PRE5T0 Verslag van den Gemeenteraad De Chineesche Postzegel. Gemengd Nieuws Vergadering van .Maandag, 27 Juli 193G, s namiddags 2 uur. V. V oorzitter: de burgemeester, mr. dr. F. L. J. van Haaren, Interpellatie interlocal autobussen (Venolg). Do oorzitter vervolgt Toen liet vorig jaar een zeer belang rijke maatregel ten aanzien dor bussen aan het oordeel van Gedep. Staten werd onderworpen, zijn deze achter B. en W. gaan staan en hebben als hun meening "uitgesproken, dat het interlocnle verkeer niet behulp van de particuliere autobus diensten moest blijven gehandhaafd. Daar zich sedert het vorig jaar geen andere Jeiten hebben voorgedaan, meenden B. en W., dat Gedep. Staten hun standpunt van liet vorig jaar wel zonden handhaven. Bat ïs helaas naar het algemeen gevoelen niet het geval gebleken. Niet voorbarig zijn. B. en \V. hebben zich toen afgevraagd: Moeten we thans aan den raad voorstel len doen, of dienen we, nu er nog een kans is, dat de genomen beslissing wordt vernietigd n.l. een beroep op dehoo- gere macht even af te wachten? Alles is" gedaan om het redelijke van de opvat ting van B. en W„ don raad en de algo- meene opinie te bevoegder plaatse ken baar te maken. B. en W. hebben zich tot de Kroon gewend en hun standpunt be kend gemaakt niet alleen, maar ook ge wezen op de gewijzigde tarieven en op bet besluit van den Rotterdamschen ge meenteraad ten aanzien van het instellen van vaste halteplaatsen voor de interlo cal busdiensten en de uitvoering van dat besluit. B. en W. hebben ten deze alles gedaan, wat zij konden doen! IVat zullen ave doen, als de Kroon te dezer zake eens niet achter B. en W. gaat staan? Wij zouden erg voorbarig zijn, als we •ons op dit oogenblik daaromtrent reeds gingen binden. Wij zouden dan wellicht een weg opgaan, waarvan later zou blijken, dat het beter ware geweest, ais dit niet was geschied. Als wij met reden kunnen verwachten, dat ons beroep bij de Kroon, hetwelk ge steund wordt door de publieke opinie, de Kamers van Koophandel en de pers, ernstig zal worden bestudeerd, dan doen wij beter en verstandiger rustig voorstel len uit te werken, zonder ons nog in een ■of andere richting te binden. Als de Kroon bet besluit van Gedep. Staten ten aanzien van de busdiensten te niet doet, dan ko men de kwestie's van lichte of zware bussen en de vaststelling van halteplaat sen later wei aan de ordo. Geconfereerd met directeur ILE.T. De aangelegenheid, die ons thans hier bezig houdt is niet alleen schriftelijk be handeld, maar de directeur van de R.E.T. beeft eerst met spr. en later met het vol ledige college van B. en W. een onder- boud gehad, waarin de kwestie is behan deld. Op dit oogenblik is de zaak tot rust gekomen. In dit stadium van het geschil is het beter geen plannen verder uit te werken en zich daarop vast te leggen, omdat men later misschien anders zal moeten handelen, dan men nu verwacht In de voorgestelde motie wordt oen von nis geveld; wordt een positieve meening uitgesproken over wat moet gebeuren en worden B. en W. gebonden in een be paalde richting te gaan. Spr. neemt aan, dat ook de raad van meening is, dat dit niet de aangewezen weg as. Nu een beslissing nemen zou importuum zijn en zcm tevens gevoelens kunnen wek ken, dio minder wenschclijk zijn We zou den later wellicht spijt hebben thans zoo diep ingnjpendo beslissingen te hebben go nomen. Daarom stelt spr. voor do moho voor prae-advies een L>. en \V. te zenden en ook do andere punten, hier ter sprake gebracht, thans niet verder te behandelen. Daardoor wordt niet alleen voorkomen, dat wo do zelfdo zaak tweemaal behan delen, maar ook, omdat we anders be slissingen zouden gaan nemen, die op dit oogenblik ongewenscht geacht moeten worden. Niet afhankelijk uorden van Botterdam. De heer mr. Nolot (rk.) zegt te kun nen billijken, dat de raad er bezwaren tegen heeft nu reeds een definitieve mee ning uit to spreken en liever een prae- advies afwacht. Spr. beschikt als lid van den raad niet over het technisch appa raat, dat B, en W, ten dienste staat, zoo dat hij ook niet de zaak kan toelichten, zooals het colllego van B. en W. dat zal kunnen. Spr. kan zich dus voorstellen, dat men deze zaak oven wil laten rusten In het eerste deel der motie wordt do wenschelijkheid en niet meer dan een wenschelijkheid kenbaar go maakt, dat particuliere autobusondeme mingen het locale verkeer geheel en het interlocalc verkeer mede, zullen ver/.or gen. Spr. meent, dat voor dio gedachte wel een meerderheid in den raad te vin den zal zijn. Onafhankelijk van do beslissing van de Kroon wil spr. toch wel als zijn meening uitspreken, dat die heole regeling met Rot terdam een lijdensgeschiedenis is gewor den. Spr. voelt er niets voor Schiedam ook wat het vervoer betreft, afhanke'ijc te maken van Rotterdam. De ervaringen met de electrieiteitstarieven manen in d.t opzicht ook tot voorzichtigheid! Misschien vindt Rotterdam het wel pret tig de locale buslijnen hier op te hef fen. Spr. gelooft niet, dat Rotterdam aan die bussen verdient! Maar wil Schiedam een eigen plaatsje in de zon en stelt zij er prijs op haar zaken zelf te beredderen, dan dient de regeling met de R E.T. te worden opgezegd. De heer Iloogendam zegt: We weten niet, of een particulier hier de locale buslijnen wel wil exploiteeron. Dat kun nen B. en W. onderzoeken. Spr. heeft met insiders over deze mogelijkheid gesproken en die willen gaarne do exploitatie op zich nemen. Spr. kan wel niet bewijzen, dat er liefhebbers zijn, maar dat dit inder daad het geval is, zal B en W. blijken. Spr. heeft er geen bezwaar tegen, dat zijn motie om prae-advies wordt gezonden naar B. en W„ maar hij stelt er wel prijs op, dat doze zaak in een dor eerstvolgen de vergaderingen wordt behandeld, want anders kan zij wellicht eerst na de be handeling der begrooiing aan de ordo komen. Het locale verkeer. De Voorzitter: Zoolang geen prae- advies op de motie is uitgebracht, dient deze en de toelichting daarop van don heer Nolet, hier ook onbesproken le blijven Als we thans het vóór en tegen zouden gaan uilspinnen, dan vervallen wo in een onvruchtbaar en ongewenscht debat. De heer Nolet heeft gevraagd: Is het contract met Rotterdam opzegbaar? Vooraf dient echter de vraag te gaan Is er een contract! Als men nu ging c!e- batteeren zou men uitgaan van promissen, die wel eens niet juist zouden bunnen blij ken te zijn. Laat men daarom de behandeling van de kwestie vaslknoopon aan de bespreking van het prae-advies. Uit het Engeisch, door HERMAN ANTONSEN. Bij nadere ovoiwegiug blijkt toch ook het eerslo deel der vooigosjeldo motie niet zoo onschuldig io zijin, als hol or wel uit ziet. Bij aanneming van dio motie zou vastslaan, dat do R. E. T.-buslijnen uit Schiedam zouden moeten verdwijnen. Als men vandaag een regeling met de R. E. T. inzake het locale verkeer opzegt, kan men morgen niet weer de exploitatie van dat verkeer aan de R. E. T, opdragen. Over dat locale verkeer moet dus thans nog niet beslist worden. Laat men de mo tie om prae-advies in handen van B. en W. stellen. Het contract. De lieer mr. Nol et (r.k.) herinnert er aan ook nog twee vragen to hebben ge steld, dio meer een informatorisch karak ter dragen. De eerste betreft de kwestie of het contract met Rottoidam opgezegd kan worden en de tweede do tarieven. Do heer mr. Van Velz.en (rk.): Is er een contract? Do heer Slavenburg (e.h.)Do heer Nolet neemt dit aan en gaat daarvan uit in zijn motio De Voorzitter: Dit is een moeilijk punt. Er kan alleen sprake zijn van op zegging, als er een contract is. Dc tarieven. Wat de kwestie van de tarieven betreft: de R.E.T. heeft ons de tarieven meege deeld en het plan deze in te voeren ter- onzer kennis gebracht De heer mr. Nolet (r.k.): Alen wordt niet in een zaak „gekend", als men do med qde_el.ing krijgt, dat zij zal worden. Den heer V an.L i th (s.d.) is ook op gevallen, dat in de motie sprake is van het opzeggen van een contract, terwijl de samensteller der motie zelf vraagt, of de overeenkomst kan worden opgezegd. De voorzatter zegt, dat de wijziging van do tarieven aan B. en W. is meegedeeld. Dat acht spr. zeer logisch. De gemeente Schiedam aanvaardt toch ook geen finan cieels ris.co's als gevolg van do tram- exploilatie? De heer mr. Nolet (r.k.)Maar de R. E. T. beeft van de gemeente Schiedam een concessie gekregen om bier d enslen io mogen exploileeren. Als er eeli behoor- lijko regeling tot stand is gekomen bij het verleenen van die concessie, kan spr. zich niet voorstellen, dat het gemeentebestuur van Schiedam weetloos tegenover Rotter dam zou staan. t 'Uit de interraptio's van jde lreeien Van Velzen en Slavenburg en do opmerking van den voorzitter, die daarop anm.ddellijk volgde, moet spr. opmaken, dat het bestaan van een dergelijk contract dubieus is De heer Van Ie rscl (r.k.): Wordt bet piae advies uitgebracht,'als de Kroon haar beslissing inzake bet beroep heeft bekend gemaakt? (Gelach). De Voorzitter: "We zul'en het meest gesdiikto tijdstip voor hot uitbrengen van het prea advies uitkiezen. De hoer Van Ierse! (r.k.): Ik dacht uit uw woorden to mogen opmaken, dat ge wacht zou worden, tot de beslissing van de Kroon bekend is. Do Voorzritter: Dal is hief persé noodig. Do motie wordt in handen van B. en W. gesteld om prae-advies. De Voor zitter sluit de vergadering. ZEEPPOEDER 24) „Neen, neen,n.ets \ati beteekenis. I.aat ik het gezelschap niet storen... luist... dat is prachtig, miss Uewes." De dame had hen naar een daar gebracht, "welke tot een zitkamer toegang gaf. Donald1 Kirko trad er bleek en ontdaan binnen, als een gevangene, die dc cel der veroor deelden binnentreedt. Met hoog opgeheven hoofd en vasten tred volgde miss Temple. Donald zag haar niet, voordat (1e deur der zitkamer achter hen gesloten was en sergeant Vehe er met. zijn broeden lug -voor was gaan slaan. „Jo," zei hij schor,, ik zie je liever niet in deze onverkwikkelijke zaak gemengd. Toe ga de kamer uit, liefste en wacht bij de anderen." „Ik blijf," zei ze beslist, en drukte hem glimlachend de hand, „waar heb je een vrouw vooral is ze dan nog maar je verloofdeals ze je niet in moeilijk heden bijstaat?" „OhI" zei Eliery, „ja, alles gaat tegenwoordig ook zoo gauw in z'n werk! Mag ik u mijn we'gemeende gelukwenschen aanbieden „Dank ui" mompelden beiden gedwee met neergeslagen oogem, Eliery vond bun gedrag wel wat vreemd. ,Wel, kij'kt u nu eensbegon de in specteur, „ik behoef zeker wei niet le zeggen, meneer Kirke, dat u niet hoele- Noodlottig zeiiongeval. Twee jonge niciischim ver dronken. Bij het zeden met een jol op de Reeu!- vijksehe plassen zijn gistermiddag een 21-jarig meisje en haar 25-jarige verloofde verdronken. Een twaalfjarig broertje wist zich zwem mende to redden. Omtrent het noodlottig zeilongoluk op do Rccuwijksehe plassen, dat man twee jonge menschon hot leven kostte,- verne men wij nader, dat do 23-jange G. van der W., uit Woudsend, met zijn meisje, de 21-jarige Fopke V., uit dezelfde plaats, logeerden bij de familie W. te Gouda. Met den twaalfjarigen zoon des huizes ging het tweetal naar lteeuwijk om ie zeilen. Bij de „Elf Hoeven" huurden zij een jol. Op de vraag van den booten verhuur der of zij kondon zeilen, antwoordde van der W. bevestigend, met de mededeeüng, dat hij in Friesland zelf een boot had. Me' ideaal zeilwecr trokken de drie de plassen op. Toen de jol zich Ier hoogte van de doorvaart tusschen de plassen Elf hoeven en 's-Gravenhoek bevond, is zij ongeveer hon derd meter uit den wal van do Groene Reede plotseling omgeslagen. De drie in zittenden raakten hierbij 40© water. Mej. V en de heer van der W., dio niet konden zwemmen, verdwenen in de diepte. De jongen W., die wel do zwem kunst machtig was, trachtte zwemmend den wal te bereiken, doch werd in tusschen opgepikt door den motorschipper Rulle- man. Hoewel direct hulp kwam opdagen en door de badjuffrouw van de zwem inrichting werd gedoken naar de drenke lingen, moclit het niet gelukken iemand te ontdekken. Toen do politie en den geneesheer op de plaats van het ongeluk waren versche nen, begon men te dreggen, en men slaag de er in mej. Vdie onder het zeil van de boot bleek te zijn terecht gekomen, boven te brengen. Kunstmatige ademhaling mocht echter niet meer baten. De heer van der W. werd echter niet gevonden. Toen het dreggen zonder gevolg bleef, is men de zegen gaan trekken, doch om half acht in den avond had men nog geen lesultaat bereikt. Het stoffelijk overschot van mej. V. is naar het lijkenhuisje van de gemeente Reeuwijk overgebracht. De jongen W,, die er het leven afbracht, kon geen verklaring van het ongeluk geven De boot sloeg in een oogwenk om en van zijn toclitgenoolen heeft hij niets meer gezien. Trambotsing. Gisteravond omstreeks half zeven heeft op de kruising Kianenburgweg Groot hei toginnelaan te 's Gravenhage een bot sing plaats gehad tusschen eon motor wagen- van lijn 11 en lijn 3, waardoor drie passagiers lichte verwondingen op liepen. Beide trams werden ernstig be schadigd. 4.00 VARA. .030. VPRO. gelegenheid geven, om alsnog schoonschip te maken t" „Ik weet niet precies, vat u daarmee bedoelt, inspecteur," zei Kirke langzaam. „Bent u dan niet het slachtoffer ge worden van een berooving en nog wel heel kort geleden?" vroeg de oude heer vinnig. „Berooving?Kirke scheen tolaal overbluft, „Geen denken aanlOf bedoelt u soms die geschiedenis met dei boeken van vader? U weel toch zeker wd dat die al lang terug zijn ,fk heb die boeken hee'emaai niet op het ooz l" ,,'n Berooving?" herbaalde Kirke mei gefronste wenkbrauw on, „ik kan me niet... Neen, beslLt niet!" „Bent u dan geen e'gonaar van zekere oude en zeer kostbare ju wedenmu seumstukken?bekend a's de Hoede Broche, de Tiara van dc Groothertogin, een Ch'meesclten ring van jade uil de zesliendo eeuw en zoo meer?" Oogenbhkkeiij'k kwam hot antwooid van Kirke: „Noen, die heb ik verkochtI" De inspecteur keek hom een oogenblik bedaard aan en liep dan naar de deur. Sergeant Velie ging voor bom opzij en de oude heer deed de deur open en riep luid: „Miss Lleweseen oogenblikje. al« ik vragen mag!" De groote vrouw kwam terstond binnen en keek met wijde vraagoogen rond. „Zou het niet beter zijn, miss Temple, vxoog de inspecteur vriendelijk, „als u een oogenblikje wegging?" Bijna grapp'g trok ze heel even haar neusje op. Maar ze zei niets en ze -liet dc hand van Kirke geen moment los. De brandstichting in Den Haag. Zooals gemeld is in den ochtend van Dinsdag 4 Augustus j 1. brand uitgebro ken in een magazijn van huishoudelijke artikelen aan de Koningskade te 's-Gra- venliage. Tijdens de blussehing werd de Javaansche dienstbode, Chr. L„ die er van verdacht werd, dezen brand te heb ben gesticht, door de politie gearre steerd. Dezer dagen is zij na verhoor door den officier van justitie in het huis van bewaring ingesloten. Boschbranden in C-anada. Het Baulf National Piirk bctlmgil. Geweldige boschbranden die de groolo afscheiding van Butsch Columbia gepas seerd hebben, zijn dooi gedrongen in den Noonlwcslelijken hoek van hot Banff Na tional Pailc in Canada, het giootstc na tuurreservaat ter wereld. Blusschmgscolomies zijn in allerijl uil- gezonden naar do bijna ontoegankelijke» streek, die do vlammen bedreigen. Do cms! van den toestand wordt n,o^r groolcr door de langdurige droogte, die het terrein voor een brand maar al te goed heeft voorbereid. Vier dorpen door storm vernield. \icr Servische dorpen, genaamd Prid- voriza, Salalin, Vucia en Lesciak, zijn door een hevigen storm vernield. VRIJDAG, 14 Augustus 1033. Hilversum I, 1875 AI. 12.00 AVRO 11.00 VARA. 8.00 Gramofoon. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 De Notenkrakers en zang. 10.45 Voordracht. 1100 Concert. 11.30 Gramofoon. 12,00 Kovaes Lajos en gra mofoon. 2.00 Tuinbouwpraatje. 2.30 Dansmuziek. 315 Olympisch nieuws. 4.00 Gramofoon. 4.30 Kinderuurtje. 5.00 Or kest en gramofoon. 6.45 „De nieuwe Gulliver'', causerie. 7.03 Orgel. 7.30 Gramofoon.- 7 50 Niemvsber. ANP. 7.57 Hcrh. SOS-beri. 8.00 Olympisch nieuws. 9.00 „De menscb en het artistieke le ven", causene. 9.30 Piano. 10.00 Rond om liet vredesvraagstuk", lezing. 10.30 Gramofoon en Avondwijding. 11.00 Niemvsber. ANP. 11.03 Jazzmuziek 11 35 12 00 Gramofoon. Hilversum II, 301 M. Algemeen programma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing S 15—9,30/Gramofoon 10.30 Morgendienst. 1100 Zang. 12.15 Gramofoon. 12.30 Ensemble. 2.00 Gra mofoon, .230 Chr. Lectuur. 300 Orgel. 4.00 Piano. 4 45 Gramofoon. 5.30 Arn- hemsch Strijkkwartet. 6 30 Tuinbouw praatje. 7.00 Berichten. 7.15 Literaire causerie. 7.45 Reportage 8.00 Nieuws berichten ANP. 8.15 Orgel. 9.00 „Zaken brieven in levende laai", causerie. 9.30 NCR V-Strijkorkest. (Om 10.00 Berichten ANP). 11.00—11.30 Gramofoon, hierna schriftlezing. Droitwicb, 1500 AL 11.05 Orgel. 11.35 Septet. 12.20 Gramo foon. 12 50 Dansmuziek. 1 35 Trio. 2.20 Orkest. 3.20 Orkest. 4.20 Orkest. 5.05 Gramofoon. 5,35 Concert. 6.00 Concert. 7.00 Dansmuziek. 7 35 Sexlef. S 20 Ope rette. 9.40 Fluit. 10.40 Viool en piano. 11.3512.20 Dansmuziek. Radio Paris, 1648 AL 7,20 en 8.20 Gramofoon. 11.20 Orkest. 2.50 Gramofoon. 4.50 Dito. 5.50 Kamer orkest. 8.20 Zang en piano. 9.05 Ope rette. 11051.05 Orkest. Keulen, 456 AL 6.20 'Concert, 8.20 Ccvar. concert, 9.20 Gramofoon en Olympisch nieuws. 12.20 Orkest en solisten. 2.20 Amusements-or- kest en solisten, en Olympisch nieuws. 8.301.10 Zie Deutschlandsender. Brussel, 322 en 484 AL 322 (Vlaamsch programma)12.20 Or kest, 1,302 20 Gramofoon. 5 20 Gra mofoon. 6.50 Orkest. 8.23 Vlaamsch Kwartet. 9.20 Orkest. 10.50 Gramofoon. 484 M. (Franseh programma)12.20 Gra mofoon. 1.30—2.20 Orkest. 5.20 Harmo nica. 6.10 Gramofoon. 6.50 Piano 7.35 Ziang. S20 Orkest. 9.40 Gramofoon. 9.50 Ziang. 10.05—11,20 Gramofoon. Dculsciilandsender, 1571 AL 8.30 Oikcst en solisten. 11.05 Dansmu ziek. maal rechtuit tegenover ons geweest beul. U hebt iets achtergehouden. Ik-wil u de „Mij goed," zei de inspecteur met een zucht, en wendde zich met een glimlach tot de zoojuist binnengekomen gastviouw. „Wc- moesten elkaar maar onder onzen waren naam toespreken, vindt u ook niet? Waarom hebt u eigenlijk niet veitcld, dat uw vare^uuun Sewell is?" Kirke keek verbluft en onbegrijpelijk rond: de grooto vrouw richtte zich wat op en knipperde met de oogen, als een gioen- oesrgo kat, die schrikt. „Pardon?" .„Hm!" bromde de inspecteur met een zweem van bewondering over haar onver- stooi baarheid, „u houdt er beslist sterke zenuwen op na, miiss Irene. Maar dat too- n cel-spel en zal hier niet veel baten. We weten alles van u af, ziet u? Inspecteur Tiencli van Scotland Yard, ©en vriend van me, beeft me vanavond juist per telegram eivnn op de hoogte gebracht, dat u en hij nog heel oude kennissen zijn. Een beruchte Engelscho oplichtster, zei hij, geloof ik. Alaar zoo is Trench nu eenmaal tegenover uheelemaal met hoffelijk. Wist u dat, meneer Kirke Donald bevochtigde zijn lippen en. keek naar de vrouw als doo-r een mist. „Op lichtster?" hakkelde lüj. Kom-, Irene, voor deri dag er mee. We weten nu eenmaal alles en alles van je af," bromde de inspecteur, „we weten bijvoorbeeld, dat je een groot aantal zeer kostbare juweelen van meneer Donald Kiiko in je bezit hebt. Is dat wat?" Een oogenblik verloor zo haar zelfbe lieerselnng en sloeg een snellen nlik naai de deur aan de andere zijde van het vertiek. Dan beet zo zich op de lippen en glimlachte flauwljcs. „O, het zon jo toch niet- veel geven, om er naar te gaan zooken in de brand kast op je slaapkamer, want daar liggen ze niet meer in," grinnikte de inspecteur, „we hebben ze vanmiddag, tijdens je af wezigheid, netjes weggehaald. Zeg op, Irene, zul je er moe voor don dag komen of wou je graag oen paar armbandjes om hebben?" „Armbandjes?" mompelde ze zuurzoet, „heusch, inspecteur, ik weet niet, waar u heen vilt. U spreekt zulk onbegrijinebjli bargoensch. Weet u zoo heel zeker, dat die juweelen het eigendom van mijnheer Kirke zijn „Zeker?..." vroeg de inspecteur ver wonderd, „wat wordt dat nu neer een spelletje?" „Als ze zijn eigendom zijn, inspecteur, waarom zinspeelt u dan op oen misdrijf? Is het dan een misdrijf voor een heer juweelen aan een dame ten geschenk© te geven?... Ik dacht werkelijk een oogen blik, dat u bedoelde, dat mijnheer Kirke ze gestolen bad1. Groote goedheid Er volgde een oogenblik van dreigende stilte. Toe-en zei Eliery: „Welnu Kirke?" Jo Temple trok haar neusje m de on mogelijkste rimpels van verbazing, Ze om knelde Donalds hand steviger. „Donald Heb je haar die din gen gegeven?" - Kirke stond onbeweeglijk. Fr was op zijn gebruind^ gelaat bijna geen kleur meer te bekennen. Bijna onwillekeurig maakte liij zijn hand ust die van Jo Temple los en zonder ook maar een oogenblik naar Irene te kijken, antwoordde hij: „Ja." „Daar dan," riep miss Lïewes opgewon den, „ziet u nu wel?" Allemaal drukte om niets. Ik reken er nu op, inspecteur, dat u mij die juweelen onverwijld zult terug geven. Ik heb z.ulke afschuwelijke ver halen over de oneerlijkheid der Ameri- kaansehe politie hooren vertellen, dat ik..." „Schei uit," beval do inspecteur kortaf. „Kirke, wat moet dit beteekenen? Wil jo werkelijk beweren, dat je neze koslbare juweelen aan haar ten geschenke gegeven hebt?" Kuko verloor zijn zelfbehecrsching ge heel. Onder de strakke blikken van Jo liet hij ziclr in een stoel neeizmken en begroef liet gelaat in de bannen. „JaNeen... och, ik weet niet,, hoe hot eigenlijk gegaan is." -nu, „Niet?" vroeg Irene snel, ,„arme Donald', je'hebt toch ook zoo'n kort geheugen. En zonder meer snelde ze naar iiaar slaap kamer en kwam even later terug met een velletje briefpapier. „Heusch, inspecteur, ik ben er zeker van, dat Donald met besefte, wat hij daarnet zei. Ik houd er over liet algemeen niet van, om met vertrouwelijke brieven te schermen... maar ik moet nu' wel kiezen of doelen, is bet niet?^.. Do nald, je moest je heusch schamen. De inspecteur keek haar streng aan en nam den brief uit haar handen. „Lieve Irene," las hij hardop, ik houd van je en ik weet, dat ik nooit genoeg kan doen, om jou daarvan te overtuigen. Mijn juweelen vormen mijn kostbaarste be zit. Is het nu nog geen bewijs genoeg van mijn oprechtheid, dat ik je do tiara van de Russische Groothertogin heb ge- govon. en de Roode Broche, (Ho cinu de moeder van Christina heeft toebehoord? En dat al die kostbare stukken, zooveel jaren met zoig bewaard'. Toch wil ik je zo graag geven, als jij me maar zegt, dar jo mijn vrouw worden wilt. J Donal.l." (Wordt vrrvolgtVj. i1 ai U Lrvrrrvn nw or mi O fTAWVlA-6?f 1lOJl L Hoge waskracht; lage prijs. ..o nu tijdelijk 3 pakken voor" 15 tl

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 6