STEGEMARl'S ècfite GELDERSCHE STADSNIEUWS De Januari-Oranjefeesten Rijverkeer met Overschie gestremd Registratie van roeibooten en kano's MORGEN ERWTENSOEP MET DE ROOKWORST MET DE FIJNE ZACHTE ROOKSMAAK Het Chineesch-Japansche conflict BENNEfNiLAIMD Oud Katholieke gemeente De ondergang van de „Hannah" Nederland en het Verre Oosten Artis zal verjongd worden Het stempelen van werkloo- zen bij de blijde gebeurtenis. Do munster van sociale zakui maakt bekend, dat, -nat de dagelïjksche aanmel ding (het stempelen) van werklooze ar beiders betreft, in velband met de te ver wachten blijde gebeurtenis de volgende ge dragslijn kan worden gevolgd. Wordt het bericht bekend tijdens de bu- reau-urer, dan kan het stempelen woruen gestaakt. Voor zoover het gemeentebestuur den daarop volgenden dag, dus don eigen lijken feestdag, de gemeentelijke bureaux sluit, kan alsdan ook vrij van stempelen worden gegeven. Feestavond Buurt vereen. ..Gusto". Het bestuur van de Buurtvereen. ,,G u;to" organiseert in verband met do blijde ge beurtenis 2 Febr. a s een feest v oor leden in il/isis Sacrum. .Vis sprekers zul len optreden de buigemeester. oir. <lr I"" L J. van flaaren, en de hoeren J. N. Post en F. A. C. Lechner. Voorts zal een cabaretprogramnu worden afgewerkt dooi John Kioos, Ina binit en Earthly; de Hakoiband z.ü voor muziek zorgen. D« kinderen zullen 's middags in Musts Sacrtmi worden onthaald en prettig tierig gehouden word >n dooi Oom Cor en Hardily. De leden, wier gezinnen in (leze maand vermeerdering ondergaan, ontvangen een aardige verrassing. Dirk van Wassenaarstraat, Dij de reeds vele vergierde straten m ome stad is er weer een 'bijgekomen, R 1. de Dirk van Wassen aars traaf Op Za terdag S Jauuan j 1. is er een voorioopig comité opgericht en nu is de ver».er.ng reed- een feit geworden. En de versie ring mag er zjn Des avonds wordt de straat verlicht met een viertal schijnwer pers, terwijl er ook nog een aantal oranje- lampjes brandt. Op den Vrijdag, voorafgaande aan den Schiedamscben toestdag, zal het Tam boers- en Pijperscorps, onder leiding van zijn directeur, den heer J F. Leenman, 's avonds omstreeks 8.45 uur, op het plein eenige nummers uitvoeren. Raamt eriiebtwg. De ervaring heeft geleerd, dat een zeer feestelijk effect wordt bereikt, als voor de ramen van de huizen aan de straat zijde 's avonds een rij brandende aaaisen of vetpotjes wordt ontstoken. Van de Stadhouderslaan zijn hier en daar reeds voorbereidende maatregelen getroffen om straks een dergelijke verlichting te kun nen ontsteken. Voor het raam van de showroom van den Off.cial Ford Dealer, den heer G. Vink, staan 50 lange kaarsen in het gelid opgesteld. Deze illuminatie sorteert echter het meeste effect, als huis aan huis 's avonds m de vensterbank een rij lichtjes brandt. Eenige voorzorg is ech ter noodig om te voorkomen, dat gor dijnen ook gaan deelnemen aan de ver lichting 1 Collecte. De collecte door het Comité Januari- Oranjefeesten gehouden, heeft m totaal f425 opgebracht Het Broersveld. Gisteravond werd ten huize van den beer Th. Romijn een nadere bespreking gehouden omtrent het versieren van bet Bioersveld. Besloten werd tot samenstel ling van een definitief bestuur. Gekozen werden de heerert Th. Romijn, voorzitter; Jack Hersbach, secretaris; W, van Leeu wen, Broersveld 90, penningmeester; J. Mak, 2e secretaris, en J. van Katwijk Gz., 2e penningmeester. Dank zij de spontane medewerking van de Broersveldbewoners, kon worden over gegaan tot een algeheele versiering van bet Broersveld. Hiermede is het Broers veld weer in zijn oude eer hersteld. De Hooge Brug buiten ge bruik gesteld Tengevolge van een aanvaring i- de 7.g. Hooge Brug over de Delfshaven- sche Seine, in den weg tusschen Schie dam en Oveisehie, ontzet, zoolat alle njverkeer tusschen beide plaatsen is gestremd. Gistermiddag kwart voor 3 kwam uit de richting DeLft de sleepboot ..Everina" van P. Smit te Rotterdam, met achter zich liet sleepschip Sophia, sempper F. Z. uit Rotterdam. De sleepboot was de brug reeds ge passeerd, toen het sleepschip naar stuur boordzijde uitweek. Bij het optrekken van de sleepboot week de Sophia naar bak- Loordzijde uit, stootte- eerst tegen e-en ducdalf en raakte toen met bakboord een steun van een gebint der brug, waai door de/e ontzet werd. Van een kamwiel, waar mee de brug op en neer gedraaid wordt, v lonen de stukken af. De brug kon tengevolge daarvan niet meer worden neergelaten. Vermoedelijk zui len de herstelwerkzaamheden ongeveer een week duren; zoolang blijft het rijverkeer over de brug gestremd Voetgangeis en wielrijders worden met een bootje overgezet. Auto's en andere voertuigen van Schiedam naar Overschie of omgekeerd, moeien hun route over Botterdam nemen. De autobussen van Van Dam rijden tot aan do brug: de passagiers woiden per nootje overgezet. Gistermidd'g en -avond heeft een agent van politie, die by den overweg zepos- fc-erd was, hen, die zich in de richting Overschie begaven, gewaarschuwd, dat zij mo. van de Hooge Brug gebruik konden ir iken. Heden is op den Overschiescliew eg ean ford geplaatst met de rneJedeeling, dat het rijverkeer over de Hooge Brug ge stremd is. Deze vaartuigea moeten voor taan voorzien zijn van een volgnummer. In veibaxid niet de gewijzigde havengeld- verordening moeten roeibooten en kanon en daarmede gelijk te stellen vaartuigen verblijf houdende bunnen deze gemeente, met uitzondering van volgbooten behoo- rende bij vaartuigen, voortaan .vooroen zijn. van een bij den Havendienst am te vragen vo'gnummer. Deze aanvrage moet geschieden vóór 15 Februari as Het nummer moet ter weerszijden vóór op het vaartuig zichtbaar worden aanga- bracht met arabische cijfers. Deze cijfers moeten minstens 10 c.M. hoog en lVj c.M. dik zijn, wit op een donkeren ondergrond' of zwart op een lichten ondergrond In het vaartuig moet op een zichtbare plaats een metalen plaatje worden beves tigd met eensluidend nummer. Deze plaat jes zijn ten kantore van den Havendienst verkrijgbaar tegen betaling van f 010 per stuk. Het varen of liggen met een vaartuig als bovengenoemd in de havens of wateren dezer gemeente, dat niet aan deze bepa lingen voldoet, is strafbaar. ijzer maakt men geen spijkers, van goede mannen geen soldaten". Waar in China vrijheid oorop staal, heersi hl m Japan afhankelijkheid, aange zien de boeren onder de groote macht, die do adeürjke en militaire kasten bezitten, gebukt gaan. Zij zijn cijns verschuldigd zoowel aan de grondbezitters als aan de regeering, welke onder den keizer staat, die in redde lijn heet af te stammen van de goden. Hiervan is ledcie Japanner overtuigd en gelooft daarom, dat het Japansdie volk een eigen goddelijke zending op aarde moet vervullen. Isolement met geweld opge heven. Zmentig jaar addcreen zijn Japan en China van het buitenland afgesloten ge weest Toon echter m het midden der 19e eeuw het induslrieelo kapitalisme zich ont- w kielde, voornamelijk m Engeland, werden nieuwe afzetgebieden gezocht Met wapens m de vuist heeft men zich toen toegang verschaft tot Azie. China, waar de regee- rmg zwak was, onderging dit geweld op de ergsle wijze. De blanken vestigden zich daar m de zg. concessie-gebieden, kleine Europeesdie slaatjes in don Cbineeschcai sianl Door nnddel van een ooilog werd voorts de Cliineesche regoermg gedwongen liet sinds eeuwen bestaande verbod tot het schuiven van opium m te trekken. Van welk een omvang hot kwaad thans is, is moeilijk te schatten. De Japausche regeenng was gereed om liet gevaar te keereu. De zucht tot ïnn- tecren kwam boven en in minder dan 30 jaar was met behulp van deskundigen op allerlei gebied Japan met alleen een staat naar Westerseh model, doch levens oen indusliiestaat, die in de internatonale rij begon mee te spreken. Leger en vloot waren in weinige tientallen jartn lyds zoor krachtig; het jongo Japan wilde een macht worden temidden der andere mogendhe den. Japan met belet China binnen te dringen. .Men herinnert zich ongetwijfeld het sma delijke schouwspel, dat de conferentie vdn Brussel geboden heeft verleden jaar Een berucht memorandum. Iri 1927 werd het beruchte memoran dum van Tanakka bekend, waarin beweerd werd, dat Japan voorbestemd was o\er geheel Azië te heerschen. Eerst moest Mandsjoerije dan Mongolië veroverd wor den, waardoor China van Rusiand zou zijn afgesneden en dus een gemakkelijke prooi zou worden. Tot vandaag toe is dit memorandum een richtsnoer voor de Ja- panscho politiek en handelingen. De vereeniging ,,De zwarte draak", on der leiding van generaal Arakki begon in Japan een ware terreur ©n maalde stem ming voor nationaal zelfbewustzijn en ver overingszucht Het vermoorden van een Japanschen kapitein ie S„angliai was aan leiding yoor hot Japausche leger en de vloot om op eigen gez.ag Tsjapci le bom bardeeren en. Mnndsjoerijo te bezetten. In het voorjaar van 1932 moest China er in berusten, dat Mandsjoerije >t het keizer rijk Mandsjoekwo werd gebombardeerd. De Volkenbond aarzelde om in te grijpen en verzwakte haar positie aanzienlijk. Japan trad dan ook in Maart 1932 uit. Twee pro vincies grenzende aan Mandsjoekwo wer den door omkoopmg der gouverneurs aan het nieuwe keizerrijk toegevoegd. Deze uit breiding zou voor de levensnoadzake!ijkbeid van het Japansche volk zijn doch de emi- ralie uit Japan is volkomen mislukt. liet zijn Chineezen, die zich in Mandsjoekwo gevestigd hebben! Do mislukking was oorzaak voor het tweede avontuur, teneinde vruchten te kun nen plukken Volgens het plan van Tanakka, is thans Mongolië bezet en zijn de vijf Noordelijke Chinoc-sche provihcies in han den der Japanners. Nog vorder dringen de Japanners in China binnen en door de grootte der mili taire operaties wordt de uiterste kradits- AGENDA. SCHIEDAM. City Theater, S.15 uur. 1. Lunapark 2. Ons dagelijkiCh brood. Heden tot en met 20 Passage theater, 8.15 uur. Lou Bandy revue „Schep vreugde in het leven". 20 Jan. Gebouw Chr. Soe. Belangen. 8 uur. Confessioneelo Vereen. Spreker A. BaasDe Eenzame. 20 Jan. Plantagekerk, 8 uur. Installatie K. J. Kraan, als leider der Gvref. Evangelisatiearbeid. 21 Jan. Irene, 8.15 uur Jarig Hervormden Spreker: ds K. de Bel. 22 Jan. Musis Sacrum, S uur. Uitvoering Tooneelvereen. Do Dilettant, 22 Jan. Gebouw Eendracht, S uur. Nieuw jaarsfeest ,,Gnmo". ROTTERDAM. Heden e v.d 2.15 en 8.30 uur Arena. Heden e.v.d. Groote Schouwburg, 8 uur. Bouwmeester Revue: Veelt anus Bloed. 19 Jan. Zaal Kunstkring, S.15 uur Muziok- kring. Annie Mevs en Annie Ne- derbragt, pianoduetten. Bioscopen Capiiol. 2 15 u. 8.15 u Bloemen uit Nice; Een kus in het donker. Centraal 2 u. 7 u. 9.15 u. In den greep van het ijzeren monster; Wie is de moordenaar? Cliy. 2.15 u. 7 u. 9.30 u. Bloemen uit Nice; Een kus in het donker. Corso Van 11 u af doorl. De tweeling broers. Grand. 2 u. 7 u. 9.15 u. Serenade. Lumière. 2.15 u. 7 u. 9.15 u." De model echtgenoot. Olympia. 7 u. 9 15 u Geslolen goud; Wat heb je nou gedaan? Prinses. 215 u. 815 u. Drie menschen; Tarznn's vluchl. Scala. 2 u. 7 u 9.30 u Vlucht voor het huwelijk. Studio '32. 2 u. 7 u 9.15 u Van 's mor gens S tot middernacht Thalia 2.15 u. 7 u 9.15 u. Het myste rie van de blauwe vaas. Emm&plein. In aansluiting met de Pontschood zijn Thans ook de drie heerenhuizen, bewoond door ds- V. W. F. B. Schmidt, G. J. Vin cent en dr. H. J.Ormei, Singel 30, 78 en 76, als een harmonisch geheel smaak vol versierd. Eon Ned. Middenstandshond. Het bestuur van de Kon. Ned. Midden standsbond, afdeeling Schiedam, heeft be sloten aan het Comité Januari-Oranje feesten een bijdrage te verleen en in de kosten der feestviering. Van het deelnemen aan den optocht heeft het bestuur afge zien. i Versiering ea muziek la de Passage. Het was gisteravond bizonder gezellig in de Passage. Voor het eerst brandden de lichten in de versiering en waren de schijnwerpers, welke alles in een gekieur- den gloed zetten, ontstoken. De verlich ting, welke een zeer geslaagd geheel met de versiering vormde, maakte tegen het glazen dak een schitterend effect Boven dien was er gisteren als extra-attractie gelegenheid lot het beluisteren van en kele gedeelten uit de Lou 3andy-revue in het Passage theater. Deze uitzending werd mogelijk gemaakt door een speciale versterkingsinstaJlatie, welke de muziek en den zang zeer fraai overbracht. Voor de versiering en de verlichting, zoomede voor de muziek, bestond veel belang stelling. De £50.000. De hoofdprijs van £05.000 in de Xeder- landsehe Staatsloterij, is heden gevallen lot nummer 6081. Slagersvadrtentoonstellingr. De 6e nationale slagersvaktentooi stel ling, die we reeds aankondigden, zal ge houden worden op 16 en 17 Februari a.s. in Musis Sacrum. Lezing door prof. J. van Gelderen. Voor de afdeeling Schiedam van de S. D. A. P. hield' gisteravond in het Volksgebouw prof. J. van Gelderen een lezing over het Chineescih-Jap mscïbe conflict. Ten nauwste zijn wij brj de bloedige gebeurtenissen in het Verre Oosten, aldus spr., betrokken door het moderne verteer en de berichtgeving. De politieke verhou dingen in Azië staan in nauw verband met die van Europa, ja zelfs van Nederland. Uit vu., rig behandelde spr. de grootte van Japan en China, hun bevolking en die der omliggende landen en koloniën. Iloe is het conflict ontstaan, hoe heeft Japan zulk een militaire overmacht kun. nen ontwikkelen, hoe is het mogelijk, dat landen, die van dezelfde afstamming zijn, die door tal van historische banden aan elkaar verbonden zijn, elkaar bestrijden? Het zijn vragen, die een antwoord zullen krijgen. Thans is het Japan, dat in China bin. nendringt; het is wel eens anders geweest. Twee duizend jaar geleden was China een staat met een hooge beschaving, terwijl Japan een barbaarsch lrpid was. De Clii neesche godsdienst, de cultureele kunst, de ietteren ed'. werden aan de Chineezen ont leend. Reeds toen had Japan de eigenschap zich open te kunnen stellen voor invloeden van buiten. Door de overgroole massa der bevolking werd' toondertijd de landbouw uit geoefend1. Van industrie was niets te be speuren. Een kernverschil. Een kernverschil bestaat er door alle eeuwen been. Is het bij de Chineezen zoo gesteld;, dat de boer zelf grondeigenaar is en zijn grond later onder alle zoons ver deeld wordt, waardoor dus voorkomen wordt, dat er groot grondbezitters komen, in Japan is de grond in handen der adel lijke grootgrondbezitters, die de boeren uit mergelen. In China is d'e boer wel arm, maar toch vrij; de dorps-democratieën zijn oorzaak, dat de Chineezen zeer vredelievend zijn. Typeerend is iin dit opzicht een spreeskw-oord,,Van goed Eugelsche vriendschap voor Japan- Veertig jaar geleden breidde het Cza- renrijk zich uit naar het Zuiden en En geland sloeg de schrik om het hart voor Britsch Indie. De Engelsche staatslieden voedden daarom Japan op als de na tuurlijke tegenstander an Rusland. In 1834 sloot Engeland een verdrag met Ja pan, dat zich daardoor zeer gevleid voel de en door dezen moroelen steun direct een oorlog begon met China, de eerste JapanschChineescho oorlog. Deze was dank zij den steun van En geland spoedig afgeloopen! Formosa werd geannexeerd met de tusschenliggende eilan den, terwijl Korea eein wingewest werd. In 1902 volgde een tweede Engelseh— Japansch verdrag. Engeland beloofde hier in bij een conüict in Azie neutraal te blij ven. Twee jaar na dit verdrag begon de RussischJapansche oorlog; gedurende an derhalf jaar weTden veldslagen geleverd en de Russen werden verslagen. De Rus sische vloot werd in enkele uren totaal vernietigd. Do revolutie van 1905 werkte de vrede in de hand, maar de voordeeien waren voor Japan slechts klein. Port Ar thur en de omgeving werden Japansch, doch verdere vruchten wierp deze oor log niet af, of het moest zijn de verhoo- ging van zelfrespect. Engeland kreeg echter haar trekken thuis. Op de gekleurde rassen in geheel Azië maakte deze overwinning op een Euro- peeschen staat ontzaglijken indruk. Van dien tijd af dateert de nationale vrijheids beweging in Britsch Indië. "Veertig jaar te laat... Veertig jaar te laat, in 1911 zorgle eein studentengroep onder leiding van Sun Yat Sen er voor, dat er een omwenteling plaats had en China een republiek werd. Dezie republiek heeft geen succes gehad. Korl na haar uitroeping kwam de wereldoor log, waardoor Japan zijn handen vrij kreeg en China zijn wil oplegde. Japan sloot zich aan brj de geallieerden en veroverde Duitsche koloniale gebieden in Noord-Chi- na. Het eigenaardige is, dat nu Duitsch- fand zijn koloniën terug wil hebben en men over deze gebieden in het geheel niet hoort spreken. In 1915 deed Japan hoffelijk 21 ver zoeken aan China, die men gevoeglijk eischen kan-noemen, want zij waren niet voor de poest Japan wilde o.a. Mandsjoe rije, Mongolië en de mijnen van Tsjau Toen'g expioitoeren. De Chineezen rekten de onderhandelingen jarenlang en toen in 1918 de oorlog geëindigd was in Europa kreeg 'China steun van de W'estersche sta ten. En van een monopolie voor Japan was geen sprake meer. In 1921 werd de conferentie van Washington gehouden, waarop twee be sluiten werden genomen; het vlootverdrag tusschen Engeland, de Vereenigde Staten, en Japan, dat op 31 December 1936 af geloopen is en het Negen mogendheden ver drag. Dit laatste verdrag waarborgde de on aantastbaarheid van China. Alle staten zou den onder gelijke mededinging in China handel kunnen drijven. Dit verdrag, waar van Japan mede-onderteekenaar was, heeft inspanning geuischt. Japan is namelijk op niet venvachten tegenstand gestuit. Naast den eendradiligen tegenstand der Chineezen worden de operaties bedreigd door tegenweiking uit eigen land. De ka pitalistische partijen voeren in stilte oppositie tegen de militaire kaste, omdat zoowel kapitaal als. markten vernietigd' war den. Van een vreedzame indringing was veel meer te verwachten geweest voor het kapitaal. De feodale rechten zuigen d boeren uit en van deze zijde bomt «een derde dreiging. In China heeft men een spreuk, die prachtig van toepassing is op het Japansche volk: Wie op een tijger rijdt, kan niet af stijgen, want dan wordt hij opgegeten". Japan rijdt op het oogeablik olp een tijger en wordt in een afgrond gesleurd. De voorzitter, de heer P. de B ru in,, die den spreker welkom geheet en had, dankte hem aan het slot van den avond voor de lezing. De nieuwe pastoor, Th. Bakker Jr. Hedenmiddag is pastoor Th. Rakker Jr. do opvolger van pastoor P. J. van Har derwijk, als herder der Oudi-Katholieke ge meente, in de pastorie aan de Dam ge arriveerd, waar hij namens het kerkbestuur werd verwelkomd door den heer S. W. J. Schade van Westrum. Bloemen zorg den voor een vriendelijken aanblik De heer Schade van Westrum heette pastoor Bakker en diens echtyenoote pastoor Bakker is kort aeledten in het huwelijk getreden hartelijk welkom, zei den steun toe van het kerkbestuur en de gemeente, uitte de hoop, dat de gemeente leden ook bij hun nieuwen pastoor met hun moeilijkheden zouden mogen aanko men en richtte zich tot mevr. Rakker, aan wie spr. vroeg tiaar schouders mede on der het werk to zetten. Ilet is voor de eerste maai, dat een echt paar de pastorie van de Schiedamschc Oud-Katholieke gemeente betrekt. Ongeveer 15 jaar geleden is het verplicht celibaat voor geestelijken in ite Oud-Ka tholieke kerk van Nederland oprehevcn Ook de aartsbisschop van Utrecht, mgr A. Rinkel is gehuwd. Zondagmorgen 10 uur zal pastoor Buk ker zijn eersten dienst in zijn nieuwe ge meente houden, "s Avonds half 7 volgt dan een vesper van dankzegging. Zwaar gcwiclit aan een gelijmd latje. De heer D. Kruidenier neemt in zijn werkplaats Lange Singelstraat 6, 'n interes- san ie proef. Woensdagavond j.l. heeft hij een lat doorgezaagd en die vervolgens veer met Certus-koudlijm gelijmd. Den vol genden dag heeft de heer Kruidenier, die de alleen vertegenwoordiger is van de Cer- tuskoudlijmfabriek te Amsterdam voor Schiedam en omstreken, aan de gelijmde lat aan vier touwen een plank beves tigd en op deze plank 80 K.G. aan tegels gestapeld. Successievelijk is het aantal te- ge's vergroot en hedenmiddag hebben we geconstateerd, dat aan het gelijmde latje een gewicht van ruïm 200 K.G. hing 1 Liep liet schip op. een rots? Volgens den correspondent te Gibraltar van de „Daily Telegraph" is het bericht van de vorige week uit Barcelona om trent het torpedeeren van het NeJerlund- sche s.s. „Hannah" onjuist, aldus lezen wij ia de Tel. To Gibraltar zouden thans na dere bizonderheden ontvangen zijn waar uit zou blijken, dat de „Hannah" op «\'m rots liep, nabij Kaap San Antonio, liet ongeluk zou te wijten zijn aan natuurlijkei oorzaken. Het schip was niet meer te red den. Bede van Graaf van Limburg Stirum,, gezant te Londen. Gisteravond heeft de Nederlandsche ge zant,. mr. J. P. Graaf van Limburg Sti rum, op het diner van de Royal Empire Society een rede gehouden, waarin hij o.a. sprak over de bezorgdheid, die zoo wel Nederland als Engeland vervult als gevolg van de gebeurtenissen in het Ver re Oosten. Na gewezen te hebban op het groeiende bewustzijn, dat de Nederlandsche en Brit- sche belangen in Oost-Indié onderling af hankelijk zijn, verklaarde Graaf van Lim burg Stirum: „Het is beslist zeker, dat indien de regen door ons dak dringt, het uwe eveneens zou beginnen te lekken. Eeuwen van cultureel en arbeid liggen achter onze beide landen en ieder zou vastberaden het zijne bijdragen om de vernietiging te voorkomen van wat met zooveel succes en ijver is opgebouwd. Wij mogen in vroegere tij den mededingers zijn geweest, het is dui delijk, dat de bescherming van ons cultu- Toele werk in die gebieden een gemeen schappelijk vraagstuk is. Laat men «echter niet denken, dat wij ons in slaap laten wiegen door het zekere vooruitzicht op steun van den groeten broer. Neen, ook wij zijn een volk dat het hoofd koel houdt en met sterke zenu wen. Wij zijn terdege waakzaam en bren gen groote offers om ons huis te bewa ken. Bit doen wij zekeï niet uit vrije ver kiezing. Wij kunnen niet anders en wij worden ertoe gedwongen door wat wij rondom ons zien gebeuren. Wij gaan uit van de veronderstelling, dat wij wel eens geheel op ons zelf zouden kunnen zijn aangewezen. De plannen van het steun comité. Burgemeester De "Vlugt ecre-voorzitter. Hedenmorgen heeft het comité, dal zich ter ondersteuning van „Artis", den Am- sterdamschen Dierentuin, in zijn moeilijk- hed<... heeft gevormd, zijn plannen uiteen gezet waarmede het hoopt den tuin en de levende havo voor Amsterdam en Neder land te behouden. Het doel van het comité is het bijeen zamelen van gelden om den tuin te trio- derniseeren, maar alleen onder voorwaar de, dat het voortbestaan van artis in be hoorlijken vorm zal zijn gewaarborgd. Aan

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2