Radioprogramma's Sport Voetbal. Nederlandsche Voetbal Federatie voor den Davisbeker. Gemengd Nieuws Jui grelieianeas dienst Schietpartij uit minnenijd. Spoorwegongeluk in Britsch-indië. Wielrennen De ronde van Frankrijk Sylver© Macs blijft drager via de gele trui. Anton van Schcndrl zeventiende. De Pyreneeën zijn aebler den rug cn liog altijd keelt Sylvere Macs, de winnaar van het vorige jaar, de gele trui om zijn stoere body. Wol is het zijn ernstigsten concurrent, den Franschman Lapebie, go- lukt den achterstand tot slechts ander halve minuut Ie verkleinen, maar na den rustdag van morgen komen ©r geen cols meer en Lapebie zal wel buitengewoon moo;on rillen om een uiteindelijke tweede zege \an don Belgischen favoriet te niet te doen. Gisteren is dan de met spanning ver wachte vijftiende „étappe raet de vier cols" verreden, de étappe van Luchon naar Pau, over een afstand van 191 K.M, waarbij de in de geschiedenis van de rond'e van Frankrijk zoo berucht geworden bergen, de Col de Peyreseurde, de Col d'Aspïn, de Col du Tourmalei en de Col d'Aubisqne. Berrendero, de bekende Spaansche ber- genbedwinger, heeft zich inderdaad de sterkste klimmer getoond. Op allo toppen was hij eerste, met verbluffend gemak toonde hij, dat deze rit juist oen kolfje naar zijn hand was. Hij was de koning der bergen. Dat deze étappe de naam heeft van de zwaarste te zijn uit de geheele ronde, is ongetwijfeld verdiend. De moeilijkste étappe is echter weer achter den rug een rustdag volgt en dan naar Parijs. Reeds om negen uur 'smorgens vertrok ken de nog overgebleven 56 renners en dadelijk na de eerst© kilometers stijgen lag het veld uit elkaar. De Belgen, met Syl vere Maes aan het hoofd, zetten er on middellijk een hoog tempo in, dat den moesten te machtig was Alleen Berren dero, Lapebie en Choque konden hen bij houden, maar later vielen ook de Fran sehen af. Steeds meer vergrootte het lei dende groepje zijn voorsprong. Borrendero gaf het tempo aan en reed als een dui vel. Op de toppen kwam hij het eerst door. gevolgd door de Belgen. Maar zij werden vervolgd. Een groep renners, waar ronder zich ook Anton van Schendel be- Jaarlijksche vergadering van de L.I.S.A. Te Parijs hoeft op Zaterdag 17 Juli de jaarlijkscho aigemeeuo vergadering plaats gehad van de Liguo Intcmatiomdo Spor tive Amateur. De N.V.F. was vertegen woordigd door de hoeren De Rooy, Van Voorst van Beest, Van I spel en en Van der Baars. Verschillende maatregelen in zake de international© wedstrijden werden goed gekeurd. Zoomede werd het schoidsrech tersvraagstuk nader geregeld. Het programma voor do komende inter land wedstrijden word samengesteld, waar uit bleek, dat Nederland het komende seizoen tegen. Luxemburg zal moeten spe len. Mede werd het punt internationale athietiekwedstrijden aan een ernstige bo spreking onderworpen. Vercter werden nog versckillotido zaken van hulshoudelijken aard afgedaan. Do voorzitter deeldo nog mede, met welke landen hij over toetreding tot do LI.S.A. in onderhandeling was getreden. Besloten werd, dat het komende congres in Decem ber in Luxemburg zal worden gehouden, terwijl voor het jaar 1938 werd bepaald, dat dit zal plaats hebben in Juli to Lon den en in December te Rotterdam Verder werd besloten, dat het officieel orgaan van de L'.I.S.A. zal zijn „PEelair Spoitivo". Aan het eind van de vergadering deel de do voorzitter mede, dat do Fransch© regeering de herren Van Voorst van Beest, vioc-voorzilter van de L.I.S.A. en J. Gosschalk, secretaris penningmeester van de D.I.S.A. had benoemd tot Ridder in Orde „Chevalier d'IIonneur du Devoir" onder toekenning aan eerstgenoemde van de medaille in goud, aan laatstgenoemde die in zilver, hetgeen met een luid ap plaus van de aanwezigen werd begroet. Om tien uur werd deze zeer geanimeer de vergadering gesloten, waarna een ge meenschappelijk souper plaats vond. Nb ILF.C. eerste klasser is. Nu R.F.C. eerste klasser is geworkn, znlien er verscheidene werkzaamheden ain vond, zette een jacht op het leidende'Det terrein verricht moeten worden, wil peleton in. Vicini en Lapebie reden mi het in overeenstemming zijn met de vnor roekeiooze vaart hellingen af, speelden met j schriften. bochten en andere moeilijkheden en slaag j Ree cluborgaan van RF.G., geeft een'ge den er in de hoofdgroep in te halen. Ook de Italiaan Carousso en de Fran- sche onafhanke!ijken Cessen en Frechaul reden schitterend, kregen eveneens aan- nadero bizondexheden over deze wijzigin gen Hoofdterrein wordt het dichtst aan de Sehie gelegen veld Aan den spoor- dijkkant komt een tribune met 600 over sluiting met d© hoofdgroep. De Zwitsers dek ie en 2 maai 200 onoverdekte zitplaat -Eg!5 en Amberg zagen ook hun kans schoonI sen. Langs de omrastering van 'net veld en reden alsof hun leven er van af hing. zitplaatsen. 'Anion van Schended reed uitstekend, met' komen weer de gewone, reeds beslaande taaie vasthoudendheid trapte hij zich Aan den Singeisant kom', een niet over Ijeigop, bergaf, steeds een groep achter volgers aanvoerend. Als zeventiende kwam hij met negen minuten achterstand op Berrendero aan, een fraaie prestatie in dezen moordenden rit. Berrendero had zich bij de afdaling van de Col d'Aubisquc meer laten vallen dan rijden; in enorme vaart ging luj naar be neden, niemand kon hem bijhouden. Met 49 seconden voorsprong kwam hij als eer ste over de eindstreep. Een groep van zes renners kwam vervolgons binnen. Lape bie won in den sprint en werd tweede, Sylvere Ma-es zevende met den zelfden tijd als Lapebie. Het algemeen klassement De stand in het algemeen klassement is 1. Sylvere Maes (België), 103 uur 43 min. 30 seo. 2. Lapebie (Frankrijk), 103 uur 50 min. 3 seo. 3. Vicini (Italïaansch individueel), 103 uur 53 min. 43 seo. 42e. Anton van Schendel, 106 uur 40 min. 10 seo. In het landenklassement heeft België de leiding. Lawntennis. De interzone-finale VcrecnigdeSlaton leiden met 2—1. In ©en strijd, welke bijna twee uur duur de heeft het Ainerikaansclio dubbel Budge cn Mako met 4—6, 7—3, 8—6, 6—1 go- wonnen van het Duitsche jaar Von Cramm en Henkei, waardoor tie stand in den Du.- vis-bekcrwedstrijd tusschen do Vcrecnigde Sleten en Duitschland voor do interzöno- finale, na den tweeden dag 21 is go- worden, ten gunste van do Amerikanen. Men mag wel aannemen, Jat met do be slissing van liet dubbelspel ook de be slissing van de match is gevallen; want het valt niet aan to nemen, dat vandaag, de beide laatste enkelspelen door do Ame rikanen zullen worden verloren, integen deel. Nervositeit heeft in deze ontmoeting een grooten rol gespeeld. Eu het is merk waardig genoeg, maar het was ditmaal Ilcnkel, dio zijn zenuwen niot in bedwang had. Soms deed hij schitterende dingen, orn een oogenblik later do slechtste spe ler van het spel te zijn. In de oersto set leidden de Amerikanen met 42, doch door schitterend spel van Honkel sleep ten do Duitsehers toch nog de eerste set met 6—4 in do wacht. In d© tweede set leidde Duitschland met 53, toen Hen kei plotseling verslapte en de Amerikanen alle gelegenheid kregen niet a'leen den stand gelijk fo 'maken, doch zelfs er in konden slagen deze tweede set met 75 e winnen. Von Cramm speelde zeer gelijkmatig. Zijn drives en zijn lobs waren vee! beter dan die van Henkei, doch d© laatste wist meer ballen af te maken. Bij de Ameri kanen was Mako beter op droef dan Rudgo. Budge, van wien Wallis Myers na afloop van zijn match tegen Henkei Zaterdag ge zegd bad, dat er op het center court nog nimmer zulk hoogstaand spel was to zien gegeven. Verreweg hot beste waren do Amerikanen in het smashen, dank zij ook hun lengte, welke hun veol voorsprong gaf op de Buitscliers. De beslissing viel eerst in. do vierde set Duitschland leidde, met 4—1, doch daarna verloor eerst Henkel en daarna Von Cramm zijn service. Vijf games wonnen Budge en Mako achter elkaar, zoo lat in vier sets deze partij was beëindigd. HISTORISCHE AVONTURENROMAN door G. P. BAKKER '62) „Een vrijgeleide voor sinjeur Willem van der Hoop, HoHandsch paatdenhande- Jaar, en een aanbeveling vocfr den hoofd intendant, geteekend door kapitein Ernst Sturm. En dat heeft je twee en veertig Daalders gekost?" „Ja, generaal," zei Edzke aarzelend. „Ruim zijn geld waard.- Van belang als een onzer eens naar Hallo wil gaan om jer wat rond te neuzen. De karavaan is zeker nog "altijd in Maagdenburg," schert ste Saxon. v „Zoover wij kunnen beeoidealen heeft er met die paarden niet de minste verande ring plaats gehad: en ze vreten ook niet," zei Finkie. „Hier zijn tien gouden dukaten, Edzke, ik kan niet ontkennen, dat je een echte geluksvogel bent. Een vrijgeleide van dien ouden Sturm, wien iedereen kont. Ik heb nog met hem omte.. Walionsteia gediend. Een dappere flinko .aanvoerder. Maar nu. heeren, een- gezellig avondmaal met de dekte staantribune. De reeds bestaande tribune aan de korte zijde wordt omge keerd. Tenslotte wordt aan de andere korte zijde een fror'aanzicht met eenige ingan gen gebouwd. Hit het D.Y.S.-kamp. Zondag organiseert D.VS. op haar ter rein, gelegen Spoorstraat, Kethel, een toer nooi ter gelegenheid van het 1-jarig be staan. Het programma laidt 10 uur: A. Steeds HoogerUAV.M. 11 uur: B. B.V.S.—V.V.N. 12 uur: D.V.S. 2V.V.N. 2. 2 uur: Verliezer Averliezer B 3 uur: Winnaar Awinnaar B. *s Avonds om 8 uur zullen de prijzen uitgereikt worden in café J. Boonekatup, Bioersveld 55. Schaken. Fine kiest een Sfed-cirlandsclie partij. Naar wiij vernemen heeft do 23 jarige Amerikaansche schaakgrootmeester. Rue- ben Fine zioh verloofd met mej. Emmy Keesing te Amsterdam, dochter van den heer J. Keesing Jr., uitgever van do be kende archiefsystemen. vrienden, een paar uurtjes s'aap on dan weer te paard," besliste de generaal. Hoofdstuk XXXIII. De markies beklom te paard den heuvel. Het was de .derde maal, dat hij over het begroeide pad reed en do weg was veel gemakkelijker geworden Hij wist, da! dit de laatste ontmoeting zou wezen met dien mooien roover. Binnen enkele uren zouden ze naar Leipzig vertrokken en zou hij zich wagen in den kuil van doa ouden grimmigen leeuw. Maar daar dacht hij nu niet verder over. Zijn gedachten waren dag en nadit bezig met een vrouw. En toch hadden vrouwen brjlna geen plaats in zijn leven ingenomen. Ja, als hij in zijn uniform, of als edel rnah gekleed was, hing er aan het gevest van zijn degen nog altijd een gele zijden strik. Nooit had nij dien weggedaan, of schoon hij dien eigenlijk met oen rouw floers had moeten bedekken. Maar dat was een oude smartelijke geschiedenis en door do jaen was het verdriet gewor den lot een droeve herinnering Hij wilde daar niot meer aan donken, het was voor bijl Er was gras gegroeid over het graf van zijn eerste liefde. En nu jubelde het in zijn hart. Hij had lief Hij was verliefd op dien jongen roo ver met zijn slanke boenen, zijn smalle heupen, zijn ronde zachte schoudeis, zijn lange blonde krullen, zijn heldere blauwe oogen, zijn klein rood mondje on zijn iet wat gebogen neus. 1 En juist nu hij haar gevonden had, Niemand geraakt. De (lader ii» arrest. Gistermiddag Reeft op de Diepe «dracht te Harderwijk cêo zekero K. uit Ermelo vijf revolverschoten gelost op enkele ar beiders, dio bezig waren met het ver richten van grondwerk. Hierbij bevond zich namelijk oen man, die omgang had met een vriendin van K., die te Harderwijk woont. K. had Zondag het tweeial samen ge zien en was m woede ontstoken. Reeds gisterochtend vroeg was hij naar Harder wijk gekomen on zijn mede-minnaar te zoeken. Gelukkig werd niomand geraakt. Er ontstond zooals te begrijpen valt. groolo consternatie onder de arbeiders, waarvan K. gebruik maakte om er snel vandoor te gaan. Hij is echter korten tijd later door de marechaussee in do wooing van een zuster van zijn vriendin gearresteerd. Bij het verhoor verklaarde K. slechts met oen kinderpistooHjo to hebben ge schoten, dat hij daarop in do gracht had gegooid. De marechaussee heeft toen in de gracht gedregd, doch er werd niets gevonden. Op aanwijzing van omstanders vond mon de revolver een echt vuur wapen tenslotte achter het muurtje van een erf in dé nabijheid van de plek, waar de man do schoton loste. moest hij haar verlaten. Hij bad haar nog niet eens gezegd, dat hij van haar hield, maar hij wist, dat zij hot in zijn oogen gelezen had. Toen hij op den top van den heuvel was aangekomen, sprong hij van. zijn paard, nam het bij den teugel, keek rond, maar zag niemand. Zou ze niet gekomen zijn? dacht bij en hij voedde zijn hart stilstaan. Toen hoorde h»j het hinniken* van een paard on eens klaps zag hij een amazone in een blauw fluweo'.en ïijkloed, van boven afgezet met fijne V'laanxsche kant, on met een hoed van dezelfde kleur, waarop aan de rechter zijde oen lange witte veer wapperde. Verwonderd bleef lij staan, toea snelde hij naar haar toe. Met een buiging reik te hij haar dc hand en hielp haar af stijgen. In zijn oerslo verwondering vond hij geen woorden en zag Lam sprakeloos aan. Zo lachte vriendelijk on zei: „Voor je weggaat, misschien voor altijd, wilde ik je een andere herinner.ng aan mij meegeven dan die van een ruwen roover." De markies bracht de toppen van een fijnen keien handschoen aan zijn lippen, keek haar in de oogen en antwoordde: „Freule, dat'beeld zou ik ook nimmer hebben vergelen, maar hoe mooi ook als roover, nooit had ik kunnen droomen, dat u zoo bokooriijlk zou kunnen zijn als ik n nu in' werkelijkheid zie." Ze bloosde. „Ik was bang, dat u mij voor een ijdeltuit zou houden?" „F'i u zoo sierlijk gekleed is, duif ik WOENSDAG, 21 Juli 1937. Hilversum I, 1875 AI. VARA uitzending. 10—10.20 v.tn. on 7.308 VPRO ,6 30—7 RVU. 8 Giamofoon. 9.30 Causerie Onze keu- kon. 10 Morgenwijding. ,10.20 Declamatie, radiotoonccl en giamofooiu 12 Orgel —1.45 Melody Circle. 2 De Fiioreüu. vc? on solist. 12,45 Gramofoon, 3.30 Voor dt, kinderen. 5 30 (Gramolooau 6.15 Sporl- praatje. 6.20 JOauseric „Vacantie vieren' 7 Vocaal tooncert 7.30 Gauscrio „Vrij- ziimigo Protestanten tin .Overijssel". 8.07 Berichten. VAILV-varia. 13.15 Fantasia. 9 Cabaret, i0,jBeriehton. 1005 Gramofoon. 10,20 VARA-oAest. J11.1512 Dansmu ziek (gramofoon). j Hilversum II, 301 M. NCRV uitzending. 6.30—-7OnderwijTs- fonds voor de scheepvaart. 8 Schriftlezing, 'meditatie, gewijde mu ziek (gramofoon). |8.30 Gramofoon. 9.30 Gdukwensclien. 9.45 Gramofoon. 10 30 Morgendienst. 11 SEinsembl© Van der Horst. 12 Berichten. 1215 G-nmofoon. 12.30 Vervolg (conceit. 1.30 Gramofoon. 2 Kinderkoor. S Chr. Lectuur. 3.30 Gra mofoon. 3.45 iChr. ,Liecl oren uurtje. 4.45 Felicitaties. 5 [Kinderurn. 6 Gramofoon. 6.30 Causerie tover het Binnaaaanva- ringsreglement en (stoommachines. 7 Be richten. 7.15 ILandbouwha'fuur. 7.45 Re portage. 8 [Belichten, 8.15 Klein Dames koor, strijk-orkest en orgel. 9 Causerie „De jeugd moet critischor worden". 9.30 Vervolg conceit j(0m 10 Berichten). 10.3012 Gramofoon. Hierna: Schrift lezing, üroitwieh, 1500 M. 1105 Orgel. 11.35 Gramofoon. 12.20BBC Wels-orkest en [solist. 1.20 Orkest en solist. 205 Gramofoon. 2 35 Kwintet. 3.05 Gïamofoon. 3.50 Piano. 4 20 Ves per. 510 Gramofoon. 5.35 Band. 6.40 Orgel. 7 20 RBC-oikest ,en soliste. 9.05 BBC-Theater-o.kest, klein mannenkoor en solisten. 9.45 Orgel. 10 20 Septet. 11.20 Band. 1150—12.20 Jazzmuziek, (gramo foon). Radio Paris, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.20 Gramofoon. 12.20 Orkest. 2.20 en 2.59 Gramofoon. 3,50 Zang. 4.05 Viool. 5.20 Pascal orkest 7,50 Zang en guitaar. 8.05 Pialuo. 8.50 Selectie ml do operette La rorno Fiatn- inetie. 1050 Gramofoon Kruien, 436 AI. - 6.50 KameioilvOst, 8.50 Orkest 12.20 Ver zoekconccrl. 1.25 lOmioepldeinorkest, 2.25 Gevarieerd honcert. 4,50 Omroep- Amiisomenls-orkest. 6 40 [Kamermuziek. 7,20 Mannenkoor. |S.30 conceit 1050 12.20 Orkest Brussel, 322 AL en 484 AL 322 AI. (Vlaamsch). 9.20 Gramofooc, 10.20 Orkest 11.20 Gramofoon. 11,35 Orgel en zang, 12.20 Gramofoon. 12 50 Salonorkest 1,30 Orkest. 150—2.20 Gra mofoon. 2 25 Kleino-rkest eii graraofooirt. 6.20 cn 7 20 Dito .8.20 Omroepoik'est. 9.20 Symphonieeonoert m.m.v. soliste. 11 Gramofoon. 11.C5—12.20 Omroep- dansorkest. 484 AL (Fransch). 9.20 Giamofoon. 10.20 Piano 1050 Gramofoon. 11.05 Vi ool. 11 25 Orkest. 12.2C Gramofoon. 12.50 Omroepoikest. 1.30 Salon-orkest. 2.20— 2.25 Gramofoon. 2.50 Cello. 3.20 Gra mofoon. 350 Zang. 4.20 Gramofaoin. 5.25 Orkest. 7.20 Gramofoon. ,8.20 Kleinor- kest. 9.20 Symphon ieconocrt, 11 Om- roep-dansoi'kest. 112012.20 Gramo foon. Deutschlandscnder, 1571 AI. 8,30 Militair .oikest 9.20 Orkest -10.50 Viool cn piano. 1120—12.20 Orkest SCHIEDAMSCHE RADIO CENTRALE Woensdag 21 Juli. Programma 3. Keulen 8. Diversen 1005. Parijs Radio 10.20. Londen Regional 11,05.Keulen. 1220. Brussel (Vlaamsehj 1.20. Brussel Fransch) 1.30. Brussel (Vlaamsch) 2 35. Brussel (Fransch) 3.20. Keulen 5 20. Di versen 6.20 Brussel (Vlaamsehj 7 20. Londen Regional 7 50. Deufschlandsen- der 8 20. Brussel (Fransch) 9.20. Wec- n en 10.50" Programma 4. Brussel '(Vlaamsch) 8 National Program me 10 5 Londen Regional 12 20. Natio nal Progamme 2.35. Panjls Radio 5 20. National Programme 6,20 Londen Re gional 1050 National Programme 1120. Programma 5. Brussel (Vlaamsch) 12.20. Keulen 120. Diversen 3.20. Brussel (Vlaamsoh) 6 20. Diversen 7.05. Brussel (Vlaamsch) 8.20. Vol gas achteruit. Ongeluk niet een heercmle «uti. Toen gistermorgen do heer II. T ui. lot terdam, m de Dorpsstraat te Ca 2 aan den IJssiel, met - zijln auto stopte bij een opgebroken slraatgedeelte, om* het tegen- liggende verkeer te laten doorgaan, be merkte hij, dat hij verkeerd was gereden. In plaats van naar het draaipunt te rij den, trachtte de heer T. zijn. wagen op den smallen dijk te kecren. Waarschijtolrjk door een rerkee.de ma noeuvre niet het gaspedaal, vloog de wagen plotseling in volle vaart achteruit tegen een hek en trof daarbij den -18 jarigen werklooze T. B., die het bestratingswerk gadesloeg. De man werd mot een ver brijzeld onderbeen en verschillende andere ernstige verwondingen naar ein ziekenhuis te Rotterdam overgebracht. Het rijwiel van den veldwachter, die het verkeer regelde, kwam ook in de knel en werd aan de voorzijde geheel vernield. Tegen den lieer T. is proces verbaal opgemaakt en de auto is in bes'ag ge nomen. Honderd zeven dooden. Op 15 mijlen afstand vaïi Palna, :n Britsch-indië, is een eitnslig spoorweg-onge luk gebeurd, waarbij, volgens de voorloo- pige berichten, honderd reizigers om het leven zijn gekomen en 200 gewond zijln. De locomotief van. den trein ontspoorde en viel van een hoogte af, waarna drie rij tuigen omvielen. Het spoorwegongeluk bij Palna in Britsch-indië heeft „volgens nadere berich ten 107 .personen het leven gekost. u niet meer te vragen naast mij in het mos te gaan zitten," „En dat vind ik juist zoo gezellig. Mis schien is het voor den laatsten-keer" „Louise," zei de markies en ze maakte geen aanmerking, dat hij haar bij den voornaam noemde. „We moeten afscheid nemen, maar als ik mijn rol gespeeld heb en do veldslag gewonnen is, mag ik dan terug komen?" „René," antwoordde ze. „Ik weet, dat je gronte gevaren tegemoet gaat, dat je vele malen je teven zult moeten wagen, maar ik zal bidden voor je veilige terugkomst als overwinnaar of als overwonnene cd geloof dat mijn vader je oven hartelijk welkom zal hoefen als ik) Alissehien zeg ik het voor een dame te ronduit, doch ik ben als jongen opgevoed en je hebt mij in jo oogen laten lozen, wat je long niet durfde zeggen." „Ja, ik heb je lief en ik zal altijd van jo blijven houden en als ik moet ster ven, zal het zijn met jon beeld voor mijn geest," Ze stonden op. Hij sloeg zijn arm om haar hal, en drukte zijn lippen op haar mond. Ze wierp haar grooten hoed op het mos cn drukte hem stevig aan haar hart. Weer kusten ze elkaar in een lange innige omhelzing. Eindelijk zei -ze zacht „Het is tijd van scheiden. Kom snoadig terug ,lk zal op je wachten, ook als het heel raag zal duren.". Hij raapte haar hoed op-en hielp haar to paard stijgen. Even rustte ze in zyn armen. In den.zadel boog ze nog eenmaal Eciidendief gearresteerd. De rijksveldwachter 1© Nieuwerbrug en de gemeentepolitie te Bodegraven hobbdn een persoon gearresteerd wegens diefstal van tientallen eenden. De politie hoeft hiermede een goede vangst gedaan, daar den Matsten tijd in deze omgeving onge veer 200 eenden van diverse landbouwers Zijn ontvreemd. De aangehoudene, de 24-jarige S. A. Schouten uit de buurtschap De Meije onder Bodegraven, staat .zeer ongunstig bij de politie bekend; vermoed wordt, dat de politie hiermede een gcede vangst gedaato heeft en nog meer van deze diefstallen aan het licht zulten komen. Groote droogte in Canada. Verscheidene streken van Canada wor den door grooto droogte geteisterd. Van. Morden in Manitoba af tot de grens van de Vereenigdo Staten is de oogst tot den grond toe weggebrand door de droogte. Aangezien de productie van de getroffen gebieden tocli nog op 150 miliioen bushel wordt geschat en de binnenlandscho be hoefte 105 miliioen bushel bedraagt, zal vermoedelijk nog 45 miliioen bushel wor den uitgevoerd. Alen verwacht, dat de regeering 15 mil iioen dollar steun zal moeten verletonen'. Noodweer in Noord-Italië ciseht mcnschcn- levcns. Tijdens een noodweer, dat do omgeving van Verona ©n andere plaatsen in Noord- Italië heeft geteisterd, zijn eenige perso nen om het leven gekomen. voorover, een laatste omhelzing; toon reed ze den heuvel af. De markies keek haar na tot zelfs de lange wuivende witte veer tusschen het groen was verdwenen. Dan liep hij lang zaam naar zijn paard, sprong er op en reed naar het kamp terug De anderen wachtten hem reeds vol on geduld, maar geen hunner maakte een opmerking. Slechts de man van Werben legde zijn hand op den schouder van den markies, nog steeds vermomd als «Ion Fe lipe „Mijn jonge vriend," zei hij. „We gaan. uit op een gevaarvolle onderneming, maar mijn voorgevoel zegt mij, dat je veilig zult terugkceren," en ongemerkt verwijderde hij een lang blond haar van den schouder van den markies. „Alaar u toch ook," aniwoordde deze aangedaan. „Goh," lachte doman van Werben. „Voor mij is het werkelijk van minder belang." De cavalcade vertrok. In de voorhoede Sievers en Olivier, dan volgden op ©enigen afstand don Felipe, Gaspar Prnxitotes, Edzko en Van Finkeborg en weer met twintig vademen tusschonruimte Longuencz en Willem, in het zwart. Ze namen voor een paar dagei pro viand en wat kleeron mee, wilden de her bergen en de steden zooveel mogelijk ver- niijGen. fWcrdi vervólgd). I

Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 6