EHSH h LAATSTE NIEUWS De ontbinding der Tweede Kamer Kerk en School De houding van den franc. De,toestand in Abessinie. Gemengd Nieuws Burgerlijke Stand „Een waarschuwend woord". Beurs van Amsterdam. 0 Veerpond 'gekapseisd. Sport Voetöai. Schiedamsche Voetbal Competitie INGEZONDEN Waterpolo. BUITENLAND Ernstig motorongeluk. Mande! en Bedrijf 119 20 254 21 258 23274- 179 - 64 40 87 46V, BEU RST1IERM OMETER. Een verklaring van den heer Schouten. Naar aanleiding van de berichten in de peis over de vergadering van liet centraal comité van de Anti Revolutionaire Partij in welke vergadering de voorzitter, do lieer 3. Scholden, verklaringen zou hebban, afge legd over een op handen zijnde ontbinding dor Tweede Kamer, hooft do hoer Schouten een vei klaring gepubliceerd, waarin hij o.a. medcdcehl „Door mij is ia dio vergaai mi ng niets gezegd over do voornemens van do regeering met betrekking tot een Kamerontbinding en hot tijdstip van do eerstvolgende verkiezingen, om de zeer eenvoudige roden, dat do sregeering omtrent hare voornemens in hot algemeen en.die Os dezer zako in het Kzonder aangenomen voor een oogemblik, dat ziij daarom trent voornemens hoeft mij van zelfsprekend goon inlichtingen vlier- schal I Door mij is in die vergadming ■wel gezegda. dat in bewogen tijden als do tegenwoordige, de organisatie van do partij steeds paraat moot zijn, b dat het in verband daarmede zeker zaak is, reeds zoor vroeg in bet a.s. najaar de gohoelo organi satie in gereedheid te hebben, c. dat het, ook al hooit alles op politiek gebied in ons land oon normaal verloop, wellicht mogelijk is, in ver band met do voornemens der regee ring tot particole grondwetsherzie ning, dal de verkiezingen in liet volgend jaar wat vroeger zullen plaats hebben'*. (Aan het slot dezer verklaring zegt de hoer Schouten, dat, indien men bij hem ge ïnformeerd had, vermeden zou zijn, dat in do pers een bericht ziqu zijn verschonen over een vergadering, welke een vertrouwe lijk karakter droeg en dat voorts ziou zijn voorkomen, dat een stuk gepublioeord werd, dat voor wat de feilen betreft voor een belangrijk deel en voor wat do strekking aangaat geheel in strijd is mot werkelijk heid en waarheid. sciio universiteit zond1 dr. Vinkesleijn een schrijven met gelukwenschen. ,Ook de com missie, belast met het afnemen van het staatsexamen, waarvan dx. Vinkesleijn ge durende lal van jaren voorzitter is ge- woest, zond! oen sehriftelijfcen geiukwenseh en bracht tevens een bloemenhulde. Do tegenwoordige voorzitter dezer commissie d'r. Itonkoma, bezocht den oud-inspecteur der gymnasia, vergezeld van den vroege re» secretaris der commissie, den heer Van Beek. Voorts varen er bloemen van liet ge nootschap van rectoren en conrectoren in Nederland en van vele oud-leerlingen. Clir. Nationaal Zcndingslecst. Op het Chr. Nationaal Zondingsfoest, dat Woensdag 1 Juli op Raaphorst, onder Wassenaar, gehouden wordt, zullen als sprekers optreden: ds. Joh. Rauws, wel komstwoord; prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, minister van onderwijs, ope ningsrede; ds. A. G Barkey Wolf, predi kant te 's-GravonhageDe Zondingsge- dachto in hot Oude Testament; cis. II. M. Biellce, predikant te Haarlem: Ken. moedig man in het Boschlancl (Suriname); zendo ling K. A. Bot, van Tobelo (Halmahera) 70 jaren Halmahera^jending; zendeling F. Eigenbrod, van Bahgo (Bataklanden, Su matra): De zegen des Heoren in de Balak- zending; do hoer Joh. do lieer, van Rij- senburg: Gebonden, gevonden, gezonden; ds. 3. Hofkor, predikant te BandoengPre- dikantswerk in Indië; ds. W. J. Kooiman, predikant te Amsterdam: Dit is een dag van goede boodschap; ds. J. A Kwint, predikant to Rotterdam: Jeugd en Z'ending; zendeling P. Middelkoop, hulpprediker op Timor: Een en ander over het zendings werk op Timor; zendeling W. F. Schro der, van Poolau (ten W. van Sumatra): De Luthersche zending onder de Niassers; ds. L. E. Smeük, predikant te Rotterdam: Handelingen der Apostelen en handelingen der Christenheid; dr. W. J. de Wilde, predikant te 's-Gravenhago: Uw Konink rijk komel; Jeugddienst: dr. M. M. den Hertog, predikant te 's-Gravenhage; de heer L. ET. Put, bestemd voor West-Java; de heer .T. F. Storm, bestemd voor Oost- Java; do heer W. B. de Weerd, bestemd voor Bolaiing Mongondow; dr. J. F. Bee- rens, predikant te Utrecht: Slotrede. Gouden doctorsfcest dr. 0.' J. Viukesfeijn. Gisteren voor vijftig jaar promoveerde dir. C. J. Vinkcstoijn, oud-inspecteur der gymnasia en oud-rector van hot gymna sium alhier, cum laud© tot doctor in de lettoren en wijsbegeerte aan die rijksuni versiteit to Leiden. In verband mot zijn gezondheidstoestand viordo dr.* Vin ices teija dit jubileum slechts in inliemcn kring, omringd door zijn naaste familie en enkel© vrienden. Gedurende den gebeden dag werden te zijnen huize te Wassenaar schriftelijke be wijzen van belangstelling mot dit gouden feest bezorgd. Zeer vele bloemstukken sier- Iloc-gsto barometerstand! 700,4 to Parijs Laagste barometerstand 752,1 te Malinhead VerwachtingHot den avond van 17 Juni: Zwakke tot matige Zuidwestelijke tot Zuidelijke wind', gedeeltelijk bewolkt, wei nig of geen regen, iets warmer overdag. Ie klas b- Iluryfa 1 4 4 0 0 8 23-4 F.S.V. 1 4 3 0 1 6 14-11 Trekvogels 3 2 1 4 15-7 Zwaluwen 1 2 1 0 1 2 4-5 K.V.C. 3 0 1 2 1 4—17 Blauwzwart 1 4 0 1 3 1 2-15 Concordia 1 2 0 0 2 0 0-9 Iffeserve le klas. N.F.C. 2 4 4 0 0 8 19-4 H.V.O. 2 4 4 0 0 8 19-5 D.V.'Q. 2 5 3 0 2 6 8-10 H.B.S. 2 3 1 0 2 2 6-6 Concordia 2 2 0 0 2 0 1-7 D.R.Z. 2 2 0 0, 2 0 3-10 Hercules 2 4 0 0 4 0 6-20 Reserve 2e- klas: Zwaluwen 2 3 2 1 0 5 8-4 D.R.Z. 3 3 2 0 1 4 8-6 H.B.S. 3 4 2 0 2 4 19-14 H.V.O. 3 4 1 •2 1 4 8-9 Blauwzwart 2 4 2 0 2 4 13—13 D.V.O. 3 4 .0 1 3 1 6—16 Op dc Donau. Tientallen slacht- offers. Dit Boedapest woidt gemeld: Bij Ujpest is op dte Donau, tusschen hot eiland Szunyoe en den linkeroever, een voorpont, waarop zich 60 personen bevonden, waarschijnlijk tengevolge Yan overbelasting gekapseisd en gezonken. Het ongeluk geschiedde gisteren tegen midder nacht. Omstreeks 1 uur waren 6 dooden geborgen, 120 opvarenden waren gered, terwijl hot lot der overige 34 nog niet bekend) was. De opvarenden waren employe's van de tram, die van een feestmaaltijd op het eiland teiugkeerden. De veerman gearresteerd, liet is nog niet mogelijk, het aantal slachtoffers van het scheepsongeluk op den Donau nauwkeurig vast te stellen. Tot dusverre zijn negen lijken gevonden, maar men gelooft, dat het aantal dooden min stens tien grooter is. De schattingen om trent het aantal opvarenden loopen overi gens uiteen. Volgens sommigen zouden twintig van de veertig passagiers gered zijn, volgens anderen bevonden zich 65 of 70 menschon op de pont. De veerman, die gearresteerd is, ver klaarde) dat velen der opvarenden beschon ken waren en zich allen aan één kant hadden opgesteld, waardoor de boot ge vaarlijk helde. Anderzijds wordt gezegd, dat de pont slcchls was ingericht op het vervoer van 25 personen. liet vaartuig is vannacht gelicht. Buiteniandsche spiritus: f 7.1b—18.50. Zonder fust en zonder belasting. SPOELING: f0.80. Scheepvaart, SCHIEDAM, 15 Juni. Aangekomen: Zwccdschs.s. „Wasaborg". Noorsch m.s. „Minister Wed'cl". Nodi. s.s. „Tapanoeli", allen van Rotter dam, om te dokken, hij do werf Wilton. Vertrokken: Griekscli s.s. „AikalcriniT." n. Hamburg. Noorsch s.s. „Profit" n. Tynemoulh. SCHIEDAM, IC Juni. Eng. s.s. „Peiler Bogen" v. do Zuide lijke IJszee met traan, om te lossen aan het emplacement d©T N.V. Schiovöem. Vertrokken: Duilscli s.s. „Pollux." naar Archangel. Hoog water. 16 Juni 1.41 uur, 14.11 uur. 17 Juni 2.46 uur, 15.14 uur. Zon en Maan. Zonsopg. 16 Juni 4.40 u., ondg. 21.21 u. Zonsopg. 17 Juni 4.39 u., ond'g. 21.22 u 19 Juni N.M. 26 Juni E.K1. De stand. Do stand van de Schiedamsche Voetbal Competitie op Ziaterdag 13 Juni was- lo klas as Jf doelp. gesp. gew. gei. vrl. pt. v.t. N.F.C. 1 4 4 0 0 8 17—5 II.V.0. 1 4 2 1 1 5 14—14 D.V.O. 1 4 2 0 2 4 9—7 H.B.S. 1 4 1 1 2 3 S—9 Hercules 1 4 1 0 3 2 S—13 D.R.Z. 1 4 1 0 3 2 4—12 S.Z.C. wint van Mcrwede. Gisteravond' heeft in het Sportfondsen- bad het eerste heeron-zevental van S.Z.C. voor de derde klasse competitie van den K.N.Z.B. een wedstrijd' tegen Merwede 1, ui! Dordrecht, gespeeld1., S.Z.C. won dezen wedstrijd met 4—0, De ruststand was 3'0. De doelpunten wérden gemaakt door de hoeren G. v. Luik, M. v. Luik, M. v. d. Meer en B. Ogroske. Voorts heeft het Rollerdainsche Dauics- zeventnl, dat op 5 Juli zal spelen tegen het Amsterdamsdie Dameszevental en waarin opgenomen zijn de damesleden van S.Z C., L. Rölgering (doelj en M. Bok- horst—ViUerius (midvdór), een oefenwed strijd-gespeeld' tegen het .heeren-jcugdzevn- tal van S.Z.C, De dames bleven de baas roet 32. De doelpunten werden gescoord door do dames Nel Roelants (R.D.Z en Bokhorst ViUerius (1) en den heer Feijtan (2). aan de Italiaansclic autoriteiten overbren gen, teneinde do eisohon der hygiëne te doen aanpassen aan do inlandsch© gebrui ken en tradities. De onlangs in elke wijk opgerichte rechtbanken ontwikkelen reeds een groote activiteit. Gisteren is de radio verbinding Addis AbebaBorne in werking gesteld. Uitbreiding der stakingen in België. Brussel, 16 Imri. In het Luiksche heeft de staking, die in de mijnen algemeen is zich uitgebreid! in do metaalindustrie en tot de openbare diensten. In Henegouwen staken de mijnwerkers en de arbeiders van sommige metaalfabriekcn en steen groeven. Vanavond zuilen de arbeiders in do haven van Gent liet werk neerleggen. Ook in Vlaanderen zijn enkele met aal fa- brieken door do stakingsbeweging getrof fen. In de omgeving van Luik en in Oost- Vlaandteron is cenige onrust te benrorken In hot algjemocn hoerscht er echter rust in het land. De toestand te Luik is tegen don mid- d)ag ernstiger geworden. In verband met do dreigementen der stakers is de tram- dienst geheel stopgezet. Sterke afdoelingen politie en gendarmerie bezetten het cen trum van do stad en verspreiden op loop en. Jïaile Selassie naar Schotland. Londen, 16 Juni. De negus vertrekt a.s. Donderdag met zijn gevolg naar Glasgow jen zal tijdens liet weekeinde de gast zijn Ivan lord Invorclyde op diens kasteel te lüfAbegonnen. De markt i Skelmorlio (Schotland), meldt do „üuiLy Telegraph", Do „Lord Provost" van Glas- Overweegt Frankrijk een on officieel goud.emha.rgo? Londen, 16 Juni. Volgons mododeolingan vam uil Parijs komende luchtreizigers wordt aan alle passagiers te Le Bourgot een ver klaring voorgelegd, waarin zij moeten op geven of 2'ij goud of zilver bij zich hebben en indien dit zoo is, tevens hot juiste bedrag. Op hot oogehblik is het uitvoeren van deze metalen nog niet strafbaar, doch in dien do opgave dor reizigers, bij controle dor bagage niet overeenstemt met de opge geven waarde, worden zij beboet. Naar verluidt zou. dc Fransche regce- srmg een onolficieel embargo op goud en zilver overwegen. De eerste stap in deze richting zou dan zijn het voorkomen van de individueele goudexport. Indien doze mededeelingcin juist zijn, zou het resultaat hiervan kunnen zijn, dat in plaats van de individueele goudexport, de mensdhen Fransche bankbiljetten zullen gaan overbrengen, dio in Engeland tegen pondon omwisselen en deze zul'en gaan opsparen. Het leven krijgt zijn normalen gang, 'Addis Abeba, 16 Juni. Het leven te Addis Abeba, begint reeds ziijn normalen gang to krijgen. Do Italiaamsoiio bank is Twee studenten gewond.- Hedenmorgen heeft dp den rijksstraat weg bij Harlingen, een ernstig motor-onge luk plaats gehad. Twee studenten, uiL Groningen, afkom stig uit 's-Gravenhage, roden op genoem den weg per motorrijwiel in de richting Harlingen. Zij reden mot groote snelheid en kwamen in botsing met een voor hen rijdende vrachtauto. Door den schok wer den beiden van,het motorrijwiel geslingerd. Nadat spoedig geneeskundige hulp aan wezig was, werden de jonge mannen naar het algemeen ziekenhuis te Harlingen ver voerd!, waar men bij den een oen kaak- fractuur - en bij dén ander een ernstige hersenschudding constateerde. Later wer den zij voor operatief -ingrijpen naar het ziekenhuis te Leeuwarden ven'oord. vol bezoekers an koopwaar. Do Italiaamscho uitgevers 'openen' boek bandels. De Ilaliaansoho couranten zijn overal le koop. Verscheidene vertegen woordigers van fascistische organisat'os cn van vooraanstaande Ilaliaamsdhe handels huizen zijn hier aangekomen om de grond slagen voor. het zakenverkeer te leggen. Do openbare gezondheidsdiensten zijn met hun werkzaamheden begonnen. De hoof den dor inlandscho wijken zijn bïjeengeroe- pem om ae regelen der hygiëne te loeren «n op hun beurt aan do'inlanders over te bron gen. De bewoners kunnen door be middeling van hun hoofden opmerkingen «n klachten over sanitaire verordeningen gow heeft TIaite Selassie uitgenoodigd a.s. Vrijdag d„n lunch te gebruiken ten stad- hui'4p. Lord Invorclyde is zoo juist per „Quecn Mary" uit Amerika teruggekeerd. De bonus der Amerikaanschc oudslrijders. New York, 16 Juni. Gisteren is aan 357.000 oudslrijders een totaal bedrag van 2.300 millioen dollar uitgekeerd, hetgeen neerkomt op een gemiddelde van 558 dol lar per hoofd). Duizenden ontvangers maak ten terstond1 plannen- vooir de' besteding van het geld' en de winkeliers bereidden zich voor op de drukste weck sinds Pasclien. Doodclijk ongeluk. Gistermiddag omstreeks kwart over twee is op den Parallelweg te 's-Iïertogenbosch een ernstig verkeersongeval gebeurd'. Bij het passeeren van oen auto raakte de fietser, de 68-jarige W, d'e Boer, met zijn pedaal den rand van het trottoir, zoodat hij zijn evenwicht verloor en kwam te val len. Hij liep een ernstige schcdelbasisfrac- tuur op en werd' stervend in het zieken huis opgenomen. Ernstig verkeersongeluk. Een vrachtauto, waarop zich 30 perso nen bovendien, die terugkeerden van oen syndicalistische belonging te Valencia, is bij Teruel (Spanje) over d'en kop geslagen. Twaalf personen zijn gewond! geraakt van wie vijf ernstig. De moedor vau dc Canadecsche vijfling ver wacht haar twaalfde baby. Uit Callander in Ontario woreft gemeld: Mevrouw Oliva Dionno, d'e moedoT van do beroemde vijfling, verwacht wederom een baby, haar twaalfde, waarvan de ge boorte over 14 dagen verwacht wordt. In do Schiedamsche Courant van Zater dag 1.1, worden we verrijkt met een „pae- dagogische" bespiegeling van een onbe kenden „opvoeder", die eerlijkheidshalve mededeelt, geen jurist te zijn, maar even eerlijkheidshalve dat nogal aanmatigende „een opvoeder" achterwege had' kunnen laten. We zijn nog altijd niot uit onder een zekere buitenland'sche infectie, welke ook ons geleerd' hoeft te spreken over „do eeuw van het land" en over „zijn majes teit het kind", enfin: ieder, kent die sen limenteele, weeë opvoedingssfeer, waarin een groot deel van het tegenwoordige ge slacht is opgevoed en nog aan het op groeien is Zoo langzamerhand' begint hot nu door te dringen, dat we met dat systeem, en speciaal met betrekking tot liet Neder- landscho kind', niot over verbijsterende suc cessen kunnen spreken. Opvoeders uit de praktijk weten maar al te goed', lot hoe ver liet gekomen is met de zoetelijke ver troetelingen, die van- onze jeugd' n.ets an dei's kunnen maken dan ondeugdelijke vol wassenen, maar vóór het zoover is, tot vaak brutale recalcitrante vlegels, die_ maar al te goed weten, dat ön onderwijzer, èn politieman, geen enkele wettelijke maat regel kunnen nemen, om daadwerkelijk in te grijpen. Die macliteloosbici is zoo be kend bij de jeugd, dat de baldadigheden do grens ver overschrijden. liet lijkt me niet noodig feiten te noemen, 'maar laat het voldoende zijn, dat in do eerste vier maanden van dit jaar do bij de politie aangegeven schade do £400 overschrijdt. De plaatselijke autoriteiten wendden zich per circulaire tot liet onderwijzend perso neel van alle scholen, teneinde hun mede werking in te roepen. Gelukkig begint ook blijkbaar de justitie in te zien, dat ox werkelijk van een iuclitprobleein sprak© is. Nu niet langer laten sollen met de in ons aller belang handelende ordebewaar ders, maar energiek doortasten, Zoo'n ver oordeeling als waar d'e WelEd. lieer „Op voeder" over schrijft, werkt prachtig pre ventief. Een sell i tl eren de poging tot ge- zagsherslel. Een uiteindelijk lialt aan nog verdere verslapping en verslijmeringl Goddank, eindelijk een drastische maat regel, waarvoor oprechte huld'e aan onzen commissaris en den kantonrechter. „Laat men trachten, de psyche van de jeugd cenigszins te benaderen", schrijft die Weled Hoer „Opvoeder"! Juist! Daar om zulk afbrekend1 onpaedagogiscli geschrijf, dat tegen uiterst dringende maatregelen ingaat en dat ook door do jeugd' want dat hoort toch immers ook in de eeuw van het kind' gelezen wordt, uit de krant i Er wordt voor de jeugd ontzaglijk veel gedaan. Ontelbare jeugdvercenigingen school- en werktuiuen, sportvcreenighigen, voetbalclubs, padvinderij, vacantiespelen, enz., enz., leggen zooveel beslag op den tijd van de jeugd, dat de overige uren best rustig en ordelijk zijn door to komen. Voolbalgclcgenheden zijn er voldoende, maar niet altijd naast de deur; nïel op de pleinen, niet in do straten cu niet oj> gazons in park of bosck! Terecht is dat verboden! Nog eens: de jeugd komt niets te kort 1 „Opvoeder" moot maar eens een ver gelijking maken lusschcn zijn jeugd en die van nu. Dan leert hij zich wat moor maligen in zijn ooi-deel, en vervolgens tiaclite hij in het belang van do aan hem toevertrouwde kinderen indien hij inder daad' opvoeder is in een geest van orde en gezagsonderdanigbeid voor te gaan. C. P. J. SE RODIN 3. manilDAM. Geboren: 13 Juni: Ilendrika Piolernella, d. van. H. P. Brouns en N. Nijs, Gordonstroat 14. Pieternella Janna, d. van D. C. Wes- sels en J. A. Kruijt, Prof. Kam. Onneslaan 179. Marina, d. van M. van der Kuil en P. van der Dusse, Fabriplein 17. 14 Juni: Cornelia, d. van M. Vogel en B. II. van Driel, Frans Ilalsplein 28. 15 Juni: Cornelia, d. van II. van Ra vens on C. Horlaar, Villastraat 82. Her manns Comelis, z. van G. G. Dirkzwager en A. S. van Ommering, Prof. Kam. On- neslaan 179. Overlod en: 13 Juni: E. Kraa, 67 jaar, echtgenooto van A. den Uijl, Nassaulaan 75. 14 Juni: B. T. W. Valkestijn, 58 jaar, Dr. Nolelslraat 1. KOERSEN OP 16 JUNI 1936. (Medegedeeld d. de Amsterdamscho Bank). Ind. Ondernemingen Binnenland. A. K. U Nederl. Ford Ned. Gist- en Spiritui Ned. Kabel fabriek. Philips Gl. G. B Buitenland. Anaconda Bethlehem Steel General Motors S. Leather Kennecott Copper U. S. Steel Corp... ELECTR. OND, Anicm Ned. Ind. Gas Mij.. Buitenland. Cities Service V.K HEDEN 2113/» 213/4— 2 S73/4 377a 59 Vb 597a— 200 200 409 412 343 345 1783/4 181 f 1137, 1143/B— 207/a 207s— 3 31"/» 317e— 39"/» 39% 474 47e 23/10 237,,— 883/8 S874— 3/ 18 7Ac 2"/u 179 AF MIJNEN. Algemcene Exploratie Redjang Lebong. Singkep Tin Mij PETROLEUM. Kon. Olie Buitenland. Shell Union Tidewater Ass. Oil.. RUBBER. Amsterdam Rubber. SUIKER. Vorstenlanden Ilandelsver. A'dam. 1607a 159 201 201 80 85 27313/in 2757,— 67a 107» 107e— 7a 93/, 97a— ll/16 Wolkbreuken en wervelwinden in Florida. Nasar nit Jacksonville in Florida gemeld wordt, hebben wolkbreuken en wervel- windlou iu het zuiden van den staat groote overs troomingen veroorzaakt. Verscheiden© plaatsen staan onder water. Te Bcmita Springs staat het water meer dlan 3 meter hoog. Het -overstroomde gebied' is van do buitenwereld' geïsoleerd. Gedurende den storm is een vliegtuig van d'e kustwacht iu de Golf van ïampa in zee gestort, waarbij de drie inzittenden om het leven kwamen TABAK. Deli Mij2283/4 Doli Batavia 178Vs Oostkust Senembah 220 SCHEEPVAART. Ned. Scheepv. Unio Beurs van Schiedam. DINSDAG, 16 Juni. Officieels nuteeriny van de Commissie uit de Earner van Koophandel. Moutwijn f 10 per H.L, ad 4b pCt. Zonder fust en zonder belasting. N iet-offideel. Binnenlandsebe spiritus: 117.— k 100 pCt. llO'/j— 22 SPOORWEGEN, Canadian Pae.115/u Missouri K. Tö3/,0 N.-York Cenlr. Railr. 21l7la Southern Pae207» Southern Railway Cy. O11/'» 2217»30 477c 57a- 207e— 05/, Va Wisselkoersen. Amsterdam, 16 Juni. Lomten 7.45-Vs, Berlijn 59.56, Parijs 9.741/1, Brussel 25.OIV2, Bern 47.81.'Vb, Kopenhagen 33.27Vc, Stockholm 38.45, Os lo 37.47Va-, New-York 1.48, Madrid 20.20, Praag 6.12, Prolongatie 4Vb' pCt. Tabak Industrie Handel Beleggin- gen Rubber Stemming Suiker Wettig gedeponeerd. P.Z.M.C.)

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 3