m Cobra V rst 8: m ffe Rechtszaken -M M 1 8p Vrijheidsberooving Man in fïcn kelder opgesloten om zyn vrouw uit huis te halen. In A al feu inf den Gchlerschen achterhoek heeft zich op 4 Augustus een merkwaar; dig geval van vrijheidsberooving voorge daan, waarvan de gevolgen zich gisteren voor de rechtbank te Zutpbon afspeelden. in Aalten woonde liet gezin K. II., waarvan de man en zijn veel jongere vrouw in ongenoegen met elkaar leefden. mari het vrouw en kinderen gebrek lijden, omdat hij geen -werk wilde zoeken- en niet om steun wildo gaan. De toestand werd van dieh aard, dat de vrouw besloot naar haar ouders terug (e koeren. Gemak kelijk was dat niet want de man had haar al eens gedreigd met ecu geladen geweer, voor het geval zij dit plan ten uitvoer zou leggen. Een kostganger van dc ouders van de vrouw was den 4den Augustus aan de woning van K. II. go- komen, zich voordoende als koopman. Hij had den man IC. II., gegrepen en hem met behulp van do vrouw en een zwager der vrouw met. een touw do heen en ge bonden en. in den kelder opgesloten. De kelderuitgang hadden zij geblokkeerd. Al-et medeneming van het huisraad, dat eigen dom was van de vrouw, waren zij ver trokken. Een inwonende bij bet gezin van. K. 11. had later dou opgeslotene gevonden en bevrijd. De verdachten de 2G-jarige W. W., de 27-jarige J. II. K. en de SG-jarige J. G. K. hoorden elk zes maanden gevange nisstraf legen zich eischen. Uitspraak over veertien dagen. Sport Voetbal De wedstrijden van morgen liet wispelturige Feije noord legen het enthousiaste Ilcr- nics-DVS. .Moeilijke wedstrijd voor SVV. Onbetrouwbare penningmeester Gestraft met een jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. De Amsterdamschc rechtbank veroor deelde gisteren den ex-penningmeester van de vereeniging tot Behartiging van de be langen van Slechtlioorenaen wegens ver duistering meermalen gepleegd tot oen jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk werden opgelegd en niet aftrek van den tijd in voorloopige hech tenis doorgebracht. Do proeftijd zal di ie jaar bedragen, gedurende welken tijd vml. onder toezicht van liet medisch consulta tiebureau voor alcoholisten staat. De man had in den loop van enkelo jaren de vereeniging voor f 14.000.ge dupeerd. Hij boekte ingekochte instrumen ten voor het centraal magazijn als betaald, ofschoon hij in werkelijkheid do rekenin gen niet had voldaan. Bij verkoop aan particulieren stak hij het geld in zijn eigen zak. Het O.M. had een jaar gevorderd, waar van vier maanden voorwaardelijk. Mishandeling met doodclijken afloop. De rechtbank te Middelburg veroordeel de gisteren den 40-jarigen G. H. wegens zware mishandeling, den dood tengevolge hebbende, tot zes jaar gevangenisstraf. Do verdachte, tegen wien tien jaar ge vangenisstraf was geëischt, heeft op 28 Augustus te Temeuzen zijn zwager zoo danig met een zeis mishandeld,' dat deze kort daarop aan de gevolgen is overleden. Bij een ruzie een oog uitgeslagen. Op 27 Maait kreeg een chauffeur ruzie niet een knecht van een kolenhandel op de Da Oostakade to Amsterdam omdat de eerste dacht, dat hij de volle maat niet kreeg. - De chauffeur gaf den knecht een klap tegen het oog, die zoo hard aan kwam, dat hij aan. dit oog vrijwel blind werd. Conform don eisch veroordeelde de Am- sterdamsche rechtbank do chauffeur tot vijf maanden gevangenisstraf. door MARK CHAA'NLNG 51) Met woedende blikken beduidde de stom me, dat hij den ring Jnvijt was. „Verloren? Pas op, Gigs, sloot je hoofd niet aan dien balk." - Tot .eiken piijs zou hij zijn teleurstelling et- zijn wanhoop voor Galbrailh verbor gen: houden. 'ri-i .Weer schudde do stomme ontkennend zijn hoofd. Door een pantomino slaag de hjj er in Gray te doen begrijpen, dat iemand mot dikken buik zich van den ring had meester gemaakt. Dus natuurlijk Jaffir. .'V - Doch Gray zei niets; hijkeek haar ka pitein. Georgefan Galbraith, die eenmaal behoorde tot het beroemd© N. regiment en die nu al tastende langs den muur don wég trachtte te vinden. Een diép tragisch Hoofdstuk XXVII, De eunuch Jaffir trachtChirine den loef af te steken. '„Aan uw bevel zal voldaan worden, Üooge vrouwe, de danseres zal vanavond voor u en den Khan optreden. Is het: mij geoorloofd dé doorluchtigetegenwoordig- In Afdecling I slaat een interessante wedstrijd op^ het programma, ill. die van RFC legen Sparta. Sparta hoeft tot. nog toe onfortuinlijk gespeeld, terwijl RFC kranige overwinningen hoeft behaald. Hoewel Spar ta een kans heeft op de overwinning, lijk ons, dat RFC dc beste papieren heeft. DVt ontvangt DFC en zal ongetwijfeld in slaat zijn de twee punten in Amsterdam te hon den. 'Dok Ajax zal niet veel moeite hebben mei ADO. VSV en KFC zijn tamelijk ge lijkwaardige ploegen, die liet legen elkaar tot een gelijk spel kunnen brengen. In Afdecling II slaat Hermes-DCS onder aan de ranglijst, een plaats, die haar, ge zien het vertoonde spel in do vorige wed slrijden, zeker niet toekomt. Do wedstrijd legen Xerxes demonstreerde wel duidelijk de kracht die van de gewijzigde voorhoede uitgaat en de vraag is nu maar, hoe deze aan ralslinie zich in den wedstrijd t«go: Feijénoord zal houden. Ze'.den heeft Feijen oord zoo wispelturig gespeeld. Geen dor uitwedstrijden werd gewonnen oir hoewel de voorhoede gevaarlijker is geworden nu Vonto als rechtsbinnen opereert, is het voor Ilermes-DVS mogelijk dezen wedstrijd met gering verschil te winnen, c.q. een gelijk spel te behalen. Haarlem speelt in Hilversum legen Gooi en zal met deze nieuweling wel te stellen hebben. Toch is een overwin hing mogelijk. Stormvogels krijgt het ook n;et gemakkelijk tegen DHC, al kregen de Dciftenaren van Feijenoord klop. Een gelijk spel is hier niet uitgesloten. CVV is als de kleine terrier, die het met een gerust hart tegen de groeto bou viers durft opnemen. Xu do Charloische vereeniging legen Xerxes, dat in deze com petitie danig teleurstelt, in het veld komt, kan zij haar puntental waarschijnlijk weer mei twee vermeerderen. De prestaties van Blauw Wit blijven tot nog toe onder liet gemiddelde. Tegen HBS unnen wij de Amsterdammers weinig kans geven. SVV speelt vermoedelijk weer met Krieg onder de lat. De Schiedammers gaan op bezoek bij Overmaas. Tegenover deze otub kunnen dc rood-greenen hun technische kwaliteiten bstvierm, aange i-ai Overmaas niet zoo'n overdreven forsch spel te zien geeft, als het mcerendecl der andere ver- cenigingen 'in deze afdecling. Technisch is SVV z-eér zeker de meerdere en als zij dit tot uitdrukking kan brengen, dan staat voor ons vast, dat een overwinning het resultaat is. Gemengd Nieuws Gecompliceerd verkeersongeluk Een dooric, een gewonde. Gistermiddag is op den rijksstraatweg te Wassenaar nabij do Karei slaan de 58-jari- ge wielrijder B., gepensionncerd hoofd oen er school, die zonder voldoende oF, Le kijken don weg overstak, aangereden door een uit de richling Ueidon komende auto, bestuurd door den lieer G. uit D<c'n Haag. De man sloeg tegen den grond'en liep een ernstige wende aan hét achterhoofd op. Na eenige ©ogenblikken, trad de dood in. De automobilist had nog gepoogd oern aanrijding te voorkomen door krachtig tc remmen. Hierdoor slipfe de wagon even wel, en kwam dwars op het linker-gedeel- te van den rijksweg, te staan. Op dat ino ment naderde uit do tegenovergestelde richting een motorfiets, waarvan de be rijder P. uit Abcoude niet moor kon uit wijken. Het voertuig tornde togen do auto op, welke tengevolge van deze botsing in brand vloog. De lieer G. wist zich nog uit de cabine te werken, doch hij bleek vrij ernstige verwondingen aan hoofd on handen le Lebben opgoloopen. Dé molor- fietsrijder kwam er met lichte kwetsuren af. Nadat dokter Baart de la Faille do eer ste hulp had verleend, is de hoor G. maar het Academisch ziekenhuis te' L'eid-an ver voerd. De heer P. kon rijns weegs gaan. Do auto is vrijwel geheel uitgebrand, ter wijl de motorfiets ernstig beschadigd is. Amerikaanscho zijde af te leiden. De stroom aan den Amerikaanschen oever zou daardoor sterker en dieper worden en bo vendien kou daar een kleino -3000 kub. meter meer voor beweegkracht beschik, baar komen. De kribben zouden zoo kun nen worden gelegd, dat zo van boven niet zichtbaar waren. Ook aardkundigen verklaren, dat de Arno- rikaanscho ral gestadig trager stroomt en dat onder dc tegenwoordige omstandig heden daarin geen verandering zal komen President Iloosevelt hoeft zich thans do belangen van den Niagara aangetrokken én is niet do Canadoesche rogecring in overleg getredeu over een plan 'om do schoonheid van dit groofseho natuurwerk te bewaren. 0NZ£ TUIN. Bakhuys' lot nog niet beslistj In Mefz is men weer opti mistisch. Donderdagavond hield le Parijs een com missie crnler voorzitterschap van den ex-internationaal Gabriël Hauot, in tegen woordigheid van liet bestuur van den Franschcn Voetbalbond een onderzoek in gesteld naar de gedragingen van Bakhuys t.a.v. F.C. Metz en de Stade de Reims. Van den uitslag van dit onderzoek zal afhangen of Bakhuys al dan niet als Fransche professional mag uitkomen. De commissie is nog niet tot een be slissing gekomen en heeft hot onder zoek eenige dagen opgeschort om zich nieuwe stukken to laten voorleggen. Uiterlijk volgende week zal de beslis sing vallen, ten aanzien waarvan men to Metz optimistisch gestemd is. Over de vraag of Bakhuys in afwach ting van deze beslissing voor de F.C. Metz mag spelen, kon men nog geen uitsluitsel géven. lieid te verlaten?" Chirine antwoordde niet. Zij bestudeerde het gezicht van Jaffir, den bewaker van den harem. Tot dusver had zo alleen ge sproken over onderwerpen, het dagelrjksch leven van den harem betreffende, maar nn was het oogen blik. gekomen om hem te doen vermoeden, dat de Galcha haar ingelicht bad over bet verraad van hom en den dwerg Klioon. Ze wist zich op 'glad terrein te begeven. Bij den minsten misstap zou de vlucht van Diana, voor dionzelf- den avond beraamd, in gevaar worden ge bracht. Ondergeschikten van den eunuch bewaakten den paleistuin, do sleutels van alle uitgangen had Jaffir onder zijn be rusting. „Mag ik weggaan?" herhaalde liij, niet op zijn gemak; de blik van de favoriet voorspelde niets goeds. Hoe groot ook do machtwas van den eunuch in den harem van den Cobra, do invloed van Chirine op den heer en mees ter Alam Ivhan ontging niet aan zijn con trole. Dp een goedon dag zou zo zeker wel eens een flater begaan, die haar in onaenado bracht bij den Khan en dan zou ze aan hem worden overgeleverd voor de kastijding. En dien dag zou-hij zijn vurig gewenschto wraak nemen op de tal rijke malen, dat rij zijn tirannieke aan vechtingen had gedwarsboomd. Hij zou haar geesolen, op haar spuwen, haar vermorze len; eigenhandig zou hij die fijne polsen samenbinden en haar op haarknieën voor den ■scherprechter brengen: kt'ri „Hoe lang beri je al in dienst van den Khan?" vroeg zo peinzend. „Drie jaar, edele' vrouwe. Moge - Allah een zegen van de zeldzaamst© zegeningen doen neerdalen over hem.— en over u." De Niagara-waterval bedreigd Ongelijk sterke stroom van bet water. Sedert eenigo jaren maakt men zich bezorgd' over veranderingen in don Niagani- al.. De rivier boven den val wordt aan den Ganadecschen oever steeds dieper, aan den Amerikaanse hen kant ondieper. Gestadig sterker wordt de stroom over den Canadeeschen Paardek oef val, zoodat daar de ui (slijping en verwering der rotsen veel grooter is dan aan de Ameritaansche zijde. In 1931 zijn drie groote rotsblokken ten- beneden gekomen, o.a„ een brok van 80.000 ton. Drie jaren later stortte oen rots van 45.000 ton in en later nog een Meiner stuk. ommigen hebben gemeend, dat do ont trekking van waterkracht voor fabrieken de schuld is van deze veranderingen, maar de natuurlijke oorzaak der uitslijping en de wijziging in de yordeeling der watermassa's werkt blijkbaar veel sterker. In 1826 is een commissie benoemd uit ertegenwoordigers van do Ver. Stalen en Canada, ter bestudeering van do middelen om de rivier te dwingen, haar gunsten ge lijkmatiger te verdoelen, b.v. hot aanbren gen van kribben in de stroomversnellingen hoven den waterval. Drie jaren later dionde deze commissie baar verslag en oon voor stel in, waarmede het Canadeeséhe parle ment zich heeft vereenigd1. De Senaat dor Ver. Staten hoeft echter deze zaak nog steeds niet'afgedaan. Beweerd werd, dat het met de benadceling der natuurschoon heid nog zoo er niet staat. Daartegenover heeft d'e afgevaardigdo voor W.illiamsvillé, A. E. Bretter, er op gewezen, dat b.v. bezoekers van den val vroeger onder het Araeriklaanschc gedeelte kenden docwloo- pen, maar dat dit tegenwoordig niet meer mogelijk is, omdat de stroom niet langer in een boog ever den rand springt, maar recht 'langs den- rotswand neerstort. Dit heteékent Vel d'egeljpk een verandering in de schoonheid van het verschijnsel en ver mindert aanmeikélijikl het spannende van een "bezoek. Bretter 'heeft daarom aan president Roo sevelt voorgesteld', een millioen dollars uit te trokken als aandeel van do Ver. Staten in 'de verbetering van den val. Het zou, zegt hij, voldoende zijn, wanneer men en kele 'kribben in de rivier aanbracht, vooral in 'het Canadoesche de-el, ten einde, het te veel aan water aan dien kant naar de Achttien glazen wijn voor een meisje. In eenige oorden van liet „tVasgau" (Saarpalls) wordt hel oeroude kermis-ge Kruik der „meisjesveiliugen" nog in cere gehouden. Aan den vooravond van do „Kerwe" (zooals men aldaar do kermis noemt) ko men do jongo mannen bijben en veroveren dan per bod hun meisjo voor den Kecvre dan^. Men biedt geen gold-, maar glazen wijn. IJet hoogsfe bod besfond dit jaar uil. achttien glazen. Verleden jaar waren or heel wat meer, hetgeen bewijst, dat de Kenve-wijn, dit jaar beter is! „Mijn Heer heeft overvloedige storlbuien uitgegoten over een zekeren Jaffir," ant woordde Chirine kwaadaardig, doelende op een drietal drachten stokslagen, die hij ontvangen had, de'dordo op haar aan stoking. „Er bestaat geen edelmoedigheid, die de zijne evenaart,"- hijgde de eunuch, die trachtte zijn groeiende onrust te verber gen. Voor iemand, gewend om de' rol van kat te spelen, is die vari muis niet ge makkelijk. „Mijn edelmoedigheid zou niet voor do zijno behoeven onder te doen voor hen, die zo verdienen, wel te verstaan," spon Chirine. Jaffir spitste zijn ooren. Had zij hem noodig? Mogelijk zou ze op die manier hem ten prooi vallen.:,,: „ILoo vol van onui(sprekelijko ivijsheid is toch elk door haargesproken woord," declameerde hij, zich wendend tot de mo- zaiékon van het plafond. Chirine glimlachte lijntjes. Zij zag onder elk woord van dezen man zijn gedachten kronkelen als een aal, dio probeert weg te kruipen. - :„Mijn Heer heeft groot vertrouwen in je," zei ze met dé welwillendheid van een poes, die op 'de loer ligt. „En is dat niet gerechtvaardigd, genu dige houri?" vroeg Jafifr, haar'nagels ont wakend. „Het is toch van algemeeno be kendheid, dat-ik mijn huid zou geven, om, indien hij het koud had, zijn voeten- te warmen." ;lri,riv Zijn buik ging. op en neer van t-inolie. „Hij heeft gelijk te vertrouwen op li'em, die. bereid' is voor hom te sterven." vj De eunuch snoof. _„Zij, in wie de heer geenvéilrouwcii Kikkers in bed tin ecu papegaai op het hoofd. Een reohtlwmk in Weeneai lieeft oen vrouw echtscheiding toegestaan op grond van de groote h'efde vooii' dieren van haar man. De._vrouw klaagde er over dat haar man in hun huis drio Si. Berahard-Jhanden hield. Zes kallen, vier slangen, een' schild pad, een papegaai, tvvoo parkielen, konij nen, kikkere en goudvisscüien en vooils kolonies muizen als vocd'sel v.oor de slan gen, en vliegen voor de kikkers. Telkens harstien oorlogen .uit in d'ozo menagerie, en de nicUbetrokken dieren namen do re. gels van de non-interventie niet in acht. Do kikkers sliepen in bed', do papegaai ging altijd' op het hoofd van do vrouw zit ten, en aan tafel werd1 do weg van olké ha'p eten gadegeslagen door do vragende oogen van de geheele menagerie. Daarom wenschtc do vrouw echtscheiding. Het pro ces moest eenige malen onderbroken wor den wegens het doordringend gehuil van do St. Benihard-hondon wclk|o 'do man meegenomen had' naar het gerechtsgebouw, en aan liet slot wees do rechtbank het verzoek om cchtscüieiding toe, omdat het loven van do vrou.v temidden vaar dio menagerie golijlk moest staan paai een gors- tel ijk e marteling. Verzorging kleeding, ook in de morgenuren. Is het u wel eens gebouad1, dat er om twee uur gebeld' werd en gij nog niet ge heel gekleed waart? Wellicht had gij nog een oude japon aan en liep gij nog lop „slofjes". Latem bellen is niet mogelijk1, want het kan mogelijk iets van belang zliju. Het fcaai ook wel eens voorkomen, dat de heer des -huizes onverwachts een gast mee brengt aan d'e koffietafel en wat ellendig is het dian voor de huisvrouw, wanneer zij excuses moet maken nog niet gekleed1 te zijn. Als jonge huisvrouw neemt men zich voor te zorgen steeds keurig gekleed voor don dag te zullen komen. Maar de ver meerdering van het gezin en do steeds groeiende werkzaamheden maakten, dat het verideeden er wél eens bij inschoot en ten slotte zelfs uitzondering werd. Een huisvrouw d'ie over een dienstbode beschikt, kan en moet zorgen steeds ge kleed' te zijn, nadat haar morgenbezighedm zijn afgeloopen. Haar aandeel in het huise lijk work is niet te vergelijken met dat gene, wat een huisvrouw moet doen, die over weinig of geen hulp beschikt en haar stelt, worden gedood," antwoordde bedaard Chirine; „en sommigen ha eerst te zijn gegceseld." Jaffir wrong zich in allerlei bochten. Zou ze weteny dat hrf met Khoon, den Mongool, samenspande, om Alam Khan te vergif ligen? „Zijn Tekeningen zijn juist en recht vaardig ais do rechtvaardigheid van Allah," zei hij met schelle stem, „en mijn toe wijding aan den Khan mógo do vrede van Allah heersohen in zijn hart kent een ieder." (Oli, ze weet stellig meer.) „Niets is rechtvaardiger, dan do recht vaardigheid van AltahF* zooals-je zelf be weerde," antwoordde Ohirino, haar liard- vochtige, sohittcronde oogon op hem ves tigende. „En soms wordt dezo dooreen vrouw uitgedeeld;" - - ;v De eunuch, hief zijn vleezige haiiden op naar. den hemel enl donkere zweetplekken teckendeu-zich at'in de holté der'oksels óndor do mouwen van zijn witte jas D'e oogen van Chirinó keken hem door borend aan. En dan opeens sloeg zij haar slag op de manier van den Cobra. U' £Er heslaan twee personen, die in him hart tweeling adders koesteren, die van verraad en van moord. Weet je over wie ik spréék?" I- 'vj Het opgeblazen gezicht'Van Jaffir werd vaalgrijs on om zijn diepliggende, meestal half gesloten oogen, kwamen, plotseling blceke kringdn. - Ilijschudde energiek van neen. „Je vaardigheid in het liegen ia grooter dan je herinneringsvermogen," - vervolgde Chirir.è onverbiddetijk. „Iemand, in wien mijn Heer vertrouwen steil, heeft verrader lijke woorden gesproken. Misschien weten ■Narcissen. Wanneer we in het voorjaar van bloai- endo Narcissen willen genieten, moeten zo in dezo maand1 toch nog wel geplant worderi. Later geplante hollen blij'von meestal laag. terwijl de bloemen klein van formaat blijken le zijn. Het prettige van narcissen is, dat zij, wat betreft de standplaats, zee weinig, eischen stellen, zoowel in liet zoinneljo zullen zij tevreden - zijn, als verscholen onder, een heester-groepje,- zoodat we zo ook in minder gunstig gelogen tuintjes kunnen toepasson. Als we groepjes maken in het -gazon moeten we er in liet voorjaar ;ian den ken, dat het gras niet eerder gemaaid' mag worden voor het loof der narcissen ia afgestorven, tenzij wc om de groepjes liet gras wegknippeiR Het is nu eenmaal noodzakelijk dat na den bloei het loof vair alle bolgewassen vanzelf moet afster ven, omdat anders do bol niot voldoend© kracht kan verzamelen om hot volgend jaar weer te bloeien. W-j? zetten do narcissoubo-llen ongo\'eer. 8—to c.Af, diep en 12—15 c.M. uit elkaar, afliankelijt van de grootte der !>ollenJ. 's Winters geven we ze eenige dekking in don vorm van turfmolm, riet of bladeren om zo tegen do vorst te beschermen. Welke soorten zouden wo nu voot onzen tuin kiezen? Voor groepjes onder struikgewas en in het gazon zouden wla trompetnarcissen prefereeren. Groepjes in de horder kunnen wo uit vorschillandd soorten samenstellen, Ilalftrompettctt of In- comparabiiis, poetaz of trosnatcissen, dub- belbloénugén,' dokorlkronige, als Barril en Leedsii, die we in elke goede prijs courant kuirnen vinden! In den rotstuiii of op het muurtje zien' wo gaamo do laagblijvende Triandus «as Cyclamineus hybriden, alsook de welrie kende .Tonquillo met meerdere gdo bloempjes aan een stengel, toegepast. En tenslotte gebruiken wo de bekende Poelt- cus of Dicli ternarcis met haar glanzende witte bloemblaadjes en- geel met rood gerand kroontje, in combinatie met muur bloemen, vergeetmeniefjes, vroege tulpen of viola corntifa. A. C.' MULLER— IDtZERDA-, bezigheden precies moet indeelen. Velen barer leden hebben nooit oen half uurtje tijd1 voor zich zelf en daarom moenen zij, het onmogelijk is, nadat het voornaamst© werk 's morgens voorbij is, zich even te verkleeden. Toch is dit een vorkeerde ge woonte, want men kan evengoed-, vooral 's zomers een nette schortjapon dragen van katoen of een ielwat géldecdero ovexall over een -eenvoudige, doch onberispelijk! uitziende s toffen japo-n. In de eerste plaats kan men na afloop der bezigheden de overall uitdoen en verder komt hot er niet op aan, indien men eventueel in de middaguren de 'deur opent met een gekleed schort voor. Ondor geen enkele omstandigheid al lerminst niet uit gemakzucht mag een huisvrouw zïöIt veroorlooven niet in do puntjes verzorgd vqor don dag te komen.. Geeft men er aan toe, d:an wordt hof sppe-. dig een slechte gewoonte, die onaangenaam op de huisgenooten inwerkt. ;l Burgerlijke Stand VLAARDINGEN. Geboren: 12 -Oot. Gcrda, dochter van P. Bongera ©n T. de Bloeme, Pr. Hendrikstraat 14, -Maria Gerritje, dochter van P. GroO- neveld en 0. Heijndijk, Hoogstraat 50. 13 'Oct. Dirk, zoon van J. Koppenaal on 'A. vanHoogdalem, 4e Maassteeg 6. Getrouwd: 13 -Oct. Jan Z uid geest, 29 jaar en Etn- mietje -Stolk, 24 jaar. Friedrioh Wil helm Dekker, 21 jaar en Willemina Hen mina Vos, 20 jaar. tv© tegen wien ze gezegd, mogelijk- kennen wc -zelfs de woorden, welke geuit werden. Jk zal terstond den Khan voor zoon afschuwelijke trouweloosheid gaan^ schuwen," krijschle de bevende -eunuch, aanstalten makend om weg te gaan. „Je blijft hier, totdat wij ons zulleni.ver- waaTcligou do audiëntie op to heffe, schijnt haast te hebben om van zweepslagen het vel van je vette kar- kas te laten scheure;. Jaffir, die ziclt al overge.eve.nl zag aan de folléraai-s, viel op zijn knieën. Een lOoslersch spreekwoord zegt „Wan- nee: hei mes op de keel zit, herinnert men zich God." „Barmhartige Allah," riep hij uit. „Welke onverlaat met zwarte tong heeft dergelijke leugens durven vertellen, -oh, maan, voi luisterrijken glans? Maar nu ze took uit- gesproken riju, hesclierm mo, 'oh, iverho-, vene..." ('ricripli'-y 'd-1-.' - „Wees verzekerd, trouweJaffir.' wiens rekening juist is, -als liet oordeel van Allah, flat over een paar uur mijn hccr op - de hoogte gebrach-t zal zijn van dit alles doch door mij en niet door-jou., Ik ver bied je met hem te sproken. Heb .je be grepen?" „Waar moet in do toekomst demean ver blijven, wiens woning verwoest is," stot terde Jaffir. „De wpreld om jé heen zal ineenstor ten Er is iemanddio j-o een ander onder komen kou verschaffen,- indien je niet te lang tnsschen het puin van het vorige bleef izillen," laintwoordd-e Cliirine. „Maar besdierming Jiangt af van je stilzwijgoad-. heid." j^sjg riri (Wordt vervolgd.) U"!) WÊÊ fv.l <x'. s'-r-; Jiederlandache beworklng door MARIE DE BELMONTE

Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 6