DE GOUDEN RAT r Radioprogramma's Gemengd Nieuws p b Nederlanrische motorschoener vergaan. Opvarenden gered. A rijdagnacht omstreeks middernacht is do Aederlandsche molorschoener „Anna", eigenaar en gezagvoerder do heer Nie- boer, op de Noordzee omgeslagen. De N ederlandsche bemanning, onder wie zich do vrouw van den schipper bevond, slaag de er in de reddingboot uit te zetten en daarmede weg te varen, In een vliegen den wind moesten de schipbreukelingen nog dertien uur over de woeste zee rond zwalken alvorens zij werden opgemerkt door den trawler „Eenrusj", die de uit geputte monschen am boord nam. Za terdagavond zijn zij te Yarmouth aange komen, Gezagvoerder Nieboer verklaarde bij het aan land gaan, dat hij Vrijdagavond uit Yarmouth was nitgeloopen. Er stond toen een hooge zee, tengevolge waarvan de „Anna" steeds moer slagzij ging mar ken, zoodat de opvarenden tenslotte ge dwongen waren de reddingbooten uit te zetten. Zij lieten nog vuurpijlen op, doch dezen werden niet opgemert. Eon half! uur nadat de bemanning het schip verla ten had, sloeg de „Anna" geheel om. Ontploffing op olietankschip. In de VHsringschc haven. Geen persoonlijke ongelukken. Gistermorgen om tien minuten voor nei gen is tengevolge van een explosie brand uitgebroken in de stookplaats van de „Vlismax 3", een groot olietankschip van de Vlissingsche mineraal-, olie en asphalt raffinaderij, dat in de Vlissingsche ha ven ligplaats had gekozen. Een automa tische gas-olio ontbrander is door tot dus ver onbekende oorzaak ontploft, zoodat het vlammende oliemengsel in een oog wenk de stookplaats in lichter laaie zette. Met het oog op de zeer brandgevaarlijke omgeving de „Vlismar 3' bevat twee groote olie-bunkers en een daarboven ge „en tank, terwijl zich in do oamiddel- ij nabijheid, de groote landsketels van olie bunkerstation bevinden werd on middellijk groot alarm gemaakt. De Vlissingsche brandweer die met al het beschikbare materiaal uitgerukt was, heeft slechts op enkele plaatsen dienst behoeven te verrichten. Men was er na melijk reeds in geslaagd het vuur tot de stookplaats te beperken met behulp van een groot aantal slangen, die werkten op de pompen van de sleepbooten van de Steenkolen Vereeniging. Groote ploegen ar beidskrachten van deze maatschappij heb ben hierbij hulp verleend. De stookplaats is zwaar beschadigd, terwijl ook de stoom ketel van de „Vlismar 3" is lekgeslagen. Naar de oorzaak van de explosie, waar bij gelukkig geen persoonlijke ongelukken plaats hebben gehad, wordt op het oogen- blik een deskundig onderzoek ingesteld. Ernstig auto-ongeval. Autobestuurder levcnsgei aar- lijk genond. Op den Woudenbergschon weg to Zeist, is Zaterdagmiddag omstreeks vier uur een personenauto, bestuurd door aen 29-jnrigen heer F, P., uit Utrecht, door tot Jitsvene niet opgehelderde oorzaak met groote vaart tegen een langs den weg staanden boom gebotst. De auto word aan de voorzijde geheel ingeduwd. Personen, die op den barden klap naar do plaats des onheils waren gesneld, hielpen den heer P., die deerlijk gewond was, uit do ernstig beschadigde auto. Dr. Tjocnk Willink verleende hom de eer ste hulp en constateerde verscheidene ern stige verwondingen en oen gebroken been Per politieauto wcra hot slachtoffer naar een ziekenhuis te Zeist overgebracht. lloewel het slachtoffer bij bewustzijn was, kon hot nog niet worden verhoord. Luchtvaart. Onregelmatigheden bij de steun verlening Ambtenaar te Ztiidbroek aan gehouden. Zaterdag is te Zuidbroek de 23 jarige K„ tweede ambtenaar tor secretarie te Zuid broek,-tevens belast met de stetmvedoe ning, onder verdenking van fraune, aan gehouden. Tijdens ae vacanhe van K. kwam aan het licht, da| in de staten betreffende de steunuitkecringen, was geknoeid. Een eerste onderzoek wees uit, dat do' knoeie rijen over een jaar moeten ioopen. Bij zijn terugkeer is K, aangehouden en na ver hoord te zijn, ter beschikking van de justitie gesteld. Een nader onderzoek zal moeten uitma ken, welk bedrag met deze fraude is ge moeid. Auto-ongeluk met doodcüjken afloop. Zaterdagavond is op den Heerenweg te Groningen de 56-jarigo gehuwde W. Smid bij het oversteken van den weg aan gereden door een personenauto, bestuurd door den heer A. O. uit Katwijk aan Zee Met zware inwendige verwondingen word de man naar het Diaconessen/iekcnliuis te Groningen overgebracht, waar hij inden loop van den nacht aan de bekomen kwetsuren overleed. I)o vliegwedstrijd ilwars o\ er Amerika. De aviahiec Louse 'lhaden heeft de Bendix Derby, de vlucht dwars over het iVooid-Amerikaanscho vast eland, gewonnen en daarbij oen veld van Ameriku's beste mannelijke hegeis achter zich gelaten. Parachutist valt Ic pletter. De parachutist Faulkner uit Dallas (Texas) is tijdens de to Los Angelos ge houden naliona'e luchlvaartwedsti'ijdt'ii, ten aanschouw e van een menigte van 20.003 monsclion te pletter gevallen, doordat zijn valscherm op 15 meier van den grond door een windvlaag vcixl gegrepen. Yrceselijk vliegongeluk. Een driemotorig vliegtuig met negen in zittenden, dat zich naar Allegheny be gaf, is nabij Buttermilk Hollow, eonigc mi nuten na den start, neergestort, en in brand gevlogen. Acht passagiers verkoolden in do vlammen, slechts een vrouw is aan don dood ontsnapt, doordat zij nog voor de ontploffing uit het toestel had weten te springen. Fiimnieuws Fraude door een notarisklerk. De verdachte gearresteerd. E'0 notarisklerk van G., die door hot vervalschen van hypotheekneten geduren de een reeks van jaren, eon groot aantal slachtoffers heeft gemaakt, is Zaterdag avond, toen hij om half tien met zijn ge zin van vacantie terugkeerde, op het sta tion te Breda door den chef-veldwachter van Princenhage gearresteerd. Hij is te Prineemhage ingesloten. Bedrieglijke bankbreuk. Door de politie te Winschoten is aange houden de 42-jarige Th, de G., commu nistisch raadslid, aklair, verdacht van be drieglijke bankbreuk. De G. wordt ervan beschuldigd een bedrag van twee honderd gulden aan een faillieten boedel te bobben onttrokken. Dit is reeds do tweede koer, dat hij een dergelijk feit heeft gepleegd. Hij is ter beschikking van den officier van justitie te Groningen gesteld. Brand na blikseminslag. Zaterdagavond omstreeks kwart over acht is tijdens een onweer de bliksem geslagen in de kapitale boerderij van den landbouwer J. UijulewUligcn, te Lepel straat, te Halsteren. In een ommezien stond do groote schuur, welke geheel gevuld was met graan, in lichterlaaie. Een groot gedeelte der landbouwgereed schappen, een kalf en een zeug met big gen gingen in het vuur verloren. De brandweer van IIa' teren, die zeer spoedig ter plaatse was, kon tegen do hoog opschietende vlammen weinig uitrichten, doch wist uitbreiding van het vuur te voorkomen. Het woonhuis, dat op eenigen afstand van de schuur stond, bleef behouden. Arbeidsongeval. De 28-jarige monteur L. G., wonende to Middelhamis was Zaterdagavond in een garage te Groningen bezig met het repa- reeren van eon auto, waartoe hij onder den wagen was gaan liggen. Plotseling kreeg hij de carosserio van de aiuto op zijn borstkas. In ernstigen toestand is de man naar het Biaconessenziekcnhuis overgebracht. naar het Engelsch van PAUL TRENT, door J SCHOUTEN. D „De Russische ju weel en, die in Berlijn gestolen werden?" „Ik ben er van overtuigd, dat die ju- weelen naar Engeland gebracht zijn en dat het het werk van Grafton's oenue was. Dan zijn er nog een half dozijn van dergelijke gevallen, die nooit opge helderd zijn en ik ben er zeker van Dat do zelfde menschen er voor aansprake lijk te stellen zijn. Naar mijn mconing is „De Gouden Hat" het hoofdkwartier van de menschen, waar wij naar zoeken," ver klaarde de inspecteur mot overtuiging. „Maar de leden zijn volkomen respec tabele menschen. Verscheidene vrienden van mij zijn lid van die club en zij zwe ren er bij. Ik geloof, dat u het m;s beeft, inspecteur." „Hoe respectabeler de plaats, des te betere dekmantel voor de werkzaamheden van de bende. ïk zeg u, dat Grafton een buitengewoon s'.im niensch is en hij heeft •werkelijk op geniale wijze zijn staf welen te kiezen. Ttisschen twee haakjes, ik heb juist gehoord, dat hij een nieuwe privé- secretaris in dienst genomen heeft oen eepensionneerd marine-officier. Captain Desbrook genaamd. Ik heb inlichtingen ingewonnen over dezen heer en heb ge hoord,' dat hij een zeer eervollen staat van dienst heeft. Dat is een handige zet van Grafton, maar ik zal toch maar eens Kunst en Wetensctia^ Een boek over Ilillcgcrsbcrg en omgeving. Als laatste (7e) deel in de serie-Verheul over de omstreken van Rotterdam, zal binnenkort bij de N.V. Drukkers- en Uit geversbedrijf Stcmerding Co., to Rot terdam verschijnen: Do Rotte mot do B'eis- wijksclie meren en do omliggende gemeen ten Iiillegersberg, Bergschenhoek, Uleis- wijk, Moercapcllo en Zevenhuizen. nog langen tijd getuigenis afleggen van do groole komische talenten van dozen ras» acteur „Rubber" is dan een jaar, nadat de ex peditie naar Deh vertrok om do buitenop namen te maken, voor dh eorslio maal vertoond en hoewel wij schreven het reeds in hel begin zij nog niet is, waar zij we?on. moet, wedijveren kan zij met do dooisnee buitenkuuischo film wol. Aangezien do première van „Rubber" sa menviel met do V. V. Y.-weck zijn er na afloop in Capitol eenigo feestelijkheden geweest. In de zaal waren o.m. aanwezig vertegenwoordigers van het gemeentebe stuur, militaire autoriteiten, het bestuur van do V. V". V.-week on tenslotte eau zestal artisten die aan de totstandkoming van het filmwerk hebben meegewerkt. Na afloop van do voorstelling zijl rij dooi den heer A. de Jong gehuldigd. In Pschorr, waar ieder bezoeker van hef Gapifoi theater vrij toegang had, is tot Iaat in den nacht hot feest voortgezet. Lumière. .Allot ria". Capitol en City., „Rubber". Na een vrij lange rustpoos is weer een nieuwe Nedeilandsche film u.tgekomen, vervaardigd door do „Nederiandsche..Fihn- gemeenscliap" en uitgebracht door Tobis, onder den titel „Rubber", naar' het ge lijknamige boek van mevr. Székèly-Lulüfs. Mot „Rubber" zijn wij weer 'eon slapje verder gekomen tot dc verwezenlijking vam 'n woikefijk goede N deilandsche spoeiiflm liet ideaal is, ondanks do d.kwerf verras sende leiding van de rog sseurs' Geiarxl Rutten en Joban de Meesier, nog lang niet bereikt Het begin van deze nieuwe Ncdertaud- sche rolprent doet al het ergsle vreezen. Het tempo is dan bizonder traag, hot ge luid slecht, soms zelfs onverslaanbaar, terwijl on dat is de geheelc film door er geen overgang tussdicn twee scènes is. Vooral in den aanvang is dat erg hndeilijk, aangezien men dan telkens zeer mooie natuurtatereelcn abrupt afgebroken ziet, die dan plaats maken voor oen specl- scèno Is de helft van de film gepasseerd, dan valt er wat te genieten. Schitterende mon- lago is bereikt met de slijg'ng en daarna weer daling van de rubberkoersen, mces- leilijk is de amolcparlij verfilmd, terwijl bet doldwaze gedoe op het gemaskerde bal in do soos, waar met banden grid gesme ten wQidt, op geraffineerde wijze ver filmd is. De spelers zijn stuk voor stuk voor hun laak berekend geweesl. In de eerste plaals is daar Jules Ver- straeie als Meesiers, de oude Deli-planter uiterlijk hard als graniet, maar met een hait van goud. Fnts van Dongen speelt de rol van John van Laer en ook nu weer bewijst Van Dongen, dot hij eon van onze beste acteuis is. Enny Meunier als Renec van Laer wis selt go-ede met zwakke momenten af. On danks zijn kleine rol geeft Georges Spa- nelly een prachtige creatie van de figuur Ravinsky, een Rus, die als vrouwenjager een beruchten naam heeft. En zoo kunnen wij voortgaan mot de verdiensten van Dolly Mollinger, Men Duy- maer van Twist, Eiias van Praag, Tormy van Otteiloo. e.a. op te sommen. Een speciaal woord van lof komt echter Amcy Moina als de Japansdie Kiku San en Moeliammed Rasjid als de amokloo» per toe voor hun knap spel. In deze rolprent speelt voorts de kor-, telings overleden tooneelspeler» Johan Schildluizen mee, die do rol van Feenslra) vervulde. Zijn rol was kort doch zij zal Bisrgerlijlce Stand Hot laatslo product door Willy Forst ge» sdiapon, „Allotria", is, zooals na hot groote succes te verwachten was, geprolongeerd). Do hoofdrollen in deze voortreffelijke film vervullen Renato Muller, Jenny Jugo, llild'o Hildehrand, Adolf Wolilbriick en Heinz Ruhmann. Prinses. „Lïcbcslicd". „Cleopatra". Het programma van deze week ver meldt als hoofdfilm -liet groote schouw spel „Cleopatra", mot Claudelto Colbert in den titelrol bijgestaan door Warren William en Ilenry Wilcoxon. De rogoering van Egypte berust bij dc jonge, schoone koningin Cleopalra en haar minderjarigen broer Ptolemy. De groote veroveraar Julias" Caesar heeft zijn oog op Egypte laten vallen en laat eerst do koningin naar de woestijn bren gen in gezelschap van haar ouden leer meester Apoliodorus. Cleopatra weet echter te ontvluchten en tot Julius Caesar door to dringen. Hij geraakt geheel onder haar bekoring en men houdt hem in zijn rijk voor een ver rader. Als Julius Caesar door samenzweerders tenslotte wordt omgebracht, volgt Marcus Antonius hem op en ook hij moet tenslotte zwichten voor de bekoring der jonge ko ningin. Marcus Antonius trekt tenslotte met Egyptische legers tegen de Romeinen op, maar moet het onderspit delven. Zelfs al staan de Romeinen met Octavianus aan do poorten, is hij nog vol onlomhai- ren moed, steunend op de liefde van eert vrouw als Cleopatra, die voor het be houd van het teven van Antonius Egypte aan Octavianus aanbiedt. Het aanbod wordt echter afgeslagen en Cleopatra vindt bij terugkeer Antonius stervende. Zij neemt plaats op den gouden troon en als de Romeinen do stad binnen rukken vinden) zij de koningin dood. Voor de pauze draait de vroolijko film „Liebeslied" met Alessandro Ziliani van de Scala Opera te Milaan, Carole Höhn en Paul Hörbiger. Tenslotte vermelden wij nog ProfiUi Hollands Nieuws en een klein teekenfilmpjo „Betty Boop en Little Pal". VLAARD1NGEN. Geboren: 27 Aug.Martion, cl. van F. Stam en II, den Draak, Woslhaivenkade 69, Dirk, z. van W. Sluiter en Cr. Ma tsor, Do Ru ij- terstraat 38. 28 Aug.: Jan, z. van M. Kalkman ert S. van Nes, Oosterstraat 33. Cornelia, d. van J. de Bruijn on E. Schonk, Kuiper-" straat 49, Getrouwd: Cornells van IJpcren, 2i jaar en Aria Wilhehnlna van Leeuwen, 20 jaar. \Vu- lebrordus Thoodoius van Waas, 25 jaar en Ilendrina de lloer, 23 jaar. Willem Frcderik Pulter, 27 jaar en Helena van der Windt, 24 jaar. Pieter Groer.e- veld, 23 jaar en Anna Elizabeth van Mou- rik, 20 jaar. 0 verled en: Herman Gerard Slotboom, 35 jaar, echt- gen. van A. Janssen, v. d'. DriEtstraat 45. VLAARDINGER-AJIBACHT. Geboren: 21 Aug.: Pietcrnella Hondrika, d. van T. H. Odijk en A. P. van der Linden, Dwarsbaauwstraat 7. 25 Aug.: Antoinette Barbara, cl. van G. van Heest on J. Meijer, Trisstraat 37. kennis gaan maken met Captain Desbrook en eens zien, of hij mij niet van dienst kan zijn." „Doe dat niet," zei de commissaris scherp en glimlachte toen. „Toevallig ken ik Cap tain Desbrook en hij moet mot rust ge laten worden." „Oh, staan de zaken zoo. Ik zal er aan denken, mijnheer." „Je moet Captain Desbrook op geen en kele wijze lastig vallen. Mocht je ooit noodig achten handelend togen hom on te treden, houd dan eerst ruggespraak met mij. Overigens zal je wel zoo vriondo'ijk willen zijn te vergelea, dat de naam Dus- brook ooit tussdicn ons genoemd is. Dat is alles," besloot de chef, hiermede te kennen gevende, dat hij het onderhoud als beëindigd beschouwde. Inspecteur Graves wandelde langzaam naar zijn bureau terug, met gefronst voor hoofd. Hij behoorde tot het nieuwe type van ambtenaren van het Criminal Inves tigation Departement van Scotland Yard, daar hij van een der Pub'ic Schools kwam, ciieiiat had genomen toen hij achttien wa« en nadat hij do officiers-rang ca liet M P- had verkregen, spoedig na den wapenstil stand ais gewoon agent bij de politie was gekomen. Hij was snel in rang gestegen, want hij had een buitengewoon helder verstand en toonde een goedra belangstel ling voor zijn werk. Door zijn talenkennis was hij in contoct gekomen met buitenlandsche mi Mad gers en dit was de oorzaak waardoor hem m Engeland het onderzoek was opgedragen in zake den diefstal van de Doulgoroffski- diamanten. Zijn onderzoekingen leddon in Faillissementen. Uitgesproken: N.V. F. W. Ilischemöllcr en Zoon's ITan del Mij, te Rotterdam, Keileweg 32 11.-o. mr, B. F. Verveen. Cur. mr. J. Offer- haus, Rotterdam. II. J. Schut, expediteur, te Rotterdam, Bergweg 343. R-o. mr. B. F. Verveen. Cur. mr. D. B. W. Postma, Rotterdam. J. D. J. Haas, winkelier in brood' cn banket te Rotterdam, Korf makerstraat 63b. R.-ö.' mr. B. F. Verveen. Cur. mr. II, M. Tresser, Rotterdam. DINSDAG, 8 September l!)3(i. Hilversum I, 1875 M. A. V. R. O. uitzending. 8 Gramofooo. 10 Moigenwijding. Gramk> foon. 10.30 Orkest. 11 iluish. wenken. 11.30 Concert. 12.30 Gramofoon. 1 Om» roep orkest. 2 Grainofoan. 2.15 Om- Aroeporkest. 3.15 Voordracht. 3.45 Trio. 4.30 Radioknïtlcrkoor. 5.05 KinderbalE- uur. 5.35 De Pa!Indians. 6.35 Gramo foon. 7 Dansmuziek. 7.40 Zang -on piano. 8 Belichten. Medcdeelingen. 8.10 G-evar. programma. 10.30 Dansmuziek. 11 Be richten ANP. 11.10—12 Gramofoon. Hilversum II, 301 AI. K. R. 0. uitzending. a 8915 en 10 Gramofoon. 11.3012 Godsd. halfuur. 12.15 Gramofoon en Or kest. 2 Vrouwenuur. 3 Voordracht. 3.20 Giam. 4. Zang en piano, (öin 4.15 Gra- mofloon). 4.45 Gramofoon. 5.45 Geluk- wenschen. 6 MeloGisten. (Om 6.30 Gra mofoon). 7.15 Causerie: Vroegeren nu? 7 35 Sportpraatje. 8 Berichten ANP Medcdecdingen. 8.10 KRO-orkest m.miv. soliste 9 Causerie. 9.20 Concert. 9.50 Gramofoon. 10 KRO-Roys. 10.30 Berich ten ANP. 10.35 Do KllO-Tionbadours. 11 3512 Gramofoon. Droihiich, 1500 M. 11.20 lOgel. 11.50 Gramofoon. 12.35 Or kest m m.v. solist. 1.50 Octet. 2.35 Gra mofoon. 3.20 Kwintet. 4.05 Graraofoon 4 35 Kwailct en solist. 5.35 Dansmuziek 6.50 Fanfaie concert. 7.50 De Karl Cay- lus Players. 8 20 Symphonie-orkest mi m. v. solisten. 9.15 Dansmuziek. 10.30 Orkest. 11.3512.20 Dansmuziek. Radio-Paris, 1048 M. 7.20 en 8 20 Gramofoon. 11.20 Orkest 2.50 Gramofoon. 5.50 Oikest. 9.05 Zang. 11.05—12.35 Dansmuziek. Brussel, 322 cu 484 AI, 322 M. (Vlaamsch) 12 20 Gramofoon. 12.50 Salonorkest. 1.30 Orkest. 1.50 2.20 Gramofoon. 5.20 Salonorkest. 6.50 ea 7.20 Gramofoon. 8.20 Cabaret. 9.20 Orkest en zang. 10.3011.20 Gramo foon. 484 M.: (Fransch) 12 20 Gramofoon. 12.50 Oikest. 1.30 Salonorkest. 1.50— 2.20 en 5.20 Gramofoon. 5.35 Viool1. 5.50 Zang. 6.05 Harp. G.35 Zang. 7.35 Gramofoon. S.20 Operetle. 9.25 Gramo foon. 9.50 Vacanlieprogramma. 10.30 Gramofoon. 10.3511.20. Do KRO roil badours. Dcutschlandscmler, 1571 AI. 8.30 Amusementsorkest, trio cn kwartet. 10.40 Trio. 11.20—12.20 Dansmuziek. I do richting van Antonio, die in Berlijn was, toen de diefstal bedreven werd. Ter wijl hij Antonio en zijn omgoping bestu deerde, ontwaakte zijn belangstelling voor „De Gouden Rat", en deze belangstelling strekte zich uit tot Grafton en bleef op dit heerschap gericht. Niettegenstaande het hem nog steeds niet gelukt was, het be wijs te leveren, dat Grafton, op eenigerlei wijze met de misdadigerswereld m verband stond, zei zijn instinct hom dat hij op het juiste spoor was. Toen hij zijn bureau bereikt had, naai de bij een dossier te voorschija en be studeerde eenigen tijd een foto van Prin ses Nadine Sulkoff. Dit was echter met de naam, die er onder geschreven stand. Die luidde Vera Bisehoff. Blijkbaar was de dame, ocnigo jaren nadat d'e Sovjets aan het bewind' waren gekomon, in Berlijn verschenen en de inspecteur twijfelde er geen oogenbiik aan of zij was een voor aanstaand lid van den Russisehen gehei men dienst. Haar verhouding mot Grafton droeg een zeer intiem karakter, hoewel het mogelijk was, dat het bespionnce- ren van haar geliefde hierbij haar doel was. Er werd geklopt ea de assistent van den inspecteur, do scrgeanl-detec.he Hardy, trad binnen. „Er is weer oen Ruu verdwenen, mijn heer. En dit keer een hoogo oom een groot-hertog. Vanmorgen om drie uur ver liet hij een partij, die in Berkely Square gegeven werd en daarna is hij niet weer terug gezien," zei do sergeant. „Dat is do derde in veertien dagen lijd," merkte Graves nadenkend-, op. „Enhet zijn allemaal royalisten. Het heeft er veel van, dat het oen complot is om de invloedrijke leden van het witte leger in Londen te doen verdwijnen. De chef heeft het zoo juist gehoord en wil u spreken." De hoofd-commissaris keek op, toen Graves binnentrad. „Je zult al je andere werk op zij moe ten leggen en je op don groot-hertog moe ten concentreeren. Ik heb geen uitgebreide inlichtingen gekregen, dus je zult wel het boste met je onderzoekingen kunnen be ginnen in Berkely Square. Hoe eerder je er naar toe gaat, hoe beter," zei do com missaris kortaf. Groves reed naar bet huis van lord Statham, die do gastheer van den groot hertog geweest was en vona ziju lord schap thuis. Hij kon ochicr niets te we ten komen over ilo handelingen van zijn hoogheid, nadat deze het huis verlaten had „Mag ik de namenlijst van uw gasten zien?" vroeg de inspecteur kalm. Er waren een groot aantal invite's aan wezig geweest en bij één naam liield hij op. „Wie vergezelde Prinses Nadine Sul koff?" vioeg Graves snel. „Zij heeft vele vrienden." „Maar is het u opgevallen, met wie zij zich speciaal bemoeide?" „Ik heb haar nog al eens met dien, jongen millionnair zien dansen Eraser heet hij, geloof ik. Zij heeft ook een paar maal met den groot-hertog gedanst," antwoordde lord Statham na een oogen- 'r „Alen beweert, dat hij zich zeer tot do Prinses aangetrokken voelde. Is dat "•aar?" „Ik luister nooit naar kletspraatjes. .Maar zij is een heel mooie vrouw en zij zijn beiden uit hun land verbannen, was liet voorzicbligs antwoord. „Ik zie 'den naam van captain Des brook onder uw gaston. Kent u hem per soonlijk?" „Dat geloof ik niet, of bet moet de jonnemaR zijn, dien ik-veel met dat knappe ■.enge meisje heb zien dansen, de zuster van Eraser, meen ik." „Zou ik dea bediende even mogen spre ken, die gisteravond bij de deur stond?" vroeg de inspecteur. Van dezen man kwam de inspecteur te ■weten, dat de groot-hertog alleen was weg gegaan en in een taxi gesprongen -vvas, „Weet jo ook, of Prinses Sulkoff al neg was?" vroeg Graves „Ja, mijnbeer. Die ging ongeveer ^con half uur voor den groot-heriog wc|- Do inspecteur keerde naar ocotlamt nut terug en zette een mechanisme in bewe ging om vast te stellen wie de laxi-eUaut- feur was, die den. groot-hertog gereden had. Iliema riep hij sergeant Hardy mj zich. .Stel je in verbinding met den detec tive, die Prinses Nadine Su'.kotf in hot oog houdt en laat mij weten, waar ik haar vinden kan," droeg hij "zijn assis tent op. Wordt vervolgd). 51 w it*,*f f xg u i «r f 8 I f I"- gf 4 l.U 3^ iK 1 j 4 it'J

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 6