Het a.s. Vorstelijk Huwelijk. Morgen de groote dag. Ouderavond Kon. Wilhelminaschool Een historische dag. Int, Samenwerking Ecu vredesaanbod van Hitler? ..Evening Standard" me nt to weten, d t Hitier voornemens is een vredesaanbod te doen, dat ..gebaseerd" zal zijn op liet voor- sled van 25 .Maart 193(1. Dit aanbod zou een ontwapeiiimgsclan- sule bevatten Het aanbod zelf echter zou ondergeschikt blijven aan het succes van generaal Ftunoo. Do Dui Leners zijn te leurgesteld, dat Franco niet een zoo snelle overwinning hoeft behaald ah rij hoopten. Zij bereiden zich voor, hem (hans j10t maximum van voor succes nood i£*c vrijwil- ligers te zenden. Wanneer de overwinning van Fiance verzekerd zal zijn, zal het vrodesaanbod worden geformuleerd. De Douarelanui en de Hrihch—Italiaau- sehe o\ ereenknmst. De correspondent van Stefani te Parijs heeft een vraaggesprek gehad met den ij0.0 waakschen minister van buiten- andsche zaken, Krofta, over het Hritsch- daitaansclte accoord. Krofta verklaarde voldaan te zijn orer deze overeenkomst, nat isjecko Slowakije belang heeft bij een samen n eik mg zoowel met Italië als met Engeland. Au do vrede in de Midvlelland- sciie Zee verzekerd is, aldus Krofta, Jiebben wij hoop, dat Italië bereid is zich bezie 10 houden me' de vraagstukken van Mid den-Europa, en dat in een geest van nut tige economische en politieke samenwer king met do Kleine Eufonie. Een gunstig toeken in dat opzicht is de onmiskenbare verbetering der botrek- kmgen tusschen Praag en Boedapest. De Duitsch-Italiaansdho toenadering zou ten gevolge kumien hebben, dat de betrekkin gen tusschen Dnitschland en Tsjecho Slo wakije zich gunstig ontwikkelen. Krofta deelde ten slotte mede, dat zijn regeenng voornemens is een consulaat te Addis Abeba te vestigen. Dat zou geen ge baar betockenon,_ maar slechts liet erken nen van een duidelijk gevoiden toestand. Vredesvoorstel. De „Prawda" publiceeit een vraagge sprek van baar Beriijnschen correspondent met rijksminister Iless. Dezo beeft daarin verklaard, dat de wereldvrede niet afhan kelijk is van woorden, maar van daden. Een staatsman levert de grootste bijdrage tot den wereldvrede, wanneer hij zijn volk lev reden maakt, want een volkomen tevic- den volk is een bolwerk van den vrede. Duitschlnnd wenscht als land van den vrede goede betrekkingen met al zijn buren. liet uit geen oorlog: Hitter en zijn medewer kers hebben in den wereldoorlog gevoch ten en weten dus, wat oorlog beleekcnt. Indien echter iemand Duitschland zou aan vallen, zou hij op den grootsten tegen stand stuiten. STADS!*B£UWS Het vreugdevuur ontstoken Op den hoek van den Singel en de Broersvest staan op het pleintje een aan tal palen, oranjekleurig en bovenop die palen zijn Oranjewimpelfjes gedrapeerd. Temidden van deze palen staat een klein Eifeltorentje, keurig wit geschliderd met Onmjevlaggetjes van top tot teen versierd. Bovenop is een zwart geverfde „schaal" aangebracht, waarheen de dikke gasbuis leidt, die voedsel brengt voor de vreug de-vlam, welke gisteren om zes uur dooi den burgemeester, mr, dn F. L. J. van Haaien, ontstoken is. Hoew-el het voor velen het etensuur geweest zal zijn, hadden tailoozen blijk baar de witgedekte tafel nog even laten wachten om het plechtige moment* bij te wonen en tegen zessen waren zoodoende luim duizend inenschen in een kring om het pleintje geschaard. De klok had al zes geslagen, toen uit do Lange Kerkstnat zware boemslagen van den grooten trom. weerklonken en even later het vrooüjke getjirp van de pijpers van de „Harmonie", die den Lippe Detmold-marsch bliezen, tot tie door de felle en koude wind verkleum de menschenmassa doordrongen. Nauwe lijks was men van deze verrassing beko men of daar klonken nog hardere boem slagen, geproduceerd door de Oranje Garde, die met vele viaggen aanwezig was om aan de plechtigheid nog grooteren luister bij te zetten. De burgemeester was inmiddels gearri veerd en na door hét Werkcomité begroet to zijn, nam hij de groote „lucifer" en ontstak hiermee de vreugdevlam. Grillig speelde de vlammenmassa rond de schaal toen de burgemeester zijn stem verhief Op verzoek van de leden van het Werk comité, aldus mr, dr. Fan. Haar en, aan welk verzoek ik gaarne heb voldaan, is door mij de vreugdevlam ontstoken. Deze vlam is een van de vele uitingen, waarmee Schiedam en haar burgerij blrjk willen ge ven van wat onder haar leeft. Tusschen guirlandes en eere-poorten is deze vreugde vlam zeer op haar plaats, omdat zij tot uiting brengt wat in ons hart leeft. Groote vreugde heerscht er on do vreugdevlam fs de symboliek voor de vlam, die oplaait in ons hart, hoog oplaait naast de eer bied, die wij voelen voor het gezag, en liefde voor H.M. de Koningin, de Draag ster van dit gezag en voor de Draagster in de toekomst, H.K.H. Prinses Juüanal Boven onze hooVicn hangt de Oranje- kioon. Do omliggende landen wijzen uit, dat wij deze Krcon nooit genoeg op prjs kunnen stellen. Als deze vlam straks uit dooft, Iaat ze dan in het hart blijven branden 1 Laat ons voorts liet feest vréren op een wijze, die tot eer van Schiedam zal strek ken. Spr. besloot met een: „Lang leve het Bruidspaar", dat door de omstanders be zegeld werd met een: „Hoera". Hiermee was de* plechtigheid afgeloopen. Inmiddels was mevr Fan Tiaar enRay- maker gearriveerd en nog ©enigen lijd bleef men' het wonderlijke vlammenspel beschou wen. Langzamerhand zochten de omstan ders de gezellige en verwarmde huiskamers op. Den geheelen avond, tot elf uur toe, toen de vlam gedoofd1 werd, bleef c-r een flinke belangstelling voor beslaan. Vanavond om ongeveer zes uur zal zij weer branden. Aanvulling programma. Behalve de in het programma Maan dag j.l. gepubliceerd genoemde mm ziekvereenigingen, zal morgen 8 uur op de Groote .Markt ook aanwezig zijn Harpe Davids, die na het vertrek van de Groote Markt een wandeling zal maken door liet nieuwe Oosten van onze gemeente. 's Middags 2 uur zal Harpe Davids ook aanwezig zijn bij do boomplanting op den hoek Flaardingerdijk en Aleidastraat. Toegangsweg naar de Groote Markt.' De genoodigden ten stadhuize zullen Zaterdag, evenals de zangers, die op de Gioote Markt zingen, zich toegang tot de .Markt kunnen verschaffen uitsluitend van uit do Lange Kerkstraat. Daar zal een doorgang worden vrijgehouden. Een beroep op werkgevers en burgerij. Het Werkcomité doet een beroep op de burgerij om hun iukoopen Vrijdag le doen, opdat ook de winkeliers aan de feesten kunnen deelnemen. Dc diensten in de U.K. kerken. Pc plechtige Missen voor de belangen va Vorstin en Vaderland en tot intentie van liet Prinselijk paar, die morgen in de R.K. kerken zullen worden opgedragen, vangen aan in de Singelkerk om 7 uur, in de H. Hart kerk aan de Rijnstraat om kwart voor 7, in de St. Liduinakerk om half 10 en in de Havenkerk om 9 uur. Zegenbede Om! Kath. kerk. In den dieast, die holen avond1 in de Oud-Katholieke kerk gehouden zal worden, zal o.a. een „Zegenbede" woulen gezongen bij het huwelijk van H.K H. Prinses Juliana en Z.DH. Prins Bemhaxd, welke door do Oud-Katholieke Kerk van Nederland wordt uitgegeven. De melodie is van wijlen Anton Verhey, die lid der Oud Kath. kerk was. We laten hier de Zegenbede volgen: Geloofd zij God met blijde klanken, Met woorden, vol van innig danken, Van liefde en verheugden geest. Laat ons eerbiedig nederknielen, Tot God verheffen onze zielen, Om dit verblijdend huwelijksfeest, (bis) Schenk 't vorst'lijk paar op zijne wegen O, goede God, uw milden zegen, Houd ver van hen het smart'lijb kruis. Wil beiden, Heer, genadig geven Een lang en diep gelukkig leven Tot opbloei van ons koningshuis, (bis) Zij mogen Neeiland's heil zien bloeien, In kracht en hechte liefde groeien, Getrouw aan U, die 't al regeert. Blije met geno. hun Huis omgeven, Laat, God, vereend met hen ons leven Als volk. dat trouw uw Naam vereert! (bis) Feest w ijdingsdienst. Alej. Jeamietie Molsberge" uit Utrecht, die hedenavond in den Feastwijdingsdienst in de Groote Kerk zen declameeren en zin gen is, voor wat liet solistisch ge deelte betreft, niet gedisponeerd. Zij zal daarom wel declameeren, maar mej. Isa Maas Geesteranus, eveneens uit Utrechl, zal de zangpartij dio oorspronkelijk mej. Molsbergen zou vervullen, voor haar teke ning nemen De richtstoel. "De lichtstoet,'Mie"Zaterdagmiddag half 5 van de Burgemeester Knappertiaan ver trekt, zal de volgende route nemen- Rerabrandtlann, West Frankelandscbe- straat, Aleidastraat, Graaf Florisstraut, Jan van Avenneslraat, langs St, Jacobs Gast huis, Penningiaan, Dr. NoleSs'r iat, Juliana van Stolbergstraat, Nassaulaan, Anna van Burensfraat, Ch. do Bourbonstraat, Wil lem de Zwijgerlaan, Schoolstraat, Nieuwe Haten, Oranjestraat, Lange Nicuwslmat, Nieuwe Haven, Hagastraat, Beijerlandschc- straat, Nieuwe Maasstraat, Strijensche- straat, Groenelaan, Wilhelminaplein, Wil lem Brouwershaaf, Hoofdstraat, Tuinlaan, Gerrit Verboonstraat, Rotierdamschedijk. Boerhaveiaan, Prof. Kamerl. Onneslaan, Singel, Bxoersvest, Lange Kerkstraat en Groote Markt, waar de stoet wondt ont bonden. Du versieringen in do staal. De versieringen in de stad hebben door den harden wind en rogon hier en daaH geleden. Vooral hedenmorgen hingen vele vlaggen troosteloos half om don vlagge- stok geslagen; andere vlaggen klapperden in den wind on sloegen nu eu dan een klein wolkje diume watordruppels uit. Verscheidene vlaggen zijn ook ingehaald, zoodat hier en daar zelfs lieelo straatgo- dcelten zonder vlaggoutooi zijn. Do laatste dagen zijn er nog emigc aardige govelversieringen bijgekomen, oa. aan de Lange Haven, do Spaarbank 1820 en het gebouw van den R.K. Volksgebouw. Vooral de verlichting van de Spaarbank doet het heel goed. Do versiering van hot stadhuis, die naar onze mcening aanvankelijk niet zoo heet veel deed verwachten, blijkt, nu zij ge reed is, zelfs bizonder geslaagd. Ook zijn nog oenige particuliere wonin gen met groen getooid. De Willem Brouwcrslraal. In do versierde Willem Brouwerstraat zal heden-, morgen-, Vrijdag- en Zaterdag avond gramofoommmok ten gelioorc Hor den gebracht. De schade, door den storm aan de versiering toegebracht, is weer hersteld. De handbahvcdslrljd. De band bal wed strijd, welke Zaterdag a.s. tusschen 2—3 uur, zal worden ge speeld op het S.V.V.-lerrein aan den West- fnuikelandschedijk, kan interessant wor den. In het veld komen een z g. A- en R-ploeg. Uit deze 11-tallen zal het team worden samengesteld, dat straks, bij do opening van het nieuwe Feijenoord Sta dion to Rotterdam, een. handbahvedstrijd zal spelen. De opstelling der ploegen is als volgt: A (wit shirt, groene broek). DoelHammes (Jahn). Achter. Mebius (Rotterdam), Oldenhof (Rotterdam). Midden: VoensdrecliL (D.W.S.), Smits (TH.O.R.), Strang (Rotterdam). Voor: Steinbacli (Jahn), Muijscr (Rotter dam), Stratmaxin (Jalnii, Jansen (T.H.O.R.), Auberl (Rotterdam). B (goel-zwart shirt, witte broek). Doel: Broichert (Jahn). Achter: Wien (Jahn), -Verroen (Ulys ses). Midden: Kuchen (Jahn), Ouwondijk (D W S.), Broekinans (Ulysses). Voor: Hoogland (Rotterdam), Oversloot (Rotterdam), Tilman'.'(T II.O.Il.), v. Weer kom (D.WS), Bos (Ulysses). Als scheidsrechter zal fungeer en de lieer R. v. d. Leij. Belasting op vcrnmkel ijkheden. Met betrekking tot de belasting op ver makelijkheden vei zoekt de dief van afd. Gemeente-Belastingen ons opname van het onderstaande: Ter voorkoming van onaangenaamheden wordt er de aandadit van belanghebben den op gevestigd, dat ieder, die voor nemens is een vermakelijkheid, hetzij een openbare, hetzij een ,z.g.besloten partij of bijeenkomst te ondernemen, daarvan tijdig tevoren kennis moet geven aan de afdeeüng Belastingen, Nieuvvstraat 30. Deze bepaling geldt ook voor het ma ken van muziek in. café. Nadrukkelijk wordt er op gewezen, dat bij niet- of niet-belioorlijko vervulling van do formaliteiten, welke dienaangaande zijn voorgeschreven, in samenwerking met den Commissaris vain Politie tot toepassing van de strafbepaling zal worden overgegaan. Hondenbelasting. Houders van honden en zij die in het afgeloopen jaar houder van een hond zijn geweest, verwijzen wij naar de otficieele kennisgeving in dit blad betreffende Hon denbelasting. Verloting. Blijkens een advertentie Ln dit blad is bij de verloting, door S. F. en A. C. „Schie dam" gehouden, het radiotoestel gevallen op lot no. 1924. Botsing. Op den hoek Geirit Verboonstraat en Lange Niemvstraat zijn gisteravond half 7 een personenauto, bestuurd door L A. v. R. en de wielrijder J. A. v. II. tegen elkaar gebotst, toen de chauffeur en de wielrijder beide -even weifelden, liet rijwiel werd ernstig beschadigd, 1 Opgewonden standje! Door de politie is gisteravond aange houden de lö-jaiige B. R-, die in een kraam op de Koemarkt een ruit van een Ircktafel had ingeslagen,, omdat hot schie ten anders uitviel dan hij zïcli had voor gesteld, Nadat proces-Verbaal was opge maakt, is hij heengezonden, Kalenders. Van de firma Wed. A. N'ieni ants- verdriet, boek- en kantoorboekhandel Lange Kerksüaat, zendt ons oen weekka lender, waarop een flinke ruimte is voor het maken van aanteekeningen. Ook do N'.V. Drukle er^j en Kantoor boekhandel Merourius, Lange .Ha ven 77, geeft een dergelijke kalender uit. Gebr. B ij* 1 o o, dagelijksohe motorboot- en autodienst Amsterdam, Schiedam, Vluar- dinger., Botterdam v.v. geeft een maoind- kalender uit. Op elk der 12 bladen komt een reproductie voor van typische hoekjes zoowel in Nederland, als het buitenland en Ned.-Indië. Causerie van den burgemeester over Palestina. Gieteravond werd voor do Kon. Wilbel- mmaschool, hoofd de beer LI. Hetilrels, in het Verecnigingslokaal oen ouderavond go houden, welkte zoor druk bc/oclit was. Ook de kinderen van do hoogste klassen waren aanwezig. De voorzitter tan de Vcreeniging ter be vordering van Christelijk' Onderwijs, d s. K. do Bol, bad do leiding van den avond. Geopend werd met gebed en Schriftle zing, waarna ds. De Bel do aanwezigen, welkom heette, in het bizonder den burge meester, mr. dr. F. L'. J. van Ilaarcn, die een causerie zou houden over Palestina. Na dezo korte inleiding werd door de leerlingen een Kerstcantate, van Créve- coeur, ten gehoorc gebracht, gevolgd door liet door den heer A. Baan vervaardigde feestlied, ter gelegenheid van het Vorstelijk Huwelijk. De zang stond onder leidmg van den heer L. Heukols. De causerie van mr. dr. F. U. J. van II a a r e n behandelde een gedeelte van een twee jaar geleden tijdens verlof gemaakte reis van het gezin Van Haaron naar hot nabij'o Oosten, gedurende welkte reis niet alleen Palestina, maar ook lïgype, Rhodos, Stamboel en Athene werden bezocht. Daarvan werden eerst zeer ia hot kort enkele bizondorheden verteld. Plaatjes, qp het doek gebracht door middel van een epidiascoop, verluchtten 't gesproken woord. Aan do hand van platen, schetsen en plattegronden, ging spr. vervolgens nader in op zijn eigenlijke onderworp, Jeruzalem en omgeving. Speciaal wees spr erop, dat hot treffend was hoe de sfeer van het land, welke men uit den Bijbel kent, nog lot lieden ten dage bewaard is gebleven. Dezelfde volkstypen ziet men nog voort gaan over do oude wegen, alle bekende plaatsen binnen en buiten de muren van het oude Jeruzalem zijn nog te vinden en do vreemdeling, die in het bezit is van voldoende Bijbelsche kennis, kan zich hier geheel inleven in de sfeer, die er lieerschte tijdens het leven van Christus. Bij de plaatjes vertelde spr. van de heil go plaatsen in Jeruzalem, Bethlehem, Nazareth, liet meer van Juxleo, Je Doode Zee en andere onderwerpen, terwijl hij er steeds op wees, dat de reiziger vrij wel alles nog onveranderd kan vinden. De lezing, welke werd onderbroken door een korte pauze, gedurende welke koffie werd geschonken, werd met bizonder veel aandacht gevolgd en de spreker kreeg dan ook na afloop een hartelijk app'aus. Ds. K. de Bel bracht den dank der aanwezigen aan den burgemeester over en sloot vervolgens den avond. Correspondentie. In het ingezonden stuk van den hoer B. Heyboer, secretaris van den N. Milth. Bond, afd. Rotterdam en Omstreken, op genomen in ons blad van gisteren, komt aan het slot van de op één na laatste) alinea een fout voor. De laatst© regels van die alinea moeten luiden: wanneer men bedenkt, dat de bevolking van Ne derland sinds de laatste 35 jaren met (niet: van) 2l!> millioen is toegenomen tot ruim 8 millioen. De Prinses trouwt. AGENDA. SCHIEDAM. Passage Theater, 8.15 u. Wie liet laatst kust...; Zakou zijn zaken. City Theater, 8.15 uur. 1. Het paradijs der vrouwen. 2. De groote sen satie. 6 Jan Groote Kerk, 8 uur. Feestwijdmgs- dienst. 7 Jan. Passage Theater, 8 u. „Oranje brui loft" N. J. V. 12 Jan. Musis Sacrum, 8 uur. Concert Symphonic Orkest „L, van Beet hoven". Soliste mevr. S. Dersjunt Glaudemans (zangj. 13 Jan. Verecnigingslokaal, 8 uur. Propa- ganda-avond Knnpenvereen. „Bidt en Werkt". 14 Jan. Amstelbrou, 8 uur. Algemeen© vergadering R.K.S.V. Exoeisior. 14 Jan. Zaal R. K. Volksbond, 8 uur. Jaarfeest „Bidt en Werkt". 14 Jan. Geref. Jeugdhuis, 8 uur. AR.J.A. 15 Jan. Verecnigingslokaal, 8 uur. Jaar vergadering N. C. V. B„ afdccluig Schiedam. Fihnvertooning. 21 Jan. Passage Theater. N. Malth. Bond. Sexuoele voorlichting (film). 25 Jan. Passage Theater, 8.15 uur. Schied. Kunstkring. 27 Jan. Verecnigingslokaal, 8 uur. Propa- gandavergadering Geref. Mannen- vereen. Calvijn. 28 Jan. Zaal R.K. Volksbond. Jaarverga dering R.K. Staatspartij Spreker P, J. Serrarens. ROTTE RD A Al. Heden e.v.d.Arena, 2,15 uur. 8.30 uur. Variété-programma. (Zondag ook 5 uur). Heden e. v. d. Groote Schouwburg, 8 uur. Bouwmeester revue: Knal! 6 Jan. Tivoli Schouwburg, 8.15 u. Ver. Rotterd. Hofstad Tooneel. Do club der gangsters. G Jan. Diergaarde, 8 xiur. A.B.Ö-Cabaret. Bioscopen. Capitol, 2.15 u. 4.30 u. 815 u. Follow the fleet! •Centraal. Van. 1 u. af doorl. Ship ahoyl City, 2.15 u. 4.30 u. 7.15 u. 9.30 u. Follow the fteetl •Corso. Van 11 u. af doorl. Zwart» rozen. Grand. Van 2 uur af.doorl; Incognito ge- tromvd. Morgen is het voor Jicel liet Ne- dot landsclie volk een historische dag I Dan trouwt do jongste telg uit het dooi luchtig Oranje Huis: Prinses Ju liana. Er was vreugde in Nederland, to -1 op 30 April 1909 de Prinses gebor a weid. De band tusschen het O ra »p Huis en Nedciiand werd or zoo als men hopen mocht niet allee i door verlengd, maar ook versterkt. En nu is do Prinses, die met zoovel vreugde in den lande werd ontvangen, Vrouw geworden, een jonge Vrouw van 27 jaar, die morgen in hel huwelijk tieedl en daarmee do Wet verruil, die reeds in het paradijs gegeven werd: Hel is mot goed, (lal do mensoli al leen zij. Dit is zeker met goed voor onze Kroonprinses, op wie èen zeer zware taak wacht, n.l. om. ©ons Haar Ko ninklijke Aioeder op le volgen als lioofd van den Nedcrlandschon staat. Dat tijdstip ligt, naar we Hartelijk hopen, in een zeer ver verschiet. Alaar ook zonder de koningskroon is het teven van oen koningskind niet altijd zoo gemakkelijk en bcgeerens- wftard, als in de sprookjes Toch zal Prinses Jnliana dezer da gen wel eens liet gevoel hebben ge had, in een sprookje te leven 1 Do Prins is gekomen; do Prins, waarmee onze Prinses het volgens Ilaar eigen verklaring, eens is geworden. Het Nederlandsche volk deelt in de groote vreugde, die er thans in hef paleis Noordeindo in de resident.© aanwezig is. Het heeft meegeleefd in dagen van rouw en droefheid, die over ons Koningshuis kwam; het ju belt, nu er reden is tot blijdschap. Want onze Prinses trouwt! De hoop herleeft op een bestendiging van den band tusschen Nederland en Oranje tot in een ver verschiet I En we zijn blij, omdat zooals uit alles blijkt dit een huwelijk is, waarbij ook de wederzijdsclie genegen heid een zeer belangrijke lactor is, Die factor ontbreekt wel eens hij het sluiten van een Vorsten-hu wel ijk. En omdat een Koningskind reeds vete" offers moet brengen, ter wille vaak van het voik, zijn we verheugd, dat morgen geen offer van onze Kroon prinses za! worden gevraagd, als Zij op het stadhuis in de resident© Haar handteekening plaatst onder do hu- welijksacte en Zij in de Groote Kcik aan de Groenmarkt het: Ja, zal ant woorden op dc vraag van den predi. leant, dio het huwelijk zal inzegenen. Op den zelfden datum 7 Tantiari dat Koningin Emma, wijten Haar ge liefde grootmoeder, in het huwelijk trad, doet ook Prinses Juliana de ge wichtige stap. Voor Nederland is het huwelijk, op 7 Januari 1879 gesloten, tusschen Ko ning Willem III en Koningin Emma, tot grooten zegen geworden. Moge dat ook het geval zijn mod het huwelijk, dat op morgen 7 Januari 19371 wordt voltrokken tus schen Prinses Juliana en Prins Bom hard. Lumière. Van 2 uur al doorl. The gar den of Allah. Olympia. Van 1.30 uur af doorl. De oii> welkome gast. Prinses, 2.15 u. Kindermatinée; 4.30 u^ 8.15 u. Millioenen erfenis; 't Was 1 April. Scala. Van 2 u. af doorl. Onder twee vlaggen. Studio '32. 2 u. 7 u". 9.15 Aleisjesiycoum. Thalia. Van 12 u. af doorl. Joo E. Browjoi als reiziger. BINNENLAND Het Rotterdamscha tunneipian. Sterke oppositie in den Itofc- -> tcrdamseiien gemeenteraad. >In do gistermiddag gehouden vergade ring van den RotlerJainschen gemeente raad is gebleken, dat er in dezen kring een; sterke oppositie bestaat tegen liet z.g. kleino tunneipian, dat door B. en W. is overgenomen van de terzake ingeslcldcj commissie. Vele stemmen zijn opgegaan tegen de beperktheid van dit plan in ver band met do toekomstige oatwikke ing van! het verkeer en men bleek over bet alge meen meer té voelen voor het groote tunnelplan. Do verdediging van wethouder ürau,- tigam was niet in alle opzichten krachtig genoeg om den raad van inzicht te wij zigen. Voörts bleek, dat de rageering bij baar steunverleening geen verschil maakt tus schen de planneft, 1

Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 2