OVERSTE SAXON. Gemengd Nieuws Brandstichting? De onbewaakte overweg. Radioprogramma's Nieuwe uitgave voor automobilisten. Hitte in Amerika. Rechtszaken Kerk est School Winkelier bewusteloos door den rock. Aan de overzijde van het IJ te Am sterdam brak gisteravond brand nit in een wonmg achter den sigarenwinkel m perceel Kamperfoeiieneg 33, waan an de oorzaak tot heden nog niet is vastgesteld 'Dm kwart over vijf ongeveer bemerkten buren vlammen m de womng, die achter den winkel gelegen is Dogenblikkelijk dron gen zij binnen, waar zij den wmkelter bewusteloos aantroffen, énkelen droegen liem naar binten, terwijl anderen terstond den strijd tegen het vuur aanbonden. Dok de brandweer van de post PJaatijzerweg werd gealarmeerd, die met de motorspuit arriveerde. Met een tuinslang op de water leiding waren de omwonenden er inmiddels vrijwel reeds in geslaagd het vuur, dat vermoedelijk in een boekenkast ontstaan is, m de kiem te smoren. Fenig meu bilair was door het vuur vermeld. I>e winkelier keerde spoedig tot het be- wustzijn weer, zoodat tijdig ingrijpen der buren de gevolgen van den brand tot een betrekkelijk kleine schade heeft neperkt. Eigenaar wegens vrecimlsoortigc houding gearresteerd. Na een zeer uitgebreid onderzoek, dat den getreden avond in beslag nam, onder iriding van inspecteur Van Grootheest, in gesteld naar de oorzaak van den myste- neuzen brand, heeft de politie een arresta tie verricht. Onmiddellijk na den brand koesterde men verdenking tegen den 22-jarigen eigenaar, die de zaken voor zijn moeder waarnam en dien de buren bewusteloos in den win kel gevonden hadden. Het onderzoek bracht steeds meer feiten aan het licht on ten slotte ging men dan ook tot insluiting over. Do houding van den gearresteerde was zeer merkwaardig. De man vertelde enkele oogenblikken voordat de brand uitbrak, ter wijl hij in den winkel stond, plotseling door twee mannen to zijn overvallen. Van een hunner had hij met een zwaar voor werp een klap op het hoofd gekregen, hetgeen de verklaring zou zijn voor zijn bew usteloosheid. Nadat men hem buiten kennis geoteld zou hebben, zouden de overvallers hot geld' uit de lade van de toonbank hebben gestolen. De politie hechtte echter geen geloof aan deze verklaring en beschouwde het gehoele verhaal als oen fabel. Aan het hoofd vair den man was niets te zien wat op een klap met een hard voorwerp kon wijzen. Bovendien kwam een overval op klaarlichten dag aan da politie onwaar schijnlijk voor, te meer daar de buren hier van niets bemerkten. In het politiebureau nam de 22-jarige verdachte, voor wien de omstandigheden bezwarend zijn, een houding aan alsof bij inderdaad geslagen was. Hij meende ieder oogenblïk in elkaar te moeten zakken... Vandaag zal het onderzoek voortgezet worden met de diverse getuigenverhooren. De poliliescheikundige, de heer Van Led den Htdsebosch zal een deskundig onder zoek instellen in de woning, die onder voortdurende politiebewaking staat. Hevige gevolgen van blikseminslag in Midden- en Zuid.Europa. Boven de w oïvvodsehap Stanislawow in het Zuid-Oosten van Polen hebben hevige onweders gewoed-. Vier personen werden door den bliksem gedood en verscheidene gewond. In den loop van gisteren hebben boven Zuid-Bulgarije verscheideno onweders ge- woed', welke aanzienlijke schade aanricht ten. Nabij de stad Stara-Sagora werden zes personen, die onder oan lK»m schuil den voor den regen, gedood', toen deze boom doer den bliksem werd1 getroffen. Historische Avonturenroman, door G. P. BAKKER. 47) En toen reden de ruitere langs hem heen, twee aan twee. Dc officieren groetten met hun zwaarden. De ruiters oe oogen naar hun geliefden overste gericht. De vaandels wapperden in den nacht wind, gescheurd en verschoten, getuigen van menig eervol gevecht, den roem der regimenten, maar de muz.ek speelde niet. „We kunnen ons niet het geheele lc#r van Von Pappenheim op den hals ha len," had Melchior's verstandig besluit ge klonken. Het was een wonderlijk fantastisch ge zicht. Die lange rij geharnaste, ruiters, schitterend als zilver in het ijle maan licht, een sprookjesoptocht. Eaxon was diep bewogen. Het was het grootste bewijs van eerbied, «lat troepen bun bevelhebber konden bewijzen. Toen de laatste ruiters .veidwencn wa ren, scheen het Saxon of ze gevolgd' wer- door een groot aantal zwarte schaduwen, die dichter en dichter bij kwamen en toen wist hij. Vooraan gingen de meester, Von Finke- berg en Edzke, de schipper, en daar na volgden de eedgenooten. Vier aan vier, onnoemelijke rijen, allen tot de tanden gewapend' en honderden met musketten van het nieuwste model, allen militair ingedeeld. Zij brachten Saxon hun groet Auto-gids voor Nederland. De N.V. Handelsverecmging voothcon firma Rosset Kok to A nis ten! am heeft een Autogids voor Nederland uitgegeven, die niet in den handel i», maar veisclujnt „als attentie voor de trouwe gebruikers der tleiuuilt-olion liet gidsje bevat do voornaamste interna tionale verkeorsteekens, duidelijke kaai 'jeu \an de provmeie's en overzicht kaartjes van Nederland, Ned. Oosl-lndic. Europa en de wereld'; een plaatsnamenlijst, een aantal wenken betreffende otie, benzine en water en een handige afskmdswijzer. liet geheel is gevat in een rooi keren etui, met oen aparte bergplaats voor het rijbewijs Shell autokaart voor Nederland. Het Verkoopkantoor van Kon. Shell pro ducten heeft een fraaie autokaart in 9 kleuren doen verschijnen. Niet alleen zijn de laatste gegevens en allo binnen afzien- baren tijd! te verwachten verkeorsverbo'e» ringen bij het samenstellen van deze kaart verwelkt, doch bovendien is deze kaart gevouwen volgens het door de Shell voor Nederland verworven Foldex-patont, waar door het mogelijk is de kaart te lezen als een bock, terwijl deze in gevouwen toestand uiterst weinig plaats inneemt. De kaart is op een zeer bizondere water dichte papiersoort gedrukt. Voor een pi ijs, die beneden den kost prijs ligt, is do kaart bij Shell-pompliou ders, -Eindstations en -depóts verkrijgbaar gesteld. Chauffeur zwaar gewond. De chauffeur au de gemeente-auto Nio meijer, is gistermiddag le Wierdon op den onbewaakten oversveg m de buurtschap Notter in botsing gekomen met eau D-troin. De auto werd meegesleurd ou totaal ver nield. Niemeijer raakte bekneld! tusschen do locomotief ren de cabine van de auto. Toen de trein tot stilstand was gekomen heeft men bijna een half uur moeten wer ken om Niemeijer te bevrijden. Hij was zwaar gewond'. De locomotief werd beschadigd en meest te Almelo door een andere machine wor den vervangen. Ernstig ongeluk bij de uitwateringssluizen van het IJssclmcer. liit Den Deicr: üistermaldag omstreeks h.Tf vijt is ilen S7jarigen- arbeider G. Verboren een ern stig ongeluk overkomen. Veiboven, die in dienst is brj den aan nemer der onderhoudswerken aan de kunst werken, de firma O. J. Bosker, is bij bet bekjimmen van een der bediemngstorens vermoedelijk mis gestapt, op een gelijk vloers liggend portaal gevallen en ven ei gens op een eircca tien meter dieper lig- genden vloer terecht gekomen Geneeskundige en geestelijke hulp wa ren onmiddellijk ter plaatse. Mei behulp van een brancard heeft men den ongeluk kige naar boven gebracht. Nadat men hem in een keetje van de genie voorloopig verbonden haJ, is Ver boren in een ziekenauto gebracht, om naar het ziekenhuis te Den He'.der te wor den vervoerd. Tijdens het transport over leed hij aan de zware schedelfracturen, die hij bij* zijn val had opgeloopcn. lhj laat een vrouw en twee jongens van resp. 13 en 11 jaar achter Agram door wolkbreuk geteisterd. Gistermiddag is Agram door een liefti- gen wolkbreuk geteisterd!. Binnen korten tijd waren alle overstroomd. Een aantal minder sterke huizen kooi den druk van het water niet weerstaan en stortte in. De schade wordt op enkele millioenen geraamd', liet verkeer was enkele uren onderbroken. Voor zoover tot nu toe bekend' is, zijri geen menschenlevons le betreuren. Toen de stoet voorbij was, sprak Von Ilohn „Overste, vindt u goed dat we een paar uur rust nemen? Dan kunnen wij krijgs raad houden ook met de aanvoerders der hulptroepen en de mannen kunnen con beetje eten, drinken en rusten. Ze hebben een fiinken rit achter den rug en ik ge loof, dat de grap pas gaat beginnen. Daar na neemt u het bevel weer over. Balder en uw harnas hebben we mee genomen." Weldra zalen de officieren cn aanvoer ders samen op het mos. Schildwachten weiden uitgezonden en men waagde het er zelfs op, vuien te ontstoken. „En nu," zei Saxon, ,„zou ik gaarne wil len weten, hoe jullie alles zoo goed hebt kunnen uitvoeren." „Laat de meester dat vertellen," stelde Von Ilelm voor. „Overste, ik kreeg bericht van Praxite les onder dien naam kent u hem dat ze u met veel moeite te pakken ge kregen hadden. Hij zag het, maar kon alleen niets doen. Nergens had hij hulp kunnen krijgen. En niet ieder neemt het alleen tegen een heel leger op. Hij was slimmer. Hij vloog naar mij toe met een snelheid, die zijn vriend' Mercurius hem benijd zou hebben. Ik zond onmiddellijk een briefje aan Von Pappenheim, dat die stomme majoor in staat zou zijn u op te hangen. De rest was betrekkelijk een voudig. „Hoe konden we u redden? „Tumult in het kamp maken? Hoe? We hebben een klein beetje van de methoden van Tdly geteerd, liet kamp .in brand steken, aan atle kanten, ik vroeg vrijwilli gers en dadelijk stonden veertig mannen Noord- en Zuid.Dakota door hitte golf geteisterd. Volgens belichten in de bladen van Chi cago worden Noord- cn Zuid-Dakota door oen hittegolf van moor dan «10 graden Oel- cius geteisterd, waardoor de oogst vol ledig vernietigd word. Volgens do autoriteiten is deze droogte- periode \ecl ernstiger dan dio van hot rampjaar 1931, toen duizenden boeren door hel mislukken van den oogst werden ge rumoerd'. Naar aanleiding van de roods binnen gekomen aanvragen om hulp, worden in Washington reeds omvangrijke hulpmaat regelen overwogen, die verscheidene mil- lioenen dollars zullen vergen. Tn de eerste plaats zullen dio boeren gesteund worden, waarvan ook lil do vo rige jaren de oogst door dioogte word ver nietigd. Volgens schattingen zullen ongeveer 75.000 hoeren bij de regoering om steun verzoeken. Velen van hen hebben roede hun door» droogte volkomen onvruchtbaar geworden grond' verlaten. De landing van het Dnifsche militaire vliegtuig. 'Omtrent do landing van het Duitsche vliegtuig nabij Uoodcschool, kunnen wij nog het volgende melden: De Duitsche militaire tweedekker D-— I.Q.U K,, die in den Oostpolder onder Roodenchool is geland, was bemand met den 19-jarigen Duitrehen vlieger G. llof- feins, afkomstig uit Steitm, thans in op leiding bij de militaire vliegschool te Ham burg. Hij was gistermorgen omstreeks zes uur met zijn tweedekker opgestegen le Hambuig, met bestemming voor Hannover. Op de terugreis van Hannover naar Ham burg is hij, naar hij zeide, door het slechte weer den koers kwijt geraakt en onverwacht op Nederland--eh grondgebied' terecht gekomen. Na ongeveer een half uur heel lang bij Roodesehool te hebben gecirkeld, was hij om één uur wegens benzinegebrek ge noodzaakt te landen in het "vlasland van den heer Y. Havingen. Bij doze landing is het toestel over den kop geslagen. Het vliegtuig werd zoo goed als geheel ver nield. Hoffcins weid licht gewond Van een parachute, welke hij bij zich had, kon hij wegens de geringe hoogte, waar op hij vloog, geen gebruik maliën. De burgemeester van Uithuizertneeden. de heer D. Brons, heeft het toe-del in beslag genomen en zich terstond in ver binding gesteld met het ministerie van buiten!,-)iKlsche zaken en dit van defensie Hoffeins heeft de schade, welke aan het vlasland is aange-r cht, reeds vergoed. liet toestel, dat gedemonteerd zal moe ten woulen, is onder bewaking gestold van de marechaussee cn de politie. De vlicg- tuigbestuurder heeft den nacht doorge bracht bij dr. Lulevn, te Roodesehool. Gisteravond heeft de burgemeester van Uithui/ermecden van den minister van defensie belicht ontvangen, dat de DuiLche vlieger terstond kan worden vrijgelaten. Do Duitsche consul te Groningen had gisteravond, in verband met de landing, een onderhoud met den buigemeesler van Uitlï uiz ermeed en De havenmeester van liet vliegveld Heide zou zich hedenochtend naar Oude Schip begeven, om daar de noodige aanwijzingen te geven voor bet demon toeren en het vervoer van het Duitsche vliegtuig. Drieste overval. Drie gemaskerde en met revolvers ge wapende bandieten zijn hot kantoor van de Société Gantoisc to Brussel binnenge drongen, waar zij twee bedienden bonden en chloroformeerden, om zich vervolgens met een bedrag van 50.000 francs uit de voeten te maken. Van de daders ontbreekt tot dusver elk spoor Bliksem slaat in het huis van SehmeiLng. Gistermiddag is de bliksem ingeslagen in hot landhuis van den bokser Max Schme- ling to Bad! Saarow. Terwijl Scli mei in g en zijn vrouw aam gereed, die verstand hadden van het vak. Het gelukte boven Verwachting. Veertig mannen en geen mensch gesnapt." „Geen halve maatregel," meende Mel- chior. „Dat konden we ons ook niet veroer loven." „In de groote wanorde, die in het kamp door den brand' zou ontstaan, hadden uw officieren een aanval van twee zijden be raamd, een derde troep zou onder kapi tein Melchior u trachten le bevrijden. „Maar in den naimddag ontmoette Edzke, die om- het kamp hcen/.wierf als een hond, die zijn meester zoekt, een kapitein der keizerlijken. Ilij bleek een Hollander le zijn en vertelde Ed/ke dat een pcleton Waalsche kurassiers uit Halte zou vertrek ken en u daarheen zou geleiden. Uw beide regimenten waren verspreid, zoo dicht mogelijk door de bosschen in de buurt gekomen. Mijn mannen bewaakten alle wegen. We besloten het Waalsche es corte op den heenweg le vangen. Het gelukte volkomen. Door een groote over macht omsingeld, werden ze in ile pan ge hakt. Niemand ontkwam. We vonden Scnpi- ros' papieren en binnen een kwartier za ten uw ruiters in de uniformen der Walen. „Kapitein Melchior wilde voor Scapiros spelen. „Dat vertrouw ik niemand anders toe," zei hij, „en ais ik den overste 'niet bevrijd, zullen we samen ten minste vech tend sterven," „Oude, trouwe vriend," onderbrak Saxon het verhaal, drukte Melchior stevig de hand. „Gelukkig," vervolgde de meester, „was hij ongeveer van dezelfde gestalte cn toen wij hem zagen met neergeslagen vizier, laf el zaten, werd het rieten dak getrof fen. en in een oogwenk standi dit geheel in vlammen. Do bovenverdieping van liet liusi word' geheel verwoest. AVinJiddicvcggcn veroordeeld. Drie vrouwen uit hot landelijke Groole- bioek stonden terecht voor de vier de kamer der Amslerdamsoho recht bank, een moeder met haar twee dochters waren op 19 Mei naar de hoofdstad ge komen om boodschappen te doem. Van dit boodschappen doen. bleken zij een minder juisto opvatting te hebben. In oen groot klecdingmaga/ijn op hot Damrak word het drietal o;p heeterdaad betrapt bij diefstal van een japon. Uit do lassdlion van de Naoid-Hollamlscho dames kwam nog een lading gestolen goed. Het bleek niet de eerste keer le zijn, dat zij zidh aan winkel diefstallen schuldig maakten. Ook in Hoorn on Alkmaar hadden z.ij hun slag al geslagen. Het gezin staat zeer ongunstig bekend. De man, dio thans de vrouw en zijn kinderen in «len steek hoeft gelaten, stuurde zijn kinderen oj> zeer jeugdigen leeftijd naar do kennissen ir> de buurt, om te stelen. De moedor is er ook later herhaaldelijk op uit gegaan om op deze wijze winkels on veilig te maken. De off'cier van justite me Wassenbergh eischle tee en do moeder anderhalf jaar gevangenisstraf en tegen de dochters ieder 9 maanden, waarvan zes voorwaardelijk. De verdedigers inr. J. Prins, mr. A. Stern- heim en mr. J. J. Garom pleitten clemen tie De rechtbank deed na raadkamer on middellijk uitspraak en veroordeelde de moeder lot een jaar gevangenisstraf met atlrek van voorarrest. Do eene dochter hoorde zich tol negen maanden voroonloe- lon, waarvan G maanden voorwaardelijk en mei aftrek van voorarrest, do amdero word tot negen maanden voorwaardelijk ver oordeeld. Een fc ver gaande gcmccnle- i erordening. Do Uooge Raad vees arrest in de zaak van II. A. de V., koopman te Mairik, die door de rechtbank to Arnhem is veroordeeld tot f 5 boete, wegens over treding der polilie verordening van de ge meente Mauuk. Hij zou namelijk zonder vergunning van B. on W. met petroleum hebben gevent. Het betreffende artikel der politiever ordening bepaalt, dat het verboden is, voor- werpen of varen, van welken aard ook, te koop aan te bieden of te venten, zander vergunning van II. on W. Onder dit ver bod vallen niet gedrukte stukken Do olficicr van justite tc Arnhem is van gemeld vonnis m cns=atic gekomen en stelde, dat de redactie van dit artikel zoo ruim is, dat het uitgaat tm.ton do grenzen, door art. 168 dor Gemeentewet aan den gemeentelijken wetgever gesteld, (laar on der liet artikel ook valt liet te koop aanbieden van waren binnenshuis met go- sloten deuren in een particuliere won ng. De Ilooge Raad heeft zich met dit cas- satiemiddel vereenigd eu het vonn's ver nietigd en den koopman van rechtsver volging ontslagen. Ncd. Hcrv. Kerk. Beroepen te llnriingen, ds. J C. Sal- veida, te Hoofddorp, Beroemen te Dedemsvaart (toez.) II. J. van Heerden, cand. en hulppred. te Eind hoven Aangenomen naar Zwolle ds. M. N. W. Smit te Kerkrade. i Aangenomen naar Lettelbert-Enuinatil, W. Wil men, cand. te Engwieram. Bedankt voor Spijkenisse, ds. G. TL J. Marsman, te Urk. keken we hem vol verwondering aan. Maar u weet zelf het beste hoe hij zijn rol vervulde." „Het plan van de brandstichting gaven we niet op. We begrepen, dat d t de kansen om de nieuwe onderneming te vol voeren, uitermate zou begunstigen en ik had me nu eenmaal in het hoofd gezet, dat ongelukzalige kamp van den aard bodem te doen verdwijnen." „Bovendien," voegde Von Ilolm er aan toe. „Zou het een lesje voor Von Pappen heim zijn." „Het andere weet u. werd gebonden met losse knoopen," „Geen der keizerlijke officieren, d'e ons zagen binnenrijden, koesterde eenigen arg waan," merkte Melchior niet zonder trots op. „ik had mijn mannen instructies ge geven als de Walen te rijden. We hebben zelfs nog even geoefend Maar den mond dichthouden, beval ik. Als er gesproken moet woiden, zal ik het doen. 'Dok al door den brand' ging alles van een leien dakje." „Ik -weet niet, hoe ik je allemaal zal danken," zei de overste. „Ik heb zelf geen oogenblik getwijfeld of de ruiters van Sca piros waren Walen." „En wat nu, Von Ilolm?" vroeg hij. „Zooals u zeker weet, wordt Bingun- stein belegerd door troepen van Von Pap penheim. Een i ge escadrons van Monleen- couli onder bevel van kapitein Von Fel sen zijn ter versterking gezonden. De ves ting wordt prachtig verdedigd! De meester zag kans een dertigtal van zijn vrienden met vivres juist op tijd1 naar binnen te krijgen, liet kasteel moet ontzet worden; prinses Marion houdt er verblijf." Faillissementen. Opgegeven door afd. Handelsinformaties,1 v. (1, Graaf en Co. N.V., Amsterdam. Uilgesproken: J. II. Slrucker, Schiedam, Roltoidam- schedijk 27, U.-c. mr. S. N. B. Halborlsma, cur. mr. J. F. Kranenburg, Rotterdam. W. A. J. Smit, Barcmlrecht. R.-c. mr. S. N. li. Halbcrtsma, cur. mr. A. Bouw man, Rotterdam E. II. Dienbaar, Rotterdam, Zwaordo- eioonstiaal 55. R.-e. mr. S. N. B. Hal bcrtsma, cur. mr. F. Doeloman, Rotter dam. F. A. Veerman, Rotterdam, Tiondslraat »19a U.-c. mr. S. N. B. llalborlsmai, cur. mr C. J. dc Vriesc, Rotterdam. 3. C. G. Kroon, wed. Joe hem do Zwart, Hillegersbcrg, Julianalaan 24b, handelende onder den naam itoltcrdamsch IJzor- ca Slaalhandcl W. Jochem do Zwart, R.-c. mr. S. N. B. Halbertsma, cur. mr. J. Buskoop, Rotterdam. DONDERDAG, 2 Juli 193G. Hilversum I, 3875 M. AVRO-uitzemiing. 8.00 Grarnofoon. 9.00 Ensemble. ÏO.OÖ Morgenwijding en grarnofoon. 10 30 En semble. 11.00 Voordracht. 11.30 Or kest. 1.30 Grarnofoon. 2.30 Officieels opening van de nieuwe AVRO Studio. 3.30 Opening nieuwe Julianabrug tc Koog-Zaandijk, «f.00 Voor zieken. 4.30 Voor de kinderen. 5.30 Grarnofoon. 6.30 Sportpraalje. 7.01 Kwintet en declamatie 8.00 Berichten. 8 05 Omroeporkest. 8.15 Gedeeltelijke herhaling van 2 30. 8 25 Or gel, zang en viool. 8.40 Aan allo luis tervinken. 8.50 Concert m.m.v. solisten., koor en hot omroeporkest. 9.50 Hot bouwwerk voltooid. 10.09 Dansmuziek. 10.30 Kovacs Lajos on orgel. 11.00 Re- richten. 11.10 Grarnofoon. 11.451200 Orgel. Hilversum II, 301 M, 8 00—915 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00 NCRV. 8 00—9.15 en 10.00 Grarnofoon. 10.15 Morgendienst. 10.45 Grarnofoon. 11.30 Godsd, halfuur. 12 15 Grarnofoon en or kest. 2 00 Grarnofoon. 3.153 45 Vrou- wenliatCuur. 4 00 Bijbellezing 5.03 Han denarbeid v d. jeugd. 5.30 Do Gooi- landers. 7.00 Berichten. 7.15 Journ. Weekoverzicht, 7.45 Reporlage 8.00 Be richten ANP. 8.15 Kamerorkest en so listen. 9 15 Boekbespreking. 9.45 Ver volg concert, (öm 9 55 Berichten). 10.30 11 39 Grarnofoon Droitvvicli, 1500 AL 11.25 Orgel 11.50 Grarnofoon. 12 20 Or kest. 105 Grarnofoon. 1 35 Sextet. 2 35 Populair concert. 4.30 Grarnofoon. 5.05 Harp-Trio. 5.35 Dansmuziek. 6.53 Or kest. 7 35 Ensemble en solist. 11.05 Harp kwintet. 1135—12.20 Dansmuziek. Radio-Paris, 1648 AI. 7 20, 8 40 en 9.20 Grarnofoon. 9.50 Or gel. 11 20 Orkest. 2.50 Grarnofoon. 8 20 Zang, 9.03* Concert. 11.051.05 Dans muziek. Keulen, 458 AI. 650 Orkest. 12 20 Dito. 135 Grarno foon. 2.35 Schrammelmuzick. 4.20 Po pulair concert. 5.35 Koor. 6.20 Orkest 8.30 Kleinorkest. 9.40 Opera. 11.05 12.20 Dansmuziek Brussel, 322 cn «484 AL 322 M.12.20 Grarnofoon. 12 50 Salon orkest 1.502 20 Grarnofoon. 5.30 On bekend. 6 50 Grarnofoon. 7.20 Onbekend. 8 20 Orkest. 9 20 Orkest en grarnofoon. 10.20—11 20 Grarnofoon. 484 AI 12.20 Grarnofoon. 12.50 Or kest. 1.30 Salon-orkest. 1.502.20, 5 23, 6 35 en 7.35 Grarnofoon. 8.20 Sympho nieconcert. 10.3011.20 Grarnofoon. Bcutschlandscnder, 1571 AL 8.30 Gevarieerd programma. 11.20— 12 20 Dansmuziek. „En het is om haar, dat de veldmaar schalk de belegering er voor heeft gewor pen." Saxon vertelde in enkele woonden zijn onderhoud met Von Pappenheim. De meester werd wit van woede. „Zoo'u schurk. Dat zou hem het leven gekost hebben. Ik had' den ploert laten vermoor den." vSluipmoord vroeg Saxon. Ja zeker. Hij zou mij niet ontkomen zijn. Alen kan riiet alles verdragen. Was het de eerste maal niet gelukt, dan een tweede en anders een tiende. Zijn leven zal niet lang meer duren, doch ik zou het verkort hebben. De officieren keken den meester vol verbazing aan. Ze waren allen verhard in den krijg. Ze zagen dagelijks als moo- disc mannen den dood' onder de oogen, doch er klonk zooveel fanatieke haat m zijn stem en zijn gelaat was zoo ver trokken door woede, dat zo onwillekeurig huiverden. „liet is immers niet zoo ver gexomen, zet .Saxon en lei den meester de hand' op den schouder met een zucht van verb exi ting, Eerst nu gevoelde hij zien geheel bevrijd van dien waanzinnigen angst, die hem als een nachtmerrie vervolgd ha- Nu te midden van zulke vrienden, te mid den van zijn moedige mannen, stond hij daar -weer als een vrij man. „En nu, heeren," sprak de overste, „wordt het zoo langzamerhand tijd ons to 'gaan bem-oeien met Bingunstcin. Ik stcL voor bij het aanbreken van den morgen, als de belegeraars er het minst op verdacht zijn, hen op den rug te springen mei onze gehede macht." (Wordl vervolgd).

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 6