m 'STECEMMS STADSNIEUWS m De nieuwe brug over de Westerhaven TIui>sehcn Stadhoiulersiaaii en BoicnlinrgseliCvStraat, Naar ave vernemen ral de nieuwe brug o\er de Vvejleihaven tussclion Stadhou- derslaan en Ro/enburgschostraat de vol gende week Vrijdag, 25 Ocloboi as, op baai plaats worden ge'ogd Deze bing, wam oor de landhoofden reeds zeer "geruimen tijd geneed rijn, is bij de Werf Gusto gebouwd Dwc kon niet eerder aan den bouw beginnen in ver band met de late aflevering van het be- noodtgdo materiaal. De brug zat in lm ar geheid met een bok naar de Wostevhaven gebracht en kan dadetijk op haar juiste plaats worden go'egd Of nog een offieiede opening van de nieuwe brug 2ml plaats hebben, is nog niet beslist. De onbewaakte overweg Een wagea aangereden; alleen materieel» schade. Hedenmorgen is op den onbew aakten overweg tussckea Schiedim en Kethel door een (rein een paard on wagen aangereden, zonder dat evenwei per soonlijke ongelukken daarvan het ge volg waren. Even over achten passeerde J. A v d. Wmde, wonende te Kethel, roet paard en wagen den onbew aak en ove-vveg Do vva gen was geladen met veevoeder en reed xn de ridihng Kethel Om 1 minuut voor S was een elect ri- sche trein van hot station Schiedam in de richting Vlaardingen vertrokken, die den overweg passeerde, juist toen v. d W. deze overstak Da txem greep het ach tergedeelte van don vrachtwagen, die ver nield werd; het onders'el werd onder den wagen weggerukt. De voerman en het paard bleien ongedeerd. De (rein had «enige minuten vertraging Tengevolge van den mist was hel zicht zeer slecht, maar v. d. W. heeft blijk baar niet de nood ge oorzorgsmaa'rege'en genomen. Was hij één a twee seconden later den overweg gepasseerd, dan zou waarschijnlijk een ernstig ongeluk gebeurd zijn. De voerman zat na de botsing eenige oogenbtikken als verstijfd van schrik op den hok. Ook een leerling van de am bachtsschool, die het onge'uk zag gebeuren, bleef stokstijf naast zijn rijwiel staan on was pas veel later over zijn schrik heen. De Treindienst Mag blijven rijden. De Kroon heeft het bestuit van Ged Een rotsbreker Bij ile Werf Gust» te water gelaten. Hedenmiddag is bij de Werf Gusto con zeer bizonder vaartuig te water gelaten, 111 een rotsbreker, dio voor Franscko re kening is gebouwd en dienst moet doom om bv. bij havenwerken rotsen uit don weg te ruimen. Het vaartuig is 33 M lang, 9 1/2 M. breed en 2 70 M. hol; do diepgang is 120 M De stalen „pilon" af stamper, die op de te verbrijzelen rots wordt neergelaten, weegt 15 ton. communale vervoer minde-r stopplaatsen] noodtg heeft dan liet communale, ij De Kroon doet in deze zaak latei uit-] spraak. Staten tot intrekking van de vergun nïng, verleend aan den ondernemer A. Munnik te Schiedam, tot het ex- ploiieeren van een autobusrlienst op le 'r ject Schelam—R tt rdam, ver metigd. Zoo men weet was een van de laatste beslissingen die Ged Staten van Zuid Holland konden nemen met be'rekking tot -hei autobusverkeer het verral en ve-k'aren van de vergunning van den. Treindienst, die een dienst station Schiedam-— Der- gaardelaan Rotteidam onderhoudt. Kort daarop ging de bevoegdheid lot het ne men van. dergelijke beslissingen over naar het R.A.P, Ten aanzien van de hoofdzaak overweeg! de Kroon, dat de derde voorwaarde van de ami A Munnik verleende vergunning luidt De tarieven en goedkeuring der dienst Tegeling moet aan de goedkeuring van Ged Stalen worden onderworpen; dat volgens Ged. Staten deze voorwaarde door A. Mun nik zou zijn overtreden, aangezien hg, na dai de goedkeuring van de bestaande ta rieven door Ged. Staten was ingetrokken, maandenlange zonder goedgekeurde tarie- ven zijn dienst heeft uitgeoefend en deze overtreding naar hun gevoelen «en /oo ernstig vergrijp tegen de overheid uitmaakt, dat het tot intrekking van de vergunning behoort te leiden. De Kroon kan zich met deze gevoelens van Ged. Staten niet vereenigen. Aange nomen al, dat in de aangehaalde voorwan den besloten zou liggen de bevoegdheid van Ged. Staten om die goedkeuring slechts tot wederopzegging te verteenen en aldus den ondernemer tot het aan brengen van noodig geachte wijzigingen in de tarieven, ook tegen diens wil, te ver plichten, zoo is het niet voldoen door A, Munnik aan de vordering door Ged. Staten tot het ter goedkeuring indienen van nieuwe tarieven overeenkomstig de wenschen van dat college onder de ge geven omstandigheden in ieder gevat met een,verzuim van zoo ernstigen aard, dat op grond daarvan intrekking van de ver gunning gerechtvaardigd zou zijn. De Kroon is dan ook van meening, dat de intrekking van de vergunning ook hier om beter achterwege had kunnen blijven, wijl reeds sedert April 193S onzekerheid bestaat omtrent het eindpunt, dat den dienst in Rotterdam zou worden aangewezen en als gevolg van de daardoor geschapen on zekerheid omtrent de toekomstige gelde lijke uitkomst van het bedrijf de vordering van Ged. Staten tot het indienen van nieuwe tarieven moot geacht worden sinds- dien aan billijkheid te hebben ingeboet. Voorts overweegt do Kroon dat het niet als een juiste gedragslijn kan worden aan gemerkt, dat op een tijdstip, waarop de bevoegdheid van Ged Staten tot goed keuring van de tarieven door de invoering van het reglement aulopersonenveno.rlen einde liep, ©en vergunning ter zake van overtreding van de omtrent die goedkeu ring aan de vergunning verbonden voor waarden, in te trekken. Dat dus het besluit van Ged. Staten tot intrekking van de vergunning niet kan wor den gehandhaafd en besluiten liet bestre den besluit van Ged. Stalen van Zuid- Holland te vernietigen, p De halteplaatsen voor intercom munale autobusdiensten Heeft Hof tc-rdam een ongeoor loofd gebruik gemaakt van haar bevoegdheid? De afdeeling voor do geschillen van be stuur van don Raad van State heeft heden beroepen behandeld van eenige autobus ondernemers te Ridderkerk, Schiedam en Ylaaxtlmgen tegen beschikkingen van Ged Staten van Zuid-Holland, waarbij aan deze autobusondernemers geweigerd is wijziging van de hun verleende intercommunale auto- busdienst-ondernemingen tusschoa Rotter dam en Schiedam, Ylaardïngen, Riddeikerk en Maasland. In beroep werd hij de Kroon aangevoerd, dat het gemeentebestuur van Rotterdam bmnen haat gemeente slechts 4 halteplaat sen heeft vastgesteld op een afstand, waar de tram die ook naar Schiedam rijdt, er lö heeft. De appellanten zijn \an mee ning, dat de gemeente Rotterdam hier een ongeoorloofde uiloefening van do haar toe komende bevoegdheid in prachjk heef! ge bracht daar Rotterdam zelf belanghebbende en concurrent is en de bedoeling is. de autobusdiensten onmogelijk te maken. Hier door wordt een door de Kroon verleende vergunning practisch door het gemeentebe stuur van Rotterdam vernietigd. Ged. Staten hebben erop gewezen, dat hun college zich steeds ervan onthouden heeft, halteplaa'sen in de bebouwde kom der gemeenten aan te wijzen, daar deze aanwijzing wel in het bizonder geacht moet worden, allereerst tot de bevoegdheid en de taak der gemeente te behooren. Voor den Raad van State heeft de heer Kraak Stheemann, secretaris van den Bond van Autobusdienstomdernemers, do beroepen toegelicht. Hij legde er den na druk op, dat de ondernemers met gekant zijn tegen aanwijzing van halteplaatsen bin nen een gemeente. Beide partijen hebben zich beroepen op het anest van den Iloogen Raad van 19 Maart 1923, waarbij is bepaald, dat *de gemeentebesturen be voegd zijn het" verkeer te regelen, ook het intercommunale. Echter staat daarin ook, dat de aanwijzingen niet zoover mogen gaan, dat de autobuschens'en feitelijk wor den opgeheven of geheel afhankelijk ge steld van het goeddunken van B en W. De halteplaatsen vormen een geweldig on derdeel van den dienst en bij onjuiste aanwijzing loopt de dienst gevaar. De gemeente voerde ook geen overleg met de ondernemers. Het ligt voosr de hand, dat men dezen maatregel heeft uitge dacht ten voordeele van de eigen inter communale tram Nu gaf pleiter toe, dat de Raad van State moeilijk het verkeer kan beoordeelen op al die halteplaatsen. Daarom gaf de heer Kraak Steemaan in overweging, een alge- meene formule te vinden, bij voorbeeld, dat het aantal halteplaatsen gelijk moet zijn aan dat der tram- en op dezelfde plaats. Het verkeer wordt dan. zoo min mogelijk vertraagd*. Mr. J. Koert Heeft gepleit namens de gemeente Rotterdam. Hij achtte de beschik kingen van Ged .Staten in alle opzichten juist. De regeling van het plaatselijk ver keer is in de eerste plaats zorg van de ge meenten. Pleiter protesteerde tegen de be wering ,dat de gemeente de particuliere autobusdiensten onmogelijk zou willen ma ken. Het geldt hier uitsluitend een ver- keersbelang. De ondernemers hebben het gemeentebe stuur op zij gezet en zich rechtstreeks ge wend tot Ged. Staten. Db verordening, op grond waarvan de halten zijn vastgesteld, is nu eenmaal geldig en mag dus ook toege past worden. Pleiter zag in deze verzoeken alleen een poging, deze verordening te sa botêeren. Bovendien betwijfelde pleiter of de Kroon hier wel een beslissing kan geven; van een wijziging van een beschikking staal beroep open bij de Kroon, maar het betreft hier een weigering om te wijzigen. Eenmaal de vergunning aanvaard hebbende, heeft men geen recht op wijziging. - Dr. ir. Nieuwenhuis, directeur der R. F. T. zeide nog, dat het hebben van de zelfde halteplaatsen door tram en hus on- gewenscht is. De bussen trachten dan voor de tram te komen om de wachtende passa giers mede te kunnen nemen. Dit geeft aanleiding tot groole verkeersbezwaren. Waar dit wel het geval is, betreft het geen con cu rre eren de diensten. De heer Kraak Steemaan wees er nog op, dat Rotterdam indertijd geen verzet heeft gedaan tegen het onbeperkte aantal stopplaatsen; de heer Nieuwenhuis, dat Zaal R.K. Volksbond Modeniisecring van het looueel Men deelt ons mede, dat by hot bestuur van den R.K. Volksbond gxootscho plan nen bestaan tot mefaerniseermg van het gouw Lange Haven 71. Na de vele verbeteringen, welke de laat ste jaren zijn aangebracht, als de nlge- heele veibouwing van het buffet en voor al do nieuwe iruichting van do Loven zaal, welke bij do organisaties zoo bizon dor in don smaak is gevallen, zool ai steeds moor vereetiigingcn voor vorgado ïmgeir on feesten van deze zaal gebruik maken, heeft het bestuur nu tiet jitan opgevat hel ioonoel en d-e groote zaal te moderoisocren. De verlichting, i ooral \an het tocmeel, liet veel lo wenschen over. Hot bestuur wendde zich tot hot Lichtadvies bureau van do NV Philips Gloeilampenfabrieken to Eindhoven, met het verzoek een ont werp samen te stellen voor een mculcmo tooneel- en zaal veil ichting welke aan de hoogste eischon zou voldoen Resultaat van dit verzoek was, dat ecu plan van ver lichting werd ontvangen, dat, bij uitvoe ring, aan de gehoorzaal en tooneel een geheel ander aanzien zal geven, liet be stuur besloot onverwijld over te gaan tot de uitvoering van het verlichtingsplan voor het tooneel, zoodat dit voor do dnikto van het komend seizoen nog gereed zal zi|n Het voet- en bovenlicht bosbrande uit gekleurde lampen, rooi, wit, blauw en geel, met oen gezamenlijke lichtsterkte van circa 3900 Walt, zal volgens de nieuw ste vinding worden aangebracht Door com binatie of verwisseling kannen fantastische lichteffecten worden bereikt. F.lke kleur is \an het schakelbord af apart te re gelen. Zoo zal het mogelijk zijn, door mid del .van een speciaal hiervoor aan tc bren gen apparaat, het licht op verschillend© sterkten te laten branden, zoo jat van een zg. dag belichting langzaam kan worden overgeschakeld naar avondschemering of nacht en tegenovergesteld. Voor de achterbchchtmg van liet tooneel zullen armaturen worden aangebracht met een lichtsterkte van 400 Watt, terwijl 2 onzichtbaar gemonteerde schijnwerpers van. do zaal uit het tooneel zullen belichten. In do gangen achter het tooneel, wor den stopcontacten aangebracht die het mo gelijk maken op elk gewenscht gedeelte van het tooneel schemerlampen, elektri sche apparaten etc aan to sluiten, builen, de tooneelvorhcliting -om. Ook de lichtinstallatie in de kleedkamers zal worden gemoderniseerd, boven de toi letspiegels worden' verstelbare armaturen, aangebracht Aan het hier tor stede gevestigde Electra Technisch Bureau J. Th. Heijhsbrock is de uitvoering van dit, werk opgedragen. Daar de ruimte achter het tooneel niet voldoende was voor het opborgen van requisieten, heelt liet bestuur een aan de Westvest gelegen bergruimte gehuurd, welke, door een verbinning van binnen, de gelegenheid geeft om benooJigdheden voor het tooneel daar te plaatsen Het nieuw© tooneelgordijn is reeds lang een sieraad1 voor de zaal. Het bestuur vertrouwt, dat nu kosten noch moeite worden gespaard om aan de verlangens van de organisaties te voldoen; ook de vereenigingm tooneel-, film- en feestavonden zullen geven in de gehoor zaal van den R.K. Volksbond Als dit gebeurt zal het bestuur in staat zijn ook de nieuwe verlichting van de grooto zaal te laten aanbrengen «n het aantal fau teuils zoo uit te breiden, dat ieder een gemakkelqke en ruime zitplaats vindt. Hokodama Wedstrijd au \crsicrdo auto peds. Het initiatief van het Hakoclania-iamité om hedenmiddag een wedstrijd te organï- secron van versierde autopeds was wel bizonder gelukkig, gezien do grooto be langstelling. Deze kwam niet alleen' van cle zijde van het publiek, dat in dichte drom men op do Grooto blarkt aanwezig was, doch ook vooial van do deelneemsters en deelnemers. Er was ongeveer een zo- entiglal inschrijvingen binnengekomen. Tegen twee uur stelden do autopeds zich voor het stadhuis op. Er waren verschei dene dezer speeltuigjes, welke van een ortgmeclo bloemenvelsïcnng voorzien \va ren. Het lijkt ons geen dankbaar werkje een autoped te versieren, maar menigeen had de moeilijkheden op vindingujke wijze weten to overwinnen door middel van bogen en andere hulpmiddelen. Weer an deren waren meer zakelijk geweest en pro- li eerden bij do Hokodanm in hot gevlij le komen door reclame to maken Daarbij ging -een der deelnemers zoover, dat bij oen vliegtuig boven 2ijh autoped con strueerde. Daarmede wilde hif wellicht aan toonon, dat het bij do Hokodama niet al leen „loopt", maar dat de zaak vliegt 1 Te kwart over twee was do jury gereed met haar heoordeeling en zotto de stoet zich in beweging, voorafgegaan door het pijpers- en tamboerscorps „Harmonie''. Do stoot maakte een wandeling door de stad, waarna aan het Hokodama-huis do prijzen werden afgehaald. In do groep mooie versiering werden aan do volgende deelnemers prijzen uit gereikt- 1. M. de Groot, 2 Suzo Rit man, 3 K Campagno, 4 Joh. van Dijk, t>. Adri van Os, 6. Corry de Rondo, 7 Piet de Remde en 8 Magda de Ronde. In de groep van de arigmeeio reclame vielen prijzen ten deel aan: 1 Jan Verver, 2. Ida Ilórop, 3. Catr. de Groot, 4. Nico Jansen, 5. B. van der Reyden en 5 J. Verbiest. Voorts werden nog prijzen uitgereikt in groepen, gevormd door A. on L ter Braak en M. en J. Barzilay. R.K.S.V. Excelsior Intiem soiree. Gisteren beeft de R. K. S V Excelsior het winterseizoen geopend met een „m- ti-em soirèe", gehouden, in Musis Sacrum. Als tie algemeen voorzitter, ue heer I& A. Le enderts, het podium beklimt, is de zaal geheel met zwart-witten gevuld Spe- ciaal vestigde spr. de aandacht op de zwemafdeeling en wekte op om zooveel mogelijk deze aideeling te steunen Na de opening werd door allen spon taan het clublied gezongen waarna het amusante deel van den avond een aanvang nam. Groot suoces oogstte het trio „ue kuba", met zijn cabaretliedjes, toepasse lijk op de verschillende sporten. Later uan gewoonlijk klonkpn de Rekende afbOhe.ds- w oorden. Excelsior kan. op een zeer ge slaagden avond lenig zien. Rotterdam ervan is uitgegaan, dat hot inter- Te sterk geremd. Gistermiddag omstreeks 3 uur, is een. earner met borstel waren, bestuurd door H. W., toen deze de afrit aan den Viaardm- gerdijk afreed, in den Vellevestsingel terecht gekomen tengevolge van het krachtig rem men van den bestuurder, waardoor de car rier zwenkte. De schade bedraagt 50. Nieuwe bcdrijfsi oelb'ilverecniging. Door het personeel dei Nationale Olie en Vetmdustrie is gisteren'opgericht de voet bal vereeniging }1Novi", met aanvankelijk dertig leden. Het bestuur is als volgt samengesteld1: J. E. H. Pïembeok, voorzitter; C. Scholte, v. Leeuwenhoedkstraat 25, secretarisH. 0. de Jong, penningmeester; commissaris van orde H. Harteveid, commissaris van materiaal, L. H. v. Hagen. A.S.V. Aanleg tennisbanen. Gisteravond is onder leiding van den heer 3. v. d Griend een bijeenkomst go- houden, tor bevordering van de pi an a en tot den aanleg van een tweetal tennis banen op het A.S V .-terrein aan den Ylaar dingerdijk. Na de besprekingen word den commissie benoemd, die de plannen nader zal uit werken. Aangenomen kan -echter wel worden, dat dezen winter nog tot den aanleg wordt overgegaan, zoodat in het vroege voorjaar met tennis kan worden begonnen. Christelijk Sociale Studieclub Rondom de O.A.O. Gisteravond hield de Christelijk Sociale Studieclub haar eerste vergadering in dit seizoen in het Gebouw voor Chr. Sociale Belangen. Na bespreking van het winterprogramma hield de voorzitter der club, de hear W, A. J. Dalmayer een causerie over het onderwerp* Rondom de *0.A.0. Spr. wilde in zijn causerie over twee wietten spreken, nJ. le de wet op het al gemeen verbindend en onverbindend ver klaren van cmdememersovereeinkomstei ren ten 2e de wet op het algemeen verbindend en onverbindend verklaren van bepalingen van collectieve arbeids-overeenkomsten. Ten aanzien van beide wetten wees spr. op de noodzakelijkheid van en den rechts grond voor verbindendverklaring, om daar na zoowel de verbindendverklaring als do on verbindendverklaring nader uiteen te zetten. Voorts ging spr. na, welke bepalingen van verbindendverklaring zijtn uitgesloten, om daarna de intrekking van verbindend verklaring en onverbindeadvorklanng t» gewezen was op toezicht en hand having van de wettelijke bepalingen, be toogde sprdat de beide, op deze dingen betrekking hebbende wetten, instemmiing verdienen. Economische en sociale ordening is mood- zakelqk. Deze ordening dient niet door de overheid, maar door de bedrijfsgenooten zelf ter hand genomen te worden. De ber de besproken wetten kunnen daarbij de helpende hand bieden, mits goed in het oog gebonden worde, dat zij niet al leen mogen dienen ten behoeve van do werk gevers, maar ook van de werk nemers. Enkele vragen en opmerkingen werden door don spr. beantwoord. IMBffillt als waarborg op liet loodje Daaraan kent U de échte Geldersche Als er Stegeman op staat, Is dat voor U de garantie dat het heerlijke en pikante, fijn ge kruide rookworst is, met een zeer aparten, zachien rook- smaak. Er is verschil tusschen rookworst en rookworst. Het is beslist de moeite waard, daar even op te letten. Stegeman's Geldersche is iets bijzonders! Nu is het voor de bondsleden en voof hen, dio hier voor het eerst zijn, oen soort terrein verkennen. Dat het zoo met mag blijven spreekt vanzelf, omdat wij bij el kaar boeren door de eenheid van geloof en belijdenis. Jeugd, of groei, be teekent strijd. Zelfs do sterke onder ons heeft momenten in. het leven, waarop alles om haar weg valt; dan is het Woord Gods een onwrik bare steun. Tenslotte zette spr. in het kort do nood zaak van het vereenigingswerk uiteen. Nadat een damesqumtet eenige liederen gezongen had, hield mej M. van Leeuwen oen inleiding over Johannes de Doop-er, waarover een bespreking volgde De leden dor vereeniging voerden vervol gens oen kort schetsje op. 1 Tenslotte verkreeg de presidente van de propaganda-ciommissie, mej. A. Bi okland het woord, die sprak over .„Moeten ca mogen". Het moeten, aldus spr., gewaagt vap een plicht, het mogen van een voorrechtj het moeten doc-n wij uit gehoorzaamheid, het mogen met vreugde. In deze verhouding van moeten tot mo gen kunnen wij ons vereenigingswerk zien. De roep van dut moeten klomt als een gebie denden eisch tot ieder Gereformeerd meisje. Wij moeten lid zijn van een meisjesverecaii- ging. De tijden zijn nu zoo, dat ook Wij, meisjes, gereed moeten rijn voor den strijd; die ons straks zal waditen. Aangezien God het wil, is het dus een heilig moeten en wij doen onzen phdht uit gehoorzaamheid. Naast het moeten is er het mogen. Eigen lijk zijn het geen tegenstellingen; het oen vloeit uit het andere voort. J Als wij den ""plicht van het moeten uit kinderlijke gehoorzaamheid volbrengen, dan verbindt God hieraan Zijn zegen en wordt het v-oor ons oen mogen lid zijn. Eerst dab! gaan wij het grooto voorrecht beseffen. Dezen welgeslaagden avond sloot mej. Blokland op de gebruikelijke manier. Geref. Meisjesvereenigingen Erop agand a-a ven d. Die in vijf afdeelingen onderverdeelde drie Gereformeerde meisjesver-eenigmgen „Onderzoekt de Schriften", „Belijden en beleven", „Door onderzoek lot kennis'", hielden gisteravond in het Vereenigings- lokaal ©en propaganda-avond teneinde be kendheid aan het werk der vereenigingein, begïnselstudie, te géven. 3D© presidente van. dezen avond, mej. N van Nus, opende op de gebruikelijke wijz» met gebed. Propaganda maken, aldus spr., is Ekj- kendheid geven, ook voor ben, die reeds m©t het jeugdwerk te maken hebben. België-avond Protcslautsclic EvangclisaGe arbeid in "Vlaanderen. In de Nieuwe Kerk is gisteren een Bel- gische avond gehouden, waarin ds. W. A, van Gn-ethuysen en de heer J. O. vaa Bellegbem mededeeimgen hebben gedaan over den Evangelisatie-arbeid te Brussel ©n in Vlaamsch Bolgie, waaibrj zig werk zaam zijn, resp. als directeur en evan- 8i2" belangstelling was niet groot; een 70 lal bezoekers was naar de Nieuwe hork gekomen. Inleiding. De samenkomst stond onder leiding van ds. K, de Bel, voorzitter van de Herv. Wykvereenigiug in de Gorzen, die op de gebruikelijke wijze opende. Spr. zeide, <lat de wereld moet veroverd worden voor Christus en daaio.n moet de btads- en Landsevattgclisatte te Brussel de b&ang stelling hebben. Hot gaat bij dmn arbeid niet om een kerk, maar voor Christus. Vlaanderen en het Protestantisme, Ds. W. A. van Griethuysen zeide, dat er in het Roomsdie Belgische land voor hot Protestantisme groote kansen t>e- slaan. Eenige weken geleden is te Lrus- sel een Bijbeltentoonstelling gehouden, waarvan de Nederlandsdie gezant, mr. L A. N. Patijn en de Belgische minister van onderwijs, J. Hoste, beschermheer wa nen. De B. K. „Standaard wijdde ko lommen aan deze tentoonstelling en vroeg wanneer de R. K. kerk nu eens een Bij bel ten toonstelling zal organiseren. Ann de Staten vertaling hebben i Vla mingen meegewerkt Da eerste martelaren

Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 2