DE GOUDEN RAT fiSemengd Nieuws Het stranden van de „Sirenes". Rechtszaken Doodelijke aanrijding. Radioprogramma's De oplichting van den Amsterdamschen leeraar. Be bekentenis van den W-jarigen jongen. Dezer dagen is, zooals wij méldden, door de recherche van het hoofdbureau to Amsterdam een 19-jarigen jongen, een koopman in stoffen", gearresteerd, die er van werd - verdacht, een t:od-dienst- leeraar voor meer dan £30 000 te heb ben opgelicht. Aanvankelijk had de jongen verte'd, dat hij namens een commissie was opgetre den, die werk.e voor het eerherstel van den godsdienstleeraar, die twee jaar ge leden door het bestuur was ontslagen. Hij had verscheidene brieven eu opnrach ten aan den leeraar getoond, die door de comiiéleden zouden zijn geschreven. De jongen heeft zoowel voor de politie als voor den rechtercommissaris, mr. Huis man, een volledige bekentenis afgelegd, liet comité bestond slechts in zijn fan tasie. Betreffende de voorgeschiedenis heeft oe jongen het volgende vc told. Heeds van zijn zesde jaar volgde bij de Joodsche god-diens tschool, waaraan de benadeelde leeraar was. Toen hij ongeveer twaalf jaar was, liet een der klasse-leeraren hein reeds met toe stemming en medeweten van den directeur als een soort kweekeling les geren. Dit nam een dnsdanigen omvang aan, dat het bestuur het schoolhoofd zulks verbood en tenslotte den jongen, den toegang tot de school ontzegde. Het hoofd duldde deze inmenging echter niet en bleef halsstarrig op zijn standpunt staan, zoodat hij eerst ziekteverlof en tijdens dit verlof ongevraagd ontslag 'creeg. Intusschen had de jongen een soort ver eenigmg tot be\ ordering der godsdienst school opgericht, waarvan bei ontslagen schoolhoofd ecre-voorzitt"r werd on waar van deze laatste de kosten droeg. Er hadden iederen dag „conferenties" plaats tusschen den ontslagene en zijn pupil, waarin de eerste steeds zijn beklag deed over het hem aangedane onrecht ca hij zeide er alles voor over te tmbben om in eere hersteld te worden. Daar hij reeds vroeger goedgeefs tegen tien jongen was geweest, „rook" deze geld en zag hij zijn kans schoon. Hij maakte zijn vriemï en oud-leeraar wijs, dat er „geheime krach ten" voor hem aan het werk zouten gaan, doch deze actie zou geld kosten... Het begon met f 450, noodig voor een „geheim, proces", togen het bestuur, dat het ontslag had gegeven. Telkens kwamen er goede berichten bij den leeraar bin nen, welke aanleiding waren tot nieuwe stortingen. Op deze wijze was het slacht offer medio 1933 reeds f20.000 kwijt ge raakt. Toen hij daarop tegenover zijn pupil van achterdocht blijk begon te geven, zeide deze de zaak ook niet m-eec te vertrou wen, daar hij den tusschenpersoon, die do gelden voor het comité in ontvangst nam, niet meer kon vinden. Zoowel mon deling als schriftelijk drong de pupil er bij zijn slachtoffer op aan de zaak bij de politie m onderzoek te geven. Immers ook üe leerling had van de f 42.000, die hij op een half lot in de staatsloterij be weerde te hebben gewonnen, f 38 000 aan het comité kwijt geraakt. De leeraar was het er niet mee eens, hij wilde de politie er in geen geval in kennen. liet kwaad zou zich ze'f wel wreken. Dit was niet aan doovemaas ooren verteld. De jongen voelde zich thans vol komen veilig en toen hij weer geld noodig had, kwam hij met een nieuw comité voor den dag, waarmee hij alweer vol gens zijn zeggen persoonlijk contact had, en dat de zaak ernstig ter hand zou nemen. Wederom begon de bron te vloeien, tot dat de f30.000 vol waren. Intusschen was do leeraar volkomen ge ruïneerd, nadat hij op „herhaald bevel" van het comité zelfs zijn levensverzeke ringspolis had beleend. En hoe zoude hij ook niet, waar deze beleening volgens het comité, alias den 19-jarigcn opl.chter, geschieden moest „op bevel van den bur gemeester van Ams enlam", met wicn de veidachle vooigaf te hebben gesproken, het geen hij mot verschillende „bewijsstukken" aannemelijk maakte. Zelfs begon liet comité bedragen van meeulere honderden guldens aal den be drogene terug te betalen, eenmaal zelfs om het volkomen verarmde slachtoffer in staat te stellen huishuur to betalen. Onder den (hang \an deze finamciecle omstand gliodcn wendde de leeraar zich tenslotte tot eeni- ge „z.g.ii. comitc-Jeden", waai na bleek, dat deze personen van een comité volkomen onkundig waren, hetgeen, gelijk wij reeds uitvoerig berchltcn,, tot zijn arrestatie leidde. De jongen blijkt liet geld vrijwel geheel to hebben veibrast, vooizoover bij hot niet en oonigo kleine ondernem ngon heeft ge stoken, waardoor nog enkele duizenden zijn gered. Tegenover zijn a.s. schoonouders speelde hij den zuinigen koopman, doch m Ant werpen had hij met een andere vrouw- mooi weer gespeeld van hot geld van den goedgeloovigen leeraar. Verdachte, die zich thans in het huis van bewaring bevindt, zal worden venled gd door mr. W. Loeb, dïo in de vorded' ging zal worden bijgestaan door mr Is. Gcop- man, tot vien verdachte zich reeds voor de arreslalie had gewend. De overval op de geldauto. Verdachte in vrijheid gesteld en weer gearresteerd. Een der verdachten, F. de Jdie ervan wordt verdacht medeplichtig te zijn aan den overval op de auto waarmee aan de overzijde van het IJ te Amsterdam f 33 030 werd vervoerd oir welke overval mislukte, is voor de raadkamer der rechtbank ge leid. Do raadkamer van de rechtbank heeft do vasthouding van den arbeider Do J. geweigerd. Ilij werd -in raadkamer bijge staan door mr. F. Af Kokos ky. Na zijn vrij lating 'uit hot huis van bewaring werd hij echter door de politie opnieuw gearresteerd op vermoeden dat hij zich aan oen ander misdrijf een inbraak bij Verschure zou hebben schuldig gemaakt. •De twee andere personen, die ervan worden verdacht den overval to hebben gejdeegd, bevinden zich nog in het Ara- sterdamsche huis van bewaring. 'Twaalf leden der bemanning aan land gebracht. Ka den geheelen nacht van Maandag op Dinsdag stuurloos rondgedreven (o hebben tusschen IJmuiden en Den Heldor, is het K'oorscho kolonscliip „Sirenes", me tende 4300 bruto register ton, gistermor gen te acht uur voor Callantsoog go- strand. liet schip werd met den kop naar het Noordon evenwijdig aan do kust op het strand gozet, nog geen. honderd meier \au den duinenrand af. Er is een lijnverbinding tot stand go- bracht en met behulp van de broek ver liet do bemanning het schip. Togen tien uur waren reeds twaalf man van do uit 33 koppen beslaande bemanning a m den wal gebracht. Hooge zceen sloegen over hel schip. Do positie van liet schip is verre van gunstig. liet moet vermoede lijk als verloren worden beschouwd. Noch achttien man aan boord. Gistermiddag zijn weer twee loden van de bemanning van het Noorsche stoom schip „Sirenes", met het Whipper-toeslcl, van boord gehaald. Er zijn nog 18 man aan boord. Deskundigen, onder wie do schippu- van de „Dorus Rijkers", verklaarden gister avond, dat er op hot oogenbhk ge-n ge vaar voor het schip bestaat. Aardverschuiving hedclfi zeven dorpen. In Gnrhwal (Britsch-Indie) zijn zeven dorpen door een aardverschuiving bedol ven. Men vreest, dat talrijke bewoners om het leven zijn gekomen. Huis ingestort. In de wijk Bab-el Luk van Cairo is con huis van drie verdiepingen ingestort, waar door een dertigtal personen werd bedol ven. De brandweer slaagde erin allen te redden. Enkele personen zijn zwaar ge wond1. Auto In een sloot geraakt. Koopman uit Rotterdam verdronken. Gistermorgen te omsjreeks half tien is op den Bihvijlcscheweg, tusschen Stolwijk en Haastrecht, een bestelauto. beMuurd door den koopman D. Watier, uit de lïocvge Nieuwstraat te Rotterdam, tengevo'ge van den slechten toestand waarin de weg ver keert, in een drie meter breech sloot terecht gekomen. De bestuurder kon zich niet bijt'fcR be vrijden en is ven!ronken. Een tweede in zittende kon worden gered. Engelsch schip geteisterd. Door giftige insecten. Te Duinkerken is gistermorgen het En- gelschc stoomschip „Sea Dumber" bmnen- geloopen. Op (le rois van Dakar naar Ma deira heeft dit schip de helft van zijn bemanning bestaande uit 24 koppen, ver loren. Zeven opvarenden waren gestorven, ter wij! vijf in liopeloozcn toestand! te -Madeira aan land! zijn gebracht. Men vermoedt, dat de slachtoffers te Dakar door giftige insecten zijn gestoken. Uit een onderzoek is gebleken, dat van vergiftiging door levensmiddelen of water geen sprake kan zijn Dreigende bcrgschuiving in Zwitserland. Sedert gisterochtend is de bevolking van het gebied Silenen in do vallei van do Heuss gewaarschuwd1, dat oen bergschui- ving van die WiindgaJlo dreigt. Men vreest voor een ramp. naar het Engelsch van PAUL TREKT, door J. SCHOUTEN. - 9) Hij ging naar boven naar zijn Bat en verviel in mijmeringen over bot geluk, dat hom deelachtig was geworden. Het bloed steeg hem naar de wangen, toen hij zich den kus herinnerde, den luj da prinses gegeven had, want 't scheen hem nu toe, dat hij Jane ontrouw geweest was. De gedachte, dat Nadine nu volkomen in be slag genomen werd doof'Fraser, troostte hein, want zij zou nu wel geen tijd of lust* hebben de onderbroken f.irtalion mei hem weer op te vatten. Een poosje ra ter ging hij naar de badkamer om zich wat op te knappen en terwijl hij bezig was zijn handen af te drogen, viel zijn blik op een zakdoekje, dat op den grond lag. Hij natn het oj> en bekeek het nieuws gierig, Het was heel klem en in een der lioekcn was een geborduurd kroontje. Blijk baar was hot het eigendom van de prin ses. Maar ais dat het geval was, hoe kwam het dan in zijn badkamer? IJ ij was er zeker van, dat het er- dien mot-gen me' gelegen had. Toen herinnerde hij zich de geheimzinnige wijze van binnenkomen van Nadine, nadat hij van haar weggegaan was, toen zij hem had1 trachten wijs te maken dat zij door de voordeur was binnen ge komen. Nogmaals onderzocht hij de bad kamer zorgvuldig, maar hij kon niets ont dekken. Doelt hij was er van overtuigd, Valschheid in geschrifte. Door secretaris van gewestelijk comité van den I5.V.L. Gisteren stond voor de Maast rich Lelie rechtbank terecht de oud-secrctars van het gewestelijk comité van den Hij/,onde ren Vrijwilligen Landstorm De verdachte, J. A. I LI. Cr. tc Maastricht werd op 14 Mei j.i. gearresteerd onder verdenking van het plegen van valschheid in geschrifte en erduistcring. Uit het vooronderzoek is gebleken, dat verdachte zich aan dal straf bare feit meermalen heeft schuldig ge maakt. Als secretaris van het gewest Limburg ontving hij van het nationaal comité in Den Haag alle gelden, welke bestemd na ren voor de gewestelijke afdeehng en voor do penningmeesters of leiders van do af- deelingcn in verschillende gemeenten In talrijke gevallen heeft verdachte de;o 'gel den voor zichzelf gehouden en de kwi tanties. waaruit zou moeten blijken, dal hij de gelden werkelijk had doorgegeven, vor- val&chte hij, door zc te teekenen met de namen van de personen, aain wie hij de gelden behoorde door to geven. Op die manier heeft liif van een kleine tweehon derd namen gebruik gemaakt. Het totaal aantal der vervalscbingen bedraagt len naasten bij tweeduizend. Tiet totale be drag, dat verdachte op die wijze zich Heeft toegeëigend benadert do veertigdui zend gulden. Do vervalschingen cn verduisteringen zijn. gepleegd in een tijdsduur van ongeveer veertien jaren. Van do oprichting in 1918 af vervulde G. de secretariaats-funclio. Van do gelden welke hem van Don Haag uit werden gezonden, was hij aan het ge westelijk comité geen verantwoording schuldig. in do dagvaarding werd nan verdachte ten taste gelegd, dat hij eigenhandig ge maakte valsehc kwitanties heeft overge legd aan het nationaal comité van den Cijz. Vrijw. Landstorm, om to bewijzen, dat hij gelden, die hij moest doorgeven aan leiders en penningmeesters dor a'deelin- gen, had nfgedragon. Er waren twee getuigen gedagvaard, n.l. de heer G. van S„ administrateur bij den Bijz. Vrijw. Landstorm in Den Haag en de jtoer I*. B„ leider van do afdeeling Maas tricht. Uit het getuigenverhoor kwamen de ver valschingen en verduistering, dio ook door verdachte erkend werden, vast te staan. liet openbaar ministerie, waargenomen door mr. Fnbius, meende tot een zworen straf te moeten conslateeren, wegens den ernst van het feit en eischto een gevan genisstraf van twee jaren. Dr. Ch. van Oppen rechtskundig raads man van verd. riep do clomenlie der recht bank in op grond van do grooto verdien sten welken verd. zich voor zijn land heeft verworven en vroeg indien moge lijk een gedeeltelijk voorwaardelijke straf. De moord op het fabrieksmeisje Gewezen baas tot vijf jaar veroordeeld. Do rechtbank tc 's-Gravonhago hoeft gis teren uitspraak gedaan in de zaak tegen, den 28 jarigen gov. -zen fabrieksbaas, M. C- B„ to Leiden, thans gedetineerd, tegen wicn door den officier van justitie twaalf jaar gevangenisstraf is geüisclil, wegens moord, gepleegd in den avond van 14 April j.l. in do hal van een bioscoop theater aan den Stationsweg te Leidenl op do 22 jarige fahrioksaihoidster J. S. uit Zioeterwoudo, Do rechtbank veroordeelde R. wegens doodslag tot vijf jaar gevangenisstraf. Tegen chauffeur maximumstraf geëischt. Do Ilaagsche rechtbank behandelde gis teren do zaak tegen den G2-jarigen chauf feur II. P. S., dio terecht stond wegens liet veroorzaken van dood door schuld. Veidaclilo heeft op 8 Februari j.l. als be stuurder van een zand-vrachlauto op den Wanklorperwcg lo 's-Gravenhage, een «nor bom uitrijdende zandanto voorbijgereden, terwijl uit tegenovergestelde richting een colonne militaire wielrtjdeis naderde, welke moest uitwijken voor een langs den weg staande vuilnisauto. Bij deze manoeuvre heeft S. den laat- sten militairen wielrijder, G. Compagne, uit Schiedam, zoodanig aangereden, dat dezen een arin werd afgerukt eu hij kort daaiop aan do verwondingen is over leden. Verdachte beweerde, slechts don voor de colonne uitrijdenden luitenant te heb ben opgemerkt en hij ontleende, bij liet voorbijrijden op het linkergedoolte van don rijweg te zijn gekomen. Eerst op het laat- sto oogenblik werd hij gewaar, dat oen militaire colonne hem tegemoet reed. Als getuigen weiden gehoord de lo luitenant der Veldartillerie II. KI. A. Kosten, alsmede eenigo militairen die deel uitmaakten \an de colonne. Het O.Mwaargenomen door mr. P. R. Hlok, achtte grove schuld bij ver dachte aanwezig en vorderde do maximum straf van negen maanden, met intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar. Mr. A. v. d. Wilde concludeerde tot vrij spraak, daar hier van geen grove schuld ran S. kan worden gesproken. Do rechtbank zal 21 September uit spraak doen. De doodslag in de Mecrmansstraat tc Rotterdam. Do Rotterdarnsclie rechtbank beeft gis teren den 56-jarigen opperman, Th. de M., die 21 November 1935 zijn zwager M. van B. hij wieti hij inwoonde, met een' mes in den rug had gestoken, tengevolge waarvan B. kort daarop is overleden, we gens doodslag veroordeeld tot. een gevan genisstraf van drie jaar niet aftrek "van drie maanden preventieve hechtenis en daarna ter beschikking stollen van do re geering. f liet O.M., waargenomen door mr. Loke had acht jaar gevangenisstraf geëischt en tor beschikking stollen van de regeering. Do verdediger mr. M. E. van Haarsmaj Buma pleitte ontslag van rechtsvervol ging. DONDERDAG, 10 September 1936. Hilversum I, 1875 M. AVRO-uilcnding. 8.00 Orgel. 8 20 Grainofoon. 9.00 En semble. 10,00 Morgenwijding en gramo- foon. 10 30 Ensemble, li.00 AVRO- Acolian-orkest. 11.50 Gramofoon. 12.15 Orgel. 12.45 Gramofoon, 1.00 Kovacs Lajos. 2.00 Dansmuziek, accordeon, sa- lom.. azick en voordracht. 4.00 Voor zie ken en ouden-van-dagen. 4.30 Gramo foon. 4.45 Kinderuurtje. 5.33 Kovacs Laios. G 30 Sporlpraatjo. 7.00 Omroep orkest. 7.50 Gramofoon. 8.00 Berichten en mededoelingen. 8.10 Omroeporkest en solist. 9.30 Radio tooneel. 10.00 Or gel, 10.15 Renova-kwintet, 11.00 Be richten. 11.1012 00 Dansmuziek. Hilversum II, 301 II. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00-1130 NCRV. 8.00—9 15 en 10 00 Gramofoon. 10.15 Morgendienst. 10 45 Gramofoon. 11.30— 12.00 Godsd. halfuur 12.15 KRO-or kest en gramofoon. 2 00 flmulwerkcur- sus. 3.00 Gramofoon. 3.1533.43 Vrou- wenlialfiiur 400 Bijbellezing. 5.00 Han denarbeid v. d. jeugd. 5.30 Gramofoon. 6.00 Sopraan en piano. 7.00 Berichten. 7.15 .Tourn. Weekoverzicht. 7 45 Repor tage. 8 00 Berichten ANP. 8 15 Samen komst v. h. Leger des lleils te Enschede 9.15 Gramofoon. 9.45 Berichten ANP. 9.50 De Iïollandscho Kamermuziekver- eeniging, 11.151.1.30 Gramofoon en Schriftlezing. Droihricli, 1500 M. 11.25 Orgel. 11.50 Gramofoon. 12 20 Or kest. 1.05 Gramofoon. 135 Orkest. 2.35 Sextet. 3.20 Orkest. 4.30 Gramofoon. 5.05 Trio, 5.35 "Dansmuziek. 6 50 Orkest m.ra.v. solist. 8 23 Orkest m.m.v. solis ten. 10.50 Kwintet. 11.35-12 20 Dans muziek. Radio-Paris, 1G48 M. 7.20 en S.20 Gramofoon. 11.20 Orkest. 2,50 Gramofoon. 4.20 Dito. 7.20 Gramo foon. 8.20 Concert, 9.03 Orkest. 11.05 12.35 Dansmuziek. Keulen, 450 M. 6.50 Orkest. 10 20 Volksliederen. 12.20 Dansmuziek. 1,35 Amusementsorkest. 2.35 Gramofoon. 4,40 Ziang, jiiano en or kestleden. 5 20 Kleinorkest. 7.50 Gramo foon. 8 20 Rijkspartijdag 1936. 104.0 Gsa- mofoon. 11,2012 20 Populair conceit. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.12.20 Gramofoon. 12 50 Orkest. 1.30 Kiein-orkest. 1.50—2.20 Gramofoon. 5.20 Klein orkest. 6 50 en 7.20 Gramo foon. 8.20 Orkest. 1030—11.20 Gramo foon. 484 M.: 12.20 Gramofoon. 12.50 Klein orkest. 130—2.20 en 5.20 Gramofoon. 6.35 Kleïn-orkest. 7.35 Gramofoon. 8.20 Symphonic-concert. 10.3011 .'20 Dans muziek. Dcutsehlandsendci-, 1571 M. 8.30 Militair concert. -10.40—12.20 Dans muziek. dat er een verborgen ingang tot zijn flat moest zijn en hij was vast besloten om dien te vinden. Intusschen bevond jirinses Nadine zich bij Grafton op zijn flat. „Je ziet er heelemaal niet goed uit, Philip," merkte zij op. „Ik heb een beroerden tijd gehad," ant woordde hij norsch. „Als ik met Fraser afgerekend heb, ben ik van plan om er vandoor te gaan en je zult er verstandig aan doen niet ons mee lo gaan. De groml onder mijn voeten wordt mij hier oen beetje te warm naar mijn zin. Oio Gra ves is slimmer dan ik dacht. Bovendien wensclit men, dat ik mijn werkzaamhe den naar New-York verplaatst," koiuluigde hij aan. „Ik gelooE niet, dat ik dol bon op de Amerikanen. Bovendien is Fraser eigen lijk een schat. Hij is millionnair en ik kan met hem doen wat ik wil," antwoord de zij lachend. „W vindt jo van Besbrook? Eerlijk ge zegd .acht ik, dat je bezig was je hart aan hem te verliezen. Moet ik hem als een van je mislukkingen beschouwen?" vroeg hij spottend. „Waarom hob je hem in dienst geno men? Hoeveel weet hij eigenlijk?" „Hij weet zoo goed als niets cn hoe mind.r liij te weten komt, hoe beter. Ik nam hem aan om twee redenen ten eerste omdat hij een vriend van Fraser is en cn ten tweede, omdat hij oen uit.de kende reputatie heeft en mijn secretaris boven elke verdenking verheven moet zijn. Ik heb hem niet lang noodig, ma.ir hij beantwoordt voorloopig aan het dool." „Als je hem niet meer noodig hebt, wil je hem dan aan mij overlaten? Ik lmb nog een appeltje met hem te =ehillen." zei zo boosaardig. „Zooais je wilt. Het kan mij geen lor schelen wat er met hein gebeurt." „Eu het meisje de zuster van Era ser?" vervolgde zij. „Oh, dus dat is de kwestie. Wel, je kunt jo gang gaan, zoolang jc mijn plan nen niet in gevaar brengt. Misschien is bet maar gelukkig, dat ik geen a! lo ja- loerschcn aard heb. Tnsschen tv.ee haak jes, neeft Desbrook soms een ongepaste nieuwsgierigheid getoond ten opzichte van onze plannen „Het is mij niet opgevallen," antwoordde zij, na een oogenblik, terwijl zij zich af vroeg of zij Oration zou vcrtc'len hoe zij zoo onvoorzichtig geweest om aan te nemen, dat Desbrook meer wist dan in derdaad bet geval was cn U it zij hem te veel verteld lial§ Tenslotte besloot zij niets tc zeggen, want zij vreesde de woede van haar nouJgenoot De Prinses was in gepeins verzonken, toen zij naar huis reed. Nadat zij liet Ourkclcy Hotel te zaïnen met Fraser verlaten had had zij hem bij haar huis in Curzon Street weggestuurd cn was, na zich vei kleed te hebben, naar „Da Gouden Hal' gegaan. Daar was zij het privé kantoor binnen gegaan en met de geheime lift had zij Desbrook's flat bereikt. Zij was zach tjes binnen geslopen en do slaapkamer ingegaan, waar zij aan do dour had ge luisterd, dio op een kier stond. Haar woede was opgevlamd1, toon zij do iiefdcsbekenlo- nis hoorde en zij had mot mooito haar verlangen, om binnen to stormen, kunnen bedwingen. Het was oen ongewone en bit tere ervaring voor Nandine Zij had op bevel getracht Ralph voor zich te win nen, maar van het begin af aan bad zij hem lief gehad. Zij had hem zonder ecnige schaamte het hof gemaakt cn zij had zich verbeeld, dat zij hem gewonnen had. lïn nu had zij gemerkt, dat hij een onbeteekenond 'jong meisje verkoos boven haar, die gewend v.-as do wereld aan haar voeten te zien liggen. ZooaJs Nadine lief had, zoo kon zrj ooi haten en zij was er de vrouw niet naar om een dergelijke bolecdiging ongewroken over zich heen tc laten gaan. Maar1" zij moest haar troeven voorzichtig uitspelen. Hoofdstuk IV. In den Joop van den middag kreeg hoofd inspecteur Graves bericht, dat do eluutf four van de taxi, waar de groot-hertog op Berkcly Square .in gestapt was, gevonden was en een half uur later verscheen de man op Scotland Yard en wenl onmiddel lijk naar de kamer van den inspecteur gebracht. Na zijn beschrijving van zijn passagier bestond er geen twijfel meer of liet de groot-lierlog geweest was. „Waar heb jo hem naar too gereden? vroeg Graves scherp. „Naar den ingang van de flats boven „Do Gouden Rat". Ik weet niet meer lioe die straat beet." „Ging hij naar binnen?" „Dat weet ik niet. Een heer, die uit de dub kwam, liep mij aan." „Dus hij ging de club niet binnen? „Voor zoover ik weet niet," was het naar „De Gouden Rat", waar hij den manager lo spreken vroeg en men hein mededeelde, dat mr. Antonio niet voor half acht zou arriveeren, terwijl iet op dat oogenblik zes uur was. „Het lijkt me een aardige club," merkte Graves terloops tegen den portier op. „Ja, mijnheer. Deze club is uniek. De man sprak beschaafd' en do inspec teur glimlachte vriendschappelijk icgcn hem. „U heeft gediend en is zeker officier geweest?" „Inderdaad. Kan ik anders nog iels voor u doen, mijnheer?" was het beleefde,maar koele antwoord. „Ik zou graag binnen eens een kvjzjo nemen," opperde Graves cn liet oen bank biljet van een pond zien. „Geen kans! Vreemden mogen onder geen omstandigheden binnen gelaten woiDcnu Zelfs de leden mogen niet ongevrnoga gasten mee brengén. Niettemin, w dankt," zei do man, terwijl hg den m spectour den rug toekeerde en J 1 g e tot omkooping negeerde, wnrdeu" Maar ik dacht er over lid te women. Ik geloof niet, (Lat daar veel kans op is want er is al een lange lgst van wach tenden. En als u het geld niet voor liet opscheppen heeft, heeft het met de mmdc zin om u op te geven. Goeden nacht In gedachten verdiept wande -3 Graves weg. Het was voor liet eerst van zijn leven dat hij oen bediende van een club een looi zag weigeren en hij vond dit een merkwaardig feit. Ilij wande de naar den onbevredigende antwoord en de man werd j ingang van het flatgebouw en ondervroeg weggestuurd. don portier. Graves verliet Scotland Yard eu reed (Wordt vervolg-,*u

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 6