moeienissen want voor velen zijn de voorgaande dagen zwaar geweest cn verzamelen, genietend van hun tusschoo- tijdsche sigaretje, krachten voor den ko menden marsch door de stad. Alle deelnemende corpsen zijn nu zoo langzamerhand gearriveerd' en het wordt tijd de colonne op te stellen voor het vertrek. Korte, snelle, commando's weer klinken, vlug en juist reageeren tie sol daten er op, rapporten worden ingeno men cn het duurt niet lang, of de troop staat -marschvaardig aangetreden. De tocht door de stad. Nog enkele oogenblikhen en onder het enthousiasme van de ran alle kanten toe gestroomde belangstellenden, die reeds op den vroegen morgen hier om en bij het Nenijto-terrein zich hebben opgesteld, zet ten do corpsen zich in beweging. De kij kers worden door de uitstekende politie maatregelen op veiligen afstand gehouden, doch zij zijn niettemin opperbest in de gelegenheid d'e wegmarcheerende troepen gade te slaan. Via den Walenburgerweg, Stationssingel, Proveniersstraat en Scliie- kade ook hier staan velen den stoet op te wachten arriveerden de troepen op den Cooisingel, waar het défilé voor den commandant van het veldleger, gene raal Roell, plaats heeft. De houding en de uniformen der troe pen, alsmede het nieuwe materieel, ma ken op de toeschouwers bizonderen in druk. Op het boules van hot stadhuis hebben zich vele autoriteiten opgesteld!, a.a., jhr. Roëll, commandant van hot veldleger, gene raal J. C. J. Snïjd'eiz. mr. P. Droogleover Fortuyn, burgemeester van Rotterdam, oud- minister J. J. C. van Dijk, voorzitter van „Ons Leger", N. van Zalingo, voorzitter van „Onze Vloot", generaal-majoor H. A. Fabius, inspecteur der cavalerie, kolonel A. R. v. <1. Bent, commandant van het crops grenadiers en' jagers, kolonel Van Santen, sous-chef van den staf van den commandant van het ve'dloger, majoor E. T. G. T. Motke, ga, .nzoeuscomman daat, kolonel C. J. O. Dorren, comman dant der mariniers, kapt. F. Lugt, com mandant van de afdeeling Rotterdam der mariniers, majoor Diepenrijk, attaché van de Belgische, legatie, kolonel Fonsegrivo, 3 De wet van de prairie. Zondag 3 on 5 uur. Matinee. 12 Juni. Gebouw Eendracht, half negen. 'Oprichtingsvergadering Hermes- D.V.S.-supportersvereeniging. 12 Juni. Ireno, 8.15 uur. Jong Hervorm den. Lezing ds. K. de Bel. ROTTERDAM. 12 Juni. Tivoli Schouwburg, 8.15 u. Ge/J Braakensiek. Suikerfreule. 12 Juni. Grooto Kerk, 8.30 uur. Tweede Baclvconcerl. Zang:: mevr. JoVin cent; orgel: J. II. Besselaar Jr. Heden en volgende dagen: Nenijto-hal. 10 uur v.m.12 uur n.m. Roca- '•-n'oonslelling hole!-,* re-s- Vwdrijf militaire attaché van Frankrijk, alsmede vele vooraanstaande in Rotterdam welbe kende militaire en civiele persoonlijkheden. De (hukte op den Cooisingel was over- woJdigcml. Het was goed, dat van te voren al maatregelen getroffen waren oiti zoo wel hel hum- als het gewone vorkoor in verband met den marsch door do stad ,>r enkele uren geheel om Lo leggen en dat men door het plaatsen van houten hekken een barrière had! gevormd, waar over de politie overzicht kon houden, want anders zou liet défilé, dal door dui zenden Rotterdammers en ook door velen, dio 's morgens reeds van buiten de stad per trein, mot auto of autobus of inet d'e fiets gearriveerd' waren is gade geslagen, zeker niet zoo oen vlot verloop gehad! heb tien. Voorbjj het postkantoor bogen de niet- gemotoriseerde troepen uit, daarmede aan de molorconhedcn gelegenheid gevend om in sneller tempo Woudostein te bereiken. Vliegtuigen. Even later voerde een eskader van drie maal vijf vliegtuigen van do militaire luchl- vaarlafdeeiing te Soesterberg vluchten uit boven het stadhuis. Het geronk van do moteren in do lucht vermongde zich met het geratel van do zware wielen ran do gemotoriseerde gevechtseenheden op do keien en Rotterdam vergaapte zich aan een schouwspel, dat de weermacht in Rotterdam nog zelden opgevoerd heeft... en de regie is voortreffelijk geweest, want niet minder goed als de langdurige voor bereidingen, is de uitvoering geweest: ieder van de uitvoerenden heeft daarbij getracht zijn beste beentjo voor te zetten en dat dit gelukt is behoeven we niet meer te onderschrijven. Naar XVoudcslcin. Langs Karresteeg, Noord-Blaak, Beurs plein, Middensteiger, Boerensteigex, Oost plein, Oostzecdijk en Honingerdijk zijn de troepen naar Woudestein gemarcheerd, waar het uit de burgerij gevormde comi den militairen een koffiemaaltijd hoeft«un geboden. Overigens: de keukenwagens «:t ren ook meegekomen, zoodat onze jon gens van dozen dag hcusoh ueen nadert hebben ondervonden. Was 's morgens de belangstelling toor den marsch door de stad overal groot, oolc op Woudestein, waar do demonstraties van de landmacht om ongeveer twee uur des middags een aanvang namen, had zich een behoorlijk aantal kijkers opgesteld. De vloot. Do medewerking van de Koninklijke marine moest, doordat het initiatief tot het nemen van een leger- en vlootdag eigenlijk nog maar van rccenten datum was, in verband met de diverse oefentoch ten 'buitenslands van verschillende onder deden, zich beperken tot de twee mijnen- leggers, die gisteren aan do Parkkade ge meerd hebben. De Douwo Aukes is juist terug van een tocht naar Rouaan en da Hydra werd uit Vlissingen naar Rotter dam gedirigeerd. Wanneer er oorlogsschepen in de havens binnenkomen, logt het Rotterdamsdie pu bliek over het algemeen altijd een behoor lijke belangstelling daarvoor aan den dag, doch wanneer het uiteraard geen vreemde militairen, doch onze eigen jantjes betreif. dan laat het zich denken, dat men van geboden gelegenheid, om onder leiding onze eigen marine-menschen eens een e logsbodem te bezichtigen, met graagte briiik heeft gemaakt En dat hot god uren de faezichtigingsuren zoo druk is geweest, zal wel aan twee omstandigheden gelegen hebben: hel bezoek: was gratis en het was do eenige gelegenheid, want morgen vertrekken do schepen reeds weer op een oefentocht, zoodat bezichtiging op morgen niet meer mogelijk was. Vanavond'zullen de schepen demonstra ties met hun zoeklichten geven zoodra de duisternis gevallen is. Dan zijn de militai ren bijeen in hot gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, waar hen een gezelligen avond wordt aangeboden en do otlieieren, worden om kwart voor tien kcdena'. oud in do burgerzaal door hot gemeentebestuur ontvangen, waarna om kwart over tien do grenadiers en jagers een, taptoe zullen blazen. Dit tot besluit van een dag, dio over do geheele linie, volkomen geslaagd mag heeten. Bioscopen. Gapitol, 2.15 u. 8.15 u. De verleider; Het ■meisje uit de lOnderwerelil. Oity, 2.15 u. 7 u. 9.'30i <a. Moeder Perrin. C'orso. Van 11 u. af Aoorl. Ha.rtedicf. Grand, 2 u. 7 vt. 9.15 n. .Overwinnaar. Lunnère, 2.15 u. 7 u. 9.15 ir. Bet's live tonight. ni\ mpia, 7 u. 915 u. Het raadsel der schaduwen. L'iinses, 2.15 u. 8.15 u. Mazurka. Roxy, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Uit do wereld van het onbewuste. Studio '32. 2 u. 7 u. 9.15 u. Olie voor China's lampen. Thalia, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. De onzicht bare macht. 7

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2