Verslag van den Gemeenteraad De Chineesche Postzege!. Radioprogramma's Interpellatie mterlocale autobussen Uitlotingen. Rechtszaken Valschheid in geschrifte. serie serie t; °2 8- van busdiensten zoo spoedig mogelyk Mor den beëindigd. Vragen. Spr. heeft twee vragen geformuleerd en voorts een motie ontwei pon. Do eerste vraag hiidt: Is liet contract mot RoUeuhim op zegbaar en zoo ja: met welken tormijn Spr. beeft naar een antwoord op die vraag gezocht, maar dit niet kunnen \m den; spr. meent echter dat de overeen komst in een schriftelijk contract is vast gelegd. Do tweede vraag luidt: Is Schiedam gekend in de tariefswij zigingen dio per 1 Juli j 1. zijn ingevoerd door de R.E.T.? Bat geldt speciaal voor de wijziging urn liet tarief, voor zoover Schiedam dairbij rechtstreeks is betrokken. Motie. Voorts dient spr. do volgende motie in: „Be gemeenteraad van Schiedam geeft als zijn meening te kennen, dat liet wen-, schehjk is het personenvervoer binnen het grensgebied der gemeente Schiedam en het interlocaal personenvervoer vanSchie dam op Rotterdam vice versa respectieve lijk geheel en mede te doen verzorgen door autobusondememingen, onafhankelijk van het Rottcrdamsch Electriseh Ti am be drijf. Hij verzoekt het college van 11. en W. plaatsen voor do autobussen in Rotter dam ongemotiveerd is. Er is echter een bevoegde instantie, die over dezen maat regel zal moeten oordeelen, n 1. de rech ter. Als men de vraag stelt: Wat kan en moet er gebeuren van de zijdo der ge meente, dan is het antwoord: Niet zoo heel veel. De wet op de openbare vervoermidde len legt de beslissing over de rechtmatig heid van do gelaste wijziging dor eind punten in handen van de Kroon. De regeling met de IÏ.E.T. opzeggen. Er is echter iets, waar do gemeente wel rechtstreeks iets over te zeggen heeft, n.l. de regeling, die in 1930 met de R.E.T. is getroffen inzake het exploiteeren van autobuslijnen hier ter stede. Niet bij wijze van represaille-maatregel, maar om een zelfstandig Schiedam's ver- keersbelang te dienen, behoort die re geling met Rotterdam te worden opge zegd, opdat Schiedam aan de particuliere busdiensten op Rotterdam een zekere com pensatie zal kunnen verleenen voor het vervoer, dat zij in Rotterdam tengevolge van de daar getroffen maatregelen zul len verliezen. Die regeling kan worden opgezegd, zonder de beslissing van do Kroon op het ingestelde beroep af to wachten. Handhaving van de regeling van 1930 heeft thans geen zin meer. Deze is vroe ger door R. en W. aangegaan om de par ticuliere autobusdiensten er tusschen uit te wer'-en, maar nu willen we die dionsfen op Rotterdam juist gaarne behouden! Toen de regeling getroffen werd, waren die diensten technisch nog niet zoo goed ver zorgd als thans het geval is. Ook op ander gebied is gebleken, dat aJs we als gemeente één keer iets uit handen geven en aan Rotterdam ter rege ling over laten, Schiedam daar niet mee gediend is! Daarom moet do overeen komst met Rotterdam inzake het in lo caal verkeer hier ter stede exploiteeren Vergadering van Maandag,- 27 Juli 1936, 's namiddags 2 uur. Voorzitter: de burgemeester, inr. dr. F. L. J, van llanren. IV, 1 er^ohj) Do heer mr. No let (r.k.) vervolgt: Vevatoire maatregelen. Ook het tarief voor het locaio vervoer is doorde R.E.T. met 20 verhoogd. Als spr. van zijn huis am de Tuinkan zich dus naar het station begeeft een af stand van nog geen kwartier loopen moet hij daarvoor 12 cent betalen. Dat is ongemotiveerd veel! Nu nog iets over het verleggen van de eindpunten. Betrouwbare tellingen hebben, naar aan spr. is meegedeeld, uitgewezen, dat van het totale rijverkeer op den Coolsingel, do autobussen samen nog geen 4 o/0 van de intensiteit vormen. Toch zijn op grond van overbelasting van den Cool singel de eindpunten van do autobussen verlegd. Dat is een ongemolivoerde, ja een vexatoire maatregel. \an de passagiers der particuliere bus sen slapt 70 <>/o in en uit op het gedeelte, dat bij verplaatsing van de eindpunten zou vervallen. Het wordt dus op de/o wijze voor de bussen onmogelijk gemaakt j middelen in overweging te willen nemen, zich te handhaven, met het gevolg, dat'die dienstig zijn dezen wcnsch te verwe- Scluedam voor het verkeer met Rotter- zenlijken. Speciaal in overweging te wd- dam, afhankelijk wordt van de R.E.T. Da nemen opzegging van de in 1930 mot Er bestaat een communis opinio, dat Rotterdam getroffen regeling inzake do het aanwijzen van slechts vier halte- verzorging van het locaal personenver voer binnen het grensgebied der gemeente Schiedam door autobussen van liet Rot- terdamseh Electrisch Trambedtijf en dien aangaande aan den raad advies uit te brengen". Deze motie is, naar spr.'s meening, aldus tamelijk gematigd gesteld. Spr zou B. en W. niet aan een termijn willen binden, maar het is toch wel wensehelijk, dat bin nen afzienbaren tijd de regeling met Rot terdam wordt opgezegd. De Voorzitter deelt nog mee, dat do motie is onderteckend door de hoe ren J. N. Hoek en Scheurkogel. Spr. leest de motie nog eens voor. Dc conscquenfie's niet le overzien. De heer Hoog end am zegt er niet vóór te zijn, dat de locale diensten door do R.E.T. worden verzorgd. Als spr. de moüe goed begrijpt, is het de bedoeling dat de diensten, waarop thans R.E.T.-bussen rijden, verzorgd zuilen wor den door ondernemingen, onafhankelijk van de R.E.T. Dat zou toe te juichen zijn. Maar welke zekerheid kan gegeven wor den dat inderdaad een particuliere onder neming die locale diensten wil overne men? Dat is een vraag, die de geheelo motie beheerscht! Als die zekerheid niet aanwezig is, zou men zich hoogstens kun nen bepalen tot het uitsprekm van een wenschelijklieid in deze riehting, maar daar schieten we niet mee op! Wc moeten ook zekerheid hebben. Spr. kan op dit oogenblik de draag wijdte van de motie niet overzien. De heer Nolet wil R. en W. den tijd la ten om rustig de zaak to overwegen, maar ook de raad heeft die gelegenheid noodig. Spr. kan immers thans niet be- oordeelen, of de uitwerking van wat in do motie als noodig wordt aangemerkt, ook in de practijk mogelijk is. Laten B. en W. prae-advies uitbrengen over de motie; spr. kan zijn stem niet geven aan een motie, waarvan hij de draagwijdte niet kan overzien. Uit het Engelscb, door HERMAN ANT0NSEN. 23) „Juweelen! Een heole hoop van dat foedje in haar kamers verstopt gevonden. n goeie spullen ookgeen namaak 1 We •veronderstellen, dat het haar eigendom natuurlijk niet was en hebben alle jongens hard aan het werk gezet, om vlo herkomst van die spullen uit te vissehen. En het 'onderzoek bij de juweliers bewees, dat het uiterst zeldzame juweelen waren. Antieke stukken op zeer merkwaard ge wijze gc/et en van historische waarde. En stukken uit bekende verzamelingen." „Goeie genade!" nep Ellery u.t, „maar u gelooft toch zeker niet, dat ze zoo stom zou zijn geweest, die le stelen?" „Ja, wat dat betreftdat weet ik zoo precies nog niet," Zei dc inspecteur, „maar één ding weet ik wèl," \ervo!gde hij, Ellery San zijn jas trekkend, „kom uit dien stoel... we moeten loortmakenA le handelaars hebben ons zonder uitzondering gezegd, dat ze darhten, wel te weten, wie de eigenaar was Ze zeiden, dat hot a gemeen bekend was'. Toch nietbegon Edery aai/eieml. „Toch wall Al dio dingen zijn afkomstig uit de juweelen-verzameling van Donald Kirkel" HOOFDSTUK XL Sergeant Velie, dio snel was weggrrsepen van zijn taak, om do bagage van den ver moorde op te sporen, om bij het onderzoek van do kamers van miss Llewes te wezen, gaf den inspecteur in de hall van het Chancellor-hotel rapport over die huis zoeking. „De kust is veilig, inspecteur. Ik heb, na de huiszoeking, een van onze mannen... Johnsonin een pakje van een d'er hotelkncchts, in haar apartcmenien achter gelaten, onder voorwendsel van de water leiding na te zien. En met dat kamer meisje is het ook volkomen in orde. Ze had haar uitgaansmiddag en kwam pas om zes uur thuis." „En ze weet dus niets van wat er ge beurd' is „Geen steek." „Fn Irene zelf?" „Dio kwam. zo -ils Johnson vertelde, om half zeven binnengestapt en kleedde zich toon in een avondjapon, alsof zo naar een partijtje ging. Ze heeft zelfs niet in baar kluis naar die steenen gekeken. Natuurlijk wel naar haar egen dingendie in baar sieradenkistje lagenwant djiarvan heeft ze een en ander omgeJaan. Jolmson zei, dat hij haar had hooren zeggen, dat. ze ze'f een partijtje zou geven voor de Kirkes... cocktails en zoo... Ze zijn nu allemaal bij haar op bezoek." „Hm!" bromde de inspecteur, „enfin, 't komt er bitter weinig op aan, waar zo zitten. Maar voordat ik haar aanpak, moe ten we toch eerst nog even naar do Rvee en twintigste verdieping toe." Enkele oogenblikken later stapte de in specteur uit de liftkooi, ging regelrecht naar de deur van het kantoor van Donald Kirke en trad' binnen zonder te kloppen Osborno stond' van zijn lessenaar op en liet zijn postzegel tan gel je uit de hand val len. Hij word' een beetje bleek, „Maar... inspecteur!... meneer Queenl De zware bussen. Spr, is nooit eon bewonderaar geweest van dio gioote dingen, dio den weg ver melen eu do burgers de/er stad ongerief veroorzaken (do groote autobussen van de R.E T.) Meermalen zijn hier de be zaaien tegen die bussen in het licht ge steld, maar dan werd van do bcstueimtafel gezegdWe moeten wel mot do R E.T.- bus«|| genoegen nemen, want er is nie mand, die liet stadsverkeer wil exploitco- len. Laat de lieer Notct tevreden zijn met een wieiidclyk gebaar en den i.nul de gelegenheid schenken om rustig de con sequentie's van de motie te overwegen De heer Van Ierse! (r.k.) is het eens met den heer lloogeiulam. De heer Kodde (comm.) zegt, dat ook de leden der communistische fractie zich bij dat betoog aansluiten. De heer Bij loo (eh,): Rotterdam heeft beloofd hier lichtere bussen te zullen la ten rijden. Er is hier één bus van een lichtere constructie in gebruik, maar bet komt voor, dat die wagen hier een uurtje in gebruik is cn dan ziet men hem weer in Rotterdam „tippelen"! (Gelach). Gesold mef de Schicdnmsrhe belangen. De lieer Scheurkogel (c.li.) merkt op, dat twijfel is geuit, dat een particu liere onderneming hier liet locale vervoer per autobus zal willen exploiteeren. Maar de particuliere busdiensten op Rotterdam werken goed; over do wijze van exploi tatie valt niets te klagen. De R.E.T. heeft nog niets anders gedaan dan met ons gesold fZij heeft geloofd hier lichtere bussen te zullen doen rij den en daar is niets van gekomen. We! gaat zij de tarieven voor het locale ver keer verlioogenl Dc- houding van de R.E.T. steekt on gunstig af bij die van de particuliere ondernemingen; over de houding van de R.E.T. is spr. niet tevreden! De Voorzitter zegt, dat de lieer No- let zijn standpunt breedvoerig uiteen heelt gezet en ten slotte een motie heelt voor gesteld. I>ie motie bestaat uit twee kapitale pun ten. Het eerste dier punten is, dat de raad als zijn meeningdus als zijn gevormd oordeel uitspreko: het locale verkeer dient geheet eu liet interlocale verkeer dient mede te worden verzorgd door een van de R.E.T. onafhankelijke onderneming Spr. meent, dat elk der raadsleden wel zal voelen, dat in eon' dergelijke uitspra ik heel veel gelegen is. Men moet het vóór en tegen hooren, vóór men tot een ge fundeerd oordeel kan komen. Daarmee wil spr. niet zéggen, dat het locale ver keer niet aan een particuliere onder neming moet worden opgedragen. Maar men zal deze aangelegenheid toch heel degelijk moeten bekijken, alvorens vèr strekkende beslissingen te nemen. liet tweede deel der motie bevat een wenschelijkheid en geeft aan hoe een en ander verwezenlijkt kan worden. Het twee de deel der motie hangt dus ten nauwste samen met liet eerste deel. Daarom zou spr. willen adviseeren de motie in handen van R. en W. te stellen oor prae-advies. Dón hebben R. en W. de gelegenheid de kwestie zoo breed mo gelijk te bekijken en als zij de zaak gron dig bestudeerd hebben, kunnen zij aan den raad het vóór en tegen aanwijzen, zoodat ook de raad met kennis van za ken een besluit kan nemen. Behoefte aan interlocaal snel verkeer. Uit de beantwoording door B. en W. van de vragen van den heer Nolet, heeft men kunnen zien, dat de Irjn, die B. en W. volgen, geen andere is dan de parti culiere busondernemingen zooveel moge lijk te steunen. Die ondernemingen kwij len zich goed van hun taak. Belangrijker is echter, dat Schiedam behoefte hoeft aan inlcrtocual snetvcrvocr. l>e heer Nolet heeft gezegd, dal in 1930 B. en W. een andero opvatting ten aan zien van dc busondernemingen huldigden dan thans. In 1932 waren B. on W. echter reeds door den loop der feiten tot het inzicht gekomen van do wenschelijkheid van bandhining der interlocale busdiens ten. lhj elke gelegenheid, dat men ging tor nen aan den goede functionecring der iritcilocalo busdiensten, zijn B. en W. in de bres gesprongen on steeds met suc ces. (Wordt vervolgd). Premiclofcn Paleis van Volksvlijt 1807. Bij do gehouden trekkingen (Mei 1929 November 1931) zijn om. nog de volgende nominale prijzen getrokken, (prijzen lot en met £50). Gepleegd door sergeant-majoor instructeur. Voor den Krijgsraad1 to 's-llertogenboseh bad zich wegens valscliheid' in gesclirifle en oplichting te vc-mntwoordcn do 48-jarige II. 11. G. P, sergeant-majoor, instructeur van hot zesdo regimenL infanterie te Bre da, the thans in liet huis van bewaring te 's-Ilerlogcnbosch is gedetineerd. Do be klaagde bekendo do bom ten Jaste gelegde feiten. Do auditeur-militair bracht in zijn requi sitoir verzachtende omstandigheden naar voren, zooals het grooto schokten maken door de echtgcnooto van den beklaagde en de slechte controle in de kazerne. Hij eischte oen gevangenisstraf van zestig dagen mot aftrek van zestig dagen voor arrest, met onmiddellijk ontslag uit het arrest. Voorts eischte hij verlaging toleden rang van gewoon soldaat. Do Krijgsraad' veroordeelde P. tot een voorwsard'elijko gevangenisstraf van drie maanden met een proeftijd van drie janr. is er weer wat aan de hand?" „Ja," antwoordde de inspecteur, „luister maar eens, Osborne. Bestaat er m de ver zameling van den heer Kirke een stuk, bekend als de tiara van de Groot Her togin?" „Tazekert" antwoordde Osborne ver bluft. „En een, dat (1e Roode Broche genoemd wordt „Ja. Maarwaarom „Is er een keten van geslagen zilver met een hanger van smaragd „Ja. Maar wat is er toch gebeurd', inspec teur?" „Weet dat niet?" Osborne keek beurtelings den ouden heer en Ellery aan en liet zich in zijn stoel zakken. „X.nce... meneer... Ik heb niet veel to maken met de collectie oude juweelen van mijnheer Kirke, zoo-als hijzelf u* vcr- klaten kan. llij bewaart ze in een kluis van de bank, waar hij alleen in kan komen." „Nou, dan zijn zo weg!" bulderde dc inspecteur hem toe, „Weg?" herhaalde Osborne geheel van stieek, „de heole verzameling'?' „Dat moet ik nu juist zien te weten te komen," zei de inspecteur met een grijns lachje, „kom meel" „Maarmaar meneer do inspecteur. begon Osborne, zich aan zijn lessenaar vastklampend, „ui bobt toch niettooh niet het plan...... meneer Kirke nu te gaan ondervragen? Mijnheer Kirke geeft juist een feestje en het zou heel onprettig zijn..." ,,'n Feestje? Bij Kirke?" vroegen vaderen zoon, elkaar verwonderd' aanziende. „Woultdat in do apartementen van Kiikc gegeven De doodslag op het Irambalcon le Rotterdam Het Itaagscho gerechtshof heeft giste ren in lioogcr beroep bevestigd! het von nis van de Rotlerdamsche rechtbank, waar bij de 27-jarigo schippersknecht G. A. van L. wegens doodslag is veroordeeld tot een gevangenisstraf van 12 jair. Van IJ. had' 4 December 1935, den dag waarop zijn ontslag was ingegaan, dien schipper van do Galicic, don 31-jarigen J, Ritmeester, bij wien hij in betrekking was geweest, op het tusschenbalcon van lijn 3 ia Rotterdam met een mes in het hart gestoken, tengevolge waarvan de schipper na korten tijdi is overleden. De officier van justitie had tegen hem 15 jaar geéischt, terwijl de advocait-genio- raal verzwaring der straf tot 14 jaar had gevraagd. 21 ii f2500: no. serie no. li O. 111 10, 1G8 339 2 370 1, GG4 f G88 8 9G4 1, 1255 25, 1388 23 1405 13, 2282 1, 2-136 16 2526 '1, 2575 2, 2582 16 2G82 '1, 2808 17, 2873 '4 3044 11, 31G0 11, 3G92 14 3S09 9, 3931 17, 395G 1G DONDERDAG, 13 Augustus 1936. Hilversum 1875 M. AVRO-Uilzcnding. 8,45 Olympisch nieuws. 9 Ensemble. Moordaanslag op taxichauffeur. De rechtbank te 's-Gravenhage deed gis teren uitspraak in do zaak van den moord aanslag op den 37-jarigen chauffeur der El-tax W. P. G. van D. te Leiden. De aan slag had' plaats onder Alphen aan den Rijn in den nacht van 25 op 2G Mei. Toen de chauffeur twee Duitschers, die hij van Leiden naar Alphen vervoerde, bij de scheepswerf der firma Kern pers uil den wagen liet, waarop bij een onoenighoid' over de betaling van den rit, één der pas sagiers den chauffeur met een hamer op het hoofd sloeg. De beide verdachten, dei 22-jarige mon teur E. B, uit Cello (bij Hannover), die reeds eenige jaren in Noord'wijk woonde, en do 27-jarigo metselaar W. S., eveneens uit Cello, werden onder Nieuwkoop door de politie aldaar gearresteerd. De rechtbank heeft beiden veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf (cisch 6 jaar) op grond van poging fot diefstal van een auto, voorafgegaan door geweldpleging, in vcxeeniging. „Neen, meneer," antwoordde Osborne snel, „een verd.eping lager in cle kamers van miss Liewes. U moet weten, dat zij hen allen heeft uitgonoodigd' op oen cock tail-partijtje ter gelegenheid' d'er verloving van mijnheer Donald' Kirke. Daarom wilde ik „Verloofd?" mompelde Ellery, „is het nu nog met verbijsterend genoeg? Dan is dit zeker een ChmeeschAmenkaansch ver bond, niet waar Ossie?" „Wat?0ja meneer. met miss Temple. In de gegeven omstandighe den „En nu we toch hier zijn, Ossie," zei Ellery langzaam, „vertel eens, heb je ooit gehoord van oen Foochow-zegél van één dollar, in geel en zwart, die door misdruk de zwarte teekening aan de gegomde zijde •heeft gekregen?" Osborno bleef doodstil zitten. Zijn oogen gingen schichtig hoen en weer en de knok kels van zijn handen werden akelig wit. „tk... ik., kan me. zoo'n misdruk... niet herinneren I" stotterde hij verward. „Leugenaar, dat je bent," zei Ellery ge moedelijk, „wij weten er dan allemaal wèl van af 1 Don-Kirko heeft liet zelf tegen ons verteld 1" 'Osborno haalde zijn zakdoek ie voorschijn cn droogde zich het gelaat af. „Hot spijt me, mijnheer Queen, maar.. „Vooruit nou!" riep inspecteur Queen ongeduldig, „hé daarl" riep liij tegen den agent, die bij de deur op wacht stond, „let erop, dat deze meneer O-.borne in de eerste vijf minuten niet aan de huistelefoon komt... Wees verstandig, Osborne... Nou, vooiuit dun jongens....).!" De drie voltrekken van miss Llewes be vonden zich vlak onder de apartcmenien 10 Morgenwijding. Grnmofoon. 10.30 En semble 10 Morgenwijding. Gramofoon. 10.30 Ensemble. 11 Gramofoon en voor dracht. 12.30 Kovacs Lajos en Gramo foon. 2 Orgel en zang. 3 Gramofoon. 3.15 Reportage AVRO-Kiml'erfeesl. 4 Voor zieken. 4.30 Gramofoon. 4 50 Voor giooto kindei en. 5.30 Kovacs Lajos, AVRO-Girls en solisten. 6.30 Oigel. 7 Olympisch nieuws. 8 Berichten ANP, Mededcelingen. 8.10 Gramofoon. 8.40 Do Mills Brothers. 9 Dansmuziek. 9.55 Do Mills Brothers. 10.15 Kovacs Lajos. 11 Berichten ANP. 11.1012 Dansmu ziek. Hilversum II, 301 M. 8—9.15 KB O. 10 NCRV. 11 KRO. 2—11.30 NCRV. 89.15 en 10 Gramofooin. 1015 Mor gendienst. 10.45 Gramofoon. 11 SOGcdsd, halfuurtje. 12.15 Gramofoon. 1230 KRO-Orkest en Gramofoon, 2 Orgel. 3 Gramofoon. 4 Bijbellezing. 5 Cursus hanctenaibeid' v. d. jeugd. 5.30 Gramo foon. 6 Zang. 7.15 Journ. Weekover zicht. 7.45 Reportage. 8 Berichten ANP. 8.15 Orkest. 9 Causerie. 9.30 Concert. 10.10 Nieuwsber. ANP. 10.15—11.30 Gra mofoon, hierna Schriftlezing. Droituich, 1500 M. 11.05 Orgel. 11.35 Gramofoon. 12.20 Or kest. 1.05 Gramofoon. 1.35 Orkest. 2 35 Octet. 3.20 Orkest. 4.30 Gramofomi. 505 Trio. 5.35 Dansmuziek. G5J Bunsirm- ziek 7.50 Kwintet. S 20 Orkest en so listen. 9.10 Oikcst. 1020 Oikest m. m v. solist. 11.3512 20 Dansmuziek. Ratliü-Paris, 1648 M. 7.20 en8.20 Gramofoon. 9 50 Orgel. 11.20 Orkest. 2.50 Gramofoon. 7.20 Gra mofoon. 8.20 Zang. 9.05 Orkest. 1105 12.35 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6.20 Populair concert. 8 2.0 Kwintet. 9 20 Concert en Olympisch nieuws. 12,20 Or kest. 2.20 Concert en Olympisch nieuws. 6.20 Kleinorkest. 8.30 Zie Deutschlandl- sender. 11.05 Kwartet en solisten., 12.05 Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M. (Vlaamsch programma): 12.20 Gramofoon. 1.30—2 20 Orkest 5,20 Gra.- mofoon. 7.20 Piano. 8.20 Gramofooin. 9.20 Orkest. 10 30 Olympisch nieuws. 11 11.20 Gramofoon. i 484 Al. (Fransch programma.)12.20 Or kest. 1.302.20 Gramofoon. 5.20 Gr,v mofoon. G.35 Orkest. 7.35 Gramofoon. 8.20 Orkest. 9.20 Opera. Hierna tol 11.20 Gramofoon. Deutsclilandsender, 1571 "31. 8.30 Blausorkcst, jodclduo cn citlier- cJub. In dto pauze: Sportreporiago. 11.20 Gramofoon. 12.10 Dansmuziek. van dr. Kirke. De inspecteur schelde aan en een dienstbode met een hoekig gezicht en een roode puntige neus kwam opendoen. Zo begon tegen te sputteren, maar de in specteur duwde haar zonder pl clitplegingen opzij en liep door een kleine ontvang kamer een salon binnen, waar liet druk eu rumoerig toeging. Als bij toverslag weid' hel stil. Het gelieéle gezelschap was aanwezig. Dr. Kirke, Alarcella, Atocgowan, Berne, Jo Temple, Donald1, Irene Llewes; bovendien waren er nog twee d'ames en een lieer, die aan don inspecteur eu zijn zoon totaal onbekend waren. Een der dames was v een sterk sprekend'-buitenlandsch type cn lueld zich druk met Berne op. Allen waren in avondoostuum. Aliss Llewes kwam glimlachend naar voren. „Zoo?" zei zo, „ja, u '/iet, ik heb gasten, inspecteur. Alisschieu een andereu keer..." Afacgowan en Donald1 Kirke keken het drielal onderzoekond en strak aan. De oude dr, Kirke kwam driftig in zijn z.ekenMoel aangerold. „Wat hebben de heerou met deze in dringerigheid voor?" barstte hij los, „kun nen fatsoenlijke lui nu werkelijk niet ver schoond blijven van zulke bemoeals, die hun neus Kalm aan, dr. Kirke,' zei dc inspecteur gemoedelijk, „het spijt me wel, dames en heeren, dat ik ui sloren moet, maar zaken zijn nu eenmaal zaken. We zu.icn het heiisch heel kort maken. Meneer K rke, ik zou ii graag heel even spieken. Aliss Llewes, kunnen we misschien even in een andere kamer gaan?" „Is er dan iets niet in orde,-inspecteur?" vroeg Mncgo'wan, [Wordt vervolgd).

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 6