STlGEMANs DE GOUDEN RAT WILDE AUTOBUS- DIENSTEN. NA i JANUARI 1937 AFGELOOPEN? Doodelijk verkeersongeluk. Twee lijken aangespoeld. De commissie-De Vries stelt een nieuw systeem voor middelen voor verdunning van vervoer- leder moet papieren kunnen toonen (Van onzen correspondent). De z.g. wilde autobusdiensten heb ben htm Jangsfen lijd gehad. Na 1 Januari 1937 zal het vermoedelijk heelernaal uit zijn met deze vrijbuite rij. waaraan het publiek een goedkoope vervoergdegenheid te danken heeft, doch die de overheid (in casu do Ned. Spoorwegen) blijkens de talrijke in beslagnemingen eu strubbeiiugen een doom in het oog was. Wanneer ten minste de minister vau waterstaat do voorstellen van de commissioDe Vries ©vernoemt, zal mot ingang van het nieuwe jaar elk vervoer van perso nen aan een vergunning zijn onder worpen, zoodat dan de politie gemak kelijk zal kunnen optreden tegen de genen, die niet kunnen aantoonen, dat zij in het bezit zijn van geldige pa pieren. Do commissie-De Vries is ingesteld als gevolg van de wet van 6 October 1934 tot het instellen van een Verkeersfonds. In par. 47 van de z.g. Machtigingswet is aan de Kroon de bevoegdheid gegeven om, na deze commissie te hebben gehoord, een vergunningsstelsel voor het exploitee- ren van middelen tot vervoer van perso nen en goederen in het leven te roepen. Eenigon tijd geloden is de commissie mot haar rapport gereed gekomen. Het is de voorbode van het einde dor vilde auto- busdiensten «n van alle vrij vervoer van personen op den weg, dus ook van het z.g. snordersbedrijf, zoolang het niet door de overheid is gesanctioneerd. Do strijd tegen de wilde autobusdiensten, houdt het rrjkstoezicht op de spoor- en tramwegen reeds lang bezig. Hoe vaak hebben niet do ambtenaren van dezen rijksdienst, die tot een inspectie van het verkeerswezen is uitgegroeid, autobussen in beslag genomen, tot groot ongerief van do -erin vervoerde passagiers. Hoeveel pro cessen zijn er niet over gevoerd en hoo loopen de rechterlijke uitspraken uiteen. Nog onlangs heeft de Haagsche rechtbank ©en exploitant van een autobusverbinding tussciien Den Haag eu Amsterdam en het bestuur van de Friesch-Hollandsch© reis- vereeniging vrijgesproken, tervrjl andoren reeds tot in hoogste instantie worden ver oordeeld. In het vooruitzicht van de nieu we maatregelen laten deze vonnissen het rrjkstoezicht minder bewogen, dan anders het geval zou zijn. We hebben ©en onderhoud gehad met ©en der hoofdingenieurs" van het rijkstoe- zicht, ir. N. Th. V-erweij, die ons welwil lend over deze nieuwe maatregelen heeft voorgelicht. Uiteraard hangt alles nu Ti erg van de beslissing van den minister af en zoo staat dus ook de datum van invoering nog niet geheel vast, doch er is roden 'om aan te nemen, dat de minister van waterstaat met do voorstellen der com missie aceoond zal gaan. Do Machtigings wet geeft de rogocring do bevoegdheid het vergunningsstelsel in te voeren. Uitdruk kelijk is echter bepaald, dat binnen twee jaar na de afkondiging dit Koninklijke besluit door een net moet worden be krachtigd. Als hot stolsel dus eenigon tijd heeft gewerkt, zal het parlement zich o-'ex do conlhiueoring ervan kunnen uitsproken, Ten aanzieu van het vervoer van goederen zijn nog geen voorstellen ge daan. Voor het ven-oer van personen houdt hot stelsel ©venwel in, dat ieder, die daar zijn bedrijf van maakt, in hot bezit moot zijn van een vergunning. Niet alloen autobussen en touringcars, doch ook taxi's en huurauto's vallen ©ronder. Do ver loaning der vergun ningen wordt in belangrijke mate go- oen tralisoerdi Van de Gedeputeerd© Staten der provin ciën zal de verleening dor vergunningen voor interlocal© autobusdionston worden verlegd naar een in Den Haag zetelende commissie van vijf door de Kroon aan te wijzen personen. De vergunningen zullen moeten worden '«urngevraagd bij don inspec teur-generaal van het vervoer in Den Haag. Daarna moeten de aanvragen tor visie worden gelegd bij den rijksinspecteur van het betreffende district. Eventueele bezwa ren kunnen dan bij de commissie worden ingediend, waarna dozo, na hot advies in gewonnen te hebben van een door Ged. Staten aan to wijzen adviseur, een beslis sing noemt. Beroep hierop bestaat evena's thans van de beslissingen van Ged' Staten bij den Raad van Staten. Voor autobus-diensten binnen één ge meente Kijft de toestand bij het oude Hier zullen de gemeentebesturen de con cessies mogen verleenen, terwijl beroep hij den minister van water-daad onen staat. Zoo zullen ook do bestuurdeis van taxi's en verhnurauto's een gorooenle'ijko Ij© drijfsvergunning moeten bezitten. Voor fa- brieksautobussen, die voor het ven oer van het eigen personeel bestemd zijn, is even eens een doorloopende vergunning noodig, net als voor touringcars. Ook autobussen op het buiten'and zul len een vergunning tot rijden moeien heb ben. Aan een concessie zullen de/e dien sten echter ook dan niet, evenmin als nu, worden onderworpen, mits zij direct rijden an een plaats in ons land naar een plaats in het buitenland, zonder op tus- ehen gelegen plaatsen te stoppen Til1 be rust op een arrest van den lloogen Raad an 9 Januari 1S82, dat betrekking heeft op rechtstreeks naar het buitenland va rende schepen, doch hetwelk wordt geacht ook van toepassing te zijn op autobus diensten. De controle zal door het nieuwe stelsel zeer worden vergemakkelijkt Ieder bestuurder van een openbaar middel van vervoer zal in het bezit moeten zijn van de noodige papie ren, hetzij een conccossie, hetzij een bedrijfsvergunning. De politie mag deze vervoermiddelen bij het in ge breke blijven daarvan in beslag ne men. Tot nu toe kou alleen het llijks- toezieht legen de wildo aulobusd! en- sten optreden, terwijl de politie slechts kon ageeren bij de afwezigheid van keuringspapieren, belas tin gp ap" erenrij en numimerbewijzen e. d Met betrekking tot het vervoer van per sonen door motorrijtuigen komt de wet op de openbare vervoermiddelen te ver- aHen. Hiervoor zal dan in de plaats komen de „wet autovervoer personen", eert leelijke naam, die bovendien taalkundig onjuist is, daar autovervoer immers be- teekent: vervoer van (en niet door) auto's. De mazen in het net, aMus ir. Verweij m ons onderhoud, zullen dan niet meer be staan en met de vrijbuiterij is liet af- geloopen. naar het Engelsch van PAUL TRENT, door J SCHOUTEN. 62) „De snelheid van de beide schepen ver schilt heel wein-g. Het zal wel een lang durige geschiedenis worden. Het is ©en geluk, dat het vandaag helder is. Ik vraag mij af, waarom zij teiuggek-'erd is, inplaats van te probeoren de Oostzee te bereiken." Zijn luitenant gaf bem hierop ant woord. „Zij moet ons eerder gezien hebben, dan wij haar, want zij begon reeds te draaien toen ik haar in het oog kreeg Als zij haar oorspronkelijke koers was blijven volgen, zouden wij nu al oen paar mijl op haar ingeloo-pen zijn. De kapitein van dat schip verstaat zijn vak wel," sprak de officier, vol bewondering. Een vervolging, waarbij het ceue schip in het zog van het andere vaart, duurt gewoonlijk lang on het had er allen schijn van, dat dit ditmaal ook het geval /ou zijn Carruthers ging zelf naar heneden naar de machinekamer om mot zijn hoofl- machinist overleg te plegen. „•We zullen de turbines er niet weer aan wagen," waarschuwde de chef, „maar ik geloof, dat we veilig nog een knoop extra kunnen laten loopen." „Doo je best, maar zet niet alles op h<t spel. Met een beetje geluk krijgen dat mannetje wel te pakken," antwoordde Carruthers en ging weet naar de brug terug. Tot zijn verbazing was Poggy daar ook STADSNIEUWS en zij wierp hem een smeekenden blik toe. „Ik hoop, dat je het niet erg vindt, dat ik hier gekomen ben, maar ik zag dat sir Cljarles en inspecteur Graves er ook waren en toen dacht ik, dat ik ook wei zou mogen. Tenslotte zijn zij, evenmin als ik, bij de marine. Mag ,1c blijven?" \roeg zij, op luehtigen toon Carruthers aarzelde, doch knikte tenslotte toestemmend. „Een beetje frissclio lucht zal je onge twijfeld goed doen. Je ziet er bepaa'd ai beter uit." „Waarom ga je met met sir Chirles en Graves naar benden en drink den wijn op, die er nog staat? Als jo het met gauw doet, is hij aanstonds verschraald en dat is jammer van zu.ko lekkere cham pagne." „Geen slecht idee. Kom, gaat u mee sir Charles ga je mee Graves. Zij heb ben mij voorloopig niet noodig op de brug," riep Carruthers on ging nen vior naar beneden. De beide anderen volgden nem en toen zij de hut bereikten, hield. Can others de flesch omhoog om te zien hoeveel wijn er nog in was Toen wierp hij oen blik op het glas en trok zijn wenkbrauwen om hoog, want het was nog bijna liee'.omaal vol." Waarom had Peggy zoo weinig ge dronken? Paste dat bij haar drankzuchti gen aard? Hij kou deze vragen niet he antwoorden en wederom zuchtte hij, ctr- wijl hij den wijn in de glazen schonk Hoofdstuk XX De prinses kwam om kwart voor zes aan do deur van Grafton's hut en werd Gevonden voorwerpen. Te bevragen op hot hoofdbureau vaia politie aan do Lango Nieuwstraat alhier, do volgonde, iri het tijdvak van 27 October 1936 tot en mot 9 November 1936, ge vonden voorworpen. To bovtragon op alto werkdagen tussclven 1 on 2 uur. Xos sleutels aan touwtjo, rozenkrans, lederen riem, rozonkrans, lorgnet, auto band, kinderschoentjo, lederen ceintuur, sleutel, hondenzweep, dameshoed, porte feuille met papieren, handschoen, doos, in houdende 2 sjaals en bontkraag, koffor- gramofooii, portemonuaio mot inhoud, kosteloos rijwielplaatje, zwarte directoire, paar regenpijpen, paar grijze handschoe nen, stof rijwielsneibiiidors, hondenhals band, bril, dames-parapluie, bruin© glacé handschoen, knop van autoportier, kinder - muts, wollen damoshandschoon, alpenmuts, gymnastiekschoen, damosbontkraag, paar bruine dameshandschoenon, kind'erliand- srhoentje, reserve wiel van eeh auto, lede ren étui mot insc.11 rijvingsbïljet. Bij vinders: Armband, A. Admiraal, Houtstraat 20b; belastingplaatjo in étui, II. J, Koning, Anth. Muysstraat 75; kinderjurkje, S. Me- der, Vriendschap-straat 8b; da.mesportemon- naie met inhoud', P. J. de Bruin, Rubons- plcin 19; dameshandsclioon, P. Bijioo, Sin gel 129; Fransch boek, L. Korpehjn, Van Marumstranf 23a; gymschoen, A v d. Endc, Westfrankelandschostraat 115b; 2 heipalen, brugwachter Hoofdbrug; dames- muts. C. Panis, Schie 72; rij wiel holasting- plaatje, P. 't Hart, Boschpoiderplem 25, Rotterdam; rozenkrans, F. Veldhoven, Hiivsmansstraat 14a; vulpen, E. Hinkelaar, Gordons trant 23c; damesmuts, Bic/cn, Middelharnisschestraat 43b; kinderringetje, S Guliger, Juhanalaan 96a; rozonkrans, H Oteorbeul, Buitenhaven weg, 17G12: ge- reedschapslasch met 2 sleutels, K Hoog stad, Spinhuispad 24; damesportcmonnnie met inhoud, M Moorma, Snelliussiugel 40b Ceintuur, B, Rnvonsbergen, Tollensstraat 4; rijn iel belas ti n gpl aa I jo, J. Kornaat, Dirk v. Wassenaarstraat 39; geldstukje, B. Sjoerdsma, Overmaasschesteeg 5; jon gensjas, Colügnon, sluiswachter, Builen- U iPROSFT MET VERSCIÜI. De échte Celdersclic van STEGEMAN heeft zoo'n aparten, pikanten,toch z. a'ch- ten rooksmaak. verzocht binnca te komen. „Ik veronderstel, dat je wenscht dat ik tegenwoordig ben bij je onderhoud met miss Fraser?" zei zij, met een raadsel- achligen glimlach. „Ik heb gezegd dat je hier zou zijn en gewoonlijk hond ik mijn nelofte, zelfs waar het onbelangrijke dingen betreft Ik maak me ernstig bezorgd over iets, waar we het vanmiddag over gonad hebben. Ik bedoel Antonio. Ik geloof, dat ik een groote fout begaan heb, met hem weg to laten gaan. Ik woet niet, wat er mot mij gebeurd is, maar ik schijn de laat ste dagen mijn verstand absoluut kwijt to zi]n. Ik heb verscheidene domme fou ten gemaakt." „Men zegt wel eens, dat mannen, die. verliefd zijn, dwaze dingen doen," merkte de prinses boosaaidig op. „In elk geval heb jij nooit last ge had wui dat soort dwaasheid," antwoord de hij, „Oh. Dat weet ik nog zoo net niet. Ik had nogal een zwak voor jon, Phi'ip, toen je or jonger en knapper uitzag dan je nu doet." „Dank je en jo had ook oen zwak voor Desbrook Soms let ik wel eens op je oogen, als jo naar hem kijkt. Ais blik ken konden dooden, zou hij a\ lang een lijk zijn." „Dat is hij toch zeker wel binnenkort, niet waar?" vroeg zij. „Ik weet het niet. Ik begin genoeg te krijgen van do heelo geschiedenis. Ik wou, dat we ons met goed fatsoen er van al konden maken." „,Dat is nicts_ voor jou, Philip. Wat is er aan do hand?" vroeg zij, met oen ernstig gezicht. - sluis; rijwiel Laschjo mol gereedschap, A. Bomhof, Amalia van Soimsstraat 25a; rij- wielbolastingplaatjo, J. v. d. Brand, Van Ma.nu11sl.1aat 23; rijwielbolaslingplaaije, A. den Uil, Viaard. dijk 2G5a; wollen zwem pak, Slekeleuburg, Il.igastraal 30; kinder- portemonuaie met inhoud, P. Bijl, Prinsen- steeg 31; paar ïood'e damessokken, 0. v. tï. Kroon, Tuinstraat 7; bril, J, v. Sauton Spinhuispad 17; zwart lederen dames lasch, Th. Willcbrand, Villaslraat 32. Hing mot 3 Lipssleutels, R. P. Kind Buys ilallotsinge! S7a; kosteloos rijwiel plaatje, J. de Vries, Maosdamschostraat 6b; vulpotlood, S. Slok, J. A. Alb. Thijm» straat 51a; rozenkrans, P. Oornon, Putters hoekschestraat 27; grijze g'acé dameshand- schoen, J. Mulder, Van Swin'denstraat 53b; zwart hondje, A. N. de Wit, Lango Singel- straat 11; kaart (groenten), J. Sutiorp, Bui tenhavenweg 178; paar heoronhanclscboo- nen, IJ Scholte, Villaslraat 96; rifwiolbelas- tingplaafje, B, v. Rossuim, Nieuwe Maas straat 2; doublé dameshorloge met arm band', C. v. d. Plaat, Aleiclastraat 101b; kosteloos njwielplaalje, J Loch, P.iulus Potterstraat 56a; jachthond, J. B Tomv Hoogstraat 76; pertomonnaio, B van G erven Vïsscherstraat 4; paar gymschoe nen, P. van Domen, Strijonschestraat 31; ring met 3 sleutels, D Knotsenburg Nieuwe Maasstraat 116; kinderportemon naie inh. spaarzegoJs, A Rallijns, Mes daglaan la. Eikenhouten theeblad, C. Sohippars, Kreupelstraat 18; paar wollen kinderhand- schoentjes, W. Brouns, Fabristraat 86a; medaillon met portret, A. L. Elgers, West Franke), straat 76; porlernonnaie met inh. G. Liefhebber, Groenelaa'n 97b; zwart lederen d .mesharulscJioon, B. Jansen, Lango Achterweg 9a; kosteloos rijwiel- plaatje, A. do Klerk, Pascalstraat 9; hond je, C. van Hengel, Boorhavelaan 50; rij'- wielbelastingpiaatje, P. Valk, Nieuwe Maas straat 97c; 2 schragen, B. A. Eibers©, Noord vef tl a an 30; zweep, P, Vermeulen, Zwartewaalschestraat 56a; wollen das, G. B. Keison, Numansdorpsdicstraat 8b; muls on handschoen, M. Kcrklaan, Ph. v. Bour- gondiêstraal oli De „jJcssira" op sleeptouw. Omtrent het Duitscho s.s. „Jessica", dat zich gisteren circa 23 mijl ten Noonhves- lon van het lichtschip Haaks in moeilijk heden bevond en dat assistentie zou ver krijgen van de sleepboot „Utieihl", ran do firma Wijsmuller, vernamen wij nuiicr, dat deze sleepboot, die in Nieuwe Diep is geslationnoerd, de „Jessica" mot oen ge broken roer opgepikt beeft. [(edenmoigcn bevond de sleepboot „Utrecht" zich ter hoogte van het licht schip Raaks, op weg naai Umuidcn. Winkeldieveggen aangebonden. Zaterdagmiddag heeft de politie te Am sterdam twee vrouwen gearresteerd, die in oen modemagazijn aan do Bilderdnksliaat oen groot aantal goederen haddon gestolen. Twee andore vrouwen, die kennelijk m con nectie stonden met het gearresteerde twee tal, vluchtten. Ai zijn gisteren door do recherche te Haarlem gearresteerd, verdacht van dief stal of medeplichtigheid aan diefstal. Do ecno vrouw is reeds 71 jaar ©n is eenigon tijd geledon ook wegens winkel diefstal veroordeeld. Gemengd Nieuws Notaris door auto aangereden. Gistermiddag omstreeks half vijf is de 83 jarige oud-notaris P. Drenth, wonende aan den Iloeronwog te Groningen, hij het oversteken van den rijweg, doordat bij aarzelde, door oen personenauto, Lednurd door don hoer R. J. P., uit Amsterdam, aangereden. De heer Drenth bekwam een schedel- basisEiactuur en een hersenschudding on werd in zorgrwekkenden toedand naar het r.-k ziekenhuis vervoerd, waar hij kort na aankomst aan zijn verwondingen is be zweken. De heer Drenth heeft oen lange reeks jaren het notarisambt uitgeoefend' te Zuid broek en was daar eon zeer geziene figuur. Vermoedelijk afkomstig van de SCH 179. Gistermiddag zijn aan het Noord'erstrand te Cailantsoog twee lijken aangespoeld, die in verren staait van ontbinding verkeer den. Men meent hier te doen. te hebben met twee loden van de bemanning van de eenig© weken geleden vergane logger SCH 179. De identiteit van de slachtoffers kon nog niet worden vastgesteld'. Inwoners van Soheveningen zijn met een autobus naar Callantsoog vertrokken, teneinde zoo mo gelijk de lijken te identificeeren. Door auto aangereden en gedood. Op den hoek van den Parkweg en do Volksparksingel te Enschedé is gistermid dag to half vior de 15 jarige wielrijder J. Bokhove in botsing gekomen met een vrachtauto. De jongen werd' op slag ge dood. Het ongeluk schijnt een gevolg te zijn van bet plotseling naar links uitwijken van een wielrijder. L- --JtDAL', 12 November 1936. Hilversum I, 1875 M. 8.00—9.15 KRO 10 0D NCRV. 1100 KRO. 2.00 NCRV. 8.009.15 en 10 ÖD Gramofoon. 10.15 Morgendienst 10.45 Gramofoon, 11.30— 12.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO orkest en gramofoon. 2.00 Haudwerkcursus. 3.003.45 Gramofoon. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus handenarbeid v. d. jeugd'. 5,30 Gramofoon. 5.45 Zang en piano. 6.45 C.N.V.-kwartiertje. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie: ,,'t Eiland'. 7.45 Repor tage. 8,00 Berichten. 815 Gramofoon. 9,00 Journalistieke causerie. 9 3D Orgel." ('Om 10.10 Berichten). 10 30—11.30 Gra mofoon. Hierna Schriftlezing. Hilversum II, 301 M. AVR'ö-uitzend'ing 8.00 Orgel, 815 Gramofoon. 10 0D Mor genwijding. 10 15 Gramofoon. 10 30 Trio. 11.15 Gramofoon. 12.00 De üetophom- kers en Orgel. 1.30 Omroeporkest 303 Naaicursus. 3 45 Gramofoon 4 00 Vootr zieken en thuiszittenden. 4 30 Piano. 4.50 Voor do kinderen. 5 30 Orkest. G.30 Sport praatje. 7.00 Voor de kinderen. 7 05 AVR'Ó Dansorkcst. 7 30 Engelsche les. 8 00 Berichten. 8 15 Concertgebouw or kest en solist. In d'e pauze: Declamatie 10 30 Gramofoon. 11.00 Berichten. Hic na- AVRO Dansorkcst. 11.30—12 00 B portage Ziosdaagscho Rotterdam Droitwich, 1500 M, 11 2511.50 Gramofoon. 12.10 Or.cest en soliste. 1.05 Zang 135 Dansmuziek. 3 35 'öikest en soliste. 5 03 Gramofoon 5.35 Jazzb ,d'. 7.00 Variété programma 7.20 Solisten. 9.40 Orgel. 10 40 Orkest m.m.v. soliste. 11.35 Jazzband' 115012 20 Dansmuziek Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8 35 Gramofoon. 11.20 Orkest. 2,50 en 4.20 Gramofoon. 7,20 Dito. 8 20 Zang en viool. 11201.2 35 Orkest. Keulen,, 456 M. 5 50 en 11.20 'Orkest. 12 35 Amusements orkest. 1.35 Kwintet. 4 05 Gramofoon. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12 20 Gramofoon. 12.50 Ifloin- orkest. 1.05 Cabaret 1.15 Klein-orkost. 130 Orkest. 150 Cabaret. 2 00—2 20 Gramofoon. 8 20 Dito. 8.-50 Zangvoor- dracht. 9 20 Symphonie-orkcst en zang. 10 30—11.20 Dansorkcst- en gramoteoh. 484 M 12 20 Gbamofoon 12 50 Orkest. 1302 20 Gramofoon 5 20 Volksmuziek. 6 35 Salon-orkest. 7 33 Gramoteon- 8 20 Klein-orkcst 10 30—11.20 Gramofocm. Dcutsclilanilseiulcr, 1571 M. 7.30 Gramofoon. 8 20 Orkest. 9 50Piano. 10 20—11 20 Dansorkcst „Ik weet het werkelijk niet. Eerlijk ge zegd geloof ik, dat ik Jane werkelijk lief heb." „Jij anno dwaas. Op mijn woord, ik ben geneigd om medelijden met jo le hebben. Maar waar maak je je bezorgd over? Je kunt er tamelijk zeker van zijn dat zij je voorwaarden zal aceoptoeren en je zal helooven met je te trouwen. Of zij haar belofte houden zal, is wat anders." „IIoo kom jo er bij om dat te zeg gen?" vroeg hij ©ogenblikkelijk. „Wel, ik heb mijn tijd nuttig besleed. Ik heb het meisje bestudeerd en ofschoon zij mij nogal verveelt, bob ik eenigo ka raktereigenschappen bij haar opgonuikt, die ik niet nalaten kan te bewonderen. In de eerste plaats bergt zij een ijzeren wil onder haar kalm uiterlijk. Bovendien is zij wanhopig verliefd op Desbrook." „Wol verduiveld, dat weet ik wel," on derbrak Grafton haar op heiligen toon. „Dat is de eenigo moeilijkheid, dl© mij in den weg staat." „klaar liefde voor hem en voor haar broer zal Jono in je voorwaarden doen toestemmen. Ik kan mij haar heel goed vooi stellen als een soort Jeanne d'Arc, die naar den brandstapel gaat voor iemand van wien zij houdt. Het is egenlijk nogal zielig;" „Houd je mond," riep Grafton boos uit „Tot nu too hebben we nog niet be sloten wat we zullen doen ais wo in Lc- ningiad zijn." vervolgde zij kahn. „Als we er ooit komen." „Je begint me te vervelen, Philip Vei tel mij alsjeblieft wat ik weten wil I'; ben er werke'ijk benieuwd naar." „Ik heb jn n' ve-ted dit ales wat 1 te doen heb, -mijn passagiers aan do Sovjet-autonteiten uitleveren. Verder heb ik er niets mee te maken," zei hij op vermoeiden toon. „En jij hoeft alleen maar aan Jaae to denken. Ik denk aan Da»brook Wat zullen zo met hom doen?" „Oh, daaromtrent bestaal niet de minste twijfel, zio je, ze weten maar al te goed dat hij in. Rusland' belangrijk spiennage- werk verricht heeft, vooral gedurende do revolutie en hij heeft het hen dikwijls moeilijk genoeg gemaakt. Zij zijn er do men-oiien' niet naar om dat te vergoten. Natuurlijk zullen zij geen drukte maken van onze aankomst, integendeel. Zij zn'len het wol probeoren geheim io houden. Aan het lot van den jongen Fraser of van. Desbrook zal ook wol geen bekendheid gegeven worden. Ten opzichte van den groot-hertog zullen ze vaaoebsjnlijk wel een andere lakliek volgen. Hij is om Rus en lid van do vroegere keizerlijke familio en het is best mogeh]k, dat zij er een indrukwekkende rechtzaak van .ma ken, als dat in hun kraam to pas komt. Het is oen amusement voor het volk ei- do Sovjets houden wel van 7,00 iels Maar het is de moeite met waard! om er over to praten. Ik houd mij bezig mot den locstand, zooals hij nu is eu ik herhaal, dat ik er mij bezorgd ovei maak. Een stom binnen in mij zegt mij, dat het spaak loopt. Ik kan dien ellendigon An tonio niet uit mijn hcofd zetten. He© langer ik er over denk, hoe meer ik er van overtuigd raak, dat hij ons zal ver raden. Wat was ik een dwaas om hem te laten gaan," eindigde hij zuphtend. (Wordt vervolgd). o £3 In iiinkels ract ons rn umbUjet

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 6