mmm THEEDOEKEN STERKE BADHANDDOEK 2 FLINKE BINNENLAND B. en W. van 's Gravenzande op sloffen. "Watcrleidingkwcsüe, welke nu al twee jaar slccpendo wordt gebonden. Ongeveer twee jaar geleden bereikten Ge deputeerde Stalen vanZuid-Hólland1 érn stige klachten over do kwaliteit van het door do gemeente 's-Gravonzande in de buurtschap „Boerenwoning" gedistribueer de drinkwater. Gedeputeerde Staten stel den deze klachten om advies in handen van den inspecteur van het staatstoezicht op de volksgezondheid, don heer 0. G. Baert, die in zijn rapport wees op do mo gelijkheid van verontreiniging van hot ge distribueerde water door z.g. zakwatcr uit liooger gelegen aardlagen. Naar de meerling van den inspecteur beteckondo do in 's/jia- venzando toegepaste wijze van drinkwater-; voorziening een dreigend gevaar voor dé bevolking. Ito ccrslo maatregel van Geil. Staten. i-}: Van dit rapport, dat onder d-agteckoning van 23 Maart 1935 werd uitgebracht, zon den Gedeputeerde Stalen bij brief van 1G April 1935 afschrift aan het gemeentebe stuur, onder mededeel ing, dal zij op grond van dit rapport besloten hadden de in 1932 tot wederopzeggings verleende ver gunning voor de hier bedoelde voorziening met ingang van 1 Juli 1936 in te trekken Aan hun verzoek om den, raad hiermede in kennis te stellen, knoopten zij de opmer king vast, dal thans maatregelen zouden moeten worden genomen om na 1 Juli 1936 op andere wijze in de behoefte aan drinkwater van do bewoners van do „Boe- renwoning" te voorzien. Daarbij zou -ook aandacht moeten wor den besteed aan do drinkwatervoorziening van het overig deel der gemeente. Blij kens het rapport van den hoer Baert liet ook die voorziening veel te wenschen over. - Gedeputeerde Staten vestigden daarbij in het bizonder de aandacht van het ge meentebestuur op de mededeel ing in dit rapport, dat lt> 's-Gravenzande verschillen de woningcomplexen worden aangetroffcfn, waarbij elk middel tot drinkwatervoorzie ning ontbreekt. In verband met oen en ander geven Gedeputeerde Staten het ge meentebestuur in overweging om zich ton spoedigste van deskundigen bijstand1 te voorzien ter verkrijging van een drinkwa tervoorziening voor de geboete gemeente Na vier maanden, nog geen antwoord. Toen, begin Augustus 1935 van het ge meentebestuur nog niets was vernomen drongen Gedeputeerde Staten op antwoord aan. Naar aanleiding daarvan ontvingen zij d.d. 21 Augustus 1935 bericht, dal in do r aadsvergadcring van 5 Juli 1935 be sloten was den brief van 16 April 1935 in handen te stellen van de commissie voor do b-cdrijvcn. Naar B. en W. mededeelden, lag het in het voornemen van den voorzitter der commissie om deze aangelegenheid te be handelen in een vergadering van do nieuwe commissie voor de bedrijven, waarvan de leden op 3 September 1935 zouden wor den benoemd. Over spoed gesproken. Onder dag toeken ing van 3 September 1935 drongen Gedeputeerde Staten nog maals op spoed aan. Toen B. en W. mid den Januari 1936 nog niets van zich had den laten hooron, doch uit do couranten was gebleken, dat op last van don burgc moester boringen ,op liet strand plaats hadden, verzochten Gedeputeerde Staten het gemeentebestuur hen omtrent den stand van zaken in to lichten. Op dezen brief kwam eerst op 28 Maart 1936 bericht in. B. on W. deelden daarbij rn-ede, dat de beringen o(p het strand een negatief re sultaat hadden opgeleverd, doch dal thans onderhandelingen worden gevoerd mot den N. V. Bolterdamsche Drinkwaterdiensl „Maas", die ook Iloek van Holland door middel van walerboolen van drinkwater voorziet. Het gemeentebestuur zegde toe Gedepuleerdo Stalen nader to zullen be richten; En hel werd Juni 1936... Toen dit bericht medio Juni- 1936 nog niet .was ingekomen, noodigden Gedepu teerde Stalen B. on IV. in. verband1 met den naden-enden afloop van do vergunning tot een bespreking uit op 23 Juni 1936 In antwoord daarop ontvingen zij op 22 Juni 1936 van hét gemeentebestuur die mededéeling, dat do burgemeester, tevens voorzitter van do commissie voor dlo be drijven, afwezig was. Inverband hiermede verzocht het ge meentebestuur uitstel van do bespreking. Inmiddels was nog oen tweede brief van B. en W. ingekomen, gedateerd' 17 Juni 1936, waarin word1 medegedeeld-, dat men in onderhandeling u-as met hot Rotterdam se!» gemeentelijke drinkwa.t.erleidmgbe- drijf. Baar deze -onderliandelingon onmo gelijk voor 1 Juli 1936 tot oen goed ein de konden worden gebracht, verzochten 23. en \V. verlenging van do op dien datum afloopendo vergunning. Noodgedwongen be willigden Gedeputeerde Station in eau ver lenging tol 1 Ooiober 1936. Zij wexciii er daarbij op,-dat togen dien datum deze onderhandelingen haar beslag moestem heb ben gekregen. Ook deze aanmaning leverde geen re sultaat op. Bij brief van 7 Augustus 1936 VOOR UITKNIPSELSf^™) Ve de waardevolle geschenkenbons, die geldig blijven voor alle artikelen van onze bekende cadeauiijst, zijn thans geheel extra geschenken tot 21 November a. s. beschikbaar, n.t. badhanddoeken en theedoeken die U als volgt kunt bekomen: j Knip het op onderstaande afbeelding aangegeven stukje van de zijkant van het originele Radion pak uit, waarop staat: „Radion .'n top-prestatie". Voor 8 dezer uitknipsels „top-prestatie" kunt U een prima sterke badhanddoek met modern gekleurde rand bekomen en voor 5 „top-prestaties" twee flinke theedoeken, keurig gelust en gezoomd, uitsluitend producten onzer vaderlandse nijverheid. I Zend de door U uitgeknipte „top-prestaties", maar beslist geen andere uitknipsels, aan Lever's Zeep Mij. N.V. Afd, Spec. Cadeaux, Vlaardingen. Indien in Uw woonplaats een Sunlight Geschen kendepot of tijdelijk inwisseladres gevestigd is, kunt U de artikelen aldaar persoonlijk afhalen. Zo vult Radion gratis Uw linnenkast! Radion, Neerlands zelfwerkend wasmiddel met zijn speciale eigenschap van overvloedig schuimend sop, gecombineerd met ongeëvenaard doel matige zuurstofwerking, waardoor al,Uw.linnen- UITKNIPSELS (TOPPMSTATIt) verklaarde het gemeentebestuur ui-et in staat te zijn zich aan dien termijn van 1 Oclober to houden. Do N.V. WesLlajid'sche Drinkwaterleiding Mij. zou bericht hebban niet voor hot eind d-cs jaars oen aanbie ding te kunnen, doen. Ook omtrent de onderhandelingen met do gemeente Rot terdam kon nog geen definitief resultaat worden medegedeeld. Gcd. Staten hadden cr eindelijk genoeg van. Den tragen gang van zaken moede, won nen Gedeputeerde Staten bij de tweo ge noemde bedrijven inlichtingen inomtrent liet verloop van de ge veerde onderhande lingen. Hierbij bleek, dat hot gemeente bestuur zich eerst op 1 Juli 1936 d.i. de dag, waarop de vergunning zou afloo- pen tot de beide bedrijven had1 gericht met do vraag, of do gemeente bij de water leiding van het bedrijf zou kunnen wor den aangesloten en zoo ja, onder welke voorwaarden. Inlusschon hadden B. en W> Gedepu teerde Staten reeds op 17 Juni 1936 mede gedeeld met het driukwalevleidingbodrijf van Rotterdam in onderhandeling le zijn. Het geduld1 van Gedepu teerde Slaton was' thans ten eindo. Zij ontboden B. en \V. opnieuw ter griffie. Bij dit onderhoud, dat 13 October jj.-l hooft plaats gehad, is B. en W. duidelijk gemaakt, hoe het pro vinciaal bestuur over hun beleid in deze aangelegenheid denkt. Het gom een tebos tuur heeft in don loop van dit onderhoud toegezegd' zich thans zoo spoedig mogelijk van deskundigen bij stand1 to zullen voorzien. In verband met deze toezegging hebben. Gedeputeerde Sta len bcsloton do vergunning te verlengen Lot 1 November a.s., mits liot gemeente bestuur zorg draagt, dat de kwaliteit van hot gedistribueerde water door het rijks bureau voor drinkwatervoorziening ge regeld onderzocht wordt. Verlenging van- do vergunning na 1 November 1936 zal slechts in overweging woiden genomen, indien hol gemeentebe stuur zich voor dien datum voorziet van den bijstand' van oen deskundige, die op korten termijn advies brongt over de tot standkoming van een behoorlijk» drink watervoorziening voor dlo geheel» gemeen te en overigens, .zoolang die voorziening haar beslag nog niet beeft gekregen, op do beslaande waterleiding voor de „Boeren woning", in bet bizonder wat de hygiëni sche verzorging botreft, genogeld toezicht uitoefent. Bekneld tusschen] pulptransporteur Slachtoffer levensgevaarlijk gc- woud. Gistermiddag had 13e gehuwde arbeider Van T. (uit Oudenbofcch jbet ongeluk mot zijn been bekneld 1e geraken tusschen den pulptransporteur op de G'oöp. Beetwortel- suikerfabriek to Zevenbergen. Den ongelukkige, die deerlijk werd ve; minkt, weid spoedig geestelijke en genees kundige hulp verleend. Het slachtoffer is in levensgevaarlijke-) toestand naar bet St. Ignatius ziekenhuis te Breda overgebracht. Zakken cement op het hoofd gekregen. Twee arbeiders gewond. Op do terreinen van do N.V. E. R. Wig- boldus en Zn., bouwmaterialen, een hout handel, gelegen pan den Friesche straatweg te Groningen, is oen ernstig ongeluk ge bomd. - Twee arbeiders -waren bozig met bot laden van zakken cement op oen vracht auto. In totaal waren 250 zakken mot cement opgestapeld lot een hoogte van vier meter. Plotseling begon do lading to werken. Beide .arbeiders zijn toen onder ocmigc zakken terecht gekomen, mol het gevolg, dat do 45-jarige gehuwde R. Tabak, be tonwerker ie Groningen, een schedelbasis- fractuur bekwam. Hij werd in crnsligen toestand naar het diaconessenziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. Zijn kameraad, do 41-jarigo gehuwde D. J. Land, eveneens le Groningen woon achtig, bekwam een kneuzing naai het heen, on kon, na verbonden to zijn, naar zijn woning worden vervoerd. Noodlottig verdrinkingsgeval. Vau platte schuit gevallen en door den stroum meegesleurd. In het VcrvcrschingskanaaJ achter de ge bouwen van hot gemeentelijk eloctrisch bedrijf te 's-Gravenhage, boeit gisteravond oen los-werkman don verdrinkingsdood ge vonden. Hij was omslrceks liaJf zes mot een collega bezig, oen platte schuit voort te hoornen, waarin materiaal werd vervoerd voor do nieuw» brug aan do Laa:n van Meerdervoorl, toen .ter plaatse vaar tie rioleering met sterken stroom in dit ka naal uitmondt, do boeg van bet vaartuig tegen don kademuur aan de overzijde word opgedreven. De jnain probeerde toon met zijn vaarboom do schuit woder in haar normale ligging te verkrijgen, doch h'ij gloed daarbij voorover en werd doen- den stroom een eind meegesleurd'. Pogingen van zijn collega om hem depr het -uitstegen van den vaarboom te redden bleken vruchteloos. Hot slachtoffer, do 41-jarige G. II. J. R., wonende in de Van M.ierisslraat, verdween in do diepte. Het was voor zijn kameraad ondoenlijk in dit verstikkende water bij zoo een sterken stroom den mam na le springen, wamt dan zou ook dezo stellig zijn verdronken. Eerst een ,uor later weid hel lijk van R. door een agent van politie met behulp van een dreg opgehaakt. Kunstmatige ademhaling door een dokter van deri ,G. G. D. toegepast, mocht niet meer baten. Hel stoffelijk overschot is daarop naar hel ziekenhuis Zuidwal over gebracht. Het slaclilofler was gehuwd en vader van drie kinderen. Na gcruimen tijd werkloos te zijn goweest was hij pas de vorige week weder aan den arbeid ge komen. Brand In ecu woonhuis te JPcizcnuadc. Gistermiddag omstreeks half vier ïs brand uitgebroken in do woning van de famnio W. 'Otter, te Peizermade (gemeente Pcize). Het vuur is vermoedelijk ontstaan m den schoorsteen van do voorkamer. Do vlammen grepen snel om zioh heen en in weinige oogenblikken stond- de ge boete woning in lichterlaaie. De brandweer uit Peizo bestreed1 het vuur met Iwoe stralen, doch zij kon niet verhinderen, dat de woning bijna geheel uitbrandde. G Sinds twee weken was zij niet meer verzekerd. Hot huis daarentegen was ge heel geassureerd! Doodolijkc aanrijding tc GcuIIe. Op den rijksweg onder Gcullo (L.) heeft gistermiddag om twaalf uur een dood-elijk verkeersongeluk plaats gehad. Do 51.-jarige ongehuwdo landbouwer M. N ijs ten te Moorvcld-Goullo kwam met paard er. wagen van eon zijweg den rijksweg op gereden, juist van achter een aldaar slaan- den melkwagen. Op hetzelfde moment na derde een ziekenauto vau het ziekenhuis „Do Goddelijke voorzienigheid" le Sittard', komende uit de richting Maastricht. Do landbouwer, die -naast zijn span liep, werd door de ziekenauto aangereden on weggeslingerd. Hij was op slag dood. De chauffeur verklaarde den man niet te heb ben gezien. Do rijksveldwacht heeft een onderzoek ingesteld Verduistering van veertig mille. Door bedrijfsleider vau hout handel. Bij de politie te Alkmaar is dezer da gen aangifte gedaan van verduistering van een bedrag van J. Eocen, houthandel al daar. Deze verduistering zou gepleegd zijn door den bedrijfsleider, den 56-jarig-en \V. N., die een zeer gro-ot vertrouwen genoot bij de firma.. Het onderzoek heeft reeds uitgewezen, dat genoemde bedrijfsleider het laatste jaar op wedrennen in binnen- en buitenland) grooto bedragen beeft verloren en dat geld uit de kas dier firma heeft genomen. Sindis de vorige week Woensdag is de man spoorloos verdwenen, zocdat zijn op sporing verzocht wordt. Hot accountants onderzoek heeft nog geen definitieve eind cijfers opgeleverd', maar het verduisterde bedrag wordt op ongeveer veertig mille geschat. Maagdenroof. Het knapste meisje van het district Bun ja Luka, in Bosnië, heeft, alvorens zij voor hot altaar kon verschijnen, nog een op windend avontuur beleefd, dat het zijne er toe r.al bijdragon, haar tot in lengte van dagen haar trouwdag niet te doen vergeten. Aan den vooravond van haar huwelijk werd zij n.l. in hinderlaag opgewacht door een teleurgesteld minnaar, die haar, iocn zij naar den pomip ging om water te ha len, greep, dwong in een sjees te - stap>- pen en er vervolgens spoorslag met zijn buit vandoor ging. De bruidegom vernam editor den roof van zijn geliefde. Ilij riep zijn vrienden te lioop. en gezamenlijk reden zij te paard don maagdOnroover achterop. Juist op bet oogenblik, dat dezo zijn erf op wilde do man was van den sjees gestapt om de deuren open te gooien naderden zijn achtervolgers, die zich meester maakten van sjoes en bruid, de teugels wondden en terug reden naar buis. De rest van den nacht, lot de kerkdeuren eindelijk open gingen, word doorgebracht met zang en dans. Vrouw terecht gesteld wegens opium smokkelarij. Een vuurpeloton in Ilsoetsjaufoo, ten! Noordwesten van Kiangsoe, heeft een einde gemaakt aan hel leven van een vrouw,- mevrouw Li genaamd', die ter dood veroor deeld was wegens het smokkelen van ver- doovendc middelen. Voordat zij naar het cxccuticveld gebracht weidt, werd zij 'in! optocht door d;o straten der satd geleid. Voor zoover bekend is, is mevrouw Lü de eerste vrouw, die wegens opiurnsmokke- len tor dood is veroordeeld! Zij was in Ilsoetsjauüoo gearresteerd! Een mannelijke medeplichtige, Wie Hsi Péng, word' ver oordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 7