Radioprogramma's Rechtszaken Onschuldig in de gevangenis? In geïieiinen dienst De dappere redder Schaken. Gemengd Nieuws Regels van den weg genegeerd Kei Amstcrdwnschc gerechtshof be handelt do revisiezaak tegen den Zwitser II., twee jaar geleden we gens paslwisselvcrvalsehing veroor deeld. Het is nu twee jaar gekdes, dat do Kaagsclie rechtbank den 38-jarigen Zwit- serschon scheikundige O. IL IL, wegens valselsbcid in geschrifte veroordeelde tot een gevangenisstraf van vijf jaar. Een zeer ernstig feit achtte do recht bank ten opzichte van dezen man be wezen: Hij zou valscho postwissels heb ber) vervaardigd en in Den Haag on elders hebben doen aanbieden: Ruim drieduizend gulden zou hij op deze wijze hebben buit gemaakt. Verdachte ontkende tegenover de poli tie, tegenover den rechtercommissaris en ■ook op de zitting hield hij zrjn ousehuld vol. Het mocht hem niet baten. Hel rapport van een Haagschcn schrif tdeskundige-po- lilienian was voor den Zwitser vernieti gend. H. en de schrijver van do vcrvalsch- te stukken waren volgens heru één en de zelfde persoon. Een paar jaar later. In Parijs arresteert do Anrsterdamscho politie een beruchter, vcrvalscbcx, Albert de Vries, bijgenaamd „De Lamme Consul": In zijn woning wordt een perfecte instal- lalio voor het vervalschen vau postwis sels gevonden. Ook zijn medeplichtigen worden geknipt. De Vries is behalve een uitstekend ver- valschcr ook een prima simulant. Hij houdt zich lam, ontvlucht uit het ziekenhuis en wordt tenslotte in Brussel opnieuw gear resteerd. De rechtbank le Amsterdam veroordeel de hem eocige weken geletien tot vijf jaar, legen welk vonnis do man, dio in- iusschen is uitgeleverd, verzet aanteeken- ^0 7.. l Onschuldig veroordeeld? Zijn arrestatie zou voor den Zwitser hoogst belangrijke gevolgen hebben. Na grondige bestudeering van de werkwijze van de Vries, kwamen do schrift-deskun digen dr. C. J. van Ledden-Hulsebosch en B. AAVViütor tot de conclnsie, dat de valsclie postwissels, die indertijd door den Zwitser li. vervaardigd zouden zijn, ook afkomstig waren van do Parijsche centrale, waarvan De Vries de leider was. De deskundigen stelden een rapport op, waarna de procureurgeneraal bij den Hoögen Raad aanleiding vond le verzoe ken een nieuwe behandeling van. de zaak 11. le gelasten. r De Hooge Raad besliste conform dit verzoek, schorste do ten uitvoerlegging van het vonnis en verwees de zaak naar het gerechtshof in de hoofdstad. Hel is jaren geleden, dat dit college een revisie- zaak behandelde. 'j Revisie. Vandaag dient de zaak van den veroor deelden Zwitser voor liet liof, gepresideerd door rnr. Joh. 51. Jolles. Als verdediger treedt op rnr. IL G. Slibhe. Ambtenaar P. T. T. wegens verduis tering veroordeeld. De vierde Kamer der Amsterdamsche ar- roiidissementsrechtBank veroordeelde giste ren den loket-ambtenaar bij de posterijen G. J. L'. wegens verduistering als ambtenaar van een bedrag van ongeveer f 30C0 tot zes maanden gevangenisstraf. Het O. 51. had acht maanden gevorderd. 7 Be man wa9 werkzaam aan het hoofd postkantoor. daar ter stede, in Februari van het vorige jaar kreeg de adjunct direc teur oen anoniemen brief met den raad, de kas van den loket-ambtenaar L. -eens ie cosrtroleeren. De man ontkende. Volgens hem had iemand anders de zegels. UIST0RISCHE AVONTURENROM AN door G. P. BAKKER vb,; %7' .-'7-77- 7S77: '*Q) ■77.7 7 -:-77 7;77 Hij sprong op liet balkon, maar zag niemand. Teen ging hij met de kaars, die zelfs niet flikkerde, zoo windstil was de nachtj' over het balkon. Niemand, doch toen hij zich bukte, zaghij 'acht witte .vingers om den rand. Een man hing als een vleermuis aan-den balk. Edzke keek naar beneden. „Spring," zei hij. „Het is dwaasheid, maar ik kan je zoo niet dooden." De vluchteling was geen lafaard. Nu hij ontdekt was, lietbij zich vallen. Toen '7 klonk7vlak onder; het. balkon een doffe knal De luitenant keek naar beneden en zag in de halve duisternis twee mannen wor- stelen.) Twee anderen, kwamen aansnellen om den hoek. - 7.;7 -^71.; ■- 7' „Zo hebben hem te pakken," dacht hij, en keerde met zijn kaars naar de kamer terug. Greta was opgestaan, waohtte hem vol -ongeduld. 7 7* De nasleep kwam voor de Amster damsche rechtbank. Tegen redder vijf maanden geEisclit. Op 714 Januari j.I.' lmdden in een wo ning aan de Prinsengracht le Amsterdam vreemde gebeurtenissen plaats. Een felle brand brak op do derde ver dieping uit en ecu Utrechtsdio timmer- iiwji, tlic iü do hoofdstad logcordo on too vallig passeerde, rende do woning binnen om „to redden wat to redden was". Hij slaagde er in een ouden man, die aan toevallen leed, naar buiten te brengen met behulp van ecnige andere burgers. Om beter te kunnen helpen had hij zijn jas uitgetrokken en beneden over do trapleu ning gelrangen. Intusschcn was de brandweer op het looneel verschenen en' nadat ïntc drie stralen liet vuur was gedoofd, kwamen de verrassingen. Do redder kwam aldus vertelde hij aan do omstanders tot de ontdekking, dat zijn portemonnaie met f 10 weg was. Maar ook een bewoonster van het huis miste iets: een gouden dameshorloge was spoorloos verdwenen. - Do „redder" deed aangifte bij do po litie van den diefstal en ook de bewoon ster diende een klacht in. Na een uitvoerig onderzoek meendo de politio den redder aansprakelijk le moe ten stellen voor het verdwenen horloge, maar bovendien achtte zij hem schuldig aan het doen van valscho aangifte wat de verdwenen portemonnaie betreft. Gisteren diende dezo zaak voor dc Am sterdamsche rechtbank doch werd hij ver stek behandeld/tiaar verd. niet aanwezig was. Na een uitvoerig getuigenverhoor, waar bij o.a. werd verklaard, dat verd. geen geld bezat, eischto do officier van ju? 'ie verdachte schuldig aan het doen van .1 valscho aangifte en diefstal van een hor loge. Hij vorderde vijf maanden gevange nisstraf. De rechtbank zal 30 Juni vonnis wij zen. Aanrijding mét doodelijken afloop. De rechtbank le Amsterrdam deed gisteren uitspraak in de strafzaak legen den Amster damsdien slager J. A. van R., die wegens veroorzaken van dood door schuld terecht heeft gestaan. Conform den eiscli van den officier van justitie heeft do rechtbank: den man vrijgesproken. De slager was op 8 December op den Zesstedénweg bij llpendam in botsing ge komen met een auto, die een dam van een boerderij afreed. Een man, die naast laatstgenoemde auto stond werd zwaar, gewond en overleed kor ten tijd' later. Sport De internationale vierkamp in Duitschland. Naar wij vernemen zal.de internationale vierkamp welke in Juli, i:r Duitschland zou worden gehouden, definitief doo-rgang vin den. Behalve de wereldkampioen, dr. 5L Euwe, nemen dec! AljecLin o.i Bogoljóhov, terwijl zeer waarschijnlijk een andere Du-it- sche meester als vierde deelnemer zal wor den gekozen. Het is in geen geval zeker, dat Saemisch zal meedoen. De vierkamp wordt door den Duitschen Schaakbond georganiseerd. Het is een z.g. dribbeltoumooi, dus ieder speelt zes partijen. Het loumooi vangt 18 Juli te Bad Nauheim aan, het wordt to Stuttgart voort gezet en eindigt te Garmiseh Parleiïkirchen. Tusschen de speeldagen in deze steden zal- waarschijnlijk een rustdag worden in- gelascht. Waterpolo Z.ILO. Voor de 2e klasse heeren Z.R.O. is gis teren te Rotterdam de wedstrijd Maas 3 S.Z.C. 2 gespeeld, die door 5Iaas 3 met 1—0 gewonnen werd. Dammen RaichenbachSpringer Dc zeventiende partij remise. De zeventiende partij om hel: wereld kampioenschap tusschen Raichenbach en Springer werd gisteravond in het Victoria- hotcl te Amsterdam gespeeld. Raichenbach speelde met Wit en ge bruikte wederom de 3429 opening. Sprin ger vormde al spoedig een massief ccu- trumhJok, waartegenover Raichenbach een onrsingelingspoging ondernam, door een aanval op zwart's korten vleugel. Er ontbrandde een vinnigen strijd tus schen do beide dammers, een strijd' vol afwisseling en spanning. ïot den listen zet haddon beide spelers kansen gehad. Negen zetten later leek zwart's positie hopeloos. Springer offerde echter Lweo stukken en behandelde het •eindspel zoo bizonder sterk, dat na 07 zotten remise werd gegeven. De stand is tlrans: Raichenbach 19, Springer 15 punten. Motorsport. De T.T.-races te Assen Ley vestigt een nieuw ronile- rceord. Gistermiddag heeft men een aanvang ge maakt met de training voor dc aanstaande T, T. Races, welke Zaterdag 26 Juni op het circuit van Drente worden gehouden, üe Nortons waren nog niet verschenen, doch de zware B.M.AV.'s draaiden reeds en kele trainingsronden. Zoo slaagde Olto Ley er in oen ronde af te leggen in don tijd 6 minuten -J0 'sec., d.w.z. met oen gemiddelde Snelheid van 14S K.5L per uur. Hetgeen een nieuw ron de-record befeekende. Het oudo record- stond op 6 minuten -17-'/5 see. (14G K.5I. per uur). Ook in tie 250 cc-klasse viel reeds ceil record. AV. Winkler bracht met D.K.AV'. den snelsten rondetijd op 7 minuten 37 sec. IJel oudo.record was 7 min. 40% neet De gemiddelde uuisnclheid van AV inkier steeg lot 130 K.5I. 7 i Vandaag wordt de training voortgezet. Lawntennis De Kampioenschappen van Wimbledon Yau Swol uitgeschakeld. Geen verrassingen op den derden dag. Vielen or Dinsdag drie overwinningen voor onze iandgeno.oten (o noteeren, gis teren werden liet 'twee nederlagen. Xm Swol werd, zooals verwacht mccht worden, in dc tweede ronde uitgeschakeld door Doussus. In drie seis, met de cijfers G—2, G1, 6—2, werd .onze landgenoot gesla gen, zonder dat.de overwinning van den Franschman ook maar een moment in go- vaar is gebracht. De Nedeilandsch-Hoiigaarsoho combina tie Iluglianen mej. Baumgarten had oen set noodig om ingespeeld te geraken. Al hoewel Ellmcr en mevr. Pleydoll-Bouv.erie, ook geen ideale combinatie vormden, sloot het hier toch beter.-Na 6—1 ging f.iet .in.de tweede set gelijk op, doch na 5—5 gaven enkele missers van liet Hon g aa rsch - Xe (1 er- landsche paar en .goed afmaken aan het net van Ellmer der set aan het E'ngelsch- Zwitsersche dubbel. 1 Verrassingen kwamen op dozen derden dag van Wimbledon niet voor. Von Cramm won ylot en snel vanluckey terwijl Henkei niet heel wat moer moeite van Tinkler won. Deze laatste match werd niet op het centrecouxt gespeeld, doch trok niettemin groolcre belangstelling dan en kele ontmoetingen op het hoofdterrein. Hudge won, zooals hij wilde van Hughes, terwijl Austin weinig tegenstand van den Amerikaan S.ahin ondervond. Ook in het dai^c-s-enkelspel vielen geen verrassende resultaten te noteeren. Van mej. Hom had men fileer verwacht dan de 2—6, 0—6 nederlaag tegen mevr. Sper ling, terwijl Anifa Lizana, op het centre- court, een set moest afgeven aan de Eng.el- sche speelster mej. Lumb, die zeer vast bleek te zijn. VRIJDAG, 25 Juni 1937. Hilversum I, 1875 51. Algemeen Programma, verzorgd door den KRO. 7/-. 7 .S^fi.lö 'en 10 Gramofoon. 11.30 Bijheb scire causerie. 12 Berichten. 12.15 Do KR0-5Iclodistcn en solist. 12.50 'Cause rie, 1.10 Griuuofoou. Posiduivcnberich- ten. 1.15 KUO-orkest. 2 Orgel, 3 Gra- niofoon. 4 De KR0-51elodisten en so list. 4.-15 Gramofoon. 5.15 KRO-Kamor- orkésL 6 Land- en tuinbouwcauserie. 6.20'KllO-orkcsL 7 Berichten. 7.15 Cau serie. 7.35 Musica catliolica. 8 Berich ten. 8.15 Revue-programma. 9.45 De KRO-JIelodislen en solisten. 10.30 Be richten. 10.10 Orkest. 11.3012 Gra mofoon. Hilversum II, 301 M. S VARA. 10 VPRO. 10.20 VARA. 12 AVRO. 4 VARA. 7.30 VPRO. 9 VARA 10.40 VPRO. 11 VARA. S Gramofocm. 10 Alorgcnwijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Gramofoon. 11.15 De clamatie. 11.30 Gramofoon. 12 Kovaes Lajos en orgel. 2 Gramofoon. 2.30 Ly- ra-ïrio. 3.15 AVRO-Dansorkcst. 4 Orgel en saxofoon, 4.20 Piano. 4.40 Orgel car saxofoon. 5 Voor dc kinderen. 5.30 „Fantasia", 6.30 Politiek radiojournaal. 6.50 Gramofoon. 7 Causerio. 7.20 Gra mofoon. 7.30 Berichten. 7.35 Lezen in den Bijbel. 8 Zang en piaho. 8.30 Cau serie. 9 VAItA-Orkest en soliste. 9.45 Declamatie. 10 Concert. 10.30 Berich ten. 10.-10 Avondwijding. 1112 Gra mofoon. Droitwieh, 1500 AI 11.0511.20 51edischo causerie. 11,50 Piano. 12.10 Orgel. 12.50 Dansorkest. 1.352.20 Philharmonisch Strijkorkest. 3.55 Grarnofoou. 4.20 Orkest. 5.05 Gra mofoon. 5.35 Orkest. 6.20 Berichten. 6.55 Tweede acte van do opera „Die Entfiihrung aits dem Serail". 7.50 Voor luinliofhebbers. S.10 Viool en piano. 8.50 Oscar Rabin en zijn Band. 9.20 Be richten. 9.40 Causerie. 9.55 Philharmo nisch Orkest. 11.10 Lew Stone en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek, Radio Paris, 1G48 AI. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoon. 12.50 Orkest. 1.35 Zang. 2.05 Orkest. 2.50 Radiotooneel. 4.20 Blaaskwintet. 7.20 Harp. 7,35' Gramofoon. 7.50 en, 8.50 Zang. 9.20 Gevarieerd programma. 10.50 Gramofoon. 11.20 Orkest. Keulen, 458 AI. 6.50 Aliliiair concert, 7.30 Grarnofoou. 7.50 Reportage. 8.50 Schrarninehmiziek. 9.50 Gramofoon. 12.20 Orkest. 1.35 Klciuorkest. 2.35 Gevarieerd concert. •1.20 Amuseinonts-orkest. 5.20 Radiotoo neel me( muziek, G.20 Orkest en só- liston. 8.30 Voor oud-strijders. 8.50 Or kest en' solisten. 10.50—12.20 Dansmu ziek en populair concert. Brussel, 322 en 484 AL 322 AL (Viaamscli): 12.20 Gramofoon. 12.-50 Orkest. 1.30 DnnsorkSst. 1.50— 2.20 Gramofoon. 5.20 Viool. 5.50 Vocaal kwartet. C.20 Dansorkest. 7.20 Gramo foon. 8.20 Kleinorkost. 9 Radiotocsnoel. 9.20 Klcinorkcst. 10.30—11.20 Gramo foon. 484 AI. (Franscli)12.20 Gramofoon. 12.50 Dansorkest. 1.05 Gramofoon. 1.30 Orkest. 1.50 Zang. .22.20 Gramofoon 5.20 Klcinorkcst. 6 Pianosoli. G.20 Gra mofoon. 6.50 Piano. 7,35 Zang. 8.20 V7oor oud-strijders. 9.40 ,,L' Aunriynier du Régiment", opera. 10.30—11.20 Gramo foon. - Dcntschlands-cnder, 1571 Af. l?.30 Orkest. 10.20 Berichten. 10.50 Sporlpraalje. 10.50—12.20 Orkest, kwin- tct en vocalisten. SCHIEDAMSCHE RADIO CENTRALE Arrijdag 25 Juni. Programma 3. Parijs P. T. T. 8. Keulen 8.20. Parijs Radio 10.35. Brussel (Vlaamsch) 12.35. Keulen 1.35. Pïiuze 3.20. Droitwieh 3.40. Keulen 4.20. Brussel (Vlaamsch) 5.20. Keulen 6.20. Droitwieh 8.10. Rrus- sel (Fransch) 9.40. Boedapest of di versen 10.20. Programma 4. Brussel (Vlaamsch) 8. jkiuze 9.20. Lon don Regional 10.35. Droitwieh 12.50. London Regional 1,35. Droitwieh 4.20. Diversen 6.20. Droitwieh 6.45. London Regional 7.50. Diversen 8.40. Droitwieh 11.10. Programma 5. Keulen 12.20. Brussel (Vlaamsch) 1.35. Diversen 2.20, Parijs Radio 4.20. Brussel (Vlaamsch) 6.20. Diversen 11.20. Wiclrijdster ernstig gewond. Gisteravond omstreeks kwart over zes, is de 32-jarige G. uit de Vondel straat lo Sehicbrock, op dén hoek van do Maas haven cn do Protorialaan to Rotterdam, tegen een vrachtauto van liet Ovcrs'cïhie- sclie Destructiebedrijf N.V., welke werd be stuurd door den 29-jarigen AV. B. II. uit Oversell ie, gereden. 7 De oorzaak van de aanrijding moet wor den gezocht in do omstandigheid dat de wielrijdstcr prolxrerde vóór de auto, welkb van rechts k'wam, door te glippen. Zij reed evenwel met flinke vaart tegen do linker zijde van den wagen op, waardoor zij legen de straat werd geslingerd'. 'Alet een ernstige schedelbasisfraaluur is zij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Haar toestand is levensgevaarlijk!. Ornlcr vrachtauto geraakt en gedood. Do 17-jarigo leerling van de M.T.S. le Haarlem, F. J. van K., wonende te Heem stede, die met zijn rijwiel op don Wagen wég reed',is gistermiddag op het oogen- blik, dat een groote vrachtauto .met aan hangwagen hem passeerde, de macht óver zijn stuur kwijt geraakt. Hij hotste tegen een naast hem rijden den wielrijder en viel daarna voor de ach: terwielen van de vrachtauto, welke liem over het lichaam gingen. De ongelukkige was op slag dood-. Het stoffelijk over schot van den jongeman is naar het Diaconessenziekenhuis getransporteerd'. „Eindelijk," zei ze. „Ik dacht dat je nooit zou komen," Ze stond daar weer in haar zwarten mantel, de sluier licht over net hoofd geworpen. Hij sloeg zijn arm om haar middel. „Wat ben je toch mooi," zei hij on zoende haar. „AVaarheen zullen we nu gaan?" vroeg ze. ,,-Te middel heeft mij goed gedaan. Naar Halberstadl kan ik niet terug gaan. Die mannen hebben me. opgelicht cn in een rijtuig buiten de stad gebracht. Een man in het zwart, een edelman, heeft mij een verhoor afgenomen, maar ik wist niets.. En wat liet vreemdste is, hij droeg het kruis, .dat ik" jo gegeven heb." „Nu nict mcer," zei Edzke bedaard. „Hoe zoo?" „Hij is overleden, dood," antwoordde de luitenant droevig, alsof hij het zeer be treurde. „Dood," herhaalde ze verwonderd. „Hij wilde mij naar generaal Tilly bren gen, om mij een verhoor te la'leu afne men.", 7-' „Daar hen. je dan gelukkig aan ont komen." 77; 7.' „AVe gaan naar boneden," opperde Edzke. „Daar bij mijn vrienden zul je veilig zijn als bij moeder thuis." Voor zo de groote zaal binnen kwa men, keek de luitenant om dén hoek van do deur. Tot zijn verwondering was van den strijd niets meer to zin. Do waard stond als voorheen achter de tapkast, liet personeel was klaar om le bedienen. De kok en zijn helpers zaten voor het vuur. Maar anders zag hij niemand. Hoofdstuk XXIV. Generaal Saxon, nog altijd' vermomd; als roode dragonder, was de eenige bezoeker cn zat in een aangrenzend' zaaltje, waar van nu de beidé breede deuren openston den, aan een tafel met een hoop papieren voor zich, die hij ijverig'bestudeerde.' Toen Edzke, gevolgd door Grota, binnen kwam, stond hij dadelijk op, maakte een buiging en bood dé jónge dame een stoel aan.. v. Edzke stelde haar voor. „Generaal graaf van Wrèna," zei liij. „Juffrouw Greta uit Halberstadl." Saxon kon een glimlach niet onder drukken, maar hij reikte haar vriendelijk de hand. -7 - 7 „Ik geloof, dat we elkander al eens eer der hebben ontmoet." "7:'7 - „Ja, Excellentie," zei zo zonder de min ste verlegenheid. „Ik ben do kamenier van..." v „Ik weet liet, ik weet heL" Hij keox haar met lachende oogen onderzoekend aan cn sprak: ;;7i 7-' 7'"'77:;.;'7'- „Dal kruis om uw»hals heb ik meen ik ook eerder gezien." Verschrikt voelde ze op haar borst en koek den luitenant verwonderd aan. 7 „Ik meen'te weten,", vervolgde Saxon, „dat het geen geluk brengt." „Dat weet ik nog niet zoo," klonk-liet antwoord van de jonge dame, „maar. mag ik u verzoeken -liet voorloopig- voor mij te bewaren ?-.' „Zeker," zei hij, slak* liet in zijti zak, Aleisje verdrouken. Gistermiddag is in den Ouden I.Tssel te Laagkeppel dc 18-jarigo dochter van ds. Gocilliart uit Hummeloi,. bij het zwemmen verdronken. Het meisje was met haar vader gaan zwemmen. Zij was evenwel de zwemkunst niet machtig en.nadat zij eenigen lijd- in het water had vertoefd', verdween zij in do diepte. De vader, die goe<l kan zwem men, stelde pogingen in hét werk om zijn kind to redden, doch dioor do sterke strooming in het water is dit hem niet gelukt. - TVee uur later1 werd1 het lij:k opgehaald. Kind overreden. Het 2-jarig dochtertje van den heer B. Z. to Beek, stak gistermiddag achter een geparkeerde auto van de Geldersché Tramweg Maatschappij den weg over en werd- daarbij gegrepen door een personen auto van de firma Oldenlioff uit Apel doorn. Met -een zware schedelbreuk werd do kleine de nabijgelegen ouderlijke woning binnengedragen. I -Haar toestand! is hoogst zorgwekkend Lang getrouwd. Het echtpaar Arte Singerling en Cla- zina Vavier to Leidén,herdenkt op 3 Juli a.s. zijn 65:jarige echtvereeniging. Do oudjes zijn beiden 90 jaar. öok de echtelieden S. AVals en J. AVals- Franken te IJmuiden, zullen op 4 Juli a.s. den dag herdenken, waarop zij voor 65 jaar in het huwelijk traden. keek.naar Edzke en dacht: i,AArat heeft die kwajongen nu weer uitgehaald De voordeur werd1 geopend en de mar kies trad' binnen, gevolgd1 dóór de beide keizerlijke kurassiers. „Breng rapport uit aan den generaal," zei do markies tegen Longuenez, „maar het zal beter zijn eerst do deuren to sluiten." é:;'.7: .7 Saxon knikte „Excellentie,begon Longuenez, terwijl hij in de houding salueerde. „Ik was door den baron op post gezet om de wacht te houden, opdat niemand aan de achter zijde van dó herberg ontsnappen kon, na dat hij vlug als een aap op mijn schou ders was geklommen, op het hadkon was gesprongen en door een raam verdween. „Mijn vriend schele AVillem hier. en ik hadden op bevel van den markies eerst in Halberstadt den koningsmoordenaar..." „Koningsmoordenaar?" vroeg Saxon ver wonderd.:-. - „.Tuist, Excellentie, een bloeke man, als monnik verkleed, die met den. zwarten schurk, die door den baron..." „Luitenant," verbeterde Edzke. „Luitenant, hierstraks doodgeschoten werd.' „Doodgescholn door jou, Edzke?" viel Greta hem nu in de rede. „Eri je vertelde mij, dat hij overleden was." „Dat is hij toch ook," antwoordde dc jonge luitenant onnoozel. Saxon glimlachte. ;,Ga door," zei hij tegen Longuenez. den -raiidskeldef zat.)Dé markies en de baron, luitenant," verbeterde lnj, „haddén iets opgevangen, in verband met den Zweedschen koning. Ze 'spraken, ge loof ik, Spaansch, waanden' zioh veilig, maar mijn moester en de luitenant zrjn mannen, die voor niets staan. Het is een genoegen onder hen te dienen, niet waar AVillem?" „Het zijn helden," bevestigde schele AA ïl- iem, „en slim als duivels." „Alaak liet kort, Lo-nguenez," beval do markies. Deze zag hem verwijtend aan cn ver volgde:/ „Mij werd door de heeren opgedragen den koningsmoordenaar op te sporen, te volgen en hem onder geen voorwaarde uit dc oogen te verliezen. Nu had1 ik mijn' vriend schele AA'illeni in d'.enst gónomen, daar: hij een betrouwbaar en dapper sol daat is, maar bovendien de groote: deugd bezit, graag iets te drinken, waardoor lnj vele vric heeft." AVillem .xte. „Eenigen van dezen, ik denk een vijftig» tal, waren gaarne bereid' ons te hel pen.") 7. :7)7:.'77 - ;7 „Hoeveel?" vroeg de markies verwon derd'. -v ')'7'v7:-;-v7'.;'' „Het kan ook zestig zijn. Aleer ..waren er zeker niet. AVat zeg jij, AVillem?" „Zestig waren er zeker,"..verklaanle deze. (Wordt vervolgt!.:

Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 6