DE MARINE MANOEUVRES. DE LAATSTE DAG. De Chineesche Postzegel. De Nederlandsche ploeg. Nieuw record. Afscheid van officieren en equipage. Aan boord van Ilr. Ms. „Gel derland", 17 Juli. Er is een nonder gebeuid. Bij bet ont waken vanochtend scheen do zon en •door het patrijspoortje van do journalis tieke hut was een diepblauwe, rhupelloo/.e watermassa zichtbaar. Zou de laatste dag van de manoeuvres op de Noordzee een genoegd ijk spelevaren worden? liet was haast niet aan te nemen. liet is een prachtige dag geworden, een dag, zooals wij dien tie gebeele week nog niet gekend hebben. Wij zijn voortgekabbeld op lamme, scluiimlooze golven, en gekoes terd door een krachtigen en bestendigen zon Vergeten is het ruwe, stormaehtigo weer van vorige daegm Het oorlogsschip beschouwen wij vandaag als een pletzder- vaartuig. De oefeningen van heden zijn afgeloopen «1 de manoeuvres beëindigd. De oorlogstoestand tusschen het roede en blauwe verband is opgeheven. De schepen varen terug naar Nieuwcdiep, waar morgenochtend bij het aanbreken van den dag gedebarkeerd wordt. De laatste oefening. Het doel van de oefening van heden was om de onderzeeboot-divis.e tot den aan val te brengen. Daartoe vertrok de roode scheepsmacht, bestaande uit de beide kruisers (Gelder land en Hertog Hendrik), beschermd door twee torpedobooten (G 15 en G 16) en drie watervliegtu'gen om 9 uur van het lichtschip Noord hinder met de opdradht vóór elf uur het lichtschip Haaks te be Teiken. Bij hot' lichtschip bevond zidh de blauwe scheepsmacht, bestaande uit vier onderzeebooten (O 9, 0 10, O 11 en .0 15) en twee topedobootjagers. Boven dien had blauw de beschikk.ng over een groep verkeimingsvliegtu gen en een groep bommenwerpers. Blauw zond om 9 uur torpedojagers en verkenningsvlieglu'gen uit om rood op te sporen. Een half uur later wist de vijand de positie van de roode scheeps macht Omstreeks 4 uur (tot nu toe had rood zicli door verspreiding aan a-invallen van blauw onttrokken), ontdekten de roode vliegtuigen een blauwe onderzeeër, d.e on der water werd gedrukt, waardoor een aanval werd verhinderd. liet roode verband trachtte door koers wijziging het vijandelijke gebied te ontwij ken. Toch werd de Gelderland getroffen en wel om tien minuten voor half vijf door een torpedo, die een lek midscheeps ver oorzaakte, waardoor de vaart van don krui ser verminderd moest worden. Rood splitste toen rijn macht en liet den Hertog Hendrik, beschermd door twee torped obool en, verder gaan.' De Gelderland werd om tien minuten over zes opnieuw door een torpedo be schadigd en tien m'nuten later trof de Hertog Hendrik hetzelfde lot Het resultaat van deze oefening is een overwinning van blauw, die rood erin ver hinderd heeft onbeschadigd om elf uur het lichtschip Haaks te bereiken. Maar daarom niet getreurd. Dit alles is slechts spel. Allen basteffen dit en de stemming Let aan tafel dan ook niets te wenschen over. Het was vanavond voor de laatste maal, dat wij als gaston in de longroom van de Gelderland mochten aanzitten. De eerste officier heeft een ge hartelijke afscheidswoorden tot ons gericht, die door Uit het Engelsch, door HERMAN ANTONSEN. 3/ „0, neemt u me niet kwalijk... maar ik kan wei even wachten," zei dit vreem deling beleefd, „het spijt me, als ik soms stoor..." „Ik was toch van plan heen te gaan," zei miss üiversey, een kleur krijgend. En de deur viel achter haar dicht. „Wat is er van uw dienst?" vroeg Os borne met een zucht „Cirri u de waarheid te zeggen," ant woordde de vreemde, zijn hoed afnemend, waaronder een kale schedel met oen krans van grijze haren te voorschijn kwam, „ik moest eigenlijk meneer Kirke hebben meneer Donald Kirke... ik moot hem nood zakelijk spreken." „Ik ben de assistent van mijnheer Kir ke, lames Osborne. Waarover wenscht u meneer te spreken?" „Ik kom voor een zaak van zeer ver- trouweiijken aard, ziet u, meneer Osbor ne," antwoordde de vreemde aarzelend. Osborne keek hem strak aan. „tk ver zeker u, dat ik het vertrouwen van meneer Kirke ten volle geniet en van al zijn zaken op de hoogte ben. U zult dus ge lust..." „Neen, dan wacht ik liever, zei de vreemde hoofdschuddend. „Verwacht u meneer Kirke spoedig terug?" „Dat kan ik niet precies zeggen, Ilij zou ■wet* binnenkort terug zijn." een onzer op niet minder hat lelijke wijzo beantwoord werden. Dezb week is omgevlogen en ondanks den storm hebben wij genoten van de gulle gastvrijheid ons aan boon1 bewezen. l)it geldt niet alleen de off eieren, maar ook do equipage van den kruiser. Iedereen was steeds bereid op de meest voorkomen de wijzo onze vragen lo beanlworden. Het is dan ook niet twijfelachtig of alle gasten van Hr. Ms. Gelderland zullen sieeds in dankbare herinner ng terugden ken aan dc leerrijke en aangename uren, tijdens do marine-manoeuvres in den zo mer van 1936 aan zijn boord doorgebracht. Sport Schaken. Het tournooi te Zandvoort. Ruwe speelt remise (egen Tartakower en wint van Kcrcs Zaterdagmiddag is het sch laktournooi to Zandvoort in het Grand Uotel door den burgemeester dier gemeente, den heer A, II. van Alphen officieel geopend door den eersten zet te doen op het bord van de partij EmveTartakower. De uitslagen van de eerste ronde zijn: Grünfeld remise met Spielmann, Fine wint van Maxoczy, Landau wint van Van Doesburg, dr. Emve remise tegen Tarta kower, Bogoljubov wint van Prins, en Ke- res van Becker. De tweede ronde, die gistermiddag ge speeld werd had de volgende resultaten: Euwe wint van Keres, Prins remise met Becker, Maroczy wint van Landnn, Spiel mann remise met Fine, Tartakower remise met Grünfeld, Bogoljubov remise met Van Doesburgh. De stand is thans: Euwe, Bogoljubov en Fine, allen l1/» punt; Grünfeld, Keres, Landau, Maroczy, Speilmann en dr. Tartakower, 1 punt; dr. Becker, Van Doesburgh en Prins, al len punt. Vandaag worden gespeeld: dr. Euwe Becker, GrünfeldKeres, Fine—-dr. Tarta kower, LandauSpielmann, Rogoljubov Maroczy, en PrinsVan Doesburgh. Voetbat. Schiedamscfie Voetbalcompetitie. Programma. Het wedstrijdprogramma voor vanavond ziet er als volgt uit: 20 Juli Hercules 1—NFC 1, !err. DRZ. 20 Zwaluwen 1—Concordia 1, ter rein Zwaluwen. 20 KY0 1Iluryfa 1, terrein Sun light Om den Gcvlcugeldcn Ba!. De wedstrijden om den Gevleugolden Bal hebben de volgende resul'atcu gehad: Overmaas—D.C.L 6—0, Neptunus— The Rising Hope 20, SliedrechtD D C. 3—0, MusschenGouda 0—1. MariinitIIermcs-D.~V.S. Woensdagavond te 7.15 uur speelt S.V.Y. Mariinit tegen Hermes-D.V.S. in Boschhoek. Hockey* Nederland-België 4—1. Verdiende zege van dc jSfeder- landschc Olympische ploeg. Gisteren word op Houtrust een offici eus e wedstrijd gespeeld lus,chen de Ne- derlandsche -en Belgische Olympische hockey-elftaifcn. Nederland zette reeds dadelijk eenige fraaie aanvallen op. Na zes minuten werd het eerste doelpunt door Schnitzer ge scoord. België bleef de eerste helft vrijwel on gevaarlijk en het groote overwicht van onze landgenooten werd vlak voor rnst door een tweede doel punt uitgedrukt. Dit maal scoorde Roos na fraai spel van II. do Looper en Gunning. „Dank u... dank u... als ik misschien even mag gaan zitten..." „Als u hier dan even wilt wachten..." zei Osbome, Hij ging naar de andere deur, die naar de wachtkamer voerde en deed die open. Het. weid al schemerachig in dat vertrek. Hij- draa'de het licht boven een boekenkast, die ter rechterzijde van de deur stond, op en liet den vreemde in het vertrek, waar miss Divorsey zooeven een mandarijntje gesnoept had. „Maak het u zoo gemakkelijk mogelijk," zei hij tot den bejaarden man. „Daar op lafel staan sigaren en sigaretten en daar ligt een en ander om te lezen. Als u soms wat fruit wilt gebruiken... Ik zal u dadelijk laten weten, wanneer mijnheer Kirke terug is." „Dank u," mompelde do vreemde, „U bent wel vriendelijk. liet is hier heerlijk." En, met zijn das nog steeds om zijn hals, ging hij in, een stoel bij de fafcl zitten. „Het heeft hie: veel weg van een club. Met al die boeken en zoo," zei liij vrien delijk, De drie vanden van het vertrek werden door open boekenkasten ingenomen, die slechts de twee deuren openlieten. Boven den schoorsteen aan don derden wand hing een Afrikaansch oorlogssclnld met twee gekruiste speren er onder. Togen tien vier den muur, waarin de twee ramen waren, stond de schrijftafel mej het fruit. Diepe stoelen stonden als schildwachten voor de boekenkasten. „Ja, vindt u niet?' zei Osbome droog jes en keerde naar zijn kantoor terug; 'ïiij sloot de deur achter zich, op hetzelfde De tweetic helft was een getrouwe copy van do eerste. Ook nu scoorde dc Neder landers na 6 minuten door Van den Berg (3-0). Bij 'n langdurige scrimagc voor liet Ne derlandsche tloel ontstaan uit een corner, gelukle het den B-Ngcn do oer to redden. Een hard schot van Porticljo stopte J. de Looper even achter do lijn. (31). Nog vijf minuten waren er to spelen toen do Nederlanders voor de laatste maal scoorden door een prachtsclioit van Schnilger. (41). Met dezen stand kwam hot einde. De Nedeilandsche ploeg heeft in dezen wedstrijd bewezen, dat zij bij do Olym pische Spelen een tegenstandster zal zijn, waarmee rekening zal moeten worden ge houden. liet Nedeiiamlsche elftal zag er als volgt uil: J. de Looper. De Waal (aanv.) Wesierkamp. II. de Looper. v. d. Haar. v. Lierop. Gunning, Schnilger, Van den Borg, De Roos, Spareuberg. Wielrennen. De ronde van Frankrijk. Dc Nederlanders iets gezakt in het algemeen klassement. De elfde étappe, die gisteren gereden werd, is dc kortste van de gcheelc ronde van Frankrijk. Zij loopt namelijk van Nice naar Cannes en is 126 k.m. lang. Winnaar van deze étappe weid de Span jaard Ezqueira, in 4 uur 3 minuten 18 sec. De Nederlanders Albert en -Anton van Schendei waren er met zoo goed in en kwamen in liet algemeen klassement eenige plaatsen lager te liggen. Middelkamp was de eenige, die zich goed held en plaatste zich als 2Gste met elf minuten achterstand op den winnaar. in het algemeen klassement is de Belg S. Maas eerste. Middelkamp is op de 25ste plaats beland, terwijl Anton van Schendei naar de 39ste plaats is verhuisd. In het landenklassement is Nederland vierde achter België, Luxemburg, Spanje en Frankrijk. Definitief samengesteld. De Nederlandsche wielrenpioeg, dienaar de Olympische Spelen ie Berlijn wordt gezonden is thans als volgt samengesteld: Sprint 100 meter: A. G. van Vliet en B. Leene. Tijdraco 12(XXI M. (tegen 't horloge): A. Cl. van Vliet en N. Bnchly. Zoowel in de sprint als in de tijdraco kan slechls één renner per land worden toegelaten, zoodat'te Berlijn een van bei den zal worden teruggetrokken. Tandemwedstrijd 20j0 M.II. Ooms met B. Leeno en J. J. Duyn met J. II. Mover. Aangezien slechts één tandempmr aan den start wordt toegelaten, zal te Be.'lijn een paar moeten worden teruggetrokken, Inhaalwedstrijd 4000 M. (viermanschap): Oh. Kropman, B. J. v. d. Voort, A. Zwarte- poorte, G. J. van Wees, A. llellemons en J. II. Meyer, Aangezien per land slechts vier renners mogen deelnemen, zal lo Berlijn een nadere keuze geschieden. Wegwedstrijd 100 K.M,: G. B. Schulto, P. Vethaak, N. van Gageldonk, R. van Ilove, J. Saarloos en W. Reuter. Aange zien maar vier renners mogen starten, zul len te Berlijn twee renners moeten wor den teruggetrokken. Athletiek. Kalkman slaat Telit op de 1500 meter. Het was niet de bedoeling! De A.V. 1923 te Amsterdam hield gïs- teien nationale wedstrijden, die voor een aardige verrassing hebben gezorgd. Op de 1500 meter zou namelijk Petit (Avon) een poging doen het Nederlandsche record te oogenblik, dat de vreemde een tijdschrift opnam en zich behaaglijk in zijn stoel verschoof. Osbome nam den hoom van de telefoon op den iessenaar 'van zijn pa troon en belde de woonvertrekken van Kirke op. „Hallo. Met Hubbel?... Zeg, is meneer Kuke thuis?" „Neen, meneer," antwoordde de Invlerigc stem van Hubbel, „Wanneer verwacht je hem terug? Er is zoo juist iemand gekomen, die hem nood zakelijk s-preken moet. Ilij zit hier te wachten," „Jawel, meneer,, maar meneer Kirke belde zooevcn, dat hij wel laat zou zijn voor het diner en dat ilc vast zijn smoking moest klaar leggen." Om vijf minuten vooi half zeven werd de deur van het kantoor geopend en kwam Macgowan, do aanstaande zwager van Kirke, binnen, Ilij was in avondideeding en droeg een lioogen bood en overjas. „Nog altijd met je postzegels bezig?" vroeg hij'en liet zich, zoo lang als hij was, in een stoel neervallen. „Ouwe trou we Ossic. Waar is Don?" Osbome, die in zijn album verdiept was, keek verschrikt op. „Oh meneer,, Macgowan, bent u het? Ja... dat weet ik niet, mijnheer. Hij is nog niet hier geweest, mijnheer." „Verdraaid," schold de ander op zijn keurig verzorgde nagels bijtend. „Hij is al net zoo onberekenbaar als dc winnaar van do Derby race van volgena jaar. Marcel ia dan soms gezien?" „Neen, mijnheer. Ze komt hier zelden, ziet u? En ik..." breken. Kalkman (Sportclub Rotterdam) zou als gangmaker lungccren. Tot 300 meter voor do finish bleef Kalkman vóór- liggen, zoodat hij moer dan een kilometer liet zwaarste werk gedaan heeft. Toen ging Petit hem voorbij en do algcmceno ver wachting was, dat hij een nieuw record zou vestigen. In de laatste bocht zotte Kalkman weer door, kwam Pclit op zij, passeerde hom zelfs. Petit liet geen goeie eindspurt zien on zoo was do recordpo ging gelukt, liet was echter niet de be doeling geweest, dat Kalkman dezen titel zon krijgen I Kalkman noteerde een lijd van 4 min. 4,3 sec. Het oude record stond ten name van Petit mol 4 min. G scc. Tijdens deze wedstrijden liep Berger (A.A.C.) de 109 meter in 10,4 sec., wat voor de Olympische Spelen de boste ver wachtingen opwekt. Schieten. Sehietvcrccniging „de Hoos". Stand van den wedstrijd op 17 Juli: Klasse A. G. van Ahshovo 244 p., -L Bliek 242 P., A. J. Bliek 242 p., F. Rechters 239 p., J. v. Pmxloren 237 pC. v. lleemsl 235 p., W. S. de Gooijer 2.35 p., N. Seller 234 p., P. J. Maltha 221 p., D. Krook 230 p., max. 250 p., allen afgeschoten; G. Rademaker 190 p., nog 1 serie te schieten Klasse B. C. Kroon 232 p., J. Kleinekoort 231 p., J. Collignou 228 p., M. Kruithof 226 p„ G. Kamp 226 p., P. Bosman 221 p., J. Etman 2Lo p., II. Breevoort 212 p., allen afgeschoten; G. Collignou 173 p., nog 1 sene te schieten. Klasse C. W. van Aken 210 p., O. ten Have 237 p., VV. v. d. Schalk 217 p., J. Hoefman 210 p., P. Burg 210 p., allen afgeschoten: W. B. v. Gogh 183 p., nog 1 serie tc schieten. Op 31 Juli a.s. wordt een feestavond georganiseerd, gedurende welke de prijzen zullen worden uitgereikt. Waterpolo. Nederland-Frankrijk 4-3. Fraaie zege van de Neder landers. Gisteren speelde le Tourcoing het Ne derlandsche waferpolozevenla! tegen het Fransche, Direct na het begin scoorde Van Aelst het eerste doelpunt, terwijl hij enkele mi nuten later voor het tweede doelpuntz.org droeg. Nog voor de rust scoorde Fank- rijk tegen. In de tweede helft gelukte het Frankrijk gelijk lo maken, nadat do Nederlander Flanken wegens een overtreding uit het. waler gestuurd was. Van Aelst benutte kort achter elkaar twee kansen met harde schoten (42). Frankrijk scoorde nog eenmaal tegen en toen kwam liet einde met con alleszins verdiende 43 overwinning voor Neder land. Korfbal. iTJt het V. en L. kamp. In dc Zaterdag gehouden vergadering van den R.K.B. is besloten om de nog resteerende wedstrijden, die van geen be lang meer zijn, niet te doen spelen. In deze vergadering heeft V. en L. de beide kampioensmcdailles ontvangen. Woensdag om 7 uur speelt V. en L. 1 tegen S.C.Sin Spieringshoek. Gemengd Miewws Arbeiders levend begraven. Uit Orense (Spanje) wordt gemeld, dat een kuil, die gegraven was in verband met den aanleg van cm spoorweg van Zamora naar Orenso, is ingestort. Zes arbeiders werden levend begraven. Tot dusver beeft men van vier hu mier de lijken geborgen, en men vreest, dat ook de beide andere arbeiders om het leven zijn gekomen. „Hoor eens, Ossie..." zei Macgowan, ner veus aan zijn sigaret trekkend. „Ik moet Don dadelijk spreken. Bon je er zeker van, dat hij er niet is?" Osborne keek verwonderd over zooveel ongeduld. „Maar u ziet hem vanavond aan tafel toch, mijnheer?" „Jawel, jawel, maar ik moet hem vóór het eten te spreken krijgen. Het is' heel belangrijk, Ossie... uiterst belangrijk." „liet spijt me, meneer. Maar hij is" vroeg weggegaan en heeft niet gezegd, waar bij heen is." Macgowan fronste de wenkbrauwen. „Geef me een potlood en oen stukje papier." Hij krabbelde haastig enkele woorden op het papier, dat Osborne hem gaf, vouwde het dicht, stak het in een enveloppe en gooide het op den lessenaar van Kirke. „Zorg, dat hij het nóg vóór het diner krijgt, Ossie. Het is van veel belang... en strikt persoonlijk." „Zeker, mijnheer," zei Osbome, do enve loppe in den zak stekend. „Wat ik zeggon wou, mijnheer, als u even don tijd hebt, dan zou ik u wat willen laten z.ien,U Hij ging naar de kluis in den muur en haalde er een soort portefeuille uit te voorschijn. Die legde hij op zijn lessenaar, sloeg het ding open, overhandigde Macgo wan een klein vergrootglas en wees pp een postzegel. „Een Nanklng-uitgave van den Draak, is het zoo niet?" mompelde Macgowan, het vergrootglas boven den groen-rose post zegel -houdend. „Iets niet in orde met den overdruk, is het niet? Drommels... de let- Meisje aangevallen. Dader meldt zich bij do politic. Zaterdagavond te half tien is in Uo Purmcr een 17-jarig meisje, dat mot haar vriendin, van Rurmcrend komende, huis waarts fietste, bij Monnikendam aangeval len door een boorcriaibeider, C. D., dio liet meisje met zijn fiets omver reed, haar daarna beet pakte en van don hoogen gras dijk in het water trachtte te duwen. Voor er echter erger kon gebeuren, kwam er hulp opdagen en nam de dader da vlucht. Onder leiding van majoor Waagland, der' rijksveldwachter, werd, in samenwerking met do gemeentepolitie van Monnikendam en Ru mierend, de omtrek afgezet. Later werd echter bekend, dat do dader zichzelf to llpendatn had aangemeld. Ilij is van daar naar Monnikendam overgebracht en in ar rest gesteld. Wat de motieven van den dader betreft, zou het hier cou wraakneming gelden. DINSDAG, 21 Juli. Hilversum I, 1875 M. AVRO-uitzending. 6.30—7 RVU. 8 Grarofocn. 1.0 Morgenwijding ear grai- mofoon. 10.30 De Oclophonifcers. 11' IIuïsli. wenken. 11.30 Concert. 12.30 Orgel. 1 Gramofoon. 1.15 Omroeporkest. In de pauze: Declamatie. 3.15 Gramo foon. 4.05 Piano. 4.30 Kinderkoor. 5 Kinderhalfuur. 5.30 AVRO Aeolian-otrkcst 6.30 Vliegles. 7 Dansmuziek. 7 45 Per fiets door Noden and, 8 Berichten A.N.P„ Mededeel ingen. 8.15 Gcvar. programma nun.v. oikest en solisten. 10,30 Gramo foon. 11 Berichten A.N.P, 11.10—12 Dansmuziek. Hilversum II, 301 M. KRO-uitzcnding. 45.10 H.l.R.O S9.15 en 10 Gramofoon. 11.3012 Godsd. halfuur. 12.15 Gramofoon. 2 Vrouwenuur, 3 KRO orkest. 4 II. I. B. O. 5.10 KRQ-orkest. 5.45 Folccitalie-bezeek. 6 KRO-Melodisien. 7 Berichten. 7.15 Cau serie over luchtbescherming. 7.35 Sport- halfuur. 8 Berichten A.N.P. Mcdedeo- lingen. 8.10 Gramofoon. 10 Steef! orkest Maastricht. 10.30 Berichten A.N.P. 1035 Giamofacn. 10.40 Sted'. orkest Maastricht. 11.1512 Gramofoon. Droitwich, 1500 M. 11.20 Orgel. 11.50 Gramofoon. 12.35 Orkest i In soliste. 1.50 Octet. 2.35 "Gra mofoon. 3.20 Kwintet. 4 05 Gramofoon, 4.50 Zigeuner-oikest. 5.35 Orkest. 6.50 Orgel. 7.45 Revue-progr. 8 20 Bnick- ner-conocrt. 10.35 Kwintet met soliste. 11.3512.20 Dansmuziek. Radio-Paris, 1643 AI. 7.20 en 8.20 Gramofoon. 11.20 Orkest. 2.5Ö Gramofoon. 5 59 Oikest. 11.05 12.35 Dansmuziek. Keulen, 450 AL 6.20 Concert. 8.20 Concert, 9.20 Gr ar mofaon, 10.20 Orkest. 11.20 Kamermu ziek. 12.20 Orkest en solisten. 2.20 Go var. concert. 3 20 Kamermuziek. 4.20 Gramofoon. 5 20 Dansmuziek. 6 50 Piano. 7.20 BJaasconcert. 8.301.15 Zie Deulselilaiidsender, Brussel, 322 en 484 AL 322 AI,: 9.20 Gramofoon. 1133 Salon- orkest. 12,20 Dansmuziek. 1.30 Omroep orkest. 2,20 Afax Aloxys' oakest. 3.50 P, Godwin's orkest. 4.50 Zang. 5.20 Omroeporkest. 6.20 Gramofoon. 7.20 Zang. 8.20 Hoorspel. 9 20 Symplionie-cioiu- ccvt. 11 Gramofoon. 11.2012 20 Dans muziek. i 484 AI.: 9.20 Gramofoon. 10.20 Salon- orkest. 11.20 Gramofoon. 1220 Omroep orkest. 1.30 Omroepdansoïkest. 2 20 Gra mofoon. 3:20 Orgelconcert. 3.50 Gra mofoon. 4.35 Salonorkest. 5.20 Dans muziek. 6 20 Sonatccomoert. 7.20 Gra mofoon. 8.20 Radiotooneel. 9.20 Sympho- nieconcert. 11 Gramofoo®. 11.20—12 20 Dansmuziek. Deulschlandscnder, 1571 AI, 8.30 Amusementsorkest met solisten. 9.20 Orkest. 10 501.15 Dansmuziek. ters onderaan zijn weggelaten." „Juist zoo, mijnheer," zei Osborne met een zeer beslist hoofdknikje. „De verticale opdruk behoorde te hi den Chung Hua Kling Ivuo,.. als ze het_ tenminste zoo uitspreken... Het Aliddonrifk van het i'..oc- menvolk. Alaar op dezen zegel is het laatste letterlccken op een of andere ma nier weggevallen on zoodoende staal het woord Rijk er niet op. Ik kan Chineesch! niet van Grieksch' onderscheiden. Maar dc oude dr. Kirke heeft het voor me ver taald. Is dat niet interessant, mijnheer?" „Verdraaid interessant zelfs. Waar heeft Don dat ding ergens opgeduikeld?" „Op cen veilng. Drie weken geleden. Door" omstandigheden werd hij eerst gis teren geleverd. Ik veronderstel, dat de echtheid nog moest vastgesteld worden." „Blo kerel hoeft toch altijd gNuk," brom de Alacgowan, het vergrootglas neerleg gend. „Zeg, vergeet dat briefje vooral met ik ben voor het eten terug. Nu moet ik nog even weg om een paar bezoeken te maken." „Best, mijnheer," anlwoordde Osborne en ging weer voor zijn lessenaar zitten. Het was werkelijk merkwaard g, hoe alles dien avond in elkaar sloot. Alles schoen precies in elkaar te passen, als do handen van een vrouw in haar handschoenen. Het was, om ©en voorbeeld' to noemen, juist vijf over half zeven, toen de kantoor deur weer geopend weid. Osborne keek verstoord op. Een rijzige, knappe vrouw stond op den drempel met een ze'fgenocg-' zaam lachje om de lippen. .Misnoegd Kwam Osborne overeind1 uit zijn stoel. (Wordt vervolgd).

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 6