DE GOUDEN RAT n&t2, stuMim Gemengd Nieuws Het wrak van de Sch. 179 gevonden De Sch. 68. Inval in café te Groningen. $ta«ii©pr©grafl!f&ma*s De roofoverval te Kioosterzande. Varensgezel gearresteerd. Arena. „De Bijenkorf". Botsing tusschen vrachtauto en motorfiets. Aardbeving te Tokio. Hei «a.s hel wrak, dat voor IJmuiden lag. Het wrak van do SCH 179 is ge vonden. Hot laatst» sprankje lioop, dat do Sehoveningsche logger misschien toch nog hooi iaat zou terugkeeren, is gedoofd, on de pijnigende onzeker heid hoeft nu voor de droeve werke lijkheid plaats gehad. In den loop van gistermorgen ga ven de golven een zeemans!ijk terug. Hel was van een der mannen der SCH 179. 's -Mi idags voer de loodsboot uit. Vier Schex iugsehe visschers gingen mee om to zien of er nu klaarheid gebracht kon worden m het mysterie, dat de wateren tot nu toe herbergden, het wrak voor Umuiden. Nabij het wrak stapten zij van de loods boot over ia een jol, in gezelschap van den commissaris van het loodswezen te Umuiden, den heer R. Dobbenga, en een broer van den schipper van de SCH 179 en roeiden naar het wrak. Hier vond men een stuk van een krib. welke was ge- teekend met het cijfer 1S7. _Dit was hot oude merk van do SCH 179, dat nog op verschillende ondordse ll en van hot vaartuig i oor kwam. Het wrak vóór Umuiden ;s hiermede voldoende geïdentificeerd. Ter waarschuwing van do scheepvaart zal het Joodswezen een lichtboei bij het ■wrak van de SCH 179 leggen. Lijk van opvarende van de SCH 179 herkend, Het lijk, dat gistermorgen aan het Noor- der strand te Umuiden is aangespoeld, is geïdentificeerd als het lijk van een der opvarenden van de Scheven iugsche log ger SCH 179, Taa! genaamd. Het schip kan worden gelicht. Be duiker Sperling, die gedoken heeft naar het wrak van de SCH 68, Imeft geconstateerd, dat de logger met het ach terschip in den bodem van de haven is weggezakt. Het schip staat met den voorsteven om hoog, zo-odat hot mogelijk wordt geacht, zonder wegzuiging van grond, een tros onder het schip aan te brengen. Zoo spoedig mogelijk vermoedelijk, indien het weer dit toelaat, reeds van daag zal met behulp van twee drijvende bokken de logger worden gelicht, waarna hel schip, als het niet lek is, leegge pompt zal worden. Doordat zich veel netwerk, afkomstig van de vleet, rondom het wrak bevindt, was het werk van Sperling niet alleen moeilijk, maar ook gevaarlijk, daar het niet uitgesloten was, dat de duiker in het net verward raakte. De tweede verdachte meldt zich aan. Bij de politie to Oostorhont (N.U.) hoeft zich gisteren do tweede verdachte van deai roofoverval io Kioosterzande, de 97-jango letterzetter Jh. L., geboortig uit 's Gra- venliage, aangemeld. Zijn opsporing ou aanhouding was ver zocht door do marechaussee te Ilonte- nisso, U. had dit verzoek in een nieuwsblad gelezen on meldde zich daarop aan. Hij is nog dos middags door do marechaussee van Raamsdonkveer naar Kioosterzande overgebracht. T)e dader uit de ma recti.nisvee- "kazernc ontvlucht. In den afgeloopen nacht heeft vlo dader van den roofoverval te Kioosterzande, ze kere B. P., kans gezien uit do cel van de marechaussee kazerne te Groenendijk (gemeenNi HontenisseJ te ontvluchten. Tot lift'tfi heeft men nog geen spoor van deu dader gevonden. Een bedrag van 1600 ont vreemd. Gisternacht ïs door de gemeentepolitie te Heerde aan boord van schip „De Risico" aldaar gearresteerd J. K,, varensgezel, in dienst bij den heer D. de Jong, beur:schip per te Heerde, als verdacht van diefstal van een bedrag van f 600. Een onmiddellijk ingesteld onderzoek ten huize van de familie Van K. en van zijn veiloofde te Kampen, alwaar hij veel ver toefde, stapelen de bezwaren tegen hem zoodanig op, dat hij aan een streng ver hoor werd onderworpen. Verdachte bleef hardnekkig ontkennen. Er weiden een bedrag van. f 360 en nieuw gekochte Moeren voor hemzelf en zijn meisje in beslag genomen. Doordat K. de laatste maanden, boven financieele draagkracht leefde, werd de aandacht op hem gevestigd. Tenslotte kon K. niet anders dan een volledige bekenfenis afleggen. Het bleek dat het geld Zaterdagavond aan boord van „De Risico" te Apeldoorn werd ontvreemd. Verdachte is le Heerde in verzekerde bewaring gesteld. Groot gezelschap betrapt tij dens hazardspel. Gerümcn tijd geleden kwam der politio ter oore, dat in het café Huurling in do Peperstraat te Groningen door verscheiden bezoekers om geld werd gespoeld. Dit gerucht werd van verschillende zijden bevestigd en meermalen wend dan ook vernomen, dat groote bedragen werden ver speeld. De politie was sindsdien op haar hoede en wachtte een geschikte gelegenheid af om in le grijpen. Zij kreeg daarbij de mede werking van de marechaussee. Een der manschappen van dit wapen, verkleed als buitenman, slaagde er in het spel van nabij gade te slaan. Gisteren te ongeveer zeven uur deed do politie een in ml, waarbij een groot gezel schap tijdens hazardspel wen.' betrapt. Al deze bezoekers in het geheel 20 personen, werden gearresteerd en ma: het hoofdbu reau van politie overgebracht. liet onder zoek heeft tot vannacht twee uur geduurd en pas toen kon do laatste van het gezel schap in vrijheid worden gesteld. Atle be zoekers zijn terzake van deelneming aaii hazardspel verbaliseerd. De kunst van bet spel bestond in het werpen met drie dob- belstcenen. Tegen de vrouw van den caféhouder, die tijdens don inval niet aanwezig was. werd eveneens prooes-verbaai opgemaakt, terzake van het geven van gelegenheid voor hazardspel. Nadat de wachtmeester van de Koninklijke Marechaussee. Den Ouden, als hulpofficier van justitie, haar een verhoor had afgenomen, is zij mar ue marechausseekazerne overgebracht en in arrest gesteld. Zij zal vandaag ter beschik king van de justitie worden gesteld. Ongeluk in ccn laboratorium. In het laboratorium voor organische scheikunde op de Nieuwe Prinsengracht 130 te Amsterdam is gistermiddag een kolf met vloeistof gebroken. Een student, de heer S. kreeg de vloeistof in het gelaat, waardoor hij verwondingen opliep van zoor ernstigen aard. Hij is teat verpleging in het O.L. Vrouwo- gasthuis opgenomen. liet nieuwe programma net nieuw» Arena-programma is ditmaal wel bizonder internationaal. Altisten uit Nederland, Zwitserland, Oostenrijk, Frank rijk, Hongarije, Amerika, België, Engeland, Nederlandsch-lndië «u Italië treden op en do nummers, die zij ten beste go\ om, vor men woer gezamenlijk een van de meest geslaagde variété-programma's. Will T. Carr voert zijn antipoden-spelen op. Wat oen gewoon sterveling nog niet met zijn handen en armen kan volbren gen, doet de Zwitser met zijn voelen en beonon. Hallen en blokken vliegen dooi de lucht om hetzij op een voot, heUij op een op dio voet geplaatste standaard te recht te komen. Do tapdancc, die hij op den rug liggond op een „zwerende" vloer uitvoert, is kostelijk. Do Oostenrijkscho humorist Max IVltini vertelt op kluchtige eu am usee rende wijze zijn mopjes en zingt in het Neder- landsch! eonige aardige liedjes. Bij Schïchtl's Marionettentheater kan men genieten van deze aparte kunst. !>e aan kleeding van de poppen is prachtig, ter wijl do trucs verrassend zijn. Hongarije presenteert dé Twee Fokkers. Deze knapen, eigenlijk knaap ou knaapje, bron gom humoristische atldetiek. Men lacht van het begin tot het einde om de ge slaagde parodieën, doch krijgt tevens respect voor de schitterende athlotiek van de Fokkers. Oudo bekenden voor dó Rottcrdamsch» Arena, toen hot nog aan het Stationsplein gevestigd was, zijn de iligolc-tto Bros. and Aimée Sisters, die een. Amérikaansche C-ra/.y-shoW ten tooneele voeren. Alleen dit nummer, opvallend door fijne distinctie, is al een variété-programma. Zoo gek kan men het niet verzinnen of het is in dit nummer opgenomen en alles wordt ruslig en weloverwogen gebracht. Hadji Sarnbalo vertoeft in hot „Spook achtige kabinet", waarin tafels en stoelen, bedden en zelfs hoofden van menschen door de lucht zweven alsof het niets is. Ook verdwijnen de menschen, om even later op een andere plaats weer op te duiken. Emmy en Louis, de namen zeggen roods, dat liet een dame en een lieer is, zijn muzikale clowns. Ook hun nummer is van het begin tot het einde beschaafd en kla terend van gezonden humor. De Omiri Sisters zijn Javaansche dans- slars. De Nederlandscho zusjes kunnen van hun nog veel loeren. Bij iedere pas, die zij maakten, bewogen zelfs do -vingers van het twee-tal in gelijke richtingen! Do twee inlandsche dansen, als de rcvuod'ans, hadden dan ook een ontzaglijk succes. Ilaliaanscho comedians zijn Vitaly en Orive, die behalve onzin uithalen ook be wonderenswaardige athlejiek uitvoeren. En lusschon deze bedrijven door speelt het Arena-orkest van .Max de .Groot, welk orkest oudere en nieuwe, populaire en minder populaire schlagers in opvallende arrangementen speelt. naar het Ëngeisch van PAUL TRENT, door J SCHOUTEN. 56) Grafton trachtte overeind' te krabbelen en Ralph liep snel naar de lade, waarnaar zijn vijand even te voren zijn hand had uitgestoken. Toen hij deze opende, zag hij eT een revolver in liggen. Onmiddellijk nam hij er bezit van en toen Grafton ein delijk weer rechtop stond, was het wapen op hem gericht. „Ga zitten, tot we uitgemaakt hebben wat er gebeuren moet," zei Ralph kortaf en Grafton, die nog zwak op zrjn boenen stond, gehoorzaamde hem, dodh zijn oogen vlamden van woede. Fraser had zich nu ook bij de anderen gevoegd: en Jane legde hem uit wat er gebeurd was. Bill liep naar de deur en grendelde deze. „Wij zijn ia een moeilijk parket geraakt," merkte de groot-hertog op. „Maar we hebben Grafton in elk geval te pakken," zei Bill. „AVat hebben we daar aan? Brockdorf en Taylor en d<e rest van de- bemanning zijn er ook nog. We kunnen niet met hun sallemaal gaan vechten," zei Ralph. „Ik ben bang dat ik mij als een idioot gedra gen. Wat zullen we "nu doen 7" vroeg hij aan den groot-hertog. ,,Ik geloof, dat ik dat na maar zal be slissen," antwoordde Grafton kalm. „Het Fabricksgasscn maken slachtoffers. Op de binnenplaats van een fabriek le Bergen (België) zijn verscheidene arbeiders bedwelmd geraakt door gassen, die uit een faïmeksapparaat ontsnapt waren en die, naar men meeat tengevolge van den mist, laag waren blijven hangen. Twee der bedwelmde arbeiders zijn in middels om het leven gekomen, men hoopt, dat vier anderen spoedig hersteld zullen zij®. Een arbeider, die, toon bij bemerkte wat er gaand© was, op de vlucht was geslagen, is daarbij gevallen en heeft zijn linker- schouderbeen gebroken. Er wordt ©en onderzoek ingesteldi. is waar, Desbrook kan mij natuurlijk dood schieten, maar ik vrees dat bet weinig nut zal hebben. Het zou niet lang duren of een paar van mijn menschen souden zich gaan afvragen, wat er gebeurd was en het is niet zoo erg moeilijk om deze deur te forceeren. Desbrook, ik neem je dien s'ag niet kwalijk. Ik weet, dat je er in deze omstandigheden toe gerechtigd was en ik wil het graag vergeten, fk was bezig miss Fraser tot red'e {e brengen, toen ik mij een oogenblik vergat en haar omhels de. Het resultaat is voor u allen zicht baar. De toestand is niet gemakkelijk, van welken kant men hem ook bekijkt. Maar ik wil dien slag graag vergeven en vergeten," merkte hij op en keek Desbrook vragend aan, „Maar ik kan (le beleodiging niet ver geten, die jij miss Fraser Hebt aange daan," antwoordde do laatste en opnieuw maakte er woede zich van hem meester, liet idee, dat het meisje, dat hij lief load, door een man als Grafton aangeraakt zou zijn, deed zijn bloed koken. „Als we deze zaak eens aan miss Fra ser overlieten. Ten slotte gaat het toch haar in de eerste plaats aan en ik geloof wel, dat zij nu begrijpt, hoe de toestand is. Miss Fraser, het spijt mij, dat ik u belecdigd heb, zoudt u mij willen ver geven wat er zooeven gebeurd' is?" vroeg Grafton haar. Jane's geest werkte snel, terwijl zij be dacht, wat zij het beste zou kunnen doen. Zij wist, dat Grafton die waarheid gespro ken had. De toestand zou er niet op Bestaat jaar. De (aal leeft; wat oud ou versloten is wordt afgeslooten; nieuwe woorden en vormen ontslaan. In Rotterdam, Schiedam en omstreken is een nieuw werkwoord ontstaan, dat G jaar geleden hier nog niet bekend was: Bijenkorven. De Bijenkorf aan CaLmdplein en Schic- damschesingel to Rotterdam, die prachtige schepping van tien architect Dudok, be staat thans o jaar. En dat feit wordt herdacht door in allo 80 afdcelingen: 1001 extra voordeeligo aan biedingen. Deze zijn op een wijze uitge stald, dat zij ieder, dio dezer dagen de Bijenkorf bezoekt, moeten opvallen. Met het oog op naderend St. Nicolaas zijn deze extra overzichtelijke expositie's van hl- zonder belang. Zij, die „moeilijk iets kun nen bedenken", züllon hier met behulp van het personeel bijna zeker slagen! Wo. hebben reeds meer opgemerkt, dat do directie van do Bijenkorf blijk geeft hel spreekwoord le kennen: Wie do jeugd heeft, heeft do toekomst! Ook nu geeft zij daarvan blijk; want in de lunchroom, die rijk versierd is met jachtlropheeön. worden niet alleen 40 verschillende wild- gorechlen ree, wildzwijn, haas, fazant, snip, patrijs enz. geserveerd, maar de chef-kok heeft ook een speciaal jacht kin- dercomplet „gecomponeerd". Wie daarvan geniet krijgt bovendien een gratis entreebewijs voor de Rolter.lamsche Diergaarde. Twee zwaar gewonden. Gisterochtend te kwart voor zeven zijn een zwaar beladen vrachtauto ynn de coöperatieve ma'orij te Berkhout en een motorfiets op hot kruispunt Groote Noord Broed, bij Iloorn, met elkaar in botsing gekomen. Do motorfiets word bestuurd dooi den uit Hoorn nfkomsiigen werkman Knip, terwijl op de duo de eveneons uit Room afkomstige arbeider Vermeulen was ge zeten. De motorficls geraakte onder den vracht wagen, terwijl de berijders eenigo meters verder op de straat werden gesmakt, waar zij met ernstige verwondingen eleven lig gen. Dokter Bnosjou uit Hoorn, consta teerde bij beiden een gec-ompliceerden beenbreuk, terwijl Vermeulen bovendien een schedelbasisfractuur had opgo'oopen. De gewonden werden per ziekenauto naar het stadsziekenhuis in Hoorn over gebracht. Motorfiets en vrachtauto werden bescha digd. Aantal huizen ernstig be schadigd. Do bewoners van Tokio werden gisteren, ochtend op onzachte wijze uit hun slaap opgeschrikt door een aantal heftige aard schokkon. De aardbeving duurde ongeveer tien mi nuten, doch de schadie is betrekkelijk klein, niettegenstaande de aardschokken zoowat even zwaar waren als bij de aardbeving, welke in 1933 Noord-Japan teisterde. Zoo als men zich zal herinneren, zijn hierbij toon 3000 menschen om het leven go- komen. Uit de stad Foekoesjima verneemt men, dat oen aantal huizon ernstig werd' be schadigd'. Telegraaf- en telefoonlijnen wer den vernield. Men weet nog niet of menschenleVens to betreuren zijn. Arbeidsongeval met doodclijlccu afloop. Gistermiddag is in do Rerghuizer papier fabriek, v.li. firma B. Cramer, to Berg- huizen, gemeente lieerde, eon oiige'.uk m»l doodelijken afloop gebeurd. Do 59-jarigo arbeider J, Langenberg, wo nende to Wapenveld, is, toen hij Lozig was bij een kuip mot pa piers tof, uitgegle den en in dc kuip terecht gekomen. Daar bij kwam de man in aanraking met de in do kuip werkende machines. Do borst kas wenl hem ingedrukt. Hoewel ander» arbeiders onmiddellijk te hulp snelden, ble ken do levensgeesten roods te zijn gewe ken. Hot slachtoffer was gehuwd. Aanrijding met doodelijken afloop. Gisteravond kwam de 35-jarigo handels reiziger J. J. Brnnbring, wonende aan derf Essen hu rgersi ngel op zijn motorrijwiel uit de Zoufzioderslraat to Rotterdam^ met eta bedoeling den Mallianessenvcg over lo steken. Op hetzelfde oogenblik passeerde een vrachtauto, bestuurd door den 24-ja- rigen G. D. uit Nieuwcrkork aan den IJs- sel. Do motorrijder word door de vracht auto gegrepen en vrijwel op slag gedood'. Zijn lijk is naar het ziekenhuis aan den Coolsingoi overgebracht. Do vrachtauto is in beslag genomen. S26-» en Son {Achs-4 cjgScAwfven Dienslwoigcrcnde Chineezen. Op bet s.s. „Megara" van de Neder- landsch Indische Tankboot Maatschappij, dat aan de Fransche boeien te Amsterdam ligt, hebben de Chinoescto op varan den clen dienst geweigerd'. Door die politie zijn elf Chmeezem van boord gehaald on in het hoofdbureau in verzekerde bewaring gesteld. DONDERDAG, 5'November 1936. Hilversum I, 1875 M. 8—9.15 KRO. 10 NCRV. 11 KRO. 2 NCRV. 89.15 en 10 Gramofoon. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gramofoon. 11.8012 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-Orkcst en Gramofoon. 2 Handwcrkcursus. 3 Gra mofoon. 3.153.45 Vrouwanhalfuur. 4 •Bijbellezing. 5 Voor de jeugd. 5 30 Am- sterd. Salon-orkest. G 43 Enkrateia-kwar- tierlje. 7 Berichten. 7.15 Jouru. week overzicht. 7.45 Reportage. 8 Berichten. 8.15 Gem. Zangvoroen. „Spangen's Koor" en orgel. 9.45 Berichten. 9.50—11.30 Gramofoon Hierna: Schriftlezing. Hilversum II, 301 M. AVRO-Uilzcnding. 8 Orgel. 8.15 Gramofoon. 10 Morgenwij ding, Gramofoon. 10.30 Orgel en viool. 11.15 Voordracht. 11.45 Omroeporkest 12.30 Gramofoon. 12.45 Omroeporkest. 2 Voor do Vrouw. 2.30 Gramofoon. 305 Naaicursus. 3.45 Gramofoon. 4 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gra mofoon. 4.50 Voor do kindoran. 5.30 Or gel, viool on zang. G.30 Sporlpraafje. 7 Voor do kinderen. 7.05 Kamermuziek. 7.30 Erigelsc.hc: les. 8 Berichten. 8.10 'Ca baret. 8.45 Omroeporkest ca solist. 9.10 Reportage. 9.30 Gramofoon. 9.35 Con certgebouw-orkest. 10.15 Gramofoon. 10.30 Dansmuziek. 11 Berichten. 1110 Dansmuziek. 11.3012 Gramofoon. Broituicli, 1500 SI. 11.2511.50 Gramofoon. 12.10 Orkest en solist, 1.05 Zangers. 1.352.20 Dans muziek. 3.35 Orkest 5.05 Gramofoon. 5.35 Dansmuziek. 7 Dansmuziek. 9.40 Orkest 10.40 Zang. 11.10 Trio. 1135— 12.20 Dansmuziek. Radio-Paris, 1648 AL 7,20 en 8.20 Gramofoon. 9 50 Orgel. 11.20 Orkest 2.50 en 4.20 Gramofooni. 7.20 Gramofoon. 8.20 Zamg en piano. 9.05 Orkest en koor. 11.0512.35 Dans muziek oir populair concert. Keulen, 456 31. 5.50 en 11.20 Gramofoon. 12.35 Amu- sements-orkest. 1.35 Gramofoon. 3.20 Or kest. 5.50 Gramofoon. 7.30 Klein-orkest en solisten. Hierna Dansmuziek. 9.40 Opera. 10.40—11.20 Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 31. 322 M, (Vlaamsch programma): 12.20 Gramofoon. 12.50 Dansmuziek. 1.05 iCa- baret. 1.30 Kleinorkcst 150 Cabaret 22.20, 5.20 en 6.50 Gramofoon. 8.20 Orkest en zang. 10.30—11.20 Gramo foon. 484 M. (Fransch programma)12.20 Gra mofoon. 12.50 Klein-orkest. 1.302.20, 5.20, 6.50 en 7.35 Gramofoon. S.20 Bonte avond. 10.3011.20 Gramofoon. verbeteion, wanneer zij Grafton in koeten Moede doodschoten en na eenige oogen- Kikken had zij een beslissing genomen. „Air. Grafton, ik vergeef het u," zei zij op zachten toon. „Uitstekend. Nu .kunnen wij spijkers met koppen slaan, Desbrook. Wij zullen dien slag als niet gegeven beschouwen. Mijn gesprek met miss Fraser was nog niet ge ëindigd. Maar onder deze omstandigheden is het misschien beter, om een nader onderhoud nog oven uit te stellen," on nu werd zijn stem ernstig. „Probeert u alstublieft den toestand te begrijpen, miss Fraser en denk er aan wat ik togen u gezegd licb. Ik verzeker u óp mijn woord van oer..." „Eer?" viel Desbrook berm minachtend in do rede. „Ik verzeker u op mijn woord van eer,"* vervolgde Grafton, alsof hij de onder breking niet opgemerkt had, „dat het geen grootspraak was, wat ik u gezegd heb en dat ik precies, zal handelen, zooals ik gezegd' heb, dat ik doen zou." Hierop wierp hij een blik op zijn horloge. „Ik std voor, dat u om zes uur hier "terug komt, om ons gesprok voort te zetten. Als u dat wenscht, kan de prinses er bij tegen woordig zijn. Ik wil u er echter even aan herinneren, dat, als ik van plan nats geweest om te handelen als ik gedaan heb, ik de voorzorg genomen zooi hebben oia de deur" op Slot te doen. Ik verzeker u, dat het gebomde geheel toevallig was enniet 'van to vorenberaamd1." - - Jane wierp eerst een blik op Ralph en daarna op Bill. „tn orde, ik zal komen," zei ze kortaf. „En ik zal er wel bij tegenwoordig zijn, als dat jo meer op je gemak zal stel len," hoonde de prinses. De anderen verlieten de hut, terwijl de prinses alleen bij Grafton achter bleef. Zij ging glimlachend naar hem toe en be keek spottend de schrammen op zijn ge zicht. „Je aanbiedingen van vriendschap zul len niet dikwijls op een dergelijke wijze ontvangen zijn, vriend1 Philip," zei ze spot tend. „Houd je mond, feeks." „Blijkbaar is zij niet zoo goedaardig als jij dacht, dat zij was; zij schijnt geen katje om zonder handschoenen, aan te pakken. Wat is er allemaal gebeurd, sinds ik jo het latest gezien heb? Je mag me wol eens op de hoogte brengen." Grafton zag niet in, waarom zij. in on wetendheid gehouden zou moeten worden, want zij kon zijn plannen toch niet in do war schoppen, dus vertelde hij haar van het onderhoud', dat hij met Desbrook gehad' had ca deelde haar ook niette, wat er tusschen Jane en hem zelf was voorgevallen. „Je zult dat meisje nooit voor jo kun nen winnen," verkondigde de prinses, met groote beslistheid'. „Ik ken dat type maar al te goed1." „Ik ben bet niet met je eens. Het typo is nieuw voor mij, maar ik geloof, dat het' gevoel, dat zij zich opoffert voor die- zij hef ira-eft," iïane een zekere vol doening zal schenken." „Dat is mogelijk," zei dc prinses, na- d'enkend. „Daar had ik niet aan gedacht Ik zie nu met de grootste belangstel ling zes uur tegemoet. De mannen zulleta hel haar natuurlijk ontraden, aan jouw wenscben toe te geven," „Ja, dat ligt voor de hand, maar Jane heeft een sterk karakter en als zij er eenmaal toe besloten heeft, zat het niet gemakkelijk zijn liaar van inzicht te doen veranderen. Ik weet, dat ik hoog spel speel, maar ik geloof, dat ik winnen zal, want ik heb de meeste troeven in han den." „Ik hoop, j winnen zult, want jo kunt niet a "nest tegen jo verlies," antwoordde do prinses droogjes," leert laclito zij weer. „Ik zou wel eens willen weten, wat er nvs op dit pogonblik tus schen Desbrook en het meisje .voorvalt, zei ze, met een blik op Grafton, om to zien, welk effect haar woorden had den. Ralph had' Jane bij don arm de hut uit geleid en trok haar me© naai den. uiter sten hoek van dë salon. De groot-hertog en Bill bleven in de gang staan en koken ben na. „Ik geloof, dat wij voor onze gezondheid maar een wandelingetje op het dok moe ten gaan maken'," zei de eers'o on Bill was diet er onmiddellijk mee eens. Jan© huilde nu zachtjes en Ralph nam tr, vol teederheid, in zijn armen. {Wordt vervolgd).

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 6