De Chineesche Postzegel. Radioprogramma's Gemengd Nieuws Gruwelijke moord. Ongevallen bij baden In zee. Avontuur in Zwolle. Ernstig motor-ongeluk. Man door trein gedood. Van den wagen geworpen. Zeventig-jarige man dood ia bed ge vomica. In Let dorp Opende onder de gemeente Croolegjst is Za.erdagniotgeu de 72-jarige lieer Setsma, acmniLVster, m zijn woning vermoord geiouden. De daders hadden liet slachtoffer eon prop in den mond geduwd. l)o heer Setsma woonde uiteen, uv rijn huis was al.es overhoop gehaaid. De burgemeester heeft na de ontdekking van het gruwelijk misurijt het parket te Groningen gewaarschuwd, dat nog in den loop van tien morgen ter plaatse was. Nadere bizonderhctlen. Groote opschudding en ontsteltenis is onder de bewoners teweeggebracht door den atscliuweiijken moord, die 111 den nacht van Vrijdag op Zaterdag is gepleegd in Gruotegast, dezelfde gemeente, waar zich in Januari 1929 het drama van de ver moording van vier vehhvaclilers afspeelde. .Omtrent heigeen thans geheuld is, zijn do volgende inzouderlicdcn hekend ge- worden In Opende woonde de rium 70-jarige on gehuwde landbouwer H. Setsma. De oude man woonde geheel alleen, Hj kookte zijn eigen potje en had wcin.g omgang met vrienden ot kennissen. L nks en rechts van zijn woning stonden huizen en ook aan do overzijde had hij baren. Een buit van «00. Setsma was door de gemeente Uroote- gast belast niet de uitbetaling van geklen aan de armen. Hij beschikte over ongeveer :70O gulden, zijnde het geld om uit te be- taleu aan de armen voor twee weken. Daar lnj Dinsdag as. op reis zou gaan naar zijn broer in Arnhem, had hij dezen keer getd voor twee weken gevraagd en was van plan dit 's morgens uit te betalen. 1 Lsschen halt twee en hall drie in den nacht hoorde de familie li. Bou.us, die haar ivoning man de overzijde heeft, plotseling drie schoten adder elkaar lossen. De vrouw werd wakker en schrok hevig. .Onmiddellijk na de drie sdioten hoorde men een geraas, hetgeen men echter aui niets ernstig toeschreefs. De man ze.de nog tot zijn echtegnoote: „Maak je maar niet ongeiust, hot zijn misscli ea weer van die schutters die op kippen en eenden jagen". Verder werd over het geval niet meer gesproken. De iamilie S.ssing, die vlak naast Sets- ma woont, heelt van de schietpartij niets gehoord. Des ochtends kwam bij SeLma meestal een intiemen vr.end, de heer K, Wij'ma op bezoek. Dit was bekend aan rnej, H. Frankes, die zidi naar th Setsma begaf, om haar weekgeld te halen. Toen zij bij do woning aankwam vond zij tot haar groote verbazing do zijdeur open staan, terwijl zij in een oogopslag bemeikfe, dat alles in de woning overhoop was gehaald. Zj.j begreep dat er iets bizonders moest zijn gebeurd en spoedde zich naar den heer Wij ma. Tezamen begaven zij zich naar de woning van Selsma, waar zij de slaap kamer ingingen 0.1 zagen, dat de man dood op zijn bed lag. Hij had een prop in den mond en een doek om den hals. De marechaussee en de politie werden ge waarschuwd, die onmiddellijk een onder zoek ter plaatse instelden. Vast staat, dat minstens twee personen aan het werk moeten zijn geweest. Men neemt aan dat Selsma, die altijd een re volver bij zich had als liij te bed lag, nog kans heett gezien om op de onverlaten te schieten, vandaar dat er drie schoten gehoord zijn. Het aanwezige geld, zijhde plm. 700 gulden, was verdwenen, terwijl de slaap kamer een ruïne gelijk was. Van de daders ontbreekt tot nu toe ieder spoor. Het on derzoek wordt met kracht voortgezet. Nog geen spoor van de daders. Naai- wij vernemen lieelt het onderzoek naar do daders Zaterdag tot diep in den nacht geduurd. Men heelt - cellier tot heden nog geen enkel spoor van don dader of daders go vonden, liet onderzoek wordt inmiddels met kracht voortgezet- Jimgeiuan verdronken. Gistermiddag te drie uur is op het strand hij don Wasscnnarsclien Slag eon ernstig verdrinkingsongcval gebeurd. Eon 20-jarige jongeman had zich hij het baden te ver in zoo gewaagd ea is in de diepte verdwenen. Van het strand af werd hulp geroep gehooid en men zag den in nood verhoerende een hand opsteken. Do reddingsbiigade werd onmiddellijk ge waarschuwd1, doch deze slaagde er niet meer in, den drenkeling to bereiken, zoo dat hij is verdrenken. Later op den middag is hot lijk aange spoeld op de grens tusschen Wassenaar en Katwijk, waar het door een viertal Rot terdammers werd aangetroffen. Het slachtoffer bleek to zijn'Mö 17-jarigo P. 3. van der Ham uit Wassenaar. Loden van de reddingsbrigade hebben nog gedu rende vijf kwartier onder leiding van twee doktoren gepoogd do levensgeesten door kunstmatige ademhaling op te wekken. Het lijk is naar het poliliehureau overgebracht. Bij reddingspogingen verdronken. Do 23-jarige jongeman F. II. uit Ilille- gexsberg, die met het IG-jarigo meisjo M. E. B., uit Rotterdam aan het Kijkduinsche strand, door den stroom was meegesleurd, is, nadat hij heldhaftige pogingen had aan gewend om het meisje te redden, jammer lijk verdronken. liet meisje werd gered door den 23-jarigen J. K. en den 27-jari- gen G. II. van D., beiden uit Rotterdam, met assistentie van een agent van politic, die zich gekleed in zoo had begeven. Gered. Voorts heeft gistermiddag oveneens ter hoogte van Kijkduin een andere -bader, W. D., uit Den Haag, in levensgevaar ver keerd. Hij werd gered door den 30-jarigon W. B. en den 2S-jnrigen L. W.. heides van d'e Haagsche reddingsbrigade, en is aanvankelijk in bewusteloozen toestand naar het Roodo Kruis-ziekenhuis overge bracht. Meisje ter naaweriuiml gered. Tenslotte is nabij het Noorderstrand te Scheveningen, ter hoogte van het „giocne huisje", oen IG-jarig meisje, J. T., uit Nootdorp, bij het baden te ver in zea ge gaan. Met gioote moeite heblien twee an dere baders, do 30-jarigo M. II. en do lS-jarigen SI. S., beiden uit Den Haag het meisje op het droge kunnen brengen. Zij bleek reeds schijndood te zijn. Een dokter en eon politieagent hebben langdu rig kunstmatige ademhaling op de drenke- lingo toegepast, met liet verheugend suc ces, dat tenslotte het bewustzijn bij de patiënte terugkeerde. Het meisje is ter verpleging opgenomen in het Roote- Kruis- zieKcnhuis daar ter stede. Wielrijder gedood. Zaterdagmiddag om 1 uur kwam de 29-jaiige wielrijder D. Zwierser, wonen- do te Groningen in botsing met oen auto, bestuurd' door den heer W. J. R, even eens te Groningen. De wielrijder werd in den flank gegrepen en kwam met zijn hoofd' tegen de voorruit vaan den wagen. Met een hersenschudding en een ernstige hoofdwonde werd hij naar zijn woning op het Heerenplein vervoerd, waar hij des nachts is overleden. Wilde rif door drukke straat- Do lö-j.uige J. D. uit Oosteizee, gom. Lemsterlaiul, zou de wijdo wereld ingaan. i'er fiefs trok hij er op uil, ouders en verwanten in ongerustheid latend omtrent zijn lol, en zoo arriveerde hij Zaterdag' morsen in Zwolle, Of daar beronvv of behu wee zijn gaan knagen, dan wel de hon ger, we weten het niet, maar in elk ge val had de jongeman besloten, per spoe digste gelegenheid terug te keeien. LX fiets was "daartoe evenwel niet snel ee noog, daarom moest hem een auto, die gelegenheid hHlcn. In de FXezcrsSraat z.ug hij een dergelijk voertuig staan, dat hem v el leek. De fiets hond hij vlug op de treeplank, zelf nam de jongen achter het stuur p'aals en daar ging het terug naar Oostorzec. Op het laatste oogenbl k had de eigenaar van de auto, de heer G., evenwel he merkt, wat er gaande was. iXee snelde hij zijn bezit na, waarbij lnj nog juist do kans kreeg om op de- treeplank te springer.. Van die plaats trachtte hij het contact uit te schakoten, maar dat was met overeenkomstig de bedoelingen vanden jeugdigen D, die zijn reisplannen bedreigd zag. Als een paard dat den stal mikt, gaf hij dan ook extra gas en terwijl hij met de cene hand den wagen in hrf goede spoor trachtte te houden, sloeg hij mei de andere als een bezetene om zich heen, teneinde op die manier zijn belager kwijt te raken. En zoo Dok deze wonderlijke; stoet een tijdlang door de drukke hoofd straat, zeer tot bevreemding van do voorbijgan gers, die*niet begrepen wat zij daarvan moesten denken. Tot het toeval den lu'cl om bijstand roependen eigenaar in zoo-verre gunstig was, dat er een paar agenten van de motorpolitie passeerden. Zij hadden den vluchteling spoedig ingehaald en toen was het met D.'s reisplannen afgeloopen. De iongen is naar liet hoofdbureau van politie overgebracht, waar procesverbaal tegen hem is opgemaakt en hem bovendien is medegedeeld, dal hij op de vlugste manier naar huis zo-u worden overgebracht. Autobotsing te Heesch. Tw cc gewonden. Op den Rijksweg te Heesch stond' Zater dagavond te ongeveer zes uur ter hoogto van het raadhuis ter rechterzijde van den weg ecu vrachtauto geparkeerd van een firma uit Roosendaal, Een twee-persoons personen-auto, waarin do gebroeders Lou- ve-rs uit Eindhoven waren gezeten, kwam, vermoedelijk doordat in den lieerschendcn stortregen het zicht slecht was, in bot sing mei de Imkerachterzijde van den vrachtwagen. De kleine wagen, eon Amil- car, die met een vaart van ongever GO kilometer reed', werd door de bo'sing ge heel vernield. Do fwee inzittenden raakten ernstig be kneld en konden slechts met moeite wor den bevrijd. Zij zijn o-pgonoine-n in liet St. Ludov icusgesticht te Heesch. De dok toren Siebbcles uit Anisteid'am en Bouw man uit Nistelrodc verleenden do eerste geneeskundige hulp. Het meest ernstig is de toestand van 11. Louvvers, hij wien oen zware hersenschudding werd geconstateerd. Zijn broeder had een lichte hersenschud ding opgeloopen. Uit het Engelsch, door HERMAN ANT9NSEN. Het verdrinkingsgeval bij de manoeuvres. Gistermiddag is voor den Waterweg bij Hoek van Holland door de loodsboot het lijk opgevischt van den marinematroos, die verleden week tijdens de manoeuvres bij Walcheren overboord gevallen en ver dronken is. Het is in liet lijkenhuRje te Hoek van Holland voorloopig opgebaard. „Maar hoe is dat mogelijk?" bromde de inspecteur, „dat is geen gezonde rede neering. Hoe wil je er achter komen, waar een goedkoope das gekocht i«* Wat zeg jij er van, llesse?" Dte detective mompelde iets onverstaan baars en de inspecteur ging heen. El lery en de sergeant stonden zwijgend Lij elkaar. Toen de inspecteur terug kwam, was hij erg opgewonden. „Hoor eens, hij is heelemaal niet bij die deur daar neergeslagen," riep hij uit, „we hebben op den vloer bij dien stoel daar bloed gevonden. Hij moet bij dien stoel, daar bij de tafel, zijn neergesla gen." „Zoo, is u dat ook opgevallen, dat is belangrijk," meende Ellery, „maar wat doet liij dan wel daar vlak bij de kantoordeur en achter die boekenkast?" „Drommels," snauwde de oude heer, „het wordt nog krankzinniger dan ik dacht. Laten we eens hooren, wat dokter Rrouty te vertellen heeft." Dr. Prouty stond juist op en sloeg het stof van zijn knieën af. De inspecteur snelde naar hem toe en begon druk tegen hem te praten. Ellery slenterde naar zijn vader en den dokter toe. Halverwege bleef hij opeens stokstijf staan. Iets glimtnends had zijn blik getroffen. De schaal met fruit, was net" als de rest, ondersteboven gekoerd. Naast die schaal lagen de schillen van een gepeld mandarijntje en enkele ver droogde pitjes. Vaag herinnerde hij zich die te voren ook al gezien te hebben... Hij lichtte de omgekeerde schaal op en bestudeerde de zichtbaar geworden vruch ten. Peren, appelen en druiven. Zonder zich om te wenden, riep iiii „Sergeant." Velie kwam naar bom toe. „Heb je niet gezegd, dat die verpleegster, miss D-iversey, verklaard had, dat zij en kele minuten voor don (lootte in deze kamer was gekomen?" „3a zeker." „Toe, wees dan zoo goed haar even te haten." Ellery wachtte gedu'.d'g. Teen sergeant Velie eenige oogenbikken later terugkeerde, had hij do lange verpleegster, die doods bleek zag, bij zich. „Ah, miss Diversev," ze Ellery, zich naar haar toekcerend,. „u bent, als ik het goed begrepen heb, ongeveer om half zes in deze kamer geweest, niet waar?" „Jawel, mijnheer," antwoordde zij ze nuwachtig. „Itebt u bij toeval op deze fru'tschaal gelet?" Er kwam een verschrikte utdrukking in haar oogen. „Fruit? Ja, mijnheer ik... heb er, om de waarheid te zeggen, een manda rijntje van opgegeten." „Mooi zoo... "dat is meer dan ik ge hoopt had," zei Ellery, „dus... u hebt een mandarijntje opgegeten." „3a... eentje maar," „Oh," zei hij, blijkbaar teleurgesteld, „dan zijn deze schillen du3 afkomstig van de door u gebruikte vrucht?" vroeg hij. Twee z.\i aar gewonden. Op den Muiderslraatweg, onder Diemen, heeft Zaterdagavond een ernstig ongeluk plaats gehad. Een 23-jarige motorrijder uit Hilversum, die op de duo een 19-jarig meisje had. is vermoedelijk tengevolge van niet goed opletten, over eenige lossn stcenen gere den en gevallen. Bekten werden van den motor geslingerd en bleven bewusteloos liggen. De marecheusree heeft de hulp inge roepen van den goneeskund gen dienst. Da jongeman heeft een hersenschudding en enke'e bloedende wonden. Het meisje werd deerlijk aan het hoofd verwond. Beiden zijn in het Burgerziekcnhuis te Amslcr- uam opgenomen. Over gesloten spoorboomen geklommen. Gistermorgen om kwart voor negen werd do ongeveer 50 jarige II., uit Snssenheun, die, ondanks de waarschuwing van den spoorwcgwachter over do gesloten hoornen van den spoorwegovergang do Khnkcn- beig te Sasscnheim was geklommen, door een passecreiitten trein gegrepen en op slag gedood. liet lijk is naar het St. Rernardusgc- sticht te Sasscnheim overgebracht. Trein op koeien ingereden. Zeven koeien gedood. Zaterdagavond om half twaalf zijn twee tremen, komende uit do richting Ilecron- veen en uit Leeuwarden en die elkaar onder de gemeente Grouw moesten pas- seeren, op een troop koeten ingereden, eigendom van den heer Schuurman, te Giouw. Van do beesten, die blijkbaar uit do weide waren losgebroken, werden er zeven gedood, terwijl verscho dcno andere gewond" weiden. Beide treinen ondervonden geruimcu tijd vertraging. Door do politic wordt een onderzoek naar do oorzaak van liet losloopcn van do kceien ingesteld. Docdclijk ongeval. Do 50-jarïgo boerenarbeider A. Zee, wo nende to Twist, reed Zaterdagmiddag mot paard en wagon in de Wieringermoer na bij Medemblik, toen plotseling het paard' op hol sloeg ca Zeo van den wagon word' geworpen. Een der wielen kreeg hij over liet lichaam. Zwaar gewond) werd hij op genomen en naar het ziekenhuis vervoerd', doch op weg daarheen is hij aan do be komen verwondingen over listen Het slachtoffer was gehuwd en laat twee kinderen na. Auto met S.A.-mannen verongelukt Twintig dnoden. Gistermiddag heeft op een hollenden weg bij Besenfeld een zeer ernstig ongeluk plaats gehad, waarbij twintig menschen het leven hebben verloren. Een S.V-afdeeling uit Mannheim maiklo een uitstapje naar hot Zwarte Woud. In oen vrachtauto mot aanhangwagen hadden G3 mannen plaats genomen. Do auto reed j uit het Neckardal over Altensteig naar Besenfeld cn moest vandaar langs do Ro sen folder helling naar het Murgdal afda len. De bestuurder kenclc dezen weg blijk baar niet en reed op do verkeerde ver snelling, zoodat de vaart van do wagens steeds gvooler werd en tenslotte minstens GO kilometer bedroog In een bocht gebeurde het ongeluk. De wagens reden over den wegrand en stortten bijna verticaal n 'ar beneden. Zij vielen ongeveer 8 meter. Allo inzittenden werden uit de wagens geslingerd en ver schillenden kwamen daaronder terecht. Vijftien SA-mannen waren op slag dood, vier stierven korten tijd later. Bovendien is een meisje bij liet ongeluk om het teven gekomen. De overige inzittenden werden alten ge wond. Sommigen zwaar, anderen minder ernstig. De bestuurder is gearresteerd én in een cel van een ziekenhuis opgesloten. een ruit, weiko vooraf met zeep was ingcsmocid, te liobben verwijderd, zijn da dadors binuengelconien en hebbon p„D;-. kasten doorzocht zonder iols te kunnen vinden. Ook eeft men geprobeerd de brandkast te forceeron, wat evenwel niet gelukte. Onder leiding van den burgemeester heeft de rijkspolitie een uitgebreid -onder zoek ingesteld. Men vermoed dat incaij to doen beeft met dezelfde personen, die ook in Voorbur in een tgweelal scholen hebben ingebroken. Door vvindbukskogeltjc getroffen. In don Baarsjespolder lo Amsterdam, speelden gistermiddag twee jongens, van 12 en 13 jaar, mot een windbuks. De 12. j .ge jongen logde op zijn vriendje aan, niet wetende flat liet wapen geladen was. liet scliot ging af en hel kogeltje trof den jongen in liet hoofd. Hij is naar het Wilhelmina-gasÜnus overgebracht, waar operatief moest worden ingegrepen. op de schillen wijzend. Miss B.versey keek hem. slrak aan, „Wel neen, mijnheer, ik heb de mijne met de pitten er bij door het raam naar buiten gegooid." „Ah zoo." De teleurstelling maakte blijk baar plaats voor belangstelling. „Ilebt u er op gelet, hoeveel manda rijntjes nog over waren, nadat u er een had opgegoten?" „Jawel, mijnheer... twee." „Dank u, miss Diversey... dat is alles, wat ik u vragen wilde," mompelde Elle ry. „U hebt me een heel eind op streek geluncht. Het is in orde, sergeant." Volte grinnikte en biacbt de verpleegster weg. Ellery bekeek het hoopje fruit op tafel met aandacht. Er was slechts één man darijntje bij. Hoofdstuk V. Met een zwarten sigaar 'ussclicn de tanden stond dr. Prouty druk te pralen tegen den ouden heer Qu-een... „En dat is alles, wat ik u vertellen kan, meneer de inspecteur. Ik kan aan wat die drotwmel- sche huisdokter h'er gezegd heeft, geen woord toevoegen." Ellery kwam naar hen toe en zei over don schouder van den dokter heen „Vader, wilt u hier soms even stilte vra gen?" De oude heer keek hem verbaasd aan. „Wat heb je nou weer in je kop?..." en met verheffing van_ stem riep hij; „Een beetje stilte, alsjeblieft." Het werd rustig „Hecren," zei Ellery zachljcs, „ik zal een dwaze vraag stellen. Maar toch wil ik er dolgraag een antwoord op hebben. Heeft Meisje door auto aangereden. Zaterdagmiddag is een meisjo van jaar op de Nassiukadc te Amsterdam aan gereden door een auto. Met een schedelbreuk is het kind op genomen en in stervenden toestand over- gehracliL naar het Wilholmina-gaslhuis. Inbraak in een kerk te Veur. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in de pastorie van de Geref, Kerk aan den Damlaan te Voorburg. Na DINSDAG, 28 Juli 1936. Hiivessinu 1, 1873 M. A V. R. U. uitzending. (j.3i) 11. V. U. 8 bmmoioou. 10 M.otgeawijding, grae inoioon. 10.30 Ensemble. 11 Uuish. wen ken. 11.30 Ensemble. 12.45 Gramofoou, I.30 Uikesl en grainotoou. 3 Liedjes aan. don vleugel, piano en gramoifoan. 3.45 Ino. 4.3ü Kmdeihoor. o Vaar de kin deren. 5.30 Orkest. G.30 Vliegles. 7 Con ceit. 7.40 SJe-epen en sjouwen. 8 Be richten ANP. Meuedeolingeii. 8.15 Gevar. piogiamma. 10.30 bramojoon. 11 Berich ten ANP. 11.10—12 Dansmuziek. Hilversum II, 301 M. K. 11. O. uitzending. 89.15 en 10 Gramotoon. 11.3012 Godsd. haJluur. 12.15 Graniofoon. 2 Vrouw en uur. 3 KRO-orkest. 3.45 Glra- moloou. 4.15 Kamer-orkest m.m.v. so list. 5 Giamoloon. 5.15 Orkest. 5.15 Fe- Loitalrebezoek. G Gramofoou. 7 Berich ten. 7.15 Techniek der luchtbescherming 7.35 SporthaJfuur. 8 Berichten ANP. Me~ dedeelnigen. 8.10 Sted. orkest Maas,richt 9 Graniofoon. 9.15 Populair concert. 9.45 Gramotoon. 10.30 Berichten ANP. 10.35 Orkest m.m.v. solist. 11.1512 GTamo- loon. Broiluicli, 4500 M. II.20 Orgel, 11.50 Graniofoon. 12.35 Scholscli-oikest, m.m.v. soliste. 1.55 Sex tet. 2.35 üiamoioon. 3.35 Kwintet. 4.20 Oiauioloon. 4.55 Orkest. 5.35 Trio. G.60 Orkest. 7.50 Kwintet. 8.25 Dansmuziek. 10.20 Zang en Trio. 11.35—12.20 Dans muziek. Eiuliu-I'aris, 1G48 M. 7.20 en 8.20 Gramofoon. 11.20 Orkest 12.35 Concert. 2.50 Gramofoou. 5.50 en 0.50 Orkest. 9.03 C'abaiet. 11.0512.35 Dansmuziek. Keulen, 456 M. G.20 Populair concert. 8.20 Orkest. 9.20 Blaasconcerl. 10.20 Kapel, oikest eu so listen. 12.20 Amusementsorkest en so listen 2.20 Gevar. conoert. 3.20 Fransche opera-muziek. 4.20 Populair concert. 6.20 Dansmuziek. 7.20 Gramofoou. 8.30—1.15 Zie Deutsdilaudsender. Brussel, 322 en 484 M. 322 M. 12.20 Gramofoon. 12.50 Klein-or- kest, 1.30 Dansmuziek. 1.502.20 Gra mofoon. 5.20 Dansmuziek en gramofoon, G.50 on 7.20 Gramofoon. 8.20 Klein- oikest 9.05 Klein-orkest. 9.20 Cabaret 10.30—11.20 Gramofoou. 4S4 M. 12.20 Gramofoon. 12.50 Dansmu ziek. 1.30 IGein-orkest. 1.50 Gramolo'm (tot 2.20). 5.20 Solisten. 6.35 G-ramofwm G.50 Salon-orkest. 8.20 Concert. 9.20 Ope ra. 11—11.15 Gramofoon. Dcntschlandsciulcr, 1571 M. 8.30 Concert. 10.50 Gramotoon. 10.35— 1,15 Dansmuziek. i iemand uwer soms een vrucht van deze schaal afgenomen De mannen keken hem met open mond aan. Niemand zei oen woord. De inspec teur kwam naar, de tafel toe en bekeek de schillen en de verdroogde pitten. „Iiecft niemand een mandarijntje ge schild?" Allen schudden beslist het hoofd. „Dank u. Dat is alles," zei Ellery en wenkte zijn vader on den dokter naderbij te komen. „Ik ben er achter gekomen, dat er iii deze schaal slechts twee man- da rijnljcs waren vlak voordat hot slachtoffer hiier in de kamer kwam. Nu is er nog maar één. Eigenaard'g, wat?" Dr Prouty nam zijn sigaar, die was uit gegaan, uit zijn mond. „Eigenaardig?" vroeg hij, „wat is daar nu voor eigenaardigs aan, Queen?" Fn op eens begonnen zijn oogen te glinsteren. „0, doel je soms op vergif?" „Goeie genade, neen. Dat is te mal. Maar ik zou toch wel willen voorstellen, dat u die mandarijntjes niet uit uw ge dachte laat gaan." „Maar waarom?" vroeg de inspecteur; „denk je soms, dat de moordenaar een mandarijntje gesnoept hoeft, nadat hij dien armen kerel de schedel had inge slagen?" .„Het zou mogelijk zijn," mompelde El Jery, „maar het is veel waarschijnlijker, dat die kleine man een mandarijntje ge geten heeft, vlak voordat hij dien slag op zijn achterhoofd kreeg." „Dal is gemakkelijk genoeg na te gaan," meende dr. Prouty, naar zijn taseh grij pend, „zal ik even sectie doen? Als hij een mandarijntje gegeten heeft, moet dat nog in zijn maag te vinden zijn... Hier is het ambtelijk bevel, inspecteur, ik ver onderstel, dat de lijkauto h'er wel dauelija zijn zal," Ellery liep naar den doocte toe eri bc- keok hem aandachtig. Een der beambten stapte over het lijk heen om op de kan toordeur naar vingerafdrukken te zoeken met behulp van een fijn grijs poeder „Al afdrukken gevonden vroeg Lllery hem. Het lijkt er nog met veel naar, mijn heer Ellery," zei de man, „en toch zou den - er te vinden mo-eten zijn, als de dader dien grendel hier aan deze zijde had dichtgeschoven. Hij is glad en vettig en. dat geeft prachtige vngerafdrukken... Mis hoor. Zorgvuldig afgeveegd, Verdraaid, we hebben niets kunnen vindon." „Ook nergens anders?" „lk weet niet, wat Kelly daar gevonden heeft, maar ik lieb niets." - Kellv die in dc buurt bezig was, 1 i\euy, uit, ui CT1 schucktedien znn lersehen kop omnoo,n.won treur te Ik ook niet, mijnheer Oueen... S ook liever in dc bioscoop. Dan zna ik ten minste wat. Ellery knikte eens. Hij werd uit zjjn droomern gehaald door de stem van Do nald Kirke ergens in do gang. En ik zeg dat ik hom mot ken, schreeuwde Kirlce tegen den inspecteur. Sergeant Velie kwam or bij en zei be daard: „dat heb ik ook al tegen mijnheer Queen gezegd'. Hij -jas een totaal vreemde." „Maar," zei de inspecteur met gedempte stem, „het kan toch heelemaal geen kwaad om hem nog -eens te bekijken? Is het zoo niet, mijnheer Kirke?" [Wordt vcrvoh'l). uMBiaM-amiJLiJW i' p i wtewwrc k»

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 6