Taüooze orïgelukken op den twsekbë blak luchtvaart Gemengd Nieuws Drie dooden en dertien gewonden, zes érnstig waarvan doordat zij wei te Ulo bij.' liet .overs beken, op- den lloerewpg aangereden door con auto/, bestuurd door/de» beer 0, Jv. .uit Ctroiiingeiu; Het kind' werd ernstig-gewond en; is cenigo óoganblikkén.".na. botórigjev. luk overleden. Twee meisjes aangereden Drie.' gebonden. - Gistermiddag om drio uur reden óp'den rijksstraatweg- onder Zuidlaron do_molor- fictsrijders J. van K. uit Ülrum en P. S. uit Groningen aclijcr elkaar. Door onbe kende oorzaak kwam S. plotseling tus- solvcn de lioomen door'op het rijwielpad terecht, waar iweo meisjes do 14 jarige uien. do 15-jarigo EL, beidon uit Gro ningen, fietsten. Zij werden omvergeworpen, Leïwijl ook de echtgenootö van dciii heer S,, die op do duo zat, togen den grónd sloeg. Allo drio kregen verwondingen, doch gelukkig niet van' ornsligcn aard. 'Do hesr/S: kwam en zónder letsel at.; Ka doordoen geneesheer to zija behan deld, 'zijn/dó'.drie''gewonden naar bun woningen vervoerd. Die motortiets en do beide rij wielen wer denernstig beschadigd. Door autobus overreden Jeugdig wielrijder aan vcr- -w.óndingcn «verleden. Gisteravond is de 13-jarige A. Verwij; meren, toen hij aan het Lieslioscli to Prin- cenhagc op het fietspad reed', komen to vallen. De jongen kwam juist on den grooten rijweg terecht en werd door een autobus overreden. liet een ernstige hersenschudding werd hij naar het St. Ignatius ziekenhuis te Breda overgebracht. Vanmorgen is hij aan de be komen verwondingen overleden. motor door den benzinetank heen gedrukt was, waardoor de benzine wegstroomde. Een uurtje later was van het ongeval niets meer fo bespeuren. De wrakstukken1 hadden een plaatsje gevonden in do hangar en zonder onaangename gedachten kon een heel gezelschap, dat por autobussen gearriveerd was, plaats nemen in do FXII voor een rondvlucht boven Rot terdam... Om den Zilveren Vleugel Prins Bernhard bij den slart aanwezig. Onder begunstiging van fraaie weers omstandigheden 'werd Zaterdagmiddag' dó' jaarlijksche wedstrijd gehouden om don Zilveren Vleugel der Amsterdamsche Aero- club, waarvan starten finish op Schip hol waren gelegen; Tóen' 'de deelnemers nog druk bezig waren zicli voor to. be reiden voor den tocht,verscheen: onver wacht Z.K.H. Prins Bernhardin zijn he-, kende, groene auto, vergezeld van jhr. ir. W, Cr. Roöil. Z.K.H. werd verwelkomd door liet dage- lijksch bestuur van de Amsleïdamseha Aeroclub, de hoeren E. Cröriè, voorzitter: P. Cuypers, secretaris, en do bestuursla- den A. L. de Vlaming en vice-achniraal L. J. Quanl. Het is hekend, dat Prins Bern- hard groote belangstel!ling voor liet sport- vliegen koestert. Voorgelicht door den lieer E. Crone liet do Prins zich de rouie, wclko de deelnemers hadden le volgen, uitleg gen, terwijl hij informeerde, naar 'bizoa- derheden van den wedstrijd. Omstreeks half één begaf Prins Bernhard zich naar do plaats, waar do start der 25 vliegtuigen! plaals vond. Een voor een vertrokken de machines, beurtelings.richting Tcuge en richting Ypcn- biirg. Na den start verliet de Prins per auto Schiphol. Do route was Schiphol -- Tougc 1 ponburg Schiphol cn omgekeerd. Omstreeks zes uur kwamen de 'deelne mende machines weer op Schiphol terug. Na berekening door de jury werd liet' resultaat van dezen wedstrijd bekend go- maakt: Sportvliegers: 1. A. L. Baulig, Deven ter,' 220 punten; 2. II.' Rollman, Ba arm, SR punten; 3. II. J. P. van Heek, Enschede, 5G punten. Leerling-beroepsvliegers: 1. ,T. Groen, x-ijksopioiding Amsterdam, 288 punten; 2. •T. Kappelineyer, rijksoplèidiiig Amsterdam, 2SG punten; 3. ,T. W. Th. Bosch, Soéster- berg, 273 punten. Slechte dage'* voor de liriischc cldvaart. De Ihitsclio luohlvaart hooft dort; la al siert lijd met veel tegonslagen tc kampen. Ge durende lvet weekeinde'zijn twee niüitairo vliegtuigen op de giens lussehen Cumber land 'cn Esimorolaud gevallen, waarbij' vier inzittenden om liet' leven kwamen. Elders zijn tweo uArilaire vliegtuigen verongelukt, helgoen diie iiicnschen het leven kostte. Een burger vlieger is mol zijn loeslel neer-' geslorl op het kerkhof van Bromley irt, Kenl, ook hij kwam om. Gedurende de lien laalsl.é dagen heeft de luchtvaart niet minder dan 25' dooden, geëisclii, Vermist verkeersvliegtuig gevonden. 'Uit Alpino in den slaat Utah wordf ge meld, dat in een eenzame bergs r;v k eea verkeersvliegtuig, dat sedert D-i\ mh'er 193G met zeven passagiers aan boiird. ver/ mist werd, geheel verbrijzeld teruggevon den is. AA y/i;'.: Z. K.'H. Prins Bernhard bracht Zaterdagmorgen in verband met den vlieg wedstrijd om den Zilveren Vleugel der Amsterdamsche Aero Club een bezoek aan Schiphol. De Prins laat zich de route uitleggen

Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 5