STADSNIEUWS HE, HOOREN DIE TWEE BIJ ELKAAR? „Eenvoudigen van geest". Prnpagnuda-avnnd voor hot bni- tcngpxxoou lager onderlijs. He- de vau den heer A. 11, I>. AV epster. Gisteravond is in Musis Sacrum een pro paganda-;!, vond gehouden von' het Luiten- gewoon lager oudere ijs. Voor dezen avond bestond uiteraard veel belangstelling uit onderwijskringen. Voorts waren -o.a. aan wezig, Je burgemeester, nrr. dr. F. L. J. van tiaaren, mevr. Van llan.renRaayma- ker, als vertegenwoordigster van het be stuur van de Huishoud- en Industrieschool ds. P. Rokma, deken A. J. C. Schraag, voorzitter, en do heer A. J. de Koning, be- stourslid van de St. Willobroidussticlrting; do gemeenteraadsleden mevr. II. Renthern- Do Wilde en de Ireeren J. Bergman, P. B. Brand, W. Col lé, B. Kedilo en A. J. vaar Litli; mr. X. J. Post, commies-redacteur ter secretarie, dr. W. J. Smit, genreen tel ijk inspecteur van bet onderwijs, ir. G. Gor- lagb, directeur van gemeentewerken, ir. O. F,. Alexander, gemeente-architect, de lieer J. H. van Veen, directeur Arbeids beurs, de heer P van der Mies, directeur Maatschappelijk Hulpbetoon, mevr. M Kros directrice van het St. Jacobs Gasthuis, do heer M. G erin ennui, voor.itter van Volksonderwijs, de heer A Vogel, referen daris van biimenlamlsclie zaken en be stuurslid van Zwakzinnigenzorg en vele anderen. Rede ran wethouder J. Dui kelaar, De openingsrede werd uitgesproken dooi den heer J. Din kei a a r, wethouder van onderwijs, die den burgemeester en diens echtgenoote in het bizonder welkom heet te en enkele woorden richtte tot de S.O.M., die muzikale medewerking verleende. Voorts zc-ide spr.De bedoeling dezer bijeenkomst is tweeledig. In de eerste plaats om hulde te brengen aan den pio nier van liet buitengewoon onderwijs, dr. A. van Voorlhuj sen, den man, die 't buiten gewoon onderwijs op liet huidige peil heeft gebracht, met een honderdtal scholen Zijn groote liefde en kennis gingen ge paard met -groote geestkracht. Schiedam lieett veel aan hem-te danken. Zijn advie zen, die opgevolgd werden, hadden steels tot resultaat verhooging van het peil en uitbreiding van het bui'engewoon onder wijs. Daarom bracht spi. dr Van Voortliuv- sen namens het gemeentebestuur in het openbaar hulde. Spr. wenschte, dat het echtpaar Voort- huysen nog lange jaren in gezondheid van zijn rust zal kunnen genieten. Het tweede doel is propaganda. Is dat noodig? Het is toch bekend, dat dit on derwijs in Schiedam op bizonder boig "niveau staat. Toch meende spr, dat het wel uoodig is, om eens precies te ver tellen wat het buitengewoon onderwijs is. Propaganda is niet alleen in het belang van het buitengewoon onderwijs, maar ook van het gewone onderwijs. Er is hier een goede school, die straks zal worden uitgebreid; er zal binnenkort huishoudonderwijs worden ceseven. De vereeniging Zwakzinnigenzorg ver richt heel goed werk. Maar dat is niet genoeg. Er moet, cr kan en er zal meer gedaan worden, als er meer steun wordtgenoten van de zijde der burgerij Spr. lioopte, dat deze avond' in dien zin succes zal hebben. Rede van den heer Wepster. Vervolgens was liet woord aan den beer A. H. B. Webster, hoofd van de bui tengewone school te Dordrecht. Spr. noemde het een sympathieke go daclito dezen propaganda avond to hou den op den dag, dat dr. Van Voortlnrysen afscheid neemt van zijn werk. Spr. sloot zich gaarne aan bij de woorden van den wethouder. In Dordrecht is te zijner hulde zrjn naam verbonden aan do stedelijke stichting van buitengewoon onderwijs. Spr. behandelde in liet bizonder de or ganisatie van het buitengewoon onderwijs van 1911 af, toen voor het eerst dit on derwijs in Dordrecht werd gegeven. In dat jaar werd in Dordrecht mot één klasse begonnen voor de z g. school-ach- terlijke kinderen. Do imbecielen werden afgewezen evenals do kinderen uit zeer slechte milieu's. .\Iaar in den loop der jaron werden dezo kinde ren echter wel opgenomen, omdat de op vattingen zich verruim den. X u weet men, dat met dezo kinderen wel degelijk iels bereikt kan worden. Tlrans heeft hot openbaar onderwijs 202 imbeciele en debiele leerlingen. Do Prot. Chr. inrichting heeft er 00. Speciaal in Dordrecht valt dus een ge weldige groei te constateeren. In Schiedam zrjn er 102 leerlingen. Dit getal is feitelijk to weinig. Daar is wel een reden voor to vinden. Er is name lijk in de onderwijswereld een stroven om do achterlijke kinderen zoolang mo gelijk op do gewone school to houden, het gecm echter veelal niet in het belang van het kind is. Het is een taak van do over heid om hier regelend op te treden. Do subsidie mag niet doorslaggevend zijn Pri mair is liet belang van bet kind- 1 Ook is do strooming te onderkennen om do kinderen zoo lang mogelijk op de buiten gewone school to laten. De imbecielen worden geschikt gemaakt \oor hot huisgezin en de werkinrichting. De debielen daarentegen moeten geschikt gemaakt worden voor eenvoudige betrek kingen. Er moest dus in verband met dit verschil van doelstelting, ook verschil in do opleiding gemaakt worden. In Dordrecht werd voor beide een inrichting gesticht. Xa do school gaan thans die kinderen naar een avondcursus. Bovendien is er in Dordrecht nog eea bureau voor nazong. Ook het particulier initiatief heeft zeer veel steun verleend. Ook in Schiedam wordt goed werk verricht. Do verconiging Zwakzinnigenzorg heeft haar voornaamste taak gevonden in de exploitatie van werk inrichtingen en hel uitzenden van kindeven naar een kolonie. Over heel Nederland is de werkinrichting een zegenrijk instituut gebleken. Do leiding daarvan is echter zeer moeilijk. De meisjes in Dordrecht vervaardigen zelfs luxe weef werk. Het goede werk voor dezo meisjes heeft tot resultaat, dat er [hans s'eeds meer leerlingen komen. Zonder subsidie gaat het echter niet. Xiet alteen uit humanitair, maar vooral uit sociaal-economisch oogpunt zijn deze inrichtingen van groot nut. Immers, do weikinnehtiugen besparen zeer veel op de overheidskosten voor verpleging in ver- plegingsinrichtingen. Van overheidswege is bijstand nood zakelijk en in dit verband constateerde spr., dat de provincie Zuid-Holland zeer veel doet. Maar eerst moet men zelf be ginnen. Leunen op de gemeenschap beeft dikwijls tot resultaat, dat er niets ge beur t. Vervolgens behandelde spr. in het kort het uitzenden van kinderen naar do kolo nie in Ede. Ook het vervoer van de kinderen uit den omtrek is een probleem, dat met het toenemen van het aantal leerlingen groo ter wordt. De propaganda \oor de buitengewone school is een belangrijk ding.. In de om liggende gemeenten van Dordrecht wordt op intensieve wijze belangstelling gewekt voor dit onderwijs. De leerkracht verricht zijn arbeid uit liefde voor dien arbeid. De taak van den onderwijzer heeft een sterken socialen in- stag. Zoo zorgt hij voor do in den niiJ' dag overblijvende kinderen, bij zo gt voor do orde tijdens het vervoer en hij doel zoovele andere dingen, die geen van alle in de reglementen staan, maar die voor bet buitengewone onderwijs van groot be lang zijn. Welk een groot verschil van onderwijs is er tusschen vroeger en thans. Vroeger was het een „hoor-school", nu is liet een „doe-sclrool". Het is de groote ver dienste van dr Van Voorthuysen, dat hij steeds gewezen heeft op het individueel© karakter van dit onderwijs. Maar het voornaamste is de persoon lijkheid van de ieerkracht, de liefde voo; de kinderen, waarmede men moet omgaan. Een moeilijke groep zijn de zg. milieu- kinderen, die do zorg wel liet moest noo dig hebben. Doch boe groot de moeilijk heden ook zijn, zij zullen kunnen worden opgelost, als niet alleen de wil, maar voor al de liefde aanwezig is Xa de pauze werd do film „Eenvoudigen van geest" vertoond, in Dordrecht opge nomen, welke de verzorging van do de bielen en imbecielen behandelt, de werf inrichting, de kolonie te Ede en tiet werk van Zwakzinnigenzorg. De lieer Din keiaar sprak een «lot- woord, waarin hij oa. zeide, dat Schie dam nog een voorbeeld aan Dordt kan nemen. S. 0. A. P. R. K. Staatspartij. Propaga iiria vergadering. lil de zaal van den R K. Volksbond heeft gisteravond de afdoeling Schiedam van de R. K. Staatspartij een propaganda- vergadering gehouden, die bij uitstedigheid van den voorzitter, den heer W. itadc- nrakcr, geleid werd door den vice-voor- zrtter, den heer C. II. Et man. Zijn mede werking verleende het pas opgerichte R. K, Mannenkoor St. Cecilia, directeur W. do Itoov. welk koor is voortgekomen uit tl. K. werkloozen, dat zich als onder- afdoeling heeft aangesloten bij den R. K, Volksbond. Als spreker trad op het Tweede Kamer lid, de heer K. L. If. v. d. Putt, voor zitter van de Vereen, van R. K. Sigaren fabrikanten. die tot onder-werp van zijn lede gekozen had: „Naar krachtproef', waarmee de Tweede Kamerverkiezing wordt bedoeld. Spr. betoogde, dat eerst gestreden moet worden voor do begin selen, iu het eigen program van de R. K, Staatspartij neergelegd en eerst later zal kunnen worden overwogen, mot welke groep of groepen kan worden samenge werkt om een kabinet to vormen, Spr, bleek het vrijwel eens te zijn met do artikelen van baron Van Wijnbergen, die na de verkiezingen zou willen samenwer ken met hen, die zich ook in de poli lick baseeren op Christelijke grondslagen, Maar in do eersteplaats dierrt in eigen kring gestreefd te worden naar eenheid. Dij de gelegenheid tot vragen stellen werd o.a. dc vestigingswet ter sprake ge bracht en de ortleningsgedachle. Spr. had het beter gevonden, als minister Gelissen minder zware eisclien had ge-Meld aart de bakkers en lrun een kans had gegeven om dc ordening bij wijze van proef toe te passen, waartoe de net de gelegenheid openlaat. Verkiezingsvergadering. De afdeeling Schiedam van de S.D.A.P, hield gisteravond in het Volksgebouw een vergadering, waarop dc lieer J tor Laan uit Rotterdam, als spreker over het onder werp: „De beteekenis der komende ver kiezingen", optrad. De voorzitter der afdeeling, do heer P. de Bruin, opende de vergadering. De heer Ter Laan zeide, dat sedert monschenheugenis geen enkele verkiezing zoo belangrijk was, als deze zal worden. Het kapitalistische stelsel heeft, volgens spr. getoond, een mislukking te zijn. Tot de bevolking van Nederland' moet doordrin gen, dat het grondbezit gemeenschappelijk eigendom moet worden en de product ie- nuddelen eveneens. Diep heeft de crisis zich in het volk itigev reten. Door do geweldige spanningen heeft in verschillende landen een bepaalde kliek door brutaal optreden do gelegen heid gekregen dictaturrrstaten te stichten. Alles wat door het volk was opgebouwd, werd door het fascistische regiem weg gevaagd Van dezen toestand hebben wij opnieuw een voorbeeld, een tamelijk luguber, in Spanje. Zou Spanje fascistisch worden, dan ligt Frankrijk: tusschen twee fascis tische staten, terwijl de zeeweg van En geland bedreigd zou worden. In dat ge val is een wereldconflict zeer wei mo gelijk. Door het opkomen der fascistische staten hebben wij toestanden gekregen van den meest dreigenden aard. Duitscbland is thans weer tot de tanden gewapend. Niemand weet, waar wij ter-echt zullen komen. Geen enkel land kan zich aan den bewapeningswedloop onttrekken Ook ons tand niet! Minister Colijn heeft o.a. gezegd, dat hij zich voor 'kan stellen, dat iiet bc- wapemngscontingent ruim verdubbeld, de broedeulionst niot meer zal gelden eu dat de diensttijd tot- 12 maanden opgevoerd zon worden. De moderne arboiuerspardj zal deze vraagstukken wel degelijk hebben te be zien. Iu 1025' hébhen wij voorge-leld het leger te laten vorvalten en een polilieleger in te stellen. Sindsdien is-'j echter vee! veranderd en de verwachtingen, die ge- koester t werden,, dat de ontwapening der heete wereld moge'ijk zou zijn, zijn helaas niet uitgekomen Thans is er een absolute oorlogsdreiging, 'waarmee andore landen, ook Nederland, rekening zullen moeten bonden. Spr wijdde vervolgens uit over do hui dige hinucnlaiulschd politiek.'- Spr. besprak de 1 reg ee ri n'gS in a a t r eg e i en en kwam tot de co.lclusie, dat er van het program van minister Colijn niets ver werkelijkt is. Drastische maatregelen zijn thans noo- dig en één daarvan is verkorting van ar beidstijd, dc 40-uren week. Bovendien zal de jeugd later in het productieproces op genomen moeten worden en dus is ver lenging van de leerplicht uoodig. D-a R.K. hebben legen dit laatste punt gestemd, toen de soc.-dem. met een initia tief wetsontwerp kwamen. In het verkie- zingsprogranr heeft de R.K. Staatspartij verlenging der leerpliccht opgenomen 1 De „aanpassorij" zal in geen geval door gang mogen vinden, omdat dan de ar moede nog grooter zal worden. Nai uitvoerig de a.s. propaganda bes pro ken te hebben, verzekerde spr., dat de opvatting der arbeidersbeweging ten aan zien van godsdienst is, dat dit priva-H- zaak behoort to blijven. De geestelijke vrijheid zal immer, zooals in het ver leden door de socialisten gewaarborgd worden Ontwikkelingswerk. Jaarverslag, Vei schenen is lrct „Jaarverslag Ontwik kelingswerk Schiedam 193b193G", dal door den algemeen en leider, dr. W. J. Smit, gemeentelijk inspecteur van hot on derwijs, aan B. en Wl is uitgebracht. Dil verslag, dat loopt over liet tijdvak 1 Octo ber 1935—1 Juli 1936 is zeer uitvoerig en bevat tal van cijfers en berekeningen oa. het aantal deelnemers aan eiken cur sus, het aantal uren dat les gegeven werd en de kosten per „man-uur". Een apart gedeelte is gewijd aan de vakgroepen voor jeugdige werkloozen. liet grootste deel van het verslag n.l. 30 bladzijden, wordt in beslag genomen door do verslagen van eea 40-tal leeraren en leeraressen. Vooral voor gemeentebesturen, die zelf ook wcridoozen-cursussen hebben inge richt. bevat dit verslag vele gegevens, die vergeleken kunnen worden met de eigen ervaringen. Muziekschool Toonkunst. Blijkens een adveilentio in dit blad be staat er thans gelegenheid om zich als leerling aan te melden voor liet tweede halfjaar'vair dp Muziekschool van Toon kunst, afd. Schiedam. Distributie van goedkoop bak- en braadvet. Begint 14 Maart a.s. Iu een circulaire aan de gemeentebe sturen hoeft de minister van sociale za ken medegedeeld, dat met ingang van 14 Maart a.s. een aanvang zal woiden ge maakt met de distributie van goedkoop bak- en braadvet aan werkloozen en arm lastigen. De distributie van dit product moet worden beschouwd als te vormen één geheel met die van onvermengde mar garine. Naast het jaarlijks ter beschikking komen de kwantum onvermengde margarine zal irr totaal een gelijke hoeveelheid bak- en braadvet aan behoeftigen kunnen worden verstrekt. De prijs, waai tegen het bak- en braad vet aan do gemeente franco wordt ge leverd bedraagt 42 cent per K.G., ter «ijl de vastgestelde verkoopprijs voor werk loozen en armlastigen 44 cent per- K.G. (11 cent per halfpondspakje) bedraagt. Inschakeling van kleinhandel en grossiers. De minister geeft in overweging, zoo wel bü de distributie van onvermengde margarine als bij die van bak- en braad vet den kleinhandel en c.q. grossiers in te schakelen. Tot distributie rechtstreeks van gemeentewege dient naar zijn moo ning slechts dan te worden overgegaan, wanneer gebleken is. dat de kleinhandel hetzij onwillig, hetzij niet in staat is, de distributie volgens de gestelde regelen te doen plaals vinden. Voor deze inschakeling komen in de eerste plaals in aanmerking de kruide niers. tenzij het om redenen van bizon- deron of plaatselijken aard moer gevenscht voorkomL instede van deze laatsten de slagers daarmede te belasten. Bij inscha keling van den kleinhandel behoort aan dezen oen vastgestelde vergoeding van 2 cent per K.G. te worden uitgekeerd. Do distributie behoort plaats te vindein door middel van een good controleerbaar bonnenslclseJ, terwijl bij1 inschakeling van den kleinhandel (c.q. grossiers) de pro ducten in den winkel van den betrokken distribuant voor afnemers verkrijgbaar dienen te worden gesteld. Hoeveelheden. Voor gezinnen van 2 tot 5 personen kan per 4-wekelijksch tijdvak ten hoogste 1 K.G. onvermengde margarine en 0,9 K.G. bak- en braadvet per gezin worden aange vraagd. Voor grootere gezinnen kan per 4-weke lijksch tijdvak ten hoogste 0,375 K.G. on vermengde margarine en 0,3 K.G. bak en braadvet per gezinslid worden aange vraagd. Hier eea nieuw distributie stelsel? Of deze ministerieele circulaire nog in vloed zal hebben op de wijze, waarop tot nu toe hier ter stede de goedkoop© margarine is gedistribueerd, kon men ons niet meededen. Men wenschte eerst de circulaire, die men nog niet ontvangen had, te bcstudecren. Do controle bij een distributie via dc winkeliers zal zeer moeilijk effectief kunnen zij'n. Van het kantongerecht. Ecu vlcescjizaakje uit Vlnnrdingeu. Een viertal verdachten uit Vlaardingen stond vanmorgen voor don kantonrechter terecht wegens hot slachten en verkoopen van ongekeurde nuchtere kalveren. Do luindersknecht T. Z,, die twee kal veren bij oen boer had gekocht om te doen slachten, werd veroordeeld lot f50 subs. 30 dagen. Do workloo/e slagersknecht L, van der L. had dc kalveren geslacht en bij een slager afgeleverd. Van der L. werd ver oordeeld lot f40 subs, 20 dagen. De slager C. de G. had liet vleoseh ge kocht en in zijn winkel verkocht. Hij krèe" een boeto van f75 subs 25 dagen hecln lonis. Een andere slager, P. de K., had even eons een deel van liet vleoseh gekoeld en verwerkt in worst. Hij werd veroor deeld tot f50 snbs, 10 dagen. De vonnissen der beide slagers zullen gepubliceerd worden in een te Vlaardin gen verschijnend blad. Geslaagd. Bij de op 17 Februari lo Utrecht ge houden examens door het Centraal Bureau Instituut Pont slaagden o.a. voor het di ploma kantoorslenograat lc klasse Reiler- landsch, 165 lettergrepen por minuut, do dames S. Gret cn H. Bouvet, dio even eens slaagden voor het diploma kantoor- stenograaf le klasse Eingelsch, 130 letter grepen per minuut. Beiden zijn leerlingen van de erkende Ponlscliool alhier. inschrijving in het Handelsregister. Van handelsreizigers en han delsagenten. Vanwege do Kamer van Koophandel wordt cr op attent gemaakt, dat krachtens do wet van 5 November 1936, houdende «'ettelijke bepalingen omtrent handelsagen ten en handelsreizigers (S. 207), aan het Handelsregister opgaaf behoort to worden gedaan van agenten en reizigers, die ge machtigd zijn tol het afsluiten van over eenkomsten. Maar ook alleen van hen, die deze bevoegdheid' (afsluitbevocgdheid) be zitten. Komt den agent of reiziger slechts bemiildelingsbevoegdheid toe, of wel be hoeven do door hen opgesteld© voorloo- pigo contracten de nadere bekrachtiging van den principaal of patroon welke be krachtiging uiteraard stilzwijgend /al kun nen geschieden dan is do inschrijving in het Handelsregister niot voorgeschre ven. Do agent, ook die van buitenlamisclie huizen, moet ingeschreven staan in het Handelsregister van liet rayon, waarbinnen hij is gevestigd. Do opgaven dienen te geschieden door do zaak in wier dienst do reiziger is of die door den agent vertegenwoordigt wordt cn moeten «'orden gesteld op speciaal daarvoor ingerichte formulieren. Hel niet voldoen aan do «'ettelijke verplich ting is van 1 Maart a.s. af strafbaar. Voor nadere inlichtingen wend© men ziclr tot do Kamer van Koophandel. Excursie. Het Damescomité nit den Ceiitr.ilon Bond van Werkmeesters en ander Opzicbt- houdend Personeel heeft gistermiddag een bezoek gebracht aan de Sunlighlzcepfahriek te Vlaardingen. Er «-aren niet minder dan 59 dames van de partij! Groepsgewijze werd onder deskundige leiding het bedrijf bezichtigd. Men zag de kokende zeepmassa als rozen op do zeeppan liggen cn later als goote stuk ken uit de koelinstallatie komen om ge sneden cn machinaal gestempeld te wor den. Be directie toonde zich een goede gast vrouw, want hij liet verlaten van het inte ressanto bedrijf ontvingen alle bezoeksters ook nog een aardig geschenk. Jaarfeest „Mirjam". In het Wijklokaal aan de Nieuwe Maas straat heeft gisteravond de Meisjes naai krans Mirjam zijn jaarfeest gehouden onder lei ding van ds. K. de Bei, die bij de opening sprak naar aanleiding van do meinen 12, waarin opgewekt wordt tot liefde, vurigheid, ïicclenghe.d en weldadig heid. De zaal was fleurig versierd-met bloe men op do tafets en de ongeveer 40 kleinere en grootore meisjes, die Dins dags onder leiding van mcj. Verburg klee- dingstukken maken voor de leerlingen der Zondagsschool, hebben met hun crastcn zeer opgewekt het jaarfeest gevierd Daar toe bestond reden, want het gaat „Mirjam" goeder werden in het afgeloopen jaar pl.m. 200 kleedingstukken vervaardigd en blijkens het verslag van de secrotaresse- pemringmeesteresse, mej. Smit, is er nog een batig saldo in kas Verscheidene per sonen steunen als begunstiger hel werk. De avond werd gevuld nret voordrach ten, samenspraken en gemeenschappelijke!! zang en er werden versnaperingen aange boden. Een collecte voor „Zonnegloren", do stichting, die de bizondere liefde heeft van ds De Bel, bracht pl.ro. f7 op; Mir jam vulde dit bedrag aan tot f25 en stelde het ds. De Bel ter hand. Verloting. Blijkens een advertentie in dit blad is bij1 do verloting door „Onderling Kunstge not" georganiseerd, het rijwiel gevallen op no. 836. It ij demi winkeltje te water. Gistermiddag hebben cenige-jongens op de Westvest bij de Branderssteeg een drie- wielig transporlrijwiel, waarop oa. gela den waren een vaatje petroleum-, borstels, zeep, rollen closetpapier enz, een duw gegeven, waardoor het rijdende winkeltje de berm afreed en in de Nieuwe Ilaven terecht kwam. Met vereende krachten is het wagentje weer op het droge gebracht. Een gedeelte van de koopwaar ging ver loren Naar de daders wordt gezocht Autobotsing. Op de kruising WestvestVellevest en VlaardingerdijkViaardingcrstraat zijn gis teravond twee auto's, rosp, bestuurd door N. en J. van hier, tegen elkaar gebofst, waarbij beide «'agens aan spatborden, bum pers en koplampen «'orden beschadigd. A GENU A. SCHIEDAM. Passago Theater, 8.15 uur. 1. Incognito getrouwd. 2. The Texas Bangers. City Theater, 8.15 uur. 1. Koning Sultan (De Circus koning). 2. Da vroaw van oen staatsvijand. 24 Febr, Vereenigingslokaal, 6 uur. Jaar feest Kinderzon ding vereen iging „Het Mosterdzaadje". 25 Febr. Musis Sacrum, S uur. Uitvoering Dameskoor „Zanglusl" en ,Jong Leven". 25 Febr. Passage Theater, S uur. lust. Arb. Ontw. Toonceiavond. 26 Febr. Irene, 8 uur. Confessioneelo Ver. Jaarvergadering." Spreker ds K. de Bel: Kerkopbouw en Kerk- lrerstol. awirartWKiticm

Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 2