STADSNIEUWS i. n ^iSmgSisisters Recht op waarheid. IS* De ramp bij Wilton. LUXE VERHUUR „UNIQUE", Fa. Wed. C. v. cl. £3©ST RiM- Kalfs- en Varkensslagerij. Aütolnpr koeling Vrijz.-Godsd'.enstsge Predik'ng. 0>S. H. SKjTHLASE, Omliggende Gemeenten Tweede Kamer. \,/r I i h'f Ir d bi Een dringend verzoek. Do vorige week is in Gebouw Eendracht een vergadering gehouden van de N.S.B, waarin de hoer God Jé, lid van den raad van Katholieken in de N.S.B., het wootd hoeft gevoerd. Volgens de „Nieuwe Schiedamsehe Cou rant'" heeft de heer Boddé het ook gehad over: „de hier in Schiedam verschijnende soft erts, daarmede dooiend op de plaatse Ijjke bladen" De „Nieuwe Schiedamsehe Courant" voegt daar nog aan toe: „In de zaal was ook iemand onder ,het gehoor, -"o lid is van de N S.B. en deel van net personeel uitmaakt van één van die Schiedamsehe suf- fert-bladen „Voorwaarts" is op deze mededeoling afgevlogen en heeft <fe „Nieuwe Schiedam sehe Courant" gesommeerd te zoggen, wion zij bedoelt met een lid van de N.S B dat ded uitmaakt van één van de Schie damsehe bladen. Een afdoend antwoord is uitgebleven. De „Nieuwe Schiedamsehe Courant" heeft er zich afgemaakt en „Voorwaarts" is aan hel eind van do polemiek tot de conclu sie gekomen, dat de redactie van de „Nieuwe Schiedamsehe Courant" op onge paste wijze heeft gefantaseerd We hebben ons buiten, de po'emiek ge houden, ofschoon wij deze met bekmgstd- ling hebben gevolgd Als er sprake is van „in Schiedam ver schijnende plaatselijke bladen", dan is de keus niet groot Het eenige dagblad', dat te Schiedam wordt uitgegeven, is tie „Schie damsehe Courant". Van wege den naam en de traditie zon men ook de „Nieuwe Schiedamsehe Courant" tot op zekere hoog te nog tot de Schiedamsehe bladen kun nen rekenen. Als dus de redactie van. de „Nieuwe Schiedamsehe Courant" het heeft over een lid' van het personeel van „één van die Schiedamsehe suffertbladen", bedoelt zij óf de Schiedamsehe Courant óf haar eigen blad. Het laatste is niet wel aan te nemen. Zoodat de conclusie voor de hand ligt, dïit do redactie van de „Nieuwe Schie damsehe Courant" doelde op een lid van het personeel van ons blad. Dat geen lid van de redactie van ons blad de bewuste N.S.B.-vergadering heeft bijgewoond, is aan de „Nieuwe Schie damsehe Courant" bekend. Ze heeft echter verzuimd dit ook haar lezers mee te deelen. We zouden de redactie van de „Nieuwe Schiedamsehe Courant" echter dringend in overweging willen geven haar verzuim alsnog te herstellen. Dat is noodzakelijk in verband met den naam, die de Nederlandsche pers heeft, waarin tegenstanders elkaar nog op faire wijze kunnen bestrijden, maar waaruit het gif der verdachtmaking moet worden ge weerd. Dtaarom is een nadere verklaring gebie dende eisch. De zending in Oost-Europa. Gisteravond heeft in gebouw Irene de secretaris van bet Russisch Zendingsge nootschap, de heer M. F. Dekkers, uit 'Apeldoorn, een causerie gehouden over het onderwerp: Chrisiengeluk in de Russische randstaten. Voor de pauze gaf spr. een overzicht van do zendingswerkzaainhedten in Oost- Europa, sped aal in Sovjet-Rusland', Let land, Polen en Roemenië, waar thans 112 zendelingen werken, die 560 zendings pos ten moeten bedienen. De arbeid dezer menschen, die over groofce afstanden, verspreid' wonen, is zwaar. Do bevolking is zeer arm, leeft onder uiterst moeilijke omstandigheden. Vooral de geestelijke nood is groot, Maar treffend zijn de voorbedden van het groote verlangen dezer eenvoudige menschen naar het Evangelie. Zoo komen 'de kinderen soms over afstanden van meer dan 50 K3L naar de Zondagssdiool. In Sovjet Rusland worden de geloovigen als staatsgevaarlijk beschouwd. Zij zijn buitengesloten van de voorrechten, die do communisten genieten. ,Op allerlei wijze worden zij geterroriseerd en sommigen hun ner voorgangers zelfs verbannen naar Si berië. Boven do poorten der kerken wor den groote borden aangebracht met het opschrift: „Godsdienst is opium voor het volk". Maar aan. de Russisch—-Lettische greus hangt boven den weg een kruis! Eenmaal, "aldus spr., zal echter het krui van Christus weer geplant worden in dit arme land. In tegenstelling, met de leuze der communisten wilde spr. uitroepon Christenen aller landen, vereenigt u tot een krachtige gehedsketen, opdat de zon van het Evangelie weer spoedig moge op gaan over Sovjet Rusland. Na do pauze werden lantaarnplaatjes vertoond. Vernieling. Door den beheerder van hot benzine station aan den Rotterdamschedijk is bij de politie aangifte gedaan van vernieling van een ketting van de hij liet benzine station belioorendo hefbrug. Zoo men weet is reeds eerder vernie ling gepleegd aan werktuigen hij dit ben zinestation, dat den een of ander blijkbaar een doorn in het oog is. Het onderzoek duurt nog steeds voort. In de kwestie, die samenhangt met de ontploffing aan boord van het Grieksche tankschip „Pet rak is Nomikos", op 31 Oc tober j.L, is nog geen verandering geko men Do zaak is nog even ver als eenige dagen geleden Nog steeds worden de onderzoekingen eu veihooicn voortgezet. Do deskundigen 'ijn het over de oorzaak van de ontplof- hng niet eens. Ook omtrent het lol van de „Fetrakis Nomikos" is niets hekend. Het stoffelijk overschot van J. G. Ves sel is nog steeds niet gevonden. Hel eenig lichtpunt in deze zaak is dat de niet-zwaar gewonden bet goed maken en dat ook in den toestand \an de ernstig gewonden eenige verbetering melkbaar schijnt te zijn Oranje Vereen. „Ilct Westen". In Schiedam-West heeft zich oen comité gevo. "I tot het oprichten van een Oranje- vereeniging „Het Westen" Deze vereent- ging stelt zich ten doel het Westen van Schiedam de nationale feestdagen op een meer luisterrijke wijze to vieren door zoo veel mogelijk de straten te versieren en het orguniseeren van kinderspelen" Nieuw Leven. Voor de tentoonstelling van d'e Pluim vee- en Konijnenliefhebhers-vereenigmg „Nieuw Leven" zijn in totaal reads 00 eereprijzen beschikbaar gesteld, waarbij 17 bekers, Yrijz. Chr. Jeugd Gemeenschap. Op initiatief van. het bestuur van de plaatselijke afdeeling van de Vryz. Christ. Jongeren Bond zal, morgenavond in Musis Sacrum een propaganda-avond worden be legd, om ook hier ter plaatse een afdeeling van de Vrijz, Christ. Jeugd Gemeenschap op te richten Deze is bedoeld voor vrij zinnige jongeren van 1418 jaar. Leden van de afdeeling Rotterdam zul len volksdansen eu een leekenspel: „Do verloren Zoon" opvoeren en ir. Posthu mus uit Den llaag zal een propaganda- re de houden. S.H.Y. „De Zilvervoorn". De S.H.V. „Do Zdveivoorn" herdacht gisteravond in een huishoudelijke verga dering haar 10-jarig bestaan, waarbij idler lid ecu tractaüo ontving. Van alle lede werd een lierinnerings- speld'jo uitgerei i A.V.It.O.-halcnder. De nieuwe A vio-kalender voor 1937 is verschenen. Evenals verleden jaar bevat hij 12 reproducties in kleuren van schil derijen van levende Nedtarlandschc kunste naars. Groote luister verkreeg de kalen der door de reproductie op do eereplaats van een. schilderij, van. H.M. de Koningin, een schilderij waarover de A.V.R.O. met H.M.'s toestemming de beschikking kreeg en met welke daad de Koningin de be langen van noodlijdende kunstenaars dien de. Iiurgem. Knap perl hum 21, Tot. 0S817. TAXI'S SPECIAAL ADRES VOOR TROUW EN BEGRAFENIS-AUTO'S ZIEK.ENVERVOER Broersveld (Uk. Ilecrenpad) Tel. 68342 12 Nov. Nut, 8 uur. Rotlcrdamsch Trio (Poth-Eberle-Dusch). 12 Nov. Ons Huis, S. 15 uur. Voordracht Jac. van Etsiicker. 12 Nov. Zaal Rotten!. Kunstkring. 815 u. Alliance Framjaiso. Lezing Claude Andre Paget over Sacha Guitry, 13 Nov. Groote Schouwburg, 8.15 uur. Rolt. Hofstad) ToemeetOnschul dige meisjes. 14 Nov. Doelen, half 4. Rott. Piülh. Or kest. 14 Nov. Groote Schouwburg, 8 u. Opera Italiana. Rigoletto. 15 Nov. Groote Schouwburg, 2 en 8 uur. Fritz Kirsch Operette. Sissy. Bioscopen. Capitol, 2.15 u. 8.15 u Muiterij op de Bounty. Centraal, 2 u. 7 u. 9.15 u. Muiterij op de Bounty. City, 2.15 u. 7 u. 9 30 u. Muiterij op de Bounty. Colcsseum, S n. Het schandaal van den dag; Eén teveel aan boord. Corso. Van 11 u. af doorl. De kleine Kolonel. Grand, 2 u. 8.15 u. Komedie om geld. Lumière, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. De engel der duisternis. Olympia, 7 u. 9.15 u. 13 uur in de lucht; Prairie Gangsters. Prinses, 2.15 u. 8.15 u Love me for ever; Familieschandaal. Studio '32, 2 u. 7 u0 9.15 u. Moeder schap. i Thalia, 2.15 *u. 7 u. 915 u. Hollywood zoekt een prinbes. Machinefabriek Breda, Breda, perc, R f 16 400. Werf Gusto, Schiedam, pcrc. B f13 700. N.V. IIoHnndia, Krimpen a. d'. IJsel, pero B f 13.570. Werkspoor N.V., Amsterdam, pcrct B f 12 600. Do Ned. Staalindustrie, Rotterdam, pcrc. B f12.530. N.V. F. Kloos en Zonen, Kinderdijk, perc B f12313, Kooijman, Slicdrecht, pcrc. B I12."37. Braat NV., Rotterdam, pero. B f 12 te 7 A. de Jong, Vlaardingon, perc. B f 11 oiO. N V. De Vries Robbö eu Co., Gorin- chem, 11 450. Hormes N.V., De Steeg, perc. B f 11 JS2. II. Jyrg, Amersfoort, pero. 13 11.188 P. Geurs, Leerdam, perc. B f 11000. Penn en Bauduin, Dotdrecht, perc. B f 10SOO. N V. Westhoff, Hoogkerk-, perc. B f 10.720. J. Th. van der Gummen, Rotterdam, perc B 9.948. N V. llo'.l. Constr. Werkpl., Leiden, perc B f9550. Machinefabriek Griffjjn, Waardin gen, perc B f 9224.60. II T. Landman en Zn, Rotterdam, perc. B f8660. De raming bedroeg: voor perceel A f32 391, voor perceel R f 10.506. De gunning is aangebonden Kerk Ned. Piot. Bond. - Wostn-t 92 ZONDAG 15 NOV. balt f v m. IIpiv. Prefl. te Hillegcrsbcrg. Gevallene De 16-jarige A. G., in dienst hij de Radio Centrale, is bij het verrichten van werkzaamheden van het dak van een wo ning aan de Broersvest gegleden en op een aan paar meter lager gelegen plat terecht gekomen, waardoor hij aan zijn band werd verwond'. Hij is in de politiepost aan den Buitenhavenweg voortoopig verbonden. AGENDA. SCHIEDAM. City Theater, 8.15 uur. 1. De wandelende dood. 2. Chantage. Zondag 3 en 5 uur. Matinee. 12 Nov. Zaal R.K. Volksbond', 8 uur. Uit voering Tamboers- en Prjperscorps „Harmonie". 12 Nov. Passage Theater, 8.15 uur. Gala avond Utile Dulci. Mijlpaien. 12 Nov. Gebouw Eendracht. Repetitie Au- badekoor. 13 Nov. Musis Sacrum, 8 uur. Propaganda- avond. Vrijz. Chr. Jeugdgemeen schap. 13 Nov. Gert! Jeugdhuis, 8 uur. Ned Chr Vrouwenbond. Mevr. Kammeraad Dekker: Onze roeping getrouw. 13 Nov. Gerei. Jeugdhuis, 8 uur. A.RJ.A. 14 Nov, Musis Sacrum 2half 5. Recep tie 25 jarig bestaan Utile Dntci. 14 Nov. Musis Sacrum, 8 uur. Feestavond' Gemengd Koor. 14 Nov. Amstelbron, 8 uur. „Gruno". 16 Nov. Vereonigingslokaal, 8 u. Prol. Chr. Besturen Bond». Propaganda- vergadmng. 18 en 19 Nov. Geref. Jeugdhuis. Bazar Juliana Kleuterschool. 18 Nov. Musis Sacrum, 8.15 uur. Film avond Rott. Korfbalbond. 19 Nov. Leerkamer Ev. Luth. Kerk, 8 u. Feestelijke samenkomst Knapen- verecniging. Afscheid Th. C. Pluym als voorzitter. ROTTERDAM. Heden e.v.d. Arena, 2.15 uur. 8.30 uur. Variété-programma. (Zondag ook 5 uur). Heden e.v.d. Tivoli-Schouwburg, 8 uur. N.V. Nationale revue. Zoek de zon op! Heden Nenijto-hal, Zesdaagseho Wieler wedstrijd. VLAAI? DINGEN. Geslaagd. Bij het gisteren te 's-jGravenhage gehou den machinisten-examen slaagde voor di ploma B do heer II. T. de Recht. Onderscheiding. Bij Kon. bes'.uit vanj3 November 1936 is benoemd tot ridder in d'e orde van Oranje-Nassau, C. de JoRg, voorzitter der Christelijke Jongelingsvereeniging „Liefde en Vrede", alhier Aanbesteding. Voor de N.V. Drukkerij van Doorn is aanbesteed bet tot stand' brengen van oen verbouwing in twee perceelen De uitslag luidt: Bax en Dupuis, Den Haag, pero, f51113, pero. B f 10.800- J. van Ginneken, Rotterdam-, pero. f 44 600. Corn, Boel, Voorburg, pero. A f41.S70, pero. B f 10.800. A G. Sondermeijer en Zn„ Rotterdam pero. A. £40.700. E, Blok, Rotterdam, pero. A. f 39 615 F Bijl, Kelkel, perc. A f 39 1S6, perc. 13 f 10 700. H v. d. Kraan, Schiedam, pcrc. f 38 400. Gebr II cn P. Voormolen, Rotterdam, perc. A f 37.990. J. Schotel, Schiedam, pero. A f36 600. P. A. Ileynsbroek, on Co, Schiedam, perc A. f36.400. A. C. de Snayer, Vlaardingon, pero. A f36 300. C. Spee, Sorraroelsdijk, perc. A f36.100 L J. van Ameydcn, Schiedam, perc. A f35 980. NV. do Baan on Co, Maassluis, pero. A f35 760. Kuijpers en Kloppers, Schiedam, perc. A f35 700, perc. B f 10 800. Wal en Woudenberg, Vlaardingon, perc. A f35 270, perc. B £9950. Krapels en Koroneef, Delft, pero. A. f 34S97, perc. B f 10.965. Gebr. de Hoog, Oversohie, perc. A f34 583, pero. B f12.530. U. C. Geordink, Utterlo, pero. A f34.490. Lievaaxt en Pool, Maasland, pero. A f34.470, pero. B f 10.460. A. den Ouden, Gouda, perc. A f33.398, pero. B f 12.490. J. N. Kranenburg, Delft, pero. A.f32.900 J de Vries en Loove, Delft, pero. A f2.286, pera B f 11.500. P. Both, Pzn., Vlaardingon, pero. A f31860. Stolk en Geurtsen, Viaard!-Am»bacib.t, perc. A f31.600. M. den Hertog, Delft, pero. A f31.333. Gruneman en Lelyveld', Stompwijk, perc A 129.000. Al km. IJzer- en Metaalgieterij, Alkmaar perc. B f 16.495. Vergadering van 12 November 1936, ge opend 1.10 uur. Voorzitter: prof. mr. P. J. M. Aalberse Het huwelijk der Prinses. Do voorzitter deelt mede, d'at mor gen bij den aanvang der openbare verga- dermg zullen worden behandeld' de wets ontwerpen: 1. Goedkeuring van liet huwelijk vau I1.K.H. Prinses Juliana on regeling van d'o toelating van getuigen hij de voltrek king van dit huwelijk, alsmede van eenige gevolgen van deze echtverbintenis. 2. Naturalisatio van Z.D.H. Prins Bern- hard van Lippe -Bieslerfeld en regeling van eenige gevolgen dier naturalisatie, Algemeene beschouwingen rijksbegrooiing 1937. De voorzitter deelt mede dat a.s. Dinsdagavond oen aanvang wordt gemaakt met de behandeling van hoofdstuk (bni- nenlandsche zaken) der rijksbegrooiing 1937. 'Ihans wordt voortgegaan met de alge- n.eene beschouwingen over deze liegioo ting. Do heer Schouten (a.rverklaart dat de anti-revolutionaire fractie liet over het algemeen met het regeeringsbeleid en met de memorie van antwoord eens is Ilet effect der monetaire maatregelen moet nog worden afgewacht. Spr. kan niet z on dar meur instemmen met het over brengen van uitgaven uit den gewonen naar den kapilaaidienst. Het aantal arbeidscon- tractanten is wel zeer groot; van het in stituut wordt gebruik gemaakt voor een doel, waartoe het niet dient. Wat do de- fensiekwestie betreft, neme do regeöring de bestaande onrast weg. Do soe. democraten verzuimen uiteen te zetten, hoe de toestand van ons land! zou zijn, als hun wonschen in vervulling waren gegaan. Bovendien is de economische positie van ons land' niet zoo ongunstig als de dom. het willen doen voorkomen. soc. Spr. acht een samengaan met de soe. dem. voor de anti-revolutionairen uitge sloten, hun desiderata zijn niet die van de anti-revolutionairen. Voor een combinatie, waarvan de soc. dem. deel uitmaken, behoeft men op den steun dor a.r. niet te rekenen. Zij wil len medewerking aan handhaving van. al oude volksgoederen. De evolutioneeringvan soc. dem. beginselen nagaande, zegt spr., dat op do vraag naar hun oorzaken het antwoord nog niet is to geven Er zou in werkelijkheid al veel bereikt zijn, als de soc. democraten inderdaad opschuiven naar de vrijzinnig-democraten, al gaan spr.'s wonschen naar moor vroolrjkhoid) Zoolang b.v. d'o werkstaking als politiek strijdmiddel met wordt afgezworen, zoo lang acht spr. samenwerking mot de soc. dem. niet wel mogelijk. Wat de samenstelling van het huidige en het vorige kabinet aangaat, in '934 en 1935 was er geon meer acceptabele oplossing der kabinots crisis mogelijk, dan de vorkregene, nis zijn er wol bezwarein tegen. De strijd om de principon bekoort eigenlijk voost te gaan. Men zou principieelo verschillen kunnen laten, of kunnen moeten laten ruston doch beginselen, werken door. Zij bepalen fc leven, de grondslagen van het recht, gezin, onderwijs, 's lands defensie, do Volkenbond, zij alle hangen samen met beginselen. Kort om, het geheel e economisch-staatkundig le ven berust op beginselen. Daarbij kan. er toch verschil bestaan ten aanzien van be langrijke, concrete punten van staatsbe leid. Spr. vestigt hierop de aandacht van do koeren Albania, Bieroma en Joekes. Spr. wijst er voorts op, dat blijkens de soc.-dem. litteratuur ook in de eigen soo.- dem. kringen een evolutie gaaiulo is, mede omtrent reeds lang in ons leven voorko mende vraagstukken. Wil de heer Albarda dan beweren dat cr eenheid kan zijn tus- schen soa-dem. vrijz-dem. en liberalen? Posi lief-christelijke beginselen, ook al be staat daar verschil tusschen, kunnen daar entegen grondslag zijn voor staatkundig Moeilijke gevallen. 12 N ovombe-r. Ik heb een vriend' en die vriend is oen expert in goodie man te ren. Dat is een 'in beetje uit die tijdsclte liefhebberij van liem, maar ieder zijn meug, zei d'o journalist, on hij at choco ladeletters. In iedei geval is mijn vriend) helpende allo dames in haar mantels, hebbende voortdurend do charmantste praal over zich, zijndo immer zonder eenige aanleiding complimenteus tegen allo vertegenwoordigsters des zwakken go- slachts do lieveling van al mijn tantes en oud-tantes, hetgeen in zekeren zin b -nijdenswaardig mag liceten. Maar er zijn een paar dingen, die hij nog niet weet on daar piekert hij over, daar heeft hij zijn liait over uitgestort jegens mij, die toch niet het voorbeeld ben van een hupscli gentleman, kijkende ik in oen volle tram altijd onversthilhg uit 't raam wanneer oen dame mot on derzoekende blikken binnentreedt, in do hoop, dat een kndere 'hoer... enfin, u begrijpt dat, u bent net zoo; ik wéét dat. Doch die vriend van mij d'an, heeft enkele moeilijkheden. Hij hoeft mij er over geïnterpelleerd, vroeg mijn raad' in de volgende gevallen: ten eerste, brave Filmglinsteraar, als jij te eten gevraagd bent bij een vriend wiens vtouw jo niet kont en je komt bin nen on je gaat zoo iets is monschelijk ergens je bandon wasschen en zoo vóór je iu de huiskamer bont geweest. En je komt uit de handeinwasscherij on vóór do deur staat in d'e garderobe eön dame, die kennelijk de gastvrouw is, wat zon jij dan doen? Zou jij de vóórstellen op den drempel van de handenwasscherij Met de deur nog half open? Of zou je dito dame, je gastvrouw, negeeren? Moeilijk geval nnmmero één. ten tweede: Jo komt eön café bin nen, waar je een afspraak hebt met een vriend. Ifet café is vol. Je Vriend zit met oen ander beer aan oen tafeltje. Je loopt naar 'm toe, steekt je hand' uit, zegt: „ba die Wim!" en je wendt jo tot dien an deren meneer, e kennis van Wim na tuurlijk, stelt jo omslachtig voor, die meneer kennelijk vertegen prevelt- „hoe- maaktunt" en dan blijkt, dat Wim dien man, die vanwege de volte aan zijn ta feltje is komen zitten ook niet kent! HoO zou jij jo uit zóo'n situatie redden? Oc jo loopt op de Broersvest. Ecu beetje peinzend en soezerig. En »een dam© lacht tegen je. Eu jo lacht terug en je zegt iedere man is immers een tik keltje Casanova en je zegt: „Zoo zus, zullen wij nou samen eens oen bioscoopje gaan maken? cn dan merk je ineens, dat het je buurvrouw is, die jo in je soezerig heid uiet z,.-> gauw herkend» hebt, omdat ze van gisteren op vandaag van bruin blond geworden is. Hoe zou j ij dan loon? Of je... Ik zeg: Jan zeg ik, hou-ei --»op! Jk kèu dat. Ik ken neg honderd andere fi guren, die je kunt slaan. Ik kan je weL tweehonderd red'middelen en recepten en uitvluchten aan de baud doen, maar dat is theorie, weet jo? Grauwe, onprao tischo, onnuttige theorie. Op het moment zélf weet je het nooit. Daarom blijft een' figuur een figuur en daar is niks nio- mandal aan te verhelpen. Maar lach en stuur den volgenden d'ag bloemen, dat maakt veel goed. Je hebt gelijk, zei m'n vriend, dat is zoo. Lachen en bloemen sturen. Dank j{ voor je raad, amice, eu excuseer me nu, want ik moet vóór achten nog even bij den bloemist zijn, 'n dure geschiedenis, drie bouquotten; houdt je vrouw van rose anjers? beleid. Met groote belangstelling en op menig punt met instemming heeft spr. naaf de redevoeringen van de hoeren Goseling en De Geer geluisterd. Echter kan nog niet worden beslist of het mogelijk is .overeen komstig den door spr. aangegeven voorkeur te handelen. Den uitslag der verkïezmgoa moeten we afwachten. Eerst do stembus zal ontsluieren, in welke richting ons volk! zich beweegt. De antirev. staan in den ver kiezingsstrijd in een zuivere positie Wat den algemeoncn toestand betreft, de aspecten in F.uropa zijn uiet aanlokke lijk. Ons vaderland is nog zeer bevoorrecht en dankbaarheid daarvoor vervult onS haxL De meerderheid van ons volk verzet, zicht egen een het volkskarakter vijandige dictatuur .Dankbaar zrfn we ook voor de beteekenis van het Huis van Oranje, voof volk en vaderland. 1 (Do vergadering duurt voort). Vereenvoudiging van de gemeente administratie. Een wetsontwerp, beoogende ^reen^ diainB van de gemeentelijke cm de prov in dale administratie, samcasested op ^s vin voorstellen der commissie-Komman, den eezien, aldus verklaart de munster van trinncnlancfsdie zaken, in zijn memorie 12 antwoord aan de Tweede Kamer. Het lW in do bedoeling van den mf- nister, daarbij ook het vraagstuk der ze- kerheidstelling door ambtenaren te be.relv ken en ecu voorstel tc doen lot eenvou diger regeling ter zake. "De minister hoopt binnenkort een voor stel ter zake te kunnen doen versentf- nen. |M -l a i 1 JSj

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2