na STADSNIEUWS Koninklijk bezoek )V - op Zaterdag 3 October. De verjaardag van H. M. de Koningin. Actie tegen de iichttarieven. Kinderfeest. Landdag Vrijwillige Burgerwachten „Westiand". De openluchtvergadering van den S. B. B. Fa. Wed. C. v. d. MOST - Ms- en VirlenolaM Aotofrlgor koeling De politie-stormbrigade. Chr. Geref. Jongel. Vereen. Daniël. Supportersvereen. Hermes-D.V.S. Vrijz.-Godsdienstige Prediking. Dr. J. C. A. FETTER. Omliggend© Gemeenten Opening nieuwe ambachtsschool. BSNMEMiLAND Bouw brug en tunnel te Rotterdam Tegen wijziging in de steun- verieening. Onverglaasde muur- en wandtegels Kaar we vernemen zullen II. 31. «Ie Koningin en II, K, II. Prinses Juliana up Zaterdag J October een bezoek aan onze gemeente brengen II. 31. zal liij "Wilton Fijeiiooril den kruiser I)c lïuyter officieel over dragen. 11.M. de Koningin en II.K li. do Prinses zullen op de werf verwelkomd wor den door het gemeentebestuur van Schiedam en de directie van Wilton- Fijenoord. Na eenige oogenblikkcn in het kan toor te zijn geweest zullen de Vorste lijke personen zich aan boord van den kruiser „De Iluylcr" begeven, waar Zij ongeveer anderhalf uur zullen ver toeven. Dank aan de Oranje Garde. De voorzitter van de Oranje Garde, de heer P. v. d. Touw, heeft hedenmorgen een dankbetuiging ontvangen in antwoord op een telegram van gelukwenseh ter ge legenheid van Haar verjaardag aan 31. de Koningin gezonden. Deze dankbetuiging had den volgenden inhoud „Ingevolge de bevelen van Hare 3Iajes- teit de Koningin heb ik de eer da Oranje Garde, Vendel Schiedam, Hoogst Derzei- ver dank over te brengen voor de go luk- wenschen Hare 3iajesteit mingeboden ter gelegenheid van de herdenking van Hoogst Derzei ver geboortedag. w, g. adjudant van dienst van H. 31. de Koningin. En aan de Oranjeverecniging. Do Oranjevereehiging, die eveneens op den verjaardag van H. 31. de Koningin een gelukstelegram had gezonden, heeft eesi gelijkluidende dankbetuig'ng gekregen. Demo ust ra tie. Gisteravond hield de Alg. Vereeniging tot Behartiging der Belangen van het Klein- zakenbedrijf in Schiedam een druk be zochte demonstratie avond van verlick- tingsap parafen. Eenige lamptypen en apparaten werden gedemonstreerd, waarbij zeer practische, doch alvorens tot aanschaffing wordt over gegaan, zullen nog eenige demonstraties volgen, zoowel hier ter stede als in Maar- dingen. Op 15 October gaat de lichtactie tegen de hooge electrieiteitstaricven in. Ia ver hand daarmee wordt 8 October nog een „mobilisatie"-vergadering gehouden. "Van de Bnurtvcrecniging „Guslu". Door de Bmxrtvereeniging „Guslo" werd gisteravond in 3Iusis Sacrum een kinder feest georganiseerd ter gelegenheid van den verjaardag van H. 31. de Koningin, dat door velen werd bijgewoond. De voorzitter van de buurtvereenijmg, de heer J. 31. van Putten, opende den avond met een welkomstwoord. Spr. richtte zich in het bizonder tot de eehtgenoote van den burgemeester, mevr. Van Haaren Raaymakers, die met haar kinderen, en een logétje op dit feest aanwezig was. Voorts dankte de voorzitter de hearen J, - van Katwijk en K. Liebeek, vertegenwoor digers van de Princevlag, voor hun aan wezigheid, en den heer C. v. d. .Tagt voor de in de zaal aangebrachte versiering Vervolgens trad het gezelschap BarthJy op, dat bij het jeugdige publiek enthousiaste bewonderaars had. Verscheidene Oranje- liederen werden gezongen; aan de kin deren werden versnaperingen uitgereikt. Mevr. Van Haaren bedankte tiet bestuur, de leden en de kinderen voor dezen prachtigen avond. De voorzitter sloot den avond. Bij het naar huis gaan kreeg ieder een verras sing. Op 12 September te Delft. öok het mobiele vendel van de Schie- damscke Burgerwacht zal Zaterdag 12 September a.s. deelnemen aan tien Land dag van de Federatie van Vrijwillige Bur- gewaehten „Westiand". Men stuit zich aan hij "de afdeelingen uit andere plaatsen, die te 2.45 uur op het terrein van de Deut sche Groentenveiling te Dan Hoorn ver zamelen. Om 3 uur wordt gezamenlijk in een troep van pl.m. 500 man afgemarcheerd naar het IJsclublerreiu. Daar beginnen om half 4 oefeningen en demon straties. 'Om 4.25 uur heeft een défilé der Bcrgerwachten plaats; 4.45 uur vangt Piter Borromaeus de Greeve zijn rede aan; 520 spreekt jhr. mr. C. J. A. den Tex; 5.45 uur mr. II. Bijleveld; de sluiting is be paald op G uur. Hun medewerking hebben toegezegd dc Delftsche Poütie-muziekvereen. Excelsior; Harmonievereen. Havenbedrijf Vlaardingen- Dost en de tamboers van de Chr. Gymn. Vereen. B.I.O. te 's-Gravenhag© en Chr. Gymn. Veieen. Excelsior, te. Delft. Voor leden van de Scb -«che Bur gerwacht zullen gratis kaar ïgbaar worden gesteld. 1 1 Vragen van den heer A. an Duinhoven itaar aanleiding van de gestelde voorwaarden. Door het lid van den gemeenteraad, den heer A. van Duinhoven, is het volgende schrijion ami den burgemeester gericht: „Teneinde over de aangekondigde s'otm- verlaging en afschaffing hnnrtoeslag voor werkloo/.en to laten spreken, luul do Scluo- damsche Bestuurders Boud oen openlucht- vergadering op Woensdag 26 Augustus j I. uitgeschreven en daarvoor vergunning ge vraagd aan bevoegde autoriteiten. Als spreker zou in de/e bijeenkomst op treden, do bestuurder van het N.V.Vk, de lieer H. Lindeman. Da vergunning werd verleend, maar onder wel zeer eigenaar dige voornaaiden. I11 verhand met deze voorwaarden wil ondergeteehende de volgende vragen aan u stellen: Waarom weid de gevraagde vergun ning „bij wijze van uitzondering" ver leend Waarom mochten er geen socialis tische liederen worden gezongen of mar- sclien worden gespeeld? Waarom mocht op liet terrein niet niet drukwerken wonion gecolporteerd? Waarom moest twee dagen voordat de vergadering zou worden gehouden, do rede van den spreker ter inzage en goed keuring aan den hoofdcommissaris van po litio worden aangeboden? Waarom werd de vergunning ver leend onder voorwaarde, dat de spreker zich zou hebben te onthouden van uitin gen of zinsneden, die tot agitatie of op hitsing aanleiding kunnen geven, terwijl er ten overvloede op werd gewezen, dat hij ex voor diende te waken, dat geen ie leedigende of strafbare uitdrukking m wer den gebezigd? Is do burgemeester niet met underge- teekende van oordeel, dat voornamelijk do laatste waarschuwing onnoodig in ge ding werd gebracht, omdat volgens ar tikel 131 van het Wetboek van Straf recht dit den spreker op straffe van zware boete en gevangenisstraf reeds ver- fjoden is? Is de burgemeester niet met ondergetee kende van meening, dat do door den waar nemend burgemeester aeste'de eischen om de rede van den spreker aan den commis saris van politie ter goedkeuring voor te leggen, neerkomt op preventieve cen suur? Waarom zijn al die voorwaarden zoo gesteld aan één der grootste vakcentrales van Schiedam? Ondergeteekende zal gaarne, zoo spoe dig mogelijk uw antwoord vernemen." Broers veld jhk. ilecrcnpml) Tel. GS342 Jubileum. liet jubileum van den heer E. Steimler, directeur van liet bij-kantoor Schiedam van de Rotterdamscho Bnnkvereeniging, die 25 jaar aan deze onderneming is, werd voor velen aanleiding om den jubilaris van hun waardeering voor diens werk en sympathie voor diens persoon te doen blij ken. Van die waardeering gaven oa. mr. Wolterson, lid van de hoofddirectie, blijk en het personeel van het bijkantoor Schie dam. Er werden vele telegrafische en schrif telijke gelukwenschen ontvangen, o.a. ook van den burgemeester, inr. dr. F. L. J. van Haaren. Bij de talrijke bloemstukken die bezorgd werden, waren er van de directie's van de hier gevestigde bijbanken en van het departement Schiedam van de 3Liat- schappij voor Nijverheid cn Handel. Ook de oud-collega's op het hoofdkantoor te Rotterdam bleken den heer Steinder nog niet vergeten te zijn. Tot ben die den, jubilaris persoonlijk kwamen gelukwenschen, behoorden oa. de heer C. J. Klamcr en mr. W. A. Hoek namens het departement Schiedam van de 3Iaatschappij voor Nijverheid en Han del; wethouder mr. 31. 31. van Vel zende commissaris van politie de heer II. P. Clasie en mevr. Clasiede Tong en de directie's van de hier gevestigde banken. Omver gereden. Op den hoek Oranjestraat en Lange Nieuwstraat is gistermiddag de 31 jarige wielrijdster B. v. D. door een vrachtauto aangereden. De wielrijdster viel cn bezeer de haar rechterknie. Geveilde en verkochte onroerende goederen. Notarissen Sucrmondt en Leopold, te Rotterdam. Geveild 2 September. I, II, Ut en IV. Vier panden, ieder be staande uit benedenhuis van 2 verdiepin gen, vrij bovenhuis van 2 verdiepingen, tuinen on erven, aan de Burgemeester Kna|ipertlaan Nos. 198ab, 2C0ab., 202ab en 204ab., te Schiedam, resp. groot 1.51 Are, 1.51 Are, 1.50 Are en 1.50 Are. In veiling: perceel I f 11.500; perceel II f 11.000; perceel III f 11.000; perceel IV f 11.000. V en VI. Twee vrije huizen, ieder met een verdieping en zolderverdieping, tuinen en erven aan de Graaf Fiorisstraat Nos. 87 en .91, te Schiedam, resp. groot 1.1G Are en 99 c,A. In "veiling: Perceel V 15000; perceel VI f5000. Bezoek van den burgemeester. De burgemeester, mr. dr. F. L. J. van Haaren, hoeft zich gisteren op hef Fee-t- terrem in het Volkspark ook op do hoogte gesteld van dc vorderingen, die de storm brigade van de politie maakt. Evenals bij het mobiele vondel van de Sriiïed Bur gerwacht treedt ook bij de stormbrigade van de politie de adjudant dor mariniers, de heer Van Druyten, als instructeur op. Op het terrein waren ook aanwezig de commissaris van politie, de lieer rï, P. Clasie: hoofdinspecteur E. N. H. Dnsoul; de heer W. II. Ktoese.nian, commandant en de 3 adjunct-inspecteurs, die als ouder commandanten van de stormbrignde op treden. Het tnarcheereu cn uitvoeren van de noodige handgrepen met het geweer gaal uitstekend, wat niet te verwonderen is, daar verscheidene leden van het politie corps marechaussee is geweest of in mili tairen dienst een rang bekleedde. Dc burgemeester, mr. Van Haaren heeft de leden van de stormbrigade toege sproken en zijn grooto waardeering er over geuit, dat in zoo'n korten tijd oen zoo hooge graad van geoefendheid is ver kregen. Dat is zeker voor oen zeer groot deel to danken aan den instructeur, den heer Van Druyten. Spr. noes op de noodzakelijkheid om paraat te zijn, al wordt gehoopt, dal de leden van de stormbrigade nooit ge dwongen zullen worden nnl van hun bizon der e geoefendheid te trekken. Is dat ech ter onverhoopt wel het geval, dan zal die bizondere vaardigheid bijdragen tot hun eigen veiligheid. Het J21/_>-jarig bestaan her dacht. De Chr. Geref. Jongelïngsvereen. „Da niël" heeft gisteravond in de kerk op den hoek Warande en Burgemeester Knappert- laati hilar iSi/z-jarig bestaan herdacht. Do feestelijke bijeenkomst, die druk be zocht was, werd geleid hoor den cerc- voorzitter, ds. P. Zwier. Na diens ope ningswoord hield het lid van Daniël, de heer ,T. Vaandrager, een inleiding over: Samuel en zijn Boeken, dc heer A. Wal raven hield een. referaat over hot onder werp: „Bij onzen 'koperen mijlpaal"; een oud-lid van Daniël stond een „interview" toe aan een lid der jubileerendo vereeni ging; de heer P. Walraven, sprak n'a- mens den kerkeraad cn do heer B. Neder- lof Jr. uit Rotterdam, namens don ring Rotterdam en tevens hainens het Gewest Zuid-Holland van den Bond van Chr. Geref. •Tongeli ngsvereen iging-cn. Er waren zooveel vertegenwoordigers van zu stervereen igin- gen aanwezig, dat besloten werd hun aan wezigheid maar a's een felicitatie te bo schouwen, 1 Een gemengd koortje zong onder lei ding van den heer A. Pelgrim en eenige» leden leverden voordrachten. Een eigen blad. Onder den titel „Hermes-D.V.S. tlmis" is het eerste nummer van het orgaan der supportersveieeniging Hennes D.V.S. "ver schenen. Behalve clubblad, is deze eerste' uitgave bovendien nog eon speciaal feest nummer, zulks in verband met den feest avond, die op 7 September in 3Iusis Sa crum gehouden wordt. „Hermes-D.V.S. thuis" begint met een beschouwing, waarom de supportersvereeni- ging is opgericht; daarna komt er een his'o- riseh overzicht van Hermes-D.V.S., een be- schouwinkje over de komende wed -tripten, het programma voor den feestavond, eenige clubliederen en wat varia. Het blad zal er ongetwijfeld toe bijdra gen den band tusschen de leden, van de supportersverecniging te versterken. Demonstratie mei politiehonden. De Hotterdamsche Spourhondcn-vcreeni- ging „Roland", waarbij ook eenige Sclne- damscbe ingezetenen zijn aangesloten, houdt Zondag 13 September op het ter rein van den voormaligen Officierenfum aan de Laan Ons Genoegen, een demonstra tie met politiehonden. De koperen kwitantie. Aan de Celsiusstraat is gistermiddag een belastingmerk van een fiets gestolen. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd ge durende de maaml Augustus 193G inge legd f56.202.29 en terugbetaald £48.123.11. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 22905. AGENDA- .SCHIEDAM. Passage Theater, 8.15 unr. 1. Catharina de Kleine, 2. Charlie Chan in Shang hai. Eiken dag 2.15 uur. Kinder- matinee. Zondag 1 en 3.30 uur vertooning: Catharina de Kleine. City Theater, 8.15 uur. 1. Do tunnel. 2. Acht meisjes in een boot. 3 Sept. R.K. Volkshond, 8 uur. Alg. R.K. Prop. club. Spreker Henri dc Greeve: „Kerk en Vaderland". 4 Sept. Geb. Eondracht, 8 uur. Seizoen- vergadering Vlug en Lenig. ROTTERDAM. Heden c.v.d Arena, 2,15 u., 8.30 u. Variété programma. (Zondags ook 5 uur). B i os &o p e n. Capitol. 2.15 u. 8.15 u. Het huis met do 1000 kaaisen. Centraal. 2 u. 7 u, 9.15 u. Door on veilig signaal. City. 2.15 u. 7 u. 9 30 u. Het legioe"1 der gedoemden. Corso. Van tl u. af doorl. Het mysterie van de Monscheinsonate. Grand. 2 u. 7 u. 9.15 u. De lokkende stem. Lumièro. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Allotria. plympia. 7 u. 9.15 u. De grooto sensatie. Prinses. 2,15 u. 8.15 u. De blonde Car men; Prinses voor dertig dagen. Studio '32. 2 u. 7 u. 9.15 u. Broadwav Bill. Thalia. 2.15 u. 7 u. 915 u. De kleinste rebel. Kerk Ned. Prot, Rond. Westvest 02. ZONDAG 6 SEPTEMBER Hall elf r.m., Rem. te Oen llnag. VGAARDINGEN. Toespraak van minister Siolcniakcr dc Bruine. Gistermiddag is de nieuwe school, waar in liet ambachtsoiiderwijs zal worden go- geven officieel geopend' door don minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, prof. dr. J. 11. Slotemakcr do Bruïne. Om half drie arriveerde de minister, verge zeld door ir. Hof stede, directeur-generaal van het departement on don heer Groot- haar, inspecteur van het nijverhoidsond er- wijs in dit district aan de school, De voorzitter van d'o Vereeniging Dc Ambachtsschool, do heer A. van Rijn heeft in liet kort de geschiedenis der vereeni ging geschetst. Haar weg ging niet steeds over rozen, maar tenslotte kon toch een ambachtsschool worden geslicht mof twee jarigen cursus. Te Vlaai-dingen is hot bewijs geleverd, dat de maatregel door do regeering ge nomen om de drie-jarige opleiding te ver anderen in een twee-jarige, succes heeft gehad. Dc minister sprak zijn blijdschap uit door zijn persoonlijke aanwezigheid je kun nen doen blijk geven van do gio-ote be langstelling, welke bij bom en zijn depar tement bestaat voor hot nijverheidsonder wijs. Uit de door den voorzilter dezer bij eenkomst gesproken woorden inzake do historie van do school trok do minister verschillende lessen, waarvan de eerste wei was: volhouden. Do tweedo les vond de minister, dat er to Vlaardingen „begonnon" is. Indien niet alles bereikt kan worden, wat rechtmatig waarschijnlijk wel gevraagd zou kunnen worden, dan en dit hooft men te Vlaar dingen gedaan dan moet men begin-' nen met hetgeen direct bereikbaar is. Hierin zag spreker oen bewijs van geest kracht cn belofte voor de toekomst. Een derde les noemde spr. de samen werking. Er is een merkwaardige samen werking geweest tusschen het bestuur der vereeniging, het rijk en do gemeente. Naarmate de moeilijke tijden duren zul len wij allen moeten leeren te ontdekken, waar samengewerkt kan worden. 3Iet vol houden, beginnen en samenwerken kan veel bereikt worden. De ambachtsschool zal dienen om op lo leiden tot vakbekwaamheid en pliclitshe- wustlieid. Dat vakbekwaamheid, die nu eenmaal niet aanwaait, thans meer dan ooit van noode is, blijkt (hans iedoren dag. Na het vertrek van den minister heb ben nog verschillende andere autoriteiten, op deze bijeenkomst aanwezig, liet woord gevoerd. OVERSCIIIE. Op drietal. De heer G. v. d. Boom, candidaat tot den II.D., komt voor op het drietal voor het beroepen van een predikant bij de Geref. Kerk van Tzum (Fr.). maatschappij v.h. Ilillcn en Roosen en do Betonbouw Maatschappij „Trio", to Am sterdam, voor: plan a i. f 12.G9G.000; plan a 2. f 12.830.000. Tunnelplan a: vierbanïge tunnel volgens eigen plan met banen voor wielrijders en voetgangers. Hoogste inschrijfster de Uollaiulsdio Beton Maatschappij N.V. to 's-Cuavenhage, voor: plan 1. f 12.740.000; plan 2. f 12.53G.000; plan 3. ft2.5tG.000; plan 4. fl2.30G.000. Laagste inschrijfster Ghrisliani en Niel sen's Gewapend Beton Maatschappij ie 's-Gravenbnge voor plan 1 (met alle kunst werken voor kruisingsvci'keer op beido oever) f 11.125.000. Voor plan 2 (mot weglating van alle kunstwerken voor kruisingsverkeer op den Linker Maasoever) flO.SlO.OOO. Voor plan 3 (mof weglating van allo kunstwerken voor kruisingsveikeer op den Rechter Maasoever) 10.885.000. I'Jan 4 (inot weglating van allo kunst- weikon op béide oevers) f 10.565,000. 1 Plan B. viorbauigo tunnel met voor- loopig twee banen ingericht voor wiet rijders en voetganger. Hoogste inschrijfster N.V. gewapende be tonbouw „Do Kondor" te Amsterdam vaor Plan 1. f 11.925.000. Plan 2. f 11.G75.000. Plan 3. f 11.705.000. Plan 4. f 11.455.000. Laagste inschrijfster llollaiidsdic Beton 3Iaatschappij N.V. 's-Gravcnhago volgons bestek voor Plan 1. f 9.971.000, Plan 2. f9.774.000. Plan 3. f 0.776.000. Plan 4. £9.576.000. Hedenmorgen aanbesteed. Burgemeester Drooglesver, Fortuvn, ter zijde gestaan door wethouder Brautigam, ir. W. G. Wittoveen, directeur van den gemeentelijken technisehen dienst, en ir. Emmen, den ontwerper van het brngplan, heeft hedenmorgen onder grooto belang stelling, op het Stadstimmerhuis aan Let Haringvliet te Rotterdam, namens de ge meente Rotterdam do aanbesteding plaats gehad van de brug en, namens den rijks waterstaat, die van den tunnel, volgens plan a en voor plan b. Hoogste inschrijfster voor <lo brug was: de itollandsche Beton Maatschappij N.V. te 's-Gravenliagep voor: plan a 1. £13 900.000; plan a 2. £14.000.000. Laagste inschrijfster do N.V. Aannemings- Een telegram van dc Federa tie van Ycrccnigingcn voor Zickcnhuisvcrpleging. Namens do Federatie van Vereenigingen voor IZïokcnhuisverplcging in Nederland is aan den minister van sociale zaken een teiegTam gezonden, waarin er op wordt gewezen, dat door vermindering van in komsten door wijziging in de steunver- leening, velen niet iangor in staat zijn d'o contributie voor do ziekenhuisverpiegings- vorcenigingcn op te brengen en derhalve genoodzaakt zullen zijn, zich tot de arm besturen te wenden. Het bestuur van de Federatie verzoekt den minister dringend de voorgestelde maatregelen, welke zullen leiden tot ver mindering van het inkomen van werkloo- zen, niet door te voeren. Eerste Nctlcrlandsche Spar.cnngrcs. Men schrijft ons: Op Woensdag 9 September zal in de Apollohal tc Amsterdam hot eerste Neder- landscbo Spar congres plaats vinden. „De Spar" is voor ons land oen inte ressante commercieel© noviteit, die in de middenstandskringen sterk de aandacht trekt. Z,ij is do eerste en eenige organi satie, die in ons land het vrijwillige filiaal bedrijf, geïntroduceerd heeft. Op het oogenblik makeu meer dan 2000 Nederlandsche krnitleniorsbedrijven deel uit van dit lichaam met volkomen behoud echter .van hun eigen zelfstandigheid. Geschoeid op de leest van do Ameri- kaansche chaine-store, stimuleert do Spar- organisatio den verkoop door den indivi- dueelen winkelier: geeft hom eon rugge steun in den moeilijken bestaansstrijd on! is een daadwerkelijke hulp voor een mid denstander. De Spar-oiganisatio is eon ty pisch verschijnsel van dozen tijd en de eerste instelling, die den middenstand, nieuwe wegen aangeeft in den strijd voor zijn zelfbehoud. Uit do snelle en aanhou dende groei van „De Spar" blijkt ton dui delijkste, hoe door samenwerking en goe den wil eon meer efficiente distributie! van levensmiddelen mogelijk is. Op het aanstaande Spar-congrcs, dat voorafgegaan wordt door een rondvaart van dc moor dan 1000 deelnemers door de Amstei'damscho gracht- en havenwerken, zullen verschillende bekende figuren uit handels- en middenstandskringen het woord voeren. Dc invoer beperkt. Ingediend is een wetsontwerp tot rege- ting bij1 dio wet van het Koninklijk Besluit van 15 Augustus j.l. waarbij de invoer van onverglaasde muur- en wandtegels (biscuittegels) voor het tijdvak van zes maanden beperkt wordt. De minister heeft gemeend! tot dezen maatregel te moeien" overgaan, ton emdia ontduiking van dc reeds bestaande ootn- tingenteering van don invoer van verglaas de muur- en wandtegels in hot vervolg te voorkomen. Het is n.l. gebleken, d'at waar tot voor eenige maanden nagenoeg uitsluitend verglaasde muur- en wand tegels werden ingevoerd, thans ook, en wel in toenemende mate, onverglaasde muur- en wandtegels worden geïmporteerd. Naar schatting bedraagt deze invoer thans reeds circa 25000 tegels per week, ter wijl stellig mag worden, verwacht, dat, in dien niet lot conlingentoering zou zijtn overgegaan, dit aantal nog belangrijk zou zijn gestegen. De onderhavige maatregel is derhalve te beschouwen als eon noodzakelijk sluit stuk op die invoerbeperking vairi verglaas de muur- en wandtegels. '£WÏ$ *'hs4iSwL" *<*ÏA 1

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2