La ine c j: i BIJ ONS IN- DEN HAAG, NU HET AFGELOOPEN IS Lester's Roman I' Radioprogramma's Bewuste Oranjeliefde. Een zeer geslaagde demon stratie van het N.J.V. Te weinig muziek. Tegenstelt in gen Uit het Engelsch door W. A. C. Sport Voetbal Dammen RiNsojy SCHIEDAMSCHE RADIO CENTRALE .OVERVETTE" rinso speciaal- voor de wasmachine Cricket Het aanstaande cricketseizoen t V "•tjjfriN (Speciale correspondentie.; - In. -lezen Lintsten brief, aan Haagsche indrukken van het groote feest gewijd, wilde ik gaarne enkele korte en losse impressies opschrijven die deze dagen od mij gemaakt hebben. De hoofdindruk is heel pleizierigde menscken waren uitge laten van vroolijkheid en liet mooiste is: de indruk werd gevestigd', dat men wist waarom men vroolijk was, dat men zich ex tedege van bewust was hoe belangrijk het voor Nederland is, dat de dvnastie der Oranjes zich voortzet. Met allerlei menschen heb ik een praatje gemaakt, voor zoover dat althans in alle luidruch tigheid mogelijk was, en steeds weer was het de échte, welbewuste Oranjeliefde, die tie grondslag der vroolijkheid bleek te zijn. Del is van groote waarde, dat ik dit mag constateeren. Het is deze dagen zoo dik wijls gezegdOranje en Nederland zijn ten zeerste aan elkaar verknocht. In allerlei toonaarden is het gezegd en op allerlei wijzen is het herhaald. Iets wat veelvuldig gezegd wordt, behoeft nog niet waar tê zijn. Maar dit is wél waar en dit is zeker: het Nederlandsche volk in al zijn geledingen is. iu wezen, vurig konings gezind. Het N.J.V. Op den middag van den Nalionalen Feestdag had ik het genoegen de demon stratie, georganiseerd door het Nationaal Jongeren Verbond, mede te maken. Dat was zulk een genoegen, omdat deze uiting zoo voortreffelijk georganiseerd was; om dat de plaats-van-kandeling, het altijd- mooie, en altijd-indrukwekkende Binnenhof er zulk een imposanten achtergrond voor vormde; omdat de toespraken die er ge houden zijn, zoo. buiten alle gemeenplaat sen om, hartelijk en eenvoudig klonken en natuurlijk in de eerste plaats, omdat liet afleggen van de gelofte door eenige duizenden jongens en meisjes, zoo bizon- der plechtig en indrukwekkend was: door de massaliteit der jonge stemmen, maar óók door de mooie, innige bewoordingen, waarin deze belofte-van-trouw aan Oranje vervat was. Het N.J.V. heeft hiermede een wat men noemt uitstekende beurt gemaakt en wie "s avonds door de stamp volle straten zich worstelend indrukken wilde opdoen van wat daar allemaal ge schiedde, wie een beetje dieper de opper vlakte wilde dringen, kon het slechts be treuren, dat de jeugd daar, blijkbaar geen c voorbeeld kon nemen aan. de jeugd die op het Binnenhof op zoo veel waardiger en stemmiger wijze uiting aan haar vreugde had gegeven. Schrijver dezer regels is waarlijk geen kniesoor of iemand die de zon met in het water kan zien schijnen, maar eerlijk dient hrj toch te zeggen, dat hij van die uitgelaten jongens en "meisjes op den avond van den Nationalen Feestdag geen prettigen indruk heeft gekregen. Gebrek aan organisatie. Het is heelemaal niet de bed.3iH.ng van de-ze correspondentie-uit.de Residentie zwa re paedagogiek te bedrijven, doch het mag toch wel eens gezegd worden, dat de instan tie^ die zich tot taak gesteld hebben de volksvreugde bier-inDen Haag te organ i- seeren aan dit doel van hun taak weinig of niet gedaan hebben. Behalve do (mis lukte) ballonopstijging is er eigenlijk georganiseerd weinigte doen geweest, véél ta weinig voor een dag waarop de spontane volksvreugde zoozeer gerechtvaar digd was. Waarom was er zoo weinig mu ziek op straat, behalve dan van artisten", waarvan het meerendeel eigenlijk niet an dors dan bedelaars genoemd mag worden. Wanneer den geheelen dag een tiental mu ziekcorpsen in alle richtingen de stad door kruist had dan ware de volksvreugde al- 63 j En terwijl de klok haif (Jr.e slo-g, be gon men den stoet te SommerenMolly he/at organisatietalent en zorgde spoe dig dat ieiereen op zijn plaat- -toni. De mei-je» hadden meer zelf ver,rouwen en voelden zich gewichtiger dan de twee kleine jongetjes. Ik bén in den afgeloopen winter twee maal bruidsmeisje geweest, dus ik wee! piecie- hoe liet sai'|| zei freule Betty mei een air van gezag. Jonker, onthoud nu goed wat u moot doen," zei de kinderjuffrouw van Molly's heel klein zoontje. „U moet netjes den sic-p ophouden kijk, zoo. De stoet zette zich in beweging, Laline Tra-t Inar arm in dien van Whitmore. Een gefluister van bewondering van de tre-chou wers werd hoorbaar toen de stoet door de kruisgangen schreed; en werke lijk, een lieflijker bruid bad er nooit be staan. „Zilver en goud en wit," fluisterde een der pachters vrouwen. „D ze niet volmaakt mooi H thans in juiste rhylhmiscLo en opwekkende wijze in die banen geleid, waarin wij liaai' zoo gaarne hadden zien leiden. En hoeveel goeds zoo bedacht ik lel. kons weer valt er nog op het gebied van den volkszang lo verrichten. Nu waren het steeds weer dezelfde „liederen" die langs de stralen en in do overvolle koffie huizen galmden. Van „Wij zijn niet bang" af, via ,,Van je hola-hola..houdt er den moed maar in", tot het overmoedige, „Wij gaan neg niet naar huis", toe. Neen, wij hebben allerminst de pretentie door deze consfateeringen veel goeds te bereiken, en niet de illusie, dat dit aJles in een nabije toekomst aiders zu! \i,m! n, maar wij willen het in deze correspon dentie toch wel even zeggen. Omdat wij do minder goede dingen toch óók constatee ren moeien, wanneer wij ons tot taak ge steld hebben een juist beeld te geven van de stemmhig-op-Prinsesjes dag in Den Haag. Drukte op sfraat en in ert- gelegenheden. Doch overigens: het is een vroolijk, ge zellig en druk feest geweest. Tienduizenden en nog eens tienduizenden Hagenaars wa ren op het feestpad en daarbij hebben zich duizenden niet-Hagenaars gevoegd. De stad is tot diep in den nacht van Dinsdag -op Woensdag vol geweest. In de meeste café's was om 2 uur in den morgen nog geen plaatsje te krijgen en om middernacht ston den nog overal lange rijen menschcn ge duldig te wachten orn binnen gelaten te worden. Het zou een goede illustratie van de druk te zijn, wanneer wij eens de cijfers voordo- leg»! kregen: hoeveel bier, ranja en oranje bitier er gedronken is; hoeveel broodjes ïleesch de vele zaken op dit gebied die bier in Den Ilaag bestaan den feestvierders „in den maag gesplitst" hebben. Hoewel feest-wandelslokken, oranje.niutsen, oranje lintjes er verkocht zijn en bijvoorbeeld óók: hoeveel auto's er geparkeerd hebben, hoe vee!gerookte palingen, advocaa jes, wanne worstjes en flesschen champagne er gedronken zijn. Want: van 't pilsje tot de knallende schuimende flescb, van het armetierig ma gere palinkje tot de weelderige caviaar, van hel oianjeslrikjo van een stuiver totj de oranje orchidee van het proeflokaal ,,'t Vosje" tot het Hotel des Inde-, alle la- gen der Haagsche bevolking hebben aarn het Friusessefeest deelgenomen, tot de „Lit teraire of Witte Societbit in de wandeling kortweg: de Witte genoemd, het bolwerk van Haagsclio degelijkheid en echte (of vermeende) exclusiviteit badder voor deze gelegenheid1 ook de dames der heeren toe gang. En daar alleen reeds was plaats voor zeshonderd soupers besproken. Er is ge danst en gegeten en gezongen, zooals er overal gedanst en gegeten en gezongen is. Zoowel in de weelderigste restaurants als onder den hloolen hemel, zoowel in de be haaglijke warmte ouder weelderige uitgaans gelegenheden als in de snerpende, winter- scho koude, geaccentueerd door een storm- achtigen wind, waarmede sprokkelmaand heeft ingezet. Dr. Sarosi vrij ernstig gewond. Do ook in ons land befaamde voetbal speler, dr. Sarosi, heeft tijdens een wed strijd' tusschen zijn vereeniging, Ferencva- ros en üjpest een vrij ernstige blessuio opgeloopen. Bij een botsing brak hij oen rib en moest naar een ziekenhuis vervoerd worden. Dr. Sarosi zal natuurlijk ge ruimen tijd niet kunnen en mogen spelen R.K.S.V. „Excelsior". IJ et programma voor a.s. Zondag luidt: Excelsior 2Leonidas 2, 2 uur. Excelsior 3S.G.V. 2, 12 uur. S.G.V. 3Excelsior 4, 12 uur. Excelsior ALeonidas A, 12 uur. Excelsior B2Leonidas B, 2 uur. T.olewijk BExcelsior BI, 1 uur Bordenwcdstrijd damclub „Schiedam"'. Woensdagavond speelde de damclub „Scliic-' dam" |n het gebouw Eendracht de vol gende bordenwedstrijden. J. C. On ink 2—1 li v. tl. Heuvel 2O J v. Tiiborg 2O J* de Wilde 0—2 Struik 2O M. den Honing O2 J Levering 2—0 X X. 2—0 r v. Noordennen 0—2 lii. v. Duikertn 20 C. W. S'eeuwen- hoek 02 M. Kerkhoven 0—2 A v. Krieken 20 Th. Weber J. W. Lenos F. E. Langcveld D. v. d. Spek \V. 11. Achterberg E\ Buitendijk G. B. Hersbaeh L. Schuitman M. Veldt D. Zonneveld J. F. v. d. Watering sY. v. tl. l'ol •T. Sonneveld HET SPIJT MIJ.MEVR BRAND, MAAR IK HEB GEEN RINSO MEER.KUNTU, GEEN ZEEPPOEDER ^GEgRUIKEN'7 NEEN,IK GEBRUIK} ALLEEN' RINSO IN MIJN WASMACHINE; DOETUGEEN MOEITE,, IK KRIJG RINSO WEL ERGENS ANDERS WEL,WATBEN JIJ OP RINSO gesteld/ ZIJN ZEEPPOEDERS DAN NIET EVEN GOED?/ VOLSTREKT NIET. MET GEEN ANDER WASMIDDELKRIJG IK MIJN WAS ZO V helder als met, fy ZATERDAG, 5 Februari 1938. Hilversum I, 1S75 M. en 415.5 M. VA RA-U itzending. 10—10 20 v.m. en 7.30—8 VPRO. 8 Graiuofoon. 10 Moigenwijding. 10.20 Voor Arbeiders in de Continubedrijven. 121.45 Gramofoon. 2 Causerie. 2.15 Zang en piano. 2.45 Amateurs-uitzending. 3.15 Residentie-orkest (Gr.pl.) 4.05 Gra mofoon. 4.30 Esperanto. 4.50 Vervolg van 3.15. 5.40 Literaire causerie. 6 Or gel. 6.30 „De Wielewaal" en causerie. 7 Filmland. 7.30 Bijbelvertellingen. 8 Berichten. 8.15 Orkest, koor en solist. 9.05 Toespraak. 9.15 „En nu... Oké". 10.30 Berichten. 10.35 Internationaal programma uit Londen en Kopenhagen. 11.115—12 VARA-Orkest. Hilversum II, 301,5 M. KRO-Uitzeading. 4—5 HIRO. S9.15 en 10 Gramofoon. 11.30 Gods dienstig halfuurtje. 12 Berichten. 12.15 KRO-Melodisten en solist. 1 Gramofoon. I.20 KR0-0rkest. 2 Voor de jeugd. 230 Vervolg KRO-Orkest. 3 Kinderuur. 4 Gramofoon. 4.05 Causerie. 4.-J Gramo foon. 4.30 HIRO-Post. 4.35 Gramofoon. 4.40 „Bellamy wil Welvaart door Recht". 5 Gramofoon. 5.30 Esperantonieuws. 5.45 Kinderkoor. 6.15 Gramofoon. 6.20 Jour nalistiek weekoverzicht. 6.45 Grainofocn. 7 Berichten. 7.15 Causerie. 7.35 Ac- tueele aetherflitsen. S Berichten. S.15 Overpeinzing met muzikale omlijsting. 8 35 KRO-orkest, de KRO-Melodisten en solist, accordeon-ensemble en gramofoon. 10.30 Berichten. 10.40 Sportrevue. 10.55 - De KRO-Melodisten en solist. 11.3012 Gramofoon. Droitwich, 1300 31. II.20 Gramofoon. 12.05 OrkesL 12.50 Gramofoon. 1.20 Orkest. 2.20 Gramo foon. 3 Sport-repórtage. 4.40 Gramofoon. 5 Declamatie. 5.20 Orkest. 6.20 Berich ten. 0.50 Sportpraatje. 7.05 Orkest en soliste. 7.50 Radiojournaal. 8.20 Variété programma. 9.20 Berichten. 9.40 Nieuws uit Amerika. 9.55 Theater-orkest en so liste. 11 Declamatie. 11.20 Ambrose's Band. 11.50 Orgel. 12.10—1220 Berich ten. Radio Paris, 3648 31. 7.50, 8.55 Gramofoon. 9.50 OrkoM. 11.50 Gramofoon. 12 20 Piano. 12.35 Orkest en zang. 3.20 Zang. 4.05 Zang. 6.20 Gra mofoon. 8.35 Viool. 8.50 Radiol oen eel. 9.30 Gevarieerd programma. 10.25 Po pulair concert. 11.20 Dansorkest. Heulen, 438 M. 5.50 Orkest, 7.50 Orkest. 11.20 Orkest. I.35 Gevarieerd' concert. 3.20 Amuse- meatsorbest, vocaal sextet en solisten. 5.30 Koor. 6.30 Gramofoon. 7.20 Orkest en solisten. 9.50—12.20 Orkesten. Brussel, 322 en 484 M. 322 M, (Vlaarnsck)12.20 Gramofoon. 12.50 Orkest. 1.50 Gramofoon. 220 Ka mermuziek. 3.20 Mandolinekwartet en zang. 4,20 Orkest en solist. Hierna: Gra mofoon. 7.20 Zang. 8.20 Orkest en so list. 10.30 Concert. 11.35—12..20 Gramo foon. 4S4 M. (Fransch): 12.20 Dansorkest. 12.50 Gramofoon. 1,30 Dansorkest. 1.50 2.20 en 3.20 Gramofoon. 4.20 Zang en piano. 4.50 en 5,10 Accordeon. 5.35 Klein-orkest, koor en solisten. 6.35 Koor. 7.35 Gramofoon. 8.20 Radiotooneel met muziek. 10.30 Dansorkest en vocaal-trio. II.20 Gramofoon. 11.5012 20 Dansor kest. Deutsehlandscnder, 1571 M. 7.20 Koor en militair orkèst. 9.20 Be richten. 9.35 Sportreportage, 10.05 Scheepsweerbericht. 10.20—12.15 Or kesten. Zaterdag 5 Februari. Programma 3. Keulen 8. Parijs Radio 9.20. Londen Regional 12.05. Keulen 12.35. Brussel (VI.) 1.20. Keulen 3.20. "Brussel (Fr.) 5.20. Keulen 6.20. Mofala of Diversen 9.20. Keulen 9.50. Programma 4. Brussel (VI.; 8. Diversen 9.20. Londen Regional 10.35. National Programme 11.35. Londen Regional 2.20. Pauze 4.35. National Programme 4.40. 3oedapest 9.55 National Programme 11.20. Programma 5. Luxemburg 8.20 Concert- Diversen 1050. Concert. Luxemburg 11.05 Concert. Di versen. 11.50. Luxemburg 12.20 Concert. Luxemburg 12.20 Concert. Diversen 12.48. Luxemburg 3.55 Concert. Diver sen 7.20. Luxemburg 11.20 Dansmuziek. Een Rinso was is geen gewone was. Want de nieuwe, overvette Rinso is heel wat anders dan zeeppoeder. Rinso wordt speciaal gefabriceerd om te voldoen aan al de bijzondere eisen, die de wasmachine stelt. Onmiddellijk lost Rinso in lauw water op en geeft een werkzaam, blijvend sop, dat met zeeppoeder nooit te krijgen is. En snel, dat het wassen met Rinso gaat! Binnen anderhalf uur heeft U de hele gezinswas van 5 personen prachtig schoon gewassen, en niet alleen in de wasmachine, maar ook in elke tobbe! Met één pakje Rinso van 1 21/z cent! „Wat zal kapitein Lumley gelukkig zijn," zuchtle een andere in verrukking. De stoet bereikte de deur en verdween in de kapel. Jack trad zijn bruid tegemoet en Molly liep voorbij de bruidsmeisjes, orn haar plaats in de kerkbank tegenover dc-n preeksloel, naast mevrouw Greening, in te nemen. He! orgel hield op met spelen en na - cu oogenblik stilte nam de geestelijke hel woord. Laline was zich nu bijna van nieis rut-er bewu.-t. Vaag hoorde ze den klank der plechtige woorden, maar de ireleeke- riis ervan ontging haar: zij schenen haar -le'hls vreescdijk en dreigend toe. Ze wist, da; zo aanstond-, recht op zou moeien staart en de woorden, die lvmf werden vO'•nrezegd, herhalen. Wilde gedachten doorkruisten tu.ir brein. Zou ze gaan gillen en z.-ggen, dat ze dit niet langer icon verdragen? David David. Haar dierbare, we.kc- l.jke echtgenoot. Waar was hij dan toch? Maar wat was dat? Een geluid als van een gnloppeerend paard op de stenen van de kruisgangen? Een verward ge mompel van stemmen buiten werd hoor baar boven den rusügen klank van de stem van den priester. Dat was onbetamelijk en daarom sprak hij luider. „Laat daarom hij, die een recht matige reden kan aanvoeren, waarom zij r.iel vereenigd mogen worden, thans spre ken..." Hoofdstuk XXXIII. David galoppeerde met een halsbreken de snelheid voort, recht op de kapel af. En toen hrj naderbij kwam, kon hij den bruidsstoet het huis zien verlaten. het paard weigerde de greppel to nemen en maakte kort keert, waardoor het niet veel scheelde, of de ruiter was geval len maar wanhoop verleent krach en behendigheid en David bracht het paard op een ander punt weer vóór de binder- nis, juist daar, waar hij den toegang van den rozentuin naar de kruisgangen kon zien. En ditmaal bracht het prachtige dier hem er veilig over. Het geluid van paardehoeven kon op het zachte grasveld niet worden gehoord on niemand besefte, dat er een woette ruiter in aantocht wao. Do pachtboeren stonden e et den rug van het park afgekeerd en aller oogen wareri op de bruid gece-'isd. Eer-J toen de berijder van het on g -/.adelde paard, die gekleed was in een grijs flan-l- ten pak en geen hoed meer op had, bin nen de kruisgangen kwam en over uo i-teenen kletterde, schrokken de mensehen geweldig. Een paar vrouwen begonnen te gillen David was als de jonge Locliinvar niets weerhield» hem. ïlij sprong zóó snel van het paard, dat niemand het lmm kon beletten juist bij de deur van de kapel, die hij met groote stappen bin nen gmg Mei het paard, dat steigerde en geheel met schuim bedekt was, bemoeide hij zien niet. De tuinman greep het en leidde het weg. Toen drongen de toeschouwers naar voren, om zoo dicht mogelijk bij de deur ie komen, teneinde getuige te z.ijn van Het zal niet ontbreken aan belangrijke gebeurtenissen! hoewel voetbal nog onze volle aandacht vraag!, is het toch wei aardig het aan staande ciicketseizoen eens wat nader te bekijken. Zoowel in ons land als in En- ge'and zal het aan belangrijke gebeurte nissen op cricketgebied» niet ontbreken. Wat ons Schiedammers natuurlijk in de eerste plaats bezig houdt, is de vraag of Hennes-D.V.S. in de eerste klasse zal blijven en of Excelsior, dat met H.3.S. bovenaan in de Overgangsklasse is ge'iin- d.gd, eindelijk zijn intrede in de hoogste afdeeling zal doen. Wat Hermes-D.Y.S. betreft, velen zullen met ons wenschen, dat de commissie Neuerburg besluiten zal deze oude vereeni ging, die toch nog altijd het beste Schie- dnmsche cricket speelt, het a.s. seizoen met in de Overgangsklasse te doen uit komen. Vooral daar er onder de jeugd van Hcrmes-D.V.S. heel wat veelbelovende cricketers schuilen. Of gaat men de tegenwoordige eerste klasse met II.B.S. en Excelsior uitbrei den, zoodat dus het aantal clubs van 8 op 10 gebracht zal worden? Om het bezwaar van te veel wedstrijden dan te vermijden, wil men een splitsing tot stand brengen, n! in vijf sterke en vijf zwakke clubs. IICC 1, HCC 2, VRA, VOC en VVlv't zullen tot de sterke clubs behooren, ter wat allen voelden, dat een drama zou worden. „Ik verbied, dat dit huwelijk wordt vol trokken," zei David met va-te, krachtige stem, toen hij de treden van den kansel had bereikt. „Mij is een reden en een rechtmatig beletsel bekend, waarom het niet mag plaats hebben." De gasten in de banken rekten opge wonden hun hals om Ie zien en Je klein ste page begon te huilen. Het was een en al verwarring. Laline wist niets van alK-s, wat er gebeurde, want toen ze David.- slem, die als uit de verte tot haar pcheen Ie komen, hoorde, had ze een gil gege'^n, en was bewusteloos in Jack's armen gevallen. De kindeijuftrouwen en gouvernante», die in de meer achterwaarts gelegen ban ken zaten, waren zoo verstandig dadelijk naai de aan hun zorg toevertrouwde kin deren te gaan. Do kleintjes werden met spoed naar hel huis teruggebracht. Mevrouw Greening en Molly liepen snel naar Laline en terwijl Molly haar krach teloos neerhangende hand wreef, wendde mevrouw; Greening zich tot David, die bewegingloos als een bronzen beeld een eind boven haar uitstak. „hoe durft u deze bruiloft verstoren, majoor Lamonl." De bisschop, die den zegen had moeten uitspreken, kwam naar voren. „De gemeente, gelieve dit Godshuis te verlaten," zei hij, zijn oude, magere hand opheffende. „En laat deze man, die ons i-. komen storen, zeggen wat hij te zeg gen heeft." De gasten maakten plaats voor Jack, wijl R. en W., Haarlem, Hermes-D.Y.S., h.B.S. en Excelsior tot de zwakkere broe ders gerekend zullen worden. De bedoeling is dan, dat de clubs, uit de sterke en zwakke afdeeling elkaar twee maal zullen ontmoeten, terwijl zwak en sterk slechts één maal tegenover elkaar zullen staan. Iedere club zal dus dertien wedstrijden spelen. Over dit alle» zal op de voorjaarsver gadering van den Ned. Cricket Bond be slist worden. Afwachten is dus de bood schap. \'oor de groote Haagsche is het aan staande seizoen ook zeer belangrijk. Ue afdeeling cricket zal nl haar zestigjarig bestaan op bizo-ndere wijze herdenken. De M.C.C. zal op 23 en 24 Juli H.C.C. met een bezoek komen vereeren. De M.O.C. zal worden aangevoerd door major R. F. Stanyforth, de bekende Army en Yorkshire cricketer, die met de M.C.C. iu West- Imlic, Zuid-Afrika en Zuid-Amerika heeft getoerd. Tevens zullen op 31 Juni en 1 Augustus de Free Foresters een match tegen de H.C.C. spelen. Verder beslaat hel. plan een vervolg uit te geven van het jubileumboek, dat in 1928 van hel 50-jarig bestaan verscheen Engeland staat het aanstaande se-u„.i in het teeken van de testwedstrijdeii. Australië zal nl. door Engeland toeren. VijE lestwedstrijden zullen worden gespeeld', waarvan de eersle op 9 Juni te Notting ham begint. En zal Australië na beëindiging der Engelsch© toer misschien even Het Kanaal overwippen, om ons in Nederland eens te laten zien, hoe cricket gespeeld moet worden? Wij hopen, het! die Laline door de zijbeuk der kape1 en verder door de kruisgangen naar de hal droeg. Jack liep voort totdat hij het bewuste- looze meisje op het bed in haar eigen Lamer had neergelegd. Celestinc was uit de hal reeds daar heen teruggekeerd. Ze kon bij de plech tigheid, dis ze nu voelde, dat een^ mis daad was, niet tegenwoordig zijn. 2e had de rustverstoring en het le ven, 'dat de paardenhoeven maakten, ge hoord en hield haar hand legen haar hart, toen Jack de kamér binnen kwam. Mijn troetelkindje," riep ze wanhopig uit. „wat is er gebeurd?", „Breng gauw het fleschje met reuk.:out hii-r," beval Molly, die het hoofd niet verloor, op vastberaden toon. „Is ze dood?" vroeg Jack in doods angst. Iedereen wijdde zijn zorgen aan hot unie meisje en toen het na ccnige mi nuten de oogen opende, ging Jack «oer <mig naar de kapel. David en de geestelijke kwamen juist <1© deur uit, toen Jack hen ontmoette en de twee mannen, die vroeger vrienden waren, keken elkaar met vlammende blik ken aan. „En nu zul je me antwoorden, schurk,' zei Jack onstuimig. Maar de bisschop kwam lusschenbeide. „Laten er geen booze woorden vallen, voordat u naar elkaar geluisterd hebt," verzocht hij dringend. (Slot volgt). ■*m Jbkt> 4»«' 1

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 6