o 1) r a Verslag van den Gemeenteraad Verkoop bouwgrond Renteverlaging bouwvoorschotten Recht van uitpad Radioprogramma's Luchtvaart Sportwatervliegtuig over den kop Burgerlijke Stand Vergadering van Dinsdag, 7 Sept. 1937. Voorzitter: de burgemeester, mr. dr. F. L. J van Haaren.. li- Voorstel tot onderhandsehon verkoop van twee perceelen bouwgrond aan den Buys Ballotsingel N.W.Z., boek Edison- straat ZAV.Z. De heer J. N. Hoek (r.k.) vraagt, of deze grond oorspronkelijk niet gereser veerd is geweest voor cierj. bouw van scholen. De heer ir. Houtman (lib.) zegt, dat inderdaad deze grond aanvankelijk be stemd is geweest voor den bouw van ge combineerde scholen. Dat plan is echter later gewijzigd Aan de Edisonstraat is reeds een deel van het oorspronkelijk ge reserveerde gedeelte bebouwd en dit voor stel houdt in met die bebouwing voort to gaan. Het oorspronkelijke terrein wordt dus kleiner, maar blijft toch nog geschikt voor een eventueele scholenbouw. Overeenkomstig* het voorstel wordt be sloten. Voorstel tot verlaging van de annuïteit van 't van gemeentewege verstrekte hypo thecair voorschot aan de Arbeiders Wo ningbouw Vereenïging „Schiedam Voor uit" voor baar complex woningen aan het Fabriplein. 1 Kunnen ook anderen profiteeren? 1 De heer mr. Kavelaars (r.k.) leidt uit de begrooting af, dat nog aan ando ren dan alleen aan „Schiedam Vooruit" voorschotten onder hypothecair verband van gemeentewege zijn verleend. Als aan „Schiedam Vooruit" eon ver laging van de annuïteit wordt verleend, is 't clan niet billijk een zelfde gedragslijn te volgen ten opzichte van de personen, die onder de zelfde omstandigheden vor keeren? Is dat bekeken? De heer mr. Van Ve 1 zen (r.k.)Dit voorslei van B. en W. om den rente last te verlichten is gedaan op verzoek van „Schiedam Vooruit". Uit het schrijven van B. en W. van 2 September j.l., dat behoort bij dit voor stel, is gebleken, dat „Schiedam Voor- uil" nu ongeveer de zelfde rente betaalt als die do gemeente moet beialen voor het geld, door haar opgenomen om het voorschot aan „Schiedam Vooruit" te kunnen verstrekken. De gemeente heeft nog andere leeningen aangegaan om dergelijke voorschotten te kunnen verkenen. De heer Kavelaars vraagt, of ook zij, voor wie die loeningen zijn aangegaan, in aanmerking komen voor een zalfde regeling als nu voor „Schie dam Vooruit" wordt getroffen. Elk geval zal op zich zelf bekeken moeten worden. In 't algemeen kan men-als wensche- lijk aannemen, dal de gemeente niet meer rente vordert, dan zij zelf aan. haar debi teur moet vergoeden, onder voorwaarde echter, dat zij, die een voorschot hebben ontvangen,'ook stipt aan hun verplichtin gen voldoen, zooals het geval is met „Schiedam Vooruit". Anderen kunnen misschien wellicht buiten hun schuld de aangegane voorwaarden niet vol ledig .nakomen. Spr. kan echter wel de toezegging doen, dat in het college van B. en W. deze zaak „cassuïstisch" bekeken zal worden. De heer mr. Kavellaars (r.k.) dankt voor de ontvangen inlichtingen. Overeenkomstig het voorstel wordt be sloten. door MARK CHAINING MARIE DE BELMONTE 20) Zwijgend hield Khoon, de Mongool, zijn teugels in. „Wie heeft die touwen doorgesneden?' vroeg hijna een pauze, met een harde uitdrukking in de oogen. „Dat zou ik je niet kunnen zeggen." Gray trok zijn pijnlijke schouders op „Had ik je niet gezegd hem tot nader order op hot dier te laten?" vroeg de Mongool met vorschenden blik op tie ge zichten van het escorte, terwijl zijn eigen geel gelaat ondoorgrondelijker was dan ooit „Dat zul je wel gezegd hebben,' viel Gray in de rede „Maar liet zou je slecht zijn bekomen, indien je je meesier een Irjk had afgeleverd." Khoon bleef onbewogen, doch de for scbe bergbewóner keek verheugd en do lieden van het escorte, bij wie deze laatste gezien scheen te zijn, luisterden vol geest drift! bergbewoners houden -nooit ,van een bevelhebber, tenzij hij zelf bergbewoner of een sahib is. „Sta op, hond," beval de dwerg mot toonlooze stom. Voorstel om met den hoer P. Du punt een overeenkomst aan te gaan tot vesti ging van het recht van uitpad naar de Wattstraat, ten behoeve van de perecteten gelegen op of nabij dan hoek Wattstraat- Singel. Do heer m r. Kavelaars (r.k.) heeft zich afgevraagd wat bedoeld wordt met het recht van uilpad. Spr. dacht eersl, dat het hier een soort servituut hetiof zooals de wet bent, om te voet over eens anders land te mogen gaan. Maar dat is, naar spr. gehoord heeft, hier niet de bedoeling Het gaat hier om het doen bijdragen in de kosten, die de ge meente za! moeten maken voo>r hot aanleg gen van een straat. In artt 11 en 12 der Bouwverordening wordt deze aangelegenheid breedvoerig ge regeld, ook wat do bijdrage in de kosten voor den aanleg van een straat betreft. Is dat hij thet opstellen van deze overeenkomst overwogen Is het niet heter dit voois tel nog aan te houden en in overeenstemming te bren gen met de desbetreffende bepalingen van de Bouiveroulening -Of is er haast hij deze zaak? Een minnelijke regeling. De heer Ir. Houtman (lib.) merkt op, dat He heer Kavelaars er bezwaar te gen maakt, dat geld betaald wordt voor het verkrijgen van recht van uilpad en ju ridisch zijn misschien ook wel bezwaren aan te -voeren tegen deze wijze van de zaak regelen, snaar de heer Dupoat heeft zelf deze oplossing gevraagd. De bedoeling van den aanvrager is om aan de straat te kunnen bouwen, en dat is niet in strijd met art 11 en 12 van de Bouwverordening. Een dergelijke regeling, ais hier wordt voorgesteld, is ook vroeger getroffen, oa. met de HAY Bank. Het is billrjfc, dat wie aan een straat bouwt ,de 'helft bijdraagt in de kosten van aanleg van He straat Wat hier wordt voorgesteld is een minne lijke regeling, waarmee B. en W. de Com missie voor 'Gemeente Weiken en de Com missie voor den Woningdienst nee oord gaan Als er juridische bezwaren zijn, zal de overeenkomst in overeenstemming moeten worden gebracht met artt. 11 en 12 van de Bouwverordening. Dat 'is een kwestie van woerden; niet 'van geld, want de helft van de kosten, die d|e gemeente moet maken, zullen vergoed moeten worden. De aanvrager had wellicht in plaats van het (recht van uitpad toestemming moe ten vragen -om aan die stiaat te bouwen Spr. wil ban de secretarie overlaten de juiste formuleering vast te stellen Een fonnccle kwestie. De heer mr. Kavelaars (r.k,): Is rekening gehouden met art. 12 van de Bouwverordening, waarin het bedrag wordt genoemd, dat in een geval als dit moet worden bijgedragen? De heer ir. Houtman (lib.): In art. 11 staat, dat overleg moet worden gepleegd en voorwaarden moeten worden gesteld. Dat is gebeurd en de voorwaarden zijn ge accepteerd. Wat zullen* we ons nu verder in allerlei moeilijkheden verdiepen. De aan gelegenheid is dood-zakelijk bekeken en tot een goed einde gebracht. Spr." heeft es- geen behoefte aan op zoek te gaan, af er mogelijk nog een bezwaartjo te vinden is, dat in liet nadeel* van de gemeente kan uitvallen. De heer Kavelaars is een formeel-man dat is 'zijn goed recht en dat he.ft look -'wel zijn goede zijde Maar spr. is nu eenmaal niet zoo formeel De Engelschman deed een poging zich op te richten, doch hij zakte in elkaar „Zet den kafir op het beest, oh leuge naar," riep de Mongool voor zijn doen vriendelijk legen den forsohen man. De kameeldrijver beschouwde Gray met afschuw. „Ik voel er niet voel voor hem aan te raken," mompelde hij onwillig. Een Bauw glimlachje vloog over het opgeloopen gezicht van Gray. „En ik evenmin, om door jou ie wor den aangeraakt, oh zwijnsgobrood,' repli ceerde hij, met de bedoeling den man te slcunon in zijn poging zich te ïechtvnar- digen, Ilij en het escorte begrepen, dat het leven van den kameeldrijver op het spel stond Ze kenden Khoon. „Opgeblazen zot," begon de dwerg niet wemig goeds voorspellende zachtzinnig heid, „jo broertjes, daar ginds in het hol, zullen je bij onze thuiskomst met vreugde verwelkomen, indien jc nujn bevelen niet opvolgt'.' De zwaarlijvige man verbleekte Hij ken de de verborgen bedreiging der woorden. Hel betrof niets meer of minder dan den dood door de tandon van nitgehongeule ratten; speciaal voor dit doel gefokt en opgesloten in een leegstaand gebouwtje, dat vroeger dienst deed als graanschuur Geholpen door zijn kameraden, iiee^cb hij Gray ruw op den rug van den ka meel „Bindt zijn beenen goed vast," riep hij {e°en de anderen, boosheid voorwendend, „Als'bij valt, kan zijn lichaam onder het dier blijven slingeren. Ze behoeven De heer mi. Ka vol a a r (r.k.) zegt niet het heclo art. 12 van do Bouwverordening to kunnen voorlezen, maar Do heer ir. Houtman (lib.); Laat dat nu maar schieten. (Gelach). Do heer mr. Kavelaars (r.k.) enkele passages die spr. voorleest zijn toch wel van belang, Is dat allemaal geregeld1? De heer i r. Houtman (lib.) deelt mee, dat de hosten van straataanleg f 100 per M zullen bedragen. Het is billijk, dat de gemeento daarvan Ho helft voor haar re kening neemt en do eigenaar van den grond de andere helft. Men kWafm toen tot een bedrag van f2750 Op die basis zijn onderhandelingen geopend en volledige overeenstemming is bereikt, toen bet totaal bedrag, dat de eigenaar zal bijdragen, op f 2250 werd bepaald. De formule--ring, zooals die in bet voor stel is gebruikt, is van den aanvrager afkomstig. Spr. zou deze zaak niet willen ophou den dat is niet in liet belang van de ge* meenle en ook niet in dat van don eige naar. "De heer mr. Kavelaars (r.k.): Dan zal bet maar het beste zijn, dat ikiliegenldit voorstel stem. De heer ir. Houtman (lib.). Dat is een gewetenskwestie .die do heer Ivave laars voor zich zelf moet uilmaken. Ongewijzigde formuleering. Do heer A. Hoek (ar.) geeft er de voorkeur aan de fonmdeering van het voorstel ongewijzigd to laten Als de regeling werd getroffen, die de heer Ka vei aars voorstaat, zou de eigenaar verplicht kunnen worden opnieuw te be talen, als hij besloot de panden af te bre ken en daarna weer op te bouwen Diat ge val is zeker niet ondenkbaar. Daarom ver dient het de voorkeur oen overeenkomst m den vorm van elfdienstbaarheid aan te gaan De rechtvci krijgende is dan gevrij waard om opnieuw aangesproken te war den voor een bijdrage in de kosten van straataanleg, als hij zijn panden zou willen afbreken om deze door nieuwe te ver vangen. De beer ir. Houtman (hb) meiKt op, dat de boei Hoek als notaris op dit gebied als deskundige beschouwd moet worden. Daarom acht spr. hot ook gencnscht geen verandering in het voorstel to brengen. Geen moeilijkheden in den weg leggen. De heer m r. Van V e 1 z e n (r.k.) wri voorkomen, dat een vei keerden indruk wordt gevestigd Men kent de situatie. De nieuwe panden krijgen een klein front aan den Singel en worden aan den aehte.kant vrij diep Er is nu met den eigenaar overeenstem ming heieikt, laat men die sanetionee* ren en zich niet blind' sta-en op juridische bezwaren. Een gemeentebestuur kan bij een situatie als deze allerlei moeilijkheden in den weg leggen; men ziet daarvan een voorbeeld aan den Schiedanische Singel te Rotterdam Maar een dergelijke houding aan te nemen Jijikt spr niet goed'. Beter is oen overeen komst te treffen on die is hier bereikt: beide partijen zijn het eens geworden. Er is niets tegen om deze regeling ook te doen gelden voor den oventueelen op volger van hem, met wicn de gemeente tbans de overeenkomst aangaat. De heer mr. Kavelaars (r.k.): Als een overeenkomst op grond' van erfdienst baarheid' wordt aangegaan, zal deze gere gistreerd moeten worden" Du beer A. Hoek (a.r.)Dat is toch'geen bezwaar? Als do rechtverkrijgende maar treedt in alle rechten, vind ik het best. Overeenkomstig bet voorstel wordt be sloten (l-Vordt vervolgd.) ZATERDAG 11 September 1037. Hilversum 1/ 1875 M. VARA-uilzending, 10-—10.20 vm. en 7.30—8 ra». 8 Gramofoon. 10 Morgenwijding. 10 20 Gramofoon, orgei en xadiataaneol met muziek, 121.45 Gramofoon. 2 Film- praatje. 2.15 Gramofoon. 3.15 Darnlos. 330 V'ARA-orkesi. 4 Ratio, Jiallo, hier Schiphol'", reportage. 4 30 Orkest. 5 05 Gramofoon. 5.40 Literaire causerie. 6 Or gel on soliste. 6.30 Gramofoon. 7 Film land. 7.30 Causerie. 8 Berichten. 8.15 Orgel en solist. 845 Radiotoonecl. 9 Diibbelmannoikwar.et 'Excelsior". 9 20 VARA-orkest. 10 Berichten 10.05 Fan tasia. 10.30 Berichten. 10.35 KAR A-or kest, 11.3012 Gramofoon. Hilversum II, 301 M. 8—9.15 en 10 Gramofoon. 11.30 Gods dienstig halfuur. 12 Berichten. 12.15 KR O-orkest, 1 Gramofoon en postdui- vonniouws. 2 Voor de jeugd. 2.30 Gra mofoon. 3 Kinderuur. 4 Gramofoon. 445 KBiO-orkesk 5.30 Esperanto. 5.45 KKO-nach legaal tjes. 6.20 Journal'istiek weekoverzicht. 615 Gramofoon 7 Ber.ch- ten. 7.15 Causerie. 7.35 Aolueele aether- flitsen 8 Berichten. 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijsting. S35 De KR<3- Melodisten en solist. 9 Gramofoon. 9.15 Cabaret. 9.45 Gramofoon. 10 l)e KRO- Melodisten. 10.20 Berichten. 10 40 Filtn- prantje 10.55 De KRiO-boys en solist. 1130—12 Gramofoon Droitwich, 1500 M, 1105 Orgel. 11.35 Gramofoon. 12 05 Or kest 1250 Henry Hall's Band. 1.20 Or kest. 2.20 Gramofoon. 2.45 Sportrepor- taae 3 20 Orkest. 420 Orgel. 4.50 West- minster Players. 5.20 Joe Loss en zijn band 610 Reportage. 620 Berichten 6 40 Octet. 7.20 Zang. 7.50 Cabare'. 8.20 Variété-programma 9.10 Radiotooneal. 10 Berichten. 10 20 - Amerikaans nieuws, 10 35 Lyra-kwartet. 1135 Henry Hall's Band 11.50 Berichten. 12—12 20 Henry Hall's Band Radio Paris, 1648 M. 7 10, S.20 ci 10.35 Gramofoon. 12 20 Orkest on zang 2.50 Gramofoon. 3 05 Zang 3 35 Gramofoon. 4 20 Zang 5.20 Orkest. 7.30 Gramofoon. 7 35 Zang. 8 Gramofoon. 8.05 Zang. 8 50 Orkest en solist 1050 Gramofoon. 11.2Q—1.20 Dans orkest. "Kculcii, 456 M. 6.50 Orkest. 8 50 Orkest. 12 20 Orkest. 2.35 Gevarieerd concert. 3 20 Gramofoon 4.20 Orkest, koor en solisten. 6.25 Or kest 8.20 Uitzending uitiNurnberg, 10,50 1,20 Dansorkest on kwintet, Brussel, 322 cu 484 M. 322 M. (Vlaamsch). 12.20 Gramofoon 12 50 Oikest. 130 Salonorkesl. 1.50 Gra mofoon. 2.20 Orkest. 3.20 Gramofoon. 5 20 Kleinorlwst. 6.20 Kamermuziek ?0 Zang. 8.20 Cabaret. 9.20 Orkest. 10.30 Gramofoon 11.35—1220 Dansorkest. 481 M. (Fransoli). 12 20 Gramofoon 1250 Ealonorke&t 1.30 Orkest. 160 Gramo foon 2.20 Accordeon. 2.35 Gramofoon. 3.35 J. Schnydors' orkest 4 20 Cabaret'. 5 20 Gramofoon. 635 Kteinorkost. 7,20 Cello 8 20 Gramofoon. 8,50 Symphonic- concert 11 Gramofoon. 11.20—12.20 dito. Dcutsclilandsender, 1571 M. 8,20 Uitzending uit Nurnbcrg. 10.20 Be richten. 10.50 Cello en harp. 11.20 In leiding. 11.3012.35 Uit Parijs: derde acte van de opera „Die Walkure". SCHIEDAMSCHË RADIO CENTRALE Zaterdag, 11 September, Programma 3. I Keulen 8.00, Parijs Radio 10,35, Brussel (Vlaamsch) 12.20, Keulen 120, Brussel (Franscb) 2.20, Keulen 4 20, Landen Re gional 6.20, Parijs Radio 6.40, Droit- wich 8 20, Diversen 9,10, Rome 9,20. Programma 4. Brussel (Vlaamsch) 8.00, Diversen 9.20, Droitwich 10 35, Londen Regional 2.45, Droitwich 3 20, Diversen 6,20, Droit- wich 6 40 Londen Regional 8,20, P,auzo 9.55, Droitwich 10.00, Londen Regional 10.20, Droitwich 11.35. Programma 5. Luxemburg 8.20 Concert, Diversen 10.50, Regional programma 11.05 Gramofoon, Luxemburg 12 20 Concert, Parijs Radio I.20, Brussel (Vlaamsch) 1.30, Luxem burg 3 50 Concert, Parijs Radio 5.50 Orkest, Brussel (Vlaamsch) 6.20, Brussel (Franscb) G.35, Brussel (Vlaamsch) 7.20, Luxemburg 10.10 Concert, B.ussel (Vlaamsch) 10.35, Luxemburg 11 20— II.50 Dansmuziek, Diversen xl.50. ritei ie meenen, dat ik hem te liulp zal komen. ze.is het feit van zittend te rijden ue.kome verandering bracht Gray niet in die mate verlichting, alshij verwacht had Weer werd hij gekweld door razen- den dorst; de uitwerking van den drank maakte bom nog steeds duizelig. Half bui ten kennis hoorde hij de stem van den üworg Khoon, die naast hem was komen rijden Ofschoon hij te paard zat als een C'entaurus, leek hij moer op een aap in zijn mot gele zijde gevoerd geitenvet '„Als je het graag wilt, zal ik je een paard geven," zei hij.-. Tegen welken prijs?" vroeg de Engolsch- raan met droge keel. Die ellendige dorst maakte, dat hij bijna mot spreken kon en zon hem nóg tot wanhoop brengen. „Een boek, "je woet wol welk." „Dat heb ik niet meer in mijn hozit,' antwoordde Gray, op hot punt van flauw vallen „De inhoud staat gegrifd in je hersens. Vertel dien aan mij. Dan zu! jo water en ru=t Lebben. Gray's hart sprong op. Waarom niet voor te wenden, dat hij den Mongool het orjfer- schrift openbaarde. In ruil zoo hij zich voorloopig tevreden stellen met wat hem werd aangeboden: ©en paard, water en rust... Later zou het bedrog natuur'ijk uitkomen. Doch komt tijd, komt raad... Als hij eer&t maar weer op krachten was en zijn zinnen bij elkaar had, zouhH de slagen van hot noodlot, hoe zwaar ze ook waren, beter kunnen dragen. De beide inzittenden gered. Gistermiddag oen twee uur is het water sportvliegtuig, do PilARI, eigenaar de heer Ileymans, toen het van den steiger te Scliellingwoudo weggebracht werd om af wind te draaien, tijdens bot taxiën plot seling door een scherpen windstoot on der een van de vleugels gegrepen, tenge volge waarvan de andere vleugel het wa ter raakte en hot toestel in Hot water dook. Do twee inzittenden slaagden er spoe dig in het toestel te verlaten. Zij hielden zich zwemmend boven water, tot zij met een motorvlet werden opgepikt en naar de vliegioods werden gebracht. Het toestel ligt thans grootendeels on der water gemeerd aan den steiger en heeft naar het schijnt geen beschadigingen bekomen. Desondanks zal het naar de Fokkerfabrieken worden gezonden om te worden nagezien. Het toestel gelicht. Het vliegtuig van de Gebr. Hevmans, is gisteravond om half negen door een drij vende bok gelicht. Het bevindt zich thans weer in de vliegioods. Het bleek, dat de motor licht beschadigd is. Voor de reparatie is het vereischt, het toestel gedeeltelijk te demonteeren. De nasporingen naar Lewanewski, D<e Russische vlieger Golovine, die deelneemt aan de naspormgen naar den verdwenen vlieger Lewanefski heeft zicli van West-Olenek naar de Tixie-baai be geven. j „Geef me water, opdat ik spreken kan, kre,Binnon^vijf minuten," antwoordde een Daarop werd alles zwart om hem heen Toen hij weer bij kennis kwam, lag hij aan den rand van oen watervalletje, waar aan hij onbewust zijn dorst scheen te hebben gelescht. Vlak bij hurkten op in- landsche wijze een groepje gewapende man nen, terwijl zo hun avondeten kookten. Er pruttelde iets in een pan. Daar herinnerde laij zich opeens weer dien onmogclijkan droom. Hij- liad zich zelf zien verdrinken ia een bevroren meer, tot onverwacht een stem hem bevolen haddrink. Waarop hij al het water van het meer opgeslokt en met droge voeten een veilige plaats bereikt had. Verward met deze dwaze hallucinatie, was er nog eeu andere geweest, waarin hij de gevan gene was van Ivhoon, den gids. Een on zinnige nachtmerrie natuurlijk, Die mannen daar rondom het vuur, dat waren sol daten van den Mir van wien, anders? Hij zou den Rissaldar Sher Singh maar roepen, want er moest onmiddellijk opge stegen worden, om Diana Lindsay te be vrijden... „Sher Singh," riep hij luid ,,3cn je nog altijd buiteu westen?" in formeerde de stem van Khoon. Grav draaide zijn hoofd om. De Mon gool Zat tegenover hem, een vormlooze, lichte vlek in do duisternis." „Heb je het gehoor verloren vroeg de dwerg, „Ik hoor,'" antwoordde Gray bedaard, zich' uitrekkend. Zijn polsen enenkels VLAARDINGEN. Geboren: 3 September: Jacomijntje, d. van L. Born en M. G. van der Lugt, Station straat 93. Geertrui, cl van T. Wille- man en M E de Jong, Den Haag 4 September- Alida, d. van K. A de Ronde en C. ÏI. Wielaart, Van der Drift straat 78. GeTrit, z van I. Schloutan on A. Blanken, Hofsingel 16. Izaak, z. van C. van den Tempel en A, M. Mun- nik, le Maasboschstraat 63, Anal, d. van J. A. Dries en J van Dorp, Steijn- straat 60. 7 Sept. Helena, dochter van J. Smits en J. de Yeld, Oosterstra.at 23. G ehuwd: Katbarinus Oostveen, 29 jaren en Jo hanna (Te Zeeuw, 24 jaren. -- Hendrik IM'elens, 23 jaren en Cornelia A drama Kattestaart, 23 jaren. 'Overleden: 1 September: Hannes Marcelis Berveling, 74 jaren, echtgenoot van A. C. de Bruijn, Bioekweg 26. Tountje van Ardenne, 68 jaren, echtgen. van J. Bost, Dwars straat 17. 1 2 September: Jettetje de Willigen, 82 jaren, wed. van J. den Hartog, West- nieuwland 95. Arie Hermanns labeo, 67 jaren, echtgen. van W. Kraaijeveld, Marisstraat 22. 3 September: Willem Bel, 37 jaren, echt genoot© van G. Hofman, Prins Hendrik- stoat 00. 5 September: Gijshert IJoogerwaad, 64 jaren, echtg. van J. van Meer, Pi.K. Dios- saartstraat 11. deden minder pijn en zijn denkvermogen kwam ook weer in orde; „Wat stond er in hot boek?' vroeg de dwerg strak. „Een heeleboel. Ik zou het moeten op schrijven," zei Gray, in de hoop uitstel te krijgen. „En je wilt het opschrijven on voor mij De Enge'.schman merkte den twijfel van den ander. „Voor wien anders?" vroeg hij „Er zijn menschen, wier hulp voor je minder afdoend zou zijn, dan de mijne Gray kreeg spijt van zijn voornemen dezen man te misleiden. Het was een. vijand, nu ja De. Mongool had zioli voor gedaan als zijn gids enhem loon ge\an- pen genomen, maar dat behoorde in Hmis- lan niet lot de uitzonderingen, en tot dusver was hij fatsoenlijker behainten dan te verwachten was van een bewoner uit die streek. Ja natuurlijk, lie- nas bert mogelijk, dat hem nog de aJeiwrehrik- kelijkste martelingen to he'rt voadei ral len, zelfs heel waarschijnlijk. Maar, om het even, den vent bedriagen. „Ik kan en "mag hot niet vei krappen, vei'klahrde hij positief. „Je wre\ hoeveel waarde wij, de sahibs, heebte.i aan eerlijk- hoid -, t Khoo-n bewaarde een oogonblik liet stil zwijgen. Daarop: „Indien je eigen veiligbed van 7oo ge ringe beloskenis voor je is, zal mogelijk: die van de dochter van den res dent in jou oogon zwaarder wegen,' lachte hij spottend. (Wordl vervolgd). Neiierlantlsche bewerking door gtelXl

Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 6