De Verbetering van het gezondheids- peil bij de schooljeugd. 44!j, ERFENISVOORWAARDE Luchtvaart. De dijkvai bij Kapeiis. Noodlandingen. Steigemasi's CreMea*selae Hsdi©pr@gramma$s "Hlr Gemengd Nieuws S&t'i" IfeïSlÉ Hevige vechtpartij te Amsterdam Ttt ee mannen zwaar gewond. Omstreeks half vier gistermiddag kreeg do bow oner van de eerste verdieping van een huis, in de Houtstraat op Kattenburg te Amsterdam, bezoek van den echtgenoot van de vrouw met wie de bewoner oenigen tijd hail samengeleefd. De vtouw vertoeft op het oogenbhk in het ziekenhuis. De bc/oekei, een bewoner van de Indi sche huurt kwam met de klaarblijkelijke bedoeling, lucht te geven aan zijn gevoe lens jegerm den minnaar van zijn gewezen vrouw, lïij nas nog met lang binnen of hij haalde een scheermes voor den dag, •waarmede hij zijn tegenstander ernstig toe takelde. Deze vluchtte de keukeu in on nam op Zijn beurt een groot keukenmes, v. aarmede hij zijn aanvaller eveneens ern stige verwondingen toebracht. liet gekrakeel werd behalve dooi om wonenden cok door oen voorlijkomomlen agent van politie gehoord. Do agent vond do deur van liet huis gesloten, doch trapte 'deze m en vond in eon der kamera de twee mannen, die beiden deerlijk bloed den. Vooral de aangevallene had ernstige verwondingen aan din hals. Do geneeskundige dienst, die spoedig gealarmeerd was, heeft de beide slacht offers van deze vechtpartij onmiddellijk naar het Binnen GaThms overgebrai ht. Hun toestand is ernstig. Zij konden nog niet worden gehoord. Een der mannen overleden. De andere oewccrl uit noodweer £0 hebben gehandeld. Omtrent de vechtpartij vernomen wij nog. 'dat een der beide mannen kort na aan komst in hot Binnen Gasthuis overleden is. De toestand van dein ander was van dic-n ir-i, dat hij overgebracht kon worden naar liet bureau Kattenburg Hij verklaarde, dat hij do gescheiden man is van de vrouw, die tot kort bij zijn tegenstand ei' ui de Bootstraat heeft gewoond. Beide mannen hadden afgesproken gistermiddag bij eikaar te komen, om te spreken over de kinderen van de gescheiden vrouw. Hierover ge raakte men zoo opgewonden, dat de be woner van de kamer van het bovenhuis in do Bootstraat een zakmes trok ea hem .lanviel en hij zich verdedigd heeft met een scheermes. Hij beweerde uit noodweer ie hebben gehandeld. Beschouwingen van de Volkenbondscommissie. Slachtoffer herkend. Het lijk van cteïr man, die gistermiddag bij het oversteken van den weg op het Hofplein te Rotterdam door een tramwagen is o\ weden en wiens identiteit aanvanke lijk niet kon worden vastgesteld, is geble ken te zijn van den 86-jarigea G. J. Lager waard uit de Aert van Nesstraat, aldaar. Aanrijding met doodelijken afloop. Gisteravond omstreeks ze\on uur is in de Spanjaardslaan te Leeuwarden de 87-ja- rige heer Cremer, oud-hoofd cetier school, doordat deze aarzelde bij hot oversteken, door een auto aangereden. De heer C. werd door den bumper ge grepen, kwam met het hoofd op den 'motorkap terecht en viel daarna tegen den grond Met een schedelbasisbreuk en enkele wonden aan het hoofd, werd het slacht offer opgenomen en naar het Diaconessen- huis vervoerd, waar hij, zonder tot bewuot- zijn te zijn gekomen, is overleden. Gevaarlijk Amérikaansch bandiet gearresteerd. De New Yorksche politie is erin ge slaagd de gevaarlijke handiet Harry Bru nette te arresteeran, na hem eerst gedu rende twee uur in zijn woning te Bronx te hebben belegerd. Gedurende deze belegering werd1 gebruik gemaakt van vuurwapenen en gasbommen. Ook do vrouw van den misdadiger, die Hem bij verscheidene misdrijven heeft ge holpen, werd eveneens gearresteerd. Vrij naar het Amérikaansch van MARY HASTINGS BRADLEY door Mr. H. J. P. H. door MAMTNE WITTOP KONING. De Commissie, door den Volkenbond ingesteld voor do besludociing van het voedingsprobleem, beeft een uitvoerige be schouwing gewijd atui den gezondheidstoe stand dei' schoolgaande jeugd. Daarin vindt men de volgende conclusie: „Leerplicht is in de beschaafde wereld algemeen aanvaard. Men geeft toe, dat tal van leerlingen, heizij geestelijk of lichamelijk niet in staat zijn om van deze algemeen erkende maatschappelijke weldaad ten volle te gonietou. Ligt hel dan met voor de hand, dat die kinderen, om met succes het onderwijs te volgen, beter moeten woidon toegerust lichame lijk en geestelijk door een voeding die geheel aan do gestolde cisdieu voldoet?" Door oen zekere methode in do voeding aan te brengen kan men n.t. naar de proeven uitwijzen, toename van iongtegioei en gewicht, van spicik-aeht, van levendig heid ook op geestelijk gebied ver krijgen, Twee van zulke proeven worden in liet inpport beschreven; beide werden in Engeland genomen. In het eerste geval werd gedurende hot tijdperk 19131933 do voeding in een school (internaat) gecontroleerd. Van 1920192!) heeft men daar de gebruike lijke voeding zoodanig gewijzigd, dat er meer melk werd verstrekt, de margarine werd vervangen door boter en hot gebruik van brood werd verminderd. Als gevolg van 'die veranderingen werd de groei van 11-jarige jongens gebracht van 13S,8 cM. op 110,5 c,M., die van 15-jarige jongens van no,? c3I, op 1C2 5 cM. Evenredig daarmee wa° ook do ge wiebts toename, ter wijl bovendien nog twee merkwaardige re sultaten werden geboekt: een sterke ach teruitgang van „fracturen" >.v. arm- en beenbreuken) bij het valien <51 een ver mindering van rlieuma'isctie aandoeningen. In de tweede proef gc/.d het de toe voeging gedurende ren juir van melk en ccnige andere „bereheimen ie stoffen" (groente, vruchten) airs de tot dusrenv ge bruikelijke voeding op een bekende En- g-liChe kostschool. Ito d'agcüjksöhe toe voeging van J/s L. ,ne' k aan een voeding, die als normaal werd beschouwd, heeft bi) jongens van 6 —11 jaar een groei van 0 7 cM tot resultaat gehad en ren gewichts toename van ruim 3 K.Gterwijl bij jon gens in precies dezelfde c oud'ties, chc echter geen „toelage" van Va L melk per dag ontvingen, de groei slechls 4.7 eM. bedroog en de gewiehtstoonamo T/j kg. Tevens heeft men oppmetkl, dit er veel minder ziektegevallen v omkwamen bij de met melk bedeelde jongens, sJjc- ciaal wat betreft aandoeningen van neu-s- en keelholte; ook neiging lot wintervoe ten verminderde en er trad vcibeteung op in den toestand van de huid Ten slotte werd geconstateerd, dat leze kinde ren beweeglijker en luidruchtige! vvuien wal al of niet gewenscht km zijn, maar wat toch in elk geval bewtj-4, dat het zenuwstelsel zoo goed als andere Sicliaamsdeelen geprofileerd had van den invloed der extia toegediende melk Burnet en Aykroyd hebben hiernaast do resultaten gepubliceerd van andere derge lijke ondervindingen met de toevoeging van melk aan het dieüt van schoolkinde ren en men mag uit dit alles met gerust heid de gevolgtrekking maken, dat gebruik van metie (ol een dagelijksdie gewoon te opgevoerd aanmerkelijk hot gemid delde van gioei, lichaamsgewicht, kracht, activiteit en algemeen lichamelijken toe stand zou verhoogen. Bovendien zouden de veelvuldig voor komende boenderbroukon, die in bepaalde streken ooral in industrie middelpun ten tot de sociale vraagstukken be- hooren, voor eon groot deel vermeden kun nen worden door de verstrekking van melk en andere „bes dimmen do" voedingsmid delen gedurende hot tijdperk van don been- dmgroei, d.vv.z. gedurende den leerplich tigen Lteftyd. De feiten en cijfers, neergelegd in het rapport van de Volkonbondscommissic, spreken ook voor de Netlorlandsclie vrouw en moeder een duidelijke taal, die in steeds breeder kring blijkt te worden verstaan. Ook maatregelen builen het huisgezin om seh ooi voeding, mclkverslrekking op school klinken ons Nederlanders niet meer vieemd in do ooren. Laten we ho pen, dat niet enkel fenvilie vau liet schoolkind van thans, maar als gevolg daarvan terwille van het algemeene ge- zGPclhcidspeil in komende jaren deze maatregelen zich hoe langer hoe meer mogen plaatsan in hoi brandpunt der be langstelling van hen, ,.ie in dezen tot han delen bevoegd zijn. Het gevaar nog geweken. steeds niet In den loop van gisteren heeft men aan do landzijde van den dijk van den calamiteuze Willem Anna-polder langs de Westerscheldc van wolken dijk oji due plaatsen grooto stukken zijn afgekalfd dooi den stroom van het Seheldevvater over een lengte van driehonderd meter een bekisting van een meter breed aangebracht. Aan de rivierzijde brokkelen af en toe nog kleine stukken af. Op het meest be dreigde punt is de dijk tot op 1 meter uit de kruin weggevallen. Dat hot gevaar geweken zou zijn, kan men nog niet zeggen. De situatie ter plaat se is dermate precair, dat nooit te be rekenen is wanneer zich dijkval zal voor doen. Dit kan zelfs bij stil weer plaats hebben. Maandag, toen er stormweer was, zag het er bedenkelijk uit, doch gisteren is het geheel stil geworden, waardoor men de gelegenheid had de meest nood zakelijke voorzieningen te treffen. Vandaag zal er rijshout in de gaten worden neer gelaten, nadat men eerst de diepte van de gaten zal hebben gepeild. Men weet op het oogenblik nog niet, of de zink stokken, welke den afgeloopen zomer zijn aangebracht, al of niet met den stroom zijn meegesleurd. Do dijkval geschiedde niet op oen plaats, waar men hem wel venvacht zou heb ben Voor bet geval zich dijkval zou voor doen, verwachtte meu deze een paar hon derd meter meer naar het Westen. De Kerstvlucht naar Indië. De „Ibis" vauuehtend vertrokken. Vanmorgen 0111 zestien minuien voor acht is de „Ibis", de nieuwe D.C. 3, van Schiphol vertrokken voor liet- maken van de Kerstvlucht naar Indië. Er zijn acht passagiers aan boord, n.l een voor Batavia, een voor Pinang, twee voor Calcutta, oen voor Allahabad, twee voor Karachi en een voor Alexandria. On derweg heefl nog eau passagier geboekt voor Alexamlrio-Rungoon Medegenomen is 373 K.G. briefpost, 73 K.G. pnkk-etpost en 151 KG. vracht Duitsche sjiortvüegluigïu bo ven Nedcrfanilsdi grondgebied verdwaald. Gistermiddag moest de Builsclie sport vlieger Jucan val de vhegschool te Del- mold mot zijn toestel, gemerkt D.E,.A. L.ï.„ in de nabijheid van den lichtmast, welke te Ooünai-aum is opgesteld in de vüogroulo naar Hannover, oen noodlan ding maken. Bij de poging om het Toestel veilig op den grond te zetten, kwam hot in aanraking met oon paal, waardoor de kop van het vliegtuig zich in dan giond boorde en de schroef brak. De bestuurder kwam er zonder letsel af. De politie van Denonkamp nam hem een verhoor af, waarbij hij verklaarde, door het slechte zialit gedwongen to zijn tot landen. De vlieger claclit in do nabijheid van do" H'êdinast te Brandlccht opDaiitscih grondgebied te zijn. Het toestel is onder bewaking gesteld. De lieer Jocan heeft, na ziah met de Duilsche autoriteiten in verbinding te heb ben ge-teld, zijn introk in oon hotel te Ootmaraum genomen. Indien de schade ter plaatse hersteld kan worden, on er moge lijkheid tot opstijgen bestaat, hoopt de heer Jocan zoo spoedig mogelijk weer naar Duiischland terug te keeron. Geslaagde noodlanding ie Amersfoort. Omstreeks vijf uur heeft gistermiddag oen Duitscho sportvlieger van de vlieg- sciiooi te Oldenburg met zijn éónmotorige tweedekker, gemerkt D.A.I1 E. 212 aan de overzijde van de Rijnbrug nabij liet de Do Monchy-monurnent een good geslaagde noodlanding gemaakt. De vlieger was den koers kwij geraakt. liet toestel is onder bewaking van de politie gesteld. Zes dooden bij vliegtuig ongeluk in Japan. Een watervliegtuig, dat in een dichten mist verdwaald was, is in Zuid-Kyoesjoe tegen een berghelling gevlogen en in brand geraakt. Do zes inzittenden zijn in de vlammen omgekomen. Kerk en Schooi Ned. Ilerv. perk. Beroepen te Moppel, ds. J. F. II. En gel, te Alblasserdam. Bedankt voor Gonemuiden, ds. K. v. d. Pol, te Boven-ÏIardinxveld. Gcref. Kerken. Beroepen te Opperdoes, D. Roest, cand te Maassluis. Vrije Evaug. Gemeente. Bedankt voor" Apeldoorn, I. J.' Vasseur. van Den Haag. in snert oï op de boterham de rookworst met den zachten rooksmaak Het postmerk was ergens uit Mexico. Geen woord over zijn voornemens of ge voelens. Abof er ook maar cenige twijfel zijn zou, als bij Anne eenmaal gezien had. Do notaris belde Anno op en dineerde dien avond met Nathan bij hnar. Anne had zeif ook eên brief ontvangen. Zo had er door de telefoon niet over gesproken, maar voor het dmor haalde ze liem op de waranda met een stillen overwinmngs- lach tegenover Nathan, die hom- meer dan razend maakte, te voorschijn. Hij voelde het als een soort uitdaging van haar kam 'De brief was kort. llij begon met ne zelfde verklaring van zijn uitblijven te geven. Dan vervolgde hijIk voel mo wan hopig wat betreft de positie, waarin oom Alexander je gebracht heeft. Toen hij mij oen paar maanden geleden voor het eerst schreef, had ik er geen idee van, dat hij zoo iets van zins was hij schreef alleen, dat hij zoo deed omdat hij, als oud man, zich familieziek voelde. De e-eni- ge veronderstelling, die ik maken kan, is, dat hij er op gesteld was, dat jij den ouden familienaam zou blijven dragen. Ik zal er niet meer over zeggen, voordat wc elkaar gezien hebben. Dat zal wel met een dag of tien zijn. Je kunt er naluurlijk op rekenen, dat ik in alle opzichten reke ning met jouw venschen zal houden en me daarnaar zooveel mogelijk zat schikken. Je neef, ALEXANDER HARKEN. Op de waranda tusselion hen inzittend las Anne den brief voor, alvorens aan tafel te gaan en voor de oorsto maal in vele weken trilde er oen lachje 0111 haar lip pen. Ze kon er op rekenen, dat hij haal" -ensciien in alle opzichten zon eerbiedi gen. Dat was echt de verzekering van een beleefden Zuidelijken gentleman. En opeens trok ze haar lippen samen. Hij wilde zich zooveel mogelijk schilden. Hij had een slag om den ami gehouden. Hrj moest wel vrees olijk voorzichtig zijn- Misschien was hij bang, dat haar vader dit als -"en middel had aangegrepen om zijn dochter aan den man te brengen, ai was zo niet aantrekkelijk. Die brief klinkt heel vriendelijk, lieve kind," zei do notaris. „Misschien kom je nog tot de bevinding, dat je vader meer van hem afwist, dan jij meende en dat hij dezen wol buitengewonen weg gekozen heeft om in jouw belang le handelen en voor je geluk to zorgen." „Om van mijn geluk maar niet te spre ken," spotte Nathan. „Tien dagen... dan schijnt je aanbider ook niet al te "veel haast te maken." „Neen, dat valt me ook tegen," zei Anne vrij koel. Maar haar gelaat drukte geen teleur stelling uit. Veeleer opgewondenheid en verwachting. Alex kwam dan eindelijk tochl De vroeselijke spanning was uit. Het leek, alsof het gordijn voor oen span nende voorstelling was opgetrokken Nathan keek woedend naar haar, zocnls zo daar zat met opgeheven hoofd en haar schoonheid maakte zijn wpede tot een kwelling voor hemzelf. Zij on die andere. Hij zou beiden graag vermoord hebben. Hij zou hen zoo graag oen nederlaag heb ben toegebracht. Waar had hij dan hersens voor, ais hij ze niet gebruikte? „Voorzichtig, Nathan," waarschuwde hem een innerlijke 'stem. „Was dat het niet, wat d:o oude schurk verwachtte? Dat jij verleid zou wordon tot een of andere over ijlde daad? Ilij voelde de stervende oogen nog in de zijne branden... hij hoorde nog dien snijdend spottenden lach. Hot diner werd een marteling voor hem. Om daar aan tafel te moeten zitten en beleefde opmerkingen te moeten maken tegen miss Rendall, antwoord te geven op de algemeenheden van den notaris, Anne te zien opgaan in eigen gedachten, hen allen tegen zich in bondgenootschap te voelen met dien onbekenden neef, wiens aangekondigde komst alleen reeds een nieu wen wind door hot oud© huis scheen te doen waaien... dat. was meer, dan hij dragen kon. - - - Zoodra het maal dan ook was atge- BurgerSiJke Stand VLAAILDINGEN. ,Goboren: 3 Deo. Hendrikus Ma rijn, zoon van M. J. Lammers en .7. P. van Dongen, Kuiper straat 59. 4 Dec. Klaasje, zoon van H. Hoogland en J. IC. Haddeman* 3e. Biersloolsteeg 8. Gomelis, zoon van C. van Dorp en F. Stam, VelteooBiskad© 183. Hend'.ikus Johannes, zoon van II. van den Heuvel en J. W. Kinigisn, Orelioplantsoen 27. Hen drik, zoon van H. IJdo en W. F. Plomp, Burgem. Pruissingel 21. 5 Deo. Clazina, dochter van C. v. d. Vlis en D. Engel, Hofsingel 44. Johanna. dochteT van M. C'oenradie en S. Dullaairt, Jao. v. Heemskerkstraat 14. 7 Deo.' Nioolaas, zoon van W. Verschuur en J. Brobbel, Nieuwelaan 102. 9 Doc. Johanna Dirkje, dochter vaa H. Struis en A. M. do Jong, Vetten oord»- kade 35. Ondertrouw Arie üorsboom, 23 jaar, T0llensslra.1t 5a en Maartjo van Deventer, 19 jaar, Jozef Ia. radlöSlraat 14. Ueliuwd: r Abialnun iloogeudijk, 23 jaar en Withui, raiua van der Jagt, 20 jaar. G-errit Jan- van der Bent, 23 jaar cm W'ilhelmina Mo. ree, 22 jaar. Willem Steenboek, 29 jaar- en Sophia Maat, 23 jaar. 0 v or leden 2 Dcc, Elizabeth Maatje van Dijk, 41 jaar, Steinstraat 52. l.-'elronella Aal- dors, 67 jaar, rel 1!gen. van N. Bergwerf, [da Maria do Raathslraat 2, Mariii Blok, 55 jaar, echlgen. van M, Kooi'mam?, Marisslraat 16. 10 Deo. Anna Geertrui] Broodveld, SQ jaar, edrtgen. van J. Benne, BildeniSjk- straat 38. VLAARDINGER-AMBACHT. Ondertrouwd: 3 Doc. A. Dijkshoorn, 26 jaren en N-coltje Vermeer, 29 jaren. Overleden: 4 Deo. Kalharina van Dijk, 48 jaren, etiht- genoote van Van der Einde. DONDERDAG, 4 7 December 1936. Hilversum I, 1875 M. 8—9.15 KRO. 10 NCRV. 11 KRO 2—11.30 NC1IV, 89.15 en 10 G ramofoen. 10.15 Mor gendienst.- 10.45 Gramofoon. 11.30—12 Godsd. halfuur. 12.15 KRO orkest en Gramofoon. 2 Handwe-rkeursus. 3 Gra mofoon. 3.153.45 Vrouwealralfnur, 4 Bijbellezing. 5 Handenarbeid r, d. jeugd'. 5.30 Gramofoon. 6 Cembalo, viola da gamba en viola d' amore. 6.45 Einkrateia- kwartiertje. -7 Berichten. 7 i5 Jo-um. weekoverzicht. 7.45 Reportage. 8 Ite- ridden. 8.15 AdveiUs-progranima. 10 Be richten. 10.05 Orgel. 1111.30 Gramo foon. Hierna Schriftlezing. Hilversum II, 301 31 AVRO-Uilzending. 8 Gramofoon. 10 Morgenwijding. Gramo foon 10.30 Declamatie, tl.15 Orgel en vioot. 12 De Minstreels. 2 Voor de vrouw. 2.30 Piano. 3 Naaicursus. 3.45 Gramo foon. 4 Voor zieken en thuiszittend®. 4.30 Gramofoon. 4 50 Voor do kinderen, 5.30 AVit0-0pere'te- 0rkest en solisten. 6.35 Sportpi aatje. 7 Voor do kinderen. 7.05 AVRO-Dansoikcst. 7 30 Engclscho les. 8 Berichten. 8.15 Concertgebouw orkest en solisten. In de pauze: Cause rie: „Romantiek versus protocol bij liet Huwelijk". 10.30 Reportage, 11 Berich ten. Hierna tot 12 AVR0-ï>ansorkest Druitwieh, 1500 31. 11.25 Gramofoon. 12 05 Orkest"1 "un. m. v. solist. 1.05 Zangers. L 35 Ocfcet 2.35 Gramofoon. 3.35 Orkest m. m. v so list. 5.05 Gramofoon. 5.35 Jazzband 7 Orgel. 7.35 üansorkesl. 8.20 Vioolduet- iten. 9.40 Kwintet m. m. v solist. 10.40 Orkest m. m. v. solist. 1135 Lew Stone en zijn Band. 11.50—12.20 Dansmuziek. Radio-Paris, 1648 31. 7.20 en 8.40 Gramofoon. 9.50 Orgel. 11.20 Orkest. 1.50 en 4.20 Gramofoon. 8.20 Voordracht en zang. 9.05 Orkest en solisten. 11.2012.35 Dans orkest. Keulen, 456 M. 5.50 Orkest. 7.50 Kloinorkost. 1120 Or kest. 12.35 Orkest. 1.35 Gevar, concert. 3.20 Amusementsorkest. 4.10 Gramo foon. 4.35 Zang en piano. 5,20 Militair concert. 6.30 Gramofoon. 7.30 Orkest 10.05—11.20 Populair coucieirt.. Brussel, 322 en 484 31. j.to' 322 M. (Vlaamsoh programma): 12.20 Gramofoon. 12.50 Klein ork-est en Caba ret. 1.30 Orgel en Cabaret. 5.20 Orkest. 6.50 en 7.20 Gramofoon. 8.20 Orkest en solist. 10.30—11.20 Gramofoon. 484 11. (Fransch programma)12.20 Gra mofoon. 12.50 Dansorkest. 1.30220 en 5.20 Gramofoon. 6.35 Piano. 655 Zang. 7.35 Gramofoon. 8.20 „La Vestalo", opera. loopen, maakte hij een verontschuldiging wegens drukke zaken en vluchtte naar zijn auto. Zekc kon den notaris wel thuis brengen. Hij had zich geen plan gevormd. I-lij wilde alleen maar een eind rijden, om zijn woede wat te doen bekoelen. Maar hij reed regelrecht naar Charleston en toon liij zich dat bewust werd, kon hij zich het doet van zijn rit niet meer verhelen. Hij maakte zichzelf wijs, Jat het toch ook hoog tijd werd, dat hij dien armen drommel eens ging opzoeken. Het adres op den brief van Farquahr was in het oude kwartier, nu geheel door negers bewoond, gelegen. Hij vond het nummer op een oud huis, dat noodig geschilderd moest worden, welks uiken scheef hingen, maar dat er toch 1103 naar uitzag, dat het vroeger een deftige wo ning was geweest met oen voortuin, die nu diende voor het drogen van wasftlr- goed. Fetr negerin deed liem open en bvj vroeg naar Frcd Conant. „Do blanke man, meneer," vroeg ze zacht en medelijdend, beschaafder dan men van haar slordige kleeron ver wadden zou. „Ja, meneer, hij ligt boven te bod, de eerste kamer links "boven aan de trap." Ze bood niet aan hem den weg te wij zon, maar bleef hem beneden na staan kijken, toen hij de krakende trap opklom en aarzelend voor een deur bleef staan, die slechts half gesloten was. De kamer werd verlicht door een open venster en in de schemering van den vallenden avond kon Nathan een mannengestalte op een. bed uitgestrekt zien liggen. Hij klopte aan de op een kier staande* deur. De gestalte op het bed richtte zich overeind. Fan holle stem noodigde hem binnen. Nathan trad binnen. Do man stond niet op, maar bleef in bed zitten en keek hem aan. Nathan zag, dat hij van zijn eigen leeftijd was, maar vermigeid ca ziekelijk van uiterlijk. Zijn niet al to schoono kleeren hingen hom slordig om liet lichaam. Ondanks zijn verloopcu uiterlijk, was hrj knap van gezicht en zijn spottend lachje zou de oude Ilarken lietn zeker benijd hebben. Zijn groote zwarte oogen waren aanmatigend vau uitdrukking. Ik ben Natban Ilarker. Hen je Drow Farquahr?" „Niet zoo luid," zei de jongeman, zwakke, maar toch zelfbewuste slem. „me ben ik Conant." „Ja, dat weet ik Onder dien naam heb ik dan ook naar je gevriagd/ mompel de Nathan, zich vreemd opgewonden voe* lend. De man wees hem een stoei aan en. trok een kussen wat liooger onder zyu hoofd op. „Ik ben lang ziek, zboals ik geschre ven heb," zei hij, „daarom ben ik zoo lui." „Ik heb je brief net ontvangen,' foog Nathan, „hij was tusselren enkele rouw betuigingen geraakt." 1 Wordt vervolgd if 4 l Wv 6) t >,L- -sv,.

Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 6