NATIONALE FEESTDAG. STADSNIEUWS Bijna 3000 schoolkinderen bijeen op het Feest terrein. Redevoeringen. Het défilé voorbij het stadhuis. Het avond-concert. Een record-aantal bezoekers De deelname van de scholen aan den nationalcn feestdag liet Zaterdag mets Ie "vvenschen over. Kinderen van Je drio hoog ste klassen van alle openbare en bi/, oudere scholen kwamen 's middags op het Feest terrein bijeen. Even over 2 uur versche nen de eerste deelnemers al en het was rnaar gelukkig, want de 3000 kiiuteren, die ten slotte binnen he>t afgezette carré, midden op liet terrein stonden, konden slechts langzaam de „controle" passeeren, waar ieder voorzien werd van een stukje chocolade. Dat hield lang op en honderden ouderen stonden intusschen Ic popelen om ook binnen gelaten te worden. Het zou zeer gewen scht zijn voor het Feestterrein een tweede ingang, b.v. bij de örpheus- sehulp te maken. Tot de aanwezigen behoorden de wet houder van onderwijs, de heer J. Din- keiaar, en de gemeentelijke inspecteur van het onderwijs, dr. W. J. Smit Toen de laatste kinderen om het opge slagen podium waren geschaard, arriveerde ook St. Ambrosius,, Gelukkig had intus schen een goede geluidsinstallatie reeds voor vroolijke gramofoomnuziek gezorgd. Enthousiast werden twee coupletten van het Wilhelmus, die St Ambrosius speelde, mee gezongen. Redevoeringen. Ka een kort inleidend woont van den voorzitter van de regelingscommi-ssie, den heer A. de Bruin, verkreeg wethouder ir. C. Houtman, het woord, die ze'dc: Itedc ir. C. Houtman. Op dezen dag, die krachtens het sym pathieke besluit van de regeenng tot een Nationaleu feestdag is geproclameerd, krij gen v ij gelegenheid nogmaals van onze warme belangstelling te doen blijken voor de belangrijke gebeurtenis, die ons allen zoo zeer verheugt. De moeilijkheden, die ook ons land ten gevolge van de economische omstandig heden ondervindt, worden er door op den achtergrond geschoven. Wij willen ten volle deeleu in het ge luk, dat ons Vorstenhuis is ten deel ge vallen en willen dat geluk eerbiedig mee leven in een van vreugde en blijdschap stralende sfeer onder een warme Oranje zon. De band, de historische band. d.e ons met het Oranjehuis verbonden houdt, wordt op een dag ais deze nog nauwer aange haald. Wij v. ilien daarvan getuigen door een levendige, hartelijke belangslelling. Wij zijn er van overtuigd, dat zoolang er een vrij Nederland en zoolang er een Huis van Oranje is, vrijheid en recht zullen worden gewaarborgd. Onze geschiedenis leert ons, dat het steeds de Oranje's waren, die «a kritieke tijden ons' vaderland door de crisis heen geleid hebben. Eendracht maakt macht is hun leuze; alleen do eenheid, de samen werking van alle krachten, die m net volk leven, zullen onze verloren welvaart doen terugkceren. Moge het met Gods hulp, onze Koningin, gesteund door Juliana en Haar Prins, ge geven zijn, ons land door de zware s'ur men heen te voeren en Haar geslacht nog in lengte van dagen Haar schitterend voor beeld volgen. Vooral in die beteekems doorleven wij en de jeugd in het bizonder, thans de Vorstelijke verloving van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana met Zijne Door luchtigheid Prins Bernhard von hippe Biest crfeld. Het spreekt vanzelf, dat misschien wel in de eerste plaats onze gedach ten uitgaan naar onze Koningin, die van Hare groote ingenomenheid met de kmrie van Haar dochter heeft blijk gegeven. Dat dit verlovingsfeest een lang en ge lukkig Vorstelijke huwelijk moge inluiden tot heil van ons vaderland. Leve Koningin Wilhelminn, leve "Prm- ses Juliana, leve Prins Bernhard. Elk onderdeel van de/en uitroep vond een geweldige weerklank bij alle aanwe zigen; zij stemden er van ganscher harte mee in. i Onder leiding van den heer J. L Hil- berink, begeleid door St. Ambrosia werJ gezongen „Wilt heden nu treden" en „0 schitterende kleuren". Maar schitterend ging het niet. De jongelui bleken de liederen maar nauwelijks te kennen. Met „Piel Ilein", dat later gezongen werd en „Wij willen Holland houden" ging het wel iets heter. De muziek had niet kunnen repe- teeren voor deze uitvoering, zo-oJat zij ook een beetje vreemd tegenover de zaak stond. Rede ds. 1'. JBokma. Als tweede spieker trad op tb. P. B o k- ma, de oudste Nod. Iïerv. predtkent hier ter slede. We beleven een week, aldus spr., die in ons geheugen moet blijven. Als de kinderen oud geworden zijn, zullen zij •waarschijnlijk zich nog deee prachtige week, die achter ons ligt,, herinneren. Dinsdag werden we verblijd met de tij ding: Do Prinses heeft iemand gevonden, wien ze werkelijk dief heeft. Dat dit zoo is, bewijzen wel de foto's. En liet verblijdt ons zeer. -Ons land is een land van vrijheid; wij willen ons niet in een keurslijf laten rij gen of ons gelijk laten scliake'en. Er zijn partijen en richtingen in ons land, maar bjj gebeurtenissen ais deze voelt Neder land zich een. We moeten niet roeenen, dat onze vorstin meer genegenheid heeft voor deze of gene partij. Do leden van Wilhelmien. het Huis van Oranje hebben altijd ons huid en volk gemaakt tot een eenheid, wat tot een rijken zegen is gewouien. We kunnen God niet genoeg danken oor het_ bezit van liet Huis van Oranje. Kooit heeft dit de groote afstanden met het volk in acht genomen, zooals vorsten huizen in andere landen pleegden Ie doen. De leden van het Oranjehuis hebben mee geleefd met het Nederlandselie volk, in welk verband spr. herinnerde aan Prins Willem van Oranje, die stervend nog voor zijn volk bad en stadhouder-koning Wil lem 111.. Ook onze Prinses voelt zich één met ons volk, iu wiens nooden Zij heeft ge deeld, wat Zij o.a. getoond heeft door Haar eenvoudige en ongekunstelde wijze van optreden. Er is groote blijdschap, dat onze Prin ses thans verloofd is. Wij, oudereu, aldus spr., maakten ons wel eens ongeuist, maar er is nieuwe hoop geboren; we hebben een o ogenblik onze zorgen veiloren en zijn dankbaar. God spare het Huis van Oranje; Hij make den band tusschen Oranje en Netter land steeds sterker en Hij geve, dat dit band blijft tot in lengte van dagen. Moge Gods zegen rusten op onze Ko ningin, op onze Prinses en op den nieu wen Prins, die Beloofd heeft te zuilen worden een Nederlander, en den wensch to kennen heoft gegeven mee te werken aan het heil van ons volk. Rede pastoer Binkhorst. Pastoor G. L. Binkhorst zeide: Beste kinderen. Nu ik hier voor jull.o sta om ode even to spreken, zie ik op vele gezichten de vraag: „Wat is dat noukomt er ook een pastoor t ot ons praten Ja, zeker; ook een pastoorWeest maar niet hung. Een pastoor doet geen enkel kind kwaad; geen Roomsdi-Kallio Siek en ook geen enkel niet-Roomsch-Katba Hek. Een pas'.oor is geen boeman; ei al sU ik hier in dat donkere zwarthier op mijn borst straalt ook het oranje, omdat ook bij R. K. priesters waar js en waar blijft: „Oranje Boven!" Wij Roomsch-Kaihoheken zijn XMerlan- ders van 't echte ras en met allo goed gezinde vaderlanders zijn wij verheugd te kunnen meei ieren, dit heerlijke Oranje feest, liet feest, dat onze Prinses Juliana verloofd is met Piins Bernhard von Lppc- Biesterfeld. Doch waarom vieren we dat feest hier met kinderen? Is een verlovingsfeest, er niet een voor gioote menschen alleen? Neen, duizendmaal: neen. Een verloving is feest voor heel de familie, en tot een familie, behooren ook de kaderen. Jullie zijn hier samengekomen, niet al leen, omdat jongens en meisjes zoo heerlijk kunnen zingen. Ook niet, omdat je met zulke klare stemmen kunt juichenOranje Boven". Maar omdat jullie, jongens en meisjes, ook behoort tot -een groote Ne- derlaadsche familie, waarvan hot hoofd is onze beminde Kon'ng.n Wiihelmma- Wij noemen Haar soms deftig de Lands vrouwe. Doch nu zouden we haar geest- drïflig willen toejuichen als de Lands- moeder. Nooit immers stond Zij zon d cht bij ons als nu. Menschen, die het weten kunnen, verteilen, dat ze nooit zoo'n enthousiasme, zoo'n vurige geestdrift hebben gezien voor ons Vorstenhuis Waarom? Omdat Prinses Juliana ver loofd is en nu zal gaan trouwen; en later moeder kan worden, zooals we allen vu rig hopen? Waarom nog meer? Omdat onze geëer biedigde Ivon.ngin zich zoo heerlijk aam ons heeft vertoond, als moeder, en lot al haar ondeidanen heeft willen spreken als tot haar kinderen; en aan allen, als aan eigen famil.o heeft willen vertellen, dat Haar dochter Juliana verloofd was. Menschen, die aan de radio naar die lieve stem hebben geluisterd, kregen een traan in het oog en een snik in hun keel; zoo ontroeu! waren ze, loon ze de Ko ningin hoorden spreken ais een moeder; gewoon, eenvoudig, vertrouwelijic, blij, ge lukkig als moeder; omdat haar liefst© kind verloofd is cn gaat trouwen met oen Prins, waar Ze dolveel van houdt. En alsof wo eigen broers en zussen waren, zoo kwamen ook Prinses Juliana en Prins Bernhard ons vertellen, dat zij zoo heel gelukkig waren, en nog gelukkiger hoopten ie worden, door anderen gelukkig to maken. Ja, allo Nederlanders heblren gevoeld, dat de Koningin, ue Pr.nses en de Prins ons beschouwden als eigen famil.e; dat zij veel van ons hielden; dat zij ons gelukkig wilden maken, omdat Oranje en Nederland één zijn, en één moeten blijven. In een buiten!andscJi blad stond ge schreven: „De Nederlanders zijn thans het gelukkigste volk ter wereld". Omdat wij blij kunnen zijn met het Iluis van Oranje; omdat we juist door een feest als dit, ge voelen, dat Oranje en Nederland bij elkan der behooren. Wij, groote menschen' zingen nu met jullie: Oranje boven, Oranje hoven, leve Maar we hopen, dat jullie later oven luid cn even gemeend zult kunnen juichen: Oranje boven, Oianjje boven, leve Juliana Want wij willen niet nti, en niet in do toekomst, wij willen nooil, iets anders of iemand anders, tegen of boven Oranje Wij bidden God, dat niemand' oo.t Oranje zal kunnen wegjagen, of zou mis bruiken tot een stroopop. Wij dulden nie mand boven Haar. 'lis Oranje, 't blijft Oranje, 't blijft Oranje boven 1 En daarom jubeJen we luide: Leve Ko ningin W.liielminu. leve Prinses Juliana, le\e Prins Bomhard I Dankwoord. De heer A. de Bruin liceft do drie sprekers dank gebracht voor hun zew toegejttichto redevoeringen. Omstreeks half vijf begon, dia opstelling van deii sloot, die de kinderen vormden en waarbij zich ook het laggcvondol vain Do Pnncevlag voegtte en het Tambocxs- eu Pijperscorps „Harmonie", dat vooraf •een bezoek aan de ligbaden haul: gelrracht. Ook de R.K. Verkenners met hun tam boers waren aanwezig, evenals het ven del van de Oranje Garde. Voorop ging St. Ambrosius De deelnemers. Hot opstellen van den langen stoet ging met eenigc moeilijkheden gepaard, maar onderweg werden 'deze overwonnen en weid het toch nog eon sluitend geheel, Het record aantal kinderen leverde do Juliana school (hoofd.' O. M. Knopper) met 162. Daarna volgden de Groen van Prinste- rer school (hoofd II. Gotiuk) en Oranje Nassauschool (hoofd.' G. W. de Lange) elk met 140. Maar ook de openbare scho len kwamen over 't algemeen goed; voor den dag; schooi K (Anthonie Muyss traaf, hoofd C. Scherp enisse) bracht 110 kinde ren op do been; school F (Oude Kerkhof, hoofd C. Minderhout) 10G; school L' (Lek straat, hoofd A. llukshorn) 100; school R 1 (Zwartewaaischestra.it, hoofd li. Schenk) 96; school G2 (Prins Maurifs- straat, hoofd' J. J. Rozendaal) 90. Alle 39 scholen, die daarvoor in aan merking kwamen, hebben Zaterdag aan de demonstratie en optocht deelgenomen. En kele schoolhoofden kon dien Vrijdagmiddag ceist bereiken, toen de scholen reeds uit waren. Daardoor was b.v. de school aan het Edisonplein slechts* met 32 en die aan de Anna Zusterstraat mei 12 kinderen vertegenwoordigd. De St. Janschooi bracht het, vermoedelijk om do zdfdo reden, slechts lot 38 en de Rehoboth school tol 52 deelnemers. In totaal namöa 3028 kinderen aan het feest deel. Van velo scholen wr liet volledig ou derwijzend personeel aainwe/.ig; niet allen droegen echter Oranje. Van do openbare scholen maakte het personeel van schooi G 2 een gunstige uitzondering. Van u., G leerkrachten droegen 5 oranje e.t één een rood-wit en blauw strikje! In den stoet werden puitrc-nxi vai de Prinses en Prins, door Oranje omkranst, meegedragen; er waren ve,« ombogen, waarmee school G 2 eéa aaMigo groep vormde; meisjes droegen strikken in het. haar; er waren Oranje-vlbggea en oei en kele vlag in do hippische kiemen; enkele jongens waren geheel in Oranje gestoken en jongens van een RJv. schooi symboli seerden de eenheid van Nederland in en builen Europa, door als Javanen uitgedoste knapen liet borstbeeld) van H.M. in gips te doen meevoeren. Het défilé. Op het hordes voor het stadhuis had den o.a. plaats genomen de burgemeester, mr. dr. F. L. J. van Haaren (die "s mid dags eerst den landdag van de Federatie van Burgerwachten „Westland" te Delft had bijgewoond); wethouder T. Slaven burg en'mevr. Slavenburg-Ru beman; wet houder J. Binkelaar; de gemeente-secreta- iis mr. V. Sickenga .en mevr. Sicken ga Meyeringh. Ook een jury was aanwezig om de verschillende groepen te beoordcelen. Besloten werd alle deelnemers aan den optocht een prijsje toe te kennen, n.l. een Prinses Juliana-schrift, met op de kaft het portret van het verloofde Prinselijk paar. Van het toekennen van prijzen voor de verschillende groepen werd afgezien, om dat niet alle ouders financieel in sla.it wa ren hun kinderen zoo voor den dag te laten komen, als zij zelf wel wenschten. liet défilé voorbij hot stadhuis duurde van 5 uur tot precies haLü G, Na afloop heeft St. Ambrosius, dat voor het stadhuis stond opgesteld, het Wilhel mus gespeeld. Velen hebben langs den weg en op de Groote Markt het voorbij trekken van den langen stoet gadegesla gen. Het avondfeest. 's Avonds 8 uur begon op de Groote Markt een concert, waaraan Stedelijk Mu zir-kkorps, Gusto's Maziekvcrcenigmg en Hurpc Davids deelnamen. Tegen de lange zijde van het stadhuis, aan de Groote Markt, was een podium opgeslagen en verder was de geheete markt één men- sclienzee. Nooit zijn er zooi cel personen tegelijk op de Groote Markt bijeen geweest 1 De stemming was patentl Toen do burgemeester, mr. dr. F. L. J. van Haaren, omstreeks half 9 verscheen, werd deze met applaus van duizenden verwelkomd. Van het houden van een redevoering kon, bij het ontbreken van een geluidsversterkingsapparaab niets ko men. De burgemeester bracht een hoera uit achtereenvolgens, op Il.M. de Ko ningin, Prinses Juliana en Prins Bomhard wat weerklank vond bij de samengestroora de menigte. De heer J. van Katwijk Jzn. tastte niet mis, toen hij begreep, dat de burgerij ook den burgemeester dank en hulde wilde brengen, want: Het levö do burgemeester werd met drio daverende hoera's onder streept. Hef Stedelijk Muziekkorps begon met het Wilhelmus. Gusto's Muziekveroeniging had succes mot een potpourri, waarvan do bekende wijsjes werden meegezongen. Vooral liet „Sario Marijs" bleek zeer in den smaak te vallen. De heer lliïbcrmk fungeerde weer als schakel tusschen muziek en zari gors. Ook „llarpe Davids" kreeg de zang lusügen mee! Kr is door de jeugd niet alleen met do keel, maar ook met do boenen uiting ge geven aan lmn vroolijke stemming, wan hier en daar werden hossende clubjes go vormd, waarbij echter geen oogenblik dc grens van het toelaatlmxe werd overschre den. Politic agenten vormden met eenigc manschappen van het Roode Kruis een ketting, om hel uit de band springen to voorkomen. De stemming was ongedwon gen, vroolijk en do politie werkte er dooir haar optreden aan mee, om die stemming tot het laatst te contimieeren. Het concert werd besloten uiet het' op treden van hot Tamboer- en Pijperscorps Harmonie. Ouder leiding vim deu heer II. 11 van Vleuten werd door het Stedelijk Muziek korps, Gusto's Muziekvereeniging en llarpe Davids het Wilhelmus gespeeld. Om ruim half 11 trokken de duizenden weer naar hun woningen, met de herinne ring aan oen prcttigen, opgewektcn avond. Ook het Oranje Gardevendel nam, even als de 4 andere genoemde corpsen, een (teel van het publiek moe van de Groote Markt. Het Roode Kruis. Een bizouder woord van hulde komt den mannen van de Roode Kruistransport- colonne toe. Deze hebben iijdens de fees ten van den laatsien tijd zich zeer ver dienstelijk gemaakt; verscheidene personen, dio gewond of onwel weiden, zijn door leden van de Roode Krnistransportcolonne geholpen. Zaterdagavond hadden deze zelfs drio hulpposten, n.l een in den politiepost op do Groote Markt, één in een leggen win kel op do Hoogstraat, naast do Gruyter (Hoogstraat 159} en een til het brugwaoh- tershuisje bij de Ooievaarsbrug. Als het Roode Kruis eind October of begin November haar jaarlijksche open bare collecte houdt, mag de Schiedam- scho burgerij wel eens haar waardeering voor het men sol die vend werk van de Roc-ij Kimmannen toonen. Zij helpen meer men schen, dan oningewijden wel zouden ver onderstellen. Zaterdagavond zijn drie personen, die ouwel waren geworden, per zie ken-na to naar huis gebracht. Verscheidene anderen konden, na geholpen te zijn, op eigen gelegenheid vertrekken. Dankbetuigingen. De commissie, d>e de feestelijkheden op Zaterdag organ Leerde, zendt ons een schrij ven, waarin zij dank biengt aan allen, die op eeui jetlei wijze tot het welslagen heb ben meegewerkt. Dok de commissaris van poldie, de heer IL P. Glas ie, uit zijn voldoening over de wijze, waaiop de hingen) Zaterdag den nationaien feestdag heeft gevierd. Allerlei, Nog een telegram. De A. R. kiestercen. „Nederland en Oranje" heeft ook nog van haar blijdschap over de vorstelijke verloving doen blij ken, door het zenden van het volgende telegram Aan H. K. H. Prinses Juliana. De A. R. kiesver. „Nederland en Oranje" te Schiedam, met blijdschap vernomen heb bende het heuglijk feit van Uw verloving met Z. D. H. Prins Bemliard, biedt U liaar hartelijke gelukwensch en wenscht U Gods zegen toe. A. Blijdorp, voorzitter. Sehiedamschc Padvinders djfi- Jccrcn te Rotterdam. Aan het défilé, dat Zaterdagavond te Rot terdam is gehouden voor den burgemeester aldaar, hebben ook de Scliiodainsclie Pad vimiersgroep deelgenomen. Aam liet hoofd van de uit circa 1000 Padvinders bestaande troep marcheerde de Band van het Sehotsche Vendel mot daar achter de Schitdamsc.be Waterscouts, Het Sehotsolie Vendel, de Sohiedamsd'io Trek vogels en de Rotterdamschc Padvmdeis- groepen. Om circa 7 uur vertrok de afdceltng Schiedam per trams naar de Boompjes, waar om acht uur de troep keurig stond opgesteld. Na afloop werd de terugtocht te voet naar Schiedam aanvaaid, waar de band met do drie groepen om kwart voor twaalf aankwam. In de De nationale feestdag is ook gevierd door de patiënten der LighaJlen. Begrijpe lijkerwijs konden do patiënten, niets hooren of zien wat er in do stad plaats vond, maar Zuster Plooy hadi gezorgd voor eenigo verrassingen. Eon extra feestmaaltijd' cn tenslotte nog een bezoek van liet Pijpers en. Tamboerscorps „Harmonie", welks corps onder leiding van dein lieer J. F. Veem- man, ecuige pittige marschem liet hooren. De patiënten stekten, een on. ander op hoogen prijs en ganotem van illo muziek. Il-et was verder in dtei LighaJlen Zomdags- Lighallcn. dienst -en om 5 uur gingon -do patiënten opgewekt naar huis. liet bezoek van do D.O.K. leden samen met „Harmonie" weid een week uitgesteld! Do „Harmonie" hoeft Zaterdagmiddag zich ook hij het Gemeente-zieken huis nog laten hooren. Ook de Glir. Gemengde Zang vereen. Ef- Wieto heeft Zaterdag to 's-Gravenlmge deel genomen aan liet défilé voor de Koninkliiko familie. In de kerken. In do meeste kerken is gisteren ook do 1 rinselijke verloving herdacht. In do kcik van den Ned. Prot. Bond zong 't kerkkoor bij den aanvang -. „Dankt, dankt nu alten God" en staande werd door d'o kerkgangeis het Wilhelmus aangeheven. De voorganger, ds. F. E. van Leeuwen uit Amsterdam, roerde ook in zijn preek het groote gebeuren even aan. In do Groote Kerk heeft 's morgens dï. J. 8Ht art in zijn gebed do verloving her- da «F. en aan het slot van den dienst zijn! twee coupletten van het Wilhelmus ge zongen. Ds. K. de Bel ging voor in de W es ter- kerk en sprak naar aanleiding van Joz.ua 4: 7b: Zoo zullen deze steenen den kin doren Israël tot een gedachtenis zijn int eeuwigheid". Jozua richtte, toen do Israëlieten door den Jordaan wareij^gelrokken een toeken op. Ook v\ij richten thans een teeken op. aidus spr. Na de preek werd liet Wilhelmus ge zongen. In de Nieuwe Kerk heeft ds. J, W. Tons- boenk zijn geheelo preek gewijd aan de vorstelijke verloving, wal geschiedde naar aanleiding van Ps. 46 Gb: „God zal haar helpen in liet aanbreken van den morgen stond". Spr. heeft eenige grepen gedaan uit do hislorie, waaruit bleek, dat God1 steeds Oranje's heeft willen gebruiken teil zegen van liet Nederlandsche volk. Bén der eigenschappen van de leden van. het Oranje Iluis is ook: anderen m hun vreugde te laten doelen. Gedeelten uit de radio-rode voeringen van IL M. do Koningin, de Prin ses on Prins Bernhard, Woensdag gehou den, weiden voorgelezen, waarbij bizondeïo aandacht er op gevestigd werd, dat II. Af. de Koningin steeds voor Haar geloof in God uitkomt. Aan 't einde van deai dienst weiden twee coupletten van het Wilhelmus gezongen. In do Gcref. Kerken werd gisteren het Avondmaal bediend. In verband daarmee is do verloving van do Prinses alleen in het gebed herdacht In tie Juliana Kerk speeldo de organist, ue heer W. A. Hout man: Dankt, dankt n,u allen God. In de Oosterkerk werd aan het einde het Wil helmus gespeeld en gezongen en in de Plantage Kerk geschiedde dat na den avonddienst In do Oir. Geief. Kerk heeft ds. P, Zwier het heugelijke feit in zijn gebed herdacht en in verband met de verloving werd gezongen Ps. 75 1: U alleen, U loven wijl In de Oud-Kalb. Keik heeft pasloor P. J. van Harderwijk bij den dienst van de H. Mis gepxeekt naar aa.nleid.-ng van Ge nesis lö vers 2, waar God tot Abrara zegt: „En ik zal u tot een groot volk maken en u zegenen, en uwen naam groot maken; en wees een zegen". Spr. herinner de er aan, dat II. M. de Koningin in haar radiorede ook de bede hoeft uitgesproken, dat de Prinses en Prins Bernhard tot een zegen te zijn en veol, zeer veel voor ons volk in al zijn geledingen te kunnen doen. Aan het eind van den dienst heeft pastoor Harderwijk liet gebed voor de Ko ningin, eenigszins gewijzigd gebeden en daarna heeft de gemeente twee coupletten van het Wilhelmus gezongen. Prinsjesdag. Dc scholen van de "Vereen, lot Bevordering van Chr. On derwijs. In verband met de opening der Staten- Generaal op morgen, beeft liet bestuur van do Vereeniging tot Bevordering van Christelijk Onderwijs, alhier, besloten dien dag. aan het personeel en do leerlingenl van. do hoogere klassen barer scholen, vrijal le se™. Het Vendel Schiedam van de Oranjo Garde trekt morgen met 80 gardisten r.?.?r Den Ilaag. Om 7 uur wordt afgemar cheerd. Dc Princcvlag. liet aantal leden van De Princcvlag, dat zich heeft aangemeld om morgen deel te nemen aa.n den tocht naar Den Haag, was gisteren reeds do 200 gepasseerd. Eu toen was nog niet bekend, dat voor de afdeeting Schiedam van De Prinoevlag een plaats zal worden gereserveerd langs den weg waar dc Koninklijke stoet zal pas- scoren Morgenochtend 7 uur vertrekt De Prince- vlag van het Rubensplein. Ned. Chr. Vrouwenbond. Hedenavond houdt' de Afd. Schiedam van den N.C.V.B. haar eerste vergadering van dit seizoen in het Gersf. Jeugdhuis. R.K. Sehaakverccniging opgericht. Dezer dagen is eon R.K. Schaakver- eeniging opgericht, welke den naam „Sa menwerking Brengt Overwinning" draagt. Het secretariaat van deze* nieuwe Scbiedamscbo sehaakverccniging is geves tigd Boerhavclaan 54b.

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2