STADSNIEUWS Ned. Prot. Bond. ten honderdjarige. Installatie. Bestuur van de spaarverceni- »'US *i' Het, Spotifondsenbad", In do Rijks lï.R.S. is Zaterdagmiddag door den hoor S. Anholt, 1 ernaar ,un dc/o school, het bestuur van do spaarvoreeni- ging „Het Sportfondsenbad" geïnstalleerd. Do heer Anholt begon met het co mité vau leeraren, het bestuur en de be drijfsleider van hot Sportfoudsenbad, het Bestuur van do spaarverceniging „Het Sportfondsen bad" en de afvaardiging van do zusterverecnigmg van het gymnasium, "welkom io boeten. De vereeniging „Het Sportfoudsenbad", aldus spc., is dezer da gen geheel gereorganiseerd. Uit de tien klassen is één vertegenwoordiger aange wezen en uit deze commissie van tien is het bestuur in engeren zin geconstrueerd, dat er thans als volgt uit ziet: J. Diepcnheim, voorzitter; H. Nieuw- kesk, penningmeester; Erna Kelder, secre taresse. Toen zes of zeven jaar geloden het plan hes! oud hier ter stede een Sportfondsen bad to stichten, sprak kort hierop de heer Bierenbroodspot op een feestavond. Spoe dig daarna werd' de spairvereeniging opge richt, zij het in los verband. De behoefte aan een degelijk gefundeerde vcroeniging werd gevoeld en dezer dagen is dan ook volgens do strengste regelen der demo cratie liet bestuur gekozen. Dit bestuur zal tot taak hebben contact te bewaren tusschen de leerlingen, beraron en het Sportfoudsenbad. Toorts zal het moeten zorgen voor de regeling \an het sparen, de inning en do aidricht van de spaargelden, de regeling van de 1 t-daag- sche abonnementen en zoo mogelijk wed strijden moeten organiseeren. Spr droeg vervolgens twee aandeelen van het Sportfoudsenbad, waarop Teeds f 150 gestort is en nog f30 betaald moet worden aan den voorzitter van de yer- eeniging over. Na uitvoerig de taak van den voorzitter geschetst te hebben, zeg de spr. toe een oorkonde te zullen doen vervaardigen, waarbij de vorming van het bestuur en de installatie daarvan voor de komende tijden vastgelegd' zal worden. Ik hoop, aldus spr., dat de vereeniging een tijd van grooten bloei tegemoet gaat. Het eerste belang, dat bij de vereeniging voor moeten staan is niet het beoefenen van sport, maar om de gevallen van ver drinking te beperken en te helpen waar het noodig is! Eli jaar wordt door de spaarverceni ging een propagandaavcmd georgani seerd; dozen keer zal hij in Mam of April worden, gehouden, en zooals dat ai eerder het geval is geweest, zal er een tentoonstelling van voorwerpen door de leerlingen in hun vrije tijd gemaakt, aan verbonden worden. Spx. besloot zijn instailatierede met den wensen, dat de onderlinge samenwerking tusschen leerlingen e. leeraren zoo zai blijven als zij altijd geweest is en met het Sportfoudsenbad vriendschappelijk zal blijven De heer J. B. W ij c h e r s, secretaris van de commissie van beheer van het Sport fondsenbad, voerde bij cmstentenis van den voorzitter, namens deze commissie het woord, Spr. roemde de wijze, waarop in de af- geloqpen jaren is samengewerkt en sprak er zijn voldoening over uit, dat er een meer concrete vorm van organisatie is tot stand gekomen. Niet minder dan 160 leerlingen van do R.H.R.S, en het gymnasium, dus de helft van het totale aantal leerlingen dezer in stellingen, sparen reeds en het devies van den K.N.Zl.B.„Ieder Nederlander een zwemmer", wordt door deze scholen ern stig nagestreefd; het percentage niet-zwem xners wordt steeds kleiner. Laat ons hopen, dat andere inrichtin gen in Nederland dit Schiedamsche voor beeld zullen volgen, zoodat deze plaatse lijke beweging uil groeit tot een landelijke organisatie. Deze actie is geen jacht op winst voor het Sportfondsenbad, doch een zuiver nationaal belang. Spr. besloot zijn rede met nogmaals dank te brengen voor de uiterst prettige samenwerking. Hierna werd onder een kopje thee nog even gezellig gebabbeld over de werkzaam heden, die het bestuur staan to wachten Officiuelc Oranje-gids. Do International Aero Press heeft onder toezicht van het Comité voor de luister rijke viering te 's-Gravcnhage van hot hu welijk* van Prinses Juliana en Prins Beni- bard, eer Officieole Oranje-gids uitgegeven. De burgemeester van Den Haag, De Monchy, schreef een kort voorwoord. .Voorts bevat de gids: Wenken van do po litie; Plannen van het Comité Luister rijke Tiering; Mededeelingen Comité Na tionaal Huwelijksgeschenk; Gezondheids dienst; Plattegrond van de route; Ver keersregeling portretten, interviews, lie deren enz. De gids bevat niet alleen voor Hage naars, naar ook voor hen, die op 19 De cember o£ 7 Januari de residentie zullen bezoeken, gegevens, waarmee men zijn vóórdeel kan dóen. Jubilea. Do hoeren A. C, IL Slot en J. K. Teeinv gehuldigd. In de bestuurskamer van de Ambachts school zijn Zaterdagmiddag de beide leeraren aan die school, do hoeren A C. II. Slot en J. K. Teeuw, gehuldigd, in verhand met het feit. dat zij 23 jaar lid van het onderwijzend personeel van de Ambachtsschool zijn. De kamer had een feestelijk aanzien Manden bloemen en groen waren rond dc beide jubilarissen en hun familie geohatst. Hel bijna volta!!ine bestuur der \ereouiging „De Ambachtsschool" was aanwezig en voorts verscheidene leeraren, vau vho en kele vergezeld waren van hun echfge- nooten. Do voorzitter, de heer W. A. Hoek, sprak beide jubilarissen toe Een jubileum op zich zelf is, aldus spr., geen verdienste, doch het stemt tol dankbaarheid, dat men gedurende dien tijd hoeft kunnen werken. Speciaal richtte spr. zich met een amen- de honorable tot den heer Slot, wiens jubileum „vergeten" is en d.c thans tegelijk met den heer Teeuw in de huldiging be trokken werd. Ten groote verdienste is het. zooveel jongens gced te kunnen voorbereiden, zoo dat zij ia staat zijn zich een plaats sa do maatmhanpj te verschaffen Spr. had eens gelezen: Fr is één geluk, plicht; slechts één troont: arbeid, en slechts één genot: schoonheid. Wellicht is dit moei lijk te begrijpen, maar ieder zal er van doordrongen zijn, dat de plicht in het leven van den man op de eerste plaats komt, zijn plicht als monsch. als \ader, als leeraar ca... ais Christen Als men er van doordrongen is, dal do plicht de bron van alle geluk is, kan het niet andere, of men moet niet anders dan geluk om zich heen zaaien. lKn kent men den weg, dan gaat er een geheim zinnige kracht van iemand uit. Gij hebt, aldus wendde spr. zich tot de jubilarissen, de jongens niet alWn onderwezen, maar voor alles hebt gij aan hun karakter gewelkt. Dat is een zeer groote verdienste. Spr hoopte, dat beiden nog lange jaren 7.ullen arbeiden, in het bo'ang van de kin deren en in het bezit van alien, die zij lief hebben. Namens het bestuur werden twee bloem stukken aangeboden. Dc voorzitter deelde lenslo-'c mede, dat do wenschen van de jubilarissen be treffende eer geschenk, dat door de arn- h whtsscholieren za. worden vervaardigd, aan den directeur ken kaar gemaakt kon den worden De directeur, do heer P. II. Pomes, zeidc, dat er steeds een bijna ideale sa menwerking had beslaan tusschen hom en de beide jubileerende leeraren Voor hun leerlingen waren zij altijd liefdevol en correct Zij bezitten de tact om met de moeilijkste jongens goed om te gaan, zoo dat dissonanten steeds spoedig Verholpen konden worden Zij waren de school len zegen. Spr. dankte hen voorts voor de hulp, die zij hem hadden verschaft bij do leiding en sprak de hoop uit, dat zr; do school nog lang zullen dienen. Spr. feliciteerde tenslotte de familieleden en zeide tot de kinderen,, dat do eigenschap pen hunner vaders voor hen oen spoor slag moeten zijn om hen op hun weg te volgen. Spr. bood tenslotte bloemen aan. Namens het hoofdbestuur van de Ncder- landsche vereeniging van leeraren (essen) in het vakonderwijs, sprak de lieer 11. II C. J. v. 0 osterh ont, die oa. zeide dat do heer Teeuw een der oprichters van de vereeniging is en steeds zijn beste krachten aan de vereeniging heeft gewijd. Ook de heer Slot is reeds zeer lang lid Spr. bood namens de vereeniging bloe men aan. De heer J. W. 0. Dommerholt sprak als voorzitter van de Ambachtsschol ieren- vereeniging en bood als klein aandenken twee vulpotlooden met gouden inscriplie aan Dankwoorden van de jubilarissen, In korte bewoordingen zeide de heer A. C. ff. Slot allen dank voor hun ge- lukwenschen Ik heb, aldus spr., steeds mijn plicht gedaan en hoop dat nog jaren te zullen kunnen doem Van bestuur en directeur heb ik altijd do volle medewerking ondervon den en daarvoor breng ik hun mijn har- fclijken dank De beer ,T. II Teeuw zeide, dat deze dag hem tot groote dankbaarheid stemde. Spr noemde het een voorrecht en in der daad een zegen te mogen en te kunnen werken Daarvoor past mij aldus spi- een woord van dank aan God, Die mij daartoe steeds de lust en de kacht Imeft geschonken. Ook spr, dankte voor de ureltige sa menwerking met bestuur en directeur, welke laatste den leeraren veel vrijheid voor eigen indiatief laat Ai de ontvangen geluk wenschen, aldus besloot spr., sporen mij aan in de toe komst te blijven werken ter ixjvordesins van den bloei van de school en in het belang van de jongens Daarna werd de thee geserveerd en bleef men nog eonigert lijd bijeen Poppenkast vertoon! tig. Woensdag zal Betty Comender, leidster van een kleutorklasje, haar leerlingen en oud-leerlingen een g enoegiijken middag be zorgen door do vertooning in het school gebouw Warande 200, van een poppenkast. Filmvcrtooning, Morgenmiddag 4 uur wordt in het Pas- sago Theater een fibnprogram voor werfc- loozen vertoond. Het heengaan van den heer IX Kook. Bo lieer Hook schrijft in „Stommen" het orgaan van den plaatselijke afdeeling van don Ned. Prot. Bond; Heeds langen tijd heb ik, mijn werk doende, rondgeloopen mot de ernstigo ge dachte of 't niet beier zou zijn mijn werk in de afdeeling neer to leggen om plaats to maken vior een ander, die met jonger en frisscher kracht zou kunnen voortzet ten en uitbreiden do taak waaraan ik mij zoovele jaren lieb mogen geven. In liet begin van dit jaar was die drang zoo steik in mij. dat ik bet bestuur do vraag stelde, of er bezwaar zou rijn, als ik dit, nog iets voor do in de bcnoemtugs- voorwuarden bepaalden G3-jarigen leeftijd zou doen. Het antwoord luidde, na be spreking in vergadering, dat men er prijs op steldo te zeggen, dat waar men mijn werk waardeerde en alles in do aftloeling goed ging, meaa liefst zou zien, dat ik mij zoo lang mogelijk aan mijn arbeid zou geven; doch als ik meende, dat het 't beste voor mij was dien neer te leggen, men dan ook geen bezwaren mocht in den weg leggen. Langen tijd heb ik torn nog gehinkt op Iwoo gedachten; doen of niet doen, tot ik eindelijk het besluit nam en op do laatst gehouden bestuursvergadering mijn ont slag aanvroeg, wat overeenkomstig voor noemd contract minstens 6 maanden voor af moest geschieden en dus in den loop van het volgende jaar kan inga.ui op een tijd, die met liet oog op do werkzaamheden, het bestuur hot beste en het gemakkelijkst zal zijn. Men meonc niet, dat dit besluit mij ge makkelijk gevallen is; integendeel, het denken er over hoeft mij een zwaren tijd doen doorleven. Ik heb hier toch gedu rende zoer vele jaren oen prettige werk kring gehad en met hot bestuur gonoc-ge- lijk en eendrachtig saamgouerkt. -Met vele gezinnen heb ik in don loop der jaren vee! lièfs en ieeds doorleefd, wat ban den weefde, (lie men niet gemakkelijk kan verbreken. En nooit zal ik vergeten de vele bewijzen van waardeering en gulheid dio ik ontvangen mocht ter gelegenheid van mijn 23-jarige werkzaamheid in de afdeeling en daarnevens allcriei and ere bewijzen vaa meeleven, in vriendschap en steun, die ik al die jaren ook voor mijn gezin, heb mogen ondervinden, van som migen zelfs zeer veel. Inderdaad, al deze gedachten en herinneringen vervullen mij met een dankbaarheid die, zoolang ik leef, nooit zal verf la van en toch voelde ik mij gedrongen..dit .besluit te nemen. Ik heb dit hel bestuür gemotiveerd en wil or ook de led&n iets van zeggen: Ik zal, als ik, het' volgend jaar heenga, -12 jaren gemoantearbeid hebben verricht, waarvan dan 3S jaren in onze afdeeling. Ik heb mij altijd, dat mag ik zeggen, met heel mijn hart en met volhardende toewijding aan mijn werk gegeven, voor oud en jong, in allerlei omstandigheden; maar ik besef ook bi£ al mijn goed wil len, dat, waar ik oudpr word en ik mij niet zoo flink meer voel als vroeger, mijn krachten tekort gaan schieten. Onze stad breidt zich voortdurend uit en dat eischt ook voor de vrijzinnige beweging een jonger en frisscher arbeidskracht. Daarbij kui-nen bij don oudrn kring altijd voer nieuwe mens dien komen die nieuwe wen schen hebben en er is eon zich uitbeel denden jeugdarbeid, die in al zijn geledin gen den laatstee tijd weer nieuwere in zichten hooft on andere cisclion stelt dan weleer; alle begrijpelijke dingen en die ook goed kunnen zijn; alles kan nu een maal niet bij het oude blijven; doch ik ben nu eenmaal een natuur, die zich van oudere toeslandan en gewoonten niet zoo gemakkelijk kan Josmakem. Hierbij bomt dan nog, dat een medisch advies van mijn dokter, ©enigen lijd geleden ook voor mijn persoon wenken gaf in deze richting, waar mee ik rekening moet houden. En daar om vond ik het verstandig om door mijn heengaan in de toekomst gelegenheid te geren voor de komst van een man, die jonger van jaren en meer van onzen tijd, do irijzinnig-godsdienstige richting in onze stad, inzonderheid onze afdeeling van dienst ön tot zegen zal kunnen rijn. Een krasse, praclisclic oud- riadgenoole. Zondag as. zal pon oud-sladgcnoote, mej. de wed. M. den HoutingMoenen, haar lOOen verjaardag vieren. Mej. don Houting—Meenen is hier ter stede gebaren en woonde hier ook de eerste 60 jaren van haar leven. Haar echt genoot, dio reeds 49 jaar geleden gestor ven is, was als molenaar werkzaam aan den Noordinolen. Do jarige van a.s. Zondag is nog zeld zaam kras; zij loost zonder bril, heeft een goed geheugen on gehoor en haar gezond heid laat niets to wenschen over. Boven dien is zij nog practiseh ook, want toen zij dezer dagen één van haar kleinkinde ren sprak, zei ze: „Zeg Marie, geef me Zondag maar geen bloemen;, dio zal ik toch wei genoeg krijgen. Als jo wat geven wilt, geef clan liever maar oen paar kwartjes r Dat zon ook kunnen wijzen op ecu ongezonde geldzucht, maar zij voegde er dadelijk bij, wat zij met het eventueel te ontvangen geld wilde doen. Dat was niet voor haar zelf be»temd, maar om het gezin te steunen van haar zoon, waar hij zij inwoont en dat ook ervaart, dat we |in een moeilijken tijd ioven. Mo}. Den Houting—Aleenoa, die nog wel eens in haar geboortestad komt, omdat zij hier veel familie hoeft, woont thans Hendrik Sorghstraat 30, te Rotterdam Feestavond. De looneelvereeniging „De Dilettant." heeft Zaterdagavond in Musis Sacrum voor een goed gevulde zaal een opvoering ge geven van het tooneelstuk „De fabrieks baas" De regie was in handen van den heer M van Riet. Do avond werd geopend door den voor zitter, den heer II. Jan se. Hot spel behandelt den strijd tusschen den directeur van een fabriek cn een baas, die een uitvinding op het gebied van pottenbakken heeft gedaan. Daar doorheen is nog een liefdesgeschiedenis geweven, want do diremeurszoon- is verliefd op het dochtertje van den baas Er werd vrij goed gespeeld Het jm- idiek apprecieerde de opvoering zeer Vomal het zelfvervaardigde decor van de werkplaats vari baas Blankem-verdient ver melding. Na afloop is nog eenigen tijd gedanst. Heffing op boter. Do heffing op boter en de vervoervor- gunning voor buitenlandsche boter is, be houdens tusschentijdsche wijziging, voor de week van 29 November tot en met 5 December vastgesteld op fO.SÖ per k.g. Nationale zwemwedstrijden. In het Sportfoudsenbad. Y\vu- de nationale zwemwedstrijd, die de Scliiod^msdio Zwetnclub in Het Sportfond senbad organiseerde, was gistermiddag zoer veel Belangstelling zoowel van de zijde der vereen igingen -er hadden leden vaan, 22 vereen igingen ingeschreven als van het publiek dat elk be sein kb aar plaatsje in het Sportfondsenbad innam. Tot de nan- uezigen behoorde ook do burgemeester mr. dr. F. L, J, van Ilaaren. Er was een program samengesteld dat mofx mec3tal op dergelijke wedstrijden af- uerkter is meermalen fel gestreden voor de overwinning, zoodat goede sport te zien gegeven werd, al bleven de oracks dan ook voor liet meerendoel op hot droge of, zwommen een haantje in een ander num mer, dan waarin zij favoriet zijn. Zoo nam mej. N. Senff van A.D.Z. deel aan. het nummer 100 M. borstcrawl-slag voor da mes, terwijl zij toch Olympisch kampioen; is op de 100 M. rugslag. Zij plaatste z,ich gistermiddag als no. 3. R. Mastenbroek kwam alleen uit in liet nummer 3 maal 50 M. wisselslag estafette voor dames en bevocht mede de overwin ning voor haar groep, die voor's bestand uit do dames C. Kint en C. E.ikcnbroek, W. den Ouden lev aim uit in de .0 Al. nigsiag voor dames enwerd vierde in luiar seiïe, waarbij echter gezegd moet worden, dal de drie andere dames van liaar serie den len, 2ou en 3en prijs wonnen. Van de zes dames, dio ingeschreven ston den voor sdioonspringen, verschenen er slechts drie op de 3 M. plank. Do leden van do S.Z.C'. hebben flink partij gegeven, maar slaagden er niet in zich bij do prijs winners te scharen. In het nummer 100 M. rugslag voor dames .won mej. G. do Jong (S.Z.0). haar serie met oen praehtigen, rustigen slag. in, het nummer 100 M. rugslag voor heeren werd CL J. van Luyk (S.Z.C.) even eens eerde in zijn serie. Mej. Al. Hodes (S.Z.C.) loomte zicih bij do 100 AI. schoolslag een snelle zwemster, maar haar koeren kostte te veel tijd. In dit nummer zwom mej. J. Waalberg (A. D.Z.) uit Amsterdam met een mooien, re- gelmatigen slag en won den strijd met een verschil van 2% sea. :.iet no. 2. Ziij egaliseerde daarmee het Ned. rcc-ord, dat op naam van Gro Brouwer (R.DiZ.) slaat. Bij de 200 AI. schoolslag heeren gaf D. L. Ingelse (S.Z.C.) in zijn serie goed partij». Een felle s'rijd werd gestreden tusschen AV. van AVijk (S.V.H.), L. Korpershook (VZO.) P. Kiuilkof (R.Z.C.) en II. Smils- huijzen (A.Z.), die resp. eindigde als 4e, 3e, 2e. en le. Merkwaardig is, dat de heer Korpers hook, die vele jaren Ned. recordhouder op de 200 Al. schoolslag was, plotseling weer lust in het wedstrijdzwemmien heeft gekregen, na een paar jaar zich daarvan te hebben gespeend. En niettegenstaande liij reeds een flink stukje in do 30 is, jblcef bij gistermiddag verscheidene seconden onder zijn vroeger record. Bij do 100 AI. borstcrawl-slag liep in dc- 3o serie op dje laatste 25 AI. met leen ferme spurt J. van Ileemsborgen (Haar lem) een paar nieter op de voor hem lig gende J. P. Oorver (II.P.O.) in, maar hij" blecif looh r.og tweede van zijn serie. Allo prijzen vielen in de vierde serie. Daarin kwam o.a. de 16-jarigo IC. Ilovingh (R.Z.CL) uit, die zich de laatste maanden plotseling als oen uitstek-end wedstrijd/.wem mor hoeft ontpopt. Hij werd in dit nummer 2c, en droeg niet weinig brj, dat zijn ploeg in de 3 maal 50 Af. wisselslag as- taicfftte en in de 5 maal 50 AL borst- crawlslag- den eersten prijs won. In laatstgenoemd nummer werd S.Z 3. wel eerste in haar serie, maar zij viel builen do prijzen. Do beer G. Blitz trad op als starter en zorgdo er met dm voorzitter-kamp rechter, den beer J. de Vries, voor, dat het programma vlot werd afgewerkt. H.P.C. (Heemstede), dat ook ingeschre ven had, ontbrak op het appèl, omdat de autobus, waarmee men de reis naar Schiedam maakte, onderweg gestrand was. Slechts oen enkele H.P.C.-ër, die met tien trein gekomen was, verscheen aan de start. Voor het schoouspriingcm werden dooft- do jury geen booge cijfers toegekend; het hoogste cijfer was 7; meestal was het een 5 of zesje; ook drieën en vieren, vier den genoteerd. De in het program aangekondigde de monstratie schoonspringou door dear 12-ja- rigen Leo Klein (S.Z.C.), oud-lid van Triton te Batavia, kon miet gegeven worden, om dat do K.N.Z.B. daartegen bezwaren had; Na de baanwedsüijdön volgde een walor- pol o wed strijd tusschen S.Z.O. 1 on Ziau Jeugd (Den llaag), die door onze sladge- r< oton na een spannonden strijd met 2li ju wonnen werd. Met do rust was do standi 11. De snelheid van do zwemmers dus hol zwemmen is do laatste jaren bij S.Z.Q. aanmerkelijk toegenomen; aaia do techniek zal nog eenige aandacht ge schonken moeien worden. In 1932 is oen S.Z.'G.-lustrumbcker be schikbaar gesteld voor een vijtkamp heoreW (3 maal 50 AI wisso.leslafelte; 100 Ah rug; 200 Ah schoolslag; 100 AI. borstcrawl en 5 maal 50 Al. borslcxawl-cstafette). R.D.Z. won gisteren voor do der-de maal den wisselbeker, ditmaal met 19 punten; het IJ bracht het tot 17Ziau tot 6 pun ten. Na afloop heeft, do lieer ,T. B. Wyehcrs, voorzitter* van S.Z.C., de prijzen aan de winnaars uitgereikt. Uitslagen, Hieronder volgt de uilslag: 3 maal 50 Ah wisselslag-estafette dames 1. O.D.Z 1 mm. 44 sec; 2. O.D.Z. II 1.48%; 3. A.D.Z. 14,81/5. 3 maal 50 AI. wissel&lag-eslafctto hecre-m 1. R.Z.C. 1.31%; 2 IJ 1.35%; Zian 1 36%. 100 Ah -rugslag voor dames: 1 en 2 D. Kerkmeester, O.D.Z. cn mot handslag h van Feggelou, IJ, 1.17%; 3. C. Kint, O.D.Z. l.lS3/5 100 Al. nigsiag voor heeren: 1. J. P. Metman, IJ, 111%, 2. P. v, d, Iloek, Zian, 1.13%; 3. W. Ooerlisng, IJ, 1.141/5- 100 AI. schoolslag voor dames: 1. J. Waalberg, A.BZ., 121%; 2. Dt. Hecselaars, O.D.Z., 1.27%; 3. J. AL Stroom- berg, IJ, 1.28%. 200 Ah schoolslag voor hoeren: 1. II. Smitshuizen, A.Z., 2.51; 2. P. Kruithof, R.Z.C., 2 52%; 3. L Korpers hook. V.Z.C., 2.53. SchoonsprLngen Mej. J. Looyaard, O.DZ., 52 06 p.; mej. v. Deutckom, S.Z.C43.14 p 100 Af. borstcrawl-slag voor hoeren: 1. S. Alolenaar, IJ, 1.01%; 2. K. Ho ving, R.Z.C., 1.01%; 3. Ct Begier, R.Z.C-, 10.3 100 At, borstcrawl-slag voor dames- k. Timmermans, R.D.Z., 1,10%; R. f. 1 Veen, O.D.Z. 1.10%; N Senff. AD 1-11%- 5 maal 50 Al. borstorawslag-estafelte vo- i heeren 1. R.Z.O. 2.211/5; 2. IJ 2.233/5; 3. Ziau 2.24. Kath. Dem. Partij. Feestavond. Do afdeeling Schiedam van -ie Katlr, Democratische Partij hield gisteren in ge bouw Eendracht een feestavond, die ge opend werd d'oor den voorzitter, den heet AI. de Haan. Spr. heette de talrijke aanx wezigen do zaal was geheel gevuld welkom, in het bizonder do Rottcr- damscho partijbestuurders G. Bik en ,1. P. Alanschot. Laatstgenoemde hield een korte rede, waarin hij o.a. do R.K. Staatspartij er een verwijt van maakte, dat zij oen on katholieke politiek voert door te ijVercn voor een herleving in 1937 van de coa litie. Er werden twee tooneelstukjcs opge voerd, één met een dramatischen, het an der met een vroolijken inslag. Do spelers hebben reei waardeering on dervonden voor hun optreden. Na afloop trad een band op, die bh de jeugdige bezoekers zeer in don smaak viel. Het was reeds middernacht, vooi dei laatslen huiswaarts keerden. Do baten van den feestavond worden aangewend voor liet organiseeren van een' St. Nicolaas-ki nd erf ecs t. De Schiedamsche Burgerwacht naar llr. Als. Dc Kuyter. AIct twee bussen is Zaterdagmiddag om. 2 uur van de Koemarkt naar Rotterdam vertrokken ©en gezelschap in keurige uni formen gestoken leden van iiol mobiele! vendel van de Schiedamsche Burgerwacht, voor een bezoek aan IIi*. Als. Ba Ruyter, dio aan de Parkkade ligplaats had geno men Aan deze kade werd' voor de loop plank aangetreden, waarna cïc troon ui '"„kzte groepen werd verdeeld', welke on der leiding van enkele leden der Beman ning eon rondgang door het schip maak ten Areer dan een uut duurde hei bezoek. Daarna werd weer op den wal aange treden en do terugreis aanvaard. Be onge veer vier uur stapten de leden bij he? het Pompstation uit, om nog een marsch. door de stad' te maken. - Een aantal BurgeTwachters, uit Schie dam niet behoorende lot het mobiele vendel, heeft zich na dit bezoek -aange sloten bij den kring Westland, welke ook een bezoek aan dit schip bracht.

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2