ADVERTENTIEN. KLEINE Laatste Nieuws Prins Bernhard bezoekt de vliegvelden. Rechtszaken Rumoer in den schouwburg. JAAB DAI WIEL DRAAIT", Hocyslr. 87-09 Beurs van Amsterdam. Gemengu Nieuws BINNENLAND Het vorstelijk huwelijk. Het Rotterdamsche tunnelplan. Fiimnieisws BV 11 EX LAND De burgeroorlog in Spanje. Philips lampen in alle kaarssterklen Splendor lampen grootste sortee ring tegen de goedkoopste prijzen. Burgerlijke Stand Handel en Bedrijf Sport Wandelen. mijnen. V. f* Vf> 7<v Kapperszaak uitgebrand. ninitsrede, waarin hij o,a. betoogde, dat in dezen tijd wel blijkt, wat werk voor den normalen mensdi betoekmt. Dat geldt ook voor do onvolwaardige arbeidskracht, ofschoon men dat do laatste jaren pas is gaan inzien. Ilulde werd gebracht aan den heer II. Franlsen, hoofd' der buitengewone school <31 leider van do werkinrichting voor zwakzinnigen, voor den velen arbeid, door hem ten bate van zwakzinnigen verricht. Door do kinderen uit dure inrichtingen te houden en ze in hun eigen omgeving pas send werk to verschaffen, wordt veel geld bespaard'. Nadat nog oenigo personen liet woord hadden gevoerd bestond gelegenheid de model-werkinrichting te bezichtigen. Op welke wijze zal men <Ien stoel kunnen zien. Er bestaat uit den aard der zaak groote belangstelling voor den Vorstolijkon Brui loflssloet op 7 Januari 1937. Gelukkiger wijze is de weg, dien do stoet volgt, lang genoeg om aan een zoor groot aantal l>e- langstellcnden gelegenheid te geven den stoet to zien. Behalve do tribunes, welke door de ge meente worden verpacht en andere tri buncs, die op particulier terrein worden op gesteld, zij'n er veel woningen en andere panden, waarvan do bewoners of gebrui kers do ramen togen betaling beschikbaar stellen. Het is intusschen niet eenvoudig te weten tot wien men zich moet richten om ter zake behoorlijk te worden voorge licht. Do plaatselijke Voreeniging voor Vrecm delingenverkcor (V.V.V., Lange Voorhout 102, Tol. 11.47.87) is daarom bereid om ten behoeve van degenen, die raamplaatsen of tribuneplaatsen wensehen te huren een lijst aan te leggen van die te verhuren plaatsen en van de prijzen, welke daar voor worden gevraagd. Zij stolt daartoe verhuurders van raam plaatsen en tribuneplaatsen langs den weg, dien do stoot zal volgen, in do gelegen beid' zich onder vermelding van adres verdieping, aantal plaatsen, prijzen en andere noodige gegevens (als verwarming, aanwezigheid van radio) op liet bureau V.V.V. (Lange Voorbout 102) te laten in- sdirijven tegen een gering inschrijvingsgeld' De lijst met gegevens zal ten kantore van do V.V.V. (Lange Voorbout 102) door belangstellenden kunnen worden geraad pleegd1. Buitenden zal V.V.V. dosgewonscht en voor zoovoel mogelijk aan niet in Deu Haag woonachtige personen haar bemid deling verleenen om plaatsen te bespreken Intusschen zal V.V.V. zich begrijpeiijkor- wijzo in geen geval aansprakelijk kunnen stellen voor de riehtige naleving van het tusschen verhuurders ou huurders ovcr- eengekomene. Burgemeester De Monchy be noemd tot ambtenaar van den burgerlijken stand. Do Haagsdie gemeenteraad' heeft heden- echtend' met algemeeno stemmen don bur gemeester, mr. S. J. R. de Monchy, be noemd tot onbezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand, met hot oog op de a.s voltrekking van bet huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bomhard' ten stadhuize te 's-Graverihago. Ju principe aangenomen. Er komt oenig schot in hot Rotterdam sche vraagstuk der- oevervterbindLng. liet slaat thans vast in welke richting zich de plannen, zullen ontwikkelen. Gisteren heeft de betreffende commissie van deskundigen _,d. zicli beraden over die keuze tusschen een brug en oen tunnd. Dit geschiedde nan de hand van de inschrijvingen op de op 3 September jj. gehouden aanbeste ding. Met deze aanbesteding was Rotterdam al een flink eind gevorderd! op don langen lijdensweg van dit vraagstuk. Do inschrij- vingött waren namelijk bindend', zoodat op grond daarvan de houw van brug of tunnel zou kunnen worden gegund. Over do keuze tusschen deze bcidfa oever verbindingen moest de deskundigen-com missie eerst advies uitbrengen. Dit ad vies is gisteren vastgesteld. Hot pleit werd door den tunnel gewonnen. Dus zal aan. B. en Wi. van Rotterdam geadviseerd wor den tot den bouw van een tuimel met vier banen, waarvan twee voor wielrijders en voetgangers. Hoe de nu volgende procedure zal zijn is nog niet bekend, aldus schrijft do N.R.-G. De commissie brengt haar advies uit aan B. en W'.mogelijk vragen dezen eerst aan den gemeenteraad' oen machtiging tot onderhandeling met do regeering op basis ,-;in het advies van do oeververbindlngs commissie, Een andere mogelijkheid is, dat liet col lege zal trachten voorloopig tot overeen stemming te komen met het rijk en daar na de goedkeuring van den gemeenteraad1 vraagt. Uiteraard zijn de kosten van een derge lijk plan zeer boog. De inschrijvingen voor do brug beliepen gemiddeld f 12 millioen, die voor den tun nel f10 millioen terwijl er nog een va riant op hot t; and plan bleek le zijn in gediend, dat slechts f8.8GO.OOO bleek te vergen. Per Douglas-toestcl van Socster- berg via Waalhaven naar Schip hol. Ptrins Bernhard' hoeft vandaag bezoeken afgelegd aan drie van de grootste Nedior- landscihe vliegvelden. Vanmorgen vroeg reeds was de Prins op Soest-erberg. Van daar vloog Hij met een Doug las-toes tol naar Waalhaven en tenslotte hraclit bot vliegtuig Hem naar Schiphol. Om negen uur arriveerde de Prins ia gezelschap van Zijln particulier secretaris jhr. ir. W,. G. Refill, per auto van Het toe. Na een kort oponthoud' op het vlieg veld stapte het gezelsdmp, bestaande uit den Prins, Zijn secretaris, den heer A. Plesman, directeur van de K.L.M., en jhr, K. II. Roosdorp, directeur van d'o K.R.I.LM in do "Kwak", welk toestel werd bestuurd' door Frijns. Begeleid d'oor tw-ce escadrilles onder leiding van kapitein Van Weerden E oelman, vloog het toestel snaar Waalha ven. Om even half tien daalde dia „Kwak daar. De bemanning werd na do 'landing aan der Piins voorgesteld'. Deze compli- mentoord' Frij'ns voor de 'keurige landing van het toesbei en sprak zijn bewondering uit voor het escadrille-vliegen. Op Waalhaven word edn bezoek gebracht aan de Koolhoven-fabrieken, en aan den folotechnischein dienst, waar prof Sdier- morhorn enkele verklarende medndeelin gen deed. Van Waalhaven is d'o Prins te ongeveer één uur op Schiphol aangekomen, weder- o*n geëscorteerd door de militaire csca- talles. Na de begroeting word! in hot restaurant de lunch gebruikt. Des middags heeft de Prins met groote belangstelling kennis genomen vain dö outillage dor Am- stmlamscho luchthaven Ilr. Ms. „,Dc Ruyler" weer le Amsterdam. ID. Ms. „Do Ruyter" zal morgen we derom te Amsterdam arriveeren voor een bezoek van enkele dagen. De kruiser zal ook thans ligplaats nemen aan de West zijde van don steiger der Holland Amerika Lijn. Het schip wordt tusschen drie en vier uur des namiddags in do Amsterdam sdio haven ver wadi t. Het sdiilp zal voor het publiek op Za terdag en Zondag a.s. van 14.30 tot 1G.00 uur te bezichtigen zijn. Iloogsto barometerstand 775.3 te Karlsladt Laagste barometerstand1 731.9 te JanMayen Verwachting tot den avond' van 20 Nov.: Krachtige tot matige Oostelijke tol Noord- Oostelijke winti, gedeeltelijk bewolkt, aan vankelijk nog oenigo kans op regen, later weinig of geen regen, iets kouder. werpers der brandweerwagons varen zicht baar. Na enkele uren harden arbeid was de brandweer het vuur moester. Het jjehoclc pand is in do mscih gelegd on ook Ivan iden inboedel is vrijwel niets gered. Verzekering dekt de schade, welke onge veer vijftienduizend guldon bedraagt Voorgewende dakherstellingen. Aan een perceel in do Apollolaan te Am sterdam vervoegde zich gisteren een man, die voorgaf reparaties aan het dak te moeten verrichten. Na zijn vertrek bleek dat lfij zïch moei had bezig gehouden mot het openen van kasten dan met daikhersteliingen. De be woner kwam tot de ontdekking dat voor een waarde van f 1200 aan kostbaarheden was ontvreemd. Zon en 'laan. Zonsopg. 19 Nov. 7.30 u., omclg. 1G.OO Zionsopg. 20 Nov. 7.31 u., ondg. 15.59 tt, 22 November E. K. 28 November V.M. Première „Mayerling". Do première van do film „Mayerlin met 'Charles Boyer en Daniel! o D.irrieux in do hoofdrollen, welke morgen o.a. in Capitol wordt gegeven, zal onder protec tie staan van do Vereeniging voor Vreem- delii gen Verkeer. Verscheidene vooraanstaande personen en loden van het 'Corps Consulair zullen tegenwoordig zijn. „Een zwerftocht door Canada". Wegens de groote belangstelling op Zon dagmorgen j.l., zal Zondag 22 November, des morgens te 12 uur in liet Theater Lumièro" te Rotterdam, nogmaals een populair-wetenschappelijke filmvoorstelling plaatsvinden met de film: „Een zwerftocht door Canada", welke zal worden ingeleid' cn toegelicht door di'. W. G. N. van der Sleen. De relletjes bij de voorstelling van „De Beul". De relletjes tijdens de voorstelling van het tooneoistuk „Do Beul", op '1 December in den Amstcrdamschen Stadschouwburg, hebben gisteren oen nasloop gehad' voor de strafkamer van de rechtbank. De 45 jarige werkloozo II. T had' zïch te verantwoorden terzake dat hij op 1 Be cember 1935 opzettelijk gewelddadig den in uniform gekleeden in de voor hot pu bliek toegankolijken Stadsschouwburg po litiodienst verrichtenden agent 'van politie A. M. G, Rouwhorst, heeft gestompt of geslagen, waardoor deze pijn ondervond. Aanvankelijk was do zaak voor don politierechter aangebracht, doch dcv.o had de behandeling verwezen naar do meer voudige kamer. Ik had' opdracht, aldus vertelde de agent, dat do eersto rij frontbalcon moest wor den ontruimd wanneer het licht tijdens liet spel weer opging, want dan zou er sprake van ordeverstoring zijn. Inderdaad' gebeurde dit, verd. zat naast zijn vrouw, ik veronderstelde, dat hij zich niet zou verzotten, omdat ik dacht, da-t hij bij cle politie was. Hij "hield zich met één hand vast en sloeg en stompto me. „Ik voelde z'n vingers in m'n neus cn dat is niet prettig". Getuige had' zijn gummistok gegrepen en verd'. een klap op het hoofd gegeven. Een brigadier kwam te hulp en nam verd. van hem over. De agent komt op verzoek van den officier op hot podium en doet voor lioo z.i. verd. zich heeft verzot, hoe hij heeft geslagen en op welke plaats ge tuige stond'. „Erg precies weet ik 't niet moor en ik kon ook niet alles tegelijk zien. U begrijpt, ik was ook bang, dat ik over den rand zou vallen". Bovendien, verklaarde get., moest alles snol .gebeuren.' IV. hadden opdracht vlug in te grijpen, want de voorstelling moest ten koste van alles doorgaan. Ik had een heelo rij te verwijderen, een rij, die voort durend trachtte do orde te verstoren. De verdediger, mr. J. II. Meijer, vraagt, of do chef opdracht had gegeven, speciaal verd. in het oog te houden. Getuige ontkent dit. Verdachte ontkent. Verdachte ontkent, dat de agent hem gesommeerd had de zaal te verlaten. Ge tuige had' hem direct lie et gepakt. „Wan neer de agent me gezegd had: „er uit", dan zou ik direct gegaan zijn". Verd. ont kent ook den agent to hebben mishan deld. De agent: „Ik heb hem gezegd, de zaal te verlaten, maar ik weet niet precies meer in welke bewoording". Een getuige a décharge vond, clat hot gedrag van den agent alle perken te bui ten ging. Wel verklaaide deze décharge-gehiige nadrukkelijk, dat de agent hal gesommeerd en dat verd. bleef zitten. Even later had do agent verd. een klap met zijn gummi stok gegeven Wat verd'. gedaan had kon getuige niet zion, omdat do agent tusschen hem en verd'. slond. Volgens een student in de medicijnen had verd. slechts gepoogd de s'agon van den agent af le weren. Een tandarts legde verklaringen in gelijken zin af. Do vrouw van verd gaf een levendige beschrijving van het conflict. Zij had' geen sommatie gehoord en vol gons haar had' verdniets gedaan. Do potitio had' hom direct „suf" ge slagen, zoodat luj later ornslig ziek werd Requisitoir. De officier van justilio, mr. Wassen- bergh achtte de verklaring vati deu agent juist. Hij was speciaal op oen rij toeschou wers aangewezen, waarvan vermoed' werd dat zij de voorstelling 'verstoorden. De verwijdering van ordeverstoorders moest met spoed' plaats hebben. Deze verd. speelt do onschuldige cn hij geeft den agent den schuld van het gebeurde, doch ik aldus de officier stel er prijs op le vorklaren, dat de agent slechts zijn plicht deed. Verd, was in don Schouwburg om de boel inee op stelten te zetten on was bozig do orde te verstoren. Thans komen do gevolgen op uw eigen hoofd' nocr. Wegens mishandeling van een ambtenaar in functie requireord'c do officier een geld boete van f 30 subs. 15 dagen hechtenis. De verdediger, mr. J. H. Meyer, zich beroepende op de verklaringen van de déchargc-getuigcn, pleitte vrijspraak. Franco kondigt de blokkade van Barcelona af. Londen, 19 November, In officieele Brit sehe kringen liëeft men van generaal Fran co bericht ontvangen, dat hij voornemens is, Barcelona te blok'keeron. Gevecht voor de Sjiaansehe kust. Bayonne, 19 November. Uit Hendayo wordt vernomen, dat twee li..wlers van de regeering averij liobben opgeloopen Lu oon gevecht met vaartuigen van de opstandelin gen. De schepen konden evenwel Bilbao nog bereiken. Verder wordt vernomen, dat pogingen in het werk woitlen gesteld, om do troepen van do regeering te Santander en Bilbao te vereemgen en een aanval te doen op Vitloria. De Sjiaanschc regeering zal prolcstceren. Londc-n, 19 November. De radiozonder van Valencia deelde hedenochtend mode, dat de Spaansehe regeering voornemens is een scherp protest in te dienen bijiuon Volkenbond logon bot erkennen van de regeering-Franco door de regeeringen van Duitschland en Italië. ALLÉÉN TeJetoon 6843t SCHIEDAM. Geboren: 17 Nov. Theresius Sipcrianus, zoon van A. van Wassenaar on II. A. van F ijk, Eenclrach [straat 12. IS Nov. Maria Johanna, dochter van L. R, x\. van Lingen en O. II. AI. de Leede, Mariastraat 17. Gehuwd: IS Nov. P. A. van Hall, 23 jaar on M. J. Roelfbema, 22 jaar. A. van dor Slelt, 34 jaar en Ei. M. A. do Vos, 41 jaar. P. van Eijk, 28 jaar en L. M, LTarnbeck, 29 jaar. A. Licbcek, 24 jaar en J. do Jong, 24 jaar. O verleden; 17 Nov. A. Wetstcijn, 77 jaar, Nicu.w- sticht Z.Z. 1. KOERSEN 01' ID NOVEMBER 1936 (Medegedeeld cL do Amsterdamsche Bank), Ind. Ondernemingen Binnenland. A.. K. U. Van Berkol Cert. Calve Nederl. Ford Ned. Gist- en Spiritus Ned. Kabelfabriek. Philips Gl. G. B Unilever Buitenland. Anaconda Bethlehem Steel General Motors U. S. Leather Kennecott Copper U. S. Steel Corp. ELECTR. OND. Aniem Ned. Ind. Gas Mij.. V.K. 49 74 52% 8G 249 440 273% 165»/. 39 »/w 53% 5W=/ia 43/b 4G'V16 57'/,, 228 2073/, I1EDEN 4G73/8 51»/, 85 24G7, 408 444 267 71 1613/4— 2% /10 52»/4 553/4 i'/4 4G 50'/*— Traiuingstochlcn. Morgenavond houdt „Do Schiod'amsche Wandelaar" con traiiüngstochljo over 15 kilometer. Zondag organiseert de vereeniging een trair. irgsmarsch over 25 K.M. Alen vertrekt om 8 uur van 't clublokaal aan den Rot- tortlamsdion dijk. Beurs van Schiedam. DONDERDAG, 19 November. Officieele noteering van da Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn f 14.— per H.L. ad 46 pCt Zonder fust en zonder belasting. Niet-offideel. Binnenlandsche spiritus: f16 50 A 1O0 pCt. BuitenJandsche spiritus: f9.f9.50. Zonder fust en zonder belasting. SPOELING: f 1.20. Buitenland. Cities ServiceS7g Algemeeno Exploratie 182 Redjang Lebong...225 Singkep Tin Mij,.... 148»/2 PETROLEUM. Kon. Olie3993/4 Buitenland. Shell Union...... Tidewater Ass. Oil 228 203 1803/4 225 14G Scheepvaart. SCHIEDAM, 18 Nov. Aangekomen Noorsch m.s. Aio!danger, van Rotterdam, om fe dokken bi] de werf Wilton. Zuid-Slaviscli s.s. Princ Andrev, van Ant werpen, om te dokken bij de werf Wil ton. Vertrokken Zuid-Slavisch s.s. Ua/1, naar Buenos Aires. Noorsch s.s. Thoróy, naar Bordeaux. Ned. s.s. Algorab, naar Rotteidam. Deensdi s.s. Emilia Maersk, naar Vlaar- dingen. Griekscli s.s. A Taxi ka Profopapa, naar BuTonos Aires. SCHIEDAM, 19 Nov. Vertrokken Ned'. s.s. Groente, naar SJuis- kil. Hoog water. 19 Nov. G.44 uur, 18.51 uur. 20 Nov, 7.24 uur, 19.36 uur. 20a/„ 16 /ie 39G1/.,— 19%- 153/a 20 7t> RUBBER. Amsterdam Rubber. SUIKER. Vorstenlanden Handelsver. A'dam. TABAK. Oostkust 2753/.j 2731/j4»/a SCHEEPVAART. Ned. Scheepv. Unie SPOORWEGEN. Canadian Pao. Missouri K. T N.-York Cenlr. Railr. Southern Pac. Southern Railway Cy. 433/4 417e- 4333/4 420 312 305 24G>/2 244 66 Va 647 s 2G8V4 2G7x/4 987, 91 - li»/. 11 574 B7ie— 33% S2»/a S23/ls 817xe- 17'% 1G /lÖ Va "Wisselkoersen. Amsterdam, 19 November. Londen 9.O-H/2, Eterlij'n 74.50, Parijs; 8.60i/a, Brussel 31.28, Bern 42.65, Kop enz hagen 40.40, Stockholm 46.65, Oslo 45.47'/aj New-York 1.85 1/16, Praag 6.55, Prolon gatie ld/a o/o. i 50 cent, t/m. 25 woorden75 cent, elk woord meer 5 cent tot maximum 30 woorden. In de Zaterdagscho editie f 1.—, tenzij die Vrijdags reeds nan'tBureau zijn bezorgd. t/m. 15 woorden Ongeveer f 15.000 schade. In den afgcloopun nacht heeft oen felle brand do kapperszaak van don lieer J. Go- rissen on, do daarboven gelogen woning van den hoer A. Verhagen Nocrvons, ge legen aan do Vee?(raat to Helmond geheel vernield. Hot was ongeveer half één, toon de brand werd ontdekt door den lieer Goris- son, die visite uitliet. In korten tijd was de geboete kapperszaak, annex sigarenwin kel, oen vuurzee. Geweldige vlammen sloe gen naar builen «n maakten het passoeien van de Veestraat onmogelijk. Mot twee molorspuiten werd het vuur bestreden. Er steeg een geweldige xookmassa juit het pand op, die d'o geboete straat in Oan verstikkienden walm zette. Slechts de schijm- ZOEKT U PLAATSING als Huishoudster, Winkel juffrouw, Modiste, Naai ster, enz.? Plaatst een annonce in dit blad. Ook voor do boterham bij SLIEKER ZEER GOEDKOOP en lekker. Bloedworst en üuro Zult 10 ct. per 4 pd. Fijn rookvleesch, per ons 16 ct. Rauwe cn gekookte Hain on Rookworst, ge braden Rostbeaf, malsch en sappig Pckelvlecsch, ontbijtspek zonder zwoerd Zie verder. SLIEKEIt's SLAGERIJ Hoogstraat 3, levert u steads uitsluitend eerste hwditoit Rund-, ICalfs- en varkensviecsch, tegen de bekende iago prijzen. S pond runderlappen f 1.-. Jloilade en Braadstuk, 2) pond f 1.Zie verder. GEKOOKTE ILVM 25 ct. 4 pond. Vette llatn, Tangenworst, Preskop 174 ct. por pond. Versch ge kookte varkenslover 12 ct. por ons. Leverworst 124 ct. per pond. P. Chr. SLIEKER, Hoog straat 8. Tel. 68834. BELT U even telefoonnummer G8334 en wij bezorgen u 5 ons biefstuk a G5 ct. Do fijnsto Ribstukjes 5 1 guldon por K.G. Lende Iïaas G5 ct. per pond. Rosbief en Bakvleesch GO ct. per pond. Zie verder. TE KOOP: Geëmailleerd Bad met geysor (desgow. afzonder lijk), geem. gasfornuis, eikenh. schrijftafel, prac- tisch' eikenh. lessenaartje, practische rijwielstan daard, voor bovenhuis, wit gelakto kolenkist (1 mud), een trapleer en een ladder (17 sport). Te bevragen: Rott.dijk 243B. MAGER HAMSTUK 2J pond A f 1.Karbo nade Rib 89 ct. Harst 35 jet. Doorregen 81 ct, per /pond. Ziet onzo étalage. Slagerij Hoogstraat 8. Tolef, 68834. Zie verder. onzo vorhoo- Te koop gevraagd: arilMei, klein 1I.EKRENI1UIS. Brieven met opgave prijs cn waar gelegen onder lett. K 0, lnir. van dit blad, Lange Haven 141, Gevraagd, een GROOT HUIS of 2 étage's, op goeden stand, in 't Centrum, Brieven onder lelt. K N, bur. van dit blad, Lange Haven 141. lieer vraagt ZIT- EN SLAAPKAMER met gebruik van bad. Vol ledig pension. Liefst in het Westen. Brieven on der lett. K K, bur. van dit blad, Langa Ilavon 141.

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 3