Wijziging steunverleening en werkverschaffi ng. STADSNIEUWS. Afschaffing van den Iiuurtoeslag in twee étappes. Herverdeeling van voor werkverschaffing en steunverleening beschikbare gelden. Geen ver nietiging van groente meer. De minister ïcomt aaneen aantal beswaren tegemoet. De butste aveken heeft de regeering herhaaldelijk contact gehad mei de he- sturen der vakcentrales, die sterk den nadruk legden op .liet feit, d it als gevolg van do rouleering in de werk verschaffing en de daarmee gepaard gaande vermindering van de tewerk- •stelling in het algemeen, vooral ten plattelando do nood- hoog is gedegen. Bij liet ingestelde onderzoek is geble ken, dat inderdaad' eenigo tegemoet koming in de geoppperde bezwaren ge- -woüigd is. Gezocht is naar de mogelijkheid van een meer gerechtvaardigde verdeeling der beschikbare gelden, waarbij tevens in oogenschouw is genomen het vraag stuk van den huurbijslag. Het residtaat van het ondeizoek is, dat de minister van sociale zaken Ihans een complex wijzigingen in de steun- jegeling heelt aangebracht, gepaard gaande met nadere voorschriften t.a.v. de werkverschaffing. Tevens zal de distiihutie van goedkoope levensmid delen worden uitgebreid. De te nemen maatregelen zijn do vol gende Be lmurbijslag. De huurbijslag zal in twee étappes worden afgeschaft in dier voege, dat met ingang van de week 30 Augustus5 Sep tember a.s. de thans geldende hijslag tot de helft wordt verminderd, terwijl do tweede helft komt te vervallen met in gang van de week, die 0 Hei 1937 aan vangt. Voor zooveel ook in verband met dezo afschaffing een verlaging van de huur van arbeiderswoningen wenschclijk zal zijn, stelt de minister zich voor deze |e lievoi- deren door: 1. .Mede te werken aan lmurverlaging van reeds bestaande woiuiigwetwounig.'n, 2. den aanbouw van goedkoope wonin gen op grond van de woumgwet aan te moedigen; 3. den gemeenten to vergunnen, om de huur van particuliere woningen, welke op een h.i. voor de tegenwoordige omstandig heden. redelijk bedrag is teruggebracht, op verzoek van den huiseigenaar af te hou den van den steun en aan dien eigenaar uit te keeren. Steun groote gezinnen. Te maximum-steunuitkeermg voor tie ondeisteunden met middelmatige en groote gezinnen worden voor ioa.ien boven £15 verhoogd, doordat voor deze groepen het maximum steunbedrag een hooger percen tage van het loon zal mogen bedragen dan tot heden het geval was. De tarieven voor steunverleening tan plalleiande der laagste klasse, worden met fO.50 per week verhoogd. Langdurige werkloosheid. Arbeiders die langdurig werkloos zlijn, zralten ten aanzien van de steunregeling niet meer besehonwd worden als te be- hooren tot hun eigenlijke beroep of vak, •weshalve voor deze arbeiders met belrek- king tot de steun vei leaning in den ver volge een door den minister van sociale zaken vast te stellen standaardloon zal worden aanenomen. Steun aan jongere arbeiders. Yoor de jongere arbeiders, die, hoewel zij reeds in loondienst werkzaam zijn ge weest, in verband met hun toenmaligen jeugdigen leeftijd nog niet het loon van een volslagen arbeider hebben verdiend, zal door den minister van sociale zaken eveneens een standaardloon worden vast gesteld, dat meer in overeenstemming is met het Joon, dat ztij op hun inmiddels bereikten koogeren leeftijd zonden kunnen verdienen. Minder straffe toepassing van het rouleersysteem. In het komende winteiseizoen zal de gelegenheid tot tewoikstoüing bij de werkverschaffing worden uitgebreid Ten einde zulks mogelijk lo maken, zijn nieuwe plannen van verkverstliaf- iing bij de regeering in voorbereiding. Aangekocht zijn eenigo groote terreinen in do province Drenthe, Groningen, Fries land en Noord-Brabant, welke met werk- Joozen zullen worden onIgarmen. Boven dien zijn in oen'ge streken ten behoeve van zeer groote particuliere ontg.nningcn subsidies in uitzicht gesteld. Daarnaast zal medewerking worden ver leend voor eenigo belangrijke werken in de provincie Noord-Holland. Gok in Limburg wordt de werkverschaffing uilgebre'd. Tevens zullen voor zoover nomlig, in werkverschalfingsloonen nader getoetst worden aan de loonen in het vrije bedrijf. Benige technische hcrzicnia- Evenals reeds -het geval is ton aanzien van de .uitkeeiing welke iuvonoiide ge zinsleden uit een worklo-ozenkas oniaan- gen, zuilen de andere inkomsten van de bij een ondersteunde inwonende geriLusle- den, die een bijlrage voor een werk mazen* kas beialen, niet naar den aaul «er inkom sten, voor 73 of geheel op bet. steunbedrag van den kostwinner in mimSlring worden gebracht, dan nadat deze inkomsten met een bepaald bedrag per weck per gezinslid zijn verminderd. Voor gezinsleden beneden IS jaar is dit bedrag vastgesteld op 20 cent per week, voor gezinsleden boven 18 jaar op 50 ceuL -«* In aansluiting aan hetgeen reeds lang geldt, ten aanzien van de toepassing dor steunregeling, zal voortaan loet loon voor lewerkgestcluen, die geen bijdrage voor een werkloozcnkas verscbuSdigd zijn, f 0.50 per week minder bedragen dan het loon, dat verdiend wordt door degenen, die wel zoodanige bijdrage betalen. Distributie van levensmiddelen. De regeering heeft besloten de beschik baarstelling van levensmiddelen aan work- loozen krachtig ter hand te nomen. Daartoe zal do geheele distributie ge-ee-n- tralcseerd vanwege het departement van sociale zaken plaals vinden en zullen, voor zoover mogelijk, verschillende levensmid delen aan de di.viibntio worden toege voegd. Zooals bekend zal zijn, wordt, in op dracht ran den minister van sociale za ken en in samenwerking met hel depar tement van landbouw, thans gehakt in. blik vervaardigd. Een 15-tal fabrieken is met het maken van dit product bezig, zoo dat, naar mag worden verwacht, de re- geering in het najaar en in den. komen den winter over een behoorlijk kwantum hlikvleesch zal kunnen beschikken. Sinds December 1934 heelt distributie plaats van verschc groeide. Deze distribu tie is geleidelijk uitgegroeid en zij noemt nog steeds toe. Hoewel vcischc greento een product is, dat zich uitermate moeilijk voor distribu tie leent, is hiennede resultaat van bo- teekenis bereikt. Bij den kuidigen vorm van distributie blijven er echter nog bezwaren en leem ten in de distributie bestaan. Teneinde aan deze bezwaren tege moet te komen en de leemten aan to vullen, heeft de regeering besloten om een hoeveelheid groente te doen inblikken. 1 Geen vernietiging van groente meer. Door dezen maatregel zal zoo goed ais zekeT kunnen worden voorkomen, dat ver nietiging van groente plaats hoeft, terwijl dp distrlbulio daarmede zeer zal zijn ge baat. Verder wordt als goedkoop voedingsmid del onvermengde margarine aan werkloo- zen en armlastigen verstrekt. Daar diazo distributie in het vervolg ook door het departement van sociale zaken plaats zal hebben, wordt in een groote behoefte voor zien. Aan, dit product zal door do regeering binnenkort een belangrijk kwantum bak en braadvet worden toegevoegd. liet ligt in de bedoeling van den mi nister van sociale zaken oin in do komen de maanden met spoed te doen onderzoe ken, of nog meer voedingsmiddelen aan do reeds genoemde kunnen worden toe gevoegd. Tenslotte wordt er met nadruk de aan dacht op gevestigd, dat vorenstaand com plex van maatregelen geen besparing be oogt op de totale uitgaven voor averldoowen- zorg, doch ten doel heeft door wijziging in de vordeeling der beschikbare gelden rekening te houden met de gewijzigde en zich nog stoods wijzigende omstandigheden. Voor zooveel van de bovenbedoelde wij zigingen het gevolg mocht zijn, dat de steun van bepaalde personen daalt, zal de vermindering aanvankelijk beperkt wor den tot ten hoogste fl.25 per week. Protest van het N.Y.V. tegen intrekking huiirtocslag. liet bestour van het N.Y.V. heeft aan den minister-president en aan den minis ter van sociale zaken hot volgende tele gram gezonden „Hebben kennis genomen van commu niqué inzake wijziging slcua cn werkver- schaffiugsregeling. Achten verschillende maatregelen, welke verbeteringen, inhou den en waarop het N.V.V. roods herhaal delijk heeft aangedrongen, dringend nood zakelijk. Tegen intrekking huurtoeslag moet ons bestuur echter met dien grootston ernst waarschuwen. Duizenden gezinnen'zijn on mogelijk in staat zonder toeslag de huur te betalen. Verwachten van dezen maat regel groote moeilijkheden. Dringen daar om ten sterkste op handhaving hunrloo- slag aan." De kruistocht van de „Margaretha", Een tweede groote tocht. Thuiskomst in stroomenden regen. Vrijdagmorgen om oven zeven uur, werd de bemanning van de „Margaretha'uit de kooien getrommeld om direct aan het werk to gaan. De sluis to Vere stond open en deze gelegenheid werd benut om vlug weg to komen. Via de Z-aiul- kreek ging hot met Zuid westelij keu wind naar do Oosterscheldo en vandaar naar de geulen tusschcn Duivel an cl en Toten; Koeten, Maslgat en Zij po. Het weer werd steeds slechter. De lucht betrok en do wind nam in kracht toe. Bruinisse had den stormbal gehcschon. Door Krammer en Volkerak werd hot Haringvliet buvikt. Daar woei een klein stormpje, liegen be gon te vallen, liet zicht was uiterst slecht, liet schip hield zich uitstekend. Hoewel het derde rif gesloten was, werden af en toe flinke snelheden gehaaid. In den namiddag, (e ongeveer vier uur, werd Ilellevoetsluis bereikt. Het grootzeil was reeds neer en toen werd alleen op de fok gewend, een kunstje, dat reeds met even goed succes voor de Viissing- sche sluizen was uitgehaald. Onder een Jiksclie regenbui werd vast gemaakt. 's Avonds is liet niet meer droog geworden. Deze tweede groote tocht was weer even schitterend verloopon als de eerste, van Ilellevoetsluis buitenom naar Vlis- singen, slechts met dit verschil, dat er Vrijdag zwaar werk verricht werd onder zeer ongunstige weersomstandigheden Schip en bemanning hebben de proef ech ter glansrijk doorstaan. Het eenige onge val, dat te vermelden valt, gebeume in de kombuis, waar een groote pan soep tijdens een wending omlaag kraam! De Zaterdag bracht weer heel wat werk met zich. Hot Voornsche kanaal met zijn vele bruggen, lag weliswaar goed bezeild doch de brugwachters bleken langzamer te zijn clan het schip, zoodat de zeilen! eenigo malen neergenomen en vervol gens weer opgehaald moesten worden. Dat kostte heel wat inspanning, omdat vallen en schooten nog laaag niet droog en dus bijna onhandelbaar waren. Einde lijk werd in Nieuwesluis gemeerd om lp schuiten. In de Botlek wétd hot anker uitgeworpen. De laatste avond van do week was prachtig. Do wind was gaan liggen, de lucht iels opgehelderd en de zon ging in do nevelbanken als ©en gloeiende bal onder. Do Zondagmorgen deed do verwachting groeien, dat met drogo zeilen do thuis haven bereikt zou kunncin avordio.i. Tegen opgeslagen en een groot aantal groote en kleino vlaggen wapperen in eten wind. Hedenmorgen zlijin de 11. IC. Kinderva- cantiespelen olfio'eel geopend. Om 8 uur is in do Frankelaindscbo kerk door deken A. 3. O. Schraag oen II. "Mis opgedragen, waarbij nagenoeg alle doehicmers ea deel neemsters aan do spelen tegenwoordig wa ren. Daarna is met nvuziek voorop oen wandeling door do stad. gemaakt. Tegen 9 uur arriveerde do optocht, waarin een groot aantal kleurige vlaggen werd mee- gcdragcu, op liet Foesttoivein en kon on officieel al begonnen worden met spelen. Tegen half elf verschonen daar do burge meester, mr. dr. F. L. J. van Haaien, wethouder J. Binkelaar, deken A. J. 0, Schraag, pastoor G. L. Binkhorst, de heer A. Smit, rijksinspecteur van hot L. O. te Rotterdam, de heer A. Geurtsen, hoofdop zichter dor gemeente plantsoenen, do hoer C. Slolk, schoolopziener, J. N. Post, oud- inspecteur der gemeen lelijke belastingen en eenigo eerwaar de zusters, allo leden van het eere-comité. Kr was een gedeelte van het terrein af gezet, waar do genoodigden plaats 'Uflr men. Een geluidversterkersinstallatie zorg de er voor dat do rodevoeringen doof alle aanwezigen konden worden verstaan. Met muziek voorop werd eerst voor do genoodigden gedefileerd, waarbij de rech terarm gestrekt zijwaarts worel geheven, een imitatie van den turagroet! Welkomstavoord. Broeder overste, 'voorzitter van liet comité van actio, heette alten wel kom en zag in do aanwezige leden van het eere-comité een -blijk van waardeering in het averk van het comité. Ook 'do lei ders en leidsters; de averkloozon, die ave ken hebben gezwoegd om alles in orde to maken; de avcldoeners van de R.K. Kinder vacantiespelen cn dear hoofdleider, den heer P. Alberts, die als zoodanig voor de 10e maai-fungeert, werd dank gebracht. Daarna heeft deken A. J. C. ScliTaag de kinderen en hun leiders gezegend. We zijn geavend, alles met Dazen Lieven Heer te beginnen, aldus de doken, wc avillcn dat ook nu doen. Rede burgemeester. De burgemeester, mr. dr. F. L. J. van II a a r e a, zeide, dat do stichting van de Kindervacantiespelen, 10 jaar geleden, van belang is geweest voor do kinderen, \roor do ouders en voor de overheid. Spr. zette de betoekenis aran dezo spe len voor alle drie groepen nader uiteen, bracht dank aan hot comité en avenschte de oprichters geluk met den groei van hot nuttige instituaat. Hier is géén lunapark opgericht, want ta\-ec uur in den middag word het anker j hmapark beteokent avondpark en dit is een Dkta«& Bt m» 5»"" mis. Naarmate Schiedam dichterbij kaaam, viel er moer regen. Ifet kwam hij sirooman neer toen om half vijf in de Wilhelm ma- haaren het anker viol. Door oou regengor dijn avaren op den aaal onkel© ges talbon zichtbaar, dio alles trotseerden om bij do aankomst aanaaczig te zijn! Zoo kwam liet einde van een prach'igea zeiltocht met aed variatie. Hot trolscho schip heeft zijn kwaliteiten weer eens ge toond. Behalve dr'c geknapte(rossen, is er niets verspeeld. liet volgend jaar zal de .„Margaretha" internationale vermaardheid onder de pad vinders krijgen. Tijdens do Wereldjamboree zal aan de Kaag een groot waterkamp worden gehouden, waar uiteraard avaler- soouts uit vele landen heen zulten ko men. De schokker van de Scbiodamsche Waterscouts zal dan ligplaats nemen op het ZwcOand, als middelpunt ran het grootste padv'mders-waterknmp, dat ooit ge houden is. Ilier is een practisohe-, eon eere-, een liefdedaad verricht. Dut de leiders zich avillcn opofferen torwillo van het genoegen en de veiligheid van do jeugd, stelt het gemeentebestuur op hoogen prijs. Gij zijt nog zonder zorgen, aldus richtte spr. "zich tot de kinderen; de tijd van zorgen is voor u nog niet aangebroken, maar als de vacantie om is, zorg er dan voor, d'at er bij jullie is een gevoel vara dank, erkentelij'ichcid, liefde voor de over heid en voor wie u zijn voorgegaan. Daarna knipte de burgemeester een lint in de Scbiedamsrike kleuren door, dat den toegang naar het „lunapark" afsloot, avaar- :op een daverend: „Lang zal hij tearea" door de kinderen averd gezongen met de Kindervacantiespelen. De opening. De vacautie voor de lagere schoten is begonnen en oen aantal dames ea hoe ren heeft zioh ook dit jaar weer bereid verklaard de kinderen, die in Augustus niet uit kunnen gaan, toch eenigo prettige ave ken to bezorgen. Tien jaar geleden is op initiatief van pastoor Muller, destijds pastoor in de Gor zen, thans te Voorburg,een comité tot stand gekomen, dat voor de leerlingen van de It. K. schoten in de vacautie kinder spelen organiseerde. Dat avoik is uitgegroeid 1 Waren het aan vankelijk een paar honderd kindereu, die aan de R. K. kindervacan t i esp eten deel namen, dat aantal is nu uitgegroeid tot bijna 2500! Bovenden bobben andere-groepen het voorbeeld' gevolgd. De Kindervacantiespeten voor tenrlingcn der Gcref. scholen worden nu ook reeds voor do vijfde maal gehouden; do Soc. Dom. Vrouavenclub heeft liet begonnen werk na enkele jaren wegens gebrek aan medcaverking moeten staken; dit jaar voor het -eerst bobben Volksonderwijs en de drie organisates van onderwijzers aan d-o openbare school het averk van de Kinder vacantiespeten ter hand genomen. I)e IK K. Kindervacantiespelen. De Lt. K. Kindervacantiespeten avonden dit jaar aveer op het Feestterrein in het Volkspark gehouden naar ave vernamen dit jaar waarschijnlijk voor het laatst, om dat een gedeelte van het ijsclubterrein voor die spelen in orde zal avordon ge bracht. Het regelingscomilé heeft een oudedraai- molen en een rutsbaan kunnen koopein, dio door averkloozon keurig zijn opgeknapt; do cursussen voor jeugdige, werkloozen zorgden voor een klimtoren cn oen 18-tal schommels. Fa- is ren i>-o<de *"scbui ten' muziek. Itcdc avcthuuder van oaderavjjs. De Loer J. Din kei a ar, wethouder van oncteravijs, decide mee met den commis saris van politie te hebben geconfereerd over de baldadigheid' van de jeugd' en er is naar aanleiding daarvan een brief aan de hoofden van schoten verzonden. Er mogen reglementen gemaakt worden en politie en onderwijzers kunnen alles probceren om de baldadigheid! tegen te gaan, maar het beste middel is: geef den kinderen wat te doen. Het comité voor do R. K. Kindervacantiespelen heeft dat -ook begrepen en zijn pogen is met succes bekroond. Spr. avenschte hen, die liet initia tief namen, van harte geluk met het be haalde succes en uitle de hoop, dat dit zijn bemoeiingen verder zal avilten uit strekken en de kinderen ook op Woens dag- en Zaterdagmiddag bezig zal willen houden. Het gemeentebestuur zou dat zeer toejuichen. Tenslotte droeg spr. den klimtoren en de schommels aan het eomilé over. De hoer P. H. A. Buurman sprak namens degenen, die avekenlaug op het terrcsi cn aan het opknappen van het speelmateriaal hebben gewerkt. Zij hebben dal met liefde gedaan om de kinderen een gelukkige amcanti© te bezorgjtm. Speciaal aaerd dank gebracht aan den hoofdleider, den den hoer P. Albers, aan don hoer .Meiehors, dio zijn smederij beschikbaar stelde en den hoor Caron. De heer 1'. Albers bracht dank aan den burgemeester, avethouder J. Bink©- laar en dir. W. J. Smit, voor hun hulp ear adrviozon; aan de mannen, dio dag en nacht gewerkt hebben cn aan do leiders en leidsters. Tenslotte deed spr. oen be roep op financicclcn steun Ook het: Lang zal hij leven, na dezo toespraak dioor do muziek ingezet, avord krachtig meegezongen, Daarna begonnen do speten in optima forma; 200 kinderen tegelijk avordon een uur per dag in het lunapark toegelaten, zoodat allen een beurt krijgen aan de schommels, in dan draaimolen, klimtoren en rutsbaan. Do eerste rit in dr-n drn-ri moten item o.ai. de burgemeester, mr. ch'. F. If J. Haaien en dto avethoudor van omdetrwifs, do heer J. Makelaar mt®. Voor de paarden bleek bij de kinderen, die in den draaimolen mochten, de meeste belangstelling te bestaan. Do autoriteiten! dio meedraaiden, moesten zlirili met een, bankjo vergenoegen. De draaimolen avordt door eon el octroi- motor gedreven. Eiken dag kunnen niet allo 2400 25QO kinderen kotnon spelen. Er is maar ruimte en speelmogelijklieid voor 1600 fin- deren tegelijk, zoodat een 'rouleersysteem! avordt toegepast, ovaarbij eiken dag 800 kinderen niet aan, do vaomtiespelon deel nemen. Yau de Gerei', seinden. Zonder eenig ceremonieel zijn heden morgen ook do kindervacanlicspel en voptr do teerlingen der Gercf .scholen begonnen, die hun terrein aan don Maaskant in hot Sterrebosch hebben. Daaraan neuten pi,ml 400 kinderen ongeveer 100 moer dam vorig jaav deel. Bij die 400 zijn echter een S0-Jal leerlingen vain de kleuterscholen! Het open speelterrein en ©en deel van' hot Jbosch is afgezet voor de speten; langs den waterkant is bovendien een. spoedde bewakr-gsdienst ingesteld. Ook ueze spelen hebben de beschikking over een klimtoren en eenigo schommels gekregen, vervaardigd door jeugdige aveiic- loozen. De gemeente heeft ook voor een fJinko hoeveelheid' zand gezorgd en een groote sproeiavagen zorgt voor de watervoorzie- ning. Het spelmateriaal is meerend'eels gemaakt door leden van de vereeniging. Bóhulvc allerlei spelletjes, wordt do sport beoefend en voorts sljöd, handwerken en teekenen. Ook zagen we eon „boekenwurm" In een boek verdiept! Do kinderen brongen brood van huis mee en ontvangen om 12 uur eon beker melk en 's middags limonade, plus nog in den loop van den dag enkelo versnaperingen. ■Om aan do speten te kunnen deelnemen wordt per kind 1.60 gevorderd (werk- loozen half gold^f voor twee kinderen uit één gezin f'2.40, drie f3.20 en vier of meer f-l Na de Vierdaagsche. Het B.V.L.-detacIieniciil ge huldigd. Op het korpsbureau aan d-en Bezuiden- boutscheweg te 's-Gravenhage, is het deta chement Zuicl-IIolland West van den B. V, L., dat aan de Vierdaagsche to Nijmegen heeft deelgenomen, gehuldigd' door res.- majoor J. P. Boots. De leider van het detachement, res. ie luit. II. A. C. van Lent, 'heeft de be haalde korpsmedaille aan rcs.-majoor Rools overhandigd, evenals de prijzen tijdens do training behaald. Dat er bij deze marsdien een flinke en prettige leiding is gcavoeat, bleek aa-el uit het aardige dankwoord van sergeant I. J. Sorber van hier, tot luilcoant Van Lent gesproken, mede namens do 28 aamvezige kameraden. Epn kameraadschappelijk samenzijn volg de, waarbij de herinneringen van Nijmegen, de -overgang over de brug bij Cuijk, de canlinoavagen met gramofoonmuziek an Zuid-Holland West nog eens levendig opgehaald werden. Tot de aanwezigen behoorde ook de heer J. van Katwijk Jzn., plaatselijk lei der B.V.L. hier ter stede. Ten slotte averd een fraai© film over Abessinié vertoond. Man over boord! „Ik ga niet mee!" net s.s. Mirach, van Van Niovélt sa Goudriaan kwam Zaterdag hier binnen cmi in de Wilhelminahaa-en te bunkeren cn zou gistermorgen 9 uair aveer vertrekken. Het duurde echter een tijdje, voor de be manning compleet avas en met alten wa ren toen meer brood-nuchterI Er avas een vacature als stoker ont staan en één der tremmers, die het laatst aan boord kavam, had stellig gehoopt de vrij gekomen plaats te zullen innemen. Dat die hoop niet in vervulling was ge gaan, stelde hem erg te leur cn hij avihto "den ouwe" spreken. De kapitein kon: niet anders meedoélen, dan d'at oen andei als stoker avas aangewezen. „Dan ga ik niet mee!" avas het bescheid van den t remmer. De statietrap avas reeds opgehaald en de roeiers laadden zich verwijderd zoo- dat de cornnumicaii-e met deti wal was verbroken. De man begaf zich naar het achterdek; de slecpbooten hadden vastgemaakt en dc machine sloeg reeds langzaam voor uit, toen do aandacht vaa kapitein ea loodsen op de brug getrokken averd door luid geschreeuw aan dek. Do teleurgestelde tremmer was met Idee- ren en schoenen aan overboordgespron gen en spartelde in de Wilholmiinahaven. Zijn positie avas zeer hachelijk! De sleepboot, die achter vastgemamr. had, verbrak de verbinding met het seiup en stoomde naar den drenkeling. Met b laatste restje "krachten, dat nog °ve aas, kon deze de toegeavorpen boei grijpen cn even later stond hij aan sleepboot. Maar hij wilde met weer terug keeren naar de „Mraoh Daarom is hij «op de rivier aan de ri viel poli tie overgegeven. Man aangehouden. Als veidaeht van diefstal van 'n kum'ier- rijwiel, hetwelk Vrijdagmiddag uit oen wo ning aan den Vlaardingerdijk avns ont vreemd, hectt de recherche oen 39 jarigen, man aangehouden. Hij aal tor beschikking vru 'us'i'ie worden ges'-h'. g"»-

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2