BRIEVEN UIT BERLIJN. OVERSTE SAXON Radiöprogramma's Het verkeerslawaai. „In Berlijn wordt voorzichtig gereden en niet getoeterd". Weldadige rust. Geen maximum snelheid vastgelegd. Onveranlwoordelijke jonge (uit om ob Ui sten Gemengd Nieuws Treinstoring. (Van onzen correspondent). Berlijn, Jani. Een indruk uit hot lieve vaderland, waar ik voel te weinig kom, is me zoor sterk bijgebleven, omdat daarmede siapoioox© nachten, halve zenuwtoevallen en aanval len van nauwelijks bedwongen woede er- bonden waren. Die indruk was: het ver keer op Nederlands stralen in .ederiands steden. Ik heb verleden jaar on vorige jaren in verschillende groote Amstenlamseho ha,ols gelegeerd. Namen wil ik niet noemen. Zo lagen en liggen op. d'rukko punton. Gelijk vrijwel al onze groote hotels. Amsterdam mers kunnen iner niet moopralon. In de eerste plaats wonen ze veelal ia buitenwij ken, maar bovendien, en dat is de hoofd zaak, zijn ze door do wol geverfd. Wat ze doormaken, merken zo pas jaren later. En dan is het wellicht te laat Maar men- schen als schrijver dezes, die uit buiton- 1 andsdie wereldsteden komen, dio vijf- tot achtmaal zooveel inwoners hebben als Am sterdam en waar de autonummers de drie tot vierhonderdduizend bereikt hebben om van voarstadlreinen. omnibussen, oa- clergToiidscho sporen, viaducten, akelig veel luchtverkeer en alles wat daar vertier als eenige honderden tramlijnen, zoo bij hoort, maar niet eens in bizanderheden te treden wij arme wereldstodelingen zijn niet afgestompt of wel we hebben wel licht niet zoo ijzersterke zenuwen als ecljte Amsterdammers. Wij komen in de bote® aan, trachten nachtrust te vinden, pogoh een rustige wandeling door do city- wijken te maken. En komen tot de ont dekking, dat do gTooto steden in Neder land' een ware plaag zijn door hot ziekelijk vermaak, dat men er daar in schijnt te vinden, zijn medemenschen het leven door oorveretoovand en nimmer eindigend 1? waai tot een hel te maken. De plaag is in torn ai ion aal. Vergis ik mij niet, dan is het de stad Rome ge weest, die eenige jaren geloden begon te bemerken, dat haar bewoners en bezoekers liet maximum van brullende luidruchtig heid zoo ongeveer bereikt hadden. Er volg de tenminste een radicale maatregel Rome verbood! eenvoudig alle signalen op den openbaren weg. En het succes was verrassend! In Duitschland las men daarover in de bladen. En aangezien ook hier de vor- keershcl reeds losgebroken was, waagde men een poging tot navolging. Herinner ik het me wel, dan was het niet Berlijn, maar Stuttgart, dat als eerste Duitscho stad alle signalen behalve natuurlijk in geval van werkelijken nood! ging verbieden. De groote Duitscho bladen zon den hun speciale berichtgevers, do stads- besturen hun verkeerspecialiston naar Stultgait. Het was een kleine sensatie. Maar men kon niet anders üam vol bewon dering tcrugkeeren. Nu sinds ongeveer een jaar is ook Berlijn een veel stillere stad geworden. De nieuwe, jeugdige president van politie, graaf Helldorff, dezelfde, die ook het gele kruis op d'e voorruit dier auto's ingevoerd heeft voor verstokte .zon dlaren, die er maar op los reden (pacda- gogisch zéér juist gezien, en met hot go- volg, dat het slechts in zeer enkele ge vallen behoefde te worden aangebracht), keerde zich tegen het onzinnig geloei, ge blèr en gejank der claxon's, verbood het wel niet categorisch, maar decreteerde: „In Berlijn wordt voorzichtig gereden en niet gc-toeterdi." Dat liet hij ook op bracdie linten drukken, die hij op alle groote tco- Historische Avonturenroman, door G. P. BAKKER. 46) Maar juist op dat oogenblik werd zijn hoop den bodem ingeslagen. Hij hoorde de hoeven van een groot aantal paarden. „Madre Bios," klonk oen stem met een onmiskenbaar Spaanschen klank. „Ook een grap om een brandend kamp binnen fc rijden. Wie is hier commandant van de wacht? Kom te voorschijn." De wachtmeester trad naar voren. De officier steeg van zijn paarJ. Twee Waal- sclie ruiters volgden, hem. „llier is een bewijs van veldmaarschalk Von Pappenlieim om een gevangene uit le leveren. Ik moet hom naar Hallo escor teeren." „U komt als uit den hemel gevallen, luitenant," zei de wachtmeester, bekeek nauwkeurig bij het kaarslicht liet bevel. „In orde. Daar is hij." „Bindt hem." beval de luitenant. Be beide Walen bonden Saxon de handen, Ilrj protesteerde. „"Moet gebeuren; de strengste orders man netje. -- Als ik je liet ontsnappen, zou ik morgen aan den dwarsbalk hangen. De veldmaarschalk heeft speciaal mij er mee belast. Hij kent mij." Een twintgtal- geharnasle. Waalsche rui ters stond te wachten. Het slaal flikkerde gangswegen naar de rijkshoofdstad ower do geheele breedte der straat liet aanbrengen. Eu nu is uit de ho! een luiivo hemel ge worden. Natuurlijk is Berlijn v at zijn verkeer be treft, niet goruischloos. Maar het is dra gelijk geworden, ook zelfs voor mensdien met zwakko remnven. Al te luid; zijn nog de verouderde types dor mol or fietsen, de tractors met aanhangwagens, de school kinderen en de trams in onvoldoend ge smeerde railshochten. Een plaag vooral blijven de ialloozo vliegtuigen, die geen enkele wijk van Berlijn roet rust laton en zoo dicht over de huizenblokken brom men. dat men met open venster goon con versatie voeren, zijn telefoongesprek on derbreken moet. De uitvinder van geruisch- loozo motoren zou recht hebben op een Nobelprijs. Intusschen: ik v „Je in hoofdzaak ver tellen van onze ervaringen in Duilschiaaid' met afschaffen van de aiito-geluidsignalen. Ik weel, dat men in Nederland dit vraag stuk hij de verkeerspolitie reeds lang be studeerd heeft. Zelf heb ik er een cor respondentie reet de Amsterdamscho po litie over gevoerd', die mij niet lang ge leden verzekerde, dat men het voornemen had', do signalen voorloopig gedurende zekere nachtelijke uren to gaan verbieden. Het is vermoedelijk intnsschen al wel doorgevoerd. Maar aan hot nut van een totaal verbod' wilde de Amsterdamscho po litie niet pelooven. En (hit is doodjammer, en eigenlijk volkomen onbegrijpelijk. Ik rijd nu al rijf jaren en langer dage lijks in allo richtingen door Berlijn en beeld mij in, dal ik over een zekere erva ring ga beschikken. Ik heb deze enorme stad meegemaakt in de periode van ver keerslawaai zonder weerga, en nu ook onder de nieuw© voorschriften. Ook vroe ger had ik de gewoonte, zelden of ncolt signalen le geven. Gelijk vele anderen aan het stuur. Men begon te merken, dut het algemeen conceit niet hot minste nut had. Men wist toch niet meer, welk getoeter voor zichzelf bedoeld was. uit welke rich- ling het kwam en wat er mee gemeend was Ja erger, men begon er zenuwachtig en onzeker van te worden. Zoowel ah bestuur der als in de kwal.leit vim oc-tgiuiger. Voorat jonge menschen achter het s uur na men de gewoonte aan, zich 1 ,j iet snel rij den door gOïveklig claxan-imsoaar, vrije baan te verschaffen". Had op drukke pun ten een aulo toevallig geen mogelijkheid voorwaarts te komen (wat die, die achter hem kwamen, natuurlijk niet beoordeelon konden), dan begon een eenvoudig be lachelijk getoeter en gekwaak, waarmee de wachiendo file blijkbaar zeggen wilde: „Rijd toch verder, idioot. Merk je niet, dat we haast hebben?" Men had ook dc slechte gewoonte, fami lie en vrienden van de straait uit met cin- deioo/.e signalen mede te dealen, dat men beneden aangekomen was en verzocht, do deur open te maken (in Berlijnsche woon huizen moet dc portier om negen uur de hoofddeur afsluiten en het Irappenlieht uitdraaien). Kortom, do ellende was ten slotte nauwelijks grooter denkbaar. Dat alles is nu voorbij. In Berlijn worden geen signalen meer gegeven Is het eens heel erg noodig, dan schrikt de heele omgeving even op, de on voorzichtige voetganger in de eerste plaats. De brandweer en de politie zijn innig ge lukkig. Men hoort ze nu en maakt tijdig plaats. Do menschen in do huizen zijn niet minder gelukkig, want zelfs de city is nu weer bewoonbaar geworden. En wat van even groot belang is: het aan tal ongevallen is eerder kleiner dan groo ter geworden. liet is altijd nog zéér, zeer hoog helaas. Efn doode per dag in Berlijn alleen, honderdtien tot hondortwmlig per... week in geheel Duitschland. Maar daaraan zijn in hoofd/aak al te jonge menschen aan het stuur schuld. Jonge rnenschon met nog onontwikkeld verantwoordelijkheidsge voel, die „sporlief" willen zijn en hun omgeving imponceren willen. Dat wordt hun gemakkelijk gemaakt doordat D.iitscb land geen voorschriften voor maximale snelheden meer bezit. Men mag hier zoo snel rijden als men wil, maar wordt be straft, als de snelheid te hoog is in ver hand met de situatie. Do wetgever neemt aan, dat do van zijn grooto veranlwoor delijkheid zich bewuste man of vrouw aan het stuur zal kunnen Leoorueelon, wanneer en waar hoogo snelheden geoor loofd zijn. Ilelaas blijkt dagehjks, dat men zich vooral bij de jeugd herhaaldelijk in dit gevoel voor verantwoordelijkheid pleegt to vergissen. Hier kunnen natuurlijk alleen zware straffen en onophoude'ijkc propa ganda in dag- en vakb'aden, scholen en vereenigingeu hulp brengen. Zonder het signalcnverbod intusschen zou de toestand in Duitschland dank zij het enorm toegenomen vorkoor in do laalsle drie jaren nog heel voel ongun- gunsliger zijn. En juist daarom zou ik, u t een 'and, dat in vele stcdon geen claxon- lawaai meer kent,'onze verkeersau tori tei len in Nederland toch nog eens nadpnk- kehjk willen wijzen op de noodzakelijkheid, althans proeven to nomen: mot één wek signaalverbod, of desnoods een maand. Ik wed er een lief ding om, dat men het dan niet meer missen will ROLAND. ia het licht der vlammen. Aan beide zij den knetterde het vutir. „Hier is je ontvangstbewijs." De wacht meester beschouwde hot stuk met groote zorgvuldigheid. „In orde, luitenant Seapiros", zei hij met eerbied en angst in do stem. Seapiros een mooie engel om uit den hemel te vallen. Seapiros, de rechterhand van den provoost-geweldige van den vo'd- maar=ehalk. Elke soldenier huiverde hij het hooren van dien naam. Saxon werd naar buiten geleid. Hij zag nu, dat een gedeelte <ier tenten reed's in de aseh lag. „Het gehccle kamp gaat er aaa. Nog een half uur en we zouden door rook en vlammen moeten rijden," klonk do zware stem van Seapiros. Er was een algemeen© verwarring ont slaan. .Soldaten vluchtten met have en goed; vrouwen gilden, kinderen schreeuw den. 1 „De hoofdweg is, Code zij dank, nog viij. Loopt beter af dan ik dacht. Ten minste voor ons. Juist op liet nipporlje," riep Scap ros. „Bindt den overste op dat paard, bindt hem goed." Hij keek de knoo- pen na. „Zoo is het in orde. Jullie vieren neemt hem tusschen je in. Bij do eerste poging tot ontvluchting schieten, maar niet doodclijk. tn de boenen. Begrepen? Als hij ontvlucht, wordt je geradbraakt." De hellebaardiers luisterdea naar de ruwe bevelen, stonden in de houd ng. Seapiros salueerde. s „Voorwaarts," klonk- het stroeve com- Tusschen Den Haag en Rijswijk. Bliksem sloeg in ilo bovenleiding. Gistermiddag om lien minuten over vijf is dc bliksem geslagen in de stroomlci- d'ing van den electrisclien trein tusschen Den Haag en Rijswijk. Dit lia/l tengevolge, dat do stroomvoor- zeining op het spoor in cta richting Rot terdam werd gestoord' en het verkeer tus schen het viaduct bij de VailLmtlaan te Den Haag en de oliefabriek te Delft over enkel spoor meest wopbii geleid. Op dit spilsuur leverde dit, gezien den k\v;u licnlienst, die dan op dit traject wordt gereden, vrij aanzienlijke vertraging op. Met twintig lot dertig mmuten vertraging kwamen do treinen te Amsterdam aai. Doordat men hier beschikte over oen resei vestel, kwam er bij het vertrek der treinen geen vertraging voor. Eerst te kwart over acht belioonlc de vertraging tot het verleden. Dc blikseminslag to Abcoude. Omtient liet noodlottig ongeval tijdens hel hevige omveer dat gisteren hoven Ab coude voedde, waarbij vier leden van het gezin Van der Broek beu asteloos geraak ten, vernamen wij nog dat een en ander zj.iH als volgt liecft afgespeeld. TchmjI de vader bezig was met liet hooien, zag bij op de plek waar zijn drie zoons aan het weik waren, plotseling vlam men uit den hooiberg oplaaien. Ily snelde te hulp en wist do drie jonge mannen, die anders zeker aden m do vlammen zouden zijn omgekomen, buiten gevaar te brengen De oudste zoon Henk was echter zoo danig door don bliksem getroffen, dat hulp hier niet meer kon baten. De 26-jarige Gijs heelt ernstige brandwonden opgeloo- pen, de jongste zoon was evenals zijn vader, die na zijn kordaat optreden even het bewustzijn verloor, weer spoedig tot bewustzijn gekomen. Drie diKxien bij bliksemslag. Tijdens eon hevig onweer is do bliksem ingeslagen in oen schuur van een in d'on omtrek van Evreu gelegen boerderij. Drie personen zijn otn het leven gekomen. Het gebouw werd' geheel door den brand ver nield, waarbij de lijken verkoolden. mando. „Galop." Do cavalade vloog het kamp uit. Hoofdstuk XXIX. Terwijl Saxon gebonden op zijn paard insschen zijn viei bewakers den galop moest volgen en een aantal mannen voor en achter hem reden, voelde hij de banden, die om zijn voeten gesnoerd waren, losser worden, 'Ook scheen het hem, dat de koor den om zijn handen iets meegaven. Lang zamerhand bemerkte hij, dat hij voeten en handen zelfs iets kon bewegen. Toen waren zijn voeten vrij' in de stijgbeugels en ook zijn handen hadden hun geboete be wegingsvrijheid' herkregen. Hoe kwam dal? Misschien waren de touwen niet stevig genoeg gebonden of te slap. Maar Saxon dacht hierover niet ver der na en toen een eind buiten het kamp Seapiros, die een eind voor den troep uitiecd, „stap", commandeerde, begon de overste er over te denken of hij een poging tot ontvluchting zou kunnen wagen. Ilij zat op een goed paard. Dat was dui delijk, li ij keek eens naar de vier mannen, dio hem bewaakten, maar hungezichten kon hij onder den morion in het zwakkke maanlicht met voldoende onderscheiden. Wel zag hij de zwaie koppels pistolen in de holsters aan den hals van de paarden. Een pistool grijpen bij een onverwachte beweging, uit het gelid springen en in de velden verdwijnen: Zou het mogelijk zijn? De -kans was zeker niét groot. Ze reden nu op den weg maar Halle. Nog een -paar uren rijden Tnissch.en, De eerste goede kans De brand in de kerk le Sir ijp. Do St, Tnulekeik to Eindhoven, die gis termorgen door een feilen brand groioton- deels is verwoest," dateorde uit liet jaar 18b 7 eai kon 1100 li 1500 menschen he vatton. In liet toronlje, dat tijdens den brand omlaag stortte, liing een uit 1132 dateerondo Angelus klok, welko Ihmns ver loren is gegaan. Hot historische luid-hu sje kon nog wor- don gerei, evenals klokken dalcorendo uit 1436 en 1462, die in den tuin van do pastorie hingen. Do keik onderging in 1931 en 1932 een grooto verbouwing. Om half een was de brandweer hot vuur meester, on werd mot do mablussching begonnen. Ilot slcenen ge welf is op verscheidene plaatsen oa. waai hot torentje viel, ingestort. Thans onder zoekt men do mogelijkheid om het gebouw te restaureeren. De schade is bij benadering nog niet te schatten, doch beloopt zeker f 50.000 a f60.000. Twee psychopaten gevlucht. Gistermiddag liebbon tij»lens een hevig omveer twee psychopaten, verpleegden van van het rijkspsychopaton asyl „Veldzicht" te A vetoes!, die op het land werkzaam waren, de gelegenheid te baat genomen er van door te gaan. Hel is niet bekend', welke richting het tweetal hooft gekozen, aangezien bet hoogo karen een prachtige dekking bood. De rijksveldwacht heeft onmiddellijk maatregelen genomen om do vluchtelingen te achterhalen. Noodlottig ongeval. In het blimlen-insliluut (e Bussum Lep een blinde in oen der gangen tegen een trapjo op, waarop een dienstbode werk zaamheden verrichtte. Het meisje verloor het evenwicht en kwam met haar achter hoofd zoo ongelukkig terecht op den stee- nen vloer, dat zij na enkele uren overleed. Do dienstbode, de 38 jarige Mdie hier inwonend was, had zich niet gehouden aan do bepaling, waarbij het verboden is om voorwerpen op de gang to laton staan. Noodlottige grap. ZoiKÏagin.di'ng waren eenige opgeschoten jongens aan liet stoeien voor het huis van den koopman M. in de Hoofdstraat to Iloogeveon Zij wierpen iets in de brieven bus. Een bunner, een ontslagen bediende van M. ging liet terughalen. M., die reeds eenigen lijd door de jongens schijnt to worden lastig gevallen, wond zich gister middag hevig op en stak in zijn woede met zijn zakmes naar den jongen, die in den mg werd getrotfen en na door dr. Duyn-.ier van Twist verbonden te zijn, naar liet I i ei lies da - z i eken h uis werd over gebracht. De burgemeester heeft-persoon lijk de leiding van het onderzoek. Do'idcüjk ongeval. Gistelmoigcn heelt in do Rijnhaven te Rotterdam, nabij liet hotel van de Holland- Amenka Lijn een ongeval plaats gehad, dat een 12-jaiigen lot mu toe onbekend gebleven jongen het leven liecft gekost. Twee jongens van 10 en 12 jaar waren daar lor plaalse aan het spelen en liepen tusschen de rangoerende treinen door Juist toen een uer jongens zich tusschen twee wagons bevond, zette de looo'mioitief zich in beweging. De jongen raakte tus schen de buffers bekneld en werd zoo ernstig gewond, dat de dood onmiddellijk intrad. Stoomschip op de rotsen geloopcn. Het Britsche stoomschip Mona Isle 3, dat den dienst onderhoudt tusschen Ierland en het eiland Man, is hij DeahowUi tenge volge van den mist op de rotsen geloopen. Het schip was op weg naar Dublin. Oude granaat kost vijf menschen het leven. Te Montevecchio (Italië) is een granaat uit deu wereldoorlog, die door een aantal jongelui was opgegraven, tot ontploffing gekomen. Vijf jongelui werden gedood. Ilun lijken waren zoo deerlijk 'verminkt, dat identificatie niet mogelijk was. In vlaag van verstandsverbijstering uit oen raam gesprongen, r De 3?-jarigo mejuffrouw M. T. sprong Zondag in een vlaag van verstandsverbijs tering uit liet raatn van de derde verdie ping van haar woning aan do Molenaar- slr.uit to 's-Gravenhage. Zij werd' in stigen toestand' por auto van d'en genees kundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Znidwal vervoord, waar z'ii gisteroch tend aan de gevolgen is overigen zou hij benutten. In een uur kon er lied wat .gebeuren en in hot ergste geval zou bij er niet veel slechter aan toe zijn dan thans. Ze reden nu weer liet woud binnen. Bij een kromming van deu weg hield Seapi ros, die een vadem of tien voor zijn troep uitreed, zijn paard in, stak de hand op. De troep stond. En nu gebeurde het vreemdste dal Saxon ooit had beleefd. Uit den zijweg kwamen van beide zij den groote troepen ruiters bedaard aan stappen. Voor Seapiros' mannen verschenen eveneens eenige escadroos, de hem tege moet reden en toen Saxon omkeek, zag hij uit de bosschen aan weerszijden even eens paardevolk. Ruiters, overal ruiters, waar hij zijn blik heenwierp. In het maan licht zag hij, dat ze allen zwaar gehar nast waren, in volle wapenrust'ng, gereed' voor den strijd. Hij keek scherp toe en, neen, er was geen twijfel mogelijk, het waren zijn eigen mannon. Saxon's ruiters. Verrast zei hij tegen zijn bewakers: „Ik geloof, dat tegenstand nutteloos is, con peleton tegen twee regimenten." „Er wordt niet gevochten," klonk de zware stem van Seapiros, met het Spaan- sche accent. En toen: „Hoera, jongens, schitterend gelukt." „Melchior. Man. Waarom heb j'e dat met eerder gezegd?" „Overste, het was een gevaarlijke rol en we moesten haar goed-speten tot we onze troepen-zagen. We wilden n"ets-wagen.-We ■moesten- slagen. We moesten a onderden Bandieten overvallen trein. Een van Cliarbin komond'o mtonnatio- nalo trein is in hot station Thisikar dbar bandieten aangevallen. Er ontstond! een schietpartij, die een kwartier duurde en tengevolge waarvan een Mandsjoo gewond' werd'. Scheepsbotsing in de Oostzee. Tijdens oen dikken mist is een Estlandlsch motorzeilschip op de Oostzee met eon on- bekend' vaartuig iu botsing gekomen, ten gevolge waarvan de voorstoven werd' in- gedeukt. Ifel zeilschip dreigdiö te zinken, doch ondanks hot geroep om hulp van do bemanning is het andere schip doorge varen. Uit lallinn zijn rcddingsbootiein ver trokken. WOENSDAG, 1 Juli 1936. Hilversum I, 1875 M. VA11A-Ü itzend ing. 8 Gramofoon, 9.30 Keukonpraaljo. 10 Morgenwijding. 10.15 „Orvitropia'j voor dracht, causerie on gramofoon. 12—1.45 De Flierefluiters en gramofoon. 2 Gramo foon. 2.30 Voor de vrouw. 3 Voor do kinderen. 5.30 „De Notenkrakers". 6 Dansmuziek. 6.30 „Dj Notenkrakers". 7 Sporluitzend'ing. 7.15 „Do Krekeltjes". 7,40 Het brandgevaar in bosch en hei. .803 II-or iSOS-Ber. 8.05 Niouvvsber. ANP en Vara-Varia. Gramofoon. 8.15 Vara-orkest en zang. 9 Gramofoon. 9.30 Concert. 10 Nieuwsber. ANP. 1005 Cym- baal on piano. 10.15 Concert. 1112 Gramofoon. Hilversum II, 301 M. N CRV-U itzending. 8 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoon. 10.30 Morgendienst. 1112 Orgel 12.15 Gramofoon. 12.30 Vocaal-instrumonlaal concert. 2 Gramofoon. 2 30 Postzegel- praatje. 3—3.45 Piano. 4 Viool en zang. 5 Kinderuur. 66.30 Boekbespreking. 8.15 Bidstond voor do Vrije Universiteit. 9.15 Zangconconrs. 10.45 Berichten ANP. 10.50—11 30 Gramofoon. Droilvich, 1500 M. 11.20 Giamofoom. 12 50 Orgel. 1.20 Or kest en soliste. 2 20 Orkest. 305 Piano. 3.35 Orkest. 4 20 Orkest. 5.05 Kwintet. 5.35 Dansmuziek. 6 50 Orkest. 7.35 Dansmuziek. 8 20 Koor en orgel. 9 25 Piano. 10.20 Kwintet en zang. 11.05 Trio. 11.3512 20 Dansmuziek. Radio-Paris. 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoon. 11.20 Orkest, 2 50 Concert. 4 20 Gramofoon. 5.50 'Con cert. 8.20 Piano. 11.05105 Dansmu ziek. Keulen, 456 M. 6.50 en 12.20 Orkest. 1.35 Sy mpb on to ean oert. 2.35 G ramofoon. 4 50 Orkest, 6.20 Oikest. 9.05 Orkest en solisten. 10.5012.20 Klein-orkest. Brussel, 322 cn 484 M. 322 M.: 12.20 Orkest. 1.30—2.20 Dans muziek. 5.20 Gramofoon. 6.20 Kamer muziek. 7.20 Gramofoon. 8 20 Operette. Iin de pauze en van 10.3011.20 Gramo foon. 484 M.: 12.20 Gramofoon. 1.302.20 Orkest. 5.25 Dito. 6 35 Gramofoon 8 20 Koor. 9.35 Symphomieconcert. 1030 11.20 Dansmuziek Deutsclslandscnder, 1571 M. 8.30 Grainofoan. 9.35 Concert. 10.50 Hobo -en piano. 11.2012 20 Dansorkest. neus van Von Pappenlieim, weghalen. Geen kleinnighcidje, overste. Zoolang we> op vij andelijk ten nin .waren op den weg naar Hallo, waar elk oogenblik vijandelijke troe pen ons zoulen kunnen ontmoeten, moes ten wo onz-■ rol streng doorvoeren. Thans zijn we veilig... Nu even afstijgen, over ste. U heelt zeker reeds gezien, 'lat we met, beide regimenten hier zijn. U moei nu! het bevel we~r overnemen. Ila, daar komt majoor Von lloltn reeds aangereden aan het hoofd van zijn Zweden." Von Helm, reed op Saxon toe. „Welkam, overste. Blij u veilig weer te zien. 1' igen- lijk moest ik mijn bevelhebber een ge ducht standje geven, is dat werk v-oor iemand van uw rang, den spion te spe len? (Jw leven is te veel waard om het zoo in do waagschaal te stellen." „liet leven van een soldaat hangt altijd' aan een draad." „Toegestemd, doch niet aan het koord van den beul. Maar mooi werk heeft u ge leverd .De koning trektreeds op Werbea aE. Ilij volgt volkomen uw aanwijzingen. Juist zijn, taktiek. Den loop der groote rivieren volgen. Wij, Zweden, zijn trolsch op 11." „Defileeren voor den overste, klonk zijn luid bevel. rT Saxon stond' met jaar »on Holm en Scaporis op het mos-ter zijde van.den grooten weg Plotseling sprong een groote zwarte hond' tegen hom aan, trachtte zijn gezicht te lekken; „Wolf, Wolf dan toch,"- 'kalmeerde de overste. (Wordt verrnlqtl).

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 6