STADS IEUWS Koninginnedag. De afwerking van het primaiie wegennet. Rechtszaken Oplichting. Het programma vaa de feeste lijkheden. Zooals re«b eerder gemeld vangen do feestelijkheden ter gelegenheid van den verjaardag san 11.Al. de Koningin reeds Zaterdag 29 Augustus aan, Des avonds otn 9 uur zal door het Stedelijk .Muziek corps, Aluziekvereeniging Gusto, St. Ara- brosms en llaxpo Davids een lap toe ge geven worden op de Creole Harkt. ï)e taptoe zal worden geslagen door de tam boers van het Stedelijk .Muziekcorps. Door do deelnemende corpsen zullen na afloop rond wandelingen door de stad gemaakt worden. Dien Zaterdag zal ook een collo,de wor den gehouden len bat» van do Oranje- vereeniging. Zondag 30 Augustus zal in de H.K. kerken na de plechtige hoogmis een Te Deum worden gezongen. Nadat .Maandagmorgen om tien voor ach! die klokken van allo Schiedams cl ie kerken geluid hebben, vangt to acht uur op de Groote ALukt do aubade aan, waaraan be halve door de genoemde muziekcorpsen wordt deelgenomen door het Chr. Kinder koor Immanucl. Ook hierna woiden mu zikale rondwandelingen gemaakt. Het Ste delijk Muziekcorps zal da.irbij enkele num mers spelen voor de ziekenhuizen en de lighnllen. Te negen uur vangen diensten aan in do Groote Kerk en in do Juli aria kerk, dio sresp. worden geleid door ds. P. Bok- xna en ds. J. van der Aleulen. Van 10 tot 11 uur bespeelt do stads- beiaardier Pexd. Timmermans liet carillon van den St. Jan. Intussehen zijn de jeugdige deelnoem- sters en deelnemers aan de Volksspelen om 10 uur van de Groote Markt vertrok ken, voorafgegaan door het tamboers- en pijperscorps „Harmonie", naar het Volks park. In do morgenuren brengen eenigo hoofd bestuursleden van de Oranjovereeniging met hun dames oen bezoek aan do zieken huizen en lighallen. Het mandohnegezel- schap O.N.I, en het Ilakkert strijk-ensem- ble zullen van kwart over acht tot twee uur in verschillende inrichtingen mtisi- ceeren. Om half twee vangt in de Nieuwe Ha ven de kanowedsfcrijd aan. Op hetzelfde tijdstip begint op het terrein man d© II Singelstraat de wielerwedstrijd voor leden van De Pijn, Schiedam en De Zwa luwen. Om drie uur starten de deelnemers aan den zwemwedstrijd in do Nieuwe Ha ven en om half vier begint de bindexnis- wedstrijd voor wielrijders in do Burg. Knap- pertlaan. In de Rozenbuxgschestraat wordt om vier uur een wedstrijd voor autopeds gehouden voor kinderen van zes tot twaaJf jaar. Nadat om zes uur het Stedelijk Alnziek- oorps nogmaals zijn klanken heeft laten hooren in de Plantage, begint om half acht het groote avondfeest op het Feest terrein in het Volkspark. St Ambrosius zal daar een concert geven, D.O.K. zal er gymnastiekoefeningen uitvoeren en ten slotte wordt een bioscoopvoorstelling ge geven. De dag wordt besloten met een, schit terend vuurwerk. Buitenlandsche werkkrachten. Men zorge voor een vergun ning. De politie verzocht ons opname van het volgende:. Met ingang van 1 October a.s. zal, zoo als reeds eerder in do kranten werd be kend gemaakt, iedere werkgever(-geefsler), ten behoeve van een bij hera (haar) in dienst zijnde(n) vreemdeling(e), in het be zit moeten zijn van een door den direc teur der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling te 's-Gravcnhage. afge geven vergunning (alleen schippers zrjn uitgezonderd). Formulieren tot het aanvragen dier ver gunning worden verstrekt op het bureau van de Arbeidsbeurs aan liet Rroersveld 142. Gebleken is, dat tot dusverre nog maar weinig aanvragen om vergunning, ten behoeve van dienstboden, die vreemde linge zijn, zijn binnengekomen. Men zorge dus tijdig voorzien te> zijn van zoo'n vergunning, daar na 1 October a.s. door de politie met de controle zal worden begonnen en bij overtreding pro ces-verbaal zal worden opgemaakt. Op deze overtreding kan een zeer hooge boete volgen. Ten aanzien van vreemdelingen, dio nog in dienst genomen moeten worden, geldt bet voorschrift, dat men reeds in het be zit moet zijn van een werkvergunning, al eer men hen te werk stelt. Opbrcsgst collecte. De opbrengst van de collecte, Zaterdag 7.1, ten bate van „Herwonnen Levenskracht" gehouden, bedraagt f229.03. Kapelaanswisscling in de Gorzen. Kapelaan J. C. van der ATeci van de Gorzen, zal binnenkort Schiedam verlaten Na acht jaar in onze stad' gestaan te heb ben wordt hij thans overgeplaatst naar Amsterdam. Tot zijn plaatsvervanger is be noemd kapelaan K. Westerkamp, van Sas- senheïm. Geslaagd. oor het te Utrecht gehouden examen Fransch L, O, slaagde de heer \V. A. Houtman De datnes W. t'dlo en S. do H.utog, leerlingen van mej A. Coster, slaagden voor hel examen lingerie. Inlichtingen omtrent aanrijding gn raagd. Op Alaoudig 10 Augustus j.l, des na middags te omstreeks kw.uE voor ze\en, heeft op den V Uunhngomyk, nabij deueif iltonFeijenooul, een aanrijding plaats gehad tusschen een wiehijder en een -vier wielige vrachtauto. Bo.do voertuigen kwa men uit rieht.ng VLurdingen. Feu Ó-jaag jongentje, dat op het rijwiel weid mede gevoerd, sloeg tegen den grond en werd vcrw ond. In verband met bovenstaande veizoekt de commissaris \an pol t.e: 1 Den bestuurder van bedoelde uacht- ar.to, die doorgereden is; 2 Den besinuoler van een tweed» vracht auto, die ter plaatse hulp verkend lieeft; 3. En allen, die overigens inlichtingen over deze aanrijding kunnen verstrekken; zich onverwijld in verb ïuling to stel len met hot hoofdbureau van politie, Lange Nieuwstraai 5», afdeeling speciale zaken. l'ropaganila-marsch Oranje-Garile. Hedenavond wordt door de Oranjo- Gorde, vendels Rotterdam, Schiedam en A'kuirdingen, een propaganda-marsch ge houden. Het verhek is bepaald om half acht van Plein Eendrugl. De route is nis volgt: Plein Fendragt, Tuinkaan, Gerrl Ver boomstraat, Koemarkt, Broersvest, Singel, Prof. de Kamerhngh Onneslaan, Booihave- laan, Swammenlamsingel, Lange Singel straat, Singel, Broersvest, Lange Kerks'raaf, Groote ALarkt, Hoogstraal, Koemarkt, Her rit Verbnomslraat, Oranjestraal, Nieuae Haven, St. Liduinasiraat, Fabr.straat, West- frankelandscliestraat, Alesdaglaan, v. Rujs- dael'aan, v. Ostadelnan, Jan Steenstraaf, Graaf Florisstraat, Vondel! an, Westf anke landscheslraat, Aleidastraa', St. Lnlu ua- sfraat, Yeenlants'raat, Nassaolaan, School straat, Nieuwe Haven, Hagestraa', Gro.ne- laan, Brouwerstraal, Hoofdstraat, Lange N-euwstraat, waar de stoet wordt ont bonden. Excursie naar de Sunlight fabrieken. Gistermorgen maakle de afdeeling Schie dam van den R.K. Volksbond een excursie naar Vlaardingen, ter bezichtiging van de Sunlight fabrieken. Nadat het gezelschap aan de fabriek was verwelkomd door een employé van do maatschappij, wc-rd het modern inge richle bedrijf in oogenschouw genomen. Alle afdeelingen werden bezocht, waar bij vooral de zeepziedenj met de groole zeeppannen de aandacht trok. Tot slot bezichtigde men de verpak- afdeeling, waar de bekende producten: Sunlight zee, Lux, Radion, Rinso, Vim en Lux toilet zeep automatisch worden verpakt. In dit bedrijf is het woord effi ciency wel op zijn plaats 1 Na de aanbieding van eenige ver- verschingen, verliet het gezelschap, zeer voldaan over dit aardige uitstapje, de fabriek. AVerkloozcn voorst riling in Passage theater. De wekelijksche filmvoorstelling voor werkloozen in Passage theater vangt mor genmiddag om half vijf aan. Aanrijding. Vanmiddag om 1 uur is in de Roehus- senstraat te Rotterdam een aanrijding ge beurd tusschen een motorrijwiel, bestuurd door den 32-jarigen kantoorbediende F. 11, van hier, en een fiets, bereden door den 42-jarigen timmerman W. Suit Rotter dam. Deze viel tegen de straat en liep een hersenschudding op. Hij werd naar het ziekenhuis aan den Bergweg overgebracht De politie maakte proces-verbaal op Onvoorzichtig oversteken. Vanmorgen was te Ovei'scbi© de 20-ja- rige mej. R. van K. zoo onvoorzichtig den Rijksweg over te steken zondeT goed' uitgekeken te hebben. Haar vriendin kon nog ter zijde springen, doch mej. Van IC. werd' gegrepen door een atito, bestuurd door den heer C. B., van hier. Zij went door de voorbuit geslingerd en kwam ver volgens op den weg terecht. Zij werd met een verbrjze'd1 rechterbeen en eon zware hersenschudding opgenomen naar het zie kenhuis aan den Coolsingel le Rotterdam overgebracht. De auto werd door de Over- schiesche politie in beslag genomen Begin van brand. Gistermorgen omstreeks half elf ont stond een begin van brand in een xvonïng aan de Boerhavelaan no. 120. De bewoon ster had een z.g. petroleumvergasser eenigo minuten onbeheerd laten staan. Vermoede lijk zijn de heide pitten van. het toestel te hoog opgelaaid, waardoor eenigo in de nabijheid hangende kleedingstukken vlam vatten. Het vuur werd door buurtbewo ners met behulp van eenigo emmers wa ter gebluscht. De brandweer, die onmid dellijk" ter plaatse was, behoefde geen dienst te doen. De schade bleef tot do genoemde kleedingstukken beperkt. Ontaehh Door de recherche is aangehouden zeke rend.' T., die verdacht wordt van ontucht, gepleegd met minderjarigen. Na verhoor is hij wederom op s vrije voeten gesteld. Dief Mal, Gisteren is ten mulode vaa een bewoon ster van do Rembrandtlaan, oen belasling- plaalje, dat zij op een kastje in de gang van haar woning bad gelegd, gestolen. De recherche stelt een ondeizoek in. Brutn er» niet verbrand, Bij zonnebadenzwemmen, sport, Hots-, wandel- w.iteitoi.hten wordt zonuebiand \oorkomen met AMlf.DA - zonnebj mnerême. Bronst en biuiut tewus Uw huid prachtig. laren 90 ct. Tube 00 ct. Doos 00 en 20 cl. AGE N D A. SCII1EDAAI. Passage Theater, S.ló uur. De kleinste rebelThanks Amilliou. lederen dag 2.15 uur matinée, Zondag 1 uur en 330 uur City Theater. S.ló uur De twee wee/en; Do bloem van Hawaii. 23 Aug. Goh. Eendracht, 8 uur. Feestavond De Princevlag. ROTTE RD AAI, 19 Aug. Tivoli Schouwburg, 8 30 tl, Rotterdam lacht weer. Heden e.v.d. Arena, 2.15 uS 30 u. Variété- program ma. Bioscopen. Capitol, 2.13 u. 8.15 u. Transatlantic Tun nel; Gelukkige jeugd. City, 2.15 u. 7 u. 9.30 u. De millioenen- eifenis. Corso. -Van 11 n. af doorl. Vergeet mij niet. Grand, 2 u. 7 u. 9.15 u. De jonge graaf. Lumière, 2.15 u.' i7 u, 9.15 u. De drie musketieis. Luxor, 7.30 u. 9.30 n. Der Bettelstudent. Prinses, 2.13 u 8.15 u. Vergeet mij niet; Robert en Bertram op ski's. Studio '32. 2 u. 7 u. 915 u. liet leven van Louis Pasteur. BINNENLAND De wijziging van de steunregeling. Schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid, Stempel. Het (r.k.) Tweede Kamerlid, de heer Stumpel, heeft de volgende «ehnftelijke vragen gesteld aan dop minister van so ciale zaken: 1. Is het juist, dat Bij de voorgenomen wijziging vair de steunregeling voor werk loozen, liet tevens in het voornemen der regeering ligt over te gaan tot uitbreiding van de verstrekking van levensmiddelen in natura? 2. Is het de regeering bekend, dat tot nu toe in vele gemeenten bij die ver strekking in natura de middenstand hij de distributie werd uitgeschakeld 3. Is ook de regeering niet van oordeel, dat daardoor aan den toch reeds in zoo groote moeilijkheden verkeerenden mid denstand een deck van den omzet is ont nomen en dat het daardoor veroorzaakte nadeel nu, b'j de uitbreiding dier verstrek king, nog belangrijk grooter zal worden? 4. Is do regeering- bereid zoodanige maatregelen te nemen, dat in den vervolge bij de verstrekking in natura de midden- sland wordt ingeschakeld en clan tegen een wel zeer matige, 'maar toch den ar beid loonentle vergoeding, daar het niet- nemen van zoodanige maatregelen tot ge volg zou hebben, dat steeds meer mtd denstanders den strijd om het bestaan zouden moeten opgeven en daardoor op bhjvenden steun van de overheid zouden worden aangewezen? Jaarvergadering Christelijke Werkgcvers- vereeniging. Het bestuur der vereeniging van chrisle- l'rjke werkgevers en groothandelaren in Nederland, gevestigd te 's-Graveaibage, deelt ons mede, dat de jaarlrj'ksehe algemeen» ledenvergadering dier vereen góng zal wor den gehouden te 's Gravenhago in' hotel „AVittebrug", op Woensdag 9 en Donder dag 10 September a.s. Op den eersten dag zal o.m. minister Gclissen een rede uitspreken en Prof. Dr. TL Dooyeweerd, hoogleeraar aan de vrije universite t t» Amsterdam, refereeren over het vraag si uk der princip'eele pa(roons- vakorganisatie. De tweede dag zat 's morgens werden besteed voor het houden eener huishoude lijke vergadering, waarin o.m. een wijzi g ng der statuten aan de orde gesteld zal worden. In den namiddag zal Dr. Colrjin de ver gadering toespreken. Woningtoestanden in Bclgic. Uit het rapport van een der studie-com missies voor het Belgisch Plan van den Arbeid, citeert „Toenadering" de volgen de cijfers, welke een sprekend beeld ge ven van den achterstand: Van de 2,671 Belgische gemeen ten zijn er 2.060, die niet over wa terleiding beschikken. In 2,300 gemeenten werden nog geen rioleeringen aangelegd. In Juni 1933 gaven 2.017 gemeenten, die zich de moeite hadden getroost om te antwoorden op een vragenlijst van het congres der goedkoope wo ningen, 14.412 krotwonnigen en 6.808 houten woongc!egenheden op. Onder die gemeenten komen de groote steden: Antwerpen, Brussel en Luik niet voor. Men mag dus gerust aannemen, dat er in België 28.000 krot woningen zijn, waarin o.m. 4,300 kroostrijke gezinnen gevestigd zijn. De K.N.A.C, vraagt een systema tisch en eiurgirit plan. In ee'n adres aan den minister van waterstaat heeft de K.N.A.O. verzocht bij de begrooting van het Verkeersfunds voor het jaar 1937 voor den post rijkswegen van de afdeeling landwegen van liet Vor- keersforuls als veriiaoging van het gega randeerde minimum e.g. op den kapitaal- dienst een zoodanig bedrag uit te trekken, dat met behulp daarvan een begin van uilvoering wordt gegeven aan oen syste matisch en energiek plan om het primaire wegennet in 20 jaren geheel le voltooien. in de toelichting wordt o.m. gezegd: De grondslagen van het financierings plan 1932 zijn aangetast door de lempori- scering van do wegenverbetering en dora do instelling van hel Verken rsfomds, waar door eensdeels een bedrag van f 100 rail- lioen als bijdrage uit do algemeen» mid delen voor de wegen verbetering kwam te vervallen, anderdeels do belasting op do motorrijtuigen zoodanig werd verhoogd, dat, zooals thans reeds is geblokeu, van een ontwikkeling van het mot orweg verkeer geen sprake meer ts, terwijl tenslotte sedert dien van het beschikbaar stellen van syste matische voorschotten voor versnelden aanleg en verbetering van ons primair wegennet is afgezien. Intussehen zijn uit werkverruiiniugsfond- sen sinds 1934 voor verschillende urgente werken gelden beschikbaar gesteld1, echter geschiedt zulks niet systematisch, maar in cidenteel, omdat omtrent do arbeidsvoor waarden overeenstemming moei zijn ver kregen, terwijl bovendien deze fo.uls*n naar de meening van tte K.N.A.O. nog verschei dene jaren zullen dienen te worden be schouwd als een middel om den achter stand in dit werk, die van 1927 f.m. 1934 tot niet minder dan 47.6 millioen was op- geloopen, in te halen. Immers berichtte de minister in Novem ber 1935 op een adres van do K.N.AC., dat er naar wordt gestreefd den achter stand, die op verschillende punten is ont staan, met behulp van gelden, welke door het werkfonds 1934 worden voorgescho ten, tot zoo gering mogelijke afmetingen terug to brengen en den aanleg van de groote wegen, vooral in hot centrum van het land, zooveel mogelijk te bevorderen. Derhalve bestaat sedert eenige jaren voor het werk aan de wegen van het rijkswegen- plan 1932 geen bruikbaar financierings plan meer, terwijl ook aan het deslijds op gemaakte tweede vijfjarige werkplan niet kon worden vastgehouden, waardoor een gezonde en zuivere basis, waarop kan wor den gewerkt, ontbreekt. De KN A C. acht het van het hoogste gewicht voor een economische, veilige en vlotte verkeersafwikkeling op d'e wegen, dat aan den oorspronkelijker opzet van het wogen verbeteringsprogramma wordt vastgehouden, waarbij een termijn van 25 a 30 jaren van 1927 af voor de al geheel» voltooiing van het van het net der primaire wegen werd aangehouden. Hiervoor zou het noestig zijn, dat op de volgende begrootingen van het Verfceiers- fonds voor de landwegen een zoodanig be drag wordt uitgetrokken, dat met behulp van d'io fondsen eind 1956 de aanleg en verbetering van de wegen van het rijfcs- wegenplan volgens de geldende normen kan zijn voltooid. Lading uit Spanje voor Nederland. Naar wij vernomen zal in verband met voor Nederland bestemde lading het stoom schip „Achilles" van de Kon. Ned. Stoom boot Mij. de Spaansche havens Barce lona, Valencia, Alicante en .Malaga aan- loopen, in welke havens, volgens bij de reederij ontvangen bericht, de belading van het schip zou kunnen plaats vinden. Voorts vernemen wij, dat van de des tijds uit schepen van de K.N.S AL in Tara- gona geloste ladingen allo kaaszendingen door de Spaansche regeering in beslag zijn genomen. Faciliteit ten gerieve vart de afzen ders van brieven naar het buitenland. Naar in de „NederiandSche Alercuur" wordt medegedeeld1, zal binnenkort bij ivij/.c van proef een nieuwe faciliteit worden ingevoerd ten gerieve van de afzenders van brieven voor het buitenland. Hot komt namelijk herhaaldelijk voor, dat brieven voor het buitenland onvoldoende gefran keerd zijn, zoodat van den geadresseerde dan een verhoogd port moet worden ge heven. In navolging van een o.a. in Denemar ken getroffen regeling zal nu door den postdienst het ontbrekend» bedrag wor den bijgefrankeerd. Den afzender wordt hiervan kermis gegeven met een formu lier, waarop hij het voorgeschoten bedrag in frankeerzegels bij kan plakken en dat hij dan aan hot postkantoor terug moet zenden. In het buitenland hooft mon de ondervinding opgedaan, dat deze dienst door het publiek wordt gewaardeerd en aan liet verzoek tot bij-frankeering prac- tisch steedis wordt voldaan. Do invoering van de regeling wacht nog op het gereed' komen van de benoodigdo formulieren. Deze regeling zal uiteraard niet kunnen worden toegepast, indien naam en adres van den afzender niet op don brief zijn vermeld. De regeling zal beperkt zijn tok brieven en briefkaarten, terwijl deze geen* toepas- sing zal vinden, indien de overbrims1 van de correspondentie er door verinnigd /ou worden of indien u.t aanlooi"!ring ludiU posteükel blijkt, dal verzend ug per lucht post wordt gewei ik'hl. Geld geïnd voor gesmokkelde suiker, die niet geleverd werd. In hooger beroep hebben oor hot II'.ig- sche hof terecht gestaan die 21-jarige koop man R. IX en de 29-jarigo 11. .T. K., uR Schiedam, thans gedetineerd, dio door dio totteidamscho rechtbaaik ter zak» van op lichting zijn veroordeeld ietter tot een jam gevangenisstraf, Verdachten hadden can winkelier lo Schiedam beu ogen tot afgifte van een bcdirag van 75 zijnde een ge deelte van do koopsom van eon partij gesmokkelde suiker, welke uit Breda zou zijn aangevoerd) en. thans to Schiedam lag opgeslagen. Door allerlei listige kunstgre pen waren zij er in geslaagd den winke lier aannemelijk le maken, dat dozo inder- daad een pariij suiker kon koopen, doch toen deze op do afgesproken plaats kwam om een gedeelte daarvan in ontvangst te nemen, weid' hem medegedeeld, dat de commiezen de zaak op het spoor wa en de vervoerders vaar do suiker op Md vlucht waren gegaan. i Beide verdachten ontkenden, ondatlkg de bezwarende verklaringen, logon lien La- gebracht, De advocaat-generaal mr. Rombach, con cludeerde na getuigenverhoor tot bevesti ging van het vonnis ten aanzien van ieder der verdachten. Het bof zat morgen uitspraak doen. Meineed. Voor het Haagsehc hof bekend. De garagehouder M. LI., uit Vierpolders^ is door de Rotterdamsche rechtbank wa gens meineed veroordeeld tot drie maan den gevangenisstraf. U zon in verband met een zaak, waarbij een zijner chauf feurs was betrokken, voor den. kantonrech ter in strijd met do waarheid onder eedei verklaard1 hebben, dat do chauffeurs hem niet, op den toestand van de remmen van zijn wagens hadden gewezen, terwijl dozö chauffeurs volhielden, dat zij zulks meer malen hadden gedaan. Ook ter zitting v.jr de rechtbank was li, niet van houdiig veranderd. Thans evenwel, in hooger be roep terechtstaande, gaf hij toe ler zitü ïg van liet kanlongeiecht een verklaring in strijd' met de waai lieid te hebben af ge* legd', doch hij beweerde, dat dit niet op zettelijk zou zijn geschied', daar bij van meening was, dat het om do deugdeli,k> beid' van de wagens zelf en niet om die van de remmen ging. J D© advocaat-generaal mr. Rombach con cludeerde na getuigenverhoor tot bevesti ging van bet vonnis. Het hof zal morgen arrest wijzen, Postwissel gestolen en geïml. Een jongeman, die werkzaamheden lol een kantoorgebouw te Amsterdam verricht" to wist zich op 28 Dec. j.l. meester W maken van een postwissel groot f 10. die geadresseerd was aan een Amsterdam1- sehen advocaat Hij endosseerde do wiss-ri! en inde aan het „geldkantoor" de trrï gutden. Veel plez.ier zou hij echter vaa zrjn misdrijf niet 1 Klieven. De recherche had spoedig uitgevonden! hoe de vork in de steel zat en de jonge! man, die een volledige bekentem's aflegde, stond gisteren terecht voor de vacantia- kamer der Amsteidamsche rechtbank. Het 031., waargenomen door mr. Boself eischte een jaar gevangenisstraf. Op 1 September zal de rechtbank vont- nis wijzen. SCerk en Schooi Vacantictijd. liet Zendingsbureau te Oegstgeest (post rekening no. 6074) vraagt ons plaats voor het volgende Augustus is bij uitstek vacantie-maand, Dal merken ook wij ieder jaar in do in komsten. Gewoonlijk zwijgen wij daar over in deze maand dan ook maar, doel)! dat is dit jaar onmogelijk. Daarom neme men goed kennis van het volgende. De gelden, noodig om bet zendingswerk gedurende de volgende maand in indië in stand te houden, zouden reeds daar heen moeten overgemaakt zijn, maar zij zijn nog slechts voor een deide deel be schikbaar. Indië moet dus wachten. Want de tekorten van de laatste jaren hebben onze middelen geheel verbruikt, zoodat wij thans uitsluitend aangewezen zijn op de dagelijksche ontvangsten. Maar die be dragen in de vacantie f100 of minder per dag, terwijl er ruim f2500 per dagi noodig isl Tot 1 Augustus j.l. xverd ontvangen een' bedrag van f336.000, tegenover f411.QÖ0 in heizelfde tijdvak van het vorige jaair. Om aan onze verplichtingen over do maand Augustus te kunnen voldoen, is over deze maand nog £37.000 noodig. Ieder werke mede om dit hijeen te bren gen. 5S555555SSS25SBS55S5! aiaMf—w w r f —f'Jir—

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2