Laatste Nieuws Persil blijft steeds Persil De prijs kan nir\ zakken De prijs staat in verband Met den inhoud van de pakken BINNENLAND Uverz.cnt Eerste Kamer Kerk en School Godsdienstige Samenkomsten BUITENLAND De toestand in het Verre Oosten Eilmnieuws Capitol Sport S.V.V. - A.D.O. Plantagekerk. Handel en Bedrijf Lumière Burgerlijke Stand van den weg staande auto's mogen wanneer licht op ver- filicht is géén andere ver- ichtmg voeren dan 'n rechts geplaatst lampje, dat naar voren rood en naar achteren wit licht geeft. Clinge Doorenhos. kenhuis neemt aan dat Paige do schuldige ia. lui ge verlaat de stad en gaat werken bij eon bacleriolooi.', die onderzoekingen doet naar Je oorzaken van vlektyphus Ten behoeve van de vvetenscliap stelt Newell Faigv zich besrhikhaar om hel se rum, dat hij met zijn medewerker heeft ontdekt, te beproeven. Ti Endicott heeft thans den moed om zijn misstap te bekennen en hij heeft het voorrechi te aanschouwen, dat Paige ge heel geneest en diens naam verbanden blijft aan een groote medische ontdekking in dienst der lijdende menschheid. In de tweede hoofdfilm „Moord in de gevangenis spelen de hoofdroJen Tune Travers. Barton MacLano e.a. A A. i-. i.v D 8» liii.DAJL Passage Theater 8 15 uur. Shall we dance? Hoo langer hoe gekker. Zondag middag 3 uur. Hoe langer hoe gekker. City Theater, 8.15 uur. Moord in de ge vangenis. Het groene licht. Zon dag 3 en 5 uur Matinée. 19 Febr. Musis Sacrum, 8 uur. Feest avond S.G.B. 19 Febr. Corner House. Bal masqué A.S.V. 20 Febr. Musis Sacrum, 8 uur Tooneel avond: K.J M.V. 21 Febr. Musis Sacrum, 8 uur. Algemeene vergadering S. V. V. 21 en 22 Febr. Passage Theater. Revue: „Amsterdam Follies" (Louis en Honriêlte Davids). 21 Fehr. Huishoud- en Industrieschool, half 9. Leden verga/lering. 22 Febr. Opeab. Leeszaal, 35 en 7.30 9.30 u. Tentoonstelling Wereld bibliotheek. .23 Febr. 8 uur Passage Theater 8 uur Concert en film O.B.K. 23 Febr. Openb. Leeszaal, 35 en 7.30 9.30 u, Tentoonstelling Wereld bibliotheek. 24 Febr. Passage Theater, 8 uur. Tooneel- voorsteliing Alg. Ned. Metaalbew. Bond. 24 febr. 8 uur Gebouw Eendracht Feest avond Chr. Kinderkoor Immanuel 24 Febr. Vereenigingslokaal, 8 uur. Jubi leum-avond C. J. M. V. Samuël. 25 Febr. Musis Sacrum, 8 rur. Ned. Blindenbond. 25. Febr. Luthersche leerkamer, 8 uur. Luth. Bond Chr. Soc. Actie. W. A J Dal mayorHet probleem van fcv lijden. 26 Febr. Musis Sacrum. 8 uur. Feest avond „Gemengd Koor". 186 Fehr. Volksgebouw, 8 uur. Arb. Too- neelvereen. „Kunst na Arbeid". Opvoering Inkeer. Et Maart Vereenigingslokaal, 8 uur. D. O. K. N. C. G. V.-film (half 5 kindervoor. stelling) 19, Maait Harmonie, 8 uur. Propaganda- fees lavond Schied. Wandelsport- vereen. De Trekvogels. ROTTERDAM. Beden e._ v. d. 2 15 en 8.30 uur. Arena Beden e. v d. Groote Schouwburg, 8 uur Bouwmeesler Revue: Neeriands bloed. (Zondag ook 2 uur). 19 Febr, Doelen. Balmasquó Rott. Kegel bond. '19 en 20 Febr. Tivoli Schouwburg, 8.15 u. Centiaal Tooneel. Foestweek in Salzburg. 19 Febr. Nut, 8.15 uur. Rotterdam»cli Trio met Sam Swaap en Jean Devert. 20 Febr. Doelen, 245 uur. Residentie-Ork o.l.v. Antonino VoUo Soliste: Ma ria Lasl, zang. 21 Febr. Doelen. 8.15 uur. .Concert Rott Philh. Orkest. Bioscopen. Capitol. 2.15 u. 8.15 u. Mr. Moto slaat toe. Centraal 2 u. 7 u. 9.15 u. Bedreigde levens. City. 2.15 u. 7 u. 9.30 slaat toe. Corso. Van 11 u. af doorl. Zinga. Grand. 2 u. 7 9.15 u. De leugen van Nina Petrovna. Lumière 2.15 u 7 u. 9.15 u. Do laatste dei Mohicanen. Luxor. 7.15 u. 9.30 u. La Habanera. Olympia. 7 u. 9.15 u. Vloeibaar goud. Prinses. 2.15 u. 8.15 u. Het gaat om mijn leven. Zij... die gehoorzaamd moet worden. Scala. 2 u. 7 u. 9.30 u. Slavenschip. Studio '32. 2 u. 7 u. 9.15 u Nachtasyl. Thalia. 2.15 u. 7 u. 9.15 u. Bull log Drum mond ontsnapt. Dc vrouw in 't spel. Defensie afgehandeld, in de Eeiste Kamer is gisteren de be handeling voortgezet van de begroeting van het departement van defensie en van do wijziging in de tfienstp'iehlwet De heer Van do Bat (s.d.) heeft de be langen der mobiii sa te-si «chloffers, der ',ud-gepensioneerd«n en der oud.-marinie- ueik.ieden bepleit. De heer Van Vessem (N.S.B.) ver weet den partijen in vroeger jaren de weermacht te hebben afgebroken en ver klaarde voor de aanhangige wetsontwer pen te zuilen stemmen. De heer Kranenburg (v.d.) sloot zich aan hij de houding der vrrjzinnig-demo-. cratische fractie in de Tweede Kamer en waarschuwde tegen een" verscherping der politieke tegenstellingen door al to veel verwijten tot de S.D.A.P. te richten. Minister Van Dijk verdedigde het regoe- ringsstandpunt. Hij zeide, dat men de de- fensievoorstellen moet zien als één onver brekelijk geheel, waarvan men niet wille keurig een gedeelte kan wegnemen. Wel zal de uitbreiding der weermacht nieuwe lasten op ons volk leggen, doch hel be houd onzer onafhankelijkheid is deze offers waard. Do minister on kende het bestaan van een militair verbond met een andere mogendheid. Bij de replieken zeide de heer Wiardi Beekman (s.d.) met do bedoeling te hebben gehad den minister cnridder.ijkheid te verwijlen. Do begrooting van het departement van defensie wrerd ten slotte aangenomen met 37 leger. 4 stemmen en de wijziging van de dienstplichtwet met 28 togen 13 stem men. Do vergadering is verdaagd tot vermoede lijk 1 Maai t. Ambtenaren-reglement voor Kamers van Koophandel. Op vragen van het Tweede Kamerlid Van Braambeek betreffende do voorberei ding van een Ambtenaren-reglement voor het personeel van do Kamers van Koop handel en Fabrieken heeft de minister van economische zaken het volgende geant-s woord De voorbereiding van een Ambtenaren reglement en van een arbeidsovereenkom sten besluit voor het personeel der Kamers van Koophandel en Fabrieken is in -een vergevorderd stadium. Naar wordt ver trouwd, kunnen dc beide regelingen bin nenkort bij de centrale commissie voor ge organiseerd overleg in ambtenarenzaken worden aanhangig gemaakt. u. Mr. Moto Vronweu Viedcsgang 1938. Evenals vorige jaren zal ook n i op 18 Mei, Volkenbondsdag, do Vrouwen Vredes- eang plaats vinden, de stille demonstratie var, Nederlandsche vrouwen, die zonder onderscheid van godsdienstige of politieke overtuiging, getuigen van haar wil tot vrede. Behoudens goedkeuring van B. en W. van 's Gravenhage wordt de Vrouwen Vre desgang ditmaal wederom a'daar gehouden. Het-conflict »<j iiea.es bakkerijen te Rotterdam. Gisteren had op het gemeentehuis te Rotterdam, onder leiding van den rijks- bemiddelaar prof. mr. A. C. Josephus Jitta, een bespreking plaats met partijen be rok ken bij bet dreigend conflict bij Ewald Behle's bakkerijen te Rotterdam. De rijks- bemiddelaar heeft het volgende voorstel gedaan: 1. De ïijksbemiddelaar zal binnen den kortst mogelijken tijd een accoun.a itsomöer- zoek doen instellen naar den toestand van deze onderneming. 2. Hij zal, zoodra hem de resnltafen. van dat onderzoek bekend zijn, partijen tot een nieuwe bespreking oproepen. 3. In afwachting van die bespreking 2al de dezer dagen aangekondigde loons verlaging worden opgeschort. De firma heeft het voorstel aanvaard, de arbeidersorganisaties zullen het bij haar leden verdedigen. Naar waarnemingen verricLi in den mor gen van 19 Febiuari, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst, in De Bilt Hoogste barometerstand 7821 te Thors- havn. Laagste barometersland 740 3 te Vardö. Verwachting Meest matige Oostelijke tot Noordelijke wind, aanvankelijk licht later toenemend bewolkt, waarschijnlijk nog droog weer, temperatuur om liet vriespunt des nachts, overdag zelfde temperatuur. Ned. Protestantenbond. Kerk Westvest. Zondag, helf 11dr. II. Faber. Ned. Hcrv. Gem. Groote Kerk, Lange Kerkstraat. Zondag, 10 uur: dr. Sn art. 5 uur: ds. Bokma. Nieuwe Kerk, Nieuwe Maasstraat. Zondag, 10 uur: ds. fonsbeek. 5 uur: ds. Broers. Westerkerk, Westfraake- landschestraaat. Zondag, 10 uur: ds. De Bel. Vereenigingslokaal. Zondag, 10 uur: Jeugd kerk, de J. Roos. heer P. Wijklokaal Gorzen, Zondag, 10 uur: de heer C. M. Knop per. Gebouw Irene. Zondag, 10 uur: kindersameakoinst, me]. S. Meijer. Geref. Kerk. Oosterker k. 10 uur: ds. Vonk ds. 11. Schippers, te Wans- Zondag, 5 uur: werd. Groot luchtgevecht boven Hankau. Sjanghai, 19 Februari. (Domei). Boven Hankau is het gisteren tot het grootste luchtgevecht van den tegenwoordigen oor log gekomen. De Japansclie vliegtuigen schoten moer dan 30 Chineesehe toestel len neer to Hankau en ten Oosten van de stad, terwijl vijf vliegtuigen op den grond vernield werden. Verder woidt ge meld, dat te Tsjoeugking 14 on te Heng tsjau 12 Chmeesche vliegtuigen vernield zijn. liet terugroepen van Matsoci. Tokio, 19 Februari. (Havas). In gezag hebbende kringen heeft men den vertegen woordiger van Havas medegedeeld de te rugroeping van Matsoei nog niet officieel te kunnen bevestigen. Men liet echter door schemeren, dat belangrijke wijzigingen in het commando zullen worden gebracht Otto van llabsburg en do toestand in Oostenrijk. Antwerpen, 19 Februari (Belga) In oen onderhoud met „De Dag" heeft Otto van llabsburg verklaard, dat liij nooit van zijn rechten op den Oostenrijkscben troon afstand zou doen. Van nu af, zeide hij, reik ik den socialisten en ook mijn vijan den de hand. Ik wil me hoven de partijen houden. Mijn ideaal is een op het recht steunende staat, waarin u -an politiek heerscht en het rechtsgevoel /u ontwikkeld is, dat ;eder zich gelijkgerechtigd gevoelt. Het Haagsrhe elftal. De A.D.O.-pIoeg, welke morgenmiddag een viiendscliappelijken wedstrijd tegen S.V.V. zal spelen, is als volgt samenge steld: Quaks, d.; Vols en Choufour, ach ter; B Tap, Xammeyer en Loof, midden; v. d. Beukei, Bedot, Berg, De Heer en Ver brugge, voor. Zondag, 10 uur: ds. v. d. Meulen. 5 uur: ds. Vonk. J ulianaterk. Zondag, 10 uur: ds. R. Schippers. 5 uur; ds. v. d. Meulen. Evang. Luik. Gem. Lange Nieuw straat. Zondag, 10 uur: ds. Schmidt Chr. iteref. Kerk. Burgemeester Knappert laan. Zondag, 10 en 5 uur: ds. Zwier. Donderdag, 8 uur: Bijbellezing. Oud-Katb kerk. Dam 30. Zondag, 10 uur: DieusL Ned, Herv, Evangelisatie. Gebouw Eendracht Zondag, 10 en 5 uur: de heer Joh. Baart, G.0. Ie Dirkstand. Vergadering van geloovigen. Gebouw Harmonie, Nieuw- straat 22. Zondag, 10 uui Hjvu.ng des Broods. 12 uur; Kinttersanienkomst 5 uur: Evangelieverkondiging. Kerk van Jezus Christus van dc Heiligen der laatste dagen. Gebouw Lange Haven 59. Zondag, 10 uur Zondagsschool. 5 uur Samenkomst Hersteld Apostolische Zendingsgemeente. Stadhouderslaan 26. Zondag, tiali 10 en 4 uur. Dienst Leger des Heils. Lange Haver 27. Zondag, 7 uur v.m.: Bidstond. 10 uur: Heiligingsd.enst 8 uur: Verlosringspnedikatie. Dinsdag, 8 uur: Soldatensamenkomst. Woensdag. 8 uur: Adjqdantc Vander- kam, uit Belgié. Donderdag,"half 3: Gezinsbond. Stads Evangelisatie Jcruël. Goereeschestraat 1. Zondag, 10 uur: Samenkomst. 12 uur: Zondagsschool. Vrije Geref. Gemeente. Gebouw Eendracht Vrijdags half 8: de heer Rustige, van Kierden. Oud Geref. Gemeente. Lange Haven 33. Zondag, 10 en 5 uur: de heer Roos, van Zeist Het Mosterdzaadje. School Dwarsstraaat Zondag, 10 uur. Kinder Zendingsvsreen. Het Mosterdzaadje. Samenkomsten Chr. Knapcnvereenigingen „Bidt en Werkt". Chr Snapenv.ereen. „Bidt en Werkt" eiken Zondag, gebouw '„Irene", Nieuwe Gave 155, van 12.301.3J uur; gebouw van. Wijk V, Stephensonstraat 3, van 12.30 1.30 en van 8—9 uur nam. De „Jonge Samuel". „De Jonge Samuel", onderafd. van „Bidt en Werkt", eiken Zondag consistorie kamer Nieuwe Kerk, Nieuwe Maasstraat, van 89.30 uur n.rn. „De zingende troubadour". „Mr. Moto slaat toe". Do eerste hoofdfilm, die deze week in Capitol theater te Rolteidam draait, is i gebaseerd op de zich tot smakelijk ge vonden hatelijkheden beperkende vee te lusschen den journalist Waller Winched en Ben Biraie, den bekenden Amerikaanschen radioband-leider. Birme zond zijn habijt heden door do radio naar zijn luisteraars eu Winchell dood ziju lezers genoegen hier op gevatte antwoorden te schrijven in zijn krant en nieuwe venijnigheidjes te ian- ceeren. Natuurlijk was dit aanleiding voor de film zich meester te maken van deze beide persoonlijkheden, die zoo in het brandpunt van de belangstelling stonden. Er is een lustig verhaaltje omheen ge sponnen van een zanger, die lijdt aan mi crofoon vrees, onbewust zijn suem in de ae.her gooit en tenslotte dank zij de hulp van een allerliefst meisje een gevierd radio zanger wordt. Dat deze film amusant is vertellen reeds de namen der h o o fd rol vertol kersdie uit gezonderd Bitnie en Winchcll, Patsy Kel ly, Ned Sparks, Jack Haley en Alice Fay heeten. Populaire songs in deze film zijn o.a.: „Never la a million years", „Wake up and live" en „But Pin happy'*. Na do pauze wordt de tweede Mr. Moto- film, „Mr. -Moto slaat toe" vertoond. Peter Lorre is zich oen nieuwe reputatie aan het opbouwen, die van den kleinen Japan- schen detective, die achter zijn raadsel achtig masker zijn hersenen duchtig laat werken en zijn tegenstanders immer in hel zand doet bijten. Dat dit zachtzinnig gaat zouden wij niet durven beweren, want het aantal revolverschoten in deze film is weer talrijk en het repertoire jiu-jitsu grepen, waarvalf Lorre zich bedient, onuitputtelijk. „Mr. Moto slaat toe" is een film, die liefhebbers van onoplosbare detectivefilms niet zal bevredigen, maar zij, die van span ning houden kunnen hun hart volkomen ophalen. „Victoria do Groote" in Capitol theater. Ter gelegenheid van de eerste vertoo- ning te Rotterdam van de film „Victoria do Groote" wordt op Vrijdag 25 Februari een speciale première-voorstelling gehou den welke onder auspiciën van den En- gelschen consul-generaal slaat. De directie van het theater heeft oen groote Koningin Victoria taart laten ver vaardigen, welke op deze première door den consul-generaal wordt aangesneden; de bezoekers zullen op een deel van deze taart onlliaald worden. leven ingeblazen. Voorts zijn den laats ten tijd verscheidene films gewijd aan het teven der oude voortrekkers in do wijde vlakten van Noord-Ameiika. Geen wonder <!ti&, dat een van de meest k assieko vcoibeelden van Indianenliteraluur, het boek „De laatste der Mohicanen", van Cooper, als grond slag heeft moeten dienen voor een film scenario. oa.s men wel zal welen, speell de handeling zich af in den tijd van den uien s'rijd lusschen de Engelschem en de Fransclien in Nooid-Amerka Haw-eye, „e jeugdige veikcnner, opgevoed door de Mohicanen, nadat zijn oudere door de lliuon-Indiancn zijn vermoord, wordt on willens in dezen süijd be'r kk ai. Ziju bede metgezellen zijn de eeuige ove.ee- blevener, van den trotschen siam der Moln- runeu Talrijk zijn de avonturen, w 1 ki be! drielal in den slrijil tegen de Hut)*- beleefd en even talrijk zijn de gevaren, waarin zij komen le verkei ren. Dat ook de liefde haar rol speelt, behoeft geen twijfel. Tenslotte wot dl het jongste Molncanen-op. porhoofd gedood en is de oude vriend van Haw key e de laatst oveig 'blevei:.:' van zijii stam. Samen trokken zij in dienst van het Britsche leger naar het Kooiden, nieuwe avonturen tegemoet, doch niet nadat Ilaw- keye van een lief meisje de bel if.o he.ft gehad, dat zij op ziju terugkeer zal wachten. In deze door George B. Seitz geregisseer de film speelt Randolph Sco'.t do hoofd rol van Ilawkeye ca Henry Wilcox©.» d- rol van BiiLscli officer. Binnio Barnes en llcather Angel ver vallen de beidé vrouwelijke hoofdrol en. Uiteiaaul stelt deze film den toeschou wer niet voor diepe problemen, maar cr zit vaart in en ei waait een frissche wild door van mannenmoed en zucht naar vrijheid. Zij speell in de ongerepte natuur en het hoofdmotief is dat de „held", verpersoon lijkt in veischeidene figuren, de lafheid, we.k'o gebruik maakl van de kracht der massa en van de lage list, overwint. Schron vooi beeld voor dezen tijd, bijna twee eeuwen later, maar niet wel heter. Beurs an Schiedam. ZATERDAG, 19 Februari. Officieele notccrinq van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn f 16 per ILL. ad 4G pCt Zonder fust en zonder belasting. N iet-of fined. Spoelingf 1.40. Buiienlandsclie spiritus f 15f 16. Binnenlandsehc spiritus 23.50 a 100. Zonder fust en zander belasting. I)e laatste der Mohicanen. De oude Indianen romantiek heeft voor de jeugd nog niets van haar bekoring ver loren. Cooper en May zijn nog steeds geliefde schrijvers en hun. boeken vinden gretig aftrek hij de hedendaagsche jeugd. Niet alleen do jongeren, maar ook oud©- ren hebben gevoel voor dit soort helden- roman tick. Do cowboy-films hebben nog lang niet afgedaan, integendeel, do verbe terde filmtechniek heeft haar weer nieuw Scheepvaart. SCHIEDAM, 18 Febr. Aangekomen Duitsch s.s. Trauns'etn, van Rotterdam, om te dokken bij do werf Wilton. Vertrokken Noorsck m.s. Raila, naar Aruba Grieksch s s. Aghios Nicol.ios, naar Lissabon. Ned. s.s. Stad Amsterdam, naar Gaardingen. Fransch s.s. Nan ia sa, naar Rotterdam. Eng. m.s. Riley, naar Pemis. SCHIEDAM, 19 Febr Aangekomen Can. ss Philip T. Dodge, van Londen, om te dokkon bij do werf Wilton. Vertrokken Grieksch s.s. Daphne, naar Rotterdam. Hoog water. 19 Febr. 6.59 uur, 19.12 uur. 20 Febr. 7.38 uur, 19.53 uur. 21 Febr. 8.16 uur, 20.35 uur. Zon en Maan. Zonsopg. 19 Febr. 7.09 u., ondg. 17.19 u. Zottisojig. 20 Febr. 7.07 u., ondg 17 21 uk Zonsopg. 21 Febr. 7.05 u., ondg 17.23 u. 22 Fehniari L.K. 2 Maart N.M^ SCHIEDAM. Geen opga\e. 1 Rechts van den weg staande, moogt u in zoo'n geval kiezen tusschen de nor male autoverlichting ói éen links- zittend lampje, dat naar voren wit en naar achteren rood licht geeit.

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 3