UIT DEN GEMEENTERAAD Nederiandsche Bündenbond STÖÖMWASS0HE8U „EDELWEISS" Lange Haven Comité S.Z.C. Verbouwing STADSNIEUWS Een lange besloten vergadering. Een verleende ver gunning, die B. en W. eerst hadden geweigerd. Het afscheid van mr. A. F. V. Sickenga als gemeente secretaris. IVnar deer e tule redevoeringen Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Gejaagdheid, Onrust en Zenuwachtigheid gebruike men de Zenuwstiilende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten „Maarten Luther" G L AS IN LOOD ca N.V. v. KATWUK's GLASHANDEL Westmolenstraat 16-18 - Telef. 68519 R A D10 - E L: E CTR I C I JE IT Centrale voor werkloozenzorg Rotterd. Philharmonisch Orkest in bijna 2 maanden heeft de raad de zer gemeente niet vergaderd eu als er geen bizondere punten op de agenda hadden gestaan, zou de bijeenkomst van de vroe de vaderen wellicht binnen een half uur tje beëindigd zijp.! Maar er waren twee bizondere aan gelegenheden: lo. de Nieuwjaarsrede van den burgemeester, mr. dr. F. L. J. van Haaren en het antwoord daarop door den nestor van den raad, den heer J. G. van Dorp, die samen ongeveer een half uur in beslag namen en 2o. het afscheid van den gemeente-secretaris mr. H. F. v. Sic kenga, die de vergadering relief gaven. Do notulen van de begrootingsverga- deringen werden goedgekeurd'; bij het aan de orde stellen van d** vaststelling der notulen, van eenige besloten vergaderingen, die den laatsten tijd gehouden werden, gingen de deuren van de raadszaal dicht achter de persvertegenwoordigers en de twee bezoekers van de publieke tribune. De notulen van de besloten zittingen wor den niet gedrukt, doch aan den raad vooigelezen. De verslaggevers achtten het niet de moeite waard een sigaartje op te steken, want de vaststelling der notulen van een geheime vergadering vergt meestal sleehts enkele minuten. Gistermiddag heeft de raad echter ongeveer 5 kwartier ach ter gesloten deuren vergader!. Veilig mag worden aangenomen, dat in die bijeen komst nog wel iets anders werd behan deld dan alleen de notulen van geheime vergaderingen Een oorspronkelijk geweiger de vergunning alsnog verleend Precies hall 4 gingen de deuren \an de raadszaal weer open en toen werd bin nen 20 minuten de heele agenda, inclui- sief de Mededeelingeu en Ingekomen Stuk ken, afgedaan. Over slecths één punt is evesi gesproken- het advies van de Com missie voor de Strafverordeningen om hot besluit van B. en \V. te vernie tigen, waarbij aan den garagehouder Th. C. Burgers voor het pand Francois Ha- verschmidtlaan 74, vergunning was gewei gerd als bedoeld in liet R.A.P., voor de exploitatie van huurauto's. In dit pand is steeds een garage gevestigd geweest, maar een buurman, die zijn huis kocht, toen de garage er reeds was, heeft zich veel moeite gegeven om deze te laten ver dwijnen. B. en W. hebben de bezwaren van den buurman zwaar laten wegen, en weigerden de vergunning, die ingevolge het onlangs in werking getreden R.A.P., vereïscht wordt. De meerderheid van de Commissie voor de Strafverordeningen liet echter haar juridisch geweten spreken met ter zijde stelling van andere overwegingen ca- adviseerde de vergunning alsnog te verleen en. En in dien geest besliste de raad met 19 tegen 7 stemmen. De wethou ders behoeven bij een dergelijke stemming geen uitspraak te doen, maar mogen dat we!. Toen de voorzitter vroeg: „Willen de wethouders stemmen?" antwoordde de heer Dmkelaar laconiek: „Nu niet meer!" Het lot was immers toch reeds beslist! De heer Bergman maakte eenige op merkingen, die op de contreverse B. en W. Commissie Strafverordeningen geen betrekking had. Zij betroffen alleen een kleine afwijking in de voorwaarden voor de vergunning met het concept-ontwerp van het R.AP. Dit laatste adviseert als voorwaarde op te nemen, dat de arbeids voorwaarden van het personeel door R. en W. moeten worden goedgekeurd en in het ontwerp-beslnit, door de Commis sie aan den raad voorgelegd, is die be paling „vervlakt", waardoor de patroons gelegenheid krijgen minder goede arbeids voorwaarden vast te stellen. De zelfde voorwaarden, waaraan de h°er Burgers thans krijgt te voldoen, gelden ook voor zijn collega's, die reeds een vergunning hebben. De burgemeester zeide toe, dat deze zaak nog eens bekeken zal worden en daarbij legde de heer Bergman zich nesr Afscheid mr. V. Sickenga. In. de pauze, die volgde, werden de heer en mevr. mr. Sickenga en hun schoon zoon eri dochter, ir. en mevr. Richter Sickenga. door den loco-secretaris, mr. N. J. Port, per auto van huh naar het si ad huis begeleid. Om ruim kwart over 4 traden deze de raadszaal binnen, die met enkele pal men en een. met door den chef van den Plantsoendienst met bloemen versierd spie gel tafeltje, een eenigszins feestelijk aan zien had gekregen. Ook de gemeente-secre taris van Rotterdam, mr. M. Smeding, was aanwezig en had! aan de tafel van B. en W. plaats genomen. Toespraak van den burgemeester. De burgemeester, mr. dr. F. L. J. van Haaren, sprak het eerst den scheidenden gemeente-secretaris toe en uitte namens het gemeentebestuur zijn groote waardee- ring voor het werk van mr. Sickenga, gedurende ruim 34 jaar voor de gemeente verricht. Namens B. en W. en de raads leden bood spr. den heer mr. Sickenga een speciaal vervaardigd bord van Delftsch blauw, met aan den achterkant een inscrip tie, aan, naar een ontwerp vun ir. C. E. Alexander, niet een daarbij behoorende ontkende, ontworpen doo: een lteeiair van de werkloozencursussen ea uitgevoerd door een cursist. De oorkonde was door den burgemeester, de wethouders en alle raads leden geteekend. De wethouders aan het woord. v ervolgens voerde het woord de lieer ir. Houtman, wethouder van G. W., die o.a. de groots welwillendheid roemde van deii gemeente-secretaris om nieuwe wet houders in te werken en behulpzaam te zijn en een kort overzicht gaf wat er in de 34 jaren, dat mr. Sickenga ge meente-secretaris is geweest, in Schiedam is tot stand gebracht. De heer mr. M. M van Vedzen, wethou der der Technische Bedrijven, sprak ook namens de R. K. fractie en schetste het aandeel, dat inr. Sickenga heeft gehad bij het tot standkomen van belangrijke besluiten, o.a. van het nieuwe e'ectriei- teitscontracl met Rotterdam. De heer T. Slavenburg, wethouder van financiën, voerde tevens het woord voor de Ghr. Hist fractie, en legde den na druk op het werk van mr. Sickenga in het belang van de financiën van Schie dam. Dc scheidende gemeente-secretaris is nooit bij een politieke partij aangesloten geweest, maar de Chr. Hist, hebben het gevoel gehad', dat mr. Sickenga geestelijk niet ver van hen afstond;. De heer J. Dinkelaar, wethouder van onderwijs, maakte zich ook i t tolk van de soc.-dem, fractie. Toen mr. L.ekenga in 1903 als gemeente-secretaris van Schie dam geïnstalleerd werd door burgemeester Versteeg, waren er nog geen soc.-dem. lid van den raad; dc eerste deed m 1907 zijn intrede. De samenstelling van den raad is sterk gewijzigd, maar inr. Sic kenga is zijn belofte, bij zijn installatie gedaan, trcuw gebleven: steeds is hij be leid geweest ieder, waar dit maar mo gelijk was. van dienst te zijn. Als er moeilijkheden zijn, hoopt spr. nog wel eens een beroep ie doen op de groote bereid willigheid en kennis van den heer Sickenga. Raadsleden aan het woord. De heer 3. G .Hoogendam sprak namens do A. R. fractie, die niet in het college vertegenwoordigd is, een hartelijk woord van waardeering en afscheid. De beer \V. Collé (eomm.j roemde de eenvoud en de rechtvaardigheidszin van den scheidenden secetaris. Antwoord van mr. Sickenga. De tl eer mr. V. Sickenga heeft tenslotte voor het cadeau en de 'eie mooie woor den, tot hein gericht, dank gebracht. Die mooie betuigingen betreffende zijn per soon kloppen niet geheel met de mee ning, die hij over zich zelf heeft, maar voor de vriendschap en waardeermg, onder vonden, is bij desniettemin, zeer dankbaar. Toen de heer Sickenga opmerkte: „Zul len Ged>. Staten wel goedvinden, dat een uitgave voor dit cadeau, dat ik zeer waardeer, wordt gedaan?", interrumpeerde de burgemeester: „Ged. Staten hebben wel het toezicht op de ope nbare financiën, maar gelukkig nog niet op onze par t i- c u 1 i e r e f' Deze duidelijke verklaring stelde den scheidenden gemeente secretaris geheel gerust! Ik heb, zoo zei de heer mr. Sickenga, we! eens adviezen gegeven, die niet al te zeer werden gewaardeerd en nu ik afscheid neem, veroorloof ik mij nog eens een advies te geven, dat men misschien ook wel niet zal waardeeren. We vreezen, dat bedoeld advies in het politieke college, dal de raad vormt, wel weinig weerklank zal hebben gevon den, wat niet zeggen wil, dat het on juist is 1 De heer mr. Sickenga waarschuwde nd. om een kleine groep der burgerij, die voor hei maatschappelijk leven echter van groote beteekenis is, niet van het ge meentebestuur uit te sluiten. De schei dende gemeente-secretaris verduidelijkte zijn bedoeling nog, door te zeggen, dat hij met die kleine groep bedoelde: de libe ralen! En hij verstoutte zich een uitla ting, ihe aan wijlen mr. Troelstra terecht of ten onrechte wordt toegeschreven, te herhalen: „Men moet de stemmen niet tellen, maar wegen!" De heer mr. Sickenga eindigde mei een getuigenis. Dat hij iets voor de gemeente Schiedam, die hem lief is, heeft kunnen doen, is z.i. te danken aan zijn verhond met God, door het geloof m Jezus Chris tus, waartoe hij hier gekomen is. Met den wensch, dat de raad door samenwerking en goeden wil geleid, nog veel m het belang van de gem-mie Schie dam zal kunnen doen, besloot pr. zijn rede We komen op de gehouden redevoerin gen nog uitvoeriger terug, maar wilden onze lezers thans niet onthouden, wat ons daarin het meest frappeerde. Na/Jat de burgemeester de openbare ver gadering had gesloten, bleef de familie Sickenga, het college van B. en W. en de raad nog gcruimen tijd genoeglijk bijeen, waarbij een kopje thee, een versnapering en een sigaar werd gepresenteerd. Hedenmiddag 2 uur nemen de heer en meir. Sickenga in besloten kring af scheid van het personeel der gemeente secretarie; daarna van de hoofden van lakken van dienst en om half 5 bestaat gelegenheid voor de burgerij ten slad- huize den scheidenden gemeente-secretaris en mevr. Sickenga de hand te komen drukken. J Kunst- en Filmavond. Groote belangstelling bestond gisteravond voor den kunst- en filmavond, welke in organisatie tol. stand', waardoor de bond een „strjjd-organisatie" werd. Voorts bevatte het programma nog de clamatie «n de vertooning van een kort Musis Sacrum werd georganiseerd door j f drupje getiteld: Wakende oogen. den Nederlandschen Blindenbond. In zijn openin jsrede heeft de heer M. Cr er me- raad daarover zijn vreugde uilgesproken en een uiteenzetting gegeven van het doel van den avond, welke sleehts beoogde meer bekendheid te geven aan het werk van den BlindenLond en niet bedoelde den mon den geld uit de zakken te klopnen ^pr. bracht bij voorbaat dank aan Utile Duld, welke vereeniging steeds bereid is voor liefdadige doeleinden to spelen en verder aan allen, die dezen avond haddein voor bereid en tenslotte aan de bezoekers, die het houden van den avond door het koop-en van kaarten mogelijk hebben gemaakt Het voornaamste gedeelte van het pro gramma werd in beslag genomen door een film over het werk van den bond, een zeer geslaagde opname van Visie: „Lichtende verten". De moeilijkheden van den blinde als en keling in de maatschappij vormen het uit gangspunt en uitvoerig worden de bemoei ingen geschetst, welke de Blindenbond aan do Nederiandsche blinden ten goede laat komen. De reorganisatie van den bond, de omzetting van bl'mden-werkverschaffing tot het scheppen .van gelegenheid' produo- tieven arbeid te verrichten, de tehuizen van den bond, in het kort de pogingen, welke in het werk worden gesteld om van den blinde een volwaardige arbeidskracht te maken, dit zijn wel de voor naamste onderwerpen, welke op zeer sug gestieve wijze op het uitte doek zijn ge bracht. De toelichting tot deze film werd ge geven door den bondspropagandist, den heer Joh. van den Berg, uit Ooster- beek, die gisteravond zijn honderdvijfden propagauda-avond van dezen winter hield en thans reeds twaalf jaar werkzaam is in deze functie. Bizondere belangstelling had ook de re<le van den propagandist, onder den ti tel Omglansde wolken. Spr. wees erop, dat het doel van den bond in het algemeen is het streven inaaT Na de pauze voerde Utile Bulci het bekende één-actc-rtje „Voetbal-Maniakken" op, dal wederom veel succes oogstte. Het Utile Juice zorgde weer voor beschaafde en tr'act muziek. Na afloop heeft de heer Gcrmeraad dank gebraeU -.ooi de opvoering, waarop de Ver Vos nam» as Utile Dulci antwoord» da Het probleem van het lijden. De afdeeling Schiedam van den Ned; Luthexschen Bond voor Christelijk Sociale Actie „Maarten Luther", hield gisteravond een vergadering in de leerkamer van de Luthersche Kerk, onder leiding van den heer Th. C. Pluyra. Als spreker trad op de heer W. A. J. Dal may er, voorzitter van Patrimonium, met het onderwerp: Het probleem van het lijden. Dit onderwerp heeft groote beteekenis; het is niet alleen de zielsworsteling van iedere generatie, maar van ieder menseh persoonlijk. Het feit van het lijden dringt zich steeds in ontstellende mate aan ons op. Spr. steldo de vraag waardoor het feit van het lijden een probleem werd. Eener- zijds hebben we het feit, dat we con- stateeren. Anderzijds is er God, de vol maakte God, uit Wiens hand do mensch, die lijdt is voortgekomen. Daarin ligt het probleem, want die twee botsen met elkaar. Spr. ging voor Is de bron van het lijden na. Deze bron wordt wel gezocht in den kapitalisliscben staat. Met name de sociaal democratie, het communisme en het na- tionaal-socialisrao zien de bron van liet lijden in de huidige structuur van liet sociale leven. In dit verhand gaf spr. een overzicht van allerlei sociale misstanden die het probleem van het lijden verscherpen en die aanleiding geven tot de veronderstel ling, dat de bron van het lijden in den kapilaüstischcn staat te vinden is. Verder wees snr. op de oude idee van geestelijke en economische volwaardigheid Rousseau, die dé cultuur de oorzaak van van de blinden,! opdat zij zullen worden ;)e|. lijden noamde, om vervolgens de aan- beschouwd als volwaardige axbeidskrach- ^laclit te vestigen op de Christian Scien- tcn. Uiteindelijk is het streven van den .tisten, die oruler leiding van Eddv Ba- bond gericht op gemeenschapszorg, beter ^er bobber, beweerd», dat hef lieele pro gezegd staatszorg voor den blinde. j bleero niet bestaat, ondat alles slechts in liet actie-programma van den bond heeft beelding zou zijn. de volgende grondslagen: leerplicht voor! A\a f.eidge critiek op deze gedachten te het blinde kind; uitgebreide, wct'elijke ge-hebben gegeven, bracht spr. de oorzaak regelde vakopleiding; stichting van een' rijksbureau voor arbeidsbemiddeling en goede nazorg; waarborgen voor steun aan ouden van dagen en niet werkkrachfige blinden. De bond is de oudste vereeniging van blinden in den lande etn telt ongeveer 4000 leden. Tot dusver is de zorg voor den blinde bijna uitsluitend gebaseerd op de particuliere liefdadigheid. Daartegen in het bi zonder is het streven van den bond gericht, want in de eerste plaats is deze van bet probleem naar voren, zooals die door den Bijbel wordt aangegeven. Vol gens den Drjbel list de oorzaak van het lijdens-problecm in de zonde. Zoodra de zonde is weggewerkt, is ook het probleem verdwenen. De realiteit van het lijden vindt haar dieps ton grond in de realiteit van de zonde. Het voornaamste feit dat de Bijbel stelt lot oplossing van het lijdens-problcem is de zelf-openbaring Gods in Christus. Daar- zorg niet toereikend en in de tweede plaats1 door kan de mensch vrede krijgen, ook maakt deze loesland den blinde rechteloos, j voor dit groote probleem. Daardoor wordt Vroeger werd er niets voor de blinden.de zonde verzoend. Daardoor wordt ook en werden zij verwezen naar de bedelarij,dit universeele probleem teruggeleid tot zij waren uitgestootenen uit de maatschap- het individueele. Er is gezamenlijk lijden, pij. Het begin van blindenzorg is te vin- f maar er is ook persoonlijk lijden. Er is deïi in Parijs, waar in 1734 door Vaten-collectieve, maar er is ook persoonlijke tin Hare een blindenschool werd gesticht, schuld. In Nederland kwam in 1808 te Amsterdam! F.r is algenwene, maar er is ook per- ean blinden-insiituut tot stand. De groote omwenteling kwam in 1829, toen de Franschman Louis Braille, zelf een blinde, het bekende puntensehrift, gebaseerd 'op zes punten, opbouwde. soonlijke genade, Staande bij den ingang van de lijdens weken, wees spr. op de groote beteekenis van het lijden van Christus, waarin alleen de oplossing te vinden i3 voor het pro- Do bond werd gesticht in 1895 door de'bleem van het menschelijk lijden, bekende Delvenaars Willem en Victor van j Enkele vragen en opmerkingen werden Tienen en de heeretn Kolff ea Schilt. Aan-door den snr. beantwoord. vankelijk was de bond weinig bekend en pas gedurende' den oorlog ontwaakte het hesef, dat goede organisatie ook voor de blinden verbetering in hun lot kan bren gen. Het congres van 1919 bracht de re- TELEFOON 68735 G. A. DE WINTER GARAGF "IINimiF" Sarpamhr Knappertlaan 1Z unnnui. umuL .—telefoon esioo— C. v. d. MOST ROT TER D.O IJK 186 - TEUEF. *6 7.7 7.6 Voor de vierde maal een collecte georganiseerd. De centrale voor werkloozenzorg, ge sticht op initiatief van den raad van Ne deriandsche kerken voor practisch christen dom, doelt mede, dat in een dezer dagen gehouden vergadering van haar algemeen bestuur werd besloten om in het voor jaar van 1938 opnieuw een landelijke col lecte ton behoeve van haar arbeid te or- ganisoeren. Voor de vierde maal zal dus een beroep worden gedaan op de offervaardigheid van christelijk Nederland. Het werk der centrale, zooals dit in broeden kring bekend is, vraagt ten gevolge van de huidige tijdsomstandigheden om voortzetting. Daarnaast en in aansluiting op dezen arbeid zijn verschillende nieuwe plannen bi voorbereiding, die slechts zul len kunnen worden uitgevoerd, indien daarvoor de bemoedigde gelden bijeenge bracht worden. Prov. Crediet- e® Dejiesitobank. In do algemeene vergadering van aam. deelhauders van de N.V. Provinciale Ore. diet en Depositobaak werden de balans en winst, en verliesrekening goedgekeurd. Het dividend over het 32e -boekjaar werd vast gesteld op 6 pCt. en het dividend der op. t i chtorsl a -wijzen op 13.50. De hoeren 3. M. van der Schalk en mr. Pb, B. Libourel •werden als commissarissen herbenoemd. Sliiitingsvri-giiJfi iug. In de gisteiavumi gehouden sbn.ingsvt"* gadolmg van het Lange Haven comité voor de Januarifeesten sprak de voorzitter heei' Joh. Nauman er nog eeis groote voldoening over uit, dal de Ilavenbewoners of aldaar genodigde m dustijeelen direct groot ver,rouwen in Viet comité hadden gesteld, wuanlooi speniaau binnen korten lijd de gelden hijeen naren welke volgens de begrooting Inmvo r hij solide verlichting noodig waten. liet comité meent naar aller lew den- beid iets tot stand te hchbe i aeiu.idil waar ver buiten Schiedam, ja /c!L lniilea het land, over is gesproken. Dat do Havenbewonets te-weden n ar, n, kan, volgens spr. ook blijken uit liet feit, dat toert ieder deze week een gespee if iccer. de afrekening thuis kreeg, waaruit b'eek, dat een tekort van ongeveer f 55 aanwezig was, binnen twee dagen dit ongevraagd door kleine bedragen werd aangezuiverd. Door verschillende bewoners en indus. üieeler is schriftelijk dank gebracht aan het comité voor alles wat lol stand was ge bracht met de verzekering, dat men gaarne bereid was een volgende maal weder te willen bijdragen. Voor het nazien der rekening eu verant. woording van don penningmeester den heer M. A Schoof werden uitgenoodigd de hee. ren B. J. J. Westdijk en C. de Haan, wat staande de vergadering plaats had en welke verantwoording voor accoord werd gelee, kend. De voorzitter bracht liuide aan de le. den van het comité voor hun bemoeiingen, in het bizonder aan de heeren M. A. Schoof en W. Mak Jr., waarna de heer C. Jaiuse den voorzitter dank bracht voor zijn leiding. Na dank aan de aanwezigen te hebben gebracht, sloot de voorzitter te ongeveer 11 uur met een: ,,Tot weer/lens", de vergadering. Jaarvergadering. Onder voorzitterschap van den heer J. B. Wijchers heeft de Schiedamsche Zwem- club gisteravond in het Corner House haar jaarvergadering gehouden. De jaarverslagen van den secretaris, den heer M. J. v. d. Meer dit verslag was noch optimistisch, noch pessimistisch en van de penningmeesteresse, mevr. Van, Zijiiervcldt dit wees een klein kas saldo aan werden goedgekeurd'. In het bestuur zijn de aftredende be stuursleden, de heeren Wijchers, Blok en v. d. Meer, herlcbzen en in de plaats van het reserve-bestuurslid Post werd be noemd de beei Geleijnse. De polocommissïe voor dames zai dit jaar bestaan uit de dames Van Zijderveldt, Van Druten en v. d. Meer; voor heeren, uit de heeren Blok, Keijzer en Frauen- dorff; in de redactie-commissie zijn be noemd de heeren Wijchers, Geleijnse en Pelt. fn de kascommissie hebben zitting de heeren Ingelse en v. d. Kuil en mej. Winkelman. Zeer waarschijnlijk zal de S.Z.C- in de zomermaanden niet in het Sportfondsen- bad, maai' in de gemeentelijke zwemin richtingen oefena vónden houden. De win- teroefeningen zullen in het Sportfondsen- bad' gehouden worden. Bij de rondvraag werd nog het voorstel gedaan tot het instellen van een propa- ganda-cornm issie, waartoe werd besloten. Voorzitter hiervan werd de heer Geleijnse. Bij de firma De Vree. Deze week is de verbouwing van het pand Dam 4, waarin gevestigd is het stof fen. en mode-artikelen magazijn van de firma de Vree, gereed gekomen. Door deze modemiseering heeft mcin de beschikking gekregen over drie étalages, die tezamen tweemaal zoo groot zijn als de vroegere étalages. Aan de verlichting is bizondere zorg besteed, zoodat ook des avonds de dames in het voorbij wandelen, verlokt zullen wonlen de tentoongestelde stoffen te bewonderen. Voorts is het intérieur gemoderniseerd, waardoor do firma, di© thans 15 jaar be staat, m nieuwe omgeving hot vo'gendie jubileum tegemoet kan gaan. Zooals men weet is de haudweikzaak van de firma De Vree gevestigd Hoog straat 134, welke zaak in September j l. gemoderniseerd werd. Met Rolt. Plulh. koor en „Or pheus" naar Brussel. Het Rotterdamsch Philh. Orkest zal, op uilnoodiging van de „Sociéló des Concerts Philbarmoniques de Bruxelles" wederom een concert geven te Brussel op Zondag 20 Maart a.s. Medewerking aan dit concert zulten ver. leenen het Rotterdamsch Philharmonisch Koor en de Koninklijke Zang vereeniging Schiedams Mannenkoor Orplieus. Uitgevoerd' wonlenPsaume 129 en Psau. me 24 van Lili Boulauger; Lee Evocations van Albert Roussel; een fragment uit het Requiem van Willem Landró; do Sympho» nische Variaties van Ilcnk Budings en de Rhapsodic voor alt, mannenkoor en orkest van Joh. Brahms. Solisten zijn; Suste Lu. ger, alt en Bas de Groot, bas: Eduard Fïipse dirigeert.

Schiedamsche Courant | 1938 | | pagina 2