f STADSNIEUWS i De „Nieuw Amsterdam" Begrafenis G. Odé Dhr. Historische Kiesvereeniging „Groen van Prinsteren" Feestavonden De spreeuwen Geweifeld bij het oversteken I 1. S.G.B. Feest hn om. Wat door bekwame mannen met eeti rijke fantasie op het gebied van de een voudtge leoneelkunst met enthousiaste, in telligente jongelui bereikt kan worden, is Zaterdag op den feestavond van den Schie- damschcn Gymnasiasten Bond in AIusis Sacrum geblekenOnder de zeer tal rijke aanwezigen de zaal bleek te klein zelfs toen daaruit atle tafeltjes verwijderd waren! zal niemand tijdens de ver- toonmg „tooneelstukken", ook maar een oogenlilik de gedachte bij zich hebben voelen opkomen: ,,'k Wou maar, dat liet afgeloopen was!" Ook niet hij of zij, die een geregeld bezoeker is van tooneel- ooistellingen door goede beroepsgezel schappen! Dat wil niet zeggen, dat de "jongelui, die in „De gouden pantoffel" en „De cycloop" optraden, beroepsspelers evenaarden, maar de sfeer, de opzet, de uitbeelding en vooral ook de tekst van „.De cycloop" was zoo bizonder, dat ieder gehot-H luisterde en keek. Dat het succes zoo volkomen was, is in de eerste plaats te danken aan den ree- ter, dr. A D. J Makkink, die de regie voerde over. „De gouden pantoffel" en aan dr. J. A. G. v. d. Veer, die niet alleen de regie op zich genomen had van „De cy cloop", maar daarvan ook de auteur is! Op liet program werd „De gouden pan- tolfel" aangeduid ais „een Chineesch too- lieulspei op Chineesche wijze vertoond". De inhoud van het stuk is niet het be langrijkste. We willen deze even aandui den: Wau-Jau Rong, keizer van China, is zeer ongelukkig: zijn vrouw is gestorven en zijn eenig dochtertje is 14 jaar geleden geroofd. De keizer kan niet meer slapen, maar er wordt een 15-jarig keukenmeisje ontdekt, wier zang een magischer invloed zonder jiasl dat vooi de twee jongens die samen den cycloop voorstelden, waar in één op de schouders van den ander zat en getweeën in één overall van on gewoon formaat gestoken waren. Ofschoon onze aandacht gevangen gehouden werd door uitbeelding en tekst, hebben we toch wel icnige koeren gedacht: Hoe houdt de cycloop speciaal het onderste deel van dit mythologische wezen het uit! Met leiders a!s dr. Makkink en dr. v. d leer, mag zich de S.G.B, en mag zich het Schïedamsclie gymnasium gelukkig pi ijzen Aan dr Makkink werd als erkentelijk beid voor zijn regie van „De gouden pan foffel", een boek van Steplian Zweig over Erasmus en aan dr. v. d. Veer twee boe ken: De lage landen aan de zee, van Ro- mijn en Homerus in de edtiie Houtens aan geboden. De praeses van den S.G.B., de heer J. Luyerink, welke dank bracht aan dr. Makkink, dr. v. d. Veer, meespeienden en drs. C. de Graaf die voor de „na tuurverschijnselen" had gezorgd sprak ook een kort openingswoord, waarin hij zijn voldoening uitte, dat zooveel leeraren en hun echtgenooten: vertegenwoordigers can zustervereenigingen, waarvan één zelfs uit Harderwijk; oud-leerlingen van liet gym nasïum en talrijke ouders aanwezig waren, Evm herinnerde spr. aan het zevende lustrum van den S.G.B., dat het volgend jaai gevierd zal worden. Het is vanzelfsprekend prettig zoo'n ge slaagden feestavond als Zaterdag te hou den, maar het zal inspanning' kosten deze bij het 7e lustrum te overtreffen! 'lot het succes van Zaterdag droeg ook hij de leerling van het gymnasium Dante de Leeuw, die drie vioolsoli voordroeg en daarbij bewees een violist met veel op haar omgeving uitoefent; zij zingt den gaten te zijn. Hij speelde niet alleen tech- keizer in slaap! Dat haalt haar de afgunst nisch zeer goed, maar ook met een op- van des keizers zuster op den hals; een diefstal van de gouden pantoffel des kei zers wordt in scène gezet en Li, het keu kenmeisje, wordt beschuldigd de pantoffel te hebben weggenomen. Bij liet onderzoek komt echter aan het licht, dat het arme keukenmeisje de verdwenen dochter van den keizer is. Belangrijker dan de inhoud was de uitbeelding! Kostelijk is reeds de pro loog, waarin „de schrijver van het stuk" zich aan het geachte publiek voorstelt en dit meedeelt, dal belangrijker dan zij, die de mooie woorden zullen zeggen, hij is, die hen die mooie woorden in den mond heeft gelegd Daarna presenteeren zich de medespelenden één voor één aan de aanwezigen om deze van hun gewich tigheid te doordringen. De toelichting, dat een Chinees voldoende heeft aan de aan duiding: dit is een paleis; dit is een paard, enz., terwijl de Westerling, met zijn minder rijke fantasie, in dergelijke gevallen be hoefte heeft aan de decors van een paleis of een echt paard, doet koddig aan, maar als dan de leider van het Chineesche too- neelspel plechtigstatig verklaart: Dit is de slaapkamer des keizers, gaat daarvan een meik waardige suggestie uit. De mengeling van echte en quasi-primitieve uitbeelding var dit spel, had een bizondere bekoring 1 „De cycloop" was eveneens een menge ling van contrasten, maar deze lagen op geheel ander terrein. Het is een klassieke comedie, getransponeerd in den liuidigen tiji; tintelend van geest, rijk aan bewon derenswaardige vondsten! Dr. v. d. leer, de ontwerper van dit spel, heeft op het program laten vermel den: „Vrij bewerkt naar Homerus"; doch tevens: „eigen tekst" en „eigen decors". Onder het instudeejen is het stuk ge groeid telkens werden door dr. v. d. Veer weer nieuwe vondsten gedaan, die inge- lascht werden en zoo is „De cycloop" ui (gedijd tot een amusant geheel. Odysseus is met zijn mannen op weg van Trpje naar Griekenland met zijn boot de hoofdmacht kwijt geraakt en geland op een eiland, waar zij terecht komen in de grot var, Polypbemos, het éênoogig mon ster, dat zich niet kan voorstellen, dat men zoo dwaas is 10 jaar lang te vechten voor een scboone vrouw. Het lot van Olys- seus en zijn makkers schijnt beslist; de cycloop wil hen niet meer laten gaan. Maar in zijn slaap wordt het ééne oog van den cycloof uitgestoken en onder de buiken van de schapen, die de cycloop a'leen •op den rug betast, bij het verlaten van de gmt. ontsnappen Odsyseus en zijn makkers. De aankleeding van deze comedie was prachtig. Olysseus en zijn makkers „roeien" zingende de zaal binnen en landen aan het looneel. Ze hebben een groote kruik bij zich. „Zit daar limonade in?" vraagt een der makkers van Olysseus. „Wel neen", is het antwoord: „Sehiedamseho jenever!" De bewerking naar Homerus 't is ge zegd is vrij geweest !0ok de dans van de schapen op de muziek van... een gramofoonplaat was niet bepaald „Home- xiaansch", maar... „Veeriaansch". Ie zoete wijn, die Odys.,eus Polypbemos volgens het outh verhaal toedient, was dit maal vervangen door iets uit de groote jeneverkruik, met een étiket van een be kende Schiedamsche firma 1 Voor -de 19 jongens, voor een groot deel uit de 2e en 3e klasso van bet gym nasium, die zich volledig inleefden in hun rol, een woord van lmkle. In het bi- merkelyke voordracht; alleen was eer iels rustiger tempo hier en daar waarschijnlijk de voordracht nog ten goede gekomen; het tempera,..ent zal hier vermoedelijk een ro! spelen De muzikaliteit van den vio list kwam oa tot uiting in de overlxjlig- heid van een partituur! De heer Kees Fel- perlaaa begeleidde uitstekend aan de piano De avond werd besloten met een bal, waarbij de „O.K. Rhythm Kings" voor zeer gewaardeerde muziek zorgden. Velen vonden 3 uur nog te vroeg om naar huis te gaan. Naar de R.D.M. teruggebracht, Onder bizonder mooie wesrsomsiandig heden is de „Nieuw Amsterdam" van de HollandAmerikaiijn, die gedurende een week in het dok is geweest bij Wilton Fijenoord, gistermorgen weer terugge bracht naar de Rotlerdamsche Droog lok Maatschappij. Negen sleep hooien van Wilton—Fijen oord "en de Rotlerdamsche Droogdok Maat schappij hebben het schip teruggesleept Ditmaal hadden vijf voor en vier ach.er op de minuut volgens het opgestelde werk plan verioópen De belangstelling aan den Maaskant en bei Hoofd was gisteren bij lange na niet zoo gToot als bij aankomst van de „Nieuw Amsterdam" op Zondag 13 Februari, waar van het vroege uur wel mede oorüaak zal zijn geweest Om zeven uur werd het dok verlaten, om acht uur kwam het convooi met stil waler voor de haven van de Rolterdam- schc Droogdok Maatschappij en te half negen kon het schip reeds vast gemaakt worden. Bij het passeeren van het Hoofd werd ditmaal de Zuidwal gehouden, om het tegemoet komend scheepvaartverkeer zoo wc-mig mogelijk te hinderen. Met het vastmaken was veel tijd ge moeid, aangezien men de zware ijzeren keitin'e'1, die verleden week doorgebrand v.erden, weer moes! bevestigen. Heden zijn de werkzaamheden aan het interieur van het schip weer hervat. Schiedamsche Reddingsbrigade. Morgenavond zou in het Sportfondsen bad gelegenheid bestaan de proef af te leggen voor het diploma van de SR3. hét examen is echter uitgesteld; wel wordt rr.orgen gewoon geoefend. Bal-masqué Van A.S.V. in hel Corner llo use. De carnavalsstemming heeft ook -hier haar intrede gedaan mot een bal masqué, Jat A SA'. Zaterdagavond in het Corner Hons liield. Het was een feest van uit- gelat pret. zonder dat deze de grens van hel welvoegelijke overschreed. Er werd gedanst, serieus gedanst, maar ook „en innsse", er werd gejuicht en men kroop figuurlijk! in de huid van een ander cn deed zijn best in die rol te blijven, zelfs na her démasqué om 12 uur. Tot midder nacht trachtte men voor elkaar verbor gen te houden zijn ware identiteit: men nas een dikke Zeeinvsche boerin, een groep Spanjaarden, Schotten, Japnnsche officieren of piraten; zelfs de gevangenis had een deel van haar habitué's afge staan zoowel van het vrouwelijk als man nelijk gedeelte, inclusief cipier en rijks veldwachter; do zon, maan en sterren zweefden vereenigd in één lieftallig fi guurtje over de voor deze gelegenheid ver- grootc dansvloer van het Corner House; ook de zomer was daar en de wereld is vol tegenstellingen boerenkool met worst, waarvan de worst in den loop van den avond successievelijk verdween in de magen \an menschep, die lichtelijk flauw waren en er over klaagden... dat de worst niet gekookt was. Een kaasboer bleef zijn functie ook na het démasqué uitoefenen en liet velen van zijn vette, jonge kaas poe ven, waarbij tevens een biljetje werd overhandigd, waarop men kon lezen, waar die kaas te koop is! Dus leut, milddadig heid en business tot een trist van drie gecombineerd 1 Het roode achterlicht van 1 Januar. af op elk rijwiel, dat *s avonds «as ook op hei A.S.V.-hal present; er wïit«n matrozen en eert reislustige, die ie Ned. Reisvereenigiug voorstelde en ook Peter Pech met z'tt „Knelia" ver toefden op het laai! Het was een fleurige, kleurige optocht, die om 9 uur, inet de muziek oorop, bezit nam van de beneden zaal en deze vervulde met hel gedruisch au het jolijt, opgejaagd door gesynco- peeidc tonen, aan viool, saxophone, trom pet, vleugel, bekkens en trom ontsnapt. Vooial de groote trom deed haar best! En n deze cacophonie van min of meer ge ordende muziek mengden zich de geluiden, aan toeters en marletou's „ontlokt". Ser- ertlines zeilden door de zaal; papieren muziekinstrumenten werden de laier bin nenkomenden in de hand gedrukt om toch maar vooral te helpen het lawaai te ver meerderen i Toch werd voldaan aan hetgeen de waarr emend voorzitter, de heer H. M. van Nieuwkerk den k aanwezigen feeslge- nook-n op het liart had gedrukt: vrooüjk te zijn, zonder zicli aan uitspattingen te biilen (o gaan! Een juiv, bestaande uit mevr. Prins, mevr. Gelcynse en de heereii Van N Ld en Geleynse wezen als de aardigste groep aan de 14 bezoekers uit de gevangenis; daarop volgden de piraten; de aardigste dame was de zomer; 2e werd boeren kool met worst; zon, maan en sterren was een ernstige concurrente van die twee. E% kaasboer kreeg den eersten prijs van de los loop en de heeren en het rooie achter licht werd no. 2. Na het demasqué reikte de lieer Nieuwkerk de prij'zen nul Het roode achterlicht, geassisteerd door- eenige dames, hield een inzameling voor de hulpactie ten bate van do slachtoffers van den brand in de Jacobastraat! Een mo<"ie geste, die f9.80 opbracht! Vcstigijagseischen slagersbedrijl'. De minister van economische zaken Leef! bepaald, dat voor een ministerieel® v >rkJanng van voldoening aan de \esli- gingseischen voor wat betreft de vakbe- kw lamheid, ingevolge het Vestig ng-besluit riagersbedrrjven 1933, in aanrnerkmg kun nen komen de bezitters van eii' 'diploma's van den dagcursus van de Eer»ie Neder- laitbche Slagersvakscliool, te Utrecht, wel ke zijn uitgereikt vóór 1 December 1937 en niet de handteekening dragen van den gecommitteerde van den minister. Begrafenis Th. Bokhorst. Dl allen eenvoud is Zaterdagmiddag op de R.K. begraafplaats ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer Th. Bokhorst, die 55 jaar lid was van het muziekcorps der d.d. schutterij en daar na \ati het Stedelijk Muziekcorps, waar van hij de laatste jaren eere-lid was. Voor den rouwstoet uit -werd het omfloerste vaaiidel van het Stedelijk Muziekcorps ge dragen; 6 leden in uniform gingen ter zijde, 4 volgden den wagen, waarmee het stoffelijk omhulsel grafwaarU v.eid 'ver voerd. Op de begraafplaats stelden de 11 leden van liet Stedelijk Muziekcorps zich en haye op en brachten een laatsten groet aan den overleden makker. Een bloemstuk van de Commissie van het Stedelijk Muziekcorps dekle de baar. Op Oud Eik cn Duinen. lu allen eenvoud is Zaterdagmiddag op de begraafplaats Oud Fik en Duinen te 's-Gravenhage ter aarde besteld bet stof felijk overschot van onzen oud-stadgenoot, den heer G. Odé. De plechtigheid weid o.a, bijgewoond door de commissarissen van de N.V. F. W v. d. Eist en Co. de heeren P. L. Broek smit, J. K. Smit, L. van Geldermalsen en J. Richter; de lieer F. .Odé vertegenwoor. digde de directie; namens de afueeling Schiedam van den Ned. Prot. Bond, waar. van de oveiledene voorzitter is geweest, waren aanwezig notaris P. Schaberg, voor. zitler en dr. II. Faber, voorganger; voorts de heer D. Rook te Wassenaar, oud .voor ganger van den Ned. Prat Bond, ear onze oud.stadgenooten de heeren B. de Maar en S. Houtman. Namens de familie heeft ds. A. W. AI. Odé, Herv. predikant tc- Koudekerk (Z .II.) een neef van den overledene, de betc«k nis van wijlen den heer G. Odé voor den fa milïekring in het licht gesteld en daar een persoonlijk woord aan toegevoegd. Oranje-avond. liet Vereenigings 1 okaa 1 was geheel ge. vuld, toen de voorzitter de heer L. IIeu. kels Vrijdag j.i. den Oranje.avond, geor ganiseerd ,door de Chr. Hist. Kiesvereeni ging met Schriftlezing en gebed opende. In zijn openingswoord heette hij allen hartelijk welkom en bracht dank aan den heer Th. J. L. van den Berg, die ervoor zorg had gedragen, dat de verceniging met een schitterend versierden wagen kon deel nemen aan den optocht van Zaterdag 5 Februari j.I. Tevens spiak de voorzitter er zijn er. kentelijkheid over uit, dat de fa. Rijnbemde en van Hoek en de heer W. Noomen, voor een keurige zaalversiering gezorgd had den. De voorzitter hield hierna de feest rede, waarin spr. tot zijn blijdschap con. sta leerde, dat rond Oranje de geschillen en verschillen waren weggevallen. Door de geschiedenis der laatste 4 eeuwen is het steeds Oianje gewresi, die het middelpunt vormde van ons nationale beslaan. Re! gelukkige gcdaaclite was, die II.AI. di' K- oingin en Z.K.H. Prins Hendrik tot u li drukking brachten in den naam van onze Pii.usesJuliana. Oude namen zouden herleven, was aan. gekondigd en inderdaad, 'tis niet alleen een oude naam, maar een symbool. De per. soon van Juliana vain Stolberg kwam in het middelpunt te staan, met al haar goede eigenschappen. Vervolgens ging spr. verschillende voor. vallen na uit het leven onzer Kroonprin ses, waaruit men liaar karakter leert kennen Spr. besloot met de geboorte van Prin ses Beatrix le releveeren en sprak de hoop uil, dat zij moge opgroeien tot een ware ge! ukaanbrengster. Iliema werden staande 2 coupletten van het Wilhelmus gezongen. Be avond' was overigens gevuld door het optreden van den heer L. de Bruin en de Hakkertband, Di de pauze werden allen onthaald op thee en beschuit met muisjes. Deze trac. tatie vond gretig aflrek. Aan het slot van den avond bracht de voorzitter allen dank, die rnedege. werkt hadden en wend de bijeenkomst na het zingen van den Avondzang, met dank. zegging gesloten. Schicd. Voel bal vereen. Ö.V. Op de jaarvergadering van de Schie damsche Voelbalvereeniging O.V. zijn o.a. de jaarverslagen aan de orde ge-tcnl, <iïe c„veranderd werden goedgekeurd. De heeren F. Kamerling, D. Swart en F. Ringelensteijn, allen periodiek aftre dend, werden bij acclamatie herkozen. De beer E. C. Steens, die gedurende hel, afgeloopen jaar eerste secretaris ge weest is, heeft om redenen van particu lieren aard bedankt De heer A. 1. Bui tenhuis werd als bestuurslid gekozen. Het secretariaat is thans gevestigd bij den heer P. Swart, Rembrandtlaan 114a, te Schiedam. Nederlandschc Blindenhand. De Nederalndsche Blindenbond houdt Vrijdag, 25 Februari a.s. in Musis Sa crum een p rop agan da .a v on dwaarin o.a. do film Lichtende Verten", zal worden vertoond, waarin het leven en streven, de moeilijkheden en ook de overwinningen van den blinden menseh worden weergege. ven. Door de verhalende draad, die door deze film loopt, is zij boeiender dan de vorige van den Ned. Blindenbond. Als voorfilm wordt „Wakende oogen" vertoond, waarin men kennis maakt met het nuttige weik van den geleidehond. De heer Joh, v. d. Berg, propagandist van den Ned. Blindenbond, zal declameeren en spreken over: Om glans de wolken; de heer M. Gertnerand spreekt een openings, woord. Bovendien zal „Utile Dulci" de één.acfcer „Voetbalmaniakken", opvoeren. Voor meerdere biz.onderhedon verwijzen we naar de advertentie in dit blad. Voetbal vereen. Hercules. De voetbalvereen. Hercules, opgericht door personeel van den HoU. Wijnhan del, heeft Zaterdag in Gebouw Eendracht haar eerste lustrum op feestelijke wijze gevierd. Nadat de heer C. Tettelaar namens de feestcommissie de ongeveer 100 aanwezi gen welkom had geheeten, gaf de heer P. v. d. Vliet, voorzitter van Hercules, een terugblik over de afgeloopen 5 jaren. Aan den heer Th. Vitscher, lid van Her cules en secretaris van de Schied. Voet bal Competitie, die wegens ziekte niet aanwezig was, werd het eere-iidmaatsdiap aangeboden. Do heer Van JLith complimenteerde als voorzitter van de S.V.C. Hercules. Hei programma werd verzorgd door Leen de Bruijn en Betty Morelli; Wim en Bram Seholte traden op en Van Dijk's Band zorgde voor muziek, ook tijdens het dan sen. Do heer II. A. M. Jonker RoeJants woon de als lid der directie van den Hollamd1- schen Wijnhandel, een deel van den 1 eest avond bij. Voetbalvereen. NJAC. De voetbalvereen. N.F.C. vierde Zater dagavond in Tivoli haar 4-jarig beslaan; voor dezen feestavond was zeer veel be langstelling. De voorzitter, de heer G. Westhuis, opende den avond, heette de afgevaardig den van de zustervereenigingen welkom en dankte de feestcommissie voor baar voorbereidenden arbeid. De snarenzangers v. d. Horst en Rouge, gesecondeerd door Tine Nrjman, die caba retliedjes zong, hebben het program ge vold. De Hakkert Band leverde goede mu- de heer J. G. Hakkert had veel succes met het bespelen van het Slan- daajrt-orgel in Tivoli. In het Volkspark, De spieeuwen iu het Volkspark hebben den laatsten tijd veel bekijks, als zij 's avonds zoo omstreeks 5 uur in gruoto drommen hun slaapplaatsen betrekken. Gis teravond hebben vele tientallen van liet interessante schouwsjxd genoten. Vooral drie populieren, die dicht bij elkaar, vlak bij de verlengde Willem de Zwijgerlaan slaan, vormen een geliefkoosde plaats voor vele spreeuwen om nog even te vertoeven, voor zij" lager afdalen om m hel struikgewas ie gaan slapen. Zater dagmiddag was de middelste nier^drle boomen zoo dik bezel, dat met veel «e- raas een vrij dikke lak afbrak. [Iet was een zeldzaam schouwspel de duizenden vogels op het zelfde moment op de vleu gels te zien gaan, waarbij een gedruisch werd gemaakt als van een aankomenden wervelwind De slruiken, waarin de vogels bij voor keur bivakkeeren, zien geheel wit van de uitwerpselen en op don grond ligt een laag van enkele c.M. dikke mest. Daartusschen treft men een groot aantal elastiekjes aan, die men tegenwoordig m winkels veel om kleine pakjes doel. Ver moedelijk pikken de spreeuwen die op mestvaalten op, in de veronderstelling een eenigszins vreemdsoortigen worm le heb ben buitgemaakt! Maar als onverteerbaar wordt de „worm" weer verwijderd! Toen het Sterrebosch pas in opkomst was, hebben spreeuwen dat ook eens als gemeenschappelijke slaapplaats uitgekozen, maar zij zijn toen met brandende fak kels verjaagd, want zij berokkenden het jonge bosch destijds veel schade. Man door tractor met trailer overreden cn zeer ernstig ge wond. Op den gevaarlijken overgang bij het Roode Hek op den Rotterdamschedyk is vanmiddag te omstreeks twee uur een zeer ernstig ongeluk gebeurd'. EeD tractor met trailer van de" N.V. Gasaecuimilatoron Mij. te Amsterdam en Overschie naderde uit de richi.ng Rotter dam en zwenkte bij den overgang naar lechts. De 44-jarige werldooze G. A de Smits wilde op hetzelfde moment over steken van den vluchtheuvel bij de tram halte naar den oprit van het lager gelegen gedeelte van den Rotterdamschedijk. Naar het schijnt heeft de man bij het zien van de Iractor met trailer geaarzeld en dit is hem noodlottig geworden- Door de linkervoorzijde van de trailer werd hij gegrejoen, onder den wagen door geslagen en kwam met de beenen terecht onder het rechtervoorwiel van den aan hangwagen. Dé wagen moest opgevijzeld' worden om hel slachtoffer te bevrijden. Dr. A. D. de Leeuw was spoedig ter plaatse en constateerde, dat de man o.a. be.de bee nen gebroken en een groo.e wonde aan het hoofd' bekomen had. Per uitrukauto van de politie werd de man-naar het g».meenteziekenhuis vervoerd, waar hij ia hopeloozen toestand' is opgenomen. Op de plaats van het ongeluk merkten wrj o.a. mr. J. Stheeman Hesse, den kan tonrechter, op. Oproep getuigen. Aangezien de politie overtuigd is, dat verscheidene personen, die het ongeluk hebben zien gebeuren, zich niet opgegeven hebben als getuigen, verzoekt de com missaris van politie hen zich alsnog voor het geven van inlichtingen aan het po litiebureau Lange Nieuwstraat te willen melden. Gevallen. Hedenmorgen omstreeks half 11 "zwikte mej, B. de J. op de Broersvest door haar knie en viel, waardoor opdjïaar knie een flinke wond ontstond. De gevallene werd gastvrij opgenomen in de parfumeriezaak van den heer J. van Soest, Broersvest 27, waar een noodverband werd gelegd1. Later arriveerde nog een arts en op diens ad vies is mej. De J. per politic-uitruirwagen naar haar woning aan het Oude Kerkhof gebracht. Op de Broersvest trok het voor geval zeer de aandacht. Ongeveer 1% uur heeft mej. De J. in den winkel van den' heer Van Soest vertoefd. Schied. Sportverecniging „Vlug en Lenig'. Op 28 Februari a.s. zal het vier jaar geleden zijn, dat Vlug en Lenig werd op gericht. Dit feit zal worden herdacht op 2G Maart as. in Maison Westhuis. Het clubblad zal voor deze gelegenheid worden uitgebreid en verschijnt begin Alaart. Botsing. Op den Rotterdamschedijk is Zatei'Lig een vrachtauto, bestuurd door G. J„ tegen ejen met paard' bespannen wagen gei'-'- den. J. wilde den wagon passeeren, maar daarvoor was, omdat bouwmaterialen op deri weg waren opgeslagen, geen voldoende ruimte. De wagen werd licht beschadigd. Jasbcschcrme" verbrand. Zaterdagmiddag hebben jongens de jas. beschermer van mej. IL C. de B.'s fiets, die op de zandvlakte in het Volkspark stond, in 'brand gestoken. Buit stuk gegooid. Di de St. Liduinaslraat wierpen Zater dagmiddag tweo 12-jarige jongens, T. P- L. en J. C. S., kiezelsteenon naar elkaar. Daarbij kwam een -der steonen tegen een groote ruit terecht, die daardoor vernield werd'. agenda. SCHIEDAM. City Theater, 8.15 uur. Moord iu de ge vangenis. Het groene licht. Zon dag 3 en 5 uur. Malinée. Uk w- A li

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2