II i n p II VLUCHT UIT DE GROOTE STAD I' f: De Chineesche Postzegel. Radioprogramma's 'ff'." p \J>" If f \Vr i> IS- Goedkoop wonen buiten. Pogingen van vacan- tiegangers om aan buur en belasting te ontkomen. Wat niet altijd lukt. Gemengd Nieuws Engeische auto rijdt tegen motorfiets. Voetganger aangereden. Ernstig motorongeluk. Overstrooming op Korea. Geweldige boschbranden. Burgerlijke Stand I* f p liit |r 1^; I A (Van on/.on correspondent). llooge belastingen., zij vormen den schrik voor iede ren Nederlands*. Hoeveel verzuchtingen worden or niet geslaakt, wanneer de kiaut «ra eens bet fatale nieuws brengt: die gemeen teraad1 lieeft die of die belasting met zooveel opcenten verhoogd1. En met hoeveel belangstelling wordt niet tel- kenjare in September de „millioonon- nota" van deti minister van financiën afgewacht 1 Speciaal do grooto sleden zitten op boogo lasten en deze lasten moeten uiteindelijk door de burgerij worden gedragen. Daar stam kleinere gemeenten tegenover, waar de belas tingdruk veel lager is. Zoo begint de trek uit do groole stad, die overal merkbaar is. Hot Gooi plukt daar de voordeden van, evenals de om geving van Haarlem, gemeenten als Rijs wijk bij Den Haag, Ovcrschie eu Scliie- broek bij Rotterdam, Zuidlaren, Eelde en Haren bij Groningen. Ulrodrt verkeert wol in een heel eigenaardgie positie in het enge keurslijf der gemeentegrenzen, waar van de gemeenten Zuilen, Maartensdijk, Oudten Rijn en Jutphaas evenzeer kun nen meepraten als De Rilt en Zeist. Ja, men kan moeilijk zeggen, waar d'e sfeer van de groote stad eindigt. Overal in de omgeving wonen tnenschen, die hun werkkring in de grooto steden hebban, eu weer anderen, die neer van hun aanwe zigheid' daar ter plaatse afhankelijk zijn. Vacantie, Het is meest, naast liet s Ire ven om zoo min mogelijk belasting te betalen, liet ver langen naar natuurschoon, dat do stede ling naar de randgemeente drijft. Gezond heid en levensvreugde vindt men meer daar dan in de steen woestenijen der groo te steden. Deze zoekers van de natuur worden in do zomermaanden in niet on belangrijke mate vermeerderd met va- canlicgangers, die met bun gezinnen de grooto stad1 ontvluchten. Overal zitten ze: in tentenkampen op do hei, bij do bos- schen of aan zee; in optrekjes en houten zomerhuisjes; in tijdelijk gehuurde wonin gen of apartementen. Vader reist in deze dagen voprzoover ze buiten zijn eigen vacantie vallen heen en weer naar zijn werk, terwijl moeder met de kinderen den geheelen d'ag buiten geniet als hot woei* daar tenminste gelegenheid toe geeft. Voor al in het Gooi, in dia omgeving van Haar lem en van Utrecht kan men zulke va- cantiegangers bij tientallen, ja, in hcelo kolonies, aantreffen. Het gansche huishouden is in zulke ge vallen meest naar het vacantie-ocml over gebracht. Wanneer het keukengerei daar niet aanwezig is, heeft men het meegeno men, tezamen met het aiierooodigsle, dat in het nieuwe verblijf ontbreekt. Het buis in de stad' staat leeg voor enkele ma in den en zoo nu en dan gaat valer eens kijken, of alles er nog in orde is. Da ra dio speelt er niet meer, de muntmeter van het eJectriciteitsbedrijf wijst alleen het be drag aan, dat nog betaald moet worden voor den moterhuur. Geen liter water en geen kubieke meter «as worden meer gébruikt. Inmiddels gaal de huishuur ech ter d'oor. Per week o' per maand moei steeds maar hetzelfde le bag am Hem huis eigenaar worden betaald, waarvoor men geen tegenprestaties geniet, alleen maar zorgen, dat er niets gebeur! met den in ventaris, dien men er h -\'t achtergelaten Uit het Engelsch, door HERMAN ANIUNSEN. 25) Miss Tempte storul zichtbaar tc boven. „Welken datum draagt dat... hatelijke briefje, inspecteur?" vioeg ze. „Arm kind," zei mi** ltev.es np mole lijdenden toon, „de begrijp heel goed, hoe vrccselijk liet vuor je is. Alaar je kimt met eigen teogen zien, dat Donald mo dat geschieven heeft, voordat jij hier in d> stad bent gekomen. Toon hij jou ontmoette Ze haalde tiaar schoudewa op mot hoog hartig gebaar, „och, dat gaat nu een- maai zoo. tk neem het jo heclemaal niet kwalijk, heuseh niet. Het bede hewijs is wel, dat ik jou en Donald vanavond hier lieh uitgcnoodigd, is dat zt>o niet?' „Dat is erg onhandig," bromde de in specteur, „ais dat een echte orief is van iemand, die tot over zijn omtolt verir-ïd is, dan mag ik een aap worden, liet lijkt veel meer op een opstel uit een brieven boek. En ik moet do waarheid weten, al moet ik er jullie voor uitknijpen als e--n citroen. Zeg op, Kirke, hoe was die vrouw in staat, jou dat briefje te laten schrijven, zooals zij bet je voorzet?" Voorzei?" herhaalde miss Indies met opgetrokken wenkbrauwen; ..maar Roaa'd, dat wordt toch wel wat al to stom. Joo, verlek het dan toch. Vooruit dan/' riep ze -stampvoetend', „zeg hot dan foeln De- jcmgc manstond' op en keek dc Het is begrijpelijk, dat gezocht wordt naar een middel, om aan deze kes e.i, die het budget in vrij aanzienlijke mate drukken, te ontkomen. Dat kan, wan neer men dte huur opzegt en de meu belen ergens opslaat. Bijeengepakt be hoeven deze niet zoo verschrikkelijk veel ruimte in te nemen cm er zijn al- lijd welmeenendo familieleden te vin den, die er zich tijdelijk over willen ontfermen. Aldus behoeft liet buitenverblijf niet veel extra's te kosten. Vooral wanneer bot gezin in een temt woont, hetgeen veelvul dig voorkomt. Alen leeft er vrij van zor gen, de huisinveiilaris is veilig omlergo bracht en men betaalt geen armoedige huishuur, liet gezin behoeft niet bang te zijn, dat het na afloop der vacantie niet onderdak komt. In de groote steden staan genoeg huizen leeg, waar men gemakke lijk kan intrekken. Tegen het einde der vacantie gaat men eens rondkijken en spoe dig is weer een nieuwe woning gevonden. .Misschien wel weer dte oude, die keg is blijven slaan, en waarin nu vloer- en raam» bedekking wederom uitstekend passen. Belastingvlucht. We schreven in den aanvang van men- selrerr, die de hooge belastingen in de groote steden ontvluchten,, door bruten te wonen en dan steeds heen en weer te reizen. Ook in dit opzicht zijn er vacan- liegangcrs, die het voordeel der grooton volgen. Het blijft voor hen een onaan gename geschiedenis, dat ze in de groo'e stad belasting tnooten doorbetalen, ook als ze er niet wonen. En darr hooren ze van de bewoners in do vacanticplaafc* van de lage belastingen, die daar gevorderd wor den. Het is dm van le watertandenMaar hoe moeten ze het aanleggen, om niet meer in de groote stad belasting le la talen? OUicieei verhuizen is de eeaige oplossing. Inderdaad lukt het sommigen, om in do groote stad hun verhuishiijet op ie vragen en zich in de vacantie- gemeente te laten inschrijven, liet is uiteraard voor de belastingambtenaren moeilijk om precies na te gaan, waar do mensclien hun „hoofdverblijf" heb ben, zooals dat in de wet heet. Later meestal veel later dan in werkelijk heid verhuist men dan weer offi cieel naar de groote stad terug. Uiteraard zal dit niet zoo vaak gebeu ren, althans niet altijd het verwachte voor dcel opleveren, omdat zoowel de belas tingambtenaren als die van de af dueling bevolking ten sladhuize op hun qui vive zijn. .Moeilijker wordt het echter, om deze belastingvlucht te verhinderen, wanneer het betreft personen, die zoowel in de stad als buiten een woning hebben, llocvelen bobben niet ergens buiten een optrekje, waar ze do vacantie doorbrengen en in het voor- en najaar de week-ends, wan neer liet mooie weer lokt om do natuur op te zoeken. Het aantal van lien, die op vtezo wijze zich aan hun dure belastingplicht in de groote stad onttrekken, is grooter dan dat der vacantiegangers, bij wie het bovendien ook maar om geringere bedragen gaat. De hier bedoelde belastingvluchtigen verplaat sen eenvoudig hun hoofdverblijf en het huis m de stad houden ze als nevenverblijf, om aldus een belangrijke som aan belas ting te besparen. Officieel geldt als hoofd verblijf de wonmg, waar men de meeste nachten doorbrengt, maar hoe kan men dat alles controleeren? Toch zal het grapje niet altijd opgaan, want de hceren van de belasting zijn o, zoo wantrouwend. Daar zijn. liet tenslotte belastingambtenaren voor. vrouw voor do eerste maal vlak in het gezicht. Er schecu een nevel over zijn eogen te hangen. Eu hoewel hij haar aankeek, sprak hij toch tegen den inspecteur. Zijn stern scheen heel diep uit zijn keel le ko men, toen hij schor zei„ik zie niet in, waarom we deze dwaasheid nog langer moeten volhouden. Ik zit er nu eenmaal in en ik moet het dan maar slikken ook. Ik heb een leugen verteld." EUcry zag, dat miss Llcwcs oogenblilc- keiijk opgelucht keek, maar ze sloeg ter zelfder tijd haar oogleden neer. „Ik heb dat briefje geschreven en ik heb Llewes, of Eewcll, als dat eigenlijk baar naam is... die juwcelen gegeven, ik wist niets van haar vertedert af. Wat meer is, ik geef er geen steek om. Dit is een particuliere aangelegenheid, en ik zie niet in, hoe die bij deze... bij dit onderzoek naar dien moord te pas gebracht moet worden, te minder, omdat die met mijn persoonlijke zaken totaal niets le maken heeft." „Donald," vroeg Jo met verstikte stem. „Ileb je haar dus... werkelijk... ten hu welijk gevraagd iMiss Llewes lachte stilletjes om haar overwinning. „Kom lieve, wees nu niet dwaas. Wat zou dat dan nog? ik ben toch niet zóó afschuwelijk, wel? Schuif het maar op een dwazen inval van hem. Het is nu eenmaal maal voorbij en jij bent immers mot hem verloofd? Je wilt jo toch niet kleinzielig aanstellen, wel?" „Wat een heldhaftigheid," mompe'do El- Jery in zichzelf. „Donald'. Geef jo... dat toe?" l)e Engelschman dacht, dat de hoofdweg voorrang had. Gistermiddag heeft op <ien Graafsehen weg, nabij de brug over het Alaas-Waal kanaal te Nijmegen een ernstige aanrijding plaats gelul tusschen een EngclSöho auto, bestuurd door den hoor T. B. W. Spen cer uit Londen on de motorrijder G. T. uit Hatert bij Nijmegen, De motorrijder kwam van oen zijweg naar den hoofdweg en reed ia matige vaart. Ook de Engelschiiian had een groote snelheid. Beiden reden naar schatt.ng veer tig K..M. De- motorrijder lag ten opzichte van de auto rechts, maar de Engelse!)man, die in zijn land gewend is, dat hoofdwegen voorrang hebben, lette niet op het ver- •keer uit den zijweg en reed gewoon door. Het gevolg was, dat de motorrijder tegen de auto, genummerd XC 97, botste. T. werd legen den grond geslingerd en bleef bewusteloos liggen. Dr. Weltering constateerde een ernstige hersenschudding en een schedelbreuk. Het slachtoffer werd omniddel'ijk naar het St. Canis'us zieken huis te Nijmegen overgebracht. Des avonds was zijn toestand levensgevaarlijk. De motor werd zwaar, de auto in min dere mate gehavend. Tegen den Engelschman is proces-ver baal opgemaakt. De auto is voorlonpig in beslag genomen. Ernstig genond in het zieken huis opgenomen. Op den Graafsehenweg te Nijmegen is de ambtenaar der registratie en domeinen, de lieer Visser gistermiddag door de auto van den heer II. uit Nijmegen aangereden. De man maakte eenigo teelrjke buitonlingen waardoor hij ernstige verwondingou op- livp. Zijn ruggegraat werd' zwaar gekneusd. liij is in liet Wilhelmina-ziekciihuis te Nijmegen opgenomen. Tegen den autobe stuurder is proces-verbaal opgemaakt. Motorrijder ia zandhoop ge reden en over den kop ge slagen. Op den Seiiageroeg in den Wieringer- meeipolder, is gisteravond een ernstig mo torongeval \oorgevallen. De ongeveer 30-jarige machinist J. Kooy uit Medemblik, reed inct zijn motor op Uen Sehagecweg, welke wegens vcrn'euwing voor het verkeer is afgefloten, vair Kol- hoin naar Ahddenmeer. Hierbij is bij meL zijn motorrijwiel m een langs tien weg liggende zandhoopert geraakt. K. sloeg over den kop en kwam in Uen berm terecht, waar hij bewusteloos bleef liggen. Tien meter verder lag bet geheel vernielde motorrijwiel. Üni half elf werd het slachtoffer op den verlaten weg door een toevallig voor bijkomend' wielrijder gevonden, the m Alid- deumeer dadelijk inededeeling van zijn be vindingen deed. Dr. Ilooghamer, uit Alid- denmeer, ging terstond naar de plaats van het onheil en behandelde den verongelukte, die ernstige verwondingen aan rug, hoofd en handen had bekomen. De motorrijder is vervolgens per zieken auto naar Enkhuizen vervoerd. Zijn loc- stand is zeer zorgwekkend. Vele doorlen. Tengevolge van de overvloedige regen- val in Alitkieu-Korea hebben ernstige ov'cr- strooiningen plaats. h Tengevolge hiervan zijn 96 personen om gekomen ca werden 72 gewond, terwijl nog 21 worden vermist. 414 buizen werden ge heel weggespoeld, 401 werden vernield, terwijl 9708 onder water staan. Tegen auto opgereden. Gistermiddag heeft in het Molenberg park te Heerlen, een ernstigo aanrijding plaats gehad. Alej. L, is daar in volte vaart tegen een vrachtauto, bestuurd door zekeren O. uit Geleen, gereden. De bolsing was zoo hevig, dat moj. L. een ernstige gecompliceerde beenbreuk kreeg en in het St. Jozefs ziekenhuis moest worden opgenomen. De politie stelt een onderzoek naar de schuldvraag in en heeft do auto voorloo- pig in beslag genomen. Tengevolge van de hiUegolf, Dorpen en nederzettingen ver woest. l)o aanhoudende hittegolf hooft in ver schillende staten van Amerika geweldige bosclrbranden veroorzaa kt. 2Ö.OOO arbeiders der werkverschaffing en vrijwilligers hebben in Alitmcsola on Wisconsin cenige grooto branden gebluscht, die niet ontzettende snelheid om zich licon sloegen. Verscheidene nederzettingen en dorpen zijn verwoest. In do vlammen moe ten minstens tien personen liet loven bob ben gelaten. Het blnsschingswerk wordt ernstig be moeilijkt door gebrek aan water. Een dertigtal dooden. Tengevolge van do hitte zijn in Texas en Oklahoma 29 personen om het leven gekomen. De inbraak bij den burgemeester van Zwainmerdani. Het is de gemcentepolil c in samenwer king met de rijkspolite mogen gelukken de vermoedelijke daders van den inbraak in de woning van den burgemeester van Zwammerdam Ie arresleeren, het zijn W. 13. en D. Af. uit Bodegraven. Beiden bevinden zich in verzekerde bewaring. Van de buit, voor een groot deel be staande uit tafelzilver, tot een gezamen lijke waarde van f1000 is bet grootste ge deelte van bet tafelzilver ongeschonden gevonden in een werkplaats te Bodegra ven. De aangehoudenen ontkennen. G c li u w di Antonius Petrus Ilenricus Maria de Rooi],' 29 jaren en Trijntje Krijna de Zeeuw, 2G jaren. Sacharias Aioerman, 24 ja'- ren en Gijsbordimi Johanna Boodenburg, 22 jaren. Johannes Vermeer, 25 jaren' en Francina Johanna van Linden, 25 ja ren. Arend Klos, 2S jaren en KalhaP rina Annetje Lijntje Ruim, 33 jaren. Kornelis Jan Brouwer, 29 jaren en Jan netje Slruijs, 23 jaren. Adriaan Hofman, 2G jaren en Cornelia Cathnriria van Roon, 22 jaren. Overleden: 11 Aug.: Sijtje Kieseling, 79 jaren, wed. van D. van Oosten, Dijklaan 71. De „Itugia'' wordt in een droogdok opge nomen. liet met lekkage binnengekomen s.s. „Ru- gia" is gistermiddag naar Amsterdam op- gestoomd, ten einde in het droogdok van de Arnsterdamsehe Droogdok Maatschappij lo worden opgenomen tot herstel van de schade. Aardverschuiving bij IViiie. Tengevolge van het binnendringen van water in do kalimijn bij Oedesse in Hannover heeft gisteren over oen afstand van 1 K.At. een aardverschuiving plaits gehad. hl het dorp Oedesse zijn hierdoor vele huizen, scheefgezakt en gescheurd. De pompen in bet dorp zijn allen opgedroogd. Ifevigc brand in wolspinnerij. Een lievige brand heeft de wolspinnerij dier lirma Fraenkel to Lodz in do asch ge legd. Eenigo arbeidsteis hebben zich slechts kunnen redden door van het dak te springen op op de binnenplaats opgesta pelde wolbalen. Zeventien arbeiders on drie brnndwachts liepen brandwonden op. Een hunner is in oen ziekenhuis opge nomen, terwijl drie anderen in levensge vaar verkceren. VLAARDIXGEN. Geb oren: 10 Aug.Jacoba Ilillegonda, d. van R. Bakker eri A. AI. Goudriaan, tela Afaria de Raalhstraat 1. Ja,n, z. van A. Struis en C. van der Windt, Parallelweg 21/8. 11 Aug.Cornelia Johanna, d. van W. J. Hamerslag en J. van den Berg, Nieuw»* laan 46. Lamberlus, z. van I. Roest en C. D. Nootenboom, Parallelweg. Ag nes Maria, d. van J. G. van der Linden en AI. A. Huisman, Tollensstraat 18. ZATERDAG, 15 Aug. 1936. Hilversum I, 1875 M. VARA-uitzending. 10.00 v.m. VPRO. S.00 Gramofoon. 1.0.00 Aforgen wijding, 10,15 Orvitropia, voordracht en gramo foon. 12.00 Dansmuziek. 1.001.45 Gra mofoon. 2.00 Gramofoon. 2.30 De Fliere fluiters en zang. 3.15 Causerie. 3.30 Concert. 4.10 Esperanto. 4.30 Gramo foon. 5.40 Literaire lezing. 6.00 Orgel. 6.33 Gramofoon. 8.09 Ilerli. SOS-ber., nieuwsber. ANP, VARA-Varii: 815 VA- RA-orkest. 9.00 Radiotoonce!. 9 15 Ver volg concert. 9.50 Gramofoon. 10.00 Nieuwsber. ANP. 10.05 Concert. 1100 12.00 Gramofoon. Hilversum II, 301 AI. KR O-uitzending. 8.009.15 Gramofoon. 9.15 Hoogmis. 11.1512.00 Gramofoon. 12.15 Orkest. 100 Gramofoon. 1.20 Concert. 2 00 Voor do jeugd. 2.30 Gramofoon. 3.09 Kinder- uurïje. 4.00 Alondaecordeon. 4 15 Gra mofoon. 5.30 KRÖ-Möfolisten. G.20 Jour nalistiek Weekoverzicht. 6.45 Gramo foon. 7.15 Onze Aloeder in de Hemel, causerie. 7.35 Actueelc uitzending. 8.00 Berichten ANP en KRO-mededeelingen. 8.10 Overpeinzing en concert. 8.30 Cel leskoor. 8.45 Causerie over de vredes campagne. 9 00 Concert. 9.15 Voor dracht. 9.30 KRO-orkest. 10.00 Causerie. 10.15 Concert. 10.30 Nieuwsber, 10 35' Gramofoon. DroitivicJi, 1500 AI. 11.05 Gramofoon. 12 09 Orkest. 105 Gra mofoon. 1.20 Orkest 2 20 Orkest. 5.35 Dansmuziek. 6.50 Ensemble. 7 0.5 Trio. 7.20 Band. 8.20 Piano. 9 00 Variété programma. 10.20 Gcvar. programma, 11.05 BRC-Koor. 1200-12.20 Dansmu ziek. Radio Paris, 1648 AL 7.20 en 8.20 Gramofoon. 11.20 Orkest. 2.20 Concert. 1.20 Zang. 5.50 Orkest. 8 20 Opera 11 5012.35 Concert. Keulen, 456 AI. 6 20 Klcinorkest. 8.20 Kwartet en pia nist 9.20 Concert en Olympisch nieuws. 12.20 /Militair concert. 1.20 Orkest. 2.20 Gevar. concert en Olympisch nieuws, 4 20 Populair concert. 6 20 Orkest. 8.30 Opera. 11..05 Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 AL 322 11. (Vlaamsch programma): 9.20 Gramofoon. 10.25 Orkest. 11.25 Gramo foon. 12.25 AL Orkest. 1.30 Gramofoon. 3.50 Orkest. 4.50 Gramofoon. 5.20 Or kest. 6.50 Gramofoon. 8 20 Orkest. 9.05 Zang. 9.35 Concert. 10.30 Olympisch' nieuws. 11.00 Gramofoon. 11.2012.20 Dansmuziek. 484 M. (Fransch programma)9.20 Gramofoon. 11 2.5 Orkest. 12.25 Gramo foon. 1.30 Orkest. 2.20 Gramofoon. 3 20 Orgel. 3.50 Gramofoon. 4.20 Kwartet. 7.05 Gramofoon. 8 20 Reportage. 9.35 Concert. Hierna gramofoon. 11 20—12.20 Dansmuziek. In de pauze's: Olympisch! nieuws, Deuischlamlscndcr, 1571 AL 8.30 Amusements- en Dansorkest. In dö pauze: Sporlreporlage. 11,20 Dansmu ziek. „Ja," antwoordde hij nog steeds schor, „Ik geef het toe. Hoe lang moet ik deze marteling in vredesnaam nog langer ver duren?" „Jawel, Kirke... en die juweelen?" vroeg de inspecteur onbewogen. „Dte heb ik haar gegeven Jo kwam bedaard voor miss Llewes slaan en zei: „Jo bent liet gemeenste schepsel, dat op de lieele wereld bestaat. Zelfs Donald kon je in werkelijkheid niet... niet lief heb ben." En zich omwendend tot don jongen man, vervolgde ze: „Don,, jo weet boel goed, dat ik geen steek geloof van al dien onzin. Hoe zit het, Don? Wat heeft ze uitgevoerd, liefste? Kun je het niet togen mij vertellen?" „Je zult me moeten nemen, zooals ik nu eenmaal ben, Jo," zei hij met vreemd zachte stem. Miss Llewes bleef glimlachend toezien. „Nu moet ik er toch heusch op aandrin gen, meneer, de inspecteur," zei ze„ ,„dat u uw bloedhonden terugroept. Ik dukl een dergelijke vervolging niet langer. Als u er mee doorgaat, dan moet ik ine heusch terugtrekken." „Zoo donk jij er over," zei de inspec teur norsoh. „Alaar jo gaat hier niet van daan zonder mijn verlof. Als je de min- sto poging doet om het land uit to gaan, dan laat ik: je dadelijk als verdaehto ge vangen nomen. En u, meneer Kirke, u zult er nog eens spijt van hebben, dat u niet geheel open kaart tegen ons gespoeld' hebt. liet kan me niet schelen, wat die vrouw voor plannen met u heeft, maar zo schijnt u er aardig tusschen to hebben. Dat is kivaad voor een jongmensch als n. Kom, jongens." Ellery zuchtte. „Bent u niet van plan Alareella Kirke in Hit geval een verhoor af te nemen vroeg bij kalmweg. Hij stond werkelijk verwonderd, toen hij den verschrikten blik ui Donalds oogen zag bij die woorden, „Laat Alareella met nut, begrepen?" schreeuwde de jonge man woest. „Betrok haar niet in dit vuile zaakje. Nog eens, laat haar met rust, zog* ik je." Inspecteur Queen nam hem doordringend op. Dan zei hij,„Zoo. Ik wou juist zeg gen, dat ik meer dan genoeg van jullie heele gezelschap had. Alaar bij nadere over weging kan ik liet nog wei wat langer uithouden... Thomas, haal miss Kirke en haar vader ook even hier." Donald1 schoot als een pijl uit den boog naar do deur toe, zoodra Velie zich om keerde, om die open te doen, greep den sergeant volkomen onverhoeds beet, duwde hem opzij en bleef trillend, maar vastbe raden voor de deur staan. „Neen, zeg ik je in vredesnaam, Queen... laat lieiri dat toch niet doen." „Wat, jou kleine..." begon de sergeant nijdig, maar Ellery onderbrak hem be daard; „Wacht even, Velie... Zeg, Kirke ouwe jongen, waarom doe je zoo drama tisch? Niemand is immers van plan je zuster-ook maar een haar te krenken?" Hij deed een stap vooruit en sloeg zijn arm vriendschappelijk om Donalds schou ders. „Laat miss Tempte je rustig mee naar boven nemen, Iviike, Je hebt een borrel nomlig om -jo zenuwen wat tot be daren te brengen. En dan wat rustonf „Alaar Queen, je wilt toch zeker niet... „Natuurlijk niet," zei Ellery sussend'. Ih- de sergeant opende de deur en liet liet jonge, paar vertrekken. In de andere ka mer gekomen werden ze met van verba zing starende blikken aangekeken. „Jij ook, Irene,," zei de inspecteur be- etend. Zc baalde haar schouders op en volgdo Kirke en Jo Temple. F ven later kwamen er niet twee, maar drie personen binnen. Velie was woedend. „Die die meneer Afacgowan wil niet achterblijven," bromde bij. „Zal ik..." „Och, als hij dan met alle geweld zich zelf in dit wespennet wil steken," bromde do inspecteur, „laat hem dan z'n gang gaan... Hoort u eens hier, juffrouw...' Alareella Kirke stond' rechtop en Teer loos tusschen haar verloofde en haar va/ter, die zwaar op haar arm steunde. Macgowan zei zachtjes„Een bcet.e kalm aan, inspecteur. Mijn-verloofde i-> no0 zenuwachtig en teergevoeng en ik zelt weet niet, of ik wel erg goed' muit be daardheid zou kunnen bewaren bij een onbeleefde en bruuske behandeling van uw kant. Wat hebt u er eigenlijk mee voor om een partijtje van fatsoenlijke lm op deze manier in de war 1c sturen?" „Ik zal wel vragen stellen," antwoordde de" inspecteur grimmig. .'„Dr. Kirke, giste ren hebt u medegedeeld, dat uw ge-doen. Hcbreeuwscbc boeken weer terecht waren. Is dat zoo?" fWordtvervolgd). 1V*Jen-é'VvAtesU. 'tiVi

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 6