Y O 8 i C1 o 1> r a- üechiszake» Drie beruchte inbrekers De z.g. fruitautomaten K mist en Wetenschap Luchtvaar» Kerk en School Tegen twee verdachten zware straiten gciischt. Gezamenlijk heeft hot drietal, dat gis teren m het verdachtenbankje voor de Amsterdamsche rechtbank plaats nam, zes en twintig veroordeelingen achter don rug Een menschealeeflijd hebben deze drio recidivisten achter do tralies gezeten. Gisteren hadden zij zich to verantwoor den wegens een inbraak in eon. engros- handei m sigaren en sigaretten in do Borueoslraat te Amsterdam, gepleegd in den nacht van 12 op 13 Februari j.l. Zij aldus luiddo de dagvaarding hadden een deur van de woning boven den winkel geforceerd met oen looper. Deze deur is naast de winkeldeur gelo gen. Via een luik in het por kuiltje kan den zij onder den vloer van den win kel komen. Hier zaagden zij een stuk uit zoodat ze in de winkelruimte konden ko men. Den volgenden dag miste de win kelier een groot aantal kistjes sigaren en doozen sigaretten. In totaal bedroeg de schade ruim f700. Het Irietal ontkende eenstemmig: Wij welen absoluut van niets, met die in braak hebben to niets te maken. Dat nas vrijwel het eonigo punt waar o\er de beerai het onderling eens wa ren. Al heel gauw regende het verwijten tegen verd. v. d S De een zag den an der voor verrader aan en een oogenbhk zag het er naar uit, of de verdachten, die naast elkaar in de voorste verdaeh- tenbank zaten, elkaar te Irjf zouden gaan. Bo president mr. Boon vond het maar beter de opstelling te veranderen. Zij wer den achter elkaar geplaatst, ieder geflan keerd door een rijksveldwachter. Kort na de inbraak aldus bleek uit do getuigenverklaringen is bij 'wee der verdachten een huiszoeking gedaan en een gedeelte van de gestolen sigaren en sigaretten gevonden. Een der verdachten verdween spoorloos, voor de politie tot arrestatie kon overgaan. Weken later werd hij onder hevig verzet in de Spuistraat ingerekend. Op hem werd oen bedrag van ruim f300 gevonden, hoewel hij werk loos was en vóór zijn vlucht stempelde. Na zijn arrestatie bleef bij echter zijn on schuld volhouden. Verd.: Ik werd dien avond in de Spui slraat plotseling door twee mannen aan gevallen en met een gummiknuppel is op m'n kop geslagen. Officier: Begreep u niet, dat het re chercheurs waren. Vertelde uw kwaad ge weten dat niet? Verd.: Ik weet zelf? niet, hoe een kwaad geweten, er uit ziet Tegen beide andere ven lachten vorderde de officier resp twee en een half jaar en twee jaar en vier maanden gevangenisstraf Spr achtte het bewijs tegen r d. S. niet geleverd. Tegen hem requireerde het O AI dientengevolge vrijspraak Berooving van een buitenlander. De officier van justitie bij de Arnster datocche rechtbank, eischte tegen een Ha genaar en een Amsterdammer, die te Am sterdam in een perceel op den Klove niersburgwal een builen'ander hadden l>e- xoord van een bedrag van ruim flSO, ge vangenisstraffen van twee jaar en zes ■maanden. De mannen hielden hun onschuld yoI. Drie „zware jor.gens" veroordeeld. De Amsterdamsche rechtbank veroordeel de drie recidivisten, Amsterdamsclie „zwa re jongens", wegens inbraak en diefstal in een melkzaak aan de Jacob van Len- rsepkade, gepleegd op Zondag 4 Juli, ieder tot twee jaar gevangenisstraf mot aftrek van voorarrest. De officier van justitie had tegen, ieder der verdachten een gevangenisstraf van anderhalf jaar met aftrek van de voor- loopige hechtenis geeischt. door MARK CIXANNTNG MAK IE DE BELMONTE 'I» h „Als dat zoo is," hernam Diana, thans vast overtuigd van de onwaarheid van zijn woorden „dan zullen anderen hom wreken. Anderen, die ik liefheb en die mij lief hebben." Ze* kon de woorden van haat en min achting, welke zo hem in het gezicht wil de slingeren, niet fornmleeronbaar denk vermogen schoon verlamd. „Begeen," van wion jij houdt, is verliefd op een ander," hoonde Alam Khan. „Bat is onwaar", riep Diana met vuur- roode kleur. „Je zult je persoonlijk kunnen overtui gen, mijn aanstaande eclilgenootol" Zijn forsche gestalte koordo zich om maar Cbirine. ,,'t Was mijn plan morgen te trouwen. Bit is veranderd. Ik trouw vanavond." HÖOFDSTÜK XVII. Dc vuurproef. Niettegenstaande zrjn vuil cachot en de fware boeien sliep Colin Gray als een mar mot. Hij was totaal uitgeput in weerwil Noodlottige twist Wegens doodstraf vier jaar geeischt. Voor de rechtbank te Assen stónd gis teren terecht S. uit Enmnererfseheiden- veen wegens doodslag op L. Voekens, ge ploegd op 27 Juli aldaar. Hot een aan een stok bevestigd mos, een z.g. karmes, had de verdachte het slachtoffer na een twist in hot veon in de borst geslagen, waardoor L. kort daarna overleed. Subsidiair was hem mishandeling met doodelijken afloop ten laste gelegd. Hit het verhoor v.ui dc getuigen block, dat er tusschen heide mannen een ver schil van mcening was ontstaan, waarbij V. den eersten slag toediende met een schop. Verdachte Iiad teruggeslagen, waar na zij samen in een voenput waren ge vallen. Een getuige a décharge verklaar de, dat V. hein veertien dagen tevoren had gezegd, dat hij S. zou doodtrappen. De verhouding tusschen beide mannen was zeer slecht De verdachte verklaarde, uit zelfverde dicing te hebben gehandeld. De officier van justitie achtte den dood slag bewezen en wilde bij zijn strafmaat rekening, houden met bot feit, dat de oorzaak van de twist geheel was to zoe ken bij bet slachtoffer en daarom eischte hij tenslotte vier jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. Lint, uit Km men, pleitte vrijspraak, op grond van nood weer, subsidiair een zeer lich'e straf Uitspraak over veertien dagen. De wolfsangel als politiek teeken Is het dragen strafbaar? De Haarlemsche rechtbank heeft in hooger beroep een zaak behandeld te gen een bloemist uit Beverwijk, die eeni- gen lijd geleden was bekeurd, omdat hij een z.g. vvolfsangel-insigno droeg. De Haar lemsche kantonrechter had1 hem edhter van de ten laste gelegde overtreding van art. 435a Welhoek van Strafieclit vrijgesproken, va,n welk vonnis liet 0. M. appèl aan- teekende. Verdachte, die lid is van de N. S. 13., verklaarde den wolfsangel niet gedragen te hebben om uitdrukking te gevctn aan een bepaald staatkundig streven. De officier van justitie, mr. W. M. Paar- dekooper Overman, merkte in zijn requisi toir op, dat de kantonrechter zijn vrijspre kend vonnis niet had gemotiveerd. Wellicht achtte hij niet bewezen, dat do wolfsangel uitdrukking geeft aan een bepaald staat kundig streven Maar m don verkiezingstijd, aldus de officier, toen particuliere- en over heidsgebouwen met wolfsangels werden be plakt, bleek wel duidelijk dat de NSB de wolfsangel als een politiek uitingsmuldrl beschouwt De officier eisdhte daarom ver nietiging van het vonnis van den kanton rechter en oplegging van oon boete van één gulden De veulediger mr. W. de Rijke, betoogde, dat hot wolfsangel-insigno niet opzichtig is, zooals voor de strafbaarheid van het ten laste gelegde wordt vereiseht. De wolfs angel geeft bovendien geen uitdrukking aan een staatkundig, doch aan een bepaald cnltureele streven, dat bij de N S. B. 'veel weerklank heeft gevonden. De rechtbank zal op 7 October uit spraak doen. Als hazardspel beschouwd. Be rechtbank te Zulphen deed gisteren uitspraak in de strafzaken tegen een winke lierster en acht Caféhouders, uit de omge ving van Zulphen, die gelegenheid zouden hebben gegeven tot hazardspel, door er in hun winkel of café een z-g.n. „fruitauto maat" op na te houd om Deze automaten, welke veel overeenkomst hebben met tas registers worden, na hot inwerpen van een penning, door middel van hef boom &n in beweging gebracht. Pijlsnel draaien deze enkele shocken rond, waarop vruchten-figuren zijn aange bracht Rij eeir zekeren slind' van de/c figuurtjes lieeft de speler recht op ecu bepaald aantal penningen, dat voor con sumpties kan worden ingewisseld. Be officier van justitie, mr. W. J. IJ. Stam, die dit automatenspel als hazard spel beschouwde, liad tegen elk dor ver dachten f 10 boete subs 10 dagen hechtenis ar verbeurdverklaring van de in beslag genomen apparaten geeischt. Bo rechtbank beeft gisteren zeven van de verdachten vrij gesproken. Ten aanzien van de caféhouders F. II. te Twello en D. J. R. te Voorst, bepaalde zij het vonnis conform den eisch. Geknoei met certificaten van oorsprong. De Rotterdamsclie ïechtbank hoeft den veer.ig-jaugen „handelsbcshnndei" M M. II F. woonachtig te Brus-el, maar thans gedetineerd te Rotterdam, ver oordeeld tot zes maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis, om dat hij gebruik had gemaakt van valscho facturen. Deze moesten dienen om een certificaat van oorsprong te krijgen voor Belgische Jampen, die in Brilsch-Jndie werden inge voerd -als Nedeilandsch fabrikaat. Weigering om aan hiditbescherniings- oefeningen deel te nemen. Bo burgemeester \an Nijlkerik had zekeren T. B., een inzittende van zijn gemeente, opgeroepen om deel te nernen aan de luclitbescihermmgsoefeningen. B. heeft aan dezen oproep geen gevolg gegeven on etend deswege voor de rechtbank to Zwolle te recht De rechtbank besliste, dat de bepa lingen van de wet betreffende bescherming togen 'luolitaanvallen niet zoover reik!, dat de burgemoesteis daaraan do bevoegdheid kunnen ontl eeiien, van de ingezete nen zelfs persoonlijk diensten .te vorderen. Het gerechtshof te Arnhem heeft dit vonnis vernietigd' en heslist, dat de vor- dachto verplicht was aan deze vordenng te voldoen Hij werd veroordeeld lot tien galden boete, subsidiair twee dagen hech tenis. Het Blauw ezand-incidcnl. Bij de Amsterdamsche rechtbank is gis teren door ir. A A. Mussertt hot bezwaar schrift ingediend tegen de legen liem uitge brachte dagvaarding. De rechtbank zal dit bezwaarsehnft in den loep van de volgende week in raadkamer behandelen. Een da tum hiervoor is nog niet vastgesteld De openbare behandeling, die aanvanke lijk op 30 September plaats zou hebben, zal dus dien dag niet doorgaan. Hetzelfde geldt voor de behandeling van de zaak tegen Melchors, die ook uitgesteld wordt, doch die geen bezwaarschrift tegen de dagvaarding heeft ingediend. van zijn groot® licnaamskracht. De sahibs van het Noord-Westen zijn er wel aan go- woon overal rust te nemen, waar en wun- neer cr gelegenheid is; iemand, die vijfhen jaar lang onder de bergbewoners had ge leefd als hij, kende liet spreekwoord van dc grens* „een vijand, die geslapen hoeft, weegt op tegen twee". Kettinggcramme! en het knarren van een icesl'gen grendel deden hem ontwaken. In de omlijsting van de open dour stonden ile stomme cipier en hetzelfde, paar s-trxuc krijgslieden van den vorigon dag. De Khan laat je halen, Kaftr," zei norsch de brutaals1 o der beide mannen. „Ilanst 3e een beetje. Hij houdt niet ran wachten." Gray rees op zijn gemak 01 er- eind Oosleilingen zijn vlug mot hun ge volgtrekkingen. „Zeg aan dal wezen zonder tong, me vorsch stroo te brengen om op te liggen," beval h'j streng. „Sahibs zijn niet zooals jullie gewoon aan een zwijnenstal." Do soldaat stak den loop van zijn ge neer vooruit »ot vlak bij Gray's borst. „Pas op, gevangene. Indien die tong van jou wat al te glad wordt zou dit wapen van mij wel Cens kunnen afgaan. Loop voor 011'. uit!' In plaits van links om langs hot cachot van den blinde liep hot 'troepje de gang at en sloeg daarop plotseling rechtsaf. Ken paar treden opgaande, duwde de cipier een lage deur open. Gray boog zich om niet zijn hoofd te stooton aan den boog, en betrad daarop eon ruim, gewelfd vertrek. Te oordeeten naar de oude foltonterk tuigen, die tegen den grijzen muur hingen, moet deze de vroegere martelkamer van Releedigiug van minister Colijn. J. II. Vuit Haren (Gr.), blond voor do rechtbank to Assen terecht omdat hij op 22 Mei in 'n N.S B.-vergodering belee- di gen de woorden had gebruikt ten. op zichte van minister-president Coüjjj- De verdachte verklaarde, minuter Co'ijn als privé persoon bedoeld Ie hebben, doch de officier van justitie was dit niet met hem eens. Hij eischte twee maanden ge vangenisstraf. Uitspraak over veertien dagen. Bo ongeregeldheden op de Basso lie veemarkt. In den voormiddag van 12 Mei j.l. heb ben zich op de veemaikt te 's-Hertogen- b03cl» ernstige ongeregeldheden voorge daan. Door twee rechercheurs werd op do veemarkt aangehouden do 30jango koopman G. K. uit Buren, dio ervan ver dacht werd, zidi ,te hebben schuldig ge maakt aan het vervalschen van kaivor- schctsen. Een duizendtal boereu stemde hier met mee m en verzette zich tegen do politie. Een hoofdagent, dio zijn col lega's kwam assisteeren, werd met oon mes in de hand gestoken Inmiddels hadden de rechercheurs hun arrestant naar do politiepost op do vee markt weten over te brengen. Bij het overbrengen van don man naar het hoofdbureau van politie brak er een waar oproer los. Be beide rechercheurs worden aangevallen door don 32-jarigen koopman II. K. uit Kerk-Avezaath, oen broer van den arrestant on door don 44-ja- rigen J. W. K., koopman te Beusicbem, con neef van do K.'s. De Bossche rechtbank hoeft de straf zaak tegen de drie verzetplogers behan deld. a Na oen langdurige zitting eischte do of ficier van justitie tegen J. K. wegens wo- dersparmingheid, opruiing en 'mishande ling acht maanden gevangenisstraf on tegen K. en H. K. wegens wedorspan- nigheid zes maanden. Uitspraak over veertien dagen. De dienst op Indië' Voorloopig nog lioorilmecano's. In tegenstelling met andersluidende be richten is ilo lv.L.M. voornemens, wan neer met ingang van October are, do dienst naar en van Indie drie maal per week gevlogen zal worden, voorloopig nog het bestaande systeem van boordmecano's to handhaven. Binnen afziembaren tijd zal men er niet toe over gaan, zooals aan vankelijk de bedoeling was, goan meca- no's moei' aan boord der vliegtuigen te laten meevliegen, docb daarvoor in de plaats mecano's op de verschillende lan dingsplaatsen te stationneoren. Voor dit laatste is zelfs nog geen enkele vooibe- reiding getroffen, zoodat, zelfs indien men or definitief toe zou besluiten, met de uitvoering nog geruim en tijd zon zijn ge moeid. Door do groolero vervoerscapaciteit van do B.O.3 toesbellen wordt het echter bezwaarlijk, do mecano's naast hun tech nische werkzaamheden aan boord ook nog te belasten met do zorg voor hot thans giooler geworden aantal passagiers. Der halve zullen bij het in werking treden der nieuwe dienstregeling op alle Indie-vliog- tuigen stewards meegaan. Hot aantal ste wards, dat tot voor kort slechts drio bo- droeg, is thans uitgebreid tot achttien. Do stewards zullen tevens met och dool van het administratieve werk aan boord be last worden, wat een verlichting van de werkzaamheden van den tweedeln piloot be toekent. De bemanning der Indie vliegtuigen zal dus bestaan uit vijf koppen, ml. gezag voerder, tweede piloot, radio-telegrafist, boord mee an o en Btovvard. De eerste luclilkruiscr Fokker T 5 naar Schiphol. Dc eerste lucht kruiser van bet typ© 15, waarvan de luchtvaarlafdeeling be Soesterberg oen serie van zestien bij do Fokkerfabrieken beeft besteld, is in do fabriek zoover gereed gekomen, dat hot toestel in den nacht op Vrijdag naar de Fokkeihangars op Schiphol kon worden overgebracht Daar zal het vliegtuig ge monteerd woerden om zoodra het gereed is zijn eerste proefvluchten te maken De lucht kruiser T5 is een der nieuw ste Fokker-producten. Het is een zwaar twee-motorig bom bardementsvliegtuig, zwaar bewapend met kanonneln en machinegeweren ou voorziein van oen gevochtskoepel, waardoor het een hooge geveehtswaardo heeft. New VorkLissabon door de lucht. Die New Yorsche „Export Steamship Corporation" is voornemens een luchtdieasit te openen lusschon Now York en Lissa bon. Reeds zijn in Europa vergunningen voor de nieuwe lijn verkregen. Zij worden thans onderzocht door het Amorikaansche departement van buitcn- landsche zaken en het comité voor de handelsluchtvaart. Voorloopig wil men vier vliogbooten in dienst stellen. Ncderliuidschc Hniidcls-Jioogcscliool te Rotterdam. Tot buitengowoon lioogloeraar in d© al gemeen© geschiedenis van den mouwsten tijd aan do Nederlandscbo Handels hoogo- schod te Rotterdam, is benoemd pïof. dr. P. Goyl, h oogloeraar te Utrecht. Lutlicrsche Jcugdkriitgdag. Morgen, 26 September, zal do Luther- sche Jeugdkring „Zuid-Holland" een kring dag houden to Delft. Be morgen gods dienstoefening zal worden geleid door ds. C. Pel uit Bodegraven. In do middagsa menkomst zal mej. M. Stol to Haarlem sprekon over het onderworp „Teugd en Vreugd". Ter afwisseling zorgt do kring Delft voor muziek, Mej. Lub uit Rotter dam zal declameeren. Ncd. Iferv. Kerk. Aangenomen naar Grijpskerke [Z.j, II. A. van Loon, cand. te Renswoude: naar Woster-Sehelling, (toez.) G P. Klijn, cand. te 's Gravenhage; naar Baarland, B Bagevos, hulppred te Terneuzen. Beroepen te Hei en Boemop, A. Vroeg- indewey, cand. te Waddinxvcente Goes, ds. A. W. M. Odé, te Koudekerk a d. Rijn. Aangenomen naar Baarland, B Wage- vos, hulppred, te Terneuzen. Bedankt voor Eenum (als hulppred.), Th. C. Frcderikse, cand. te Harlingen, Ev. Luth. Kerk. Aangenomen naar Grcede (Z.-VImej, M. P. Stol, prop te Haarlem. Geref. Kerken. Aangenomen naai Nijvordal (als 2e miss. pied v. West-Soemba), ds. TL Bergenia, ber. docent to Kaioemi, mei verlof hier Ie lande. Beroepen te Zallbommel, rl. van Min nen, hulppred te Grauw (Fr.). BwrgerSijke Stand VLAAllD INGEN. Van 1922 September 1937. Geboren: 19 September:- Eduard Jacob, z. van G. de Pxieello en A. Blok, Vetleoordskado 98. 20 September: Mannus, z. van A. van der Struis on II. van Leeuwen, 6e Bier stoof steeg 12. 21 September: Janna Maria, d. van PL Wols en A. Assenberg, Catssiraat 30. Wilhelmus Johannes, z. van J, C. __vaü der Knaap en J. C. F, Ilillenaar, N. Kerk straat 38. Dirk Petrus Adrianus Jo hannes, z van D P. J. van Haren, en T. Hlibel, Bleekstraat 47. Marscïis, z. van M do Baan en N. Doolaair, Spaor- sihgel 88. Gehuwd: Johannes Lambertus Post, 24 jaar eni Teuntje Beekhurjsen, 24 jaar. Johan nes Adrianus Kortleven, 22 jaar en Grietje Moerkerken, 20 jaar. Willem Johannes do Groot, 26 jaar en Dirkje Roza, 21 jaiair. Symen van Lopik, 29 jaar en Gijbj© Bo- gerd, 29 jaar. Bastiaan Leendort van Eijk, 23 jaar en Frieda Paula Gebhardt, 24 jaar. Cornells Schipper, 25 jaar en Jan netje Penning, 21 jaar. Overleden*. 19 September: Jan Willem van Eek, 73 jaar, wed. van E. van Willigen, Dwarse steeg 10. 21 September: Leendort van dor Valk, 14 jaar, Hoogstraat 164. 1 den burcht van Priester Johannes zijn. Om een groot komfoor, dat geheel aan hol andere eindo in de duisternis een ronden gloed verspreidde, zaten vier mannen, de bovenlijven bloot tot am het middel. Gray glimlachte Het middeleenwsche sehouw- pei en daarbij de beproeving, dio hem wachtte, vond hij van zekeren kant be keken barbaarsch en kluchtig. Bij do vier scherprechters bevond zioli Alam Khan, altijd oven kolossaal, zelf3 terwijl hij zat met de ontbloote sabel dwars over zijn knioen. Do oogen van don Engelschman kruisten de zijne, als twee zwaarden, die tegen elkaar slaan. „Mogo gij immer onbekend mot ver moeienis blijven," zei Gray, met opzet de zen ironisch klinkenden ritueelen groet van do grens gebruikend. Zich voorover buigend spuwde de Cobra op den grond voor do voeten van Gray. „Jij hondl Voor mij is er geen gevaar vermoeid te woteen, dat zul je gauw ge noeg merken. Maar indien je tong weigert verstandige taal (e spreken, dan zullen dezen hier er voor zorgen, dat jij vermoeie nis leert konnen."1 Met oen schuino bewe ging van do scheede wees hij op de vier mannen. „Toon jé integendeel, dat je re delijk kunt zijnEen'grijnslach deed zijn neusvleugels vanéén gaan, terwijl hij zijn breedo schouders optrok. De boeien van Gray rammelden togen elkaar, toen'hij zijn handen achter op zijn rug samenvatte. Staande was hij wel een hoofd grooter dan do mannen van den Cobra, die toch ook niet tot do kleintje.-- behoorden. Met de grootste koelbloedigheid beschouwde hij Alam Khan en besloot zonder dralen de hoofdkwestie aan to roe ren door naar Diana to informeeren. „Ik ben tot spreken bereid, indien het geen wat u vraagt, geopenbaard mag wor den," antwoordde hij rustig „Wal hebt u gedaan met Lindsay, miss sahib?" „Daarover hebben we 't later," hernam Alam Khan listig. Hij gaf er zich reken schap van, dat zelfs hij er niet in slagen zou een dergelijk iemand vrees aan te jagen. „Sahib, zouden wij geen vr.enlen kunnen worden? Bit is mijn vurigen wensch. Indien u verstandig walt handelen, zullen die boeien, die men u buiten mijn weten heeft aangedaan, afgenomen wor den. En van folteren zal goon sprake zijn, ah u mij maai wilt antwoorden op mijn vragen. Uw Edele heeft, zooals u ziet, uw eigen lot in handen. Waar is het boek i" „Baar weet ik niets van," repliceerde Gray stuursch „Aan u otn mi) te ant woorden waar is miss Lindsa, Hel geheim van het verdwijnen van het cijferschrift, dat hem in don nacht, dien hij in de residentiewoning te Labak had doorgebracht, uit Jen gordel, dien hij om bad, ontroofd moest zijn, intrigeordo hem voortdurend. „Doch do inhoud van dat boek zit hier," vervolgde de Cobra, die deed of liij Gray's vraag" niét had gehoofd en veelbeteeke- nend op zijn vooihoofcl klopte. „Wat in het graf ligt, is dood," ver klaarde de Engelschman, Hij verwachtte dat Alam lvhan hot masker van .vriend schap zou laten vallen. Bo uitslag bewees dat zijn inzicht juist was. „Dio vier mannen daar achter u zullen een giaf voor u klaar maken, zo werken langzaam en ze graven diep," antwoordde Alam Khan, zijn lippen aflikkend, alsof Faillissementen. Bandelsvenn. o/d. Fa. Bax en Dupuis, gevestigd te Rotterdam, Rochussenstraaf 367 en leden: J. A. Bax, Roe'nussenstraat! Runstraat 367, Rotterdam, A Bax, RochuS- 367, Rotterdam en J. F. Dupuis, Aert van Nesstraat 14, Rotterdam. er bloed aan kleefde. „Ze kunnen graven zoo diep ze willen, maar vinden zullen ze niets," repliceerde Gray uitdagend en hij herhaalde zijn vraag: „Waar is miss Lindsay?" Opnieuw werd ze genegeerd. De Engelschman verbaasde Alavi^ Khan in niets; hij was een typisch staaltje van dat ras van lieden, van wie de Cobra niet \eel meer wist, dan dat ze er van hiel den zich dood te loopen achter oen bal lotje, dat ze leugens verafschuwden en dat ze vochten als duivels. Tot op ze kere hoogte had hij gelijk Tiet vooruitzicht van iemand van de pasipo van Gray te doen folteren, sn liem woeste vreugde. Alam Khan be dacht op welke manier hij Diana Lindsay het best als lokaas gebruiken kon om (lezen koppigen, dwazen Engelschman m de val ie laten loopen. IIij besloot ten van folteringen, welke geen sporen achter laten. Een lie'.scli kwartiertje vo'gda voor Gray. Koud water in zijn ge/icht gesprenkclu bracht liem weer tot zich zelf. Nog half versuft om zich heen kijkend, bekroop hem opeens ©en hevige angst, en cho alles boheerschte, dc ang>l zich in do verwarring van,,het lijden, dat hij onder gaan had, te hebben verraden. D eerste woorden van Alam Khan sto'.don hem ge rust „U is koppig zooals trouweus uw ge- heelo ras, zoowel mannon als vrouwen. Wanneer de „Gesluierde" niet bevel had gegeven u te ontzien, opdat hij u per soonlijk zou kunnen ondervragen, dan wist ik u wel tot spreken to krijgen." Wordt oei -iolyd.) m ■iMtf-mggggaroanttm jNedorlaiidsctie bewerking door 33) JM'w uw1 «-liuj iw ...WW*.»

Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 6