ors t Cobra Ervaringen van een politieman ■Èm Een brandkast geplunderd. Een verdachte die „schuldbewust" deed. Hij was wezen visschen De ware inbreker gepakt. Duitsch goudgeld wisselen. i. liet eersto politie onderzoek waaraan ik deelnam, maakte een sterken indruk op me liet betrof een diefstal van geld uit een brandkast, welke stond' in het kantoor van een fabriek. Mijn onmiddellijke chef nam var. den directeur do aangifte op en stel de een onderzoek in, waarbij ik behulp zaam mocht zijn. De brandkast was niet opengebroken, doch was geopend mot den sleutel er van, welke steeds went opgeborgen in een les senaar op het kantoor. Deze lessenaar was met een beitel open gemankt. Om den sleutel in het sleutelgat van de brandkast te kunnen brengen moest in den bovenrand van de deur een veer warden weggedrukt. Daardoor viel een ijzeren roset, oogen- selnjnlijk als ornament op het midden van de brandkas tdettr aangebracht, weg ca daardoor'kwam bet sleutelgat vrij. Om dl© veer weg te drukken werd steeds een pas ser gebruikt, wélke bij den sleutel in de lade van den lessenaar was opgeborgen. Blijkbaar was ook deze passer door den dief benut om de veer weg i© drukken. Behalve een bedrag -aan Nederlandseh geld waren uit de brandkast ontvreemd tien gouden Duitsche Iwintigmarkstukken. „Dat moet een bekende gedaan heb ben", was de meening van den direc teur, want .hoe zal een vreemde we ten waarmee en op welke wijze de brandkast moet worden geopend"! Die meening „dat moet een bekende ge daan hebben", beb it in den loop der jaren nog heel dikwijls hooren verkondigen en vooral in krantenberichten zien ver- meld. Bijna steeds wordt die meening geuit als voorwerpen zijn ontvreemd, welke niet voor de hand lagen. In zeer vele gevallen is die meenjng verkeerd. Zooals zal blij ken was ze ook bier niet juist. De directeur liet al spoedig doorscheme ren, dat hij een van Zijn arbeiders verdacht In den regel werd aan de arbeiders het loon uitbetaald op het kantoor. Hrj nam aan, dat bij zoo'n gelegenheid de brandkast in hun tegenwoordigheid wel zou open ge maakt zijn. De verdenking was gevallen op een ze keren H. Deze H. was eenïge dagen te voren wegens te laat komen en wegens lui heid ontslagen en het was opgevallen, dat hrj daar zoo onverschillig onder was ge bleven. Reeds eerder was hem ontslag aan gezegd en toen had bij, onder beloften van beterschap, gesmeekt om te mogen blijven. Zijn medearbeiders hadden aan den direc- leur verteld1, dat H. *s morgens erg zenuw achtig was geweest, toen over den diefstal werd' gesproten. Mijn chef was echter van meening dat H. alleen op die gronden niet mocht worden verdacht. Intusschen werd besloten om alle Arbei ders to hooren en niet te doen blijken, dat er verdenking tegen H. bestond. Alle arbeiders gaven vrij en ongedwon gen antwoord op de aan hen gestélde vragen. Enkel eft konden het niet laten, blijk te geven, dat zij II. verdachten. Feiten voor die verdenking konden echter niet worden aangevoerd. Eindelijk was de beurt om te worden verhoord aan H. Het was een klein man netje met een ziek uiterlijk. Hij was erg nerveus en angstig en stond1 te beven nog voor hem een vraag was gesteld. Naar uit zijn antwoorden bleek was bij er van op de hoogte, dat er verdenking tegen hem be- door MARK CHAMING 57) Gewaarschuwd doer vriendschap, e ij» ge schreeuw van do wacht buiten, verzamel den de schildwachten op de cour hun ge weren, trokken de slecht passende jas en recht, ander de aanmaningen van 'hun commandant, die druk in de weer was de waterpijp, welke hij rookte, achter een deur te verbergen. Eindelijk schaar den ze zich zoo goed en zoo kwaad in twee rijen en presenteerden de gene ren, in de schuinte. „De Mir SahLb vernacht Uw Edele," kondigde de waardige \izii, die Moham med ontvangen had, aan. Do souverein van Yanistan, een bejaard man met een scherp sperwer profiel, zat on een rood pludhen zetel aan het einde van een lang, somber vertrek, waarvan de donker blauwe wanden versierd waren met wapens en Ooslersche schilden in vrij ver vallen staat. Een andere fauteuil naast bem en kleiner, bestemd voor den troon opvolger, was onbezet. De vorst droog een soepel, beige gewaad, zijn baard vari pa triarch verborg de ster van een 'Britsche dedoratie, die schitterde op zijn borst; bij stond. Zijn mede-arbeiders hadden er al op gezinspeeld, dat hij wel meer van don diefstal zou weten. Een houding als van II. lieb ik later wel hooren aanduiden als schuldbewust". Dank zij echter liet bier omsalvreven ge val heb ik er mij in het vervolg steeds voor gewacht om een dergelijke houding als een bewijs van schuld aan to nerrx e. H. beweerde den gebeden, nacht thuis te zijn geweest. Evenals dat bij anderen was gedaan, werd onderzocht of hij iets bij zich had, dat als aanwijzing kon dienen Om een vakterm te bezigen; or werd' niets verdachts op hem bevonden Aariloidmg om II. als verdachte le be handelen was er ulzoo niet, toch werd be sloten om te onderzoeken of zijn verklaring juist was. Tot zijn ongeluk bleek, dat hij had gelogen. Zijn vrouw verklaarde, dat hij van negen uur 's avonds tot één uur s nachts was wezen hengelen. Gok buren hadden hem 's avonds met zijn viscfatuig zien weggaan doch hem niet zien thuis komen. Zijn hengel vonden we in een schuurtje. Enkele doelen van waterplanten, welke we aan het vischtuig aanboifen, toonden aan, dat het nog kort van t-e voren was gebezigd om te visschen. Het scheen meer voor te komen, dat II. een deel van den' nacht aan hengelsport besteedde. Volgens zijn vrouw was bij dan overdag slaperig en Juut bij het daaraan te wijten, dat helm cenige koeren op do fabriek ontslag was aangezegd'. Bij het verhoor van de vrouw verklaarde deze, dat geen Duitsch goudgeld in huis was en slechts een klein bedrag aan Ne- derlandsch geld. Nauwkeurig werd de woning doorzocht, doch we vonden niets. Gp het fabriekskantoor weird 1L ander maal gehoord Hij gaf nu toe tot één uur 's nachts van hnis geweest te zijn om te visschen. Een drietal plaatsen gaf Hij op waar hij had gevischt Gevangen had hij niets. Omdat hij had gemerkt, dat men hem verdacht, had hij bij zijl eerste ver hoor niet durven zeggen, dat hij er 's nachts uit was geweest. II. werd na echter als verdachte behandeld en besloten werd h«m mede te nemen naar het bureau. Opvallend' was, dat de directeur" van de fabriek en de arbeiders, tóen zij van bet visschen boorden, er geheel vail evertuigd waren, dat H. den diefstal had gepleegd Bij ons stond Jat nog niet lieelemaal vast Gedurende mijn verderen diensttijd heb ik meermalen waargenomen, dat bet pu bliek soms met zekerheid verklaart, dat iemand schuldig is als de politie met bet onderzoek belast, daarvan nog lang met overtuigd is. Toch maakt datzelfde publiek er de politie een verwijt van als zij legen een ver dacht© is opgetreden, die later on schuldig bleek te zijn. Do rest van den dag werd besteed om de plaatsente onderzoeken waar H. zou hebben gevischt. Inderdaad werden sporen van vissehers aan den walkant gevonden. In het water bevonden zich dezelfde soor ten van waterplanten als waarvan resten aan het vischtuig van H. waren aange troffen. Met een en ander was do ge- bede dag gemoeid. Bijna veertig jatfen ge leden was het gebruik ran rijwielen ien auto's bij de politie onbekend en derge lijke onderzoeken moesten geheel te voet worden gedaan. Reeds was besloten om H. gedurende den nacht in te sluiten, toen van den commis saris van politie uit een naburig stadje het bericht binnenkwam, dat aldaar een persoon was aangehouden, die bij eetn bank Puitscli goudgeld ter inwisseling had Haarlemmers op een kleine overwinning aangeboden. Eén bedrag ongeveer gelijk rekenen. Feijenoord verkeert In tlezolMe aan het bij ons ontvreemde, had hij bij zich. Deze persoon werd den volgenden dag overgebracht. Bij zijn verhoor beken de hij den diefstal to hebben geploegd. Dc dader was oen wildvreemde man, die op goed geluk op het kantoor had ingebro ken en er van te voren nooit was ge weest. Later kwam uit, dat onze vriend op het gobied van ïnUefcen mm of meer vakman was. Al verschillende malen was hij we gens diefstal verooi deeld Met de construc tie van do brandkast was lnj bekend en toen hij in den lessenaar den sleutel en den passer vond was het een kleinigheid voer hem de trast open te maken. Dank zij de moderne opsporings middelen zal het heden minder dik wijls voorkomen, dat legen onschul dige verdachten wordt opgetreden. Zouden wij veertig jaar geleden het nemen van vingerafdrukken lreblmn gekend, dan zou allicht zijn vastge steld, dat II. de brandkast niet had aangeraakt. (Wordt vervolgd). Sport Voetbal De wedstrijden van morgen Moeilijke wedstrijden voor de leiders. ÏIcnnes-DVS' groote kans, SW tegen Unitas, \Toor de laatste maal komen de voet ballers deze maand tegenover elkaar to slaan, aangezien den laalsten Zondag van October Nederland tegen Frankrijk speelt. Vete clubs zullen dan reeds een derde ge deelte \an het programma afgewerkt heb ben. omstandigheden, aangezien zij Stormvogels op bezoek krijgt. BHC kan op eigen ter rein Blauw Wit de haas blijven, terwijl Xerxes het te stollen kan krijgen met 't Gooi. Of zouden de Rotterdammers hun ccrslo overwinning kunnen behaten? SVV heeft vorige week. weer oon neder laag te jncassceren gehad. Men heeft nu den rechtervleugel omgezet voor den wed strijd tegen Unitas, zoodat J. J, v. Dig- gelen thans ïcditsbuLteri staat en ziju broer rechtsbinnen. Wij meen en te mogen be twijfelen, c-f deze wijziging hot noodige succes zal brengen. Waarsohrjnbjk zullen de broers, als zij in het veld staan, wel weer spoedig de opdracht krijgen hun oude plaateen in te nemen. Kansloos trekken do Schiedammers ze ker niet naar Gormchem, maar gezien het wisselvallige spel der rood groenen, wagen wij ons liever niet aan een voor spelling. Dammen „Schiedam", Donderdag speelde in liet Volkskoffie huis de Damclub „Schied ui" do volgen de wedstrijden: Ilerkamp lsto tegen 2de dental. II. den Routing 1—1 N. N. J Slecuwen- hoek 1—1 Th.Wober M. Kerkhoven 1—1 Th. v. Dirikoren Groepswedstrijden D. Zonneveld 20 G. B. Hersbach M. Rïssema 2—0 D. Buitendijk A, v. Krieken 20 L Schuitman Rechtszaken Het Blauwe Zand incident De strafzaak tegen ir. A. A. Mussert door het Amsterdam- sehe hol naar de openbare zit ting verwezen. Naar wij vernemen heeft de raadkamer scheen to tenger en te eerwaardig om de energieke souverein te zijn die hij was. Mohammed Shah boog diep en na alle titels en waardigheden van den bezoeker met vleiende overvloed te hebben opge somd, plaatste de vizir zich achter zijn koninklijken meester, de aimen gekramd over de borst. „Vrede over u, Sirdax Mohammed Shah," zei de grijsaard. „Het verheugd ons den afgezant van de Britsche residentie te on Hangen." In korte woorden deed Mohammed Shah rerslag van zijn zending „Zooals gewoonlijk, zulten wij ons voegen naar de wensohen van den Sirkar," zei de Mir plechtig. De afgezant wiex-p oen blik op den kring van hovelingen. ..Zou Uw Hoogheid de groote goedheid witten hebben, mij een particuliere audiëntie te crle enen?vroeg hij onder danig. De Mir hief een gerimpelde hand op en o-nder geritsel van gewaden en geklapper van sandalen trokken de aanwezige te'eur- gestelde ambtenaren zich langzaam terug, tot buiten het gehoor der stemmen. Alleen de vizir bleef volgens het protocol. „Uw Edele gelieve plaats te nemen,"- zei de Mir hoffelijk en wees naar eenige op elkaar gestapelde kussens, opeen Per zisch tapijt op ongeveer vijf passen van hem af. ,;0nzo waarde vriend, de vice-koning, verzoekt telegrafisch om vijfhonderd man versterking voor den kolonet-sahib, en wij hebben daarvoor de noodige bevelen ge geven." In Afdeeling I is het verschil m pun tental tusschen leader en hekkesluiter 4,' zegge vier. Dat iederen voébaldag dus [van het Amslerdamsche gerechtshof een be groot© wijziging-en in de rang-cluck ng kun- schikking gegeven op het bezwaarschrift nen komen, valt te begrijpen. door ir. A. A. Mussert, leider van de naüo. Do leider m deze afdoe mg, Apx, mag morgen tegen Excelsior te Ro.terdani sp* naal socialistische beweging, ingesteld' te len. Erg verheugd zullen de Amsterdam-!pn hem «"gebrachte dagvaarding en dit nr.ers hier wel niet over zijn, want Ex-j bezwaarschrift ongegrond verklaard, celsior is een wisselvallige ploeg, de liet De rechtbank bad het bezwaarschrift ge- meerdere malen presteerde sterke clubs j grond verklaard en aangenomen, dat ir. te doen struikelen. Met een gelrjk spel j A. A. Mussert bij bet bekende incident op zulten de bezoekers af bizonder tevreden bet -Blauwe Zand uit zelfverdediging had I gehandeld, zoodat zij ir. Mussert buiten RFC en KFG. komen tegen elkaar. Ook vervolging stelde hier zal de uitslag niet ver van .een ver-j Yan dcze ^sdliiAirig kwam do offfaer X. caplain, «J™ terug en daarmee is zij den weg noaxr^ae appèl bij^het gerechtshof, verbetering opgegaan. De uitwedstrijd tegen' «adat deze do zaak rn raadkamer had i)\YS zal haar echter niet meevallen, af behandeld, vernietigde het hof do besdhik- kan zij, gezien het spel in de laatste j king van de rechtbank, verwierp het bei- wedstrijden der Amsterdammer-, zeker een roep op raadkamer en verwees de staf- overwinning bevechten. i zaak naar de openbare zitting der r-echt- DFC krijgt VTJC op bezoek. De Ito rel te bank. naren hebben zoo verdienstelijk BWS ge klopt, dat zij in staat geacht mogen wor den het ook niet VUG wel klaar te kun- ncn spelen. Bij den wedstrijd VSVADO lijkt ons gelijk spel als rèsultaat hot meest waar schijnlijk. In Afdeeling II komt Hermes-DVS ©enigs zins gehavend in den strijd. Adr. v. d. Tuyn staat in doel, terwijl A. en Is. v. d, Tuyn van plaats geruild hebben. Overi gens is de opstelling als togen Feijen oord. Vorige week schreven wij, dat GW mol een terrier vergeleken kan worden, die een bouvier bij den kraag durft grip Beleediging „Bata" contra „De Schoen"» Gisteren werd voor den president van de Rotterdamsche rechtbank, mr. II. B. W. Thomas, in kort geding behandeld een door de Bata-schoonf abri eken aanhangig gemaakte zaak tegen de redactie van het tijdschrift „De Schoen". In. dit tijdschrift was oon serie beloedigendo artikel i over de „Bata" geschreven. Voor „De Schoen" pleitte mr. W. Nathans uit Den Haag, die o.m. zei de, dat het van „Do Schoon" do pen. Maar wat gebeurt er nu, als er twee. bedoeling was geweest de doodelijke con- terriers tegenover elkaar komen te staan currentie, die de „Bata" voert onder de Een van beiden moet winnen, of beiden aandacht van de regeering te brengen, sneuvelen op het veld van eer. Hermes-j Het was geenszins de bedoeling geweest DVS lijkt ons door de wisseling van de de „Bata" te beleedigen. gebr. v. d. Tuyn iets sterker dan tegen Feijenoord en de kans is "groot, dat de blauw-witten hun eerste overwinning van dit seizoen boeken, al is oppassen van het'begin tot het einde de boodschap. Haarlem krijgt het niet gemakkelijk in den wedstrijd tegen HBS, dat goed van zich af weet te bijten. Toch kunnen de „Wie zon het bevel voeren over die vijf honderd, die wij wilden zenden vroeg de Mir aan zijn raadsman. „Het hoofd Youssof Khan," koninklijke gebieder." De Mir knikte goedkeurend. „In hem stellen we vertrouwen," zei hij alleen. „Ik heb veigunning gevraagd om deze expeditie te mogen meemaken, Hoogheid," zei bedaard Mohammed Shah. „Ik ver trouw, dat aan mijn verzoek zal worden voldaan. Indien de prins, uw zoon, lust had ook te gaan..." I>e oude Mir zuchtte. „Onze zoon is geen krijgsman, zooals wij dit waren," zei hij spijtig. Het is onze wen scli, dat hij ons opvolgt, nog tijdens ons leven, opdat wij zijn «onervaren hand zulten kunnen leiden. Indien het niet was dat deze Alam Khan ontkomen was aan den dood, dien wij hem toegedacht had den, dan zouden wij nu in de oase van den vrede op den drempel van dén ouder dom zijn gezeten." De oogen vair Mohammed Shah schitter den. Met moeite 'bedwong hij een uit barsting van den haat/ die bij het hoo ren van den naam van den Cobra ia zijn binnenste ziedde. „Duo handlanger van den duivel, die geesel, is verantwoordelijk voor de ontvoe ring van miss Lindsay, en ook voor het verdwijnen, van majoor Gray-sahib; en el lendeling, die ik ben, het zijn mijn woor den geweest, gesproken tegen majoor Gray, die hem er toe brachten den dwerg mee te nemen, die een verrader bleek te zijn." Mr. W, J. van Dijl uit Eindhoven, die de „Bata" vertegenwoordigde wilde dit laatste wel aannemen, maar vond het toch een zeer onrechtmatige actie. Hij verzocht den president dan ook om de redactie van „De Schoen" te verplich ten haar artikelen niet meer zoo scherp ONZE TUIN. Doorblocieudc rozen. Het lijkt «enigszins eigenaardig om hot in 't najuir, als wo nog slechts spofnaj- Jisch hier en daar oen enkele roos aan treffen, te hebben over clooti'bloetendo ro zen. Maar aangezien wo in do'maand No vember kruinen aanvangen mot hot plan ten van rozen, leek ons het onderworp thans wel actueel. Wij denken bij do-orbloeiendo rozen spo- ciaal aan da Folyantba's, waarvan do enkele en lialfdubbelo bloemen bijzonder goed Houdbaar zijn, terwijl zii zich bij uitstek leencn voor perkbeplanting. - Het was reeds in 1S73, «lat de Polyan- tha's of Babyroven aan de markt werden gebracht, destijds als in groote trossen bloeiende dwergroosjes, ontstaan door kruisingen van klimrozen mot Indische rozen. Sindsdien hebben zij enorme verbeterin gen onder-gaan, en nu zijn hot speciaal de grootbloemige variëteiten, die in het middelpunt van de belangstelling staan. Het zijn ideale zomorbloeiers, want, als wo maar voortdurend do uitgebloeide bloemtrossen wegnemen, kunnen zij on afgebroken maanden achtereen door- bloeien, terwijl zij met haar opvallende kleuren en ruilden bloei oen overweldigend effect maken. - j Van do roode Polyantha's noemen wij de gloeiend karmijnkleurige „Mevrouw Slraaten. van Nes" mot groote halfgovul- do bloemen, en de karmijnpurporem „Cine raria" mot wit hart, daarnaast nog „Miss Edith Cavel" donkerrood, „Kirsten Poul- sen" helderrood', en „D, T. Raul sen" bloed rood. Van do, overige variëteiten noemen wet nog „Orange Perfection" zalm oranje, „Paul Crampcl" oranjerood, „Gloria Mun- di" zalmkleurig. „Mevr. Nathalie Njpels" hortensïaroso, „Else Poulsen" zuiver rose, en „Salmon Spray" zalmrode, en tenslotte nog een zuiver witte Polyautha, namelijk Eva Tesschertdorff". Het is werkelijk de moeite waard hef dit najaar eens met do Polyantha's te pro- boeren, hel is een proef waaïvan wo zeker nooit spijt zullen hebben. A. C. MULLERIDZERDA'. Dk> Mir wierp een vragende blik ap zijn vizir. Hg begreep hot niet goed. „Ito sirdar, Mohammed Shah, oh be schermer, heeft hot over een zekeren Khoon, een Mongoolschen dwerg, dten de verdwenen sahib als gids had meegeno men." „Is onze waaide vriend sir John Lind say ook niet Soar hom vergiftig? Wat denkt u er van?" vorschte de Mir onge rust na. „De misdaad zou door één van de be dienden zijn begaan? Zijn ze allen op de pijnbank gelegd, sirclar-sahib Meer dan eens had de Mir zich bunnen overtuigen, dat folteren de sleutel is, die de deur van dé waarheid' ontsluit. Allen hebben een verhoor ondergaan, vorst der vorsten. Do oude knecht van den resident, die hem do koffie bracht, was al twintig jaar bij hem in dienst..." „Misdadigers moot men ver zoeken," zuchtte de Mir. „Uw wijsheid, majesteit, is overweldi gend. Wij verdachten een bordenwasscher in de keuken; maar den dag na den moord op den resident sahib heeft hij plotseling koorts gekregen en kon hij niet verhoord worden." „Hij Al wel weer beter worden. En dan zijn er wel middelen om een weerspannige long los te krijgen." De vleugels van den fijnen arendsneus verwijdden zich oen weinig. .„Hij is dezen morgen gestorven, Hoog heid, en de sleutel van het duister getal is stellig door Mongoolsche handen ge- smeed. Alen beweert, dat die dwerg oen slechte reputatie heeft." te stellen en wanneer zij zich niet aart deze verplichting hield, een dwangsom van f1000 op te leggen. Uitspraak 2 November as. Dood door schuld. De ambtenaar van het 0. M. bij dé reélit- hanlk te Middelburg eiséhto gisteren negen maanden gevangenisstraf tegen den 34-jairi- gen winkelier K. M.J aldaar, - wegens dood! door sdhuld. Op 2 Augustusreed de verdachte met groote vaart over den weg tusschen Middéb- Imrg en Veem Hij reed' tegen een boom. Zijn passagier, de 34-jarige H. 0. W., werd zoo ernstig gewond', dat hij spoedig daar op overleed'. De officier vorderde boven dien eern jaar intrekking van het rijbe wijs. De verdediger, mr. P. C. Adriaanse, be pleitte vrijspraak, subsidiair clementie. Gp 5 November zal uitspraak worden gedaan. Zwaar lichamelijk letsel door schuld. Eto Rotterdamsche rechtbank deted gis teren uitspraak in de zaak tegen, H. J. V. v. V., directeur der N.Y. Autogiro Import Maatschappij, u ononde te Hillegersberg, die op 12 September van dit jaar te Rilié- gersberg een. main had aangereden, ten gevolge waarvan laatstgenoemde beide beenen brak. Die rechtbank achtte de grove on voor-, zich -head van verdachte bewezen én ver oordeelde hem tot twice maanden hechte nis en ontzegging van de bevoegdheid een motorrijtuig te besturen voor don tijd van een jaar. Hel gezicht van Mohammed Shah betrok steeds meer. „Uw vizir verzwaart nog mijn last, dfe toch bijna zooveel weegt als de zonden dor wereld. En hij heeft gelijk. Het is inder daad zoo." Een plotselinge vlaag van woede, die de meest beproefde krijgers angst aanjoeg, wanneer ze oror ben los kwam, schokte do tengere gestalte op den rood pluchen zetel. „Al zou het ons al de jonge heden van ons rijk kosten, Lindsay miss-sahib zullen wij terugvinden." Hij zweeg en met ©en rimpel 1 gen, bevote den vmger wocs lnj ^a-cir ösii groot olieverf schilderij, den koning en koningin van, Engeland voorstellend, die naast den bal dakijn van zijn troon hing tegenover een foto met opdracht van den vies-koning in zware vergulde lijst- De gratie en waardigheid van Lindsay miss-sahib deden ons altijd denken aan deze doorluchtige vrouwe, wier ho.iii klijke gemaal lange jaren geleden !e Agra het gevest van onzen degen heeft aangeraakt. Het gesprek werd afgebroken door dé komst wan een langen jongeman, gekleed in een wijd gewaad' van groen fluweel met goud geborduurd', om zijn slank middel saamgehouden door een zilveren gord'él met turkooizen en kornalijn bezet. De Mir wierp een liefdevol!©!! brik op den jongen man, die voor hem boog, tciwijj diens bijna viouwelijke hand' een sandaal van den vader beroerde. Wordt vervdhth. Nederlandsche bewerking door MAItEB DE BELMONTE 'I 'W'.r- -, W Vr-, v r

Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 6