STADSNIEUWS De ongesteldheid van den burgemeester De Januari-Oranjefeesten Kamer van Koophandel De nieuwe -Qranjebrug Korting op steunuitkeeringen Tooneelavond R.K. Vrouwenbond Zanguitvoering LUXE VERHUUR UNIQUE" Concert Vereen. Chr. Hist. leden gemeentebesturen VRIJZ.-GODSDIENSTIGE PREDIKING en Fabrieken Fa. Wed. C. v. d. HOST Ruil-. Ms- sa Varlenssiagm!. Mtofrigor Wig Dr. H. FABE-R, Stichting „Ons Kind" binnenland Overwerkt. Naar we vernemen is de gezondheid»- toestaiuc van den burgemeester, nu\ dr. F. I van Haaren, ofschoon ia hel ge heel niet verontrustend, toch van dien aard, dat Li] vermoedelijk eeuigen tijd zijn gewonen ai beid niet zal kunnen verrich ten. De burgemeester schijnt overwerkt te zijn; de dokter heeft hem dringend gead- v iseerd eenigen tijd op reis te gaan, waar legen de burgemeester echter bezwaar maakt in verband met de komende feest dagen. De behandelende geneesheer per sisteerde echter bij zijn advies, dat hij in liet h 'hing van den patiënt acht. Straatser viering. Bij de straten, die keurig versierd zijn, hebben zich ook gevoegd de Puttershoek- scbestraat, waar gisteravond de verlichting bij wijze van proef heeft gebrand, en de Viüusiruaf, Postdienst op den Nalionalen feestdag. L'e bestelling op den nationalen feest dag, waaromtrent in liet begin van Januari kennis werd gegeven, wordt zoodanig ge wijzigd, dat op dien dag alleen de eer ste briefpost- en de eerste pakketpost-be- stelling zullen worden uitgevoeid Openbare vergadering. Nadut de voorzitter, do heer J. 11. van iauen van den Heuvell gistermiddag ia <ie vergadering van do Kamer van Koop- liandcl en Fabrieken voor de Beneden- Maas zijn Nieuwjaars role had gehouden, waai van we in ons vorig nummer reeds melding maakten, werd de agenda afge werkt. De hoeren J. H. van Linden van den Heuvel!, ir. C. Houtman en B. G. Hoo gpndam. werden herkozen, resp. als voor zitter, als voorzitter van de afdecling grootbedrijf, tevens 2e voorzitter van de Kamer en als voorzifter van de afdeeling kleinbedrijf. Ook in de samenstelling der comm'.ssie's kwam geen verandering. In de commissie voor het kleinbedrijf werd in da vacature wijlen den heer A. P. Bot aangewezen de heer G. A. Buters. Bi; de ingekomen stukken was een schrij- viii vai. den minister van economische zaken, waarin wordt .meegedeeld, dat de vestigingswet voor het slagersbedrijf 1 Fe- Lruari a.s. in werking treedt. Bakkersstatistiek. In verban! met den ingestelden spertijd' voor het broodbakkersbedrijf kon de voor zitter meedeelen, hoeveel bakkers in het district de. Kamer gevestigd zijn. Diat blij ken e 18" te zijn, op een bevolking van 140.000, dus gemiddeld ècn op de 765 in woners. Te Schiedam (met 62 000 inwo ners) zijn 42 bakkers gevestigd; te VTaar- dingen (met 30.000 'inwoners) 33; te Vlaardinger-Ambacht 2; te Maassluis 19; te V. nsland 5; op Rozenburg 6; te Brieile 12; te Oestvoome 10; te Nieuw Hellevoet 8, enz. Opgemerkt werd, dat het aantal bakkers te Schiedam in verhouding met andere plaatsen in het district gering is, in ver band met den verkoop van brood alhier jn filialen van groote Rotterdamsche on dernemingen en de Coop. D.E.S. Bedot en werd in plaats van een medaille een bedrag van f10 als prijs beschikbaar to stellen voor de Paasdiveetentoonstel ling te Rotterdam van de Holl. Maat schappij van Landbouw; voor de slagers- vaUentoonstelling, die in Februari hier ter st'-de gehouden wordt, zal een medaille worden aangeboden, terwijl do lieer B. G. Iloogendaib;j de opening de Kamer zal V rtegenwoordigen. Eij ck rondvraag vroeg de heer II ij man (Sdnedar.hoe het stond met de huur door de Kamer van een gedeelte van het IJan-'elsgebouw en met het aanbrengen van er. lifh De voorzitter deelde mee, dat de raad van Gaardingen de huurvcriaging heeft goedgekeurd, maar dat van liet ma lei n van een lift voorloopig wel nic-t veel zal komen. rte heer Noordergraa* (Ylaardin- <?m* informeerde of ingeschrevenen iu het handelsregister, wier inkomen beneden de f 2900 is gedaald, toch worden aangeslagen voor een bijdrage in de kosten van do Kamer. De voorzitter zeide, dat in tegen stelling met vroeger, thans een ingeschre vene n; meer aangeslagen wordt, als zijn inkomen gedurende de laatste 3 jaren is gelaaid beneden f2009 De Kam' - ging daarna in besloten zitting over. Bal-masqué AJS.V. Kt jaar zal het bal-masqué van A.S.V. 19 Fclruari a.s. gehouden worden in het Corner House, toegankelijk voor liaar le den en introducé's. De dansvloer zal aanmerkelijk wor den vergroot en de zaal wordt gezellig in gericht, ook weer met een champagnetent. Er zullen fraaie prijzen voor de vers 'lil lende coslnums worden beschikbaar ge steld. De bouwput Mior de kade muur aan de Nieuwe Havea- i zijde. lieden i> meu begonnen in de Nieuwe ll.uen. tegenover de Burgemeester Knap- pcrilnan, palen te heien, die verbonden worden door zware dwarsbalken: het be gin van den damwand, waarachter een bouwput komt. In dezen bouwput, die zal loopen van Burgemeester Knappertlaan tot de Frai.kelandsche kerk, wordt de nieuwe kademuur -opgetrokken. Bij dat werk zul len een flink aantal menseken aan het werk kunnen worden gesteld. Dat zal ook het geval zijn, als met het bouwen van het landhoofd aan de zijde der kerk wordt begonnen Het werk aan het landhoofd aan de zijde van de Oranje-.Lraal vordert op nor male wijze. Antwoord van B. en W. op vragen van den heer B. Kedde boot den heer B. Keddc zijn de volgen de schriftelijke vragen aan B. en W. ge steid 1. Is het uw college bekend, dat bij de steunuitkeeringen op 15 Januari 1L op meerdere uitkeeringen is gekort"? 2. Kunnen B. en \V. mededoelen, waar om a. zulks is geschied, welke groepen dit treft en of dat een nieuwe rijksmaat regel is? b. worden de gekorte bedragen nader hand nog uitbetaald? 3. Indien het hier een soort admini stratieve reorganisatie betreft, waarbij de gekorte bedragen naderhand nog worden uitbetaald, zijn B. en \V. dan met ouder- geteekende niet van meenimi, dat onder steunde werkloozen onmogelijk dergelijke bedragen, zelfs niet tijdelijk, kunnen mis sen 4. Indien het onder vraag 3 geopperde juist is, zijn B. en \V. dan bereid alsnog deze week de gekorte bedragen te doen. uitbetalen? Naar aanleiding hiervan kan het volgen de worden medegedeeld ad 1. Ja; in enkele gevallen. ad 2a. Zulks is geschied ingevolge den brief van het ministerie van sociale za ken, d.d 7 October 1937, nr .292—-808 V, Aid. \Y. en S., waarin voor Schiedam van rijkswege de maximumloonen, waarnaar de steun mag worden uitbetaald, zijn vast gelegd. ad' 2b Dez- vraag mort ontkennend be- antwooii worden. ad 3 en 4. De steun is op 15 Januari uitbetaal!, over do week van 38 Januari De inkomsten, welke men in die week in li cl gezin had, zijn gekort op de onder steuning welke men 15 Januari had. Dit beeft in het vervolg regelmatig plaats en is een gevolg van de op 3 Januari van rijkswege ingevoerde stamkaarten. Hei te onmogelijk hiervan af te wijken. Zeer goed geslaagde avond. Gisteravond' was de zaal van den R.K. Volksbond tot in alle hoeken gevuld. De bijeenkomst werd kwart over acht geopend niet den christelijken groet door de pre sidente mevr. C. PluymHocdemaker, die, na de aanwezigen een hartelijk welkom toegeroepen te hebben, eenige mededeèlin- gen van huishoudeiijken aard deed. Toen ging het doek open. en hebben de aanwezigen kunnen genieten van het zeer goede spel der leden van de P.V. Tooneel- club onder regie van mevrouw Pluym zelf. Opgevoerd werd de klucht „Een Wespen nest", tooneelstuk in drie bedrijven. De P.V club was dit jaar buitengewoon goed op dreef en de aanwezigen hebben den ge- hcelen avond bizonder genoten, getuige wel de vele lachsalvo's, die door de zaal da verden. Met hel stuk zelf had men een goede keuze gedaan, het speelt in de villa van het echtpaar Verduin „Het Zwaluwen- nest'. Alle medespelenden waren uitste kend in hun rol, we meeaen echter mie- mand tekort te doen indien wij hier spe ciaal het speJ noemen van mevr. Koe man (Annie Rebers) en Hans Nyhoff (J. Smit; Ook het jongste lid, dat voor het eerst in de club meespeelde, mag als een goede aanwinst worden beschouwd. Hanny Pluym verdiende een pluimpje voor de goede uitbeelding van haar rol. Tussdien bet 21e en 3de bedrijf werd mevr. Pluym al» regisseusse door Wim do Bruyn namens de spelers gehuldigd, terwijl door de presidente na afloop aan alle speelsters, om in de lijn van den tijd te blijven, een 0 rafij eb ouq u e ij e werd aan geboden. Tevens werd er mededeeling van gedaan, dat de P.V. dub dit jaar 12Va jaar bestaat, zoodat op het einde van 1938 waarschijnlijk een extra-tooi icelavonl zal gegeven worden. De avond werd besloten met het zingen van ons volkslied. Burgcm. Knappertlaan 24, Telefoon 6SS17. TAXI'S SPECIAAL ADRES VOOR TROUW EN BEGRAFENIS-AUTO'S 2IEKENVERV0ER Broerareld (bk. Ueerenpad) Tel. 6S842 Naar de R.A.I. Hedenmorgen zijn een 50-tal deelnemers aan den werkioozencursus Automobiel techniek, onder leiding van hun leeraar, den heer J. A. C. Biaazer, met twee autobussen van de Broers-,-est naar Am sterdam vertrokken, om daar een bezoek aan de automobieltentoonsieliing in het R.AX-gebouw fe brengen. De deelnemers spare?; elke week een paar centen orn zoo nu en dan een excursie te kunnen ondernemen. Boft. l'iiilh. Orkest in hel Passage Theater. liet is zeker meer dan 15 jaar geleden, dat hier ter stede een eenigszins uitgebreid gezelschap instrumentale beroepsmusici een uitvoering in een zaal gaf; liet laatst heeft het Concertbureau Ernst Krauss het nog eens geprobeerd in Schiedam, met als ue ons goed herinneren een Weensek Strijkkwartet. Schiedam is sindsdien ge groeid, maarde belangstelling voor dit soort kunstuiting te niet in evenred gheid met de stad gewassen. liet valt toe te juichen, dat de directie ,-anhet Passage Theater pogingen doet om het kunstleven in onze stad te stimulecren, maar we vreezen, dat do ervaring van gisteravond', teen het Rott. Philharmonisdli Orkest een concert gaf in liet Passage Thea ter voor een 209 a 250 man, baar niet zal aaim eereii met dit experi ment voort te gaan. We zagen vele bekende Schiedam scha ge zichten van de Do-elezaal-concerten, maar dat zijn echte muziekliefhebbers, die weten, dat het Rott .Pkilharmonisdh Orkest iets goeds biedt. Hun aantal is echter to klein urn het Passage Theater behoorlijk te be zetten. Ongetwijfeld zal ue blijde gebeurtenis iu het Vorstelijk Huis, die nog maar steeds op zich laat wachten, invloed' uitgeoefend heb ben op het bezoek; men wacht en wacht en schaft zich niet hij voorbaat toegangsbewij zen aan, want,,.... het zou dien avond wel eens feest in de stad kunnen zijn. Fduard Flipse, de dirigent, had voor het eerste concert van het Rott. Philh. Orkest te Schiedam met een juist inzicht een pro gramma samengesteld1: Voor de pauze twee werken van klassieke componisten, die ieder gaarne hoort (Ie Symphonic (de Unvollcndcle) van Fians Schubert en het 3e Concerto voor klavier en orkest van L. van Beethoven; ih hel tweede gedeelte drie werken van nog drie levende Nederland- sche toondichters: Alex Voormolen, dr. Jo- haai Wagenaar en dr .Peter van Anrooy. Om de mogelijk nieuwe concert bezoekers niet af te schrikken, waren geen hyper-moderne werken op het programma geplaatst. Het orkest voelde zich blijkbaar in de voor hem nieuwe omgeving vat onwennig; do ruim 60 dames en heeren hadden eon slecht bezette zaal voor zich, wat zij niet gewend' zijn eu bovendien moesten zij zich eenigszins wat de ruimte betreft behelpen. Over de ;„Un vollen de te" lag een zekere matheid, bovendien werd elk geluid, dat op het podium buiten de partituur om werd geproduceerd in de zaal duidelijk op gemerkt; het geluid van een voorbarig aangeraakte snaar plantte zich b.v. tot achter in de zaal voort. Marinus Flipse, die als piano-solist het 3e Concert van Van Beethoven speelde, deed de matheid bij het orkest verdwijnen; hij speelde weer meesterlijk; liet om deze niet origineelo beeldspraak nog eons lo gebruiken den vleugel zingen; elke noot kwam tot zijn recht. De aanwezigen toonden zich zeer dank baar voor het spel van Marinus Flipse en deze op zijn beurt liet blijken de medewer king van het orkest en zijn leider ten zeerste te waarde-eren. In het tweede deel van het concert heeft Eduarci Flipse met veel vuur zijn orkest aangevoerdmen wilde wel eens wat ^trek ken", maar de dirigent hielp zijn menschen over de kleine inzinkingen heen. Do orkest-suite „Baron Hop" moet het Haagschc leven om do erfsladh ouderlijke familie in do tweede helft van de 18o eeuw schilderen. Het is een eigenaardig mengelmoes van „Mozartischc" en Ilandcl- scho muz'ekdo paraphrase van het Wil helmus in het laatste deel: Marsch van den Erfstadhouder zal wel niemand ontgaan zijn. Vooral het koper heeft daarin eeu dankbare taak en kwam goed tot zijn recht. De Wiener Dreivierleltakt van dr. Jolian Wagenaar en de Piet Ilein Rhapsodie van dr. Peter van An roe (die met „Baron Hop1' liet feestelijke van deze als „foestcmeert" aangekondigde uitvoering moest uitmaken) besloten het doneert. Gem. Zangverecniging „Polyhymnia"'. Xaar men ons mededeelt, heeft de Gera. Zangvereen. „Polyhymnia", die op 4 Januari j.l. een uitvoering gaf van „Ju dith", thans in studio genomen „Der Mes sias", van G. F. Handel, Het bestuur heeft besloten den feest avond?, die aanvankelijk was vastgesteld op Zaterdag 5 Februari, om verschil lende redenen uit te stéllen en dezen nader te bepalen op Zaterdag 5 Maart in di* zaal van den R. K. Volksbond. Clir. Gem, Zaugvcrceuigiiig „Eltheto". Ter gelegenheid van haar GO-jarig be staan heeft gisteravond de Chr. Gem. Zang- vereen. „Eltheto" oen uitvoering gegeven in Musis Sacrum. De voorzitter, de hoer Joh. So eters, opende dozen avond op de gebruikelijke wijze. Vervolgens heette spr. den heer T. Slavenburg, do afgevaar digden van zustervercenigingen uit Schie dam en Rotterdam en de talrijke gcnoolig- den welkom. Voor de pauze zong het koor onder lei ding van den heer G. v. d. Beek een vidtal korte liederen, tc weten ,.0nze Vader" van Jellesma, Wiegelied" van Hartog, „Ster rennacht" van E. Wettig-Weissenbom en „Meidans" van L. A. Tetterode. Geen der liederen kon zich helaas verheugen in een feiilooze vertolking, hetgeen tot verwonde ring aanleiding geeft, aangezien do qompo- siües toch waarlijk geen exhorbiiant hoogo eischen stellen, ja zelfs vrij eenvoudig zijn. De sopranen vertoonden in de hooge regis ters neiging tot onzuiverheid1, terwijl de te noren totaal overzongen werden door het vrouwelijk, .uiterst groole, deel van het koor, Daartegenover viel liet zingen der bassen drie in totaal te prijzen, die de zeer goedte prestatie leverden een behoorlijken achtergrond' te vennen en door hun fraaie diepte .opvielen. IJezlo liederen werden zeer nauwgezet do-or dan heer C-hr. de Goeij begeleid. Ter afwisseling speelde de Orkest Vera en. „Kunst verheft", waarvan de leiding be rustte hij Chr, de Goeij uit Rotterdam. Met dezen naam zal een ieder het volkomen eens zijn, doch met de wijze van uitvoering der werken niet neten; in ieder geval wij niet! Van Kêtor Béla wer3 „Lustspiel-puver- ture" gespeeld', terwijl als tweede nummer ,,3lein Tranm" van Em. Waldteufel uitge voerd' werd. Tallooze malen waren de vio len ongelijk, terwijl bovendien eenige kee- rci» openlijk in slrijd met de gangbare op vattingen van maathouden gehandeld werd. Voor de pauze aanving wenschte de lieer T. Slavenburg den voorzitter van El theto geluk met dit jubileum en hoopte na mens het prot-christelijk deel van Schiedam, dat de vereeniging het christelijk lied zou blijven brengen. Een der oudste leden, de heer J. v. d. Most, releveerde het ontstaan van de zangvereeniging en vertrouwde eveneens dat Eltheto op den ingeslagen weg zal blij ven voortgaan. Op voorstel van den voorzitter werd staande het eerste couplet van het „Wilhel mus" gezongen en op zijn vriendelijke uit- noodiging: „Laten wij het tweede erbij ne men" ook het tweede couplet. Het tweede gedeelte van den avond werd gevuld met de uitvoering van „Dijn.fantaste" van J. G. van Herwaarden, Verrassend was do vertolking van de inleiding door het koor. Deprimeerend werkte evenwel het buitengewoon onnauwkeurig door het ot- kest gespeeldie tusscnenspel. In het verdere gedeelte van het werk bleek, dat Eltheto dit werk goed bestudeerd moet hebben, al vielen er hier eu daar onnauwkeurigheden waai- te nemen. De bariton-solo werd gezongen dowr den heer G. de Bruijn. De heer De Bruijn beeft de beschikking over een aangename bariton, die niet nas laat t« hoeien. Begrijpelijk is, dat men hem niet dezelfde eischen mag stellen als aain beroepsmusici. Vergeven zij hem dus den to vroegen inzet en de ui (spraakfouten. In een uitvoerig slotwoord herinnerde de eere-voorzitter ds. J. W. Tons beek er aan, wat de oprichter van Eltheto, wijlen de heer Schellevis, beoogde, n.l. dat do vereeniging niet alleen zou zijn zang-, maar tevens zendingsveneeniging, wat 511 don naam reeds is uitgedrukt- Spr. feliciteerde 't bestuur, directeur en leden met het 60-jaxig beslaan, en voegde daaraan den wensch toe, dat zij nog vete jaren het christelijk lied zal beoefenen, waarna spr. met het laten zingen van Psalm 103 vers 1 en dankgebed deze uit voering sloot, De here 'F. Slavenburg tot voorzitter benoemd. In de laatste bestuursvergadering van de Vereeniging van Chr. Ilict. leden va') gemeentebesturen in Zuid-Holland en Noord Brabant is lot voorzitter der ver eeniging aangewezen in de plaats van den heer Van Boeijen, mini-der van bin- nenlandsche zaken, de heer T. Slavenburg, nelhouder van financiën dezer gemeente. Braudkraan omgereden. Gisteravond omstreeks kwart voor 12 is op den Singel een personenauto, be stuurd door P. S., geslipt en tegen een op het trottoir staande braudkraan terecht gekomen, die hierdoor afknapte, zoodat bel water over de straat stroomde. De auto werd licht aan de voorzijde bescha digd. Door personeel der Technische Bedrijven is de waterleiding tor plaatse afgesloten. Nationale Jeugdstorm. Gisteravond werd in Gebouw Eendracht een propaganda-avond gehouden door de Rotterdamsche afdeeling van den Nationale Jeugdstorm, een nationaal socialistisch ge tinte jeugdorganisatie. De zaal was voor het ovi-rgroote deel bezet door Rotterdam sche belangstellenden. Vooraf werden in een zij-zaaltje exoercitie-oefeningen gehou den. Door Jen plaatselijken leider van Rot- Kerk NeiL Prot. Bond Westvest 90 ZONDAG 30 JANUARI, half elf v.m., Hv., Schiedam. terdani, wiens naam men ons niet wensch te to noemen, werd een korte rede uitge sproken, waarin o.a. het voornemen ken- baar werd gemaakt in Schiedam een afdee ling op te richten. Het programma omvatte zang, vendel- zwaaien, spreekkoor en gymnastiek. Steunt dc padvindersactie hier ter stede! Men verzoekt ons opname van het vol gende Naar men reeds in de dagbladen heeft kunnen lezen, zal hot fonds, da boven genoemde stichting bijeen brengt, H. K, H. Prinses Juliana worden aangeboden ter gelegenheid van do a.s. heuglijke gebeur- tenis. H. K. II, heeft reeds toegezegd hier aan een bestemming van sociaal-opvoed kundigen aard te zullen geven, in ver band waarmede nu getracht moet wor den, zooveel mogelijk geld in !e zame len, waartoe verschillende wegen zullen worden bewandeld. O.a. zullen bij 5000 winkeliers hier te lande collectebussen met een toepasselijk schild worden geplaatst, 'welke daar op den dag volgende op dien van de geboorte voor ongeveer een week zul len worden uitgezet. De padvinders van de afd. Schiedam? N.P.V. hebben zich nil belast met het afgeven en terughalen van deze busjes. Mogen wij hierbij een beroep doen èn op de winkeliers, die hiervoor het meest in aanmerking komen, èn op het pu bliek, dat op deze wijze liet minst las tig gevallen wordt, om deze actie zoo veel mogelijk te steunen? Er wordt iu deze blijde Oranjedagcn zóóveel geld' uit gegeven aan versiering, verlichting, feest viering enz., dat allicht ook nog wat ge offerd^ kan worden voor dit éénc groote nationale doel, Vermeldt zij nog, dat Z.Exc. prof. mr. 0- P. M. Romrne, minister van sociale za ken en Z.Exc. prof. dr. J. R. Stotemaker de 3ruïne, minister van onderwijs, kun sten en wetenschappen, eere-voorzitlers van hel landelijk comité van aanbeveling zijn. Moge deze goede daad van de Schïe- damsche padvinders met succes bekroond worden. Het wil ons voorkomen, dat de a.s. toes twee k zich zeer goed leent voor een dergelijke inzameling. AGENDA. SCHIEDAM, City Theater, 8.15 uur. 1. De koning en het revue-meisje. 2 Het mysterie van de zwarte kat. 27 Jan. Passage Theater, 8 uur. Film avond Schiet!. Bestuurdersbomd. 27 Jan. Irene, 8.15 uur. Jong Hervor nden. Spreker: ds. D. Broers. 27 Jan. Gebouw Chr. Soc. Belangen, ti u. Patrimonium. Spreker P. A. Wie** singa. 27 Jam. Vereenigingslokaai. Uitvoering C. J. V. Mondacc. club Bravo". ROTTERDAAL Heden e.v.d. 2.15 en 8.30 uur. Arena. Heden e.v.d. Groote Schouwburg, 8 uur. Bouwmeester Revue: Neerlands Bloed. 27 Jan. Tivoli Schouwburg, 8 u. Amsterd. Tooneelvor. Kinderen op een ijs schots. 27 Jan. Doelen, 8 u. Eruditio Musica Het Residentie Orkest o. 1. v. Anto nïno Votto. Solist: Zino Frances* catti, viool. Bioscopen. Capitol, 2.15 u. 8.15 u Een stad op stelten. Centraal, 2 u. 7 u. 9.15 u Paniek in het warenhuis. Het dal zonder wetten. City, 2.15 u. 7 u. 9.30 u. Een stad op. stelten. Corso, Van 11 u. ai doorloopeud Tarzam's vlucht. Grand', 8.15 u. Het leven van Emile Zola Lumière, 2.15 u 7 u. 9.15 u. De model echtgenoot. Olyrnpia, 7 u. 9.15 u. Het perfecte alibi; De cowboy filmster. Prinsesj 2.15 u. 8.15 u. Huwelijksnacht; Don Juan's laatste avontuur. Scala, 2 u. 7 u. 9.30 u. San Quentin. Studio '32, 2 u. 7 u. 9.15 u. Le grand refrain. Thalia, 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Juweelen Lilly. Weer een bedankje aan dc N.S.B. hl oen telegram, gedateerd 26 Januari aan den heer A. Mussert hoeft ds. Hrou- ncger Onnekes, Ned. Hervormd predikant te Wedde (Gr.) aan den leider der N.SB. medegedeeld, ontslag tg nuticn als kring- leider en als lid van de bewegnig. Als motiveoring geeft ds. Onnekes op, dat de heer Musert geen rekening hield met bezwaren van Groningsche kringlei ders tegen zijn beleid ingebracht. Nederlandsrhc matroos in Japan bcliott. De Nederlandsche matroos, die tezamen met zijn Britscken maat in een Japansch havenplaatsje de Japansche vlag zou heb ben neergehaald, is veroordeeld tot twee honderd yen boete (ongeveer f 100), we gens vernieling. De Engelsche matroos werd tot dezelf- ,do boete veroordeeld.

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2